Raad steunt reddingsplan voor NAC Aan de top dankzij 'rust in de kop' Foppe Gemeente koopt stadion van voetbalclub i Tafeltennisser Danny Heister voelt zich beter en speelt ook beter dan ooit Weer one-man-show Jaspers iS 59, dUS nog lang niet Op Grote spanning tussen AZ-fans en ondernemers Franse veteraan en jonge Britse schipper jagen op zeiltrofee de\olllsls;l*ant Vrijdag 31 januari 2003 I Van onze verslaggever Marcel van Lieshout I BREDA Bijna unaniem, met alleen Groen Links en de SP tegen, stemde de Bredase gemeente raad gisteravond in met de zo veelste gemeentelijke reddings operatie om de voetbalclub NAC overeind te houden. Voor een bedrag van 15,7 miljoen euro koopt de gemeente het voetbal stadion en bijbehorende gron den, waarmee de toekomstige huurder en huidige nummer vier van de eredivisie van de onder gang is gered. Extra opgetrommelde politie voor het stadhuis - op de Grote Markt hielden honderd NAC-sup- porters zich tijdens het raadsdebat bezig met een balletje trappen, het zingen van het clublied en het drinken van bier - riep het beeld op dat Breda een 'hete' avond te wachten stond, maar niets was minder waar. NAC de nek om draaien wil geen lokale politicus voor zijn/haar rekening nemen. De met een miljoenenverlies kampende voetbalclub, waar de nood zo hoog is dat de salarissen bijna niet meer konden worden betaald, kreeg van de raad wel veel kritiek te verduren. Groen Links-raadslid Schellens betichtte de club van jarenlang wanbeheer. Woordvoerders van andere frac ties lieten zich in vergelijkbare be woordingen uit. Volgens PvdA-woordvoerdei" Snier moet NAC de nieuwe steun uitleggen als de laatste keer dat de gemeente de club te hulp schiet. Door de aankoop door de ge meente krijgt NAC 4,5 miljoen euro in kas. 'Als NAC het hierna nog niet redt is het voorbij', aldus Snier. 'Dit was de bel voor de laat ste ronde.' Alle fracties drongen er op aan dat de club nu eens ernst gaat maken met het beheersen van de kosten. Op de spelerssalarissen (volgens Snier gemiddeld 250 dui zend euro per jaar) moet drastisch worden bezuinigd en vrijwel alle fracties wezen op de wel zeer rian te autokostenvergoedingen. De WD vond dat NAC de ernst van de situatie nog steeds niet in ziet. Raadslid Van Overveld: 'De club denkt, nu weer dat de sponsorinkomsten met twintig procent omhoog kunnen gaan ter wijl ik denk, met de KNVB, dat de sponsorbijdragen juist omlaag gaan.' Dat het recessie is en dat bedrijven steeds vaker hun han den aftrekken van het betaald voetbal is bij NAC kennelijk onbe kend, sneerde Van Overveld. Het subsidiëren van de club, zo als dat in het verleden zo vaak gebeurde, is nu ook in Breda ver leden tijd. Het college deed nog wel het voorstel eenmalig 500 dui zend euro aan NAC te schenken voor de jeugdopleiding, maar die generositeit stuitte binnen en bui ten de raad (amateurclubs eisten ook geld) op massaal verzet. Hoewel Breda, als zoveel ge meenten binnen en buiten Neder land, al jarenlang zondigt tegen EU-wetgeving met het verlenen van financiële steun aan een prof club, is nu ook in de achtste stad van Nederland het besef ontstaan dat rechtstreekse financiële steun aan een bvo uit den boze is. Grote kritiek was er om die reden op een voorstel van NAC-saneerder jos Staatsen die vorige maand een ge meentelijk krediet van 4,2 miljoen euro aan NAC bepleitte. Staatsen, oud-KNVB-bestuur- der, was niet aanwezig, maar dat weerhield de raad er niet van hem collectief te bekritiseren. Al was het maar omdat alle fracties de rekening voor Staatsens' sane- ringswerk, 680 duizend euro voor enkele maanden werk, exorbitant hoog vonden. 