Bouw van panden aan Zuidplein begonnen Amateurtoneelschool wordt 30 December geopend Na schouwburg thans winkels woningen en een restaurant zsl?er o.*™***™., Dreigend verlies van de concurrentie-post AMSTERDAMS raadslid: Is derde Petroleumhaven economisch verantwoord? W ijkraad Pernis vraagt onderhoud met wethouder Stadstelefoontjes Landbouwwerktuigen uit Canada overgedragen Winkels morgen tot 9 uur open Woensdag 23 December 1953 .paw. Dit zijn de panden op de hoek van het Zuidplan en de Pleinweg, waarvoor gistermiddag de eerste paal is geslagen. Linies ae Zuid- plein-zijde met beneden winkels en boven woningen; rechts de Pleinweg met eveneens winkels en woningen. In het midden een café-restaurant met terras op de eerste verdieping. Fanny's beeld in April gereed voor plaatsing Vergroot in Parijs gegoten in Haarlem Het bronzen beeld van Fanny BlankersKoen, waarmee de initia tiefnemers de sportieve vrouw in het algemeen willen eren, zal ver moedelijk omstreeks April gereed zyn voor plaatsing in Rotterdam. Men wenst „een alleszins daarvoor j het Zuidplein behoort, zal in het begin van het komende voorjaar in de ra#l komen. Op dit moment wilde wethouder Meertens er nog niet te veel bijzonderheden over vertellen. Bekend is echter dat het Zuidplein een belangrijk centrum zal worden, met ook gebouwen met een culturele taak. O.a. zullen hier enkele bioscopen worden gebouwd, hetzij aan het plein, hetzij in de directe omgeving. De heer Meertens deelde verder mee, dat het iets ten Z.O. van het „Rotterdams grootste heibaas,,' wethouder J. Meertens, had gistermiddag de touwen weer vast in handen, toen hij op de hoek van de Pleinweg en de Goereesestraat de eerste paal de grond in dreef voor een complex van drie bouwblokken. Het zal bestaan uit 57 woningen, 12 winkels en een café-restaurant, en komt behalve aan de Goereesestraat en de Pleinweg ook aan het Zuidplein te liggen. Dit nu begonnen bouwwerk wordt het tweede, dat zal liggen aan het toekomstige centrum van Rotterdam-Zuid. Het eerste, de schouwburg, vordert al flink, en diverse andere gebouwen zullen bin nenkort volgen. Vorm ingscen trum begint z'n werk Burgemeester Van Walsum zal "Woensdag 30 December in de Bca- trixzaal van het Groothandelsgc- bouw het Rotterdamse „Vormings centrum voor het Amateurtoneel" officieel openen. Nadat de oprichting van de Amateurtoneelschool enige vertraging had ondergaan, zijn de financiële perspectieven thans zoda nig dat het Vormingscentrum zijn werk kan beginnen. De eerste lessen zullen 4 Januari worden gegeven. Op de openingsavond zal de voor zitter van het gewest Rotteidam van de Nederlandse Amateur Toneel Unie, dr W. Th, L. van Geldrop, de docenten aan de cursisten voorstel len hierna geven de docenten een beknopte beschouwing van hun werkprogramma. De stichting „Vormingscentrum voor het Amateurtoneel" zal worden bijgestaan door een raad van advies en toezicht, onder voorzitterschap van de directeur van de Academie voor dramatische Kunst, de Toneel school te Amsterdam, waarin voorts zitting hebben de voorzitter van het NATU-hoofdbestuur en enkele door de Rotterdamse Kunststichting aan te wijzen leden. Het bestuur "an de stichting bestaat uit: dr W. Th. L. van Geldrop, (voorz.), D. A. van Krevelen, (secr.