Kroniek van de watersnoodramp Weer een jongen gedood in Ulster Surinaamse ambtenaren nu ook aan het staken rWï Deltawerken: het antwoord op een overstromingsramp Haarlem moet dokken voor buslijnen Invasie van mieren in ziekenhuis Besluit over gaswinning uitgesteld Johnson moet zich inwerken Aardbeving in Mexico DONDERDAG 1 FEBRUARI 1973 NEDERLANDS DAGBLAD 7 Deze kroniek pretendeert niet compleet te zijn. Er gebeurde in het rampjaar 1953 zoveel. Van alle kanten schoot men daadwerkelijk óf met schenkingen te hulp. Zij die hier niet genoemd worden, mogen zich geëerd weten in het vermelden van anderen. Nooit zullen Zeeland en de Zuidhollandse eilanden die hulp vanuit de andere provincies van ons land en vanuit heel de wereld vergeten. De kroniek geeft wel een indruk van wat er allemaal op en na 1 februari 1953 gebeurde, daarbij valt op de bijzondere belangstelling van het Konink lijk huis en de overtuigende wijze waarmee de Tweede Kamer der Staten Generaal de Delta-wet aanvaardde. BELFAST Op een parkeer plaats in de omgeving van Bel fast, is het lijk gevonden van een 15-jarige jongen, die door het hoofd geschoten was. Het was het vierde slachtoffer van wraakmoordenaars in 48 uur tijd en de 695ste dode door geweld sedert de onlusten in augustus 1969 in Noord-Ierland begonnen. De vice-vcorzitter van de mi litante protestantse Ulster De fence Association (UDA) Her- ron, die enkele weken geleden beloofd had de moordenaars uit de gelederen van zijn bewe ging te verwijderen, verklaarde dinsdagavond de protestantse extremisten niet meer in de hand te kunnen houden. „Na de gebeurtenissen van de afgelo pen dagen zou het nutteloos zijn hen tegen te houden", zo verklaarde hij. Eerder waren een jongen van 14 en een man van 22 vermoord. Op last van William White- law, de Britse onderminister voor Noord-Ierland, is al een speciale Britse gevechtsgroep gevormd die de sektarische moordenaars moet opsporen. In twee grensplaatsen bra ken dinsdagavond ongeregeld heden uit. In Newry, 48 km ten zuidwesten van Belfast, werden winkels vernield, benzinebom men gegooid, werd de kazerne van het Ulster Defence Regi ment aangevallen en werden au to's en bussen in brand gesto ken. In Strabane, 32 km ten zui den van Londonderry, werden wagens in brand gestoken en richtten demonstranten vernie lingen aan. Legerkringen in Belfast zel den dat de 16.000 militairen in Ulster opdracht hadden gekre gen voorbereid te zijn op grote re moeilijkheden. Men vreest dat de officiële vleugel van het Ierse Republikeinse Leger zijn zeven maanden geleden afge kondigde wapenstilstand zal beëindigen. Er zouden aanwij zingen zijn dat de officiële tak van de IRA bereid is samen met de voorlopigen (provisio nals) te strijden. De politie zei dat de moorden van de afgelopen dagen het be gin zouden kunnen zijn van een nieuwe golf van sektarische moorden. 31 januari1 februari: Een stormvloed teistert Nederland. Zeeland zwaar getroffen. Vrijwel alle verbindingen met het door watersnood getroffen gebied zijn verbroken. Bij eerste schatting blijkt dat honderden doden vielen en de materiële schade bijzonder groot is. 2 februari: H.K.H. Prinses Wil- helmina bezoekt Zeeland, ze wil zich persoonlijk op de hoogte stel len van de toestand in deze provin cie. 8 februari: Nederland heeft zijn nationale rouwdag; de Koningin zal een rede houden voor de radio. 11 februari: H.M. Koningin Juli ana brengt een werkbezoek aan het rampgebied. Minister-presi dent dr. W. Drees deelt in een nota aan de Tweede Kamer mee dat de belangrijkste dijken op rijkskos ten zullen worden hersteld. De schade in de persoonlijke sfeer zal worden vergoed door het oprich ten van een Nationaal Rampen fonds. 13 februari: De bevolking van Zierikzee moet de stad binnen 3 dagen verlaten. 