'Margien5 ploegt muurvast: ijsbreker zich er naar toe Gevecht van vele uren met dreunende schotsen Nederlands kampioenschap schoonrijden in Almelo Raad Hengelo beslist over schoolmelkvoorziening Actueel probleem van het na-oorlogse Duitsland HET VRIJE VOLK ZATERDAG 30 JANUARI 1954 Fred en Johan Kamst links wijzen hun vader de plaatsen, waar het motorschip beschadigd is. Er zijn door de ijsscliotsen veel deuken in de boeg gekomen en het zal de schipper heel wat kosten om dat weer ge maakt te krijgen. IJselijk clief-tuinbaas van het Volks- 1 park. te Enschede, de heer G. J. H. Beimer, zit met het aller zwartste schaap van de familie in huis. Het is een lammetje van drie weken oud, een vroeg geboren kind van een zwartwollige schapenmoe der, die de opvoeding zo donker en zwart inzag, dat zc het vroege voor jaar in al zijn blotigheid in de kou te vondeling heeft gelegd. Dat geeft natuurlijk geen pas en de tuinbaas heeft het lammetje da delijk liefderijk opgenomen. Het wordt nu vert.roét,eld bij de warme kachel en het drinkt uit de fles. „Het gaat goed met het beestje," vertelde de heer Beimer aan Spoel, die gistermiddag het Volkspark af graasde naar nieuws omtrent de dieren in deze bittere koude. De zwanen lieten hem weten dat ze zich naar ijselijke omstandighe den redelijk wel voelen. De mannen van het Volkspark komen iedere morgen even langs om de bijl in hun zwemplasjes te zetten. Spoel heeft de tuinbaas gevraagd: waarom laat u de mooie vijvers niet dicht? Het is een prachtige plek voor de kinderen om er te schaat sen. Dat gebeurde vroeger ook. U begrijpt het nu al: de zwanen hebben flinke wakken nodig voor hun levensruimte. En vergeet de vissen niet, die kunnen zonder zuur stof ook niet leven. „Het zou te gevaarlijk zijn om hier en daar een wak af te zetten en toch de kinderen te laten rij den," vond de heer Beimet. De schapen hebben weinig last van de kou in hun dikke vacht. Maar de herten kunnen de vorst toch het allerbest verdragen. Hun huis in het park is rijkelijk voor zien van stro De schapen komen s nachts vlug naar binnen, maar de herten blijven vaak vrolijk buiten en doen of er geen houtje aan de lucht is. „De vorst geeft ons veel extra- werk, ook iti de kwekerij. We sto ken volop om de jonge planten, die straks uitgezet moeten worden, goed te houden." vertelde de tuinbaas verder. En hij voegde er aan toe: „Een periode van vorst is goed voor het evenwicht in de natuur, voor het doden van de bacteriën en zo. Maar het duurt gauw te lang. Ik hoop dat het morgen bakken warm water regent". Met deze wens wil Spoel besluiten. Winter is winter, maar Koning Winter speelt te grof. De Uizet is veel te hoog: onze gezondheid en onze portemonnaie Volksonderwijs boekt ledenwinst In dp ledenvergadering van Volks onderwijs te Lochem werd de stich- stichting van een school voor buiten gewoon lager onderwijs besproken, Nu de streekschool niet in Borculo, maar in Neede wordt gevestigd, is het bezwaar dat de leerlingen uit Lochem en Laren in Borculo van de ene bus in de andere moeten over stappen, Er zijn echter ook ouders die hun kinderen niet wilier, laten reizen en daarom zou ook de stichting van een blo-school in Lochem te overwegen zijn. Er is reeds contact met de in specteur en met het hoofdbestuur op genomen. Uit de mededelingen bleek dat er 27 