BeiBlaan de Maas The Poncho 's tféié Op Zuid RUIMT OP Lammers van Oossanen Woondecor 15% 10% korting Pagina 22 Dinsdag 22 januari 2008 De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser deel 22 doorEivan Heiten Rotterdamse bands uit de jaren zestig The Inventers, noemden de vier muzikanten uit Rotterdam-Zuid de band die ze begin 1962 formeerden. Maar toen ze hoorden dat er al een groep bestond met dezelfde naam, moest er iets anders verzonnen worden. De naam van de band werd The Poncho's. - The Poncho's. Mei van links naar rechts: Ans Pemet, Jan Boone, manager Zoetekouw, Gerrit Voordendag en Marcel Pernet - "In die tijd moest je er netjes uitzien", legt drummer Jan Boone uit. "De verloofde van één van jon gens bedacht iets opvallends: wat dachten jullie van een poncho? Zo'n cape waar je je armen doorheen moet steken. We vonden dat een geweldig idee en bovendien hadden we een nieuwe naam voor de band." De groep bestond verder uit Aris Pemet (sologitaar en zang), zijn broer Marcel Pemet (basgitaar) en Gerrit Voordendag (slaggitaar). Na een paar maanden repeteren verschenen The Poncho's in hun opvallende kledij op de podia van club- en buurthuizen op de linker Maasoever. Boone: "Toendertijd had je bijna op elke hoek van de straat een band, dus je moest wel wat beter zijn dan alle anderen om in de grote zalen te mogen spelen." Verplichtingen De band. met hoofdzakelijk num mers van Cliff Richard en The Shadows op het repertoire, werd almaar populairder. Er kwam een heuse fanclub, die op een gegeven moment 650 leden telde. "Dat was voor die tijd ongekend", weet Boone. "Maar die fanclub bracht ook verplichtingen met zich mee. We moesten fanclubavonden hou den en dat kwam niet altijd goed uit, want we kregen steeds meer werk, ook buiten de regio." De fanavonden vonden in eerste instantie plaats in een buurthuis in de Zwederstraat. Toen die locatie te klein werd, werd uitgeweken naar een grotere zaal bij de kerk op de Lede in Vreewijk. Ook die zaal werd te klein om de groeiende schare fans te huisvesten, zodat The Poncho's terechtkwamen in het walhalla van de muziek: zaal Spes aan de Dordtsestraatweg. Boone: "Wie is er in die tijd met geweest en welke band heeft daar niet opgetreden? Het waren fantastische avonden in een bomvolle zaal." Talentenjacht Uiteraard moest er ook een manager aangetrokken worden. Die werd gevonden in 'meneer' Zoetekouw. Boone: "Hij regelde alle zaken voor de band en reed ons met zijn auto overal naartoe. Dat was een ongekende luxe." De Rotterdammers hebben vaak meegedaan aan talentenjachten overal in het land, waarbij talloze prijzen in de wacht werden gesleept. Eén van die talentenjachten zal Boone nooit vergeten. "We deden in 1963 mee aan de verkiezing van de beste Hollandse Shadows. Dat was in Zwolle. In de jury zat onder andere Bruce Welch van The Shadows. We speelden de zaal plat en iedereen dacht dat wij de eerste prijs in de wacht zouden slepen. We werden tweede en wel hierom: Aris Pemet, onze sologitarist, had zijn schoenen niet gepoetst! Dat stond niet netjes op het podium." In 1966 werd de groep opgeheven. "We zijn toen roemloos ten onder gegaan door de veranderingen in de moderne muziek", zegt Boone. Alleen de drummer van de band is vervolgens de muziek trouw geble ven. Boone zat tot driejaar geleden in een dansorkest, maar moest daar vanwege gezondheidsproblemen mee stoppen. Heeft u een bijdrage voor deze rubriek, of wilt u reageren? Het adres is: Beat aan de Maas Postbus 28059 3003 KB Rotterdam. Of mail: ed.vanhelten@hotmail.com. Rein Wolters schreef voor uitgeverij Voet ruim acht honderd pagina's tekst en componeerde met ruim zevenhonderd foto's de prachtige en spraakmakende zesdelige boekenreeks 'blik Op Zuid'. Treffend en anekdotisch belicht de redacteur van De Oud-Rotterdammer in woord en beeld wijken en buurten van Zuid, inclusief Poortugaal, Rhoon en Pernis. Geïllustreerd met prachtige en spraakmakende foto's die stad- en regiofotograaf Jan Roovers gedurende bijna een halve eeuw maakte. Een ideaal geschenk voor wie van Rotterdam houdt. Verkrijgbaar in de reguliere boekhandel of bij uitgeverij H.A. Voet, Dorpsdijk 158, 2903 LB Capelle aan den IJssel, 010-2847362, e-mail: arnoudvoet@orange.nl of www.uitgeverijvoet.nl Deel 1 en deel 2 uitverkocht. Er zijn nog slechts enkele complete series deel 1 t/m deel 6 bij alleen de uitgever te koop. Tafelkleden en tafellopers nu korting Tapijt en Vinyl Breed 400 em Nu vanaf 35,00 p/mtr Gratis gelegd Bedspreien 1 en 2 persoons div. kleuren vanaf €49,= van €1.1950,00 995,00 Bankstel LUNA2,5 -1-1 zits Showroommodel nu met 25 korting Boxspring compleet met pocketveren matras 80 x 200 en 90 x 200 cm €319,00 p/set Gratis thuisbezorgd Nu op de gehele gordijn - en vitragecollectie en gratis gemaakt en gratis band en haken Korting tot 25% op diverse showroom modellen meubelen Elektrisch verstelbare latten bodem 90 x 200 compleet met pocketveren matras met afneembare hoes Nu voor 379,00 per set Lammers van Oossanen woondecor Slinge 145-147 3085 ER Rotterdam Tel. 010 2930165 Openingstijden di. t/m vr. 9.00-17.30 uur za. 9.30-17.00 uur

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 12