25 februari: Vergadering van de Provinciale Staten. Voorzitter jhr. mr. A. F. C. de Casembroot her denkt als Commissaris van de Ko ningin het vele verdriet dat de stormvloed bracht. Dankbaar is hij voor het meeleven van ons vorstenhuis en de geboden hulp vanuit heel ons land en alle we relddelen. Hij dankt alle burgers, politie en militairen, die hulp bo den. 23 maart: Opnieuw bezoekt H.M. Koningin Juliana de getrof fen gebieden in Zeeland. 30 maart: West-zuid-wester storm brengt Schouwen-Duiveland opnieuw in alarmtoestand bij de nog maar provisorische herstelde dijken op Schouwen. Een Reddingshelicopter circelde boven het rampgebied. Vervolg van pag. 6) dammen konden het aangevoerde Rijnwater tegenhouden en dat zou via de Noord kunnen doorstromen naar de Nieuwe Waterweg, waar door de zoutgrens zou worden teruggedrongen. Zo ontstond een complexe situatie, van waterwe- ringsdammen, waterregulerings- dammen en diverse soorten van sluizen, als schut- en uitwaterings luizen. Dit vereiste een zeer nauw keurige planning van de volgorde der werkzaamheden °n daarmee werd het Delta-project toe één van de meest imponerende waterwer ken ter wereld. Feiten Zoals gemeld kwam de storm- stuw tussen Krimpen en Capelle aan de TJssel in 958 gereed. In 1960 en 1961 vonden de afslui tingen plaats van de Zandkreek en het Veerse Gat. Dit laatste water was min of meer een test-objecl om ervaring op te doen met ck grotere zeearmen. In 1964 kwam de Grevelingei; dam tot stand. Hier oaste mei: voor het eerst een kabelbaan mei gondels toe, bedoeld om zand grind en beton te storten. Zo werd een sluitgat, van 1200 meter ge dicht. In 1969 volgde een aanzienlijk gigantischer werk, de afsluiting van het Haringvliet. In deze dam moesten uitwateringssluizen ko men, om bij een hoge waterstand 12 april: De reeds drooggevallen Bruinissepolder stroomt tijdens een zware zuiderstorm opnieuw vol. 21 april: Het laatste dijkgat bij Rilland-Bath is onder zeer moeilij ke omstandigheden gesloten. 22 april: Minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera,, komt voor een werkbezoek naai' Zeeuwsch-V laanderen 7 mei;; de door de watersnood getroffen veehouders op Noord- Beveland krijgen van Noordhol landse adoptiegemeenten een col lectie vee aangeboden. 9 mei: Het westelijk gat in de Kruiningse dijk wordt met cais sons geblokkeerd. 21 mei: Het goederentreinver- keer naar Zeeland is weer moge lijk. 13 juni: Nu is ook het oostelijk gat in de Kruiningse dijk afgeslo ten. 21 juni: Voor het eerst na de ramp kon in het herstelde nood- kerkje in Ouwerkerk (Schouwen) een kerkdienst worden gehou den. 4 juli: De doden van Stavenisse (Tholen) worden opnieuw begra ven, nu op de eigen begraafplaats van het dorp. 7 juli: Het gemeentebestuur van Zonnemaire brengt een bezoek aan Amsterdam, de gemeente die Zon nemaire (Schouwen) adopteer de. 24 juli: Operatie „Klapdeur" is klaar, en daarmee is het laatste stroomgat in de Kruiningse polder dicht. 5 augustus: Burgemeester J. C. W. Jobse wordt geïnstalleerd als burgemeester van Rilland-Bath. Hij volgt de 1 februari verdronken burgemeester J. A. de Goffau op. 11 augustus: H.M. Koningin Juli ana bezoekt Rilland-Bath, Waarde, Kruiningen en Schouwen-Duive land. 15 augustus: Het barakkenkamp te Hansweert een geschenk van het Zwitserse volk wordt door van de Rijn het overtollige water te kunnen afvoeren. Voorts zijn die sluizen ook nuttig in de win ter. De afgesloten wateren zullen sneller bevriezen. Door de sluizen te openen kan de werking van eb en vloed het ijs breken, terwijl het drijfijs via de sluizen kan worden afgevoerd. Het Haringvlier, telt 17 van die sluizen met elk een breed te van 56,5 meter. De sluizen kwa men in 1966 reeds tot stand, een schutsluis in 1969 en het gehele Ondertussen was men ook be gonnen aan de afdichting van het Brouwershavense Gat, dat in 1971 gereed kwam. En nu ic