nieuwe leden bij zijn gekomen en dat de afdeling de 500 leden heeft overschreden. Tot voorzitter werd in de plaats van de heer C van Rijk, die naar Vollehove vertrekt, de heer F. Ph. Tli. Bello gekozen Het bestuur werd verder aangevuld met de heer J. W. Kwappert, terwijl werden herkozen de dames Horst-v. d. Worp en Wou denberg-Richter De feest- en propaganda-avond zal worden gehouden op 13 Maart De kinderen en de onderwijzers zullen toneelstukjes opvoeren en er zal een spreker zijn, terwijl ln de pauze een verloting is. Onze adressen Hengelo: Redactie: Kalander- straat. 20, tel. 4816, b.g.g. K 5420— 3042. Agentschap: Groenhotstr 41. Advertenties: opzenden aan Le- deboerstraat 12, Enschede, telefoon K 5420—3041. Almelo: Redactie: Klimopstraat 4, tel. 3685. Abonnementen: Prlnê Bemhardstraat 16, tel. 4174. Advertenties: opzenden aan Le- deboerstraat 12. Enschede, telefoon K 5420—3041. Administratie: Hekelveld 15. Am sterdam, telefoon 38811, postgiro 21870, Amsterdam. Abonnementsprijs: 50 cent per week. 16,50 .per kwartaal. Losse Jiummers 10 cent. Wild schoten de schotsen in het Twentekanaal over elkaar. Kapitein S. Zoer omklemde vast het stuurrad van zijn sleep boot „Jantje". De wind huilde langs de kajuit. Het anker was bedekt met een dichte laag ijzel. Zo is Vrijdag het motorschip „Margien" uit het ijs gehaald. In de zijtak van het Twentekanaal bij Wiene lag het rots vast tussen het twaalf centimeter dikke ijs. Vrijdagmiddag kwam „Jantje" als de reddende ijsbreker en in de nacht van Vrijdag op Zaterdag kon „Margien" beschadigd ankeren in het Almelose kanaal. Schipper F. Kamst uit Rotterdam zat Donderdag muurvast in het Twentekanaal Zijn 306 ton grote moterschip was machteloos tegen de twaalf centimeter dikke ijslaag. Ter wijl de snijdende, snerpende wind pal op de kajuit stond, moesten schipper Kamst en zijn zonen Fre- derik en Johannes het opgeven. Maar de wind gierde dóór de kajuit. In het nachtelijk duister ging de schipper er met zijn zonen uit, hij legde de roeiboot voor de boeg en gooide het driehonderd kilo zware anker erin. Het viel eerst op het ijs. maar het spiegelgladde vlak kraakte niet eens onder de zware last. Toen met dat zware anker in de roeiboot, ging het rukje na rukje vooruit. Telkens schoot de roei boot naar beneden en dan was er weer oen halve meter gewonnen voor de Margien. Dertig meter vertier lag het schip voortjij de bocht in de luwte en daarmee was de temperatuur dra gelijk geworden in de kajuit. Het schip lag er Vrijdagmorgen nog ..ie, ae rogge, de gerst en ae na ver, waarom ue oeirokaene in Al melo zat te springen, fcn met ue zwaar besenadigue neus. jan.je had ook Donderdag uet ijs al georoken \i»or de margien. fcn jantje is in de heupen smauer dan net motorschip, zodoende Kreeg Margien eucIijKe ilinke stoten legen de boeg. Schade op de ene kilometer, dal het zien uoor uet ijs werkte: 500,Scmp- per Kamst vraagt zien bezorgd ai: wie dit zal betalen. Maar Vrijdagmiddag is de tocht op andere wijze voortgezet. Kapitein z,oer en zijn dekkneent, Jan tvnol, hadden in cnie uur tijosdeknometeio van Almelo naar Wiene aigeiegd. Met oailast acnier m de sieepooot, waar door de punt omnoog stak en ae schroef aiep onder de schurende, areunende schoten kwam. <00 is ka pitein z,oer van Almelo naar Wiene gevaren. De geul vroor acuter