X THOLENDERWIJS Dierenspeciaalzaak uitgebreid informatierubriek van de gemeente thoien MILIEU INFORMATIE SPREEKUUR B&W WAT BETEKENT DAT ETIKET? VLAG HALFSTOK OP 1 FEBRUARI HERBESTRATINGEN IN THOLEN EN SCHERPENISSE BOUWAANVRAGEN, BOUWMELDING ARTIESTEN VAN EIGEN BODEM WAT LIGT TER INZAGE? BOMEN KNOTTEN MAG ALLEEN MET VERGUNNING GEMEENTEHUIS GESLOTEN Donderdag 28 januari 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Milieu-informatie Milieu-informatie Milieu-informatie De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 1 februari 1993 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van. Schet sen en ing. J. van der Jagt houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur; Het spreekuur van wethouder J. Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Op verpakkingen van veel producten zijn oranjezwarte symbolen aangebracht. Deze maken deel uit van het veiligheidsetiket. Dit eti ket moet wettelijk verplicht op de verpakking van een aantal ge vaarlijke producten worden aangebracht. Als u de onderstaande symbolen-aanduidingen ziet, weet u dat u met een product te ma ken heeft dat gevaarlijk kan zijn. Over boodschappen doen Het doen van boodschappen is een bezigheid waar we allemaal re gelmatig mee te maken krijgen. U staat er misschien niet zo direct bij stil maar zelfs bij het boodschappen doen kunt u het milieu een - handje helpen. Gaat u bijvoorbeeld met de auto om boodschappen, of gaat u te voet of met de fiets? In een paar flinke fietstassen kun je al aardig wat boodschappen meenemen en fietsen en wandelen is bovendien nog gezond op de koop toe. Een ander punt om bij stil te staan zijn de verpakkingen van de pro ducten die u koopt. Is uw aankoop verpakt in een materiaal dat ge schikt is voor hergebruik of is de verpakking milieu-onvriendelijk. Producten in verpakkingen met veel poes-pas en franje zijn boven dien vaak nog duurder dan kwalitatief gelijkwaardige producten in een wat minder uitbundige verpakking. En dan de goede ouderwetse boodschappentas, die is pas milieu vriendelijk. Hebt u er wel al eens bij stil gestaan hoeveel plastic zak ken en tasjes u op een jaar in de diverse winkels bij uw aankopen meekrijgt? Als u zelf een boodschappentas meeneemt dan is dat al lemaal niet nodig. En neemt u maar gerust aan dat 'afbreekbaar' en 'milieuvriendelijk' plastic een wel erg relatief begrip is. Helaas is het bij veel winkels regel dat uw aankopen in een tas of zak verpakt moeten zijn van die desbetreffende zaak als u de winkel uitgaat als bewijs dat u betaald hebt. Doet u uw aankopen in zo'n soort winkel vraag dan om een papieren zak of tas die na gebruik weer in het oud papier kan. Gelukkig hebben een heleboel winkels ook papieren ver pakkingen bij de kassa. Hebben ze die niet, maak er dan gerust een opmerking over; misschien is het voor hen juist het duwtje in de goe de richting dat ze nodig hebben. Als u er dan ook nog eens aan denkt dat b.v. plastic (brood)zakken, als er tenminste geen gaatjes inzitten, nog prima voor een tweede keer te gebruiken zijn om kaas in te bewaren, voor gebruik in de diep vries enz., dan bent u op een goede manier met het milieu bezig. Over asbest Asbest is de verzamelnaam van zes verschillende vezelvormige mi neralen, die juist vanwege hun vezelvormige structuur in het verle den tal van toepassingen hebben gevonden. Bovendien is het sterk, slijtvast, hittebestendig en goed isolerend. De meest voorkomende soorten zijn witte, bruine en blauwe asbest. Dat asbest bepaalde risico's voor de gezondheid met zich brengt is zo langzamerhand algemeen bekend. Het gebruik van asbest in nieu we producten is al zeer sterk verminderd en in de toekomst zal dit .tot een absoluut minimum beperkt worden. Het werken met blauwe asbest is al verboden en er gaan stemmen op voor een algeheel as bestverbod. Bij het aankopen van producten kunt u er naar vragen of ze asbest bevatten. Bijna altijd zijn er