het wachten op de sluiting van de Oosterschelde, waarmee men in 1978 hoopt klaar te komen. N evenaspecten De aanleg van betreffende dam men betekende een welkome aan gelegenheid om het eilandenrijk beter toegankelijk te maken voor het verkeer. De Volkerakdarr vormt wat dit betreft vel eer hijzonder voorbeeld, aangezier hier drie provincies via verkeers wegen bij elkaar worden gebrachl en wel op het zogenaamde Helle gatsplein. Ook kwamen er weger voor snelverkeer en langzaamver 'teer op de Haringvlietdam. Door nieuwe wegen en vaste oververbindingen komt Zeeland zo „meer in Nederland te liggen" ver keerstechnisch gesproken. Een Z.K.H. Prins Bernhard geopend. 27 augustus: Op Schouwen sluit men rond het grootste stroomgat in het rampgebied een ringdam, ver landinwaarts. 30 .september: H. M. Koningin Juliana bezoekt Duiveland; op Walcheren opent ze de verpleegin richting „Der Boede". 9 oktober: Minister S. L. Mans- holt installeert de Herverkave lingscommissie Zeeland. 16 oktober: De Tweede Kamer aanvaardt zonder hoofdelijke stemming de Watersnoodwet. 7 november: H. M. Koningin Juliana, Minister-president dr. W. Drees en andere hoge autoriteiten zijn aanwezig in de nacht van vrijdag op zaterdag om te zien hoe het; gat bij Ouwerkerk gesloten wordt. 1954: 16 maart: Het derde inte rim-rapport van de Delta-commis sie is uit. De commissie adviseert alle zeegaten tussen de Nieuwe Waterweg en de We'sterschelde in een tijdsbestek van 25 jaar te sluiten. 1 mei: Minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, opent de veerhaven te Kruiningen. 5 mei: Namens het departement Friesland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, plant de Friese Commissaris van de Ko ningin mr. H. P. Linthorst Homan de eerste van een reeks van 80 bomen in Kerkwerve. 7 mei: Opnieuw een geschenk uit Friesland: de Friese fokstier Rotterda Sikkema 114 wordt door de friese coöperatieve Zuivelfa briek „De Hoop" in Oudega ge schonken aan het centrale stieren station Zeeland. 22 juni: H.M. Koningin Juliana is opnieuw op Schouwen en St. Philipsland. Ze wordt geconfron teerd met de kernproblemen van de wederopbouw en sociale zorg na de ramp. 1955: 28 april: H.H.M.M. de Zweedse Koning Gustaaf VI Adolf en Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard bezoeken Schou- consequentie van het Zeeuwse wa ter en land in samenhang met de toegankelijkheid betekent ook een enorme impuls voor het (water) toerisme. De Delta-werken bete kenden ook een toevloed van ar beidskrachten, Wanneer in 1978 het werk beëindigd is kan dit een overschot betekenen. Een juiste dosering van zo mogelijk „schone industrieën" er zijn al enkele .vuile' kan een mogelijke werk- 'oosheid opvangen. Schrijvena over werkloosheid kunnen we niet voorbijgaan aan die verschillende bedrijfstakken die nadeel moesten ondervinden of het loodje moesten leggen als ge volg van de indamming. Met name de scheepswerven en sloperijen kregen het te verduren. De over heid besteedde alleen al 150 mil joen uit te keren in de periode van 1 juli 1970 tot en met 30 juni 1972, vooraanpassing van bedrijven, zo wel als voor bedrijfsbeëindiging. Dok de mosselkwekers kregen noeilijkheden, terwijl de visser' 'iet achterbleven. De vissers van Goeree kreger :en nieuwe haven in Stellendam. ;erwijl men ook zocht naar nieu we kweekwateren voor mossels Niettemin zijn hier toch ook klap pen gevallen, die bezien in hel grote kader niet zijn te voorko men. Kosten Hoewc 'wee en een h?'f miljard voor de Deltawerken begroot wen-Duiveland. Door de Zweedse Koning wordt de eerste steen ge legd voor een ziekenhuis in Zierik zee. Dit ziekenhuis is een geschenk van het Zweedse Rode Kruis. 28 september: De „Frieslandhoe ve" te Ellemeet wordt als voor beeldbedrijf aan de Schouwse boe ren overgedragen als geschenk van hun Friese collega's. 17 november: Bij de Tweede Kamer van de Staten-Generaal is het Onfcwerp-Deltawet ingediend. 