-penningmeester), Anna Blaman, Richard Flink, en Jac. Th. M. Thiel. Taxi-chauffeur gaf agent een lift Dank zij de lift. die een taxi chauffeur aan een agent gaf, kon de laatste een 48-jarige terrazzo- werker inhalen die in beschonken toestand op een motor reed. De terrazzowerker had zich niet ge stoord aan het stopteken dat de agent hem gaf op de Brede Hille- dijk. Hij reed fullspeed door. Met de taxi was hij spoedig achterhaald en toen bleek eerst de reden van zijn haast. Hij had de motor name lijk gestolen aan de Soetendaalse- weg. De man is in het hoofdbureau van politie opgesloten. Op de Westzeedijk ontstond gis teravond om kwart voor zes een botsing tussen twee vrachtauto's, waardoor het tramverkeer van de lijnen 10 en 15 een kwartier ge stagneerd was. Overleden na ongeval op Bergselaan De 58-jariee J. v. Embden-Sluijter uit de Aelwijn Florisstraat. die vorige week Dinsdag op de Bergse laan tegen een auto is gelopen en daarbij een schedelbasisfractuur en diverse andere verwondingen op liep, is gistermiddag in het Wester ziekenhuis overleden. Het plan Zuidwijk, waartoe ook in aanmerking komende omgeving"; gedacht wordt aan de ruimte oij de Ahoy' hallen, maar er is ook sprake geweest van een opstelling bij het Centraal Station. Een feitelijke be slissing is nog niet genomen. Han Rehm's ontwerp voor het beeld wordt te Parijs bij Bousquet in gips vergroot tot de ware afmetin gen. De hoogte van het beeld is plm. 2.50 meter, het komt op een vrij hoge sokkel (waarschijnlijk 2 m.) te staan. Eind Januari hoopt men met het vergrotingswerk gereed te zijn. Van Parijs wordt het gipsmodel naar Haarlem vervoerd, waar hot I Zuidplein geprojecteerde verkeers- in brons zal plein, waarbij de weg naar Dordl door de gieterij Binder i worden gegoten. Dordt zal afbuigen, zeer ruim zal worden. 1 Hierbij wordt al rekening gehouden met een sterke uitbreiding van het i verkeer in de toekomst. I Het Zuidplein krijgt, in tegenstel- ling tot dit verkeersplein, viaducten, 1 De bebouwing zal niet gesloten zijn. De drie bouwblokken, waarvoor De s.adsbeiaardier Ferd Timmer- gisteren de eerste paal werd ge- mans za] een programma van Kerst, slagen, komen in een U-vorm met liederen uitvoeren op het carillon de „Kopaan de Pleinwegkant te Kerstliederen op Raadhuis-carillon KAMERLID SCHILTHUIS OVER: Havens en Rijnvloot avond 24 December van 9—9.30 uur: én op het carillon voor Amerika bij het Museum .Boymans. Ie Kerstdag van 12-rl uur en 2e Kerstdag des -middags van 45 uur. ..KaaiMosselweer op Nationale Feestdag men zes dokterswoningen met prak tijkruimten. Het café-restaurant op de hoek van de Pleinweg en het Zuidplein krijgt o-m de beschikking over een verhuurbare zaal op de eerste verdieping, met er vóór een terras. Het heeft enige tijd geduurd voor men tot de bouw van dit complex 0%'erging, omdat eerst een oplossing moest worden gevonden voor het rrö, v -Pleinweg-monument". Dit is nu Het uagenspe. ..h.a<»t Mossel zal tijdelijk naar een stille plaats in de L'CPr OUPPVnPt-11 «mrden nrv iCa. weer opgevoerd worden op- de Na tionale Feestdag. 30 April, aldus heeft het Comité ter Behartiging van Nationale Belangen besloten. De re prise wordt gegeven door leden van het gewest Rotterdam van de Ne derlandse Amateur Toneel Unie. omgeving overgebracht. Het zal te- zijnertijd in de hof tussen de bouw blokken worden geplaatst. De bouwplannen worden uitge voerd door de combinatie Roos- Manhave en Kruithof. Architecten zijn Van der Broek en Bakema. ..Rotterdam moet millioenen investeren op speculatieve gronden AMSTERDAM. De heer R. Ih. Ie Cavelier (V.V.D.) heeft gister avond tijdens de hegrotlngsdiscus- sies in de Amsterdamse gemeente raad de vestiging van een derde Petroleumhaven In