Snerttram rijdt weer! l'fGSESk Ff'SSr^È. Dialezing Rotterdam West Schilderij van Karei Schot voor scheidende Jan van Oostende llit het rijke Rotterdamse sportleven De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-pIusser Dinsdag 22 januari 2008 pagina 9 De vorige dialezing over Delfshaven en Bospolder/Tussendijken was compleet volgeboekt vandaar dat we deze voorstelling nog eens herhalen. Dat gebeurt op zondag 3 februari 2008. De digitale presentatie is in handen van Arnold Tak. Hij voert u al wandelend door de wijk en laat u daarbij zien hoe het er vroeger heeft uitgezien. Ook laat hij nog de eventuele veranderingen zien die er in de loop der tijd hebben plaatsgevonden. De voorstelling wordt gehouden in het onderkomen van de "Stichting Ons Rotterdam" aan de Kerk- wervesingel 53 te Rotterdam-Pendrecht. De aanvang is 14.00 u en de zaal is open om 13.30 u. Als u interesse heeft deze middag een bezoek te brengen dan verzoeken wij u dringend dit van tevoren telefonisch te melden naar de telefoonnummers 010 4806373 of 010 4804513. Ook via E-mail kunt u zich aanmelden. Het adres is info@onsrotterdam.nl Jan van Oostende was blij verrast door het schilderij dat hij ontving van voorzitter Jan van der Mussele rechtsen beheerder Koos van Donk. De drie zijn goed voor 120 jaar Vogetklas Foto Ellie Schop - - De snerttram op de Coolsmgel - accordeonvirtuoos Arkadi Gankin voor muzikale begeleiding. Stadsgids Inmiddels is, sinds 1995, het twaalfde seizoen ingegaan van deze unieke Rotterdamse attractie. Van oktober tot en met april rijden in totaal zo'n honderd van deze Snert- trams door de stad met gemiddeld 50 passagiers per tram. Ze rijden op zaterdag om 14.30 uur en 15.30 uur en op zondag vanaf 16.30 uur. Opstappen bij restaurant Brazzo in de Boezemstraat. De kosten per rit bedragen 15 per persoon, inclusief een goede kom erwtensoep, stadsgids en live-ac- cordeonmüziek. Lezers van De Oud-Rotter dammer krijgen korting en betalen slechts 12,50!! De Snerttram is ook af te huren voor gezelschappen (maximaal 54 personen). De stichting Rotterdams Openbaar Vervoermuseum en Exploitatie Oldtimers (RoMeO) huurt de histo rische trams van het type Duewag van RET Tours. Deze stichting zorgt ook voor de speciaal opge leide bestuurders en wagenmeesters van De Snerttram, vier man in totaal. In 1999 won De Snerttram een 'Premie op Samenwerking' van de Kamer van Koophandel. Daarnaast fungeerde het voertuig in de loop der jaren in vele radio- en televisieprogramma's, zoals 'Lijn 4' en 'Koffietijd' en het bekende 'Man bijt Hond'. Voor meer informatie: www.snert- tram.nl of tel. 010-4148079. Tienduizenden Rotterdammers en vele tienduizenden van buiten de stad maakten al eens een historische rit door Rot terdam met 'De Snerttram'. Wie denkt zijn eigen stad goed te kennen, komt soms bedrogen uit na de anderhalf uur duren de rit onder het genot van dampende erwtensoep. Ans Paerel, vroeger eigenaresse van eetcafé 'T Tappunt aan de Boezem straat, kreeg in 1993 het lumineuze idee een restauranttram door de stad te laten rijden. Zij maakte een af spraak met de toenmalige RET-mar- ketmgmanager, maar kwam te laat op de bespreking, doordat nota bene het openbaar vervoer vertraagd was. „Die Snerttram ook", riep Ans verwijtend tot de RET-manager. En daarmee was het begrip Snerttram geboren. In de tram vertelt een ervaren gids over de rijke en turbulente ge schiedenis van onze stad. Hij kent weetjes waarbij