Herdenkingen op Schouwen-Duiveland HNS EILAND Uitslagen Delta-Crossloop ACTIE ZUINIG STOKEN Weekenddiensten Herdenking watersnoodramp 1953 heeft een nationaal en regionaal karakter De Graanbeurs nu Snookerpaleis Westhoveloop Rectificatie Volksdansen op Nieuwjaarsbal Zangavond voor Somalië Cursus kalligraferen ONS EILAND VAN DONDERDAG 21 JANUARI 1993 705 FOTO. MARIJKE FOLKERTSMA SCHOUWEN-DUIVELAND - De nationale herdenking in Duiveland van de watersnood ramp van 1 februari 1953 is het hoogtepunt van de diverse her denkingsbijeenkomsten van deze dag. Immers Koningin Beatrix heeft te kennen gege ven in Zeeland de ramp die Zuid-West Nederland veertig jaar geleden trof te willen her denken. Voor alle nabestaan den en iedereen die behoefte heeft in de eigen woonomge ving stil te staan bij de ver schrikkelijke gebeurtenissen van die fatale 1ste februari, zijn er op diverse plaatsen her denkingsbijeenkomsten en -kerkdiensten. Per gemeente geven wij een overzicht van deze plechtigheden. Nieuwerkerk In de Nederlands Hervormde kerk van Nieuwerkerk is een herdenkingsdienst voor de ei gen bevolking van Duiveland en eventuele familie van elders. Reservering van plaatsen is hier niet mogelijk. Burgemees ter A. Bergshoeff verwelkomt de aanwezigen; een korte over denkingsrede wordt uitgespro ken door ds. H.A. Klip. Mede werking verlenen het koor V.Z.O.S. uit Oosterland, me vrouw A.F. van de Zande- Vleugels Schutter en mevrouw N. van de Bruinhorst. Zij ver- DOMBURG - Ateletiekvereni- ging Dynamo Middelburg houdt zaterdag 23 januari de Westhoveloop door het bos- en duingebied van Domburg. Inschrijving en start zijn bij kasteel Westhove. De start is om 14.00 uur en de atleten kunnen kiezen uit de afstanden 3.5, 9 en 15 kilometer. GOES - In het artikel over Ter Welle is een verkeerd telefoonnummer vermeld. Het telefoonnummer van Ter Welle is: 01100-21144. WESTERSCHOUWEN - Zater dag werd in Boswachterij Wes- terschouwen de 21e Deltacross "verlopen". De organisatie was in handen van atletiekvereni ging Delta Sport en de cross in het fraaie bos-/duingebied trok weer 500 wedstrijdlopers en 150 trimmers naar Schouwen- Duiveland. Dit vrij vaste aan tal van 650 deelnemers beleef de weer een fijne sportmiddag bij goede temperaturen en zelfs af en toe een zonnetje. De belangrijke herenwedstrijd werd gewonnen door Sepp Ver meulen uit Temeuzen, die z'n eerste plaats in de Zeeuwse crosscompetitie verstevigde met deze fraaie overwinning. Sepp, die voor de eerste keer op Schouwen won, liep de pit tige 10 km. (4 ronden van 2.5 km) in 34.50.4 en hij bleef daarmee z'n clubgenoot en grootste rivaal Hans v/d Griendt zo'n 15 seconden, een honderd meter, voor. Jan de Wilde uit Goes demonstreerde z'n vorm en kracht want hij bleef op z'n beurt z'n grootste rivaal voor de 3e plaats in de competitie, Jan Hoek van Delta Sport, een kleine 10 seconden voor. De 30-jarige atleet uit Oude Tonge heeft overigens de kans op een 3e plaats nog in eigen handen, als hij in de 2 nog resterende wedstrijden op vlakke parcoursen in de Braak man en in Goes voorblijft. Ed dy Smit presteerde bij de vete ranen weer goed met een 3e plaats, nu achter Sam Polder man en John Overweel Eddy realiseerde een tijd van 38.14.7 min. Bij de junioren en pupil len sprak de organiserende ver eniging ook een stevig woordje mee. In alle categorieën, van 7- tot 70-jarigen, kwam Delta Sport in totaal met 60 deelne mers aan de start. De jongens zorgen een inleiding en voor dracht. Bruinisse In