Zaterdag open dag centrum thuiszorg Plaatselijk nieuws Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager VISSER EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 januari 1993 Reünie Winnetou-gangers De reünie voor oud-bezoekers van de Winnetou-bar werd zaterdag avond een groot succes. In bar Old Friends aan de Hoogstraat - voor heen Winnetou - ontmoeten vele vrienden elkaar weer onder het ge not van een glas bier. Ook Kees en Agda Luijsterburg, die destijds de bar beheerden, waren van de par tij. Kees Leijdekkers draaide voor de meer dan 100 bezoekers de be kende nummers uit de periode dat Winnetou een begrip was op Tho- len. Naast hard-rock werden er nummers gedraaid van de bekende groepen Dire Straits en Led Zeppelin. Iedereen was het er over eens, dat de sfeer ouderwets gezellig was en de reünie voor herhaling vatbaar is. "Een volgende keer zullen wij er nog meer ruchtbaarheid aange ven'. aldus organisator Kees Ley- dekkers. Dames bij tv-opname Op uitnodiging van de Evangeli sche Omroep woonden 53 dames de televisie-opnames van het pro gramma 'Vrouw zijn' bij, in paleis het Loo te Apeldoorn. De interes sante excursie was een gevolg van de EO-koffie-ochtend, dié onlangs in Tholen werd gehouden. In de ochtenduren werd een opna me gemaakt met het thema 'Ram pen in het leven'. Daarbij kwam ondermeer de watersnoodramp van 1953 ter sprake. Mevr. Pannekoek-De Jonge uit Zierikzee vertelde over haar belevenissen. Ook lieten enkele dames hun erva ringen horen bij de vliegramp in de Bijlmer. Enkele Thoolse dames kwamen met verhalen op het persoonlijk vlak aan bod. Het onderwerp van de middagopname was 'Straffen tijdens de opvoeding'. De uitzen ding wordt donderdag 4 februari om 10.00 uur 's morgens op Ne derland 2 uitgezonden. Als dank voor de leuke ontvangst hadden de dames een presentje meegenomen. Tijdens de pauze kregen de dames een rondleiding door de tuinen en het paleis. Ouderbijdrage peuterspeelzaal hoger Tijdens de ouderavond van peu terspeelzaal de Fabeltuin deelde de voorzitter mee, dat de ouderbijdra ge wordt verhoogd. De verhoging is noodzakelijk wegens het ver plicht uitbetalen van het mini- mumloon aan de leidsters. Het bestuur stelde de aanwezigen twee constructies voor. Er is geen mogelijkheid om extra subsidie te krijgen van de gemeen te, zodat er naarstig naar andere fi nanciële middelen wordt gezocht. Dat betekent dat naast de ouder bijdrage, ook via fancy fairs en dergelijke activiteiten, geld moet worden ingezameld, De fancy fair wordt op woensdag 14 juli tijdens de zomermarkt ge houden. Wanneer iemand speel goed beschikbaar wil stellen, kan hij of zij dit inleveren bij de peu terspeelzaal aan de Oudeland- sepoort. De bestuursleden Ellen van Hooij- donk. Heieen Verkamman en Al- bert Walpot waren niet herkiesbaar. Twee vacatures wer den ingevuld door Jolanda van Zetten en Irma Speet. Na de pauze hield dhr. R.C. de Smalen een lezing over voedsel- en kleurallergie. Volgens deze arts hebben zes op de duizend mensen last van deze allergie. Hoewel de kleurstoffen door velen als een be langrijke oorzaak wordt gezien, zijn er nog geen harde bewijzen om bepaalde stoffen schuldig te verklaren. Na afloop was er nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Plattelandsvrouwen Mevrouw M. Overbeeke is tijdens de jaarvergadering van de bond van plattelandsvrouwen gekozen in het afdelingsbestuur. Zij vult daar mee de vakature die was ontstaan na het aftreden van mevrouw N. de Korte. Mevrouw C. Damen neemt in de kascommissie de plaats in van mevr. C. Verkouteren. Mevrouw W. Janmaat hield na de pauze en inleiding over het Montessori-onderwijs. Zij wees er op dat het geen school is voor spe ciaal onderwijs maar een neutraal