'Hij lijkt wel een profvoetballer', grapte een van de raadsleden tijdens een schorsing. Het gemeentelijke reddingsplan (dat de Bredase burger niets hoeft te kosten, zo verdedigde verant woordelijk wethouder Oomen) dreigde woensdag nog te sneuve len als gevolg van een geschil met Rabo en ABN/Amro. De gemeen te en de banken kwamen gister middag alsnog tot elkaar. Uitgere kend Groen Links had zo onge veer als enige begrip voor de har de opstelling van de banken. 'Als commerciële banken zich laten uitkopen en hun verlies nemen is dat veelzeggend', vond Scheltens. In een motie drong Scheltens er op aan dat de gemeente NAC nooit meer financieel steunt, niet via een lening, kwijtschelding van schulden, subsidie, sponsoring of anderszins. Tot tevredenheid van de voetbalclub haalde dal voorstel het niet. Basketbalbond stuurt coach Van Gent weg BUNNIK - De Nederlandse bas ketbalbond heeft besloten het contract van mannenbondscoach Maarten van Gent niet te verlen gen. Van Gent had een contract tot 31 januari. Hij leidde het Ne derlands team de afgelopen perio de in de EK-kwalificatie. Alle tien duels gingen verloren. (ANP) Opgave van Krajicek in dubbelspel Milaan AMSTERDAM - Tennisser Ri chard Krajicek heeft donderdag in Milaan de kwartfinale dubbelspel (met Martin Verkerk) zonder te spelen gewonnen gegeven. De 31- jarige Muiderberger had weer last van de blessure aan zijn elleboog die hem eerder lange tijd kwelde. De kwartfinale die Krajicek van daag in het enkelspel moet afwer ken tegen de Fin Nieminen staat nog gewoon op het progfamma. Tsjech Ulihrach betrapt op gebruik van doping PRAAG - De Tsjechische tennis ser Bohdan Ulihrach is positief bevonden op het gebruik van nan- drolon. Een contra-expertise moet uitwijzen of hij officieel in staat van beschuldiging wordt gesteld. De 27-jarige Tsjech loopt het risi co twee jaar te worden geschorst. Ulihrach begrijpt niet hoe de spo ren in zijn urine terecht zijn geko men. (DPA) Vitesse en Brand geen per direct uit elkaar AMSTERDAM - Hoofd jeugd opleidingen Joop Brand is door Vitesse ontslagen naar aanleiding van publicaties in de media. Brand, die komend seizoen in dienst treedt van ADO Den Haag, deed deze week gepeperde uit spraken over de Arnhemse club in het voetbalweekblad VI. Hij zei onder meer: 'Er loopt een voorzit ter rond die de namen van de spe lers niet eens kent en wel flinke bedragen in zijn zak steekt'. Aanvaller Kuijt treft regeling met FC Utrecht AMSTERDAM - Dirk Kuijt krijgt uiteindelijk het geld waar hij recht op heeft. De 22-jarige spits dreig de zijn club Utrecht met een arbi tragezaak omdat hij nog tekengeld tegoed heeft. De voetbalclub, die in grote financiële problemen ver keert, is er na lange besprekingen toch uitgekomen met de speler. Tourwinnaar Armstrong laat WK weer schieten AMSTERDAM - Lance Arm strong is bij nader inzien toch niet enthousiast over deelname aan de WK wielrennen, begin oktober in Hamilton. De viervoudig Tour winnaar had vorig jaar laten we ten na jaren afwezigheid weer een gooi naar de regenboogtrui te zul len doen. Die