26 november: De partij van de Arbeid belegt een Deltacongres in Goes. 2 december: De rampgemeente Kruiningen heeft een nieuw dorps huis, dankzij schenkingen uit Tas- manië en Zweden. 15 december: In Wemeldinge is nu een laboratorium voor de oes tercultuur. Men zal er onderzoe ken in hoeverre een kunstmatige oestercultuur mogelijk is. 1956: 12 juli: Zwitserse gasten bezichtigen de Zeeuwse wijkgebou- wen, die o.a. door giften uit Zwit serland zijn hersteld of geheel ver nieuwd. 1957: 11 mei: Het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee wordt door H.K.H. Prinses Bea trix geopend. 29 mei: De Commissaris van de Koningin helpt de laatste hand leggen aan het op Delta-hoogte- brengen van het dijkvak 'van het Waterschap Waarde. 21 augustus: H.M. de Koningin brengt opnieuw een werkbezoek aan Bruinisse, Nieuwerkerk en Haamstede. 9 oktober: Minister J. Algera stelt de keersluis in Brouwersha ven in gebruik. 16 oktober: De „Pluimpot" (bij het eiland Tholen) wordt met een „nylondam" afgesloten. 5 november: De Tweede Kamer der Staten-Generaal aanvaardt de Delta-wet met 107 stemmen vóór en 8 stemmen tégen. WULFAART SABBINGE In ons blad van morgen hopen we nog een impressie over de watersnoodramp te geven; een bijdrage van onze medewerker Wulf aart Sabbinge werd, is het nu reeds zo, dat men aan een totaal van 4 miljard zit. En nog is het niet 1978. In deze kosten zijn ook bere kend werkzaamheden t.b.v. de in richting van verkeerswegen, recre atie en natuurgebieden en het in goede orde brengen van bestaande dijken als tweede verdedigingsli nie;. Al met al heeft een storm van een zes uren heel wat teweeg ge bracht. Zeeland is anders gewor den. Het heeft veel gewonnen door allerhande voorzieningen, die in het kader van de opbouw en her structurering nodig waren. Zee land is er beter op geworden. Er zijn enkele miljarden ingepompt. Zeeland is moderner geworden dankzij een ramp, die. een kleine tweeduizend mensen het '.even ge kost heeft. Een -prijs die duurder is dan 4 miljard. We kunnen niet aan deze dag voorbij gaan zonder daar bij stil te staan. De Deltawer ken vormen een project, waai Ne derland terecht trots op ran zijn. Nederland heeft vaker geworsteld met het water. Het heeft steeds j weer mogen winnen, door de' eeu wen heen. De strijd tegen' het water is altijd duur geweest. De Deltawerken zijn naast de symbo len van Nederlands v aferbouw- kunde tevens de herinnering aan hen die omkwamen. Denuend aan onze trots zullen we altijd hebben te denken aan onze afhankelijk- HAARLEM Minister Udink van Verkeer en Waterstaat heeft het gemeentebestuur van Haarlem meegedeeld, dat de regering niet bereid is een extra bijdrage te verlenen in het exploitatietekort 197 voor de stadsautobuslijnen van de Noord-Zuidhollandse Ver voermaatschappij. Burgemeester mr. dr. L. de Gou van Haarlem en twee wethouders hebben met het Gedeputeerde Sta tenlid W. Mensink van Noord-Hol land en één van de directeuren van de Noordhollandse Vervoermaat schappij, mr. J. P, A. Ballegoyen de Jong, voor deze bijdrage gepleit bij de minister. In december had het gemeentebestuur ook al een bezoek aan de minister gebracht, echter zonder succes. In 1970 was het Haarlemse ge meentebestuur met de toenmalige staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat overeengekomen, dat het tekort in het stadsvervoer door het department overgenomen zou worden, nadat de gemeente een bijdrage van één gulden per inwoner betaald zou hebben, jaar lijks verhoogd met de trend. Het besluit van de minister betekent, dat de gemeente Haarlem een be drag van acht tot negen ton extra zal moeten bijdragen voor het dienstjaar 1972. Voor 1973 wordt een bedrag van 1,2 miljoen gulden geraamd. PARAMARIBO Terwijl