Wie helpt localiseren? SGP eatief thuis 1 \f) Fotoboe Yerseke' verschenen 'Palliatieve Zorg' Plattelandsvrouwen ry ^7© T Papieren roosjes met kaarsvet PAGINA 13 EIIAnDBI-IIIEIJWS VRUDAG 15 NOVEMBER 2002 Ingezonden: In Eilanden Nieuws van 6 september jl. heeft een oproep gestaan met het verzoek om te reageren op een zestal foto's, die in de eerste week na de watesnoodramp van 1 februari 1953 door mijn broer Tim zijn gemaakt. De oproep resulteerde in een negental telefonische reacties, waarbij exact werd aangegeven waar deze foto's waren gemaakt. Het ging om verschillende locaties in Stellendam en Goedereede. Het was voor mij niet alleen verbluffend hoe mensen de vaak ingestorte huizen nog herkenden, maar vooral ook de aangrijpende verhalen van en óver de bewoners van die huizen en boerderijen wisten te ver tellen. Ik heb nog een aantal foto's in mijn bezit, waarschijnlijk gemaakt in Herkingen en Middelharnis. Gezien het succes inzake de zes eerder geplaatste foto's, worden er thans nog zes gepubliceerd waarvan ik eveneens niet weet op welke plaatsen ze zijn gemaakt. Bij deze wil ik graag de mensen hartelijk bedanken die hebben gere ageerd op de eerste serie foto's en tevens een oproep doen om ook nü mij te willen informeren over de plaats waar onderstaande foto's zijn gemaakt (zo mogelijk met de bijbehorende verhalen). Bij voorbaat mijn hartelijke dank! Hans Ottink Voermanstraat 3,4204 RC Gorinchem tel.: 0183-634360 e-mail: h.ottink@tiscali.nl SGP Jongeren Flakkee heeft, net als vorig jaar, weer een aantal interessante avonden in het vooruitzicht. Op D.V. vrijdag 22 november 2002 hopen ze hun eerste avond te houden met als thema: 'Palliavieve Zorg'. De heer O. van de Ridder, voormalig direc teur van het ziekenhuis te Dirksiand en be stuurslid van Hospice Calando, zal de vol gende aspecten van dit thema uitwerken: Palliatieve zorg in de Bijbel; Palliatieve zorg in Nederland; Palliatieve zorg in Hospice Calando. Het belooft een boeiende en leerzame avond te worden, die begint om 20.15 uur. De kof fie staat klaar om 20.00 uur. Alle jongeren hartelijk welkom. Deze avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de Gereformeerde Ge meente aan de Mozartsingel 2 te Dirksiand. afd. Oostflakkee m 8MB|ilSM|li 1 "Laptf. Voor de creatie van deze maand hebben de meeste knutselaars de materialen vast wel in huis. We maken een bloemstuk van zelfge maakte roosjes, met kaarsvet. Hoe? Lees maar gauw! Benodigdheden: papieren zakdoekjes (of gekleurde servetten), satéprikkers, dubbelzijdig plakband, garen, kaarsen, floratape, oasis, tillandsia en nerfblade ren, pot of schaal. Afb. 1. Knip van een opengevouwen papieren zakdoekje 8.5 cm af. Rol om het uiteinde van een satéprikker een reepje dubbelzijdig plakband. Vouw een zoom in de lange kant van de zakdoek, 3 cm naar binnen en leg de satépen met het omwikkelde deel tussen de vouw. Afb. 2. Rol voor de knop van de roos de zakdoek losjes rond de satéprikker en vouw aan het uiteinde een driehoekje van de zakdoek naar binnen. Afb. 3. Zet de opgerolde knop vast om de prikker met een stuk garen; leg een dubbele knoop. Vouw het grotere deel van de zakdoek om op de originele vouwlijn van de zakdoek. Keer de zak- rrHnt Hp lrr>t-tp \i X X X 5 X I X X I X 1 water dat op het vuur aan de kook is gebracht, tot de vloeistof 3 cm onder de rand staat. De pan met kaarsvet van het vuur halen en de roos niet te langzaam in het kaarsvet dompelen. De roos krijgt nu een marsepeinachtig uiterlijk. De roos niet aanraken, maar dmv een tang in de oasis steken als hij nog warm is. Afb. 6. Na stollen van het kaarsvet de satéprikker en de onderkant van de roos omwikkelen met floratape. Als u vol doende roosjes hebt gemaakt kunt u uw boeket gaan maken. Tussen de roosjes in de oasis vult u de overgebleven ruimtes op met tillandsia en aan de onderkant van de het oasisblok bevestigt u de nerf- bladeren. Tip: voor roomkleurig rozen een goed merk zakdoekjes gebruiken, anders wor den de bloemen grijs. Wilt u een gekleur de roos, gebruik dan gekleurde kaarsen of een gekleurd servet dat u vóór het vouwen in de maat van een zakdoekje hebt geknipt. Veel plezier! Vanaf het verschijnen van dit artikel is een voorbeeld van de creatie zien bij De Wurft Kreatief in Dirksiand, waar ook de materialen voor het werl 5 toto 3 roto 4 De afdeling Oostflakkee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar maandelijkse bijeen komst op woensdag 20 november a.s. in het Infocen trum, Bernhardstraat 27 te Oude Tonge, aanvang 19.45 uur. Twee dames van BIOHORMA BV uit Elburg komen een mooi programma over natuurproducten presenteren. O.a. de vertoning van een prachtige diaserie, getiteld 'Toegewijd aan het leven'. De natuur is een waardevolle bron voor een gezond leven! Iedereen zou zich bewust moeten zijn van het verband tussen voeding, leefwijze, ziek te en persoonlijkheid. Voor een goede ge zondheid moet er een balans zijn tussen lichaam en geest. Er wordt deze avond verteld over wat na tuurproducten doen in de geneeskunde, hulp in de huishou ding, de geschiktheid in allerlei diëten en nog veel meer! De aanwezigen krij gen ruimschoots de gelegenheid om vragen te stellen en er is allerlei informatiemateriaal aanwezig, dat u mee naar huis mag nemen! Introducé's en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze leerzame en inte ressante avond 3,- per persoon (koffie of thee is daarbij inbegrepen). Damvereniging Dirksiand Uitslagen van 11 november Dammen, afdeling 1: H. Keuvelaar - J. Knöps3-0 Joh. Wolfert - C. van Prooyen0 - 3

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2002 | | pagina 1