Rotterdam ter sprake gebracht. Spr. citeerde de Handels- en Transportcourant, waar- gezegd wordt, dat Rotterdam weer op het punt staat een groot mil- lloencn-iproject op stapel te zetten, nl. de derde Petroleumhaven. De te graven havens zullen bereikbaar zijn voor de grootste tankschepen. Wat kan Amsterdam hier tegenover stellen 7. zo vroeg spreker. Zijn de Rotterdamse plannen eco nomisch verantwoord? zo vroeg spreker. Rotterdam noch Amster dam hebben-de cliënt, die de derde Petroleumhaven moet bezetten. Am sterdam heeft de benodigde gronde" bouwrijp gereed. Rotterdam moet millioenen investeren om, op spe culatieve gronden, de derde Petro leumhaven te graven. Rotterdam heeft reeds twee van deze havens én tracht door een snel raadsbesluit, te nemen. situatie te forceren, zo zeide spreker. Amsterdam vergeten? Rotterdam heeft een sterk plan. goedgekeurd door de minister van Waterstaat, waarin de derde Petro leumhaven evenwel niet is opgeno men. doch thans ..pour besoin de la cause" is ingelast. Zal de minister dit goedkeuren? Of zal men. ook in Den Haag nog eens aan de stad 1er- ken. die door zijn haven Nederland tot een zeevarende natie maakte en di° Ar> bakermat was van de vel» vaart van weleer. „Rotterdam, dat Amsterdam zijn overslagbedrijf voor massagoederen misgunt wil thans voor -«"schikken on een besluit van het Ministerie van Waterstaat dat wel eens meer schele ogen maakt aldus de heer Le Cavelier De heren H. Douque <KV.Pi en A. S Herfst (Arb.) sloten zich bij dit b°torg aan De wethouder voor de Havens ad interim, mr. P van den Rorgh. zeide dat B. en W zich niet in het openbaar wensen uit te spreken over het beleid van °<"i ander gemeentebestuur B en W. zijn er van overtuigd, dat. de rege ring hier nauwlettend zal toezien en dat on het gebied van de Petro leumhaven "een handelingen worden verricht dje de NeHpfiaridse econo mie niet ten goede zullen ko men Het college blijft diligent op de mogelijkheid tot het vestigen van een olieraffinaderij te Amster dam Het college heeft alles ir. het werk gesteld om 1e daarvoor ge reed liggende terreinen goed bekend te 'doen zijn bij de betrokken in stanties. worden dupe van KSG-denkbeelden (Van onze parlementaire redacteur) Na de gevaren welke onze havens en onze Rijnvloot van Duitse zijde bedreigen, te hebben besproken heeft de heer Schilthuis (PvdA) er dezer dagen in de Tweede Kamer op gewezen, dat bij (le Kolen en Staal gemeenschap te Luxemburg met denkbeelden wordt gespeeld, die allerminst in de integratie thuis ho ren. Hij doelde hiermee o.a. op de geruchten over een vrachtfixatie in de binnenscheepvaart. Al was zijn ongerustheid dan enigszins verdwenen, nu hij had vernomen dat de Hoge Autoriteit besloten had zich met dit vraag stuk niet bezig te houden, wees hij er toch op. dat er nog verscheidene andere denkbeelden rondwaren, welker toepassing aan onze havens en onze Rijnvloot de volkomen ge oorloofde gunstige concurrentie-post zoü ontnemen, welke haar gronde- slag vindt in geografische gesteld heid. deskundigheid en goede ou- Tentoonstelling van bouwstoffenhandel In het Bouwcentrum m Rotterdam opende gistermorgen de Federatie van Verenigingen van Groothande laren in Bouwstoffen een tentoon stelling. dié de f-'ncties van de han. del in bouwstnfen uitbeeldt. De vice-voorzitter van het bouw centrum. profr Ir. H. Th. Zwiers, gaf ter gelegenheid hiervan een kort overzicht van de ontwikkeling van de handel in bouwstoffen. De voorzitter van de federatie, de heer