het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente is om 19.30 uur een herdenkingsbijeen komst. Hier spreekt burge meester A. Vogelaar een woord van welkom. Mevrouw P.C. Schraver-Beekman bespeelt het orgel, declamatie door de heer L.S. Abrahamse en me vrouw H. Okkerse-Kik. Ds. H.W. van den Brink spreekt de herdenkingsrede uit. Na een samenzang wordt deze bijeen komst besloten door het oudste raadslid van de gemeente, de heer L.J. van den Bos. Westerschouwen In de gemeente Westerschou wen begint de herdenking met een dienst om 10.00 uur in de kerk van de Nederlands Her vormde Gemeente in Seroos- kerke. Ook hier begint de dienst met een woord van de burgemeester. Declamatie en zang komen van mevrouw E. Vos-Simons. Een inwoner van Noordwelle en een leerling van de basisschool in Serooskerke voeren het woord. Muzikale begeleiding wordt verzorgd door de heer W. Boer. Voorafgaand aan de kerkdienst legt het gemeentebestuur om 9.30 uur een krans bij het mo nument op de begraafplaats in Burgh waar de slachtoffers van Burghsluis zijn begraven. Bij het monument bij de kerk in Serooskerke wordt eveneens een krans gelegd. Het gemeentebestuur nodigt de bevolking uit de herdenkings dienst en de kranslegging bij te wonen. Als er in het kerkge bouw onvoldoende plaats is dan kan de bijeenkomst ook gevolgd worden via een spe ciaal daarvoor aangebracht TV-circuit in het Dorpshuis. Zierikzee Zierikzee herdenkt de ramp, waarbij 25 inwoners om het leven kwamen, op uitgebreide wijze. Het gemeentebestuur legt 1 februari om 10.30 uur deden het erg goed. Bij de B-pupillen jongens won Mau- rits Hohmann de 1.100 meter in het geaccidenteerde téntein iri een tijd van 4.47.4 min. Z'n grootste concurrent was z'n clubgenoot Youri Vaes in 4.49.6, samen bleven ze de Zeeuwse concurrentie net voor. Bij de C-jongens won Jurgen de Lang uit Zierikzee, momen teel in een buitengewone vorm, met overmacht de 2 ronden (2.200 m.) in 8.15.7. Hij bleef Jan van Litsenburg (Goes) en Jan W. Mijderwijk (Voorne) ruim voor. Zoals verwacht was B-jongen Ramses Bekkenk uil Zierikzee de concurrentie ver voor. De 16-jarige, kersverse indoor districtskampioen op de 1.500 m., Ramses won de 3.300 m. in 11.49.4 en was daarmee meer dan een halve minuut sneller dan z'n Zeeuwse oppo nent Ab Flipse uit Middelburg. Bij de meisjes waren het de B-pupil Yvette Schreurs uit Serooskerke (3e in 5.19.2) en A-pupil Nadine Rikhof (3e in 4.58.3) die ereprijzen behaal- Raadsvergadering Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Maan- dag 25 januari is er een open bare raadsvergadering van de gemeente Brouwershaven in het stadhuis van Brouwersha ven. Enkele agenda-punten zijn: Voorstel tot het al of niet wijzi gen van de bestemming van detailhandel in horeca van het pand Markt 10 in Brouwersha ven, bestemmingsplan Zonne- maire Kom, bijdragen aan Art sen zonder Grenzen en herden king Watersnoodramp. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. een krans bij het beeldje van Ad Braat bij de Zuidhaven poort. Van alle scholen in Zie rikzee zijn hierbij drie leerlin gen aanwezig. Lydia Mol-Sipman heeft een watersnood-wandeling door Zierikzee uitgezet. Van deze route is een folder uitgegeven die ook bij de tentoonstelling in de Vierschaar van het stad huis verkrijgbaar is. Herken ningspunten in de route zijn gevelstenen bij de Lutherse Kerk, de Vismarkt en het Vrije en de steunpalen voor de vloedplanken aan de Nieuwe Haven. Speciaal voor de inwo ners van Zierikzee is