Onverantwoord politiek handelen ifcJw ¥iJ e t t e k PREDIKBEURTEN Zaterdag avond- jeugdwerk OJW Podiumgroep Hints Lustrum slotavond Tobbedansen Goedereede -Havenhoofd EllAHDET1-f1IEUW5 EIIAtiDEH-HIEUW5 Ger. Gem. Nieuwe Tonge Herinnering Uitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee Christelijke Oratorium Vereniging "Middelhamis" wordt 'Laudando' VRIJDAG 8 NOVEMBER 2002 De kern Neen, ik heb met deze titel niet het oog op de beslissing van het Kabinet om af te treden. Gezien de in de pers uitgespeelde ruzie tus sen de ministers Bomhoff en Heinsbroek zat er voor het Kabinet weinig anders op dan zijn ontslag aan te bieden. Is dat echt zo? Had het Kabinet niet verder kunnen gaan als de beide genoemde minis ters zouden zijn vervangen door andere LPF-leden? Neen, op die twee zat het niet vast, zoals wel door de beide andere coalitie partijen als door de minister-president is aangevoerd. Waarom is dat het geval, de onmogelijkheid van verder regeren na de vervanging van twee ministers? Omdat de LPF zowel in de Tweede Kamerfractie als in de partijgelederen een tegen zichzelf verdeel huis is gebleken. Telkens weer bleek dat de Tweede Kamerfractie niet eenstemmig was. Daar is het buiten de fractie zetten van twee leden. Daar is de wisseling van fractievoor zitterschap tot tweemaal toe. Herben werd aan de kant gezet. Hij was in het debat na Prinsjesdag te licht bevonden. Nog geen maand later wordt hij toch weer naar voren geschoven en is hij de (genomineerde) opvolger van zijn opvolger. Deze feiten zijn publiek geworden. Andere persoonlijke tegenstelling vermeld ik zonder daarbij nog weer andere namen te noemen. Welke krachten spelen er in de LPF. op de voorgrond van het Buitenhof en op de ach tergrond van verschillende partijregionen? Wie zal het zeggen. Wat bekend is, is erg genoeg. Misschien moeten we wel zeggen: de helft is ons nog niet aangezegd. De LPF is in gebreke gebleven De kop boven deze column slaat dus volle dig op de LPF in haar verschillende geledin gen. Ik vind het onbegrijpelijk dat vele van haar vertegenwoordigers in de Kamer of van mensen uit de (nationale dan wel regionale) bestuurlijke sector gehandeld hebben zoals zij deden. Elkaar openlijk bekritiseren en aanklagen. In mijn jeugd noemde we dit op het schoolplein: de ander pootje haken. Ik ben geen vechter en had er geen aardigheid in, maar ik zie het tafereel nu, na meer dan zestig jaar, nog voor me. De tijden zijn nog niet veranderd. Alleen gaat het nu tussen volwassen mensen die veelal een opzienba rende carrière achter de rug hebben, al of niet op zakelijk gebied. De LPF maakt vanaf 15 mei op mij de indruk van een partij waarin - van origine - niet- politici proberen als winnaar van de verkie zingen met elkaar een zakelijke strijd om eigen belangen uit te vechten. Bij weinigen heb ik iets gemerkt van het bewogen zijn met het landsbelang. Onder de vlag van de naam Pirn Fortuyn kon men eigen lading verschepen en eigen individuele doelstelling en belangen najagen. Vechten Dat is - etische gezien - mijn indruk van deze club van politieke vechters. En dan niet primair van vechters met andere partijen en hun doelstellingen, maar van vechters met collega's uit dezelfde partij. Dat moest mis gaan. Je zag het als het ware aankomen. Elke week nam de tegenstelling toe en werd de onderlinge afstand groter, tot ze een onover brugbare kloof is geworden. Hoe is het mogelijk dat een politieke partij die bij haar eerste deelname aan de verkiezingen zesen twintig zetels behaalt, zich zo intern ver deeld toont als we van dag tot dag hebben gezien. Onverantwoordelijk Het woord onverantwoordelijk in de titel slaat op het gedrag van LPF-leden binnen en buiten de Kamer. Men heeft de diepe interne verdeeldheid op straat gebracht'; en