bijzondere school die voor ieder een toegankelijk is. Ze vertelde over de grondlegster, de Italiaanse Maria Montessori die in 1914 voor het eerst in Nederland kwam. Zij richtte dit schooltype op. Inmid dels zijn er over de hele wereld der gelijke scholen gevestigd. Mevrouw Janmaat liet dia's zien en toonde materiaal waar de leden zelf mee aan de slag konden. De volgende bijeenkomst is op 25 februari. Dan komt mevrouw S. Kok vertellen over Maleisië. Bestemmingsplan gewijzigd De gemeenteraad heeft er mee in gestemd dat het bestemmingsplan Stadskern wordt gewijzigd om twee verbouwingen mogelijk te maken. Notaris mr. J. Schot wil van een kantoor aan de Brugstraat een woning maken. En dierenarts W. Brons wil van een woning in de Regentessestraat een praktijkruim te maken. Overigens voert Brons zijn praktijk al sinds 28 december I op het nieuwe adres. Aan de Meanderlaan is door het I gemeentebestuur 125 nr grond verkocht aan A.C.J. van Oost en P. i Koreman. Klaverjassen Anneke Koetsier heeft donderdag de veertiende competitiewedstrijd gewonnen van klaverjasclub Stad Tholen. Met 5258 punten bleef zij de andere negentien deelnemers de baas. Tweede werd Wim Schot met 4997 p., 3. Marion Opree 4751 p., 4. Marinus Moeliker 4693 p. en 5. Ben Vos 4652 p. Fietsen gestolen Terwijl ze even vijf minuten op de Markt een boodschap deed, is dinsdagmorgen de zwarte Union fiets van mevrouw G.V. gestolen. De nog bijna nieuwe Fiets had een waarde van 1900 gulden. Zaterdag is de fiets van C.B. gesto len. Hij had het rijwiel neergezet bij het Verbo-gebouw aan de Schelde-Rijnweg en was met een boot meegevaren. Bij terugkomst was de fiets verdwenen. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag gepro beerd de auto van J. v.d. B. te ste len. Die stond geparkeerd bij een garage aan de Wattstraat. De deur werd geforceerd, maar de daders slaagden er niet in de motor aan gang te krijgen. Bij hun pogingen werd veel schade toegebracht aan het dashboard. Parkeren op stoep Tijdens het toezicht houden bij de verkeersbrigadiers op de Molen- vlietsedijk is vrijdag door de poli tie een mevrouw bekeurd omdat ze haar auto op het trottoir par keerde. Diezelfde dag werd aan de Zoek weg een auto aangetroffen die niet verzekerd was. Bij een snelheidscontrole op de Ten Ankerweg passeerden vrijdag morgen tussen negen uur en kwart voor tien 101 auto's. Er was maar één automobilist in overtreding en die reed 70 km/u. Op de Grindweg waren veertien van de 384 langsko mende bestuurders in overtreding, met snelheden tussen 65 en 73 km/u. L.H. kreeg donderdag in de Zoek weg een bekeuring, omdat hij een auto bestuurde terwijl zijn vierja rig zoontje bij hem op schoot zat. A.G.V. uit Oud-Vossemeer parkeer de die dag zijn auto op de Boter markt waar dat niet mag. Hij kreeg een boete. Op de Postweg passeerde automo bilist L.M. uit Poortvliet woensdag een voor hem rijdende auto en reed daarbij over een doorgetrok ken witte streep heen. Dat kostte M. 200 gulden. Predikant bedankt Dominee A.J. Gunst van de Gere formeerde Gemeente heeft be dankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de gemeente te Werkendam. Extra geld Zonnebloem De Zonnebloem krijgt 500 gulden extra subsidie van de gemeente. Daarmee heeft de gemeenteraad maandagmiddag ingestemd. De vereniging kreeg al 500 gulden, maar dat is een verkeerde bereke ning want men heeft recht op dui zend gulden. Geen zestien In de Hofstraat reed C.W.J.S. dins dag zonder helm en met hoge snel heid op een brommer. Toen de politie hem staande hield, bleek de jongeman nog geen zestien jaar te zijn. Ook was de brommer niet "erzekerd. Deze is daarop uit het verkeer genomen. In de Burg. Versluijsstraat werd diezelfde dag een auto aangetrof