er een herdenking om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk. Sprekers zijn burgemeester mr. J.J.P.M. As- selbergs en Hervormd emeritus predikant J.P. van Roon. Hij preekte samen met ds. M.v.d. Klis op de zondag na de ramp, 8 februari, voor de protestantse kerkgenootschappen in de Nieuwe Kerk. Medewerking verlenen een koor samengsteld uit leden van 'Cantare' en het Gereformeerd Kerkkoor onder leiding van Mar van der Veer. De koninklijke harmonie 'Kunst Eer' onder leiding van G. Jordans speelt enkele werken en mevrouw J.A. van Kooten verzorgt drie declama ties. Televisie In verschillende TV- program ma's wordt de komende weken aandacht besteed aan de ramp van 1953. De nationale herden king in de gemeente Duiveland wordt rechtstreeks uitgezon den. De TROS besteedt op maandag 25 januari om 22.15 uur op Nederland 2 in een 'Actua Special' aandacht aan de ramp. De KRO zendt op vrijdag 29 januari om 23.15 uur op Nederland 1 een themapro gramma uit. De noodzender die in een expositie in het Stad- huismuseum te zien is, is voor dit programma gefilmd. Deze zender is tijdens de ramp ge bouwd door de heren Hossfelt en Koopman en is tot in Italië te horen geweest. den. De beste Delta Sportmeis- jes prestatie kwam op naam van D-meisje Marleen v/d Graaff, die 2e werd op de 1.100 m. in 4,21.5. Marleen, die nog maar kort aan atletiek doet plaatste zich tussen de Zeeuw sen Elckë Boogaardts uit Vlis- singen (le in 4.18.3) en Maritza op 't Hof uit Goes (3e in 4.23.6) en bleef ook ruim voor de Slie- drechtse kampioene Patricia den Breejen (4e in 4.29.0). „klasse aan het water" BROUWERSDAM „Klasse aan het water", zo omschrijft Gerard de Groot zijn restau rant „Beau Rivage" bij Marina Port Zélande. Samen met zijn vrouw Karin is hij sinds 1 januari exploitant van dit kwa liteitsrestaurant. In de visie van Gerard en Karin staat de klant voorop. Daarbij gaat het niet alleen om het eten zelf, maar de totale beleving. Ge rard: "In die beleving spelen de ambiance met een uniek uit zicht op de haven en de service een belangrijke rol. Wij willen de klant iets extra's bieden, zodat hij of zij het er voor over heeft eventueel een uur te rij den". Zo organiseert De Groot ook excursies die worden afge sloten met een lunch of diner. Ruim een jaar was het mana gersechtpaar werkzaam aan de haven van Marina Port Zélan de in brasserie, „Le Bateau". Daar voelden ze zich niet op hun plaats. Ze kregen een unie ke kans toen de eigenaar van de brasserie en het daarboven gelegen restaurant hen, „Beau Rivage" voor een periode van tenminste vijf jaar te huur aan bood. In tegenstelling tot voor heen is „Beau Rivage" nu het gehele jaar geopend. Ook de ZIERIKZEE - Snooker spelen kan nu ook in Zierikzee. Zater dag 16 januari werd Snooker paleis 'De Graanbeurs' aan de Hoge Molenstraat officieel in gebruik genomen. Naast vijf snooker-, staan er in De Graanbeurs drie poolbiljart- en twee caramboletafels. Eigenaar en exploitant van het Snooker paleis is de familie Schouwen burg van het restaurant Huis van Nassau. Voorheen fungeerde 'De Graanbeurs' als noodgebouw voor de ING-bank. De familie Schouwenburg wist dat het ge bouw in november vrij zou ko men en besloot het te verbou wen tot Snookerpaleis. "Door de komst van de kabel zagen veel mensen snooker op tv en werd het spel ook hier popu lair", vertelt Irma Schouwen burg. "Naast twee carambole tafels die al meer dan vijfen twintig jaar in het Huis van Nassau staan, plaatsten we an derhalf jaar geleden