Turbulent leven van Willem Kindt Kinderjaren Noordereiland 1960/1970 3 jaar bestaan kapsalon Eurohair Nordic Walking-cursus in en om Albrandswaard De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Dinsdag 22 januari 2008 pagina 19 Op 23 januari 2008 bestaan Eurohair 3 jaar! Dit willen zij samen met u vieren! De salon is gevestigd aan de Ossenisse- weg 115, Rotterdam (Slinge). Het motto van Eurohair is "Laat zoveel mogelijk mensen er mooi en verzorgd bij lopen" voor een zo laag mogelijk tarief! Zo blijft het voor iedereen betaal baar. Eurohair nodigt u dan ook uit om dit zelf te komen ervaren. De salon is geopend van woensdag t/m zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. (zie de advertentie in dit blad) Zondag 27 januari en woensdag 30 januari start stichting SPAL met twee cursussen Nordic Walking in Rhoon - Poortugaal en omstreken. De cursus begint op zondag om 12.00 uur en op woensdag om 09.30 uur. De cursus duurt zes weken Lesduur is ongeveer 115 uur tot 1.30 uur. Tijdens de cursus kan gebruik gemaakt worden van poles (stokken) van stichting SPAL. Vertrek vanaf het plein tje voor de kassa van het buitenzwembad Albrandswaard aan de Albrandswaardsedijk in Poortugaal. Nordic Walking is een intensieve vorm van wandelen met behulp van wandelstokken (poles) en een doeltreffende manier om lek ker buiten te bewegen. Met Nordic Walking gebruikt men benen, bovenlichaam, armen en schouders op een ontspannende en soe pele manier. Zo worden ongeveer 90% van alle spieren gebruikt Het energieverbruik bij Nordic Walking is groter dan bij gewoon en sportief wandelen. Nordic Walking kan door iedereen beoe fend worden. Belangrijk is wel een goede basistechniek aan te leren en te lopen goede Nordic Walking stokken. Aad Wijntjes van stichting SPAL is gecer tificeerd volgens de NFIB (Nordic Fitness Instituut Benelux) en verzorgt de lessen volgens de ALFA-methode. Voor meer informatie Aad Wijntjes tel 010- 5017428 of mail naar info@sportbalans.nl Onder de titel 'Een gabbertje van de Boerenzij' schreef de Rotterdamse scheepsmakelaar Willem Kindt een autobiogra fie. In het boek, dat Willem in eigen beheer uitgeeft, vertelt hij openhartig over zijn eigen, in alle opzichten, rijke leven. Kindt werd in 1930 op Zuid geboren en het is fantastisch om te lezen hoe goed het geheugen van de auteur werkt, want hij beschrijft werkelijk minutieus de allerkleinste details van zijn lange, boeiende leven. De lichamelijk kleine Willem Kindt heeft met een enorm doorzet tingsvermogen (lees: Rotterdamse lef) carrière gemaakt als scheeps makelaar in vooral sloopschepen. Wij lezen in zijn boek hoe hij op zijn 18e jaar verkering krijgt met Rietje Deurloo. Thans is hij ruim 50 jaar met Rietje getrouwd. Kindt verhaalt over zijn successen als korfballer bij Het Zuiden. Ooit speelde hij in 1953 in het Nationale twaalftal tegen België. De wedstrijd (N-B:8-6) werd in Groningen gespeeld. Kindt moest zélf zwarte sportbroek, zwarte kousen en schoenen meenemen. Zijn derde klas treinreis werd door de Bond betaald, maar voor zijn Rietje was geen gratis ticket beschikbaar. Ook Rietjes consumpties en maaltijd na de wedstrijd waren voor Kindts rekening. "Dit was op en top ama teurisme." Wat Kindt als scheeps makelaar allemaal meemaakt is fascinerend om te lezen. Met wie hij zaken doet, om hoeveel geld het gaat, wie de andere tussenpersonen zijn, wie de zaak beduvelt, wie te hulp schiet: Kindt schrijft het allemaal exact op. Dus: juiste data, plaats van handeling en in welke gemoedstoestanden. De grote kracht van het boek is de chronologische beschrijving van alle gebeurtenis sen. Hierdoor krijg je een prima indruk van Kindts hectische leven. Hij eindigt met de woorden 'een globetrottertje tot zijn dood'. Het boek heeft één manco: de tekst wemelt van de taal- en stijlfouten. Kindt had absoluut een professio nele corrector moeten inhuren, maar ik geef toe, zoiets kost geld. Willem Kindt heeft het boek (374 pagina's!) in een zeer kleine oplage laten drukken en wie belangstelling heeft maakt 18,50 euro over op banknr. 