Metropool r. "Sterkere VLD verder met nog vier partijen Vader geeft vluchtende zoon aan Muhka en Filmmuseum gaan samen Controles op alle automarkten Paal voorkomt gelijkmaker G. Beerschot Bewusteloos na innemen vloeibare xtc Verhofstadt speelt in op Antwerpse VLD om het zonder groenen te doen Geen pendelboot vanuit Temse Op zoek naar een tweede handswagen? Supermarkt-patrouille in actie Laurent helpt bij afwas Luk Perceval stopt ermee bij Toneelhuis Maandag 27 januari 2003 Mieke en Tanja Dexters (Foto Guy Oosterlinck) Hedendaagse kunst uit het gelijknamige museum (Foto GVA) GAZET VAN ANTWERPEN WILRIJK - Om schijnparticulieren geen kans te geven op auto markten, zullen controles tegelijkertijd worden uitgevoerd op de Ant werpse. de Luikse en de Brusselse Automarkt. Bij een controle zon dag in Wilrijk lelden inspecteurs van diverse diensten 89 inbreuken. Met de acties willen de RVA, de Sociale Inspectie, de Inspectie van Financiën, Douane en Accijnzen en de politie niet de particuliere ko per verjagen, maar wél verkopers betrappen die zich voordoen als particulier en dus geen belasting betalen. Tachtig percent van die schijnhandelaars is werkloos. De RVA betrapte zo twee werklozen en startte zes onderzoeken. Dertien auto's zijn in beslag genomen. Dertig auto's waren niet ingeschreven en de inspectie van Financi ën betrapte 14 garagisten. De politie haalde vijf jumpers - die auto 's vanop de weg naar handelaars willen lokken - van straat. JVB Blz. 9 IA Al/ HC7C IAICCI/ UIICD iMAiv UtLt Vuttlx titlslK Aldi, British American Tobacco, Delta Lloyd, Van Marcke, Coca Cola Enterprises, Michelin Belux, Stad Antwerpen,... Surf nu naar WWW.Vacature.com www.gva.be Boraerhout Zestig vrijwilligers ruimen puin in cinema Roma Blz 11 VELDRIJDEN Arne Daelmans: "Ik verdien WK-ticket" Niet winnaar Sven Nys stond na afloop van de Superpresti- ge-veldrit in Hoogstraten in het brandpunt van de belang stelling. maar Arne Daelmans. De Mallenaar, al weken erg goed bezig maar slechts reser ve voor het wereldkampioen schap van zondag, stelde na zijn tweede plaats "een WK- ticket te verdienen". Bonds coach Rudy De Bie had daar geen oren naar. "Mijn selectie blijft wat ze is", zei hij. Blz. 29 Ontgoocheld: Bram Verbist. ANTWERPEN - Treurnis op het Kiel. Germinal Beerschot etaleerde zoals steeds voldoende technisch vermo gen, maar dat volstond niet om Loke ren van de zege te houden. De thuis ploeg kende wel pech toen een kop bal van Rudi tegen de lat ging. Zo zit het team van Franky Van der Eist al aan zes matchen zonder overwin ning. Lokeren blijft zich wel in de kop van de rangschikking handhaven. Blz. 21 LOKEREN - Een negentienjarige dancingbezoeker uit Assenede is za terdagnacht opgenomen in het zie kenhuis. De jongeman, die bewusteloos werd aangetroffen op de parking van de bekende megadancing Cherry Moon -aan de Gentse steenweg in Lokeren, bleek vloeibare xtc te heb ben genomen. Hij verkeert niet in levensgevaar. ANTWERPEN - "Als de VLD sterker wordt, kunnen we met vier partijen regeren en dus meer liberale punten rea liseren." Dat zei Guy Verhofstadt zondag op de nieuw jaarsreceptie van de Oost-Vlaamse VLD. De premier wil dus in een volgende regering liever zonder de groenen aan de slag. Een boodschap die de Antwerpse VLD-voorzitter Ludo Van Campenhout hem twee weken geleden al gaf. "Premier, veel mensen hier zou- stadt bij de nieuwjaarsreceptie den veel liever zonder de groe- van de Antwerpse VLD. Oncler- nen regeren." Zo luidde toen de tussen stapte Ward Beysen afge- klare taal van Van Campenhout lopen zondag uit de partij. Pre- aan het adres