zijn kolkende scnroel dicht. „Twaalf centimeter dik." zei kapi tein zoer, wijzend op ae schotsen. „Vijfhonderd gulaen schade,' zei schipper Kamst, kijkend naar zijn boeg. Mr. J. W. Burger spreekt De agenda van het congres van de Nieuwe Koers dat volgende week. Zaterdag in Enschede wordt gehouden heeft, een wijziging on dergaan De heer J. W. Burger, voorzitter van de Tweede Kamer fractie van de Partij van de Ar beid zal niet 's avonds maar 's middags zijn inleiding houden. Zijn toespraak zal ongetwijfeld van grote betekenis zijn, niet al leen voor de jeugd maar voor alle belangstellende socialisten uit het hele gewest. Het hoofdbestuur van de Nieu we fioers heeft ons namelijk medegedeeld dat de heer Bur ger voornemens is in zijn toe spraak prof. Romme van repliek te dienen, die verleden week, op de vergadering van de Partijraad van de KVP. scherpe aanvallen op de Partij van de Arbeid heeft gelanceerd. Ook de „muzikale om lijsting" is naar de middag ver schoven. Er komen vier pianisten: Jean Antonietti, Rutger Schoute, André de Raaff en Jacques Schut te. GOS had goed jaar In de Congreszaal te Lochem is de ledenraadsvergadering gehouden van de Gelders-Overijselse Slachtveecen trale. In zijn openingswoord wees de heer Banis uit Almelo erop, dat de geldomzet over het boekjaar 1952 '53 weer aanmerkelijk gestegen was, nl. van ƒ53.000.000 tot ƒ56.000.000. Hij verwachtte dat 1953 voorlopig het topjaar zal blijken te zijn, omdat, de varkenspnjs inmiddels vrij aan zienlijk gedaa1'' is. De omzet stijgt echter nog steeds. De varkeii- iderij noemde de heer Banis een zeer belangrijk on derdeel van hel boerenbedrijf en wat de afzet betreft zag hij de toekomst hoopvol tegemoet. De directeur van de GOS, ir Baas, deed vervolgens nog enkele medede lingen over de omzet: 65,5 pet. van het aangevoerde vee werd in 1953 door Gelderland geleverd en 32,5 pet. door Overijsel. Tot 9 Januari van dit jaar werd 138.000 varkens aangevoerd j tegen 131.000 het vorige jaar. I-Iet I aantal geleverde runderen, kalveren enz. liep iets terug, voornamelijk door het geringere aanbod van nuchtere kalveren, Na de huishoudelijke vergadering sprak prof. dr. J. Hornng, directeur van het Landbouw Economisch In stituut, over het prijsbeleid voor rund- en varkensvlees. J.B. Vlam spreekt over Statenverkiezing In de Donderdag in Ons Huis ge houden vergadering van de Partij van de Ai-beid te Goor, heeft de heer J. B. Vlam, burgemeester van deze gemeente, gesproken over de beteke nis van de komende Statenverkie zingen. De heer Vlam stelde, dat deze verkiezing van drieërlei bete kenis is. Van algemeen-politieke, maar ook omdat de Staten de leden der Eerste Kamer verkiezen en via Ged. Staten een belangrijke Invloed uitoefenen op het 'practische werk der gemeentebesturen. Speciaal be sprak de inleider de politieke kant. Ten aanzien van het directe belang der Staten5amenstelling wees spreker op de tendens bij de regering om allerlei werkzaamheden te decentra liseren. Meegedeeld werd. dat op 15 Fe bruari het Tweede-Kamerlid Evert Vermeer in Delden zal spreken Ge tracht zal worden deze bijeenkomst gezamenlijk per bus te bezoeken. Concerten vastgesteld In een vergadering van de muziek- en zangcommissie te Goor werden de volgende concerten vastgesteld. Op 6 Februari Arbeiderszangver. Onze Stom. 18 Februari Ov. Pliilh. Orkest. 