zelfs Rotterdam merkenners zich soms achter het oor moeten krabben. Zoals: 'Kent u Kuyls Fundatie?' En: 'Weet u waar de oude Joodse begraafplaatsen liggen?' Of: 'Wist u dat Rotterdam ooit minstens zoveel grachten had als Venetië?' Of: 'Wist u dat het trapje op het Stadhuisplein een overblijfsel is van de middeleeuwse verdedigingswerken? Ondertussen zorgt de Russische - Tijdens de rit krijgt u een heerlijke kop snert met brood - Penningmeester Jan van Oostende heeft afscheid genomen van het regionaal vogel asiel Karei Schot. De vrijwilliger heeft na vijftien jaar met spijt in zijn hart zijn taken overgedragen. "Het was een goede tijd en het was werken met fijne mensen", zei hij op de laatste bestuursvergadering. "Ik zal er altijd met plezier aan blijven denken", beloofde de naar elders verhuisde Van Oostende. Voorzitter Jan van der Mussele sprak lovende woorden voor de wijze waarop de penning meester zijn werk heeft verricht en heeft gezorgd dat stichting Vogelklas Karei Schot een financieel gezonde organisatie is. Als dank voor zijn inzet ontving Van Oostende een fraai schilderij, ooit geschilderd door schoolmeester Karei Schot, die in 1955 de oprichter van het op het Rotterdamse Afh- kaanderplein gevestigde asiel was. Jaarlijks verzorgen de vijftig vrijwilligers er zeven duizend vogels en egels. Beheerder Koos van Donk gaat in april met pensioen, na ruim vijftig jaar trouwe dienst. "Maar ik blijf twee dagen per week werken als vrijwilliger", liet hij het bestuur weten. Het rijke Rotterdamse sportleven kent vele bekende en onbekende foto's. Cees Zevenbergen plukt elke veertien dagen zo'n foto uit zijn omvangrijke archief, waar u zich de tanden op kunt stukbijten. Twee weken later onthult hij het raadsel en kunt u zien of u het bij het goede eind had. Oplossing foto 8 januari 2008 De sportlieden die hier op 16 september 1942 in het Kralingse Bos trainen, zijn boksers. Hun trainer Theo Huizenaar kijkt vanaf de fiets toe of het allemaal wel goed gaat. Van links naar rechts zien we Bep de Reus, Rienus de Boer, Luc van Dam en Robert Disch. De traming was vooral bedoeld voor Luc van Dam (eigenlijk heette hij De Vries). Van Dam moest namelijk enige tijd later in Berlijn i aantreden tegen Jupp Besselmann in een Europees titelgevecht. Dat gevecht ^an Ton Kuster van de Boksvereniging Hoboken kwamen nog de volgende aanvullende gegevens: 'Bep de Reus was professional in het weltergewicht, i d i mm^n - r 'P R'enus de Boer Nederlands kampioen in r het halfzwaargewicht en Robert Disch Nederlands kampioen in het veder- en lichtgewicht en vooral populair in Engeland. Luc van Dam was één van de beste technische boksers van Nederland. Hij verloor en won gedenkwaardige partijen tegen Bep van Klaveren om het Nederlands kampioenschap. Hij deed drie keer een poging om een Europese titel te halen. Van Dam bokste in 1950 een vrije partij tegen de wereldkampioen Sugar Ray Robinson. Drie van de afgebeelde boksers hadden een café in Rotterdam: Rienus de Boer in de Jonker Fransstraat. Luc van Dam op de Vlietlaan en de Josephlaan en Robert Disch in de Watergeusstraat'. Nieuwe foto Zoiets zie je maar een keer in je leven. Deze foto is genomen in 1956, dus ver voor het televisieprogram ma 'Man bijt Hond' werd uitgezonden. Herkenbaar is de plek waar het gebeurde, maar het is bijna niet voor te stellen dat iemand weet om welke wedstrijd het hier gaat.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 5