ZITTEN A Gezond en ontspannen v ComfortHuys„ TANTE POST(bus) ÏTlEfö g DfL ATlf Pagina 2 Dinsdag 23 januari 2007 De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Via postbus 113, 2910 AC Nieuwerkerk a d. IJssel of e-mailen naar mfo@deoudrotterdammer.nl kunt u reageren op artikelen in de Oud-Rotter dammer. (Er worden geen anonieme brieven geplaatst en de redactie behoudt het recht brieven in te korten of niet te plaatsen). Wie, wat, waar? Inderdaad, precies een week nadat Reinier Paping onder barre weersom standigheden de 12de Elfstedentocht had gewonnen, begon voor Rotterdam de plaag van het zoute drinkwater. Ik herinner me dat nog goed. Ik was 22 jaar en verslaggever bij de Rotterdamse redactie van dagblad Trouw. Dat was indertijd nog een avondkrant met een editiestelsel. (Dat wil zeggen dat de abonnees in de verschillende delen van de Rijnmondregio een krant, met bin nenin één of meer pagina's met nieuws uit de eigen streek bezorgd kregen. Zo had je b.v. de Eilandeneditie, de Water wegeditie en de Stadseditie). Mede daardoor misten we die vrijdag, 25 januari 1963, op een haar na de primeur van dat zoute drinkwater, want toen mijn collega's en ik tot onze afschuw ontdekten dat het water uit de kraan zout was, waren we al te laat om het nog in de stadseditie van die dag te krijgen. De krant voor de stad Rotter dam rolde al van de pers (bij de druk kerij van NRC en Algemeen Dagblad, verderop in de Witte de Withstraat). Er kwam dan ook weer veel boven bij het lezen van het openingsartikel "Wa- temood in de zestiger jaren" in het eer ste nummer van De Oud Rotterdammer in dit nieuwe jaar. Jammer alleen, dat nergens wordt vermeld wie de schrijver of schijfster is van dit overigens goed gedetailleerde en humoristische verhaal. En wat dat voor werkplaats was waar de heer Rinus van Leeuwen chef van was (De schrijver was L.E. van Boven en hij werkte bij de Roteb/red) Iets dergelijks geldt ook voor het artikel van Piet Varkevisser over de kleuter school van Juffrouw Hanke. Waar stond die school (aan de Grift/red) en bestaat het gebouw nog dat hij zo beeldend beschrijft en zo ja, is het dan nog steeds een kleuterschool? (in het gebouw is nu onder meer de bibliotheek (zie foto) gevestigd/red). Ton Hougee, Maeterlinckdreef 13 3146 BL Maassluis Mijn 'Rotterdam' Daar stond hij weer, een foto van "mijn Rotterdam", in de Oud Rotterdammer van woensdag 27 december 2006. Als oud-Heyplaatse heb ik haar zien bou wen. Je zag haar als het ware groeien. Ook mijn nu 86-jange vader heeft erop meegewerkt als scheepstimmerman. Natuurlijk ging heel Heyplaat kijken toen ze van stapel liep, altijd weer een machtig gezicht. In bijna elk huis op Heyplaat hing later een zwart-wit afbeelding in een witte lijst. Maar het mooiste moment was dat ik als 8-jarig meisje mee mocht met mijn opa om haar te bezichtigen op een soort open dag. Het was een warme, zonnige zondag en ik hoefde niet naar de zondagsschool. Het was heel druk en aan opa's hand schuifelden we door lange gangen, smalle trappetjes, diverse dekken en langs een prachtige balzaal met een glanzende dansvloer. Volgens mij was er ook een zwembad aan boord. En altijd weer, als ik een foto zie van de Rotterdam, denk ik weer aan die zondag, zo lang geleden. Als ze terug is in Rotterdam zal ik zeker naar haar gaan kijken. Met vriendelijke groeten, Nel Plugers-Korteweg. Japanlaan 10,2622 JX Delft Nog één keer Hoyledestraat De waterstokerij in de Hoyledestraat was van mijn grootvader en later van mijn vader, Louis Jansen. Op de plaats achter het huis waren grote hokken, waarin trekhonden zaten. Daar heeft mijn vader nog een eerste prijs mee gewonnen. De honden werden onder de handkar ingespannen, waarmee kolen werden vervoerd. Die werden dan eerst bij de kolenhandel op de Ceintuurbaan ingeladen en vervolgens naar de klanten gebracht. Op maandag was het altijd een drukte van belang en werden emmers kokend water voor de was afgehaald of door mijn vader weggebracht. De waterstokerij werd later verkocht aan de heer Geleynse, die grossier was in snoepgoed. Geleynse is dus geen w aterstoker geweest. De waterstokerij deed geen dienst meer en werd gebruikt als opslag. De moeder van mijn moeder woonde recht