veroverde hij tien jaar geleden in Oslo. Danny Heister is uitverkoren om deel te nemen aan de Top Twaalf, het jaarlijkse onderonsje van Europa's beste tafeltennissers. De achtvoudig landskampioen mag hopen op een goed resultaat omdat er 'rust heerst in mijn kop'. I Van onze verslaggever Martien Schurink I ARNHEM Eindelijk is Danny Heister aanbe land op het eindpunt van een be staan dat uit niets dan jachten en jagen bestond. Niet langer bestaat het arbeidzame leven van 's lands beste tafeltennisser uitsluitend uit reizen, trainen, spelen voor zijn Duitse club Gönnern, vliegen naar verre gewesten, spelen nu en dan voor het vaderland. Op 31-jarige leeftijd constateert de achtvoudig Nederlands kam pioen dat de onrust is geweken en plaats heeft gemaakt voor rust. 'Rust in mijn kop vooral.' Een rust die zo weldadig is dal hij beter speelt dan ooit, op de wereldranglijst nog maar vijftien strijdmakkers voor zich weet en is uitverkoren om als de nummer acht van Europa deel te nemen aan de Top Twaalf in Saarbrü- cken, het jaarlijkse onderonsje van de Europese top. Uiteraard heeft Heister de invi tatie in dank aanvaard, maar of hij het toernooi ook daadwerkelijk kan spelen en uitspelen is nog maar de vraag. Zijn vrouw is dezer dagen zo'n beetje uitgerekend en Heister wil de geboorte van zijn eersteling 'voor geen goud' mis sen. 'Als ik in Saarbrücken achter de tafel sta en er komt een tele foontje dat de bevalling aanstaan de is, dan weet ik wat mij te doen staat. Dan staak ik de partij subiet, pak mijn spullen en rijd als een speer naar huis.' Dat het niet meer stormt in zijn hoofd dankt Heister aan het vorig jaar genomen besluit om Amster dam als woonstede de rug toe' te keren en zich te vestigen in Arn hem. Dichter bij de thuisbasis van Gönnern, sinds jaar en dag zijn Duitse werkgever, dichter bij zijn bakermat Didam, dichter bij Pa pendal ook, waar hij met zijn eveneens naar de Gelderse hoofd stad verkaste gabber Trinko Keen een maatschap vormt. Samen trai nen en samen toewerken naar de Spelen van Athene, waarvoor Heister al een nominatie op zak heeft. Wat natuurlijk ook in niet geringe mate bijdraagt aan de 'rust in mijn kop'. De verhuizing heeft hem goed gedaan. 'Ik reis nu stukken min ke pingpongende landgenoot dan ook. Hel is uiteraard allereerst zijn verdienste, die opmerkelijke op mars, maar Heister wil niet verhe len dat hij zijn goede presteren ook te danken heeft aan Pielce Franssen, de Limburgse systeem analist die vorig seizoen de Chine se pingpongprofessor Yang mocht opvolgen als bondscoach. Al gauw bleek dat coach en pu pil het goed met elkaar konden vinden. 'Pielce heeft een positieve invloed op me. Tijdens alle toer nooien, waar ook ter wereld, heeft hij me vergezeld en van goede raad voorzien. Het klikt tussen ons. Hij neemt me veel werk uit handen. 'Hij kan me als geen ander moti veren, vooral wanneer ik er men taal doorheen zit. Wanneer ik weer eens de neiging heb achter de tafel een beetje in te kakken. Pielce voelt aan wanneer dat dreigt te gebeuren en grijpt dan in Klasse van die man.' Klasse vindt Heister het boven dien dat Franssen alle tijd voor hem heeft, ook buiten de wedstrij den om. 'Hij is nog jong. Daardoor zitten we vaak op dezelfde golf lengte. We kunnen aardig met el kaar kletsen onder het genot van een glaasje bier.' Een verademing na het tijdperk Yang. 