Herinneringen aan de boerderijtjes aan het Kortweegje, Dirksland Weet u nog? Nieuwe opgave!* Weet U nog Meisje aangereden Woning inbraken Inbraak woning Aanrijding met gewonden 5 FEBRUARI 2003 .De Plekke PAGINA 19 "De nieuwe opgave in De Plekke van 22 januari is volgens mij Korteweegje 53 in Dirksland. Het huis met het hek ervoor is mijn ouderlijk huis. De heer H. Polder, mijn overgrootvader heeft er drie boerderijtjes laten bouwen. Het middelste met het hek ervoor, werd gebouwd voor zijn zoon Arij, gehuwd geweest met Adriaantje Zoon. Dit waren mijn grootouders. Het linkerhuis dat nog te net is te zien, is gebouwd voor een dochter, die gehuwd was met de heer J. van Dalen. Het huis aan de rechterkant werd eveneens voor een dochter gebouwd. Deze dochter was getrouwd met de heer Kees Wat komt er bij u naar boven bij het zien van deze foto. Deel uw her inneringen met de lezers van De Plekke en maak kans op zo'n prach tig boeket van Viskil of een twaalfbadenkaart van De Staver. Inzendingen dienen voor woensdag 10.00 uur de andere weekte zijn ingeleverd op ons postadres, Oranjestraat 2, 3244 BJ Nieuwe-Tonge. naar onze postbus 250 3240 AG Middelharnis, per e-mail naar inlo@deplekke.nl of bij een van onze inleveradressen. (Foto: archief De Plekke) den. Het huis wordt tegenwoor dig bewoond door de familie van Oijen. Korteweegje A.de man uit Dirksland ontvangt van ons de 12 badenkaart van Recreatiecentrum De Staver voor zijn inzending: "Dit is het Korteweegje in Dirksland, het huis van familie Polder en van Driel op de voor als men het dorp uitrijdt richting de Watertoren. Ik kom tot deze conclusie daar ik gewoond heb op het eerste (of laatste) boerde rijtje (nr 57) als je Dirksland inrijdt, vanaf de Watertoren. De tijd dat deze foto genomen is zal wel rond februari 1953 zijn, gezien de hoge waterstand. Een andere herkenningspunt zijn de lantaarnpalen, welke mijn vader zich goed kan herinneren. Mevrouw Groenendijk-Polder krijgt van ons het bloemetje van Viskil tijdens de feestavond van de Plekke in het Prieel. (Foto: Kees Hoogzand) De opgave in De Plekke van 14 dagen geleden werd goed beant woord. Oud-bewoners herkenden het huis uit hun jeugd. Wij gin gen met een bloemetje naar mevrouw A. Groenendijk-Polder wiens ouders en grootouders het middelste huis bewoonden. Jongejan. Mijn grootouders kwa men in het middelste huis wonen toen mijn vader Gerrit Polder, twee jaar oud was. Hij was de jongste van het gezin en heeft er gewoond tot zijn trouwdag in 1926. In 1944 is hij er weer met zijn vrouw, Hanna van der Wekke en zijn kinderen gaan wonen. Mijn ouders hebben mijn inwo nende grootvader verzorgd tot hij in 1949 op 90-jarige leeftijd overleed. Het huis heeft tijdens de watersnoodramp ook onder water gestaan. Buiten stond het water 1.75 meter hoog en binnen 1.50. Mijn ouders hebben tot 1973 in het huis gewoond. Ze zijn toen in Sommelsdijk gaan wor- De huisjes aan het Korteweegje in Dirksland (Foto: archief De Plekke) grond. Ik weet het nog als de dag van gisteren. Maandagmorgen 8 uur met een tractor en wagen naar Nieuwe-Tonge over de Lorredijk, zo noemde ze die dijk toen. Wij reden tot bij de kruising richting Herkingen, toen was daar een groot gat in de dijk, en zijn we met een vlot van twee mendeuren en een lang stuk touw mensen uit Nieuwe-Tonge gaan redden. Ik was toen zelf veertien jaar oud en dat maakte een grote indruk op je, als