fen die niet verzekerd was en niet gekeurd. De eigenaar kan een be keuring van 550 gulden tegemoet •zien. Controles op dijk Op de Oud-Vossemeersedijk is door de politie dinsdag een ver lichtingscontrole gehouden. Er passeerden 41 auto's, een motor, vier bromfietsers en zeventien fiet sers. H.G. ging op de bon omdat hij zonder licht op de fiets reed, bromfietser H.W. kreeg een bekeu ring omdat zijn voorlicht defect was en automobilist J.K. uit Goe dereede had eveneens een defecte koplamp. Op dezelfde weg werden maandag en vrijdag snelheidscontroles ge houden. Maandagmorgen passeer den er 218 bestuurders. Van hen reden er twaalf te hard, met snel heden tussen 97 en 120 km/u. Vrij dagochtend waren veertien van de 137 passerende bestuurders in overtreding. De politie noteerde snelheden tussen 95 en 114 km/u. Ook op de Krabbenkreekweg werd maandag gecontroleerd. Daar kwamen 49 auto's langs; één bestuurder reed te hard, liefst 123 km/u. Nieuwjaarsmarkt gezellig De St. Anthonius basisschool or ganiseerde zaterdagmiddag een nieuwjaarsmarkt. Bezoekers kon den zich op allerlei manieren be zighouden. Er was een spellencircuit, sjoelen, een grabbel ton, postzegelruilbeurs, schmin ken, verkoop van tweedehands artikelen en artikelen uit de we reldwinkel. Ook werd bingo gespeeld en konden videobeelden van de afgelopen zomer opgevoer de musical bekeken worden. Het was een gezellige drukte in de school, er kon leuk worden bijge praat. De opbrengst van de markt is bedoeld voor de schoolreis in juni. Voor 19 februari staat een carna valsmiddag op het programma. "We zijn bezig om dat in samen werking met de carnavalsvereni ging te organiseren" vertelt directeur A. Rijk. Hoe het precies gaat worden, weet hij nog niet. Wél is hij bijzonder blij dat er in het dorp een carnavalsvereniging is gekomen. De St. Anthoniusschool heeft voor het eerst in 'jaren meer dan tachtig leerlingen. Tegen het einde van het schooljaar zullen de groepen 1 en 2 naar verwachting een dertigtal leerlingen tellen. Secretaris Vogelvrienden in het zonnetje Tijdens de jaarvergadering van de Vogelvrienden is secretaris I. Pot- appel in het zonnetje gezet door voorzitter L. Vroegop. Potappel is al twintig jaar - vanaf de oprich ting - secretaris' van de club. Hij werd geprezen voor zijn inzet en prima samenwerking: het bestuur heeft veel van hem geleerd. Vroe gop was ook ingenomen met de re sultaten van diverse leden op tentoonstellingen, vooral de dis trictstentoonstelling waar vier ti tels behaald werden. Op de onlangs gehouden nationale tentoonstelling in Steenbergen werd I. Potappel nationaal kampi oen met een stam goudisabel kana ries (363 punten). A. den Engelsman behaalde een eerste prijs (91 punten) met een Du- browsky astrilde. De twee leden die deelnamen aan de wereldten toonstelling in Breda, vielen niet in de prijzen. De talrijk opgekomen leden herko zen H. Zwagemaker en A. Ketting in het bestuur. Meegedeeld werd, dat de eerstvolgende vergadering, geprobeerd wordt een film te ver tonen over de natuur. Zaterdag is de jaarlijkse feestavond van de vo gelvereniging. Donderdag, vrijdag en zaterdag 28, 29 en 30 januari MAGERE RUNDERLAPPEN of SUCADE 1 kilo17.00 VERSE KUIKENBOUTEN 2 kilo.. 7.95 KALKOENSCHNITZEL VERSE KALKOEN-SATÉ RUNDER-ROLLADE ACHTERHAM EIGEN LEVERWORST 10 FRIKADELLEN MAGERE SPEKLAPPEN RIBLAPPEN HAMBURGERS naturel of gepaneerd per 100 gram1.50 per 100 gram1.25 100 gram2.25 100 gram2.15 250 gram1.75 4.50 Maandag en dinsdag 1 en 2 februari 1 kilo6.95 1 kilo15.00 5 halen4 BETALEN Woensdag 3 februari RUNDERGEHAKT 500 gram5.25 SOEPVLEES 400 gram5.00 Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland 'J?£i Advertentie I.M. 't Scharretje moet lopen Hengelsport vereniging 't Scharre tje krijgt geen toestemming van gedeputeerde staten voor het berij den van en parkeren langs de tot fietspad aangewezen gedeelten van de Oesterdam. Men zal de auto moeten laten staan en verder lo pen. Een soortgelijk verzoek werd juni vorig jaar ook al afgewezen door de provincie. Tegen het hou den van een hengelconcours op zich bestaat geen bezwaar. Om re den van bescherming van natuur en milieu in de kom van de Ooster- schelde en tevens in het belang van de veiligheid van zwakke wegge bruikers krijgen organisatoren en deelnemers aan hengelconcoursen bij de Oesterdam geen ontheffing van het reglement verkeer en ver keerstekens. 't Scharretje kan bin nen dertig dagen bij de Kroon in beroep gaan. Goud voor A. de Kreek De heer A. de Kreek heeft onlangs een gouden insigne ontvangen we gens zijn 25-jarig lidmaatschap van de vakbond CFO. Hij is werk zaam in het St. Franciscuszieken- huis te Roosendaal. Afdelingsvoorzitter J. Vos uit Tho len speldde de jubilaris het insigne thuis op. Secretaris A. Boxhoorn bood mevrouw De Kreek een boe ket aan. Het CFO is de CNV-bond voor werknemers in de sectoren over heid, gezondheid, welzijn en socia le werkvoorziening. Brusselaars beste rikker De derde kaartavond van de activi teitencommissie van v.v. Vosmeer, zaterdag in café De Hoop, werd niet erg druk bezocht. Toch legden nog 24 mensen een kaartje. Bij het rikken won A. Brusselaars, bij het wippen was A. Hommel-van Meer de sterkste. Uitslag rikken: 1. A. Brusselaars 232 p., 2. N. Zeeman-v.d. Zande 217 p., 3. J. Hommel 193 p., 4. P. Vis 181 p., 5. C. Burgers 180 p., 6. J. Waasdorp 171 p., 7. J. de Koning 165 p., 8. H. Zeeman 164 p., 9. M. van Mierlo 161 p., 10. R. Luijs 133 p., 11. A. Goedegebuure 115 p., 12. J. Wessels 112 p., 13. E. Hommel- Veraart 107 p., 14. M. Eversen 106 p., 15. P. Havermans 102 p. en 16. J. Plandsoen 70 p. Wippen: 1. A. Hommel-van Meer 130 p., 2. J. Burgers 123 p., 3. S.J. de Koning 122 p., 4. E. Havermans-Oerlemans 121 p., 5. E. de Koning-Havermans 118 p., 6. L. van Wezel 107 p., 7. L. Haver mans 106 p. en 8. mevr. M. van Galen 105 p, Voor de beste drie in elke categorie waren er prijzen. Bovendien werd een klassement opgemaakt over de drie avonden, waarbij twee deelne mers in de prijzen vielen. Bij het rikken N. Zeeman-v.d. Zande (545 p.) en P. Vis (497 p.), bij het wip pen L. Havermans (376 p.) en A. Hommel-van Meer (358 p.). Biljarten Uitslagen De Poedelaars: J. Plandsoen-D. Vaders -9/-2, T. Schot-P van Gastel -11/+8, M. Hendrikse-J. Hermans +9/-6, E. van Hees-J. van Gorsel +6/+4, T. Schot-D. Hendrikse +8/-14. Hoogste serie (10 car.) T. Schot, beste gemiddelde (2,04) D. Vaders, meeste pluspunten (9) M. Hen drikse, meeste minpunten (14) D. Hendrikse. KOT A-team: J. van Daalen-M. Goudzwaard 2-0, T. v.d. Logt-H. van Daalen 0-2, W. Heijboer-J. de Koning 2-0. Kortste partij (16 brt.) H. van Daalen, hoogste serie (11 car.) W. Heijboer, beste gemiddel de (2,94) T. v.d. Logt. De Treffers: C. Burgers-D. van Driel 3,33-10, K. Hommel-B. den Hollander 6,75-10, P. de Leeuw-J. van Meer 9,79-10, H. Hommel-J. Etienne 5,77-10, L. van Wezel-J. Geuze 10-10, J. van Meer-C. Bur gers 10-9,54. Kortste partij (18 brt.) D. van Driel, hoogste serie (13 car.) C. Burgers en beste moyenne (2,17) K. Hommel. Sint- Annaland Niet gekeurd In de Voorstraat trof de politie dinsdag een auto aan die niet was gekeurd. De eigenaar kan een be keuring van 150 gulden ver wachten. Vrijdag stond in de Cureestraat een auto die niet verzekerd was. Dat kost de eigenaar 400 gulden. En in de Nieuwstraat bleek de bestelauto van R. v.d. K. uit Capel- le a.d. IJssel donderdag gekeurd noch verzekerd te zijn. Dus 550 gulden boete. Hans Moerland ambassadeur Oud-inwoner Hans Moerland Johzn. is benoemd tot 'grand am bassadeur' van Saint Chinian in Nederland. Hij woont al geruime tijd in het Zuid-Franse dorp Pra- Personeel van het kruiswerk bij het naambord en het nieuwe beeldmerk van de thuiszorg. (Vlnr): de wijkverpleegkundigen Gerda de Lange (St.Maartensdijk), Leony Grabijn (StAnnaland), Trees van Broekhoven (Scherpenisse), Ouke Hoedemaker (Stavenisse), wijkzie kenverzorgende Marian van Ostayen (Stavenisse, StAnnalanden hoofdwijkverpleegkundige Paulien Mul. Het nieuwe centrum thuiszorg aan de Dr. Tazelaarstraat in St. Maartensdijk houdt zaterdag a.s. van twee tot vier uur open huis. Iedere belangstel lende in het kruiswerk en de federatie maatschappelijke dienstverlening (gezinszorg en maatschappelijk werk) Noord-Zeeland is van twee tot vier uur welkom. des sur Vernazobres, waar hij tien hectare wijngaard exploiteert. Ge zien zijn verdiensten op het gebied van de wijnproduktie en de streek Saint Chinian werd Moerland 'chevalier' in de orde van de 'con frérie des tastevins du Saint Chini an'. De benoeming gebeurde 20 januari in het 'maisons des vins' van Saint Chinian, temidden van de andere 'chevaliers'. Behalve Moerland werden twee journa listen toegelaten tot de orde: voor zitter Jean Bertin Rouleau van de internationale federatie van schrij vers over wijn (de vereniging telt 500 journalisten uit 28 landen) en chef-redacteur Philippe Marival van het blad 'Wines and spirits'. Oliebollen ijsclub De ijsclub houdt zaterdag een olie bollenactie ten bate van het nieuwe clubgebouw. Tegelijk begint dan de verloting voor hetzelfde doel. In verband met de slechte toestand van de huidige kantine en de hoge herstelkosten, is tijdens de jaarver gadering besloten een ander ge bouw te plaatsen. Op de plaats van de huidige kantine komt een fiet senstalling. Naar het nieuwe club gebouw met kaartenverkoop komt een brug over het ijs, zodat met name de hardrijders ongehinderd hun rondjes kunnen vol maken. De nieuwe toegang komt aan de Annewas. Verkoop stroopwafels Jeugdvereniging Menorah van de Hervormde gemeente organiseert zaterdag een verkoping van stroop wafels. Vanaf 9.00 uur komen de leden met de lekkernijen langs de deur. De opbrengst is bestemd voor de vereniging, die in april het 15-jarig jubileum viert. Niet verzekerd De eigenaar van een auto die dins dag op de Stoofdijk geparkeerd stond, kan een fikse boete ver wachten. De auto was namelijk niet verzekerd en dat komt hem op 400 gulden boete te staan. Sint- Maartensdijk Natuurvereniging knot wilgen Bij de familie Fase aan de Lageweg zijn zaterdag door een aantal leden van de Natuurvereniging Tholen oude wilgen geknot en soms bijna met de grond gelijk gemaakt. Dit gebeurde in samenwerking met de stichting Landschapsbeheer Zee land. Vorig jaar werden er door deze stichting al een aantal drink putten grondig gereinigd. De hoge begroeiing rondom werkte belem merend voor de lichtinval in het water, terwijl vallende bladeren voor nieuwe vervuiling zorgden. Voor het knotten van de wilgen kon de natuurvereniging gebruik maken van materialen van de stichting Landsbeheer, terwijl de fam. Fase zorgde voor de inwendi ge mens. Er werden tevens fruitbo men gesnoeid en jonge wilgen geplant. P Stols van de vogelwerkgroep was eveneens present. In de schuur werd een nestkast voor een kerkuil opgehangen. "Wij vinden het nog steeds hard nodig om ons in te zet ten voor deze fraaie uilensoort", aldus P. Stols. In 1992 waren er twee broedgeval- len met 8 uitgevlogen jongen. In 1991 waren er 2 broedgevallen met 8 uitgevlogen jongen. In de toe komst zal de vogelwerkgroep nog meer nestkasten plaatsen. De kasten worden gratis ter beschik king gesteld door de stichting