'Die man wist vreselijk veel van het spel, maar na een toernooi was hij met een foetsie. Dat kon ik, sociaal mens als ik ben, niet waarderen.' Heister is ontegenzeggelijk blij met Franssen en Franssen zou, zegt Heister, blij moeten zijn met een pupil als Heister. 'Wij leren van hem, maar hij leert ook van ons. Hij doet ervaring op die hij weer kan overbrengen op de jeugd en op de leden van het nationale trainersgilde. Het is van groot be lang voor de toekomst van de sport dat Nederlandse coaches kunnen ruiken aan het topniveau.' Franssen mag zich verheugen in het vooruitzicht dat Heister nog heel lang zijn pupil zal zijn. Want het einde van zijn carrière is nog ver weg. 'Dit is natuurlijk het moeilijkste maar ook het alleraar digste spel van de hele wereld. Geen sport die daaraan kan tip pen Dus ga ik naar de Spelen van Athene en zet ik nu al mijn zinnen op die van Peking in 2008.' Daarna gloort een toekomst als trainer/coach, want dat is een baan, denkt hij in alle bescheiden heid, waarvoor hij 'in de wieg is gelegd'. Niet dat hij daar nu al over mijmert. 'Het gaat nu zo goed met me dat ik me niet moet ver diepen in wat de toekomst me brengen zal. Nog altijd geniet ik van de training en van de competi tie. Ik kan me niet voorstellen dat er een mooiere baan is dan die van mij. Meer dan ooit is pingpong mijn lust en mijn leven.' Danny Heister der omdat Duitsland om de hoek ligt. Daardoor ben ik veel meer dan vroeger in de gelegenheid mijn conditie op peil te houden. Maar wat net zo belangrijk is: ik heb nu ook veel meer tijd om me te ontspannen. Lekker thuis met de voeten op de bank, met een goed boek en een goed glas wijn. 'Ik vind dat ik daar onderhand recht op heb. Ben tenslotte ook al een dagje ouder.' De balans tussen training en ontspanning heeft ertoe geleid dat de 31-jarige Geldersman zich niet alleen beter voelt maar ook beter speelt dan hij gedaan heeft. Heis ter nam met een grote gretigheid deel aan elf toernooien van de Pro Tour. Overleefde altijd wel een paar rondjes en mocht zich drie keer, in Brazilië, Egypte en Polen, kwartfinalist noemen Al dat fraais voerde hem naar de finale van de Pro Tour, waar hij goede sier maakte met een overwinning op de wereldtopper Schlager en pas in de kwartfinale werd gestopt door een andere wereldtopper, de Griek Kreanga Die resultaten én het brons dat hij in het dubbelspel oogste bij de EK in Zagreb voerden hem ge zwind naar plaats zestien op de wereldranglijst, een positie die nooit eerder werd bezet door wel I Van onze sportredactie I AMSTERDAM Dick Jaspers is weer aan een op zienbarende one-man-show be zig. De 57-jarige Willebrorder won in de jacht op zijn twaalfde Nederlandse driebandenlitel ook zijn tweede partij in de Masters met overmacht. Stond Jaspers woensdag zeventien punten af aan zijn tegenstander, gisteren waren dat er zelfs vijf minder. Jan Arnouts was donderdag in De Blauwe Kei in Veghel het slachtoffer. De 44-jarige exploi tant van een biljartcentrum in Et- ten-Leur, in 1992 nationaal kam pioen, verloor de eerste twee sets met 15-0 en maakte pas zijn eerste punten in de derde set, toen hij met vier van acquit ging. Maar hij moest toch buigen: 15-12. De prof Jaspers had voor de 45 caramboles slechts negentien beurten nodig, een moyenne van 2.368, semi-prof Arnouts kwam uit op 0.666. Een