NEEM NU EEN ORANJE-ABONNEMENT hl^hidAn'A papier en ItfrAon! DE ACHTERKRANT EN ONTVANG EEN CD OF VLAG CA0EAU Bloedbad Ahum Reformatory Bewogen en betrokken [M. runderlappen Oplossing vorige keer Wanneer ben je beheerd? Ik heb een vraag over bekering. Jezus zei Zelf dat er in de eind tijd velen menen dat ze naar de hemel gaan, terwijl ze er nooit komen. Ik zie bij ons in de ge meente een vrouw die zich heel haar leven heeft ingezet voor God en niet bekeerd is. Een an der huppelt als het ware de kerk uit en meent bekeerd te zijn (vgl. 2 Kor. 7:10). Ik zie de beke ring trouwens niet als een stap penplan waar je je aan moet houden. Mijn grote vraag is: Wanneer ben je bekeerd? Er buitelt nogal wat over elkaar heen, jonge vriend. Je hebt ge hoord wat de Heere Jezus zei, je ziet twee voorbeelden voor je en je hebt zelf ook je gedachten over de bekering. Mag ik je eerst een raad geven? Laat het meeste van wat je noemt los. Je kunt he lemaal vastlopen op de voorbeel den van anderen. Je schiet er zo weinig mee op. Een uitdrukking als "stappenplan" helpt je ook niets, want ze komt nergens in de Bijbel voor. Dan blijft over de uitspraak van de Heere Jezus (Matth. 7:22, Luk. 13:26). Wat is dat een ernstig woord! Met lief devolle bewogenheid zegt Jezus: Denk eraan, je hebt maar één ziel, je leunt je maar één keer be driegen en veel mensen doen dat ook. Als ik mijn bedrieglijke hart leer leennen (Jer. 17:9) zal het een wonder zijn als ik me niet be drieg. Nu je grote vraag: Wanneer ben je bekeerd? Echt bekeerd zijn Gods kinderen als ze sterven. Dan eindigt de weg van het af sterven van de oude mens en de opstanding van de nieuwe mens (Heid. Cat. zondag 33). Die weg is begonnen in de wedergeboorte (Joh. 3:3, 1 Petr. 1:3). Dan begint ook de droefheid naar God. Daar om ben ik blij dat je de tekst uit 2 Korinthe 7 aanhaalt. Als God je bekeert -dat kan nog, want de Heere werkt (Joh. '5:17)- dan word je bedroefd. Waarom? Dan leer je de werkelijkheid zien, na melijk datje om eigen schuld God kwijt bent. Daar begint het mee. Onthoud de orde maar: Godskennis, zelfkennis, Christus kennis. Rust niet voordat je dat persoonlijk mag leennen. We hebben allemaal een Borg nodig, al het andere valt weg. Wil je meer weten over de beke ring? Lees veel in Gods Woord, bijvoorbeeld de gelijkenis van de verloren zoon. Lees onze belijde nisgeschriften, bijvoorbeeld Dordtse Leerregels III/IV. Lees goede boeken over de bekering, bijvoorbeeld Th. Boston "Be rouw", Tli. Watson "De waarach tige bekering" of prof. G. Wisse "De droefheid naar God". De Hee re zegene deze middelen tot waarachtige bekering. Ds. M. D. de Heer, Middelburg Heb jij ook een vraag over geloof, relatie of samenleving? Mail naar acliterkrant@refdag.nl of stuur een brief naar Reformatorisch Dagblad t.a.v. Redactie Achterkrant, Postbus 670, 7300 AR Apeldoorn. maandag 28 januari 2008 PAGINA 10 Reformatorisch Dagblad Flitziend AJSQNieuwsflits TomTom ^Blauwe maandag Crisis, crash, krach, paniek, bloedbad: de superlatieven waren niet aan te slepen om de wereldwijde beursmalaise te duiden. Omdat ilc zowel bij geschie denis als bij economie meest al oplette, zal ik niet snel spotten met dingen die dan gebeuren. Al moet ik tegelijk bekennen dat me een gevoel van totale vervreemding be kruipt zodra er zalen vol zwe tende, brullende beurshande laren in beeld komen. Dat soort hulpeloze agitatie neemt wel af door de teloor gang van de dealingroom. Nog even