Landschapsverzorging Zeeland Muller-Franke bouwt Muller-Franke b.v. wil aan de Nij- verheidsweg een werkplaats met kantine en wasruimte bouwen. Omdat het maximaal toegestane bebouwingsoppervlak wordt over schreden, is het bouwplan in strijd met het bestemmingsplan Be drijfsterrein. De gemeenteraad heeft maandagmiddag toegestemd in een wijziging van het bestem mingsplan, zodat de bouw moge lijk wordt. Achter een woning aan de Haven is 45 nr grond door de gemeente verkocht aan W.J. Hendrikse. Jaarvergadering plattelandsvrouwen In de jaarvergadering van de plat telandsvrouwen keek de presidente met tevredenheid terug op het af gelopen seizoen, waarbij er sprake was van een zeer wisselend pro gramma. Maar het blijkt steeds moeilijker te worden om wat te or ganiseren. "Het is best puzzelen, want we hebben leden van alle leeftijden", aldus de presidente. "Dit betekent ook, dat een avond niet altijd voor alle leden interes sant genoeg is om te komen. Met de tijd die men beschikbaar heeft, wordt zorgvuldiger omgesprongen en je gaat kiezen. Ik weet niet of die tendens zo slecht is, als het programma-aanbod maar goed en afwisselend is" De avonden in samenwerking met de afdelingen Scherpenisse en Podrtvliet worden door het bestuur gezien als een positieve ontwikkeling. Dit jaar z«ü er een gezamenlijke Japanse avond wor den georganiseerd. Het hoofdbestuur heeft voor de komende twee jaar als thema ge kozen: Kritisch consumeren, duur zaam produceren, waarbij de zorg voor het milieu centraal staat. "Wij kunnen daarop invloed heb ben, zeker als we massaal aan de Zondag 31 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Batelaan, Voorschoten 18.30 u. ds. Van Dijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Poldervaart, Breda GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck 17 u. ds. Ridder CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PRÖT. BOND 10.45 u. Mw. Heerema, Breda R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 (H.A.) en 15 u. ds. v.d. Vrie, Middelburg CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, bevest. br. Prins 18 u. ds. Meeuse, herdenking wa tersnoodramp GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. dhr. Vermeij GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u.. ds. Quist, Moordrecht, her denking watersnoodramp 18 u. ds. Klok, Hardinxveld slag gaan", aldus de presidente. Vervolgens werden de notulen, het financieel verslag en de begroting door de leden goedgekeurd. In de kascommissie nam mevr. Lindhoudt-Witteveen de plaats in van mevr. Stoutjesdijk-Engelvaart. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Kloet-Gaakeer met alle 26 stemmen herkozen. Na het officiële gedeelte werden er door de leden oogstsymbolen ge maakt van stro onder leiding van mevr. Adamczyk. Epilepsie-avond Ongeveer veertig personen bezoch ten vorige week maandag in Haestinge de thema-avond Epilep sie van de plaatselijke EHBO- afdeling. De meesten waren EHBO-ers van Tholen en Sint- Philipsland. Daarnaast waren er mensen die zelf epilepsie hebben of personen die te maken hebben met epilepsiepatiënten in hun naaste omgeving. Aan de hand van een videoband behandelde voorlichtster Arnol- dussen van het Epilepsiefonds ver schillende onderwerpen: wat is epilepsie, wat kan er aan gedaan worden, soorten aanvallen van de ziekte, hoe is het leven van iemand met epilepsie te veraangenamen en wat kan de taak van de EHBO-er zijn bij een aanval? Na de pauze lichtte mevrouw Ar- noldussen alle onderwerpen nog eens toe en beantwoordde zij vra gen vanuit de zaal. Aan het einde van de avond zijn folders over het thema uitgedeeld en konden per soonlijke vragen aan de inleidster worden voorgelegd. Dronken bestuurder uit de bocht