tegenover de water- stokerij en de ouders van mijn vader woonden daar schuin tegenover op nummer 13. Wanneer je bij opa Jansen op de veranda stond, keek je naar de achterkant van bakkerij Den Hartigh. De familie Den Hartigh woonde daar ook. Mevrouw Den Hartigh fokte Airdale terriers, die daar soms luid blaffend buiten op het dak van de bak kerij rondrenden. Naast ons woonde de familie Loovens, waar ik kind aan huis was. Jo Walop van de toffeefabriek was getrouwd met een broer van mijn moeder, dus woonde er aardig wat familie in de Hoyledestraat. De familie Van Houtert die een taxibedrijf hadden, woonde naast de drukkerij. Hun dochter Blenda was en is nog altijd mijn beste vriendin. Boven de drukkerij woonde de familie Van Baarle. Tiny Stentler kan ik mij ook nog goed herinneren; ik vond haar stukje in tante Post erg leuk. Andere kinderen in de straat die ik mij nog herinner waren Aadje en Ellie Klein, Sjakie Versteeg, Genie Boef, Ellie en Jopie Geurts, de kinderen van Verbeek, Eigelsheim, Sloutjesdijk, Gerard Kimpe, Leny en Rietje Deutz en Rietje Buitenwegh. Ook nadat wij verhuisd waren kwam ik nog vaak in de Hoyledestraat op bezoek bij mijn groot vader, tante Riek Loovens en natuurlijk bij Blenda van Houtert. S.Oudwater-Jansen. Rodenrijsestraat 71, Rotterdam Robert Long, I.M Het overlijden van Robert Long heeft ook mij aangegrepen. Hij was misschien geen goede vriend van mij, zoals van Gerard Cox, maar ook bij mij kwam de klap hard aan. Ik heb daarom een gedicht voor en over hem geschreven. Het meervoud van lef is leven! Was jou op het lijf geschreven 'Het leven was lijden' wie kent het niet? Je warme stem niet meer te horen Je sympathieke kop niet meer te zien Helaas, het is ons niet meer gegeven! Het meervoud van lef is leven! Was jou op het lijf geschreven 'Iedereen doet 't'zong je vrolijk Jij vertolkte in al je mooie liedjes, Gedachten en gevoelens die wij hadden Al durfden we dat niet toe te geven! Het meervoud van lef is leven! Was jou op het lijf geschreven 'Flink zijn' was een prachtige tekst van toepassing op jouw vroege einde Nu van toepassing op ons allemaal Gelukkig heb je ons dat meegegeven! Astrid van der Star Het juiste comfort! Dat is het belangrijkste om heerlijk ont spannen te zitten en eenvoudig op te staan. Onze fauteuils worden daarom aangepast aan uw wensen. In onze showroom kunt u een keuze maken uit allerlei comfortabele fauteuils. Verwen uzelf en kies voor gezond zitten en gemakkelijk opstaan. Dat maakt het leven een stuk aangenamer. Gun uzelf ook zo'n heerlijke Comforthuys fauteuil! Hartelijk welkom! Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80) Geopend van dinsdag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. UW VOORNEMEN VOOR 2007... DE WARE LIEFDE - VINDEN? Op zoek naar een partner voor een duurzame relatie? Ruim 75% van de ingeschrevenen ontmoet bij ons de juiste persoon! Grootste bureau Erkend AVR Geschillencommissie Bel voor een eerlijke voorlichting: Mevr. van Dalen 010-4660419 Gratis brochure: Postbus 1432, 4700 BK Roosendaal WWW.MENS-EN-RELATIE.NL HET OPTIEK ARSENAAL VÜ\ev»*G Nergens voordeliger Multifocus glazen 1 1 9j" per paar Incl. krasvaste laag en ontspiegeling. Met KIJKGARANTIE Géén speciale voorwaarden Uw Varilux Advies- en Informatiecentrum HET OPTIEK ARSENAAL Zuidplein Zuidplein Hoog 457 winkelnr. 13 Tel 010 - 480 67 09 Tel Oogarts 010 - 481 41 11 J.D. Dubbelt Uitvaartverzorging Voor een waardig afscheid. U heeft de keuze uit diverse rouwcentra U kunt van onze diensten gebruik maken, ongeacht waar of op welke wijze u verzekerd bent Wij verzorgen uitvaarten in de gehele regio Kosteloos en vrijblijvend hulp bij het vastleggen van uw wensen op papier (Wilsbeschikking) Zeer persoonlijke begeleiding Wij zijn dag en nacht bereikbaar Gespecialiseerd in: Het verzorgen van kinderuitvaarten Het begeleiden van kinderen tijdens een uitvaart Stervensbegeleiding Bent ti nieuwsgierig naar onze brochure Enen bellen, dan sturen wtj u dit geheel vrijblijvend toe Kantooradres: Kringdans 115, 2907 RL Capelle aan den IJssel Kantooradres: Bergweg 160, 3036 BK Rotterdam 010 4651120 06 51606587 06 41247482

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2007 | | pagina 2