soms zelfs daar uitgevochten. De media hebben ons dat laten zien. Beseften deze dames en heren niet. dat zo'n handelwijze op een politiek fiasco moest uitlopen? Wie primair in eigen frac tie zijn tegenstander zoekt, zal nooit een tegenstander buiten zijn partij met succes kunnen bevechten. Hij besteedt en ver speelt zijn kracht aan intern gekrakeel. Zowel wat psychische kracht als wat geloofwaardigheid betreft leidt dit tot een radicaal verlies voor het oog van het Nederlandse volk. Het is mij een raadsel dat politici van de LPF, op welke post ook, dit resultaat niet hebben voorzien. De openlijke ruzies werden door de pers gretig aangegrepen. Ik vermoed niet dat velen in ons land genoten hebben van deze politie ke herrie binnen een partij. Zo kan er immers niet geregeerd worden. Zo verlie zen verantwoordelijke politicie hun gezag - en dat allereerst in het binnenland, maar niet minder in het buitenland. Ik ken gezinnen waarin een meningsver schil tussen vader en moeder nooit in het bijzijn van de kinderen wordt uitgesproken, laat staan uitgespeeld. Het getuigt van wijs heid en van verantwoordelijkheidsbesef om meningsverschillen, zelfs conflicten tussen ouders, buiten het oog en het oor van de kin deren te bespreken en op te lossen. Dat heb ben LPF-leden, op welke post in hun partij en in de samenleving ook, niet gedaan. Heel Nederland mocht van de interne menings verschillen, incluis de verbale vechtpartijen getuige zijn. Daar komt nog bij dat dit alles zich heeft afgespeeld rondom en zelfs op de dag van de bijzetting van Prins Claus. Wat moet Koningin Beatrix een bittere herinne ring overhouden aan dit gebeuren. Het is voor de politiek om zich diep te schamen. Een wankele zuil Zo kon een Kabinet niet blijven regeren. Het steunde op een wankele zuil. Het is voor mij volstrekt onbegrijpelijk dat de LPF-leden dat niet hebben begrepen. Men vraagt zich onwillekeurig af: handelden ze hiermee in de lijn van Pim Fortuyn? Of hebben ze zijn idealen en zijn succes mis bruikt voor zichzelf? Ik leg de vraag maar aan de lezer voor. Eén ding lijkt mij duide lijk: dat onze bevolking over de onverant woordelijkheid van dit politieke handelen een negatief oordeel zal vellen. Deze zin is niet de inzet van propaganda voor de aan staande verkiezingen. Ik wil er alleen maar mee zeggen: je moet wel alle gevoel verlo ren hebben voor wat een samenleving beweegt, om te denken datje het succes van 15 mei, na de val van het Kabinet, in begin januari kunt continueren. Ik verwacht dat de kiezers met hun afstraffing van de LPF zich volwassener zullen betonen dan de politici van de LPF. Er zitten meer ethische aspecten aan de val van het Kabinet. Hoe hebben de coalitiepart ners zich gedragen en wat te zeggen van de stuurmanskunst van premier Balkenende? Zou hij niet verstandiger gedaan hebben om dit experiment, met alle risico's van dien, over te laten aan een ervaren politicus? Ik noem de vragen om de lezers tot nadenken te stimuleren. Kernpunt van deze column is het onverant woordelijke gedrag van LPF-politici. In ver band met dit experiment zou men vanuit de ethiek moeten zeggen - woorden die eerder in ander verband zijn gebezigd - eens en nooit weer! W. H. Velema Zondag 10 november 2002 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. A. v. d. Berg, Nieuw Lekkerland. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. A. v. d. Berg en 18.30 uur ds. R. Veldman, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. J. de Kievit en 18.30 uur ds. L. Krij ger - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink, 15.00 uur Go-special en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. Dankdag voor gewas, arbeid en visserij 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt, v.m. bedie ning Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster, H.A. en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. M. Klok, Katwijk aan Zee en 18.00 uur ds. A. Vlietstra, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. J. Gunst, Nieuwerkerk en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. Wattel - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. T. W. van chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25: contracttarieven op aanvraag slulttngstermljn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermljn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 60 1440 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per jaar €33.60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 ra bobank Middelhamis 342001108 Bennekom, Rijssen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk en 18.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Vis, Meerkerk - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. L. J. Lijzen - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. R. Steenstra, dankdag - Christengemeente CAMA Het Prieel, Sommelsdijk 10.00 uur K. van Holten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. C. Gie- len - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Kareis - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. L. J. Lingen, H.A. - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. A. den Broeder. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. IJ. R. Bijl, Moordrecht en 18.00 uur dr. C. A. v. d. Sluijs. Rotterdam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van den Hul, Rockanje en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. A. Sam- som - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 16.30 uur ds. N. J. A. van Exel. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. Schouten, Vierhouten en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.00 uur dr. G. den Hartog. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. E. F. Vergunst, Ridderkerk en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Wentzel en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra. LANGSTRAAT - Herv. Gem. Dankstond voor gewas en arbeid: 10.00 uur dr. T. E. van Spanje. Zaterdag 9 november is er weer jeugd werk. Deze avond zal dhr. G. Slootweg uit Middelhamis iets vertellen over de Heidelberger Catechismus. De avond vangt 19.30 uur aan. Iedereen is van har te welkom in de zaal van de Gerefor meerde Gemeente te Nieuwe Tonge. Uerlederende geboortekaartjes U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13, SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 Wat is in een tijd met een hoog toekomst gehalte mooier dan teruggaan naar het verleden? In gedachten natuurlijk, het futuristisch bouwwerk blijft intact. Voor een ogenblik mijmeren over vroeger, de tijd die was. Het vergleden heden, de voorbije passages, toen de tijd stil stond en tijd nog kindertijd was. Logerèp bij opa en oma, met onbekende geluiderkin huis; 's avonds was in de verte een trein hoor baar. Terugdenken aan vakanties aan zee of in andere vreemde streken. Melancholie trilt in lijf en leden. De goede oude tijd heeft nooit bestaan, vroeger was er veel kommer en kwel, armoede ook, maar het magische van 'toen' is altijd gebleven. Goed beschouwd is alles herinnering, en het heden een fictie waar wij niet buiten kunnen. Alles beweegt, het nu is als kab belend water. Je hebt er geen vat op. Hedendaagse vaten lijken geen water te kunnen houden. Het jachtige bestaan hoort bij onze tijd waar van stilstaan en reflectie nauwelijks sprake is. Er valt niet te ontkomen aan het hectische van deze tijd. Het drukke bestaan slokt iedereen op. Tempo (2x) is het devies van onze tijd. Daarom willen we terug naar vroeger. Even weg uit het