Vier minuten voor middernacht. De dijk is dicht: vele uitingen van vreugde HET VADERLAND (Vervolg van pag. 1) Niet zo gauw was vannacht de dijk dicht, of honderden arbeiders voeren op boten, die zwaar waren geladen met keien, naderbij om de voet van de cais son verder te versterken- Dat zal zo nog lange tijd doorgaan, tot de oude zee dijk weer een verdedigingslinie is ge worden, waarachter de bevolking van het eiland zich veilig kan achten. De vloed heeft gisteren voor de laatste keer bezit genomen van de 2500 ha grote Vierbannenpolder. Straks, als de dijk sterk genoeg is, zal men kunnen begin nen het land leeg te malen. De pompen staan al opgesteld. Koningin dankte dijkwerkers Toen de sluiting van het dijkgat ge lukt was, liet H. M. de Koningin de bur gemeester van het zo zwaar getroffen Ouwerkerk, de heer Romeijn aan zich voorstellen, met wie zU zich enige t\jd onderhield. Tot de arbeiders, die aan boord van een perszuiger, waaraan de .Breezand" lag gemeerd, het moment afwachtten, waarop zij weer in actie zouden komen, zeide de vorstin: U ook allen hartelijk gefeliciteerd. Voorts ont ving de Koningin tal van personen, die nauw by het sluitingswerk betrokken zijn geweest, zoals de professoren Thysse en Jansen, aannemers en ingenieurs van rijkswaterstaat. Ook de ministers Drees en Algera onderhielden zich met dit gezelschap. Prins Bernhard heeft als gevolg van een lichte verkoudheid op het laatste moment moeten afzien van de voorgenomen tocht naar het rampgebied. Aan minister-president dr W. Drees erden namens de gehele arbeiders klasse. zoals werd gezegd, gelukwensen aangeboden door een van de arbeiders van de perszuiger. Dr. Drees sprak hier op zijn dank en bewondering uit vooi hetgeen de werkers bij Ouwerkerk heb ben gepresteerd. Vanavond om acht uur wordt in de Grote Kerk te Zienkzee een interkerke lijke dankdienst gehouden. Naar aanlei ding van Psalm 103 „Looft den Here, mijn ziel en vergeet niet een van zijn wel daden" zullen voorgangers van de Ned. Herv, Gereformeerde en Chr. Gerefor meerde Kerk, het Leger des Heils en een R.K. priester een kort woord spreken. De N.C.R.V. zal van deze dankdienst opna men maken, die Zondagmorgen van 11.30 tot 12.15 zullen worden uitgezonden. De regering heeft vanmorgen opdracht gegeven van alle regeringsgebouwen de nationale driekleur te laten wapperen. Den Haag vlagt Van vrijwel alle openbare- en kantoor gebouwen in Den Haag wapperde reeds vanmorgen vroeg de driekleur, terwijl de burgers hierbij niet achterbleven en in korte tijd had de stad al een feestelijK aanzien gekregen Dit bewijst wel hoe iedereen verheugd is over deze over winning op de zee. Ook gisteravond leef-l de heel ons volk mee met de laatsteI spannende ogenblikken voordat de dijkl was gesloten, want velen bleven bij hunj radio en waar men zich om vier minuten! voor twaalven ook bevond, overal hoor-| de men het Wilhelmus en geloei van del sirenes uit de luidsprekers klinken. Dankdienst

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1