goede alternatieven mo gelijk. In het verleden is er echter in heel wat producten asbest verwerkt. Om de meest voorkomende te noemen: asbestcement-producten zoals golfplaten, gevelbekleding, brandwerende beplating, buizen voor schoorstenen en rioleringen, bloembakken e.d. Verder komt as best voor als materiaal voor pakkingen en als isolatiemateriaal bij c.v- ketels en broodroosters. Brandwerende gordijnen en sommige soor ten linoleum kunnen asbest bevatten. Verder kan in onze auto in de koppelingsplaten of remblokken asbest verwerkt zijn. Als u vermoedt dat u één of meer van deze asbestbevattende pro ducten in huis hebt hoeft u echt niet meteen in paniek te raken. Zo lang als u aan deze zaken maar niet gaat zagen, slijpen of boren is er betrekkelijk weinig aan de hand. Wat u ook niet moet doen is bij voorbeeld uw golfplaten dak van mosaangroei ontdoen. Hebt u asbestbevattende producten waar u vanaf wilt, geeft ze dan goed verpakt af bij het gemeentelijk depot voör klein chemisch afval (elke woensdagochtend geopend) op de gemeentelijke werkplaats aan de Langeweg te Scherpenisse. Afgifte aan de chemokar als die bij u in de buurt komt is ook mogelijk. Hebt u vloerbedekking in huis die asbest bevat of bent u toe aan een ander golfplaten dak op uw schuurtje, laat het verwijderen daarvan dan over aan een gespecialiseerd bedrijf. üchlonlWomoaa, Oiyttomnfl faff* Tholen-stad Hoogaarsstraat herbestraten rijbaan en herleggen trot toir vanaf huisnummer 17 t/m 31 Scherpenisse Scaldisstraat herbestraten rijbaan en herleggen trot toir vanaf Platteweg in bocht na huis nummer 11 In Nederland is een vlaginstructie van kracht die bepaalt dat dit jaar op maandag 1 februari wordt gevlagd voor de verjaardag van H.M. de Koningin, omdat haar verjaardag zelf op de voorafgaande zondag valt. Zondag is een dag waarop bij voorkeur niet wordt gevlagd. Op 1 februari vinden echter, zoals inmiddels bekend mag worden geacht, ook de lustrumherdenkingen van de watersnoodramp 1953 plaats. Tegen deze achtergrond is besloten dat, in afwijking van de genoem de vlaginstructie voor maandag 1 februari 1993, de vlag halfstok zal worden gehangen in de gebieden die door de watersnoodramp 1953 zijn getroffen. Het spreekt voor zich dat het gemeentebestuur van Tholen van harte aan dit besluit meewerkt. Op 1 februari zal dan ook van de Thoolse openbare gebouwen halfstok worden gevlagd. Het gemeentebestuur doet ook een beroep op de burgerij en plaat selijke bedrijven en instellingen dit voorbeeld te volgen. Dinsdag 1 februari: VERGADERING VAN DE COMMISSIE SPORT Op dinsdag 1 februari komt onder voorzitterschap van wethouder P. van Schetsen de commissie sport in vergadering bijeen. Deze verga dering die om 20.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staat onder meer: Verkiezing voorzitter; Enige maanden geleden trok de heer J. de Laater uit Tholen zich terug als lid van de commissie sport. De heer de Laater was te vens voorzitter van de commissie. In de commissie werd hij opge volgd door de heer J.A. van Nieuwenhuijzen uit Poortvliet. Uit zijn midden kiest de commissie een nieuwe voorzitter. Na behandeling van de agenda zal de commissie nog in besloten ver gadering van gedachten wisselen over het Sportgala Tholen 1993. Het gebruik van een dergelijk product hoeft niet gevaarlijk te zijn. Men moet dan wel bepaalde regels in acht nemen. Een deel van die regels staat op het veiligheidsetiket in de vorm van waarschuwings zinnen en veiligheidsaanbevelingen. Bewaar de verpakking als u met gevaarlijke stoffen werkt. Mocht zich toch een ongeval voordoen dan kan de arts aan het etiket zien welke maatregelen noodzakelijk zijn. Vuistregels voor het werken met gevaarlijke stoffen De wettelijke verplichting tot het aanbrengen van een veiligheidseti ket geldt niet voor alle gevaarlijke producten of stoffen. Neem daar om, als u weet of vermoedt dat u met een gevaarlijke stof werkt, altijd een aantal vuistregels in acht. Weet u niet of de stof gevaarlijk is of u twijfelt, vraag dan de bedrijfsleider, veiligheidsdeskundige of de leverancier om de nodige informatie. De vuistregels luiden: 1 Weet waarmee u werkt; lees het etiket. 