Visstoepen in Standdaarbuiten slecht onderhouden Wie wordt Voorleeskampioen Moerdijk? Ritmisch koor Klundert zingt in Basiliek te Oudenbosch Activiteiten Westerkwartier Zomerkleding- en speelgoed beurs Kindervoorstelling Jaarvergadering Heemkundekring Willem van Strijen Stichting Jazz Zevenbergen MOERDIJKSE BODE STANDDAARBUITEN - Het ziet er allemaal niet zo best uit met de vis stoepen langs de rivier De Mark bij Standdaarbuiten. Al sedert een aan tal jaren ligt daar een aantal visstoe pen, waarvan met name in het voor jaar en in de zomer een druk gebruik gemaakt wordt. Maar als er niet snel wat aan deze visstoepen wordt gedaan, zullen de sportvissers naar elders moeten om hun geliefde hen gelsport te beoefenen. Door Toon Kerstens De visstoepen zijn indertijd door het gemeentebestuur van Standdaarbui ten in samenspraak met Staatsbosbe- KLUNDERT - Zondag 16 februari zingt het Ritmisch koor uit Klundert in de basiliek van Oudenbosch. Zij zullen de Heilige mis van 11.00 uur opluisteren met hun ritmische zang en muziek. Het koor bestaat al 20 jaar en heeft een 30-tal leden uit diverse dorpen in de omgeving, zoals Oudenbosch, Oud Gastel, Standdaarbuiten, Noord- hoek, Fijnaart, Zevenbergen, Zeven- bergschen hoek, Dinteloord en Klun dert. Zij zingen vooral ritmische liede ren, vaak meerstemmig en maken gebruik van bekende melodieën, die u meteen herkend en uitnodigen om mee te zingen. Graag zien wij u op zondag 16 februari om 11.00 uur in de Basiliek van Oudenbosch. KLUNDERT - De speeltuinvereniging Het Westerkwartier heeft voor de komende weken drie activiteiten op het programma staan. Op donderdag 13 en donderdag 20 februari is dat het z.g. paverpolen. Paverpolen is en techniek om van slappe stof een ste vig geheel te maken. Op die manier kan men bijvoorbeeld van een T-shirt een op nep brozen beeld maken. Op 13 februari wordt van het T-shirt met textielverharden het beeld gemaakt en op 20 februari wordt het zo ontstane beeld verbronst. Opge ven voor 8 februari bij Diny Buchino- ren. De avonden beginnen om 20.00 uur in het speeltuingebouw. Op zaterdag 15 februari wordt een beurs voor carnavals kleding en arti kelen gehouden. De spullen moeten worden ingele verd op vrijdag 14 februari van 13.30 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De verkoop is op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. 2/3 van het ver koop bedrag is voor de verkoper en 1/3 voor de speeltuin. Voor zaterdag 22 februari staat er een carnavalsbal voor de kinderen op het programma. Zowel leden als niet leden zijn wel kom van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt van de kinderen verwacht dat ze verkleed komen. Naar verluid zal de jeugdraad van Loerendonck het bal bezoeken. WIE VRAAGT, DIE WEET Sociaal Raadslieden/De Marken landen ZEVENBERGEN - De medewerkers het Bureau Sociaal Raadslieden krij gen regelmatig vragen voorgelegd die voor meerdere mensen interes sant kunnen zijn. Wie meer wil weten over onderstaand onderwerp kan contact opnemen met de raads lieden. Anw voor volwassenen Ais weduwe of weduwnaar komt u in aanmerking voor een Anw-uitkering als: - de overledene op de datum van overlijden verzekerd was voor de Anw, en - u jonger bent dan 65 jaar, en op de dag van overlijden één van de volgende bepalingen voor u gel den: - u een kind onder de 18 jaar heeft, of - tenminste 45% arbeidsongeschikt bent, of - u geboren bent voor 1950. Als deze voorwaarden niet voor u van toepassing zijn, kunt u nog in aan merking komen voor een uitkering als door het overlijden een kind jonger dan 18 jaar bij u komt wonen. Het is voor de Anw niet van belang of u met de overledene gehuwd was of samenwoonde Ook als u gescheiden bent van de overledene kunt u in aanmerking komen voor een uitke ring. De hoogte van de Anw-uitkering is afhankelijk