27 Februari Gem. Zangver. Tavenu mmv. Zangver. Locheym uit Lochem, 13 Maart Chr. gem. zangver. God is mijn lied. 20 Maart muziekvereniging Apollo. Op 20 Juni zal Onze Stem een zan gersdag organiseren en op 28 en 29 Augustus volgt het concours van Apollo. Voor de leden der aangesloten ver enigingen zal in Maart een film avond verzorgd worden met een film over een muzikaal onderwerp. Medische dienst Hengelo: Wijk Noord: dr. J. van der Most, Enschedesestraat 64. tel. 2125; Wijk Zuid: dr. J. van 't Riet, Buitenweg 11 A, tel. 2095. Apotheekdienst van 30 Jan. tot 6 Februari: Apotheek Den Herder. Enschedesestraat 40 A. Almelo. Artsen: J. H. L van Ree. Adastraat 13, tel. 3178; P. Proost, Ootmarsumsestraat 100, tel. 2645- Apothéek: P. v. Goinga, Bomer - broeksestraat 11, tel. 3565. Ziekenverpleging Groene Kruis: zr. W. B. J. Sylva, Adastraat 37. Kraamcentrum Groene Kruis: zr. J. Prins, Zwaluwenstraat 42, tel. 3991. Woensdag wordt in Almelo het Ne derlands kampioen schap schoonrijden voor paren verre den. Deze wedstrij den worden gehou den op de baan van de ijsclub „Twen- the" aan de Graven Allee. Een groot aantal van de beste rijders wordt in Al melo verwacht. Het kampioenschap van Overijsel schoon rijden voor paren wordt Dinsdag op de ijsbaan te Zenderen verreden. Ijsbaan ,,Twenthe" open De ijsbaan van de ijsclub „Twen- the". die in een prachtige conditie verkeert, is Zaterdag en Zondag ge opend, Het bestuur heeft besloten ook niet-leden toegang te verlenen. School wedstrijden Maandagmiddag wordt op de ijs baan aan de Graven Allee de school- wedstrijden hardrijden verreden. Deelnemers zijn o.a. het Erasmusly- ceum. het Christelijk Lyceum, de Am bachtsschool en de openbare Ulo. De wedstrijden beginnen om twee uur. In 1950 werden deze wedstrijden voor het laatst gehouden. Bij de meis jes won het Erasmuslyceum de beker en bij de jongens de openbare Ulo. Ontmoetingsavond Vanavond wordt in 'n Boaken aan de Seringenstraat een ontmoetings bijeenkomst van de AJC en de chris telijke jongeren „De Padmakers" ge houden. De bedoeling van dit contact is elkaar en eikaars werk beter te le ren kennen. Beide jeugdorganisaties zullen een deel van het programma voor hun rekening nemen. Feestvergadering VOK De speeltuinvereniging „Voor Onze Kinderen" houdt vanavond in zaal Kleise een feestvergadering. Eerst wordt een huishoudelijke bijeenkomst afgewerkt. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Hierna is de daad aan het cabaret gezelschap van de Rietvogels, dat de Rievo-revue „Het komt in de bus" op de planken zal brengen. Europese Gemeenschap Over het onderwerp „Europese Ge meenschap" zal Woensdagavond in het ABB-gebouw de heer L. IJssen- agger uit Deventer het woord voeren. Deze bijeenkomst is belegd door de vrouwenbond van de PvdA. Morgen vlaggen uit Van rijks- en gemeentegebouwen zal morgen ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix de vlag worden uitgestoken in plaats van op 1 Februari. Op laatstgenoemde dag zal de watersnoodramp worden her dacht. Burgemeester en wethouders Hengelo. Concertgebouw (Zaterdag 6.45 en 9 uur. Zondag 4.30. 6.45_en 9 uur. Maandag 8 uur) Havenwijk, (Zondag 2.30 uur 1 Circus Saran. Cinema Palace (Zaterdag en Maan dag 3, 6.45 en 9 uur. Zondag 2.15, 4 30, 6 45 en 9 uur> Het dubbele leven van dr. Gerbrand. Almelo. Cinema Palace. Zat. 2.30, 6.45 en 9 uur; Zond. 2.15. 