een snook ertafel. Zo konden we bekijken of er belangstelling voor was" Die belangstelling groeide, re gelmatig belden vooral jonge ren op om de tafel te reserve ren. Maar als het druk was, waren na één spel de volgende spelers aan de beurt. Met de komst van het Snookerpaleis is daar nu een eind aan gekomen. In een maand tijd onderging De Graanbeurs een complete metamorfose. Alleen de buiten- prijzen die eerst vrij hoog wa ren, zijn verlaagd. Gerard: "De prijzen zijn nu zodanig dat je 'onverwachts' kan besluiten uit eten te gaan. Er is al een drie gangen-menu voor net zestig gulden. Bovendien hebben we in de maanden januari en fe bruari een kennismakings arrangement voor 93.- naar het cijfer van het nieuwe jaar. Daarvoor krijgt men een cham pagnecocktail aan onze sfeer volle aperitiefbar en een uitste kend viergangen-menu met bij passende wijnen". Verantwoor delijk voor de culinair verfijn de gerechten is de nieuw aan getrokken kok Robert Jan Bom uit Burgh-Haamstede. Hij ver diende reeds zijn sporen in ge renommeerde restaurants als De Hoefslag in Bosch en Duin en Chalet Royaal in Den Bosch. De Groot: "Hij werkt verfijnd en origineel met bekende pro- dukten en kent beroemde koks". Kwaliteit staat voorop in de keuken van „Beau Rivage". Zo betrekt het restaurant zalmfo rel, oesters en mosselen van leverancier Bart Schot van Neeltje Jans die alom bekend staat om uitstekende kwaliteit. "De zalmforel evenaart de muren bleven staan. De gedeel telijk schuine wanden en de combinatie van bordeauxrood met hout geven de ruimte een gezellige sfeer. Ook aan het binnenklimaat is gedacht met de aanleg van een airconditio ning-systeem. Bij alle tafels staan rotan stoeltjes. In een grote nis is een speciaal zitje gecreëerd voor mensen die niet spelen. Irma: "Zo zijn er vrou wen die meekomen en met el kaar een kaartje willen leg gen". In het midden aan één van de lange zijden staat een gezellige bar om de bezoekers van een drankje en hapje te voorzien. Aan de bar kan de bezoeker ook zijn biljartballen of snookerkoffertje (ballen met keu) afhalen. Vervolgens gaan de lampen in de houten licht bak boven de desbetreffende tafel aan en wordt via een computer de speeltijd bijge houden. De spelers betalen naar gelang de speeltijd. Irma: "Snooker is duurder dan poolbiljart of carambole. Dat komt door de hoge materiaal kosten. Daarom hebben we niet gekozen voor alleen snookerta fels. De schooljeugd die minder te verteren heeft kan komen biljarten. Bovendien spelen Duitsers geen snooker maar poolbiljart". Wie snooker on der professionele begeleiding wil leren kan les nemen, In de toekomst hoopt de familie Schouwenburg dat het Snook- Noorse en Ierse zalm", zo ver telt Gerard. "Door de hangcul- tuur zijn de mosselen zandvrij. De grootte en smaak zijn vrij constant". „Beau Rivage" is gespeciali seerd in visgerechten. Toch komt de liefhebber van vlees niets tekort, zoals bij een tour- nedos met rode wijnsaus en vijf soorten pepers. Als vinoloog onderhoudt De Groot nauwe contacten met een wijnimpor teur die inkoopt bij de kleinere chateaux in Frankrijk en im porteert uit Australië, Nieuw- Zeeland en Californië. "De wij nen die we in huis hebben zijn zo min mogelijk gefiltreerd. Een depot geeft veel meer smaak aan de wijn". De Groot heeft speciale activiteiten op gezet in combinatie met een lunch of diner voor groepen vanaf tien personen. Zo kan een groep kiezen uit een culi naire excursie naar een witlof-, slakken- of champignonkwe ker, een ontdekkingsreis op het Grevelingenmeer of een uurtje miljonair zijn met een bezoek aan een kostbaar jacht. Voor meer informatie en reser veringen: Restaurant, „Beau Rivage", Marina Port Zélande, telefoon: 01117-1557. erpaleis leidt tot de oprichting van een snookerclub. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Snookerpaleis De Graanbeurs, telefoon: 01110-20301. ZIERIKZEE - Het volksdan- sorkest Cosninix houdt een nieuwjaarsbal op vrijdag 29 ja nuari in De Driehoek, Kerkhof Noordzijde 8 in Zierikzee. Dit volksdansorkest speelt een gevarieerd aantal dansen uit het internationale volksdansre- pertoire. In de pauzes van het orkest is er een mogelijkheid om te dansen op cassette-mu- ziek. Wie wil, kan zijn of haar favoriete dansmuziek meebren gen. De kosten voor deze avond bedragen/ 5,-per persoon Graag opgave vooraf bij Corrie Slabbekoom, telefoon 01119-2124 of schriftelijk bij Nehalennia, Postbus 172, 4300 AD Zierikzee. Volleybaltoernooi ZIERIKZEE - Zaterdag 23 ja nuari is er voor de elfde maal in sporthal Onderdak in Zie rikzee een volleybaltoernooi met als inzet De Zeeuwse Stro men wisseltrofee. Het toernooi begint om 10.00 uur. De teams die meedoen aan dit toernooi, moeten zich een half uur van tevoren melden bij het wedstrijdsecretariaat. De prijsuitreiking is ongeveer om 16.30 uur in de kantine. Uitslagen bowling RENESSE - Uitslagen van de bowlingwedstrijden op woens dag 13 januari. Oosthoek-Parfumerie Bellado- na (Renesse) 4-0, Rest. Zeelust (Westersch.)-Goudsmid J. P. Staal (Renesse) 7-0; Camping Duin en Strand (Scharendij- ke)-Rest. The Sailors Inn (Brui nisse) 3-1. Vrij: Metselbedrijf Terpstra I (Dreischor). 1. Oosthoek, respectievelijk, stand, dagen, punten; 9, 28; 2 Zeelust 9, 26; 3. Belladonna 8, 20; 4. Duin en Strand 8, 17; 5. J. P. Staal 9, 15; 6. The Sailors Inn 9, 12; 7. Terpstra 8, 2. Respectievelijk hoogste gem. heren, punten, sponsor: Hans Helgers, 189, Oostblok. Respectievelijk hoogste gem. dames: Nel Oostdam, 185, Oosthoek. 200 games: Joost v. d. Zande 201, Belladonna; Nel Oostdam 201, Oosthoek; Jan Druyne 200, Duin en strand; Hans Hel gers, 232, Oosthoek. Bouwbedrijf Terpstra II- Aann.bedrijf Bert 1-3, Fun House-Renesse-Rest. de Wig Renesse 1-3, Alprokon Barend- recht-AWS Rotterdam 3,5-0.5, Aann. bedrijf L.C. BOM Burgh-RCP Marine/Port Zee- lande 3-1. Vrij: Eetcafé de Blokhut-Supermarkt Vakan tiepark Schouwen Renesse. A-groep: 1. De Blokhut, resp. stand, dagen, punten, 9. 26; 2. Alprokon 10, 23,5; 3. AWS 10, 20.5; 4. Fun House 10, 15; 5. De Wig, 9, 11. B-groep: 1. Supermarkt v. d. Poel 9 21, 2. Berk Verseput (Schouwen) 9, 20; 3. LC Bom 10, 20; 4. Terpstra II 10, 20; 5. RCB Marina 10, 15. A-groep: Resp. hoogste gem. heren, punten, sponsor: Hans Hilgers 190, AWS Rotterdam. Hoogste gem. dames: Hilda de Bruyn 163, Fun House, B-groep: hoogste gem. heren: Lex v. Boven 190, RCB Marina. Hoogste gem. dames: Helene Bakelaar 170, LC Bom. SCHOUWEN Gegevens en/of eventuele wijzigin gen voor deze rubriek kunnen tot uiterlijk maandagmiddag 4 uur op gegeven worden HUISARTSEN Zierikzee/Noordgouwe: - A.W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-13965. Nieuwerkerk, Oosterland, Brui nisse: M.v.d.Berg. Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Westhoek/Brouwershaven: De weekenddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Er is bij de artsen spreekuur voor spoedgevallen van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. Adressen: mevr. G. van Beek-Verbeek, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861, L.A.M. Bruel De Waag, Markt 30, Brouwershaven, tel. 01116-1280, J.L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280, J.Ph.P. Stenger, Burghseweg 54, Haams tede, tel. 01115-1861. TANDARTSEN Op Schouwen-Duiveland - BRUINISSE - Zaterdag 30 ja nuari houdt de gemeente Brui nisse een bouwmarkt in het Dorpshuis aan de Molenstraat in Bruinisse. Deze bouwmarkt is bedoeld voor de woningbouw in de tweede fase van het plan Riekusweel. Tijdens de bouwmarkt, die ge opend is van 10.00 tot 16.00 uur, start de verkoop van de woningen en gronden in Rie kusweel. Bij de verkoop heb ben inwoners van Bruinisse en personen, die economisch ge bonden zijn, gedurende een aantal maanden voorrang. De kavels bouwgrond voor vrij staande woningen worden door de gemeente aangeboden, ter wijl voor de twee-onder-een- kap woningen en rijenhuizen een aantal bouwbedrijven hun plannen zullen presenteren. De verkoop van kavels bouwgrond voor vrijstaande woningen worden via loting verkocht. Dit betekent dat gegadigden tot een maand na 30 januari de gelegenheid hebben een voor- BROUWERSHAVEN - Bij vol doende-belangstelling start er deze maand een cursus kalli- p-aferen bij Noord wal Kreatief in Brouwershaven. De cursus bestaat uit acht lessen. Behalve kalligraferen kan men leren kantklossen, pergamano, papier filigraan, origami en zij de schilderen. Ook worden er korte cursussen gehouden. De ze kunnen dienen als kennis making met een techniek of als. ZIERIKZEE - De eilandelijke werkgroepen van Dorkas Hulp houden op 22 januari een sa- menzangavond voor Somalië in de Gereformeerde kerk in de St. Domusstraat in Zierikzee. De algehele leiding is in han den van Mar van der Veer. Medewerking verleent het in terkerkelijk koor Adonai onder leiding van Liesbeth Franken en de zusjes Conny en Jolanda Lambert uit Middelhamis. Jik- ke Troost begeleidt op het or gel. De opbrengst is voor hon gerend Somalië. Volgens Dor kas Hulp in Andijk is hulp meer dan ooit nodig in Soma lië. Zij geven hulp in de vorm van eiwitrijk voedsel en een adequate medische verzorging. De samenzangavond begint om half acht. Dorkas is nauw betrokken bij diverse Somalische projecten. In en rond Kismayo, aan de zuidelijke grens met Kenia, is een team medische hulpverle ners actief, evenals in de vallei van de Juba rivier. Er zijn daar al diverse Moeder en kind Ge zondheidscentra opgezet. Ook is Dorkas betrokken bij een dagelijks voedselprogramma in de hoofdstad Mogadishu. In negen centra, verspreid over de hele stad, worden elke dag 5500 kinderen van voedsel voorzien. In Mogadishu zijn al drie Moeder en Kind gezond heidscentra opgezet, Er worden ook projecten gestart waarbij doipen geholpen worden land- Raadsvergadering Westerschouwen WESTERSCHOUWEN Maandag 25 januari is er een openbare raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen in het gemeentehuis van Haamstede. Eén van de agenda-punten is: De bespreking van de gehou den algemene beschouwingen en vastsstelling begroting dienstjaar 1993, inclusief be grotingswijzigingen. De raads vergadering begint om 14.00 uur. R.C.A. Backer, Bruinisse, tel. 01113-2666. Algemene informatie Bereikbaarheid wijkverpleging 24 uur per dag: telefoon 01100-51177. Spreekuren en uitleen verpleegarti- kelen: overdag op werkdagen in de wijkgebouwen tussen 13.00-13.30 uur. 