Verlate expositie in Zevenbergen over watersnood j-ïcn^ 1 - i - lü c) Amerikanen nemen een hapje tussen Zevenbergschen Hoek en Moerdijk. foto jan sturm Zo begon de watersnood bij de Roode Vaart. Van onze verslaggever Zevenbergen - In cultureel centrum De Schuur in Zeven bergen is de komende twee weekeinden een expositie over de watersnoodramp te zien. De organisatie is in handen van de oudheidkundigde kring Zevenbergen, die de tentoonstelling liever wat eerder had gehouden. Dat kon niet omdat De Schuur bezet was. De publiekstrekker van de expo sitie is een levengrote kaart van het rampgebied. De kaart is af komstig van de Topografische Dienst en meet vijf bij drie me ter. Het gebied dat is afgebeeld, strekt zich uit van Raamsdonks- veer tot Dinteloord. Met ver schillende kleuren wordt aange geven hoe ver het water het land overspoelde. Daarnaast zullen veel mensen afkomen op de films uit 1953 die worden vertoond. In de zaal be neden is een bioscoopje met vijf tig zitplaatsen ingericht, waar de Watersnoodfilm van het NIAM wordt vertoond. Boven worden twee 8-mm-films gedraaid uit het privébezit van de familie Francois uit Zevenbergen. Deze film, die op videoband is gezet, toont de situatie in Zevenbergen en omgeving. Voorts zijn tientallen vergrote fotokopieën van foto's te zien van de ramp in Zevenbergen en omliggende plaatsen. De origine le foto's zijn van het Hoogheem raadschap West-Brabant, W. Meulblok uit Zevenbergen en De ravage i?i de Nassaupolder van W. Boekhoven uit Klundert. Boekhoven heeft ze in bezit, maar de foto's zijn gemaakt door Jan Sturm, die toen voor onder meer Dagblad De Stem werkte. De oudheidkundige kring Ze venbergen heeft de laatste uitga ve van haar periodiek 'Oud Nieuws' geheel gewijd aan de watersnood. Van 'Oud Nieuws' zijn exemplaren te koop tijdens de expositie. In 'Oud Nieuws' een artikel van oud-gemeentese cretaris J. van der Smissen die in 1953 als hoofd centrale post de leiding had over talloze vrijwilli gers die de ramp bestreden. Van der Smissen opent de expo sitie vrijdag 5 februari om 19.30 uur in aanwezigheid van een aantal genodigden. De tentoon stelling is voor het publiek ge opend op de zaterdagen 6 en 13 februari en de zondagen 7 en 14 februari, steeds van 13.00 tot 17.00 uur. Volgende week bezoe ken de basisscholen De Schuur.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1993 | | pagina 1