4.30, 6.45 en 9 uur; Maand. 2.30 en 8 uur: Europa '51: Varossieau. Zat. 6.45 en 9 uur; Zond. 4.45. 6 45 en 9 uu:r Maand. 2.30 en 8 uur: Salome: Zond. 2.30 uur: Tarzan en het teken van de gorilla. Bevrijd Vrijdagmiddag om nalf twee ont moetten „Jantje' en „Margien" el kaar. Geen gillende fluiten, maar een bezorgde schipper Kamst, die zijn motor maar niet op gang kon krijgen. Terwijl hij met zijn twee zoons in het inwendige van de mo torboot aan knopjes en schroefjes draaide, stampte „Jantje" trots om zijn prooi heen. Van bakboord naar stuurboord, en van stuurboord weer naar bakboord. Zo moest een brede baan vrijgemaakt worden om „Mar gien" langzaam te laten oprukken Eindelijk omstreeks half drie kwam er beweging :n. De motor van „Margien" begon te dampen en te kreunen, Johan haaide de loopplank in, de roeiboot ging achter het schip en heel, heel langzaam rukte het con- vooi op. Voetje voor voetje. Jantje zigzag gend voor „Margien" die er behoed zaam achter aan voer. Op de plecht van .Margien" ston den de zonen, die vol zorg keken naar de boeg en naar de 12 centi meter dikke ijsschotsen. Schipper Kamst stond achter het stuurrad en dacht aan zijn. zoon, met. wie hij Donderdagavond gebeld had. Die zoon zit met de boot „Frijjoni" vast gevroren in Den Bosch. Een boot vol koekschilfers en gerst. Zijn bestem ming is de Peel. Zolang het vriest zal hij er niet komen. En de vrouw van Kamst dacht aan die tocht, nu twee maanden geleden, toen de „Margien" ook door het Twentekanaal voer en toen er met de nachtvorstjes ook al de angst was voor ingevroren raken. Ingevroren, ergens midden in de vrije natuur, ver van een dorp of een stad. Dat zijn 's winters de risico's van het schip persvak. Niemand behoeft de schip pers in zo'n situatie te benijden Kind op Urk in wak verdronken Het tienjarig zoontje van de heer H. Hartman op Urk is Donderdag middag bij de Lemsterdijk door hel ijs gezakt en verdronken Vriendjes met wie de jongen op het ijs aan hel spelen was, konden hem niet tijdig bereiken. Burgemeester en wethouders van Hengelo stellen de raadsleden voor over te gaan tot de schoolmelkverstrek- king. Al lang is deze kwestie in de pen, maar steeds stuitte hij af op de bezwaren, die het onderwijzend personeel heeft. Vele ouders zouden de schoolmelkverstrek- king echter graag zien. Ook van medische zijde is volgens B. en W de aandrang sterk, omdat melk speciaal voor kinderen een der belangrijkste en volledigste voedings middelen is, Onderzoekingen hebben aangetoond dat kinderen, die melk drinken, sneller groeien, levendiger zijn en beter leren. Als de melk in de pauze wordt verstrekt, zal er geen nadelige invloed van uitgaan op de eetlust in het middaguur. De Ouderraad is er een warm voor stander van Daartegenover staan de hoofden van scholen en de Inspecteur van het lager onderwijs, die de prac tische uitvoering moeilijk achten en bang zijn. dat het op school onrustig wordt. B. en W. roepen hun mede werking in om dit euvel zo goed mo gelijk op te vangen. Alleen als de ouders er volledig mee instemmen, krijgen de kinderen hun schoolmelk. Eerst zal er een enquête worden gehouden onder de ouders om te zien hoeveel kinderen aan de schoolmelkverstrekking zullen deelnemen. Daarna is pas precies