en ook de laatste handelaar oude stijl zit in een computerscherm te sta ren. In "Gulliver's Travels" waagt de hoofdpersoon zich op enig moment af wat al die mensen met grote brillen toch zitten te doen achter die vele bureaus. Het antwoord: „Zij destilleren zonnestralen uit komkommers." Maar dat terzijde. Het was crisis, er dreigde een krach, de paniek sloeg toe en het woord bloedbad stond in chocoladeletters op de voorpagina van de krant die grossiert in hectiek. Je bent blij als er de volgende dag iets te nuanceren valt en de overslaande golven Terug keren richting bedding. Want laten we wel wezen: de beurskrach van 1929 met de Grote Depressie die daarop volgde vormde hoe dan ook het begin van een reeks ge beurtenissen die uiteindelijk ruimte boden aan de op komst van het Derde Rijk. Nee, dat leg ik hier nu verder niet uit: er zwerft vast nog wel ergens een geschiedenis boek waarin die verbanden staan. En anders is er Google. Vaststaat dat economische malaise vaak een opmaat is voor onbeheersbare golfbewe gingen. Ilc vind het al eng dat de supermarkt in twee uur door z'n koffie heen is zodra er een bericht opdoemt over stijgende koffieprijzen. Bij schaarste is het meteen "ik eerst" en "ieder voor zich". In de recente belichten dui ken leuke dingen op. Beleg- gingstips en beurswijsheden komen in zo'n hectische week in getemperd licht te staan. De naam van Rockefel ler (1839-1937) valt, John D„ de verpersoonlijking van het moderne kapitalisme. Op de vraag hoe hij zo rijk werd, zei hij„Ilc koop van de witte ge zichten en ik verkoop aan de rode." Witte gezichten (van schrik) waren er afgelopen tijd genoeg. Rode (van opwin ding) idem. Daar komt nog bij dat in de 21e eeuw het casinolcapitalis- me hoogtij viert. Het najagen van persoonlijk gewin op kor te termijn nam de plaats in van het streven van de beleg ger die binding had met een bedrijf of een sector, en een portefeuille koesterde op de lange duur. Of de wal dat rou letteschip zal keren? Er mel den zich nu beleggers die het tijd vinden zelf te gaan na denken en zeggen de balan sen van beursgenoteerde be drijven te gaan bestuderen. „Weg met die puisterige ana listen van 23 jaar die nog geen balans kunnen lezen", viel op een internetforum te lezen. Dat lijkt me winst. Op afstand de mooiste car toon die opdook, is van teke naar Tom in Trouw. Hij vat de controverse tussen het duo Balkenende/Bos („crisis valt mee, onze economie kan te gen een stootje") en DNB- president Wellink („het gaat fout, de groeiramingen moe ten fors omlaag") geweldig sa men. Premier en vicepremier zitten in een strandkuil naar Duits ontwerp. Linies schep, rechts vaderlandse driekleur. Pais en vree met z'n twee, maar achter hen hangen don kere wolleen. Van rechts na dert een enorme vloedgolf die alles zal wegvagen. We gaan beleven wie er op den duur gelijk heeft. Waar schijnlijk allebei een beetje. MAX Je leunt je eindbestemming bereiken door goed naar de stem van de TomTom te luis teren. Zo is het geestelijk ook, zei ds. Tuinier zaterdag op de JBGG-dag in Den Haag. Hij ver geleek het leven met een weg. „Wat is de eindbestemming van jouw reis, als je die nu zou moeten intoetsen?" Zie ook pag. 2. Storm Stormachtig weer met harde windstoten heeft in grote de len van Noord- en Midden-Eu ropa voor een onrustige zon dag gezorgd. Omgewaaide bo men en geknapte stroomdra den veroorzaakten hinder op spoor- en autowegen. In Polen viel een dode toen een