van uw inkomen. Inkomsten die niet worden afgetrok ken Een aanvullend nabestaandenpen sioen (bijvoorbeeld een bedrijfspen- sioen dat u ontvangt omdat uw part ner is overleden) leidt niet tot verla ging van de Anw-nabestaandenuitke- ring. Datzelfde geldt voor een lijfrente, tenzij u deze ontvangt op grond van een eigen arbeidsovereenkomst. Ook inkomsten uit vermogen (bij voorbeeld rente of dividend) blijven helemaal buiten beschouwing, net als het vermogen zelf. Inkomsten die gedeeltelijk worden afgetrokken Inkomsten uit arbeid, zoals loon, free lance inkomsten, VUT-uitkering en winst uit een onderneming worden gedeeltelijk van de Anw- nabestaandenuitkering afgetrokken. Een deel van deze inkomsten wordt vrijgelaten. Inkomsten die helemaal worden afgetrokken Inkomsten uit vroegere arbeid, zoals arbeidsongeschiktheidsuitkeringen (WAO), worden helemaal van de Anw-nabestaandenuitkering afge trokken. Ook een WW-uitkering wordt volledig afgetrokken als u niet meer bij uw werkgever in dienst bent. Verder worden aanvullende ouder- doms- en invaliditeitspensioenen en lijfrenten die u ontvangt op grond van een eigen arbeidsovereenkomst volle dig van de Anw-nabestaandenuitke ring afgetrokken. Datzelfde geldt voor een Ziektewetuitkering als u niet meer bij uw werkgever in dienst bent. Dat betekent dat bij inkomsten uit vroegere arbeid van bruto EUR 892,18 (1-1-2001) de Anw-nabe staandenuitkering vervalt. Als de inkomsten uit vroegere arbeid dalen, kan de Anw-nabestaandenuitkering weer (gedeeltelijk) worden betaald. Naast uw Anw-uitkenng hebt u recht op een vakantie-uitkenng. De hoogte van de vakantie-uitkering is afhanke lijk van de hoogte van uw Anw-uitke ring. De vakantie-uitkering wordt eenmaal per jaar, in de maand mei, uitbetaald. Als u geen recht hebt op een Anw- nabestaandenuitkering en u heeft geen eigen inkomsten, dan kunt u eventueel bij de gemeente een bij standsuitkering aanvragen. Bureau Sociaal Raadslieden Pastoor van Kessellaan 7 4761 BH Zevenbergen. Spreekuren: Maandag 13.30-16.00 uur. Woensdag 09.00-11.30 uur. Donderdagl 8.00-20.00 uur. Tel. alleen tijdens spreekuur 0168 - 324000 heer aangelegd. Het werden aange name dammetjes tussen het riet, waar iedere sportvisser, ook de min der valide visser, vreedzaam van zijn hobby kon genieten. Bij dat genieten moeten momenteel grote vraagte kens gezet worden, omdat er sedert de gemeentelijke fusie in 1997 niet vaak meer naar de visstoepen is omgekeken. Onderhoud Bij de visstoepen zijn er ook twee, die speciaal zijn ingericht voor gehandi capte sportvissers. Indertijd werd voor de aanleg daarvan een finan cieel beroep gedaan op de Wet Voor zieningen Gehandicapten. Toen lag het er allemaal best fraai bij en werd er ook een veelvuldig gebruik van gemaakt. En ook nu maken de inva lide sportvissers graag de gang naar de speciale visstoepen langs de Mark. Maar als er niet vlug een en ander aan deze stoepen gebeurt zullen de gehandicapte sportvissers er in het komende seizoen geen gebruik van kunnen maken. Wij werden op deze situatie attent gemaakt door de heer de Vos uit Standdaarbuiten. "Toen Standdaarbuiten nog een zelf standige gemeente was, zijn deze visstoepen en het bosgebied langs de Mark gerealiseerd", zegt de heer De Vos. Staatsbosbeheer bekommerde zich om het onderhoud en het maai- werk aangaande het bos en de gemeente Standdaarbuiten nam de taak van het onderhoud van de vis stoepen op zich. Toen ging dat alle maal goed. Maar de gemeente Moerdijk de visstoepen moet onder houden, wordt er nog nauwelijks omgekeken naar de staat waarin deze stoepen verkeren. Het tegelpad vanaf de parkeerplaats verkeert in een matige staat, is deels overgroeid, deel verzakt en een van de twee vis stoepen voor gehandicapten is door onderspoeling zo ernstig verzakt, dat gevaar valt te