een begroting van de kosten te maken. De ouders zullen een gedeelte moe ten bijdragen en de rest vermoe delijk ongeveer 12.000 wordt door het gemeentebestuur gedragen. Ook het Centraal Schoolmelkcomité geeft een aanzienlijke subsidie, namelijk 16.000. Partij-bijeenkomst De Partij van de Arbeid te Hengelo heeft Donderdag in het VlOS-gebouw een bijeenkomst gehouden, waarop de heer Gorselink uit Almelo heeft gesproken over de komende verkie zingen voor de Provinciale Staten, Hij heeft erop gewezen dat deze ver kiezingen inderdaad een belangrnke graadmeter zijn en dat de PvdA door haar doelstellingen het recht heeft op nieuwe winst. Of die er ook komt, hangt voor een belangrijk deel af van de activiteit der leden. Uitvoerig besprak de heer Gorse link verder de geschiedenis van de Provinciale Staten en de huidige sa menstelling. Straatnamen Op de Berflo-Es nabij de Johanna- weg zijn enkele straten en een plein in aanleg, die van namen moeten worden voorzien. B. en W, stellen de volgende namen voor: Hermanstraat, Mamixstraat, Reinierstraat, Lode- wijkstraat, Berfloplein, Resedastraat, Narcisstraat en Asterstraat. Nieuwe garage Voor de auto's van de diensten Ge meentereiniging en Gemeentewerken zal een garage gebouwd worden met smeerkuil, verder een centraal maga zijn met kantoortje en een kleine werkplaats voor het repareren van het materieel. Deze gemeentegebouwen worden ge plaatst aan de Marskant. De uitga ven hiervoor zijn 171.854. Schaakovérzicht Plotseling herstel van Boekelo Door een plotseling herstel van Boekelo is er weer volop spanning gekomen in de 2e klasse B. van de Twentse Schaakbond. Boekelo won met 64 van ESG 2 en speelde ge lijk tegen MOP 2. Daardoor kwam ESG 2 op de laatste plaats te staan. Max Euwe 5—9, MOP 2 4—5. Boe kelo 5—4, Oldenzaal 4—2, ESG 2 4—2. In 3 C won van Heek en Co met 64 van Neede. waardoor aan de kampioensillusies van Neede meteen een eind is gemaakt. Haaksbergen behaalde de derde achtereenvolgende overwinning, al was de 4454-zege op MOP 3 dan ook zeer krap. Deze week wordt de wedstrijd Haaksber genOO 2 gespeeld, welke een voor lopige beslissing voor de bezetting van de eerste plaats kan belekenpn Haaksbergen 3—6, OO 2 3—6, Van Heek en Co 5—5, Neede 1 4—2. MOP 3 43 Boekelo 2 42, Neede 2 30. Ook in de eerste klasse staan en kele belangrijke wedstrijden op het programma, nl. ESG—Hengelo 2 en MOP—Almelo 2. DeEnscheüese clubs strijden strijden voor hun laatste kleine kampioenskans en de bezoe kers zullen alle moeite doen om de laatste plaats te ontgaan. In de tweede klasse A is dï wed strijd Almelo 3—ENO van groot be lang voor de bezetting van de bo venste plaats Een wel belangrijke week dus voor de clubs in de Twentse Schaakbond. Als een pittig raspaardje werkt de sleepboot Jantje zich door de ijslaag van het Twentekanaal. Met. veel la waai breekt het ijs in schotsen en zo moet voor het motorschip Margien de baan vrijgemaakt worden. Goor: Ontslag klonteronderwijzeres. Mej. J. Schuizeman heeft in verband met, voorgenomen huwelijk ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de kleuterschool. B. en W. stellen voor dit ontslag met ingang van 1 April te verlenen. van Almelo verzoeken de burgerij d©. zelfde gedragslijn te volgen. Directeur postkantoor Tot, directeur van het postkan toor te Almelo is benoemd de heer