Over de rode daken uitzicht op de brug Wasmachines HET VRIJE VOLK OKTOBER 1958 „Schrijf maar, dat die hoogte mij afgestolen kan worden riep een bakker ons op de vierde ver dieping toe. ..Ach", vergoelijkte een groenteverkoopstertje, „aan het eind van de dag krijg je er wel eens genoeg van". Maar zei mevrouw J van der Graaf-Kalkman uit de Prinses Marijkestraat 35 de winkeliers komen toch allemaal langs de deur Zij is ronduit in haar schik met haar flatwoning, hoog boven Krimpen. „Een jaar geleden Over de oranjerode daken van het „oude dorp" kijken de flat- beiooners van Krimpen aan den IJssel uit op de torens van de nieuwe brug. Ook die lichtgrijze, betonnen flatgebouwen verrezen indertijd als een nieuwigheid tussen de lage huizen-met-tuintjes van Krimpen. En de meeste huisvrouwen zijn sindsdien op hun prak tische flatjes gesteld geraakt. Ondanks het trappen lopen, on danks het ontbreken van een eigen tuin voor de kinderen, ondanks het gemis van een royale bergruimte. woonden we nog met onze vier kinderen in het Zevensterretje, een boerderij, waarin maar liefst zeven gezinnen huisden!" Nü wuift mevrouw Van der Graaf iedere morgen vanaf het zonnige balkon naar haar doch tertje in de kleuterschool aan de overkant. En om twaalf uur vangt de kleine, blonde Greta keurig de tas viet het boodschappenbriejje op. die mamma naar beneden gooit. Zó lost mevrouw Van der Graaf het probleem van het trap- oen lopen op. Bus naar Rotlerdum En nu ze straks voor belangrij ker aankopen dichtbij huis de bus kan pakken, die haar over de brug direct naar Rotterdam brengt, is ze nog tevredener. Ook mevrouw J. Looij- Lodder op nummer 36 heeft door de grote ramen een prachtig uitzicht op de brug en, aan de andere kant, op de polder. De herfstzon duikt in alle hoeken van haar kamers. Mevrouw Looij is best tevreden met dat lichte, hoge flatje. Met haar man en haar twee grote kinderen is ze in 1953 bij de ramp verdreven uit haar huisje aan de Schaardijk. „Het water stond tot aan het dak. Er wonen in deze flats méér ge zinnen, die door de watersnood dakloos waren. Achteraf ben ik blij met dit huis, al is bijvoorbeeld ie bergruimte te klein en al krijg ie het in een strenge winter niet warm". En over de nieuwe oeververbin ding: „Ik ga niet vaak naar Rot terdam. maar natuurlijk zijn we in Krimpen allemftól blij met de J SLINGERLAND-VERSLUIS ....graag naar beneden „Ik wil wel graag naar bene den". Dat zei mevrouw J. Slinger land-Versluis uit de Prinses Mar grietstraat 32. „Ik heb altijd in een vrij huisje met een ruime schuur gewoond, in Krimpen en later in Capelle Als je nerveus bent. moet je niet zo hoog wonen Ik durf bijvoorbeeld niet in de vensterbank te gaan staan om de ruiten te lappen. En een glazen wasser komt er niet". De woning op zich? Daar was ze heel tevre den mee. Maar die hoogte Ze vond overigens, dat haar twee kindertjes van drie en vier Jaar aan de voet van het flatge bouw net zo veilig spelen als in een tuin. En zo is het ook: de kleine Hudi en Pieter en hun speel kameraadjes kunnen in de zandbak dartelen en spelletjes doen op een grasveld. Het mooist van al vinden ze trou wens die tientallen vuilnisbak ken, 's morgens in een rij voor het flatgebouw, waarop ze een oorverdovend lawaai kunnen maken! Overal ter wereld varen schepen uitgerust met geleverd door N.V. N. A. SPRONK MACHINEFABRIEK Ceintuurbaan 34 - Rotterdam Telefoon 4027K44501 Bij de foto's In de overvloedige herfstzon staat, mevrouw J. Looij-Lodder de was weg te strijken. Natuurlijk zijn we in Krimpen allemaal blij met de brug", zei ze, tFoto links bo ven). Op de foto daarnaast ziet u, hoe de flatbewoners over de daken van het ..oude" dorp uitkijken op de nieuwe brug en de waterkering. De foto daaronder laat zien, hoe de negentienjarige Christina Vis ser groenten, fruit en aardappelen verzamelt in plastic tassen om die bij de bewoners van de hoog ste verdiepingen te gaan bezorgen. ,.Aan het eind van de dag krijg je wel eens genoeg van dat trap pen lopen", vertrouwde ze ons toe.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1958 | | pagina 10