van Guy Verhof- cies een week nadat die zijn ei- gen partij begon, wil de premier nu klaarblijkelijk een signaal ge ven aan het morrende deel in de liberale achterban. En zeker die van Antwerpen. Duidelijk ma kend dat men best op de VLD en niet op het Liberaal Appel stemt om de groenen uit de re gering te houden. En er leeft wat in Antwerpen. Zondag verkondigde VLD- senator Jean-Marie Dedecker dat hij door Antwerpse zaken mensen werd aangezocht om met een eigen partij te starten. Reclameman Wim Schamp zegt dat over die eigen partij vorig jaar - toen Dedecker in de VLD op het matje werd geroepen - werd nagedacht. "Maar van de vraag van zakenmensen uit het Antwerpse weet ik niets. Ik heb daarover ook niets gemerkt bij het Liberaal Appel dat ik tezelf dertijd begeleidde. Wel ont moette ik in mijn vakantie in Zeebrugge Filip Dewinter die me vroeg of het waar was dat Dedecker met een eigen partij zou beginnen. Dewinter was zeer geïnteresseerd omdat zo'n partij volgens hem het Vlaams Blok stemmen zou kosten", al dus Wim Schamp. Hij ontkent dat hij zou samenwerken met Antwerpse zakenmensen om de VLD aan te pakken. Overigens blijft de VLD met 22,8% (+0,2%) nipt de grootste partij in een peiling die Le Soir vandaag publiceert. De liberalen worden op de hielen gezeten door het kartel SP.A/Spirit (21,5%) en CD&V (19,2%). Het Blok stijat opnieuw tol 18,1% (+2,8). KT ü.Z* m Surf naar www.HEBBES.be ANTWERPEN - Er komt geen proefproject met een catamaran of draagvleugelboot tussen Tem se (Wilfordkaai) en het Steen in Antwerpen. De jaarlijkse ex ploitatiekosten lopen te hoog op tot 2,4 miljoen euro, zo blijkt uit een studie van De Lijn. Bedoeling was om het woon werkverkeer op het traject Ant- werpen-Temse via de Schelde te laten verlopen in plaats van met de auto of openbaar vervoer. Zo konden files worden vermeden. Aan CD&V-parlementslid Carl Decaluwé antwoordt Vlaams mi nister Steve Stevaert dat dit proef project er niet komt omdat het veel te duur is. "Uit een studie van De Lijn blijkt dat de kostendek king voor een vleugelboot om de twee uur slechts 6% bedraagt en 1% voor een catamaran om het uur. De jaarlijkse exploitatie kosten liggen tussen 1,8 en 2,4 miljoen euro. Daar komen nog minstens 350.000 euro investe ringskosten bij. Voor bijkomende haltes aan het Zuid of het Ei landje verhogen deze kosten met 1,2 miljoen euro." KT CURSUS VOLGEN? www.nhabelgium.com ANTWERPEN- De Antwerpse politie zet voortaan "supermarkt-pa trouilles" in om de overvallenplaag in Antwerpen te stoppen. De agen ten zullen rond sluitingstijd patrouilleren in winkelstraten. Dat zegt Fons Bastiaenssens, woordvoerder van de Antwerpse lokale politie. Sinds 1 januari wordt er haast elke dag een gewapende overval ge pleegd op Antwerpse supermarkten, benzinestations, videotheken, nachtwinkels of bankkantoren. Zo zijn de supermarkt Aldi in Ber- chem, de GB's in Borgerhout en op het Kiel en de Delhaize en de Match in Deurne dit jaar al overvallen. Het Antwerps parket vermoedt dat er een bende actiefis vermits de manier van handelen telkens gelijkaardig is. Zo zijn de gemasker de daders telkens met twee of drie en heeft één van hen wapen bij zich. Daarmee wordt het aanwezige personeel gedwongen om de in houd van de kassa of de kluis te overhandigen. B PARIJS - Prins Laurent blijkt in 1999 wekenlang verbleven te hebben in de Bergerie le Faucon bij de Franse priester Guy Gilbert, die zijn huwe lijksmis zal opdragen. Dat verblijf, dat aansloot op een opname van de prins wegens een depressie in de Ukkelse privé-kliniek La Ramée, heeft de innige band geschapen tussen de twee