J. F. Slendebroek. legde de nadruk op de functies van de han del. tillage. In de prijs die de verbrui ker van kolen en staal bij toe passing dier denkbeelden zou moe ten betalen, zouden hogere vrachten, overlaadkosten enz, gecalculeerd worden dan nodig is. Die prijzen zouden dus door de bemoeiingen der KSG zonder noodzaak verhoogd worden, hetgeen echter niet in overeenstemming is met de doel stellingen van de KSG. De heer Schilthuis sprak de hoop uit dat de Hoge Autoriteit zo ver standig zal blijven als zij zich t.a.v. de vrachtenfixatie heeft betoond en dat zij zich ook verder zal weten te verzetten tegen ieder streven dei- aangesloten landen dat niet uitgaat van Europese doch van eenzijdig nationale belangen, in strijd met de geest ener werkelijke integratie. Mislukte aanbesteding 70 woningen In de gisteravond gehouden ver gadering van de wijkraad voor Pernis heeft de voorzitter, de heer G. A. Soeteman. in antwoord op vragen uit de wijkraad meegedeeld, dat dezer dagen een aannemer op dracht is gegeven voor de bouw van een gymnastieklokaal in Pernis. Op gestelde vragen in verband met de mislukt© aanbesteding van ruim 70 woningen in Pernis antwoordde de voorzitter, dat. thans met grote spoed gewerkt wordt aan een nieuw plan en dat binnen afzienbare tijd een nieuw voorstel is te verwach ten De wijkraad toonde zich ver heugd, maar enkele leden meenden toch dat het aanbeveling verdient een onderhoud met de wethouder van openbare werken aan te vragen. Een voorstel in die zin werd met algemene stemmen aangenomen- Voorts werd besloten B. en \V. ce verzoeken een wachthuisje te plaat sen bij het beginpunt van buslijn 36 op het pleintje van de Burg. Ver- Duynstraat. Enige tijd geleden heeft de wijkraad bij B. en W. een ver zoek ingediend om een gedeelte van het vroegere voetbalterrein van Excelsior te bestemmen voor het bouwen van woningen van woning bouwverenigingen. Op de vraag hoe het hier mee stond antwoordde de voorzitter goede redenen te hebben en aan te nemen, dat B. en W. spoedig een antwoord zullen zenden Mist bracht duizend zorgen JA IT is het leuke van het leven, dat je nooit nan tevoren weel wat de dag van morgen brengen zal. Mossadeq verwachtte op zijn minst levenslang en krijg' Slechts drie luttele jaartjes. En wij hadden ons al voor bereid op een weliswaar sneeuwvrije, maar toch kou de kersttijd en voila.daar keerde het milde najaars weertje terug achter de ste vige dekking van een on doordringbare mist. Fietsen voor de ervarenen een kwes tie van instinct geworden bleek opeens weer een zaak van minutieuze berekenin gen. Autorijden, dat een to meloze vreugde kan zijn. was plotseling voor hen, die er beroepshalve niet aan konden ontkomen, een mei tegenzin volvoerde plicht En de trambestuurders re den voorzichtigjes aan ver der, op hoop van zegen, zon der zich er van te kunnen vergewissen of niet de een of andere kwajongen vijf meter verderop de rails har' opgebroken. Dat wareri dan nog maar drie van de zor gen die de mist de mens heid bezorgde. Rotterdam mer zou u klaagliederen kunnen zingen uit naam var de mensen in de havens, van de taxichauffeurs die de huisnummers niet konden zien. van de tvinkelende da mes voor wie het middag uitje alle aantrekkelijkheid had verloren omdat de sfeer ontbrak, van de stadgeno ten die profijt moeten trek ken van de verlichting, van.. Ja, 'n schier eindeloze lijst zon het worden, aan het slot waarvan dan de volgende klacht zou komen te staan die de echtgenote van een kennis hem