je dan ziet hoe veel er om je gebeurd, dan blijf je je dat goed herinneren. Aan het eind van de dag, zes uur, kwam ik weer bij water toren aan. Daar zeiden ze, gaat maar naar huis lopen want daar is geen vervoer. Toen maar op naar Spansdiekje, want zo moest je in Dirksland komen, half onder weg konden we nog met een leger truck mee liften dat was het enig ste mazzeltje dat we hadden. Toen ik thuis kwam zei mijn moeder, waar hij je nou een hele dag geweest, ja dan ken je alles vertellen wat er gebeurd was. Doet eerst maar eten, dan ken je van avond naar het kerkhof zandzakken vullen. Zo werd het toch nog een lange dag. Voor de eer Voor de 'eer' plaatsen we nog de reactie van Wim Kardux uit Middelharnis, geboren: 08-07-64 in Dirksland, in het ziekenhuis. (Als ik thuis geboren was, was ik een Sommelsdieker geweest.) Hij bewoonde het boerderijtje op de foto, van: 08-07-64 tot 05-01-90. "Volgens mij is dit het Korte weegje in Dirksland. De foto -is genomen, ter hoogte van de laat- ste huizen aan de rechter-zijde, Inleveradressen: Dierenspeciaalzaak DeV, Voorstraat 9, Nieuwe-Tonge Vivante Meinster, Voorstraat 3-5, Den Bommel Marius Swemmer, Straatdijk 10, Dirksland Novy van Loon, Nieuwstraat 2, Oude-Tonge Keijzer Huish. Artikelen, Voorstraat 41, Stellendam Fa. Vroegindeweij Weespad 2, Ooltgensplaat Boekhandel Akershoek, HoenderOuddorp Theetuin D^Bongerd, Molendijk 65, Herkingen Silverstar Computerservice, Sehoolstiu^tó6, Middelharnis Als u kiest voor kwaliteit! Bloemsierkunst Viskil v.o.f. Langeweg 90, Middelharnis T. (0187) 482438 F. (0187) 482708 "SltyemeoAiuii. Ixtruz Oranjeplein 10, Stellendam T. (0187) 491546 Ook voor tuinplanten en hydrocultuur DIRKSLAND - Rond 15.05 uur dinsdag 28 januari werd op de Staakweg, ter hoogte van de kerk, een meisje aan gereden door de bestuurder van een gele scooter. Het meisje raakte hierbij gewond. Zij werd voor on derzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De bestuurder van de scoot er ging er na de aanrijding vandoor. Een zoekactie van de politie leverde niets op. MELISSANT - Dinsdag- x avond 28 januari ontdekte een 55-jarige bewoner van de Bernhardstraat in Melissant dat was ingebro ken in de woning. On bekenden hadden een ruit geforceerd en de gehele woning werd doorzocht. Niet bekend is wat er is weggenomen. Dinsdagavond 28 januari ontdekte een 36-jarige bewoner van de Voorstraat in Stellendam dat er was ingebroken in de woning. Een mit was geforceerd en diverse kasten werden door zocht. Een playstation en een videorecorder werden weg genomen, SOMMELSDIJK - In de nacht van dinsdag 28 op woensdag 29 januari werd ingebroken in een woning aan de Teenhoek. Een raam werd geforceerd en het gehele huis werd doorzocht. Uit de woning werden een videorecorder, een radio installatie en een dvd- Ier weggenomen. OUDE TONGE- Rond 21.30 uur donderdag 30 januari vond er een aanrijding met gewonden plaats op de N59 bij de Tonisseweg bij Oude Tonge. Hierbij raakten 2 personen gewond. De brandweer van Oude Tonge kwam ter plaatse in verband met rookontwikkeling uit 1 van de voertuigen. Een vrouwelijk slachtoffer werd met knie- en neldetsel over gebracht naar het zieken huis in Dirksland. Een mannelijk slachtoffer werd met mogelijk een rib- fractuur naar ditzelfde zie kenhuis vervoerd. Een auto moest worden weggesleept.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2003 | | pagina 5