Twee auto's zijn zaterdagavond zwaar beschadigd, nadat PL. op de Provincialeweg in de bocht bij Rinses tegen de geparkeerde auto van M. v.d. B. reed. L. bleek te diep in het glaasje te hebben geke ken; de ademanalyse wees 500 mg/1 uit ofwel ruim een promille alcohol. De man zal zich dan ook voor de Middelburgse rechtbank moeten verantwoorden. Rijdend in de richting van Scher penisse kwam L. met zijn auto op de Ijnker weghelft terecht. Hij rem de, waarop alle vier de wielen blokkeerden en de auto vervolgens rechtdoor schoof tegen de auto van v.d. B. Die auto werd aan de linkerkant flink gedeukt, terwijl de auto van L. aan de voorkant ont zet werd. Doorgereden In de Sportlaan is dinsdagmorgen tussen half twaalf en twaalf uur de auto van T.C.B. uit Krabbendijke beschadigd. Vermoedelijk is dat door een auto gebeurd, die echter is weggereden. De auto van B. stond in een parkeervak. Het lin kerportier werd gedeukt. In de Bloemenlaan trof de politie dinsdag een auto aan die niet ver zekerd was. De eigenaar krijgt een boete van 400 gulden. Datzelfde gebeurde vrijdag, eveneens in de Bloemenlaan. Scherpenisse Gymvereniging viert feest Gymvereniging SHF vierde vrijdag in het Holland Huis haar 20-jarig bestaan. Nadat dhr. P. Goedege buure de avond had geopend, wer den er twee rondjes bingo gespeeld, waarna clown Coco tot groot plezier van de kinderen optrad. In de pauze kregen de pupillen een mok met de naam van de club er op en snoep. Voor de ouderen was er een t-shirt. Na de pauze werd er weer bingo gespeeld en voerde clown Coco een goochelnummer op. ZIE VERDER PAG. 5 OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Loon, herdenDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer do 4/2 19 u. ds. Van Bergen Bra venboer, Bijbellezing GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Den Boer, Al- blasserdam GEREF. KERK 10 u. ds. Van Dijke, Oostkapelle 14.30 u.DE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer do 4/2 19 u. ds. Van Bergen Bra venboer, Bijbellezing GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Den Boer, Al- blasserdam GEREF. KERK 10 u. ds. Van Dijke, Oostkapelle 14.30 u. ds. De Buck GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT-PHIL1PSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Lammers GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. Klok, Kinderdijk ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. drs. Knoop, Sommelsdijk 15 u. ds. Schneider, Raams- donkveer Weekend diensten Zaterdag en zondag 30 en 31 januari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2545 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 TANDHEELKUNDIGE HULP P. Verkouteren, St. Annaland, tel. 01665-3366 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tël. 01100-32924 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-9.30 u., Dr. Thzelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke tel. 01666-8208 NAZORG BORSTAMPUTATIE di 2/2 contactochtend ziekenhuis Lievensberg, tel. 01640-78000, tst. 316 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 8/2 9-12 u. gemeentehuis St. Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 januari t/m vrijdag 5 februari donderdag 28 6.37 - 18.57 vrijdag 29 7.07 - 19.32 zaterdag 30 7.37 - 20.07 zondag 31 8.17 - 20.57 maandag 1 9.17 - 22.02 dinsdag 2 10.42 - 23.22 woensdag 3 12.02 donderdag 4 0.42 - 13.17 vrijdag 5 1.52-14.17 zo 31/1 EK 0.20 Tijden gelden voor Stavenisse.Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor gecorrigeerde getijver wachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). DAG EN NACHT Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. y

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1993 | | pagina 2