's Avonds (alleen uitleen ver- pleegartikelen) in Zierikzee van 18.30-19.00 uur. KRAAMCENTRUM RONDOM DE OOSTERSCHELDE EN WALCHE REN Magnolia 65, Goes. Voor directe kraamhulp: 01100-49222. Aanmel den kraamzorg via centraal in- schrijfbureau, tel. 01100-49249. Openingstijden ventraal inschrijfbu- reau: maandag tot en met vrijdag van 9.00-16.00 uur. APOTHEEK Zierikzee - Dam 18, tel. 01110-12906. Openingstijden: 8.30-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. keur uit te spreken. Formulie ren hiervoor zijn tijdens de bouwmarkt beschikbaar. Begin maart worden de kavels via loting toegewezen. De twee-onder-een-kap wonin gen en de rijenhuizen worden door een drietal aannemers/ bouwbedrijven aangeboden. Dit zijn het bouwbedrijf D. van de Velde uit Bruinisse, Geense/ Binkhorst Projectontwikkeling b.v. uit Bruinisse en Delta Ma kelaardij uit Zierikzee. Het is de bedoeling van de christelij ke woningbouwvereniging in 1993 tien bejaardengeschikte- woningen in de huursector te realiseren. De woningbouwver eniging Beter Wonen wil in 1994 zes bejaardenwoningen in de huursector bouwen. Er wordt vanuit gegaan dat met de werkelijke bouw van de tweede fase Riekusweel nog voor de zomervakantie kan worden begonnen. Gezien de grote belangstelling in de ach terliggende periode wordt een groot aantal gegadigden ver wacht tijdens de bouwmarkt. leuke bezigheid. Korte cursus sen worden gegeven in: poppen van papierlint, kartonnage, origami patchwork, zand schil deren of stro vlechten. Daar naast geeft Noordwal Kreatief productinformatie over veel materialen. Voor inlichtingen en/of opgave telefoon 01119-1704. De openingstijden van Noordwal Kreatief zijn van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 12.00 uur. bouwprogramma's uit te voe ren, zodat die straks in de eigen voedselbehoefte kunnen voorzien. De werkgroepen Burgh-Haam stede, Scharendijke en Zierik zee van Dorkas roepen mensen op om het werk van Dorkas voor de Somalische bevolking te steunen door middel van een financiële bijdrage op giro 2018 t.n.v. Dorkas Hulp Inter nationaal in Andijk, onder ver melding van Somalië. Tabel voor de week van 11-01-1993 t/m 17-01-1993 Week 11 Bij een hoort een en een totaal jaarverbruik streefverbruik streefverbruik van: voor de smds'1 afgelopen week november 1992 van: van: 800 m3 21 263 1000 m3 26 328 1200 m3 31 394 1400 m3 36 460 1600 m3 41 525 1800 m3 46 591 2000 m3 51 657 2200 m3 57 722 2400 m3 62 788 2600 m3 67 854 2800 m3 72 920 3000 m3 77 985 3250 m3 84 1067 3500 m3 90 1149 3750 m3 96 1232 4000 m3 103 1314 4250 m3 109 1396 4500 m3 116 1478 4750 m3 122 1560 5000 m3 129 1642 5250 m3 135 1724 5500 m3 141 1806 5750 m3 148 1888 6000 m3 154 1970 Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de j gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. ONS EILAND editie SD Verschijnt wekelijks huis aan huis op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. 51e jaargang. Oplage: editie Schouwen-Duiveland 12.900 exemplaren. Kantoor: Oostdijk 413245 AS Sommelsdijk. Openingstijden kantoor: 08.30-12.00 en 13.00-17.00 uur. Advertenties, administratie of redactie tel. 01870-83722. Telefax 01870-86799 (24 uur per dag bereikbaar). Advertentie-exploitatie: G. Verweij Redactie: Beatrix v.d. Weide Tannie van Eek Correspondent: Wilma Binnendijk Petra van Gent tel. privé 01870-85278 tel. privé 01870-82409 tel. privé 01874-1128 tel. privé 01119-1889 tel. privé 01112-1372 Verkooppunten: Sigarenmagazijn Schrier, Ankerweg 2, Haamstede Boekhandel W. de Vries, Havenplein 14, Zierikzee

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1993 | | pagina 3