dagelijks gareel, voor een moment de tredmolen van hollen en vlie gen verruilen voor een moment van rust. Het verleden als adempauze in de malle molen van onze tijd, een oase in de woe stijn van uurwerk en kalender. De klok zet dag en nacht zijn ijzeren rond gang voort. Uurwerken tikken onverbidde lijk de uren en de dagen weg, het heden wordt verleden, het uur van de waarheid komt steeds dichterbij. Wat blijft zijn de memoires, de herinneringen, gestolde gedachten, dramatisch, menselijk, soms fantastisch. Vergeleken met vroeger ver bleekt onze tijd, maar straks zal ons tijd perk hetzelfde lot ondergaan en wordt het heden een glorieus verleden. De werkelijk heid is anders. Het verleden moet plaats maken voor het eigentijdse en de was op maandag vervaagt tot een dierbare herin nering aan grootmoeder. Tenslotte, nog dit. Na uw uitstapjes en excursies naar het verleden herneemt het dagelijks leven zijn razende galop. Hallo allemaal, Ben jij ook een boekenwurm? Aanstaande zaterdag komt de podiumgroep Spiegelbeeld, zij zullen een stuk spelen met in de hoofdrol de persoon Wurm. Nieuws gierig? Je bent zaterdagavond vanaf half acht van harte welkom in de Hoeksteen, te Middel hamis. We beginnen om acht uur. See you Een hartelijke groet van het OJW. In de grote zaal van het Diekhuus. Beneden Zandpad 7, wordt de eerste uitvoering in het schooljaar 2002/2003 gehouden. Op vrij dag 15 november is er een presentatie van blokfluit- en keyboardleerlingen. De toe gang is gratis en de aanvang is 19.30 uur. Docente Elly Bakker heeft voor dit concert de blokfluitleerlingen geselecteerd die ongeveer twee tot vier jaar les hebben gehad. Naast een blokfluitkwartet met een bezetting van sopraan-, alt-, tenor- en bas blokfluit zijn er ook allerlei andere combi naties. Het kwartet speelt renaissance muziek en verder hoort u diverse kinder- en popliedjes, een walsje van Mozart en een heuse Sonate van Loeillet. Docent Frank de Vreeze laat het grootste gedeelte van de keyboardleerlingen optre den. Pas beginnende wordt afgewisseld met vergevorderd, popmuziek en Filmmuziek (The Lion King) klinken naast elkaar. Het geheel wordt opgeluisterd met de medewer king van een contrabassist. Ook spelen de blokfluitisten en de keyboardleerlingen samen. Deze verrassende maar heel mooie combinatie laat u genieten van Iers-Kelti sche muziek. De leerlingen, de docenten, het bestuur en de directies van de muziekschool willen u graag begroeten en samen met u luisteren naar al deze prachtige muziek. A. Herv g ^ièuwe Zien we jou morgenavond a.s. ook in vereni gingsgebouw 'Elim' te Nieuwe TongeWe spelen hints, en vanaf 19.30 uur verwachten we je! Op 23 november is het weer Jeugd werk. Er wordt dan een film gedraaid. We vertrouwen op goede avonden met jullie! Tot zaterdag! Commissie Z.A.J.W. Het koor C.O.V. "Middelhamis" werd in 1961 opgericht door Arie J. Keijzer en draagt sinds 1975 de huidige naam.De leden komen allang niet meer alleen uit Middel- hamis/Sommelsdijk maar van het hele eiland en zelfs van verder weg. Er moest dus een nieuwe, passende naam gezocht worden. Uiteindelijk is er een naam gevonden die de doelstelling van ons koor verwoord. De let ters C.O.V. blijven staan want we zijn en blijven een Christelijke Oratorium Vereni ging. Daarachter komt vanaf nu de naam: LAUDANDO om te prijzen). Zingen is voor ons niet alleen een hobby het is iets wat we eigenlijk niet kunnen missen in ons leven. Zingen tot eer van God. Zingen om de boodschap van Zijn Woord over te brengen. Zingen om Zijn Naam te prijzen.Bent u geïnteresseerd en wilt u eens een repetitie meemaken neem dan contact op met de voorzitter, mevr L. Tiele, tel. 0187 60 36 04. LTn£eV Brieven van een herder Wie dominee Robert Murray McCheyne was, heb ik in deze kolommen al