63.30.30.600 t.n.v. Wikshipping, Rotterdam. U krijgt het boek dan portvrij toegezonden. Het boek komt nóóit in de reguliere handel, dus 'Rotterdamverzame laars' kunnen via deze eenmalige Oud-Rotterdammer-actie hun slag slaan! Joris Boddaert Na het artikel "Kinderjaren Noordereiland 1960/1970" is het misschien aardig ook eens naar de jaren 1944/1960 te kijken. Ik woonde met mijn ouders, twee broers en twee zusjes in de Cornells Trompstraat op nummer 9. Een driekamerwoning (voor/tussen/achter). Een oom en tante plus drie kinderen kwamen ook nog eens bij ons inwonen. In totaal dus twaalf personen in dat woninkje, 's Avonds werden tafels en stoelen opzij geschoven om een slaapplaats te creëren. Naast ons woonde de familie Den Ouden en daarnaast De Graaf. Mijnheer De Graaf was pia nist/accordeonist en begeleidde artiesten op feestavonden. Boven ons woonden de families Swam- bom, Van de Broek en Soetewey. Aan de overzijde onder meer de I] familie Roozen en Roovers. j; Als kind speelden we veel in het plantsoen op het Burgemeester Hofmannplein, dat toen nog mooi Z was. met grasvelden en brede grindpaden met bankjes. Op de grasvelden stonden bordjes j met de tekst "verboden zich op het gras te bevinden", maar wij bouwden daar van vier stokken en wat kleden een tent. Totdat oom agent ons van het gras stuurde, f! We speelden ook vaak op de t> Maaskade. Daar lag bij het zwem- bad altijd een grote stapel planken Z van een houthandelaar die naast c het café op de hoek van de Come- lis Trompstraat woonde. Warme kadetjes Rob de Vos uit Barendrecht -j schreef al over de winkel in huis- houdelijke artikelen, op de hoek j, van de Comelis Trompstraat. Deze winkel was van de heer Van de Berg, die altijd in zijn winkel stond met een beige stofjas en een gleufhoed. Als een klant iets bestelde dat Van de Berg niet in huis had. mocht ik dat op de fiets gaan halen bij een groothandel aan de Coolhaven. Een dubbeltje was mijn beloning. Tegenover zijn winkel zat bakker Hoefnagel (voorheen Rammers)! met de bakkerij in het souterrain. Opa Biemans (van moeders kant) werkte in de bakkerij en stopte ons af en toe zo'n warm kadetje toe. In de oorlogsjaren hadden de Duitsers op de Maaskade (ongeveer 100 meter van de Van der Takstraat) een depot, met een keuken met grote ronde ketels waarin eten bereid werd. Op een dag stond ik met een vriendje wa tertandend voor dat open raam die heerlijke etensgeur op te snuiven. De dienstdoende kok/soldaat zag dat waarschijnlijk, want hij nam een pannetje, vulde dat met soep, zette het min of meer voor onze neus en verliet de keuken. Wij keken elkaar aan, pakten dat pan netje en renden naar huis. Daar de soep verdeeld en smullen. Wat later liepen bewapende solda ten door de straat en mijn ouders dachten dat ze de soepdieven zochten. Uit angst groef mijn va der een kuil van zeker een meter in ons tuintje en daarin verdween het pannetje. Als er achter het huis in de Comelis Trompstraat niets is veranderd, ligt die pan er De Scheele Op de hoek Tulpstraat zat het kaaswinkeltje van Van der. Meijden. Op het Burgemeester Hofmannplein was de sigaren zaak van De Scheele (zo heette hij). Je kon daar sigaretten per stuk kopen. Weer iets verder was de slagerij van Gloudie. In de Anjerstraat de waterstokerij van j Van Kampen. Hij is op zekere dag Z plotseling overleden. Het verhaal ging dat hij. voordat hij neerviel, Z nog "dag" heeft geroepen. Namen die ik mij uit die tijd herinner zijn Wim en Coby Soetewey, Bas de Broeder, Ane j Roovers, Wim West, Kiki en Hen- nie Roodenburg, Gisela Ernest en Wim Kooiman. Sinds 1967 woon ik in IJsselmon- r de. maar het Noordereiland heeft nog steeds dat plekje in mijn hart. W.P.H.Venhorst Hordijk 232 3079 DL Rotterdam-lJsselmonde i- p.venhorst@concepts.nl

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 10