buitenbeentjes Laurent en Gilbert. De prins leefde in de Provence samen met de boefjes die Gilbert opvangt. "Hij hielp de bijna tweehonderd dieren verzorgen, zat men die jonge gasten aan tafel en hielp bij de afwas. Toen hij weer vertrok, was hij een ander mens. Zijn verblijf hier, weg van de drukte en het strakke protocol, heeft hem goed gedaan. Nadien is hij hier nog verscheidene keren teruggekeerd. De prins houdt van de streek en van het leven hier", zegt een medeweker van Gilbert. (Foto GVA) Blz. 2: Bij père-Gilbert komt prins Laurent tot rust KAMPENHOUT/VILVOORD E - Twee weken nadat een 28-ja- rige man in Hasselt twee meisjes omver reed en er zonder omkij ken vandoor ging, is bijna hetzelf de gebeurd in Vilvoorde. De va der van de dader gaf later zijn zoon aan. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond. Bouwvakker Hubert B. (50) uil Vilvoorde reed zaterdag om 6u met zijn bromfiets op het kruis punt van de Leuvenseslraat en de Leopoldstraat, toen hij in aanrij ding kwam met de gele Seat Ibiza van Tim V. uit Kampenhout. Hu- bert kwam op de motorkap te recht en werd over het voertuig geslingerd. Zonder om te kijken, zette Tim zijn weg verder. Hubert bleef bewusteloos liggen. Hij had een schedeltrauma, een geperfo reerde long, breuken en een to taal verbrijzelde voet. Toen Tim zijn auto thuis op de op rit zette, merkte zijn vader de be schadigingen op. Na veel aan dringen gaf Tim het ongeval toe. Tims vader vertelde hem dat hij niets anders kon dan de politie te bellen. Hij gaf zijn zoon aan. Volgens Tim had hij in paniek de vlucht genomen omdat hij dacht dat twee mannen hem achterna zaten. Tim had die nacht in een dancing in Hasselt gehoord dat twee mannen, die hem op nieuw jaarsnacht in elkaar hadden ge slagen, in Vilvoorde in een dan cing waren.Tim reed naar de dan cing. maar die was gesloten. Daar om werd hij door twee mannen in het Frans aangesproken. Hij be greep niet wat ze zeiden - liij ken de onvoldoende Frans - en hij werd bang. Op zijn vlucht reed hij Hubert, die hem geen voorrang van rechts had gegeven, aan. Uit een ademtest bleek dat Tim gedronken had, maar wettelijk niet te veel. Wel zou hij hebben toegegeven dat hij drugs had ge nomen. Hij werd aangehouden. DDP ANTWERPEN - Het To neelhuis moet op zoek gaan naar een nieuwe artistiek lei der. Luk Perceval stopt er mee op 30 juni 2005. De ge lauwerde regisseur zal na die datum als gastregisseur nog geregeld theaterstukken voor Het Toneelhuis regisse ren. maar richt zijn blik van af dan wellicht nog meer richting buitenland. jaar ge- Luk Perceval. leid heb- (Foto Bob Van Mol) ben. Van bij de moeizame fusie tussen KNS en Blauwe Maandag Cie tot nu slaagde Perceval erin om het stof van de Bourlaschouwburg te blazen en heel wat, voornamelijk jong volk naar Het Toneel huis te lokken. De Raad van Beheer van Het Toneelhuis wil nu in al le discretie en ongehaast op zoek gaan naar een vervan- ger. Over de nieuwe plannen van Perceval wij niemand wat kwijl, al is het geen geheim dat de Antwerpenaar allicht in Duitsland aan het werk kan. WD 0 5 3569 001138 Gazet van Antwerpen Tel. 03 210 02 10 Dagblad nr. 22 - ISSN 0771 1581 België €0,85 Luxemburg €1,00 Nederland 1,50 Italië €2,00 Oostenrijk 2,00 Griekenland 2,00 Frankrijk 2,00 Portugal Com. €2,00 Spanje binnenl. €2,00 Spanje eilanden €2,50 Turkije TRI 3.800,000 131 Auto-s 191 Vakantie 19 Varia 19 Lijf en leven islMlimilM 141 Familieberichten Kruiswoord, Strip Het grootste zoekersaanbod uit Antwerpen! Filmprogrammatie 1H TV-programmas

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2003 | | pagina 1