eens gemeld. Misschien kent u hem uit zijn geschriften. Hij was een Schotse predikant uit het begin van de 19e eeuw. Hij leefde van 1813 tot 1843. Uit deze jaartallen kunt u al opmaken dat hij niet oud geworden is: negenentwintig jaar maar! En toch is deze man lot grote zegen geweest. Niet het minst door zijn nagelaten geschriften, preken en brieven. Hij spreekt nog nadat hij gestorven is. In 1839 ging het met de gezondheid van ds. McCheyne al niet goed. Op doktersadvies heeft hij toen het werk in zijn grote gemeen te van Dundee tijdelijk neergelegd. Hij woonde in die tijd in Edinburgh, in het huis van zijn ouders. Het was in die periode - die al met al wel zo'n jaar geduurd heeft - dat hij zijn gemeente wekelijks een brief schreef. En ook hield hij zijn correspondentie in stand toen hij aansluitend een reis naar Pale stina ondernam. Op die manier bleef de her der toch in contact met zijn schapen. In die brieven berichtte McCheyne zijn kud de niet alleen over de situatie rond zijn gezondheid, maar ook gaf hij hen geestelijke leiding uit Gods Woord. Dat wat hij zelf van de Heere leren mocht in deze tijd van beproeving, dat gaf hij aan de zijnen door. Het zal dan ook niet verbazen dat de inhoud van deze brieven nog steeds tot lering kan zijn. Een poosje geleden verscheen bij uitgeverij Den Hertos te Houten een bundeling van tien van deze brieven. Tevens zijn zes brie ven toegevoegd, oorspronkelijk gericht aan iemand die hier getypeerd wordt als "een ziel die Jezus zoekt". Ik zal niet proberen de inhoud van dit alles te typeren. Wie al eens iets van McCheyne las (aanbevolen!), die zal de uiterst pastorale inhoud direct weer her kennen. De liefde van Christus voor verloren zondaren was de bron waaruit McCheyne door genade zelf putte. Het was ook de bron waarnaar hij anderen leiden wilde. Vele zie len wist hij voor Zijn Meester te winnen. Ik beveel deze eenvoudige bundel, opgedol ven uit de rijke nalatenschap van deze getrouwe dienaar, van harte bij u aan. Om u iets van de inhoud te laten proeven, neem ik een gedeelte over uit één van de opgenomen brieven. Geliefde vriendin, er staat geschreven: 'U dan die gelooft, is Hij dierbaar', en als u een kind van God bent. weet en voelt u wat deze woorden betekenen. Eens was Christus voor u als 'een Rijsje" en als 'een Wortel uit een dorre aarde'. U zag 'geen gedaante noch heerlijkheid in Hem, dat u Hem zou begeerd hebben". In die tijd was u gerust in Sion; u was niet bekommerd over uw ziel. Herinnert u zich die tijd? Is het nu anders met u? Heeft de Heilige Geest uw hart doorboord? Bent u er achter gekomen hoe onmogelijk het voor een mens is om rechtvaardig voor God te zijn? En heeft de Geest de sluier van het schone aangezicht yan Immanuël wegge trokken, en u een onvervalst gezicht gegeven op het voorhoofd dat met doornen was gekroond en op de wang waarvan zij het haar hebben afgetrokken? Heeft de Geest een venster in het hart van Jezus geopend, en u de oorsprong van die liefde laten zien 'die alle verstand te boven gaat' Dan zult u kun nen zeggen: "Hij is mij dierbaar.' Zegt u nu in uw hart: ik kan niet anders geloven dan dat ik de voornaamste der zondaren ben en dat Jezus aanbiedt mijn Borg, mijn Midde laar, mijn alles in allen te zijn; ik voel dat Hij dierbaar is? O, geliefde vriendin, ik hoop dat u dit zult zeggen. Dit alleen zal u gelukkig maken in uw leven en zalig in uw sterven. Als u Christus tot uw deel hebt, bezit u het enige goed dat nimmermeer vergaat. O, de Heilige Geest geve dat u zich stevig aan Jezus mocht vastklemmen. Dan zullen we elkaar weerzien in dat heerlijke land. waar geen dood zal zijn, noch rouw noch gekrijt, noch moeite meer zal zijn. N.a.v.: Robert Murray McCheyne, Brieven van een herder. Uit het Engels vertaald door M. Krijgsman. Uitgeverij Den Hertog b.v., Houten. Gebonden. 