vrezen bij gebruik van deze visstoep. In het voorjaar van 2002 is na herhaald verzoek een balk geschroefd onder deze verzakte vis stoep. Maar die balk was al snel ver dwenen. Waarschijnlijk losgeschopt door baldadige jeugd en weggedre ven over de Mark en nooit meer teruggezien. Ondanks nieuwe ver zoeken richting gemeentebestuur via e-mail komt niet eens een reactie en hangt de visstoep voor gehandicap ten deels onder water en dat ook nog onder een dramatische hoek. De overige visstoepen verdienen dit voorjaar een serieuze maaibeurt en achterstallig onderhoud. Maar de vis stoep voor gehandicapten is rot en rijp voor vervanging." De heer de Vos zou graag zien, dat de gemeente Moerdijk met evenveel ernst als de voormalige gemeente Standdaarbui ten haar gehandicaptenbeleid voert en snel met een goed plan van aan pak voor de sportvisaccommodatie langs de rivier De Mark komt. Dan kunnen tenminste de sportvissers nog dit jaar met plezier hun hengeltje uitwerpen en genieten van de uren die ze aan de waterkant te Stand daarbuiten kunnen doorbrengen," zo besluit de heer De Vos. FIJNAART - Op 19 maart houdt peu terspeelzaal De Hummelhoek in Fij naart, gevestigd aan de Kon. Julianas- traat, wederom haar jaarlijkse zomer kleding- en speelgoedbeurs. Dit zal plaatsvinden van 15.00 tot 19.30 uur. U kunt uw zomerkleding in de maten 80 t/m 176 gewassen, gestreken en geprijsd en speelgoed schoon en geprijsd inleveren op de navolgende data: 13, 14, 17 en 18 maart van 11.30 tot 12.00 uur en 18 maart van 19.00 tot 20.30 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor u en 1 /3 deel voor de peuterspeelzaal. Wij hopen op een grote inbreng en een drukbezochte beurs. MOERDIJK - Woensdag 12 februari om 19.00 uur vindt de lokale voor- leeswedstrijd van Moerdijk plaats. Het strijdtoneel zal zich afspelen in theater De Schuur in Zevenbergen. De voorleeskampioenen van elf basisscholen uit de gemeente tre den dan voor het voetlicht. De schoolkampioenen, die ieder voorlezen uit hun favoriete boek zijn: Basisschool Julianaschool te Fijnaart: Wendy v.d.Broek. 'Achtste groepers huilen niet' van Jacques Vriens. Basisschool De Springplank te Fij naart: Manouk den Brouwer. 'Pijn stillers' van Carry Slee. Basisschool De Molenvliet te Klun dert: Jouke Roobol. 'Een put vol griezels' van Nico Voskamp. Basisschool St. Antonius te Stand daarbuiten: Alex Dam. 'Hoe overleef ik mijn vakantie' van Francine Oom- en. Basisschool De Singel te Willemstad: Joyce de Vos. 'Meester Jaap' van Jacques Vriens. Basisschool Willem de Zwijger te Willemstad: Sanne Huybregts. 'Die rotschoot met die fijne klas' van Jac ques Vriens. Basisschool De Ruigenhil te Willem stad: Renée van Dis. 'Jubelientjè' van Hans Hagen. Basisschool De Boemerang te Zeven- bergen:Touria Khidous. 'Spijt' van Carry Slee. Basisschool De Neerhof te Zevenber gen: Mark Oomens.' De grijpgrip' van Paul van Loon. Basisschool De Regenboog te Zeven- bergen:Marlies van Beers. 'Rood met witte stippen' van Carry Slee. Basisschool de Toren te Zevenber gen: Mariska Vervuren. 'De olijke tweeling met vakantie' van Arja Peters. De jury bestaat uit Mevr.Marijke Venghaus. Verslaggeefster De Gazet; Mevr.Jeanne Krikke, Bibliothecaris bibliotheek Moerdijk, en Lisanne van Dueren den Hollander, Voorleeskam pioen Moerdijk 2002. De Moerdijkse voorleeswedstrijd wordt opgeluisterd met inter-actïeve muzikale intermez zo's van Jacques Bastiaansen en Hans Luijten. leder schoolkampioen mag 8 sup porters meebrengen die hun kandi daat door middel van een yell en spandoek aan kunnen moedigen. De Moerdijkse winnaar gaat door naar de regionale ronde op 15 maart in Tilburg. ZEVENBERGEN - De Koning, de Nar en een Reis door de Tijd is de titel van de kindervoorstelling van Chris Gurney - Champion, ofwel English man Abroad. Hij speelt- deze voor