de Su rinaamse douane nog doorstaakt, heeft nu ook Centrale van Lands dienaren Organisaties ambtena ren) een stakingsparool uitgegeven. De voorzitter van de bij het CLO aangesloten bond van haven- en loodswezen, H. Herrenberg, deelde mee, dat de leden van zijn bond gisteren het werk neer hebben gelegd. Er werd geen enkele dis pensatie verleend, zodat ook de wachters en het personeel van het lichtschip voor de monding van de Surinamerivier, waaraan de hoofd stad Paramaribo ligt, met werk ten. Herrenberg zei dat men staakt om de volgende redenen: De regering móet de. onderhan delingen openen met de douane. De douanemannen mogen niet gestraft worden. Twintig procent loonsverho ging. Een betere pensioenregeling. Een betere vakantieregeling. Een vrije geneeskundige behande ling voor de ambtenaren en hun gezinnen. Het CLO heeft blijkens een publi- katie in „De Rode Surinamer", een uitgave van het marxistisch-leni- nistisch centrum Suriname, beslo ten na het ingaan van de havensta- MEXICOSTAD Een korte maar hevige aardbeving, die dins dag gebieden ten noorden van de stad Mexico heeft getroffen heeft volgens voorlopige officiële mede delingen minstens tien mensenle vens geëist en minstens honderd mensen verwondingen toegebracht. De slachtoffers schijnen vooral gevallen te zijn in de staat Colima en in het aangrenzende Jalisco ongeveer 480 km ten noordwesten van de stad 'Mexico. De stad Go- mes Farias in Jalisco is voor veertig procent verwoest. Ook in de stad Colima zijn verscheidene huizen verwoest, maar er zijn daar geen mensen om het leven gekomen. De heving duurde enkele minu ten. Velen renden in paniek de straat op, waar stukken pleister werk van gebouwen omlaag kwa men. Volgens het Amerikaanse natio nale aardbevingscentrum in Boul der (Colorado) lag het centrum van de beving ongeveer 400 km ten westen van Mexicostad. De schaal van Richter wees een sterk te 7.5 aan. De berichten over een uitbars ting van de vulkaan Colina, die zestig jaar geleden voor het laatst actief is geweest zijn door inwo ners van de stad Colima tegenge sproken. Volgens hen is de lava kruin van de vulkaan hezweken hetgeen gepaard ging met een wolk van stof en as die deed denken aan een uitbarsting. De aardbeving van dinsdag is de grootste sinds juli 1957, toen ver scheidene gebouwen werden ver woest en enige tientallen mensen het leven lieten. long in Paramaribo een massamee ting te houden. Vandaag zullen dan alle leden van de bonden, aangesloten bij het CLO, in sta lling gaan. Ook bij de andere cen trales aangesloten ambtenarenbon den zullen dan het werk neerleg gen. Verder zullen op 5 februari de overige bonden in staking gaan, zodat er dan sprake moet zijn van een algemene staking. Behalve de eisen die door Herrenberg werden genoemd, stelde CLO-voorzitter H. Rusland als eis „het behoud van de rechten van de vakbonden." Wel straf Inmiddels heeft de Surinaamse regering verklaard, dat de staken de douaniers wel gestraft, zullen worden met tuchtmaatregelen. Ze ven niet met name genoemde dou anemannen zullen worden gede gradeerd. De overigen zullen één of meer toegekende periodieke verhogingen verliezen en verder zullen zij allemaal een boete krij gen van ten hoogste een maandsa laris. Waarnemers in Paramaribo zeg gen dat de ernstige situatie aan het arbeidsfront in Suriname o.a. veroorzaakt wordt door de naijver onder de vakcentrales. Er zijn vier vakcentrales: de Moederhond (de grootste), de progressieve werkne- AMSTERDAM Het Weesper- pleinziekenhuis in Amsterdam wordt op het ogenblik weer ge plaagd door een invasie van farao mieren. Het zijn kleine miertjes, die ook in vele woningen in ver schillende delen van de hoofdstad een langzamerhand bekend ver schijnsel vormen en bij tijden veel last veroorzaken. De gemeente heeft inmiddels op grootscheepse wijze de strijd