Bedrijfsleider had voorgevoel dat inbraak zou kome Koningin Juliana stelde weg over Haringvlietdam officieel in gebruik Koolmonoxyde - vergiftiging: echtpaar aan dood ontsnapt Kop van Flakkee bezit nu snelle verbinding met de Randstad-Holland waarin opgenomen de Flakkeese Nieuwsbode van weenen Hotel BELLEVUE FLAKKEESE MELKMAN Dhr. H. de Groot: zijn bekenden geweest Uitgave N.V. Flakkeese Nieuwsbode Advertentie en administratie Drukkerij Pas Co. O. Achterweg 6 Postbus 10 Middelh arn's Tel. (01870) 2084 REDACTEUR: H. BOOGERT WEEKBLAD VOOR GOEREE - OVERFLAKKEE EN SCHOUWEN-DUIVELAND TOTALE OPLAGE 20.000 -STUKS D0NDERDAG18 NOVEMBER 1971 6e JAARGANG No.15 EDITIE Eerder op de morgen had koningin Juliana in de grote hal van het bedrijf van Vermaat de symbolische openingshandeling verricht: ze maakte van 3 t.l.'-staven een driehoek, voor stellende de Griekse letter D de delta) De genodigden (er waren er bijna 1000, die in 32 bussen werden vervoerd) werden na de bijeenkomst in de autobushallen een rondrit aangeboden over de Haringvlietdam en daarna over de Brouwersdam. Bij Scharendijke keerde het bussen eskader weer terug naar Stellendam. In Hellevoetsluis werd het woord evoerd door minister WJDrees jr., de minister van verkeer en waterst aat. Hy merkte o.m. op dat de Haringvliet- sluizen het grootste civiele werk Is, dat ooit in ons land werd uitgevoerd. Het is één van dé grootste waterbouwkundige werken ter wereld. Waterbeheer Over het waterstaatkundige nut; „Het sluizencomplex in de Haringvlietdam is van essentieel belang voor het water beheer in ons land. Dat d it jaar toch een zeer moeilijk jaar is geworden, komt doot de Rijn, n.l. door de combinatie BOUWMATERIALEN Dirksland-Tel. 1333 Op werkdagen geopend tot 19.00 uur zaterdags tot 13.00 uur. modehuis dirksland tel :l 396 van nog steeds hoge zout) lozingen oy ^ie rivier en door de langdurige droogte,, •■die bij elkaar een hoog zoutgehalte in de' rivier veroorzaken. Ook daaraan wordt gewerkt, al zal de oplossing niet spoedig, zo definitief zijn als de dammen hier", aldus minister Drees jr. „In het westelijke, centrale deel van het Deltagebied zei hij, „blijft-een open ruimte, waar het goed zal zijn te boeven, om te recreëren, zijnde een tegenwicht tegen de nu eenmaal ook nodige in dustrie en verstedelijking" Afgezien van de waterstaatkundige betekenis van de Haringvlietdam en \luizen, zei hy: „Dit alles zal lelden tot een intensief contact tussen de Schouwse en Flakkeese eilandbewoners en de Randstedelingen. Ik spreek hierby de hoop uit, dat iets van de rust van de eilanden en van het evenwicht van hun bewoners zal worden overgenomen door de velen, die komen uiteenjachtiger gebied", aldus minister Drees. Nabestaanden w Voor de Koningin zich daarna op weg "begaf naar de dam, onderhield zij zich enige tijd met nabestaanden van de 7 arbeiders, die tijdens de 15 jaren van de bouw om het leven kwamen. In het centraal bedieningsgebouw bij Stellendam sprak zij, na de officiële opening en de rondrit, met 20 ver tegenwoordigers van de werkers aan de Haringvlietdam. Onder hen waren employés van de rijkswaterstaat en werknemers van de aannemingscomb. Van Schouwen was er de heer P.A. Verwijs (Noord gouwe) en van Flakkee: de heren A.Both (Oude Tonge), Corn. Pijl. (Ouddorp) en "P.'Verhage (öuddorp). Na afloop van een lunch in het bedieningsgebouw vertrok de Koningin per helicopter van de KLM naar de Oosterscheidewerken en vandaar via Zestienhoven bij Rotterdam terug naar Soestdijk. OUDE TONGE „De boeven die dit gedaa n hebben, zyn géén onbekenden in Efiandcentrum. Ze ennen hier dn omgeving en ze hebben van te voren wat ze wilden meeneineu. Ik vraag me af: wat bezielt de mensen?". Dat is de reactie van de heer H. de Groot, bedrijfsleider van de NV Telemey i.o., de afdeling van warenhuis Het Eilandcentrum aan de Stationsweg in Oude Tonge, waar vorige week op een dacht voor/ 16.000 aan electrische apparatuur werd gestolen. De heer De Groot heeft wel een indruk waar de daders vandaan komen, al heeft het onderzoek van de rijkspolitie van Oude-Tonge nog een enkele aanwijzing in die richting opgeleverd: „Ik zoek de dieven op het eiland.'De eerste paar diefstallen die in Het Eilandcentrum en by Telemey gepleegd werden, waren ook het werk van Flakkeeënaars. Nee, het waren hier beslist geen onbekenden. Je komt tenslotte niet een dagje uit Rotterdam of Brabant om bij Telemey te zoeken wat je daar gaat stelen. En men heeft niet onbewust wat meegepakt, maar de daders hebben alles doelbewust uitgekozenHet SswicS kostbaarste van het kostbaarste". patrouille Het Eilandencentrum in de gaten (de heer De Groot is daar