overbracht. Rot terdammer moest die man gistermorgen noodzakelijk even spreken en daarom belde hij diens huis even de: ..Nee, dat gaat niet. Zie je, Harry is maar in bed ge bleven nu het zo mist. Je weet toch, dat hij ver-zien de is?" Kerstboom )P de zaak hadden ze te lgen hem gezegd: „In de .oods staat een aardig Kerst boompje, neem dat maar nee naar huis. vinden je kinderen vast wel leuk." Verheugd had vader de boom (want boompje was .vel wat bescheiden voor de groene reus) op zijn fiets geladen en in drie kwartier vas hij naar huis gelopen want fietsen kon hij zo niet Thuis vond hij niemand: de kinders speelden ergens op ;traat en moeder was zeker net een boodschap doen. H; lacht: ..Ik zal ze verrassen :n de boom midden in de kamer zetten. Zal je de ge- richten zien als ze thuis ko nen!" Het was een heel kar wei om de boom de twee rappen op te krijgen. Eer naar dikke takken zaten in 1e weg. en die zaagde va der daarom af. er blevet er toch nog genoeg over Terwijl hij de spar door df gang naar de kamer zeulde hoorde hij een zacht gerit sel: de boom liet op het smetteloze ganglopertje eer glimmend spoor van uitge vallen naalden achter. He' kostte nogal wat moeite orr de boom goed te laten staan -naar vader liet zich 'niei kennen, en na twintig mi nuten zwoegen stond hei Kerstsymboolfier rechtop midden in de kamer. Dp vloer en de meubelen wa ren bedekt met een laag naalden, dat rook lekker vond vader. Toen kwam moeder thuis. Op de gang gleed ze haast uit over de naalden, toen ze de kamer een boompje of niet!", zei vader losjes, met een air alsof hij zojuist Napoleon had verslagen. Toen brand de moeder los. „Wat heb je je nu laten aansmeren! Hoe haal je hel in je hoofd om met een boom van verleden jaar aan te komen! Kijk toch eens. -de versiering van ver leden jaar zit er nog in. en haast alle naalden zijn uit gevallen!" Toen vader de volgende norgen eens voorzichtig bij de milde gevers van de boom informeerde vernam hii. dat het er inderdaad een van de vorige Kerst was. Ziin kinderen zullen het di' '•aar zonder Kerstboom mo» stellen In de telbar-- N de telkamer van de 1 Sociale Raad aan de Oost- eedijk heerst deze dager en gezellige drukte. Daa ,;ilkes weer in Rotter dam: in hoe vond u raaslencia van middag, vroeg ketelbinkie, er veg was ie. vorden namelijk de Kerst lakketjes. die de Verenigin: /an Belangstellenden voo< Rotterdamse Tuberculosr Sanatoria aan ruim zeven honderd Rotterdamse TBC- latiënten in diverse sana toria gaat uitreiken, klaar gemaakt. Dank zii het en- 'housiaste werk van. vele collectanten, die het hele iaar in de weer zijn ge weest; is het nodige geld er gekomen Dezer dagen zul len de pakjes worden be zorgd. Alle pakjes bevatten fruit en verder een nuttig voor de mannen een flinke map schrijfpapier, en voor de kinderen speelgoed, Goed werk, daar aan de Oostzeedijk! |D E theeschenkerij van Diergaarde Blijdorp zal volgend jaar worden ver bouwd tot reptielenhuis, zo als u wellicht elders al in deze krant hebt gelezen. Als plaats voor rust en lafenis bleek deze ruimte namelijk in het geheel niet rendabel. Een professor hier ter plaat- e, geregeld bezoeker van de diergaarde, vond het toch vel heel erg jammer dit zonnige zitje te moeten mis ken en informeerde eens bij de directie of het nu toch niet mogelijk was. dat hij Enfin, ze hebben eens een .'luchtige berekening ge naakt en bevonden, dat zo'n lan de hoogleraar in de ver aten theeschenkerij geser veerde kop thee of koffie lan op ongeveer vierhon- lