0 Windows Vista niet meer weg te denken in 2008 Het Echt Rotterdams Open Podium talentenjacht Geluk E C 3 0 van 50 -friifésers Gelukkig De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Dinsdag 22 januari 2008 pagina 21 Onderstaande column is geschreven door dr Lyanda Vermeulen-Kerstens. Zij is als onder zoeker verbonden aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en doet onderzoek naar het geluk van 50-plussers. Samen met professor Ruut Veenhoven heett zij het Dagboek van Gisteren ontworpen dat door honderden 50-plussers maandelijks op internet wordt ingevuld. Lyanda verslag van verschillende opmerkelijke zaken die zij bij dit onderzoek tegenkomt. Wilt u ook meedoen met het onderzoek? Kijk dan op www.risbo.org/levensstijl Geluk kan in de kleinste dingen zitten. In een zingend vogeltje, een vrolijk huppelend kindje of het voelen van de eerste warmte van de lentezon. Ineens is het er dan: dat warme gevoel dat als een vloed door ons lichaam heen spoelt. Dit gevoel kan ons ineens over komen, maar we kunnen het ook op wekken. Wij mensen weten best goed bij welke activiteiten we ons lekkerder voelen, We gaan dan bijvoorbeeld naar vrienden en familie, een theatervoor stelling of we gaan sporten. Door te doen wat we leuk vinden, voelen we ons gelukkig. En dankzij deze zelfken nis kunnen we ervoor zorgen dat we krachtiger in het leven staan. Toch maken we niet altijd gebruik van deze kennis. Op dagen dat we niet lek ker in ons vel zitten 'vergeten' we soms de dingen te doen waarvan we eigenlijk weten dat die ons uit de somberheid trekken. Een vreemd verschijnsel voor een intelligent wezen als de mens, vindt u ook niet? Laatst sprak ik een vrouw die meedoet aan ons onderzoek naar geluk. Zij vult hiervoor maandelijks een dagboek in en vertelde hende. Door het invullen van haar dagboek kwam ze erachter dat zij op een normale doordeweekse dag zeker vier uren besteedt aan activiteiten die zij eigenlijk helemaal niet leuk vindt. Toen ze vervolgens haar dagboek aan haar man voorlegde, bleek dat hij veel liever die taken doet, omdat hij daar veel meer voldoening uit haalt. Al met al zijn nu de rollen in hun huishou den veranderd en voelen ze zich beiden gelukkiger. Geluk zit dus niet alleen in kleine dingen, maar ook in activiteiten die we met meer bewust registeren. Bewust wording van de balans van wat we wel en niet leuk vinden kan dus een goed beginpunt zijn voor een (nog) geluk kiger leven! Schrijf je in voor een training bij het Educatief Informatica Centrum Computers en Internet zijn niet meer weg te denken uit onze wereld. Windows Vista is het nieuwste besturings systeem van Microsoft dat moet zorgen dat computeren makkelijker, leuker en toegankelijker wordt voor (nieuwe) gebruikers. Voor wie de stap naar het computertijdperk nog niet gezet heeft, is nu het juiste moment aangebroken ook in te stappen! "Veel 50-plussers die zich bij ons aanmelden voor een computercur sus doen dat omdat ze het gevoel hebben dat ze er niet meer aan kunnen ontkomen", vertelt Sam van het Educatief Informatica Centrum (E1C). Hij legt uit dat de aanvanke lijke scepsis in de praktijk vaak om slaat in plezier. Sam: "Het grappige is inderdaad dat wanneer mensen eenmaal de stap hebben gezet, ze er vaak lol in krijgen." Het E1C valt op door de persoonlij ke manier van lesgeven. "Cursisten vinden het niet voor niets leuk naar de lessen te komen. Of het nu gaat om de basiscursus, een cursus voor gevorderde pc-gebruikers of een cursus waarin het Office-pakket aan de orde komt: alle stof wordt klassikaal en stap voor stap uitge legd. Daarna kunnen de cursisten zelfstandig oefenen op een eigen notebook. Wie tijdens de les een vraag heeft of tegen een probleem aanloopt, is altijd vrij de docent aan z'n mouw te trekken. Het komt zelfs vaak voor dat een cursist, wanneer hij of zij thuis achter de computer ergens niet uitkomt, de telefoon pakt voor raad." E1C verzorgt computercursussen in verschillende buurt- en wijkcentra in de hele regio, die bestaan uit zes lessen van 1 Zi uur. Eind januari. half maart en in mei starten weer nieuwe cursussen. "We begin nen als een der eersten met de nieuwe cursus Windows Vista. Zo'n cursus kost 135 euro, maar met een Rotterdampas krijg je 70 euro korting bij inschrijving voor twee cursussen! Wie informatie wenst over de mogelijkheden, kan het best telefonisch contact opnemen met het E1C. Alle gewenste informatie wordt dan zo snel mogelijk naar het huisadres gestuurd. Informatie aanmelding: 0900 -111.444.7 0,50 cent per mi nuut) of 06-305.492.47 Gezocht: toneelspelers, musici, koren, bands, dansers, cabaretiers en verhalenvertellers. Het Echt Rotterdams Open Podium is een nieuw initiatief van Theater Zuidplein, Lokaal Cultuurcentrum Larenkamp, Lokaal Cultuurcentrum 't Kapelletje, Zadkine en Het Echt Rotterdams Theater. Gezamenlijk organiseren zij in het sei zoen 2007-2008 het Echt Rotterdams Open Podium. Het Echt Rotterdams Open Podium (HEROP) is een talentenjacht voor iedereen van 18 jaar en ouder. De talentenjachten vinden altijd plaats op woensdagavond op 4 verschillende locaties in Rotterdam. Het Echt Rotterdams Open Podium zoekt voor deze talentenjacht acteurs, musici, koren, bands, danseres, cabaretiers en verhalenvertellers die hun beste talenten door een publieksjury durven laten beoordelen. Iedereen die wel eens optreedt (of dat zou willen) of heeft opgetreden op bruiloften en partijen kan zich kosteloos aanmelden. Het gaat om talenten die graag zingen (al is het onder de douche) en om talenten die altijd de leukste zijn in de kroeg. En Het Echt Rotterdams Open Podium is op zoek naar talenten aan wiens lippen men hangt, wiens dansbewe gingen jaloersmakend zijn en wiens zang- of muziekgeluid kippenvel of headbangen veroorzaakt. Kortom: onbekend Rotterdams theatertalent! De opzet van Het Echt Rotterdams Open Podium is als volgt: er zijn 3 voorrondes per maand, altijd op een woensdag. De voorrondes worden gehouden in Lokaal Cultuurcentrum Larenkamp, Lokaal Cultuurcentrum 't Kapelletje en Zadkine/locatie Hofplein. Publiekswinnaars van deze voorrondes bepalen wie er naar de maandfinale (altijd de eerste woensdag van de maand) in Theater Zuidplein gaan. In totaal zijn er 4 maandfinales. De publiekswinnaars van de maandfinales strijden tegen elkaar in de seizoenfinale. Deze is op woensdag 2 april 2008 in de grote zaal van Theater Zuidplein! De finalisten van de seizoensfinale krijgen voorafgaand aan de finale allemaal (kosteloos) een master class in het theatergenre dat zij zelf brengen. De finalisten zijn dan op hun allerbest tijdens de finale. En wat valt er te winnen? De publiekswinnaars van de seizoens- finale mogen het seizoen er op optreden in Theater Zuidplein. Een mooie opstap dus naar wellicht een meer professionele carrière. De voorrondes en maandfinales zijn op de volgende data: Woensdag 13 februari voorronde LCC 't Kapel letje (v.d Sluijsstraat 176)), aanvang 20.00 uur, toegang gratis; Woens dag 20 februari voorrondes LCC Larenkamp (Slinge 303), aanvang 20.00 uur, toegang gratis; Woens dag 27 februari voorronde Zadkine (Hofplein 19), aanvang 20.00 uur. toegang gratis; Woensdag 5 maart maandfinale Theater Zuidplein (Zuidplein 60-64), aanvang: 20.15 uur, toegang: 3,- en 4,50. Vervolgens is altijd de tweede woensdag van de maand een voor ronde in LCC Larenkamp, op de derde woensdag van de maand een voorronde in LCC 't Kapelletje, op de vierde woensdag van de maand bij Zadkine en de daaropvolgende eerste woensdag van de maand de maandfinale in Theater Zuidplein. De maandfinales is daarom in maart. De finale is dus op woensdag 2 april in Theater Zuidplein. Aanmelden kan via www.hetecht- rotterdamsopenpodium.nl, vraag een inschrijfformulier (of meer informatie) aan via Theater Zuid plein: 010-2030307 of haal hem op bij de meewerkende LCC's, bij Zadkine/Nieuwstraat of bij Theater Zuidplein. Geïnteresseerden ont vangen van Het Echt Rotterdams Open Podium vervolgens infor matie op welke dag zij zich waar moeten melden voor hun optreden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 11