bijzonder gelukkig mee: „De politie doet hier zeer goed haar best. Zoals die hier controleren 's avonds en 's nachts. Dat is grandioos. Ze hebben gelukkig al een paar keer succes gehad toen er hier werd ingebroken en dat gun ik ze van harte") maar ditmaal kon niemand voorkomen, dat de buit groter was dan ooit: 16.000 aan apparaten bij' Telemey, 500 aan sigaretten in Het' Eilandcentrum en 3500 schade door vernielingen. Vrachtauto De dieven zijn er fors ingesprongen: ze namen 3 kleurentelevisies mee, een aantal bandrecorders, casset terecorders, radio'sen 2 droogkappen. Vooral de kleurenontvangers zijn loodzwaar, zodat ze niet door één man kunnen worden gedragen. De hoeveelheid apparatuur die is gestolen, wettigt het vermoeden dat het niet' alleen een kleine bende inbrekers is geweest, maar dat ze ook brutaalweg een bestelauto of misschien zelfs een vrachtwagen naast het bedrijfsgebouw hebben gereden en de gestolen waar op hun gemak hebben ingeladen- De heer De Groot snapt de inbraak niet. Hij klaagt „Nu hebben we in het ene jaar van ons bestaan een goede zaak opgebouwd met veel vertrouwensrelaties met cliënten. En dan komen ze je bedrijf leeghalen. Ik vind het rot dat ons dat nu juist moet overkomen. Zijn we dat dan waard?" Tot slot nog eens de heer De Groot, die er nog steeds niets van begrijpt: „Als je nu een bar slechte service gaf of je gooide je toestellen zomasr by de klanten neer, ja, dan kan ik me in denken, dat je ergens weerstanden gaat kweken, die tot baldadigheden leiden. Maar dit....nee, dit snap ik niet. Ik heb liever dat ze met klachten naar me toe komen, dan dat ze mijn TV's komen halen...." Voorgevoel Van deze professioneel opgezette kraak had de heer De Groot overigens een voorgevoel. Daags tevoren waarschuwde hij de directeur van het Eilandcentrum de heer Kroon met de mededeling: „Er lopen op het ogenblik in de zaak zoveel figuren rond, waar ik het niet op heb. Ik vertrouw het zaakje niet. Bel de politie maar eens en vraag of ze vanavond en vanacht extra-goed attent zijn...."De politie houdt elke avond- een nacht- AUTOMOBIELBEDRUF J.L. de LIGNIË SOMMELSDUK Tel. 01870-2343 voor nieuwe auto's en OCCASIONS MET GARANTIE PRIMA KEUKEN? tel. 2521 Middelharnis HAAMSTEDE Het viel mevr. v.d. Maas uit Kloosterweg zaterdagmorgen omstreeks half tien, op, dat de naast haar wonende familie J.D. v. Nieuwenhuize - de Jonge geen teken van leven gaven. Zij waarschuwde slager D. de Jonge die de rijkspolitie een telefoontje gaf. Opper Poortman heeft toen een ruitje ingeslagen waarna zij boven in de slaapkamer mevr. v. Nieuwenhuijze bewusteloos aantroffen, terwijl haar echtgenoot wakker schrok, doch zich verre van goed voelde. Mevr. v. Nieuwenhuijze werd direct paar het Zweeds Rode Kruis- ziekenhuis gebrach te Zierikzee vervoerd, waar haar zuurstof werd toegediend. De heer v. Nieuwenhuijze moest het bed houden, doch maakte het al heel wat beter De oorzaak was een kolenkachel en het potdicht houden van de ramen o.a. op de slaapkamer. Het mag een geluk genoemd worden dat het echtpaar boven sliep. VERRASSEND WEEKNIEUWS VANDE Zie advertentie elders in dit blad. Koningin Juliana maakt kennis met de heer Com. Pyi uit Ouddorp. STELLENDAM HELLEVOETSLUIS Maandag om streeks half één heeft koningin Juliana de weg over de Haringvlietdam officieel opengesteld. Ze reed in een voertuig van 1915 eigendom van Vermaat's Autobus bedreven te Hellevoetsluis) vanaf de Hellevoetsluisse kant tussen een haag met vrachtauto's van de Delta Combinatie door. Daarmee werd de dammenweg door de Haringvliet definitief opengesteld voor het verkeer. Voor de vele honderden schoolkinderen uit de dorpskernen van Goedereede was het bezoek van koningin Juliana maar een schim, waar ze 2 uur lang verkleumd op hadden moeten wachten en die toen nog ais een kille schim aan hen vooibytrok. Koningin Juliana hier in gesprek met de heer A. Both uit Oude Tonge (tweede van links' Verkleumd Bij al het. vreugdevolle van de dag, was het bezoek van koningin Juliana (althans het gedeelte dat ze per bus op Flakkee aflegde) een grote tegenvaller voor de honderden schoolkinderen uit Stellendam, Goedereede en Ouddorp, die zich langs de route hadden opgesteld en die hun 2 uur „kleumen" zagen beloond met een vlug voor bijrijdende stoet bussen, waarbij de enthousiast door de lucht schietende vlaggetjes en de schoolkinderen die ze vast hielden, kwalijk en jammerlijk in het niet vielen. Voor hen was de opening van de Haringvlietdam maar een kille aangelegenheid. van verkeer en waterstaat verricht Koningin symbolische)/van de Haringvlietdam.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1971 | | pagina 1