2. Gebruik zo mogelijk een minder gevaarlijke stof. 3. Houd kinderen uit de buurt. 4. Gebruik het juiste gereedschap. 6. Eet en drink niet in de Ruimte waar de gevaarlijke stoffen worden gebruikt. 7. Verzorg eventuele wondjes direct, hoe klein ze ook zijn. 8. Rook niet in de ruimte waar de gevaarlijke stoffen worden ge bruikt. 9. Voorkom dat gevaarlijke stoffen in contact komen met uw mond (bijvoorbeeld bij het rollen van een sigaret). 10. Was dikwijls uw handen met warm water en zeep (zeker voor het eten of als u naar de w.c. gaat). 11. Zorg voor goede ventilatie van de werkruimte. 12. Werk bij voorkeur niet bij hoge temperaturen. 13. Houd de werkplek zo schoon mogelijk en ruim resten van ge bruikte stoffen veilig op. 14. Weet wat u moet doen als er iets fout gaat. 15. Flessen, kannen e.d. zo veel mogelijk gesloten houden. 16. Nooit rechtstreeks aan de fles of kan ruiken, maar steeds aan de dop. Vraag uw leverancier welke persoonlijke beschermingsmiddelen er moeten worden gebruikt, welke andere voorzorgsmaatregelen u dient te nemen en hoe u moet handelen als er onverhoopt toch een ongeluk gebeurt of brand ontstaat. Etiket Op het etiket staan vaak zogenaamde S- en R-zinnen. Deze zinnen bevatten een waarschuwing of aanbeveling. Lees deze zinnen zorg vuldig. Ze kunnen ongelukken of langdurige schande voorkomen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: De arbeidsinspectie in Breda of het Directoraat-Generaal van de Ar beid, Postbus 69, 2270 MA Voorburg, tel. (070) 577477. De tekst van dit artikel is afkomstig uit een gezamenlijke uitgave van onder meer het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Vanaf 8 februari a.s. wordt een begin gemaakt met een 2-tal her- bestratingswerken. De werkzaamheden worden uitgevoerd als leerlingstratenmakers-project.Het betreft in: Het Sportgala Tholen vindt plaats op vrijdag 5 maart a.s. in sport en gemeenschapscentrum 'Meulvliet' te Tholen. De toegang tot het gala is zoals altijd gratis. Noteert u 5 maart alvast in uw agenda? Binnenkort wordt u via de plaatselijke pers nader geïnformeerd over de kandidaten voor de verschillende sporttitels en het programma van het gala. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991, bekend dat de volgende bouwaanvragen en/of melding zijn ingediend: - een bouwaanvraag van F.A. Adriaansen, Coentjesweg 24 te Oud- Vossemeer, ingediend op 14 januari 1993, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Coentjesweg 24 te Oud- Vossemeer; - een bouwaanvraag van van P.J. Dekker, Huygensstraat 6 te Sint- Annaland, ingediend op 12 januari 1993, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Huygensstraat 6 te Sint-Annaland; - een melding van H.M. Bocxe, Zuidsingel 15 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 14 januari 1993, voor het bouwen van een tuinhuis je op het pörceel Zuidsingel 15 te Sint-Maartensdijk; - een bouwaanvraag van C. van Haaften, Molenstraat 18 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 14 januari 1993, voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Molenstraat 18 te Sint- Maartensdijk; - een bouwaanvraag van J.A. Broeren, De Heul 4d te Hoeven, inge diend op 7 januari 1993, voor het bouwen van een berging op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpenisse; - een bouwaanvraag van J.J.M. Bierman, p/a Bakstraat 45 te Bre da, ingediend op 19 januari 1993, voor het verbouwen van een maalderij tot woning op het perceel Onder de Molen te Oud- Vossemeer; - een bouwaanvraag van G.A. van de Bruinhorst, Haven 8 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 19 januari 1993, voor het verbou wen/uitbreiden van een woning op het perceel Haven 44 te