dag eerder had Jaspers ook een eenvoudige zege van 5-0 ge boekt, tegen de finalist van vorig jaar, Harrie van de Ven. De winst op Arnouts was Jaspers' 31ste op rij tijdens een Masters-toernooi. De oud-wereldbekerhouder en oud-wereldkampioen is sinds 1997 ongeslagen. Tussen 1990 en 2002 veroverde hij elf nationale titels. Alleen in 1992 en 1996 (Rai- mond Burgman) greep hij naast de hoofdprijs, In 1999 was er geen titeltoernooi. I Van onze medewerker Charles Bromet I HEERENVEEN In de geest van Louis van Gaal besloot Heerenveen-trainer Fop pe de Haan (59) zichzelf deze winterstop eens te evalueren. Zijn conclusie: het gaat nog best en als anderen willen zeuren over zijn leeftijd, dan doen ze dat maar. 'Ik dacht dat het juist de bedoeling was om mensen tussen de 60 en 65 jaar aan het werk te houden in Nederland.' En dus maakte voorzitter Rie- mer van der Velde, ook niet meer een van de jongsten, gisteren be kend dat de trainer die al sinds 1985 actief is voor de club ook volgend seizoen als coach voor de groep zal blijven staan. Alleen zal hij af en toe wat werk overlaten aan zijn nieuwe assistent Dwight Lodeweges, die met ingang van volgend seizoen wordt toege voegd aan de technische staf. Hij tekende een contract voor twee jaar. Zo blijft het even wachten op 'het jaar van de opvolging' en wordt Heracles-trainer Gert-Jan I Van onze verslaggever Michiel Kruijt I AMSTERDAM Windkracht negen, een ruwe zee en winterse temperaturen, het was donderdag bepaald niet een dag om zee te kiezen. Toch ver liet de Kingfisher 2 in de vroege ochtenduren de haven van Ply mouth. De noordwesterstorm was voor de bemanning het te ken om met haar enorme cata maran - 32,80 bij 16,50 meter - aan haar rond-de-wereld-re- cordpoging te beginnen. De schipper is een jonge Britse die als een komeet is gestegen in de zeilwereld: Ellen MacArthur (26). Zij boekte uitstekende re sultaten in uitputtende solo races. Tot ieders verrassing maakte ze vorig jaar bekend met dertien mannen een gooi te zul len gaan doen naar de Jules Ver ne Trofee. De beker is genoemd naar de Fransman die een boek schreef over de weddenschap van Phileas Fogg om in tachtig dagen om de wereld te reizen. MacArthur lag dinsdag al voor de denkbeeldige startlijn in het Verbeek, de beoogde opvolger van De Haan, nog even niet uitge nodigd voor een gesprek met Van der Velde. De Haan: 'Elk jaar ko men we dichter bij de finish, maar die is voorlopig niet in zicht. - Iieeft u overwogen te stoppen als trainer van Heerenveen? 'Die vraag heeft me lang bezig gehouden. Normaal gesproken zit ik in de winterstop vijf minuten met Riemer om de tafel en dan zeggen wij tegelijk: laten we nog maar een jaartje doorgaan. Nu heb ik gewikt en gewogen en me zelf de vraag gesteld: wil ik dit nog wel? Dat bleek het geval.' - Maar u heeft wel getwijfeld? 'Absoluut. Mijn vrouw zei: je moet het zelf weten. Als ik het haar in oktober had gevraagd, zou zij een ander antwoord hebben gegeven. Ik kreeg ook zoveel shit over me heen en daardoor had ik er niet meer zo'n zin in. Ik ging met een vervelend gevoel naar bed en als ik opstond dacht ik: oh god, hoe moet dit verder.' - Het plezier was weg? Kanaal, toen er een kleine con structiefout werd ontdekt. Om erger te voorkomen werd beslo ten reparaties in Plymouth uit te voeren. Die namen twee dagen. De vertraging