104 pag. Prijs 11,30. JMJK Vrijdagavond 1 november werd in de Eben-Haëzerschool op het Haven hoofd te Goedereede de afsluitings avond van het Tobbedansen 2002 gehouden. De hal van de school was goed gevuld. De voorzitter van de school, de heer W. van der Laan sprak een openingswoord uit. Hij memoreerde in zijn openingswoord, dat de school al vier keer de opbrengst van het Tob bedansen in ontvangst heeft mogen nemen en dat de totale opbrengst van die vier eve nementen meer dan 50.000 gulden was. Ook sprak hij zijn waardering uit voor allen, die bij de organisatie van het Tobbedansen betrokken zijn. De voorzitter verklaarde dat hij had vernomen dat de opbrengst dit jaar toch voor de school zou zijn, ondanks dat daar enige onduidelijkheid over was ont staan. Een beetje nieuwsgierigheid over de opbrengst van het jaar 2002 stak hij niet onder stoelen of banken. "Maar", zo zei hij, 1 "de voorzitter vim het tobbedanscomité krijgt ook nog het woord". I Inmiddels was het tijd om naar de video, gemaakt door de heer en mevrouw Van Koppen, te gaan kijken. Deze video riep het tobbedansen van dit jaar weer even in de her innering; het weer was zeker niet stralend, toch waren er meer dan twintig deelnemers. De aanwezigen in de zaal van de school kon den genieten van een boeiende en vakkundig gemaakte reportage. Laatste keer tobbedansen Na het vertonen van de video steeg de span ning in de zaal wel een beetje, want nu zou de opbrengst van het Tobbedansen 2002 worden bekend gemaakt. Daartoe kreeg de heer D. Pijl het woord. Hij kwam met de teleurstellende mededeling dat het tobbe dansen 2002 tevens de laatste keer was. Uit! de reacties van de zaal bleek dat men dit; betreurde, maar de uitleg die de heer Pijl gaD werd toch wel aanvaard. Ook sprak hij zijn-, waardering uit voor allen die hadden meege-* werkt. Hij vervolgde "dat we nu ook een opbrengst! zouden krijgen in euro's en dat daardoor; uiteraard een lager getal bekend moest wor-- den gemaakt". Tijdens de overhandiging van de cheque, met daarop de opbrengst ver-) meld, bleek dat alle aanwezigen nog steeds» goed kunnen omrekenen, want 't is toch bij- na "tienduzend"gulden, zei iemand. Het was! 4500,-, een geweldig bedrag. Het woord was nu aan de heer Van Kooien,! directeur van de school, om de medewerkers; van het tobbedanscomité een aardigheidje te overhandigen. Hij begon zijn slotwoord met! te zeggen dat hij het betreurde dat het tobbe- J dansen geen vervolg meer zou krijgen. In de eerste plaats natuurlijk voor de school, maar! zeker ook voor de woonkern "Havenhoofd", of eigenlijk het dorp Havenhoofd, want dat- had hij de burgemeester van Goedereede, de - heer Sinke, in zijn openingswoord op video! horen (en zien) zeggen! Het tobbedansen- zette "het dorp" Havenhoofd ieder jaar weer! eens in de belangstelling en het was altijd* een gezellige, sfeervolle dag! Tot slot gaf hij aan, dat het aardigheidje voor de medewer kers natuurlijk niet in verhouding kon staan tot de geleverde prestaties. Hij besloot dan ook met een hartelijk dank woord aan een ieder die op welke wijze dan ook aan het tobbedansen hadden meege werkt. Daarna nodigde de heer Van Kooten alle aanwezigen uit om een hapje en een drankje te nuttigen. Een gezellige afsluiting van een fijne avond; ook een beetje een afsluiting met een nostalgisch tintje. Eilanden-Nieuws is een krant die u op de hoogte houdt van het régionale nieuws. Maar we doen meer! Ook extra informatie over uiteenlopende onderwerpen wordt u voorgeschoteld. En natuurlijk komt üw advertentie in Eilanden-Nieuws prima tot zijn recht, en.... hij wordt gezien! Abonneert u ook op EIIAI1DEI1-I1IELV/5

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2002 | | pagina 2