W. Sfrabbing te Zwolle Vermoedelijk zal hij op 1 Maart in dienst treden. Georgette Hagedoorn voor VU Op 5 Februari treden Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck voor de V.U. op. Er staan o.a, internatio nale cabaretliederen op het program ma, zoals van Prévert en Xanrof. Voordracht Mvr. Claudine Witsen—Elias heeft voor de leerlingen van het Erasmus Lyceum een voordracht gehouden van. werken van Nederlandse letterkundi gen. Zij droeg poëzie voor van A. Roland Holst, Jan Prins, Werumeus Buning, Bertus Aafjes, Guido Ge- zelle, Paul van Ostayen, J. Schelt©- ma en M. Nijhoff. Advertentie l.M. GROTESTRAAT 121 TEL.2608 ALMELO B. Lohuis kampioen op 1 1 de lange baan Op de S toen wij ker Ijsbaan zijn gistermiddag lange-baanwedstrijden voor mannen gehouden om het kam pioenschap, van Overijsel. De 19-jari ge B. Lohuis uit Albergen (gemeente Tubbergem plaatste zich na span nende ritten op de 500. 1500 en 5000 meter eerste in het algemeen klasse ment. Een van zijn grootste concur renten. G. S. Steenbeke uit Olden zaal. verspeelde zijn prachtige kans door een val op de 500 meter. De uitslagen waren als volgt: 500 meter: 1 A. de Groot. Rutten (NOP), 58 sec., 2 W. Schipper. Wier den. 58.9: 3 B, Lohuis, Albergen, 59.1. 1500 meter: 1 B. Lohuis, Albergen, 3.05; G. S. Steenbeke, Oldenzaal, 3.06; 3 B. Hulshof. Albergen. 3.09.8. 5000 meter: 1 Steenbeke, 10.34.1; 2 Lohuis, 1045 4; 3 Schipper, 10.53.1; Algemeen klassement: 1 Lohuis, Albergen, 185.307: 2 De Groot, Ruf ten (NOP). 187,667; 3 Schipper, Wier den, 188.343. PREDIKBEURTEN Hengelo. Ned. Hêrv Gem., Grote Kerk, 10 u. ds. Blom. Bethl. Kerk, 10 u. ds. De Jong: 7 u. ds. De Jong. Sionskapel 10 u. ds. Rasseron. Wiik- gebouwd Elim, 10 u. ds. Hamer: 7' u. ds. Hamer. Pastoriegebouw 10 u. Jon- gerendienst. Doopsgez. Gem,, 1015 u. ds. Gorter. Baptïste Gem., 10 u. ds. Huizmga; 5 u. ds. Huizlnga; 7.30 u. Jeugdsamenkomst, Remonstr. Gem., 10.30 u. ds. Pols. Almelo. Grote Kerk. 10 u. ds. Van Woerden; 17 u. ds. Jorg. Kapel, 10.30 u. ds. C. P. van Andel, Borne (jeugd dienst). Het. Nieuwland 19 u. ds. Jörg. Jeugdkerk. Kerkplein. 10 u.; Het Nieuwland, 10 u.; Klein Toekomst. 10 u de heer B. Blonet. Vrijz. Godsd Bleekweg, 9 30 u.: mej. J. G. Klok man. jeugddienst; 10.30 u. ds. J. van Rossum, Emmen. Doopsgez. Gem 10.30 u. ds. H. van Bilderbeek, Bols- ward. (Uit andere bladen) Geboren: Gea A., d. v. B Bos en A Zlnger. Dellstraat 84, Enschede; Yvonne M T„ d. v. J. j. Monnlnk en M. J Bekke. Hoge Bothofstiaat 138a. Enschede. AaldiTk, z. v. Fam. Nielan- der—Amslng. Haven NZ 19. Almelo - Oveneden. Hendrik Elties. 83 j m. v_ Maaike Bloemsma. Schinholtst'raat 8 ia. Enschede; A. W. Jansen, 46 j„ m. v S. Venema. Eeftinksweg 20, En schede; Femla T. W. Lurvink—Obdeyn, 5J J.. vr. v. J. Lurvink, Deurninger- straat 72. Enschede; Harmlna Hendrl- ka Nijhuls. 81 j., wed. v. W. Vunde- rlnk. Elsbeekweg 109. Hengelo (O.): Frederika Putto. 76 j.. wed v. J van de Vosse. Deldeu; Gerhardus Mulder. 57 j. m. v. H. Blömer, Vtolterstraat 142, Almelo; Aaldrlk Nlelander, 84 J.. m. v. M. W. meiander—Verhaar, Vol- kertnkstraat 17. Almelo; Hendrika Veldhuis, geb. Nljveld. 34 J.. Borner- broekseatraat 95, Almelo: Hendrika Aleida Ten BrlnkeDommerholt. 86 j., Wlerden; Gerrlt Hendrik Nijhuls. 