lijkt op wat de huidige recordhouder over kwam. Bruno Peyron en zijn be manning braken vorig jaar een half uur na de start de top van hun mast. Een paar weken later deden ze een nieuwe poging, die de snelste non-stop omcirke- lingstijd tot nu toe opleverde: 64 dagen, 8 uur, 37 minuten en 24 seconden. Pikant detail: de catamaran van Peyron is dezelf de als die van MacArthur. Ze kocht het jacht van haar Franse collega en paste het flink aan. Deze 'maxicats' gaan zo hard dat de opvarenden voortdurend 'Dat vooral. In het begin stond er absoluut geen team en de kri tiek die ik kreeg, was vaak niet terecht. Natuurlijk zwalkte het elftal en waren de resultaten slecht. Dat kon ik de ploeg niet verwijten. Maar ik heb me geër gerd aan de houding van sommige spelers. Als die lijn zich had door getrokken, dan was ik hier weg geweest.' - Daarom zvas het tijd voor een grondige evaluatie9 'Ik heb een lijstje met plussen en minnen gemaakt, want die eerste maanden hebben toch een be hoorlijke impact gehad. Het vreet ook aan jezelf. Heerenveen werd werk en ik dacht nog: dit moet niet te lang duren. Maar nu ben ik vol vertrouwen.' - U heeft gezegd minder trainin gen te doen en werk over te laten aan Lodeweges. Bent u voorzich tig aan het afbouwen? 'Nee, ik wil juist meer tijd inves teren in video-analyses van wed strijden en trainingen. De spelers bewust maken van hun vak, ope ner met ze omgaan, meer praten. op hun hoede moeten zijn om niet gewond te raken. De King fisher 2 ging in het eerste race uur meteen hard van stapel: ze haalde door de storm een gemid delde snelheid van 30 knopen (55 kilometer per uur). Omdat de wind aanwakkerde tot tien Beau fort moest de bemanning alle zei len strijken. Desondanks surfde de catamaram met 20 knopen van de zes meter hoge golven. De snelle start zal MacArthur plezieren, want zij heeft een gro te concurrent. Drie weken gele den startte de fameuze Franse zeezeiler Olivier de Kersuason (58) met zijn trimaran Geroni- mo. Hij koos goed weer en lag bij Kaap de Goede Hoop twee dagen vóór op het schema van Peyron. Het is de zesde poging van De Kcrsauson. 'De Admiraal', zoals zijn bijnaam luidt, had in 1997 al een record gevestigd (71 dagen en ruim 14 uur). Voor de aarts rivalen aan weerszijden van het Kanaal zal de strijd tussen de Franse veteraan en de jonge Brit se de komende twee maanden ongetwijfeld een dankbaar ge spreksonderwerp zijn. Kijk wat Hiddink heeft gepres teerd met Zuid-Korea. Al die ar beid heeft prachtige resultaten op geleverd.' - Heeft u niet het gevoel dat de spelersgroep is uitgekeken op de trainer Foppe de Haan? 'Voor sommigen zal dat onge twijfeld gelden, maar de meesten willen met mij door. Zo goed ken ik mijn groep wel. Kijk trouwens eens naar Guy Roux bij Auxerre en Alex Ferguson bij Manchester United. Die krijgen ongetwijfeld ook elk jaar te horen: wordt het niet eens tijd voor een ander7 Bent u niet uitgerangeerd? Nou, die doen het volgens mij niet zo slecht.' - Er is een voorstel van de Cen traal Economische Commissie om de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen van 65 naar 67 jaar. U kunt dus nog wel even doorgaan. 