www.bloemetjesbehang Stijl Op zondag gezellig met de hele familie naar de Meubelboulevard? Met z'n allen in de file naar Beter Meubel, helemaal in Peer? Hoeft niet meer. Gewoon aanschuiven voor de computer en klik, daar verschijnt Shakespeare die een behang aanprijst. IVOWEYEL F V^»ven ter informatie: volgens een NIPO-onderzoek in samenwerking met De Woonbeurs Amsterdam sur fen vrouwen nauwelijks op het net op zoek naar woon- ideeën. Mannen daarentegen zijn er gek op, vooral als het om hifi-apparatuur gaat. En homo's zijn er hele maal niet weg te slaan, die doen het veel vaker nog dan heteromannen en dan niet alleen op hifï-gebied. maar van stofje tot designmeubel en van lichtadvies tot poef. Woonsurfen is dan ook erg leuk. Je klikt op www.bece.com en je leert dat er rolgordijnen bestaan die met een spulletje zijn bewerkt waardoor ze geuren in huis, zoals kook- en rookluchtjes, gewoonweg neu traliseren. Voor altijd, want de coating is eeuwigdu rend. Daarbij zien ze er mooi uit, dus even maten op nemen, klikken en je krijgt ze thuis. Wie woonshopt op het net wordt gek. Je kunt geen on derdeel bedenken voor in huis of er bestaan wel tig sites voor: www.karwei.nl/klussen voor de doe-het-zelver, - www.interieurplan.nl met allerlei handige adviezen aangaande inboedelverzekering, hoeveel stof ervoor gordijnen nodig is en waar je precies op de muur moet beginnen met verven en www.houseof-design.nl voor de alles-behalve-doe-het-zelver, voor de chique surfer die houdt van designmeubelen en wil weten waar er ter we reld exposities zijn waar die meubels, vintage of niet, tentoongesteld zijn. Dat is belangrijk, want dan kun je thuis aan je gasten laten weten dat de Barcelona-stoel van Mies van der Rohe, die in je zojuist aangebouwde serre staat, momenteel ook in Bilbao te zien is tijdens een overzichtsexpositie in het Guggenheim aldaar. Maar zelfs bij houseof-design houden ze feeling met de Gewone Man, want klik op dat plaatje waar een man-inonderbroek zijn broek uittrekt en je komt te recht in de wereld van Volksware, zijnde een serie ste vige, tijdloze, no nonsense ontwerpen zoals tafel, stoel, borstel en wat al niet voor huisraad. Vorig sei zoen heette een dergelijke vormgeving nog basic, maar dat woord is uit, zonder dat er een nieuwe term voor in de plaats is gekomen. Deze site heeft een doorklik naar de on-line bestellijn van de Bijenkorf die je tus sendoor voortdurend en dus heel irritant een klanten kaart probeert aan te smeren. Madeliefjes Echt chique gaat het toe bij www.arte-intemational.com, een gewone behangfirma zou je in eerste instantie toch denken, maar wie binnentreedt in het rijk van Arte wordt verwelkomd door niemand minder dan types als Shakespeare, Sartre of Leonardo da Vinci. Klik op een behangetje en voor je het weet vertelt Sartre dat er 'niets anders is dan god alleen', en dat 'de mens slechts een optische illusie is.' En dat dan in het Frans, bij een rood/paars gestreept motief. Leonardo da Vinei zegt iets diepzinnigs en intelligents bij de blauwtinten en: "These grey locks, the pursuivants of death..." en dan nog een hele rij dichtregels over dood en verderf van Shakespeare, die de prachtige grijze behangen van Arte aanprijzen. Er is een spannende collectie Risky Bu siness. Vooral 'He Loves Me...', a raison van 40 euro per rol, is, laten we zeggen, speciaal, met honderd keerver- grote madeliefjes die hun blaadjes verliezen ('He Loves Me Not...') en die haast eng levensecht op een zwarte achtergrond lijken te zijn geplakt. Wie er geen afscheid van kan nemen kan een behang downloaden als screensaver, want dan - zo legt de site uit - "bekomt men aldus een levendig effect." Bij Arte is duidelijk niet bespaard op tekstschrijvers. Nee, dan www.saniweb.nl. Daar doen ze niet aan diep liggende citaten, maar gaan ze gewoon recht op het doel af. Wil je een kraan, klik op kraan en daar ver schijnen er zo ontzettend veel in zo angstwekkend veel variaties met zo ontelbaar veel verschillende mo gelijkheden datje geneigd bent zo snel mogelijk gil lend uit te loggen. Bij het binnenkomen was ik bezoe ker nummer 440.768, en toen ik nog geen tien minu ten later weer inlogde bleek ik al nummer 440.779 te zijn, dus we künnen wel stellen dat het een populaire site is. Alles is hier te vinden watje ook maar enigszins zou kunnen gebruiken in en rond de badkamer, met een reeks aan dichtstbijzijnde verkoopadressen en concurrerende prijzen. Bij www.stylejunction.com kom je in de wereld van het internationale design, van Philippe Starck die niet te beroerd is om wc-borstels te ontwerpen, van peperdure banken van Italiaanse snit en door regelrechte kunstenaars bedachte vloerkleden in zen-stijl met alles behalve zen-prijzen. En voor wie het allemaal wat teveel wordt, die door al deze www- bomen het bos niet meer kan zien en gek wordt van alle keuzemogelijkheden (1 kraan is geen kraan en 1000 kranen zijn ze nog lang niet allemaal), moet zijn heil maar zoeken bij www.verhuis.net waarin alles is te vinden over verhuizen. Hei PAROOL vrijdag 24 januari 2003 15

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2003 | | pagina 8