53 J„ Molendijk 21a. Rijssen: G. J. Kranenbarg, 71 J,. m. v. H. Dijkman, te Ruurlo. ALMELO Geboren: Henrlëtte J., d. v. H. J. Wanningen en F. Bouwes; Josephlna M H.. d. v g. J. Oude Luttikhuis en A. M. T. Engbers: Gerhardus A. M„ z. v. g. J. Schepers en g. M. Tij- scholte; Berend, 7 v. H. van Dooien en S. van Oostende: Lillane, d. v H. F. J. Hllgenberg en E J. Monler. Getrouwd: P. J. Even en E. M. G. Schiphorst; G. Steenhagen en J. G B. Wenneklnk; B. N. ten Dam en B W. Bokhove. Over'.edenW. Wehrmeijer, 77 J.; W. C. La tour, 84 J, GOOR Geboren- Johan, z. v. J. Stern en J. H. Scholten. Getrouwd B J H. Braamhaar en T. M. E. Relners; J. L. Scheepstra en J. Pleters. Met ernstige gezichten kijken ka pitein S. Zoer en dekknecht J. Knol naar de ijsmassa. Uren lang hebben ze gewerkt om bij het motorschip te komen en meer uren' nog zal het kosten om terug te komen in Almelo. Zaalhandballers strijden voor Oostelijke titel De Oostelijke kampioenschappen zaalhandbal worden dit seizoen voor de eerste maal georganiseerd. De winnaars bij de dames zowel als bij de heren krijgen het recht het Oos ten te vertegenwoordigen op de Ne derlandse kampioenschappen, die .n Maart te Amsterdam worden gehou den. Bij de dames maakt UDI (Arn hem) een goede kans de titel te ver overen. Zij krijgen het op te nemen tegen: Hercules. Olympia, HGV en Tubantia uit Hengelo en V en K uit Twello De UDI-heren zullen het in dit milieu zwaarder krijgen. De ploeg van de hoofdklasser Olympia, Hengelo is bij de heren favoriet Verdere gegadigden zijn HGV en Hercules uit Hengelo en het Winter - wijkse WWV. De wedstrijden zullen op Zondag 7 Februari in de Veilinghallen to Twello worden gespeeld. 'Het dubbele leven van dr. Gerbrand' HET DUBBELE LEVEN VAN DR. GERBRAND is een film naar het gelijknamige boek van Har.s Kades, dat een betrekkelijk actueel Dro- bleem van het na-oorlogse Duitsland behandelt Een jonge man. student in de medicijnen, heeft, aan het front geweldig veel ervaring opgedaan en voelt zich eigenlijk "ven bekwaam als een afgestudeerd arts. Door nood gedreven aanvaardt hij een positie als arts. Hij moet echter eens door de mand vallen en de op lossing komt, doordat hij zich zelf aangeeft en voor de rechter wordt gebracht. De terechtzitting hadden wij graag anders gezien. Het slot. dat hij met een vrijkomt, heeft ons daarom niet. geheel bevredigd. Het is immers dui delijk, dat deze man werkelijk schul dig is. De film is tamelijk sober gemaakt. Wanneer men wat medische onzin op de koop toe neemt is het echter een boeiend verhaal. (Palace, Hengelo) HAVENWIJK onthult u de perike len van Bent, die in een opvoedings gesticht heeft gezeten en die kan worden gered door de liefde van een man. Tussen de bedrijven door heeft haar vriendin een miskraam, waar aan zij sterft een vast programma punt van de Scandinavische export. Voor de hoofdpersoon loopt het goed af. Tot en met Maandag. Woensdag en Donderdag „Zo begint het leven". EUROPA '51 werd vorige week in deze rubriek uitvoerig besproken. (Palace, Almelo) SALOME is het verhaal van de prinses van Galilea, die Johannes de Doper liet onthoofden. Van het bij belse verhaal is in deze film niet veel overgebleven en ook het spel van Rita Havworth is nu niet direct van dien aard, dat men deze film niet kan missen (Varossieau, Almelo)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1954 | | pagina 5