boom op een auto viel. Zie ook pag. 7. Dagkraker Het zijn alleen dieven die vermoeden dat ook anderen dief zijn. Louis Paul Boon Flashback Maagoperatie In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen wordt op 29 januari 1881 de eerste geslaagde maagoperatie uitgevoerd. Het is een grote stap vooruit in de geneeskunde. De opera tie wordt gedaan door de Pruisische chirurg Theodor Billroth, die in 1867 in We nen professor in de heelkun de werd. ^^Jsudoku ie** Vul de lege hokjes in met een cijfer tussen 1 en 9. Gebruik elk cijfer één keer in elke rij, elke kolom en elk vak van 3x3. Reacties op deze pagina: Reformatorisch Dagblad T.a.v. Redactie Achterkrant Postbus 670 7300 AR Apeldoorn achterkrant@refdag.nl „Is dit geen werken? Als wij bij elkaar logeren, werken we heel hard!;-) (ahum)", schrijft Henrieke van Noord (14) uit Bar- nevéld. Samen met haar vriendin Annemarije zit ze met de neus in de boeken voor het vak Duits. Voor het inzenden van deze foto krijgt Henrieke een cadeaubon van 10 euro. Heb je ook een leuke foto rond het thema "huiswerk"? Stuur 'm in en maak kans op een waardebon. Zie ook pag. 7. 7 Als welkomstgeschenk ontvang ik O Nederlandse vlag O CD van Oranjeconcerten Reformatorisch Dagblad Postcode Telefoon E-mail Ik 'machtig het Reformatorisch Dagblad tot automatische incasso van het abonnementsgeld 79,- Ingangsdatum (uiterlijk 30-01-08) Handtekening Stuur deze bon in een open enveloppe zonder postzegel naar. Reformatorisch Dagblad t.a.v. Abonneeservice Antwoordnummer 92 7300 V8 Apeldoorn Neem nu een Oranje-abonnement en blijf op de hoogte van nieuws en foto's rondom de 70e verjaardag van Koningin Beatrix, Koninginne dag en Bevrijdingsdag. Het Oranje abonnement heeft een looptijd van vier maanden en kost 79,-. U kunt daarbij kiezen uit een CD van de Oranjeconcerten van het Reformatorisch Dagblad of een Nederlandse vlag. ICHTUS Postadres: Rederij Ichtus Ouverturelaan 6 2926 PT Krimpen a/d IJssel Neem uw gezelschap letterlijk in de boot en steek van wal met Partyschip Ichtus Wilt u genieten van een welverdiende vakantie? Vakantiepark Küstelberg; voor onbezorgd genieten! Tel: 0180 - 590459 www.Rederij-Ichtus.nl per kilo €6,98 10 kilo €65,00 Bieflappen per kilo €7,98 10 kilo 75,00' Rosbief per kilo €7,98 M. runderrollade per kilo €6,98 Tartaar per stuk €0,69 10 sl. 6,50 Biefstuk per kilo €9,98 Verse kipfilet per kilo €3,99 Kogelbiefstuk per kilo 10,90 10 kilo €100,00 Runder verse worst per kilo €3,98 10 kilo 35,00 Rundergehakt per kilo €3,98 10 kilo 35,00 M. gehakt per kilo €2,98 10 kilo 27,00 Slavinken per stuk €0,59 10 st. 5,00 Gelderse schijven per stuk €0,39 10 st. 3,80 Hamlappen per kilo €4,98 10 kilo 48,00 Achterham 100 gr. €0,99 Ardenner boterhamworst 200 gr. €0,99 Grillworst per kilo €5,98 gesn. 100 gr. 0,69 TWEE KLAVIERVIRTUOZEN IN CONCERT Jan Vayne en Martin Mans Piano Orgel MAASSLUIS Groote Kerk - Kerkplein 2 za. 16 februari 2008 20.00 uur NIEUW PROGRAMMA Reserveren via www.martinmans.nl, telefonisch 06 -52281279. Ook kaartverkoop aan de kerk op concertavond, zolang de voorraad strekt. Kranten lezen Basisboek Voor Voorttfeze* onderwijs □2e Bestel of download vTa wwwo(<rantmdeWar«nl of tel 010-^309190 4 öp zoek naar een reclamebureau? Kies dan voor de zekerheid van een bureau met ROTA erkenning. Want zo'n bureau voldoet aan alle voorwaarden die de ROTA stelt. R>TU ROTA: Protessfonalilelt

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 6