Sint- Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 28 januari 1993. Het spreekt voor zich dat de direct aanwonenden maar ook de buurt bewoners enige overlast van de werkzaamheden zullen ondervinden. Wij vragen u daarvoor begrip. Vrijdag 5 februari 1993 Holland Huis Aanvang 20.15 uur Scherpenisse De beheerscommissie van het Holland Huis te Scherpenisse presenteert een avondvullend programma met: met medewerking van: - BIG DEAL met Anita en Ed Kouwenhoven - GINNY LEE - PIA JANSENS-ACCORDEON - RINI MOERLAND-ALS ANDRÉ VAN DUYN Entree: f 5, Herziening bestemmingsplan; De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 29 ja nuari 1993 voor een ieder ter gemeentesecretarie van Tho len, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 25 januari 1993, waarbij wordt verklaard, dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor: a. een gebied aan de Brugstraat te Tholen voor het verbou wen van een kantoor tot woning voor rekening van de heer mr. J. Schot; b. een gebied aan de Regentessestraat te Tholen voor het verbouwen van een woning tot praktijkruimte voor een dierenkliniek voor rekening van de heer W. Brons; c. een gebied aan de Beatrixstraat te Sint-Maartensdijk voor- het bouwen van drie garages voor rekening van de heer W.J.C. Groenewege; d. een gebied aan de Nijverheidsweg te Sint-Maartensdijk voor het bouwen van een werkplaats met kantine en een wasruimte voor rekening van de directie van Muller-Franke B.V.; e. een gebied aan het Van der Lek-de Clercplein te Stavenis- se voor het bouwen van vijf woningen voor rekening van de directie van bouwbedrijf Hans Weggemans. De begrenzing van bovengenoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zoda nig gewaarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publicatie schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij de gèmeenteraad. Sint-Maartensdijk, 28 januari 1993, De burgemeester van Tholen. HINDERWET KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvraag om een vergunning in gevolge de Hinderwet van: - de heer A.W.Lindhout, Kalfdamseweg 6 te Poortvliet voor het oprichten en in werking hebben van een mestveehouderij/akker- bouwbedrijf gelegen aan de Kalfdamseweg 6 te Poortvliet. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 29 januari 1993 gedurende veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaar dentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Na deze datum liggen de stukken tot het ejnde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de secretarie. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierbo ven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 28 januari 1993 Burgemeester en wethouders van Tholen. Knotten van volgroeide bomen kan niet zondermeer. Ook als dat deskundig gebeurt is er in het kader van de gemeentelijke kapveror- dening een vergunning nodig. Dit heeft de Hoge Raad op 15 de cember jl. beslist. Aanleiding vormde het op stam zetten van een linde in Almelo door een boomverzorger. Ofschoon de rechtbank erkent dat dit werk vak kundig is gedaan, wordt de boomverzorger door de Hoge Raad schuldig bevonden aan ernstige beschadiging van de boom. De rechtbank koppelt haar constatering aan de strekking van de kapver ordening van de gemeente Almelo. Zij komt daarmee tot de conclu sie'dat het rigoureus knotten van volgroeide bomen in strijd met de plaatselijke kapverordening is. En aangezien in de Kapverordening van de gemeente Tholen dezelf de termen als in die van de gemeente Almelo worden gebruikt, is de uitspraak over dit onderwerp van de Hoge Raad ook van belang voor de inwoners van Tholen. Voor het rigoureus knotten van bomen kunt u voor alle zekerheid vanaf heden beter eerst een vergunning aanvragen bij het gemeente bestuur of zeker eerst advies vragen bij de secretariemedewerkers van de gemeentelijke plantsoenendienst. In verband met de arbeidsduurverkorting vor het gemeentepersoneel is hpt