stelling woensdagmiddag 12 febru ari in Theater De Schuur. De middag begint om 14.30 uur en is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar. De Koning, de Nar en een Reis door de Tijd is een sprookje over tijd, ver wachtingen en (on)geduld. Hoe kan het dat volwassenen vaak 'geen tijd' hebben? Waarom vervelen kinderen zich soms kapot? Als een klok vast loopt, is dan de tijd ook gestopt? En... welke dag komt ook alweer na de maandag? Al deze vragen worden beantwoord in het verhaal over de koning die jarig is. Hoofd-nar Momentje maakt alles klaar voor het feest. Hij bakt een taart en hangt slingers op. Dan wacht hij ongeduldig op de koning om het verjaardagslied te kunnen zingen, maar waar blijft de koning? Een voorstelling met veel. humor, muziek, goocheltrucs, jongleren, poppenspel, clownerie en... een spannend verhaal. Kaarten voor deze voorstelling zijn telefonisch te reserveren bij Plu- meau: 0168 328697; 0168 404664; 0168 402030. ZEVENBERGEN - De Heemkunde kring "Willem van Strijen" houdt op donderdag 20 februari zijn jaarver gadering 2003. De locatie is Theater De Schuur en de aanvangstijd is 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Na afloop van de vergadering zal een lezing worden gehouden door de heer A.P. de Jong, kolonel b.d. van de Koninklijke Luchtmacht. Aan de hand van een drietal films behan delt hij onderwerpen, die vooral bij diegenen die W.Ó. II hebben mee gemaakt, veel herinneringen naar boven zullen brengen. De onderwerpen zijn: 1. "Eerste Poolse Pantserdivisie van Generaal Maczek" met als hoogte punt de strijd in Zeeuws-Vlaanderen en West-Brabant, eindigend met de bevrijdingsparade in Breda. 2. "Honger". Een boeiende reporta ge over de hongerwinter in bezet West-Nederland, in het geheim opgenomen door 2 filmers. 3 "Bevrijding van Nederland door de Canadezen". Een film die een goed beeld geeft van een aantal Nederlandse steden door de Cana dese strijdkrachten. Het belooft een bijzonder interessan te avond te worden. malen optrad in radioprogramma's zoals "Sesjun", maar ook op (inter)nationale jazzfestivals als het North Sea Jazzfestival. Hij speelde o.m. met Denise Jennah, Eddie Conard, Deborah Brown, Rob Mad- na. Lex Jasper, Dee Daniels, e.v.a. Ook Jeroen de Rijk kan bogen op een internationale naam; hij heeft gespeeld met grote jazzmusici van naam, zoals Michel Petrucciani, George Mraz, Toots Thielemans, Phi lip Catherine, Louis van Dijk, het Rosenberg Trio, Courtney Pine en nog een lange lijst met nationale en internationale artiesten. Bassist Edwin Corzilius en slagwerker Chris Strik zijn beide zeer ervaren, veel gevraagde en dus gewaardeer de muzikanten en waren reeds eer der in Zevenbergen te beluisteren. Zondagmiddag 16 februari, aanvang 15.00 uur. Zaal van der Hooft, Markt 8 te Zevenbergen, tel. 0168- 323620. Voorverkoop: Primera Nagtzaam en Van der Hooft te Zevenbergen. ZEVENBERGEN - Op 16 februari moet gevreesd worden voor een Zaal Van der Hooft zonder dak. Ons is voorgehouden dat "het dak eraf gaat!" Want het dan optredende kwintet Frits Landesbergen/Harry Happel is "berucht' om met haar sterk swingende jazz "iedere tent op z'n kop te zetten". Een uiterst aan gename en zinderende zondagmid dag mag dus tegemoet worden gezien! Vibrafonist (en slagwerker)'Frits Lan- desbergen, cum laude afgestudeerd in 1985, heeft een internationale reputatie opgebouwd en won diver se binnen- en buitenlandse prijzen. Hij speelde o.a. met Milt Jackson, Joe Pass, Scott Hamilton, Toots Thiele mans, Buddy de Franco, Monty Alexander, Louis van Dijk, het Rosenberg Trio en vele anderen. Harry Happel, volledig autodidact op de piano, mag zich verheugen in een grote bekendheid via zijn eigen trio Introduction, waarmee hij vele

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2003 | | pagina 2