'Tot mijn 67sle! Dat lijkt me niet verstandig. Dan zou het alleen maar om geld gaan. Laat mij nog maar even doorwerken en dan komt vanzelf het moment dat het mooi is geweest.' I lifclatrpn uiioiagcii BILJARTEN VEGHEL Masters driebanden: poule A: Va- lentijn - Beemsterboer 3-1 (13-15, 15-9, 15-11, 15-13; moyennes 1.288/1.090), Van Kuyk - Burgman 3-1 (15-9, 15-6, 10- 15, 15-11, 1.341-1.025), stand: Van Kuyk 2-4, Burgman, Valentijn 2-2, Beem sterboer 2-0. Poule B: Jaspers - Arnouts 3-0 15-0,15-0, 15-12); 2.368-0.666), Havermans - Van de Ven 3-1 (15-9, 13-15, 15-13. 15-8; 1.280/1.097); stand: Jaspers 2-4, Ar nouts, Havermans 2-2, Van de Ven 2-0. Poule C: Habraken - Van Erp 3-1 (15-14, 15-14, 12-15, 15-11. 1.390/1.350), Tijssens - Uytdewillegen 3-2 (15-8, 15- 14, 6-15, 8-15, 15-8; 1.090-1.090); stand: Habraken 2-4, Van Erp, Tijssens 2- 2, Uytdewillegen 2-0. Poule D: Koorevaar - De Brui|n 3-0 (15-7. 15-5, 15-9, 1.666/0.961), De Kleine - Bongers 3-2 (15-4, 11-15, 15-10, 9-15, 15-8; 1.354-1.083); stand: Koorevaar 2- 4, De Bruijn, De Kleine 2-2, Bongers 2-0. Geplaatst voor kwartfinales: Van Kuyk, Jas pers, Koorevaar. SCHAATSEN TECHENDORF: Ronde van Oostenrijk: derde etappe, criterium 40 km: Mannen: 1 Mi- chaud (Fr), 2. Ruitenberg, 3. Van Hest, 4 De Vries. 5. Heideman, stand: 1. Ruiten berg 63, 2. Van Hest 51, 3. Heideman 51 Vrouwen: 1. Verdouw, 2. Bekkering, 3 Grimbergen; stand: 1. Bekkering 71,2, 2. Grimbergen 57, 3. Van der Haring 53. I Van onze verslaggever I ALKMAAR De spanning tussen supporters van de voetbalclub AZ en Alk- maarse ondernemers loopt zo hoog op dat burgemeester Van Rossen de politie in de stad heeft gevraagd extra aandacht te geven aan een aantal bedrijven. Met name meubelzaak Van Til is doel wit van de fans die menen dat de eigenaar een groot aandeel heeft gehad in het protest tegen de bouw van een nieuw stadion in Alkmaar. Nadat M. van Til eerst een ko gelbrief had ontvangen, werd hem deze week gemeld dat zijn zaak in vlammen zou opgaan als hij zich blijft verzetten tegen de bouw. Op internet roepen AZ-fans op tot sa botage van de bedrijfswagens van Van Til. De zakenman heeft zich teruggetrokken uit het. bestuur van de bedrijfsvereniging. De re gionale afdeling van MKB Neder land heeft voorzitter Scheringa van AZ opgeroepen de supporters tot rust te manen. SKIËN DEER VALLEY. WK freestyle: kwalificaties moguls: mannen: 1. Cabral (VS) 26.77 pnt, 2, Ronkainen (Fi) 26.17, 35. Bignell (Ned) 10.00 (niet geplaatst voor finale). Vrouwen: 1 Traa (No) 25.15, 2. Roark(VS) 25.01, 28. Van der Groen (Ned) 2.66 (niet geplaatst voor finale). TENNIS MILAAN: int. toernooi, mannen: tweede ron de: Sanguinetti (It) - Galimbali (It) 6-2, 6- 4, Gaudenzi (It) - El Aynaoui (Mar) 7-5, 6- 3, Variet (Fr) - Malisse (Bel) 2-6, 7-5, 7-6, Kafelnikov (Rus) - Pless (Den) 6-4, 6-3, Bjórkman (Zwe) - Gaudenzi (It) 6-2, 6-1, Ljubicic (Kro) - Hrbaty (Slow) 6-7, 7-6, 6- 4, Sanguinetti (It) - Mirnyi (WRus) 1-6, 6- 3, 7-6 VOETBAL FRANKRIJK, competitie: Nantes - Monaco 0-2, Troyes - Bordeaux 0-1, Guingamp - Le Havre 1-2, Paris SG - Lille 1-0, Lens - Lyon 2-2, Sochaux - Rennes 1-0, Sedan - Stras bourg 2-1, Montpellier - Ajaccio 0-1, Bas- tia - Auxerre 2-0, stand aan kop: Marseille 24-42, Lyon 24-40, Monaco 24-39, Nice 24-39, Sochaux 23-37, Auxerre 23-37. SPANJE beker: kwartfinales: Real Mallorca - Real Madrid 4-0 (eersteduel 1-1), Osasu- na - Sevilla 3-2 (1-1), Atletico Madrid - Huelva 0-0 (0-1) Naar halve finales: Mal lorca, Osasuna, Huelva. PORT OF SPAIN: oefenduel: Trinidad To bago - Finland 1-2. 