gemeentehuis vrijdagmiddag 29 januari aanstaande gesloten en tevens niet telefonisch bereikbaar. Houd u daar rekening mee! Jan van Tienen verrichtte donderdagavond met een ferme knip de officiële heropening van dierenspeciaalzaak M. van Tienen aan de Bakstraat in Tholen. De hond Trixi kon na het doorknippen van het lint aan een lekker hapje beginnen en voor de vele belangstellenden die kwamen feliciteren (familie, mede-ondernemers en kennissen) was er een andere tractatie. Dhr. van Tienen, zijn vrouw en dochter Carla namen heel wat felicitaties in ontvangst voor de vernieuwing. Het verkoopoppervlak is uitgebreid, waardoor het assortiment voor vogels, vissen, huisdieren, kleinvee en hengelaars een stuk overzichtelijker kan worden gepresenteerd. In een stofvrije ruimte staan de kooien met vogels beter opgesteld dan voorheen. Plaatselijk m&uws Jaarvergadering plattelandsvrouwen In het Holland Huis hielden de plattelandsvrouwen haar jaarlijkse algemene vergadering. Na de ope ning door presidente mevr. Ver- sluys, blikte mevr. Van den Hoek in haar jaarverslag terug op de ac tiviteiten, die dit seizoen werden georganiseerd. Met voldoening stelde men vast, dat de vereniging zich in een goede belangstelling mag verheugen. Hierna volgde het verslag van de kascommissie. Mevr. Hage-Jansens volgde mevr. Suurd in deze com missie op. Mevr. Muller-de Looff was niet herkiesbaar. In haar plaats werd mevr. M. Emmelot ge kozen. De presidente bedankte mevr. Muller voor haar warme be langstelling en trouwe inbreng tij dens haar bestuursperiode. Na de pauze verzorgde dhr. J. Schipper uit Kloetinge .een diaserie over 'Mooi Zeeland'. Op zijn plat Zeeuws wist hij de aanwezigen enorm te boeien. Uit handen van mevr. Versluys kreeg de verteller als dank een attentie. Pöürtiiliët NCVB in oudste dorp Voor de NCVB toonde dhr. H.J.J. Elenbaas uit Tholen dia's over het eiland Tholen. De presidente opende de bijeenkomst, waarna gezang 179 vers 1 t/m 3 werd ge zongen. De schriftlezing was uit Psalm 8 en Zacharias 6. Vervol gens werd er een medidatie gehou den met als titel 'Een nieuwe opdracht'. Daarna werden de notulen voorge lezen en werd er verslag gedaan van de gezellige nieuwjaarsrecep tie. Dhr. Elenbaas vertelde na de pauze over het ontstaan van de dorpen en toonde zijn dia's. Al kijkende en vragende deden de aanwezigen veel kennis op. Dhr. Elenbaas vertelde ondermeer over de kerk, die hier vroeger stond en nu niet meer bestaat. Ook gaf hij interessante informatie over de meekrap en de geschiedenis van' ons dorp. Poortvliet is de oudste plaats op het eiland. Het kasteel dat er heeft gestaan, dateerde uit 1200. De presidente bedankte dhr. Elen baas voor zijn inbreng en sloot de bijeenkomst met het gedicht 'Be waar onze kerken'. De volgende vergadering is op 16 februari. Jaarvergadering VVN Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Poortvliet, Scherpenisse, Tholen van veilig verkeer Neder land werd de nieuwe regiocoördi nator S.-J. Vroonland voorgesteld. Voorzitter M.D. Uyl heette hem welkom. Na het huishoudelijk ge deelte werd de verkeersquiz voor bedrijven gespeeld. Het spel bestond uit twintig vragen met dia's. Er waren acht ploegen. Voor de derde achtereenvolgende keer behaalde garage De Jonge de meeste punten: 53. De wisselbeker is nu voorgoed in het bezit van ga rage De Jonge gekomen omdat de ze er voor de derde maal in vijf jaar in slaagde met de eer te gaan strijken. De overige uitslagen: 2 garage Niemantsverdriet (team II) 51 ptn. 3 garage Niemants verdriet (team I) 51 ptn. 4 taxi De Jonge 50 ptn. 5 garage De Graaf (team I) 49 ptn. 6 café Tolrust 48 ptn. 7 firma Visser 46 ptn. 8 garage De Graaf (team II) 45 ptn. Te hard gereden In de Stoofstraat hield de politie maandagmorgen tussen half tien en half elf een snelheidscontrole. Er Dasseerden 233 automobilisten, ZIE VERDER PAG 23

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1993 | | pagina 3