tegen de diertjes aangebonden. „We hebben de mieren al jaren. Soms zie je een enkeling, dan weer grote aantallen tegelijk. Vooral in warme zomers en zachte winters doen zich op onze verwarmde za len explosies voor", aldus een woordvoerder van het ziekenhuis. Volgens hem zijn de mieren moei lijk uit te roeien. „We hebben pas weer een nieuw procédé toegepast om te proberen ze te verdelgen, maar je krijgt ze nooit helemaal weg. zze vormen geen gevaar voor de gezondheid, maar geven veel hinder voor de patiënten. Als we mieren in een bed aantreffen, wordt het onmiddellijk bespoten", aldus de woordvoerder. mersorganisatie (Rooms-katho- liek), de C-47 van statenlid mr. Eddy Bruma en de Centrale van Landsdienarenorganisaties. Toen de bond van douanepersoneel in staking ging, sprong niet de vak centrale CLO, waarbij de bond is aangesloten, in de bres, maar de concurrerende vakcentrale de Moederbond. De overige vakcen trales zijn er echter niet over te spreken, dat de Moederhond voor op liep en de meeste aktiviteiten ontwikkelde. De CLO gebruikt nu ook de gelegenheid om nog slepen- de kwesties zoals de loon- en pen sioenregeling met de regering te regelen. Felle aanvallen De vakcentrales hebben inmid dels felle aanvallen gedaan op de Surinaamse persvertegenwoordi gers. Men beschuldigde hen ervan zich geschaard te hebben achter de tegenstanders van de bonden. De CLO maakte bekend, voortaan alleen maar gebruik te maken van het orgaan van het marxistisch- leninistisch centrum Suriname, de Rode Surinamer, dat nu een dag blad zal worden en van het blad Manifest, een publikatie van de Oskom, de Organisatie van Suri naamse Communisten. AMELAND Opnieuw staakten dinsdagavond tijdens de raadsver gadering van Ameland de stem men omterent het al of niet toe staan van aardgaswinning door de Nederlandse Aardolie Maatschap pij (NAM) op het eiland: drie stemmen voor en drie tegen. Van het zevende raadslid dat ziek is, b bekend dat hij tegen aardgasborin gen is. De beslissing zal nu ver daagd worden naar een volgende raadsvergadering. Wanneer de stemmen dan op nieuw staken, is volgens het regle ment van orde het voorstel van het college verworpen. De raad vergaderde dinsdaga vond onder grote belangstelling voor het eerst officieel over liet bestemmingsplan natuurgebieden. Het college wilde hierin op beperk te schaal gaswinning toestaan en wel op twee boorlocaties. De NAM had hiertoe sterk gewijzigde plan nen ingediend om aan alle mogelij ke wensen tegemoet te komen. Des ondanks blijven de bezwaren van vele zijden binnenstromen. Uit een enquête bleek dat tachtig procent van de bevolking tegen de aardgas winning was, terwijl op het ge meentehuis 40.000 protestbrieven binnenkwamen, waarbij die van de Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee. WASHINGTON De Russisch- Amerikaanse besprekingen over een beperking van de strategische bewapening, de zogenaamde SALT zijn verschoven. Volgens het Witte Huis zijn beide landen het erover eens geworden, de volgende ronde op 12 maart in Geneve .-te begin nen. Oorsprokelijk had men op 27 februari weer bijeen willen ko men. Om het uitstel was gevraagd door Washington om de nieuwe Amerikaanse onderhandelaar Alexis Johnson voldoende tijd te geven zich in te werken. HOUSTON De Amerikanen, die midden juli 1975 een gezamen lijke ruimtevlucht zullen uitvoeren met Sowjetrussische ruimtevaar ders, zijn gezagvoerder Tom Staf ford, Vance Brand en Deke Slay- ton, zo is uit NAS A-kringen verno men. Van deze drie is Tom Stafford al in de ruimte geweest. Hij heeft drie ruimtevluchten gemaakt, waaronder die met de Apollo-10. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het doc toraalexamen tuinbouwplanten- teelt mevr. J. C. Joosse-de Jong te Amersfoort,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1973 | | pagina 2