31. Scotland 1-0, 78. Scheringa is ziek thuis. De zaak rond de bouw van het stadion heeft hem volgens een woord voerder van AZ zo aangegrepen dat hij voorlopig rust wil. Zoals bekend heeft hij aangekondigd dat als de werkzaamheden rond de bouw niet vóór 1 maart worden hervat, hij zijn handen van de voetbalclub zal aftrekken. Dat be tekent letterlijk het einde van AZ, dat in feite door het bedrijf van Scheringa wordt gefinancierd. De bouwwerkzaamheden rond het nieuwe stadion aan de Kooi- meer werden gestaakt nadat de gemeente Alkmaar de bouwver gunning had ingetrokken. Dat ge beurde toen bedrijven uit de bin nenstad een gerechtelijke proce dure waren begonnen. B en W van Alkmaar zouden zich gistermiddag uitspreken over een nieuwe bouwvergunning. Maar het stadsbestuur heeft extra tijd genomen omdat een onafhan kelijke commissie zich heeft inge zet om de strijdende partijen weer aan de tafel te krijgen. Tot dusver is dat echter nog niet gelukt. Kottila 1-1, 81. Niemi 1-2. ZAALHANDBAL COMPETITIE- eredivisie mannen: Quintus Hellas 29-29, E&O - Sittardia 31-16. Aalsmeer - Animo 33-16 Eredivisie vrouwen: NEA - Aalsmeer 17-18, AAC 1899 - V L 22-29, Groene Ster - Olympia 25-18, Hellas - VZV 35-17. PORTUGAL WK mannen: groep 1IJsland - Polen 33-29, Spanje - Qatar 40-15, Polen - Qatar 35-26. Spanje - IJsland 32-31 eindstand: 1Spanje 3-6,2. IJsland 3-4, 3. Polen 3-2, 4 Qatar 3-0. Groep 2: Duitsland - Tunesië 30-21Joego slavië - Portugal 30-28, Duitsland - Joego slavië 31-31, Portugal - Tunesië 27-26, eindstand: 1 Duitsland 3-5 (98-81), 2. Joegoslavië 3-5 (89-86), 3. Portugal 3-2, 4 Tunesië 3-0. Groep 3: Kroatië - Egypte 29-23, Rusland Denemarken 35-28, Rusland - Egypte 29- 23, Kroatië - Denemarken 33-27, eind stand: 1. Kroatië 3-6, 2. Rusland 3-4, 3. Denemarken 3-2, Egypte 3-0 Groep 4: Zweden - Hongarije 33-32, Frank rijk - Slovenië 31-22, Zweden - Frankrijk 25-30, Hongarije - Slovenië 28-25; eind stand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Hongarije 3-2, 3 Slovenië 3-2, 4 Zweden 3-2 Geplaatst voor halve finales: Spanje, Duits land, Kroatië, Frankrijk. NEDERLANDSE TOTO AMSTERDAM, winnend rijtje: 1-2-1-3-2-1 2-2-1-1-2-3-2. ADVERTENTIE 15 of 22 daagse vliegvakantie Wilt u alles in eigen hand hebben zonder dat uw verblijfplaats vaststaat? Vlieg dan met Peter Langhout naar Thailand en verblijf 2 nachten op basis van logies en ontbijt in het Prince Palace Hotel Ga ver volgens twee of drie weken helemaal uw eigen gang. U kunt letterlijk gaan en staan waar u maar wilt! Na aankomst wordt u naar het Prince Palace Hotel gebracht waar u dus 2 nachten verblijft. Op dag 4 kunt u na het ontbijt uitgerust aan uw avontuur beginnen. Op dag 14 resp. 21 vliegt u heel vroeg in de ochtend weer terug en op dag 15 resp. 22 komt u in de ochtend weer aan op Schiphol m\ Inclusief: Vlucht ^Amsterdam-Bangkok non-stop 2 Overnachtingen in het Prince Palace Hotel met ontbijt Vertrekdata o a. logies 15/2) dg JP 07,14,21.28 feb 659 07,14,21,28 mrt 659 04.11,18apr 598 09,16,23,30 m«f 598 j 20,27 juni 659 I 04,11,18,25 juli 869 j 01,08,15,22 aug 8® 05,12,19,26 sept 679 i 03,10,17,24,31 679 Prijzen per persoon Belvoormwr inlormatiemetonzereisinformjlnces REISCODE 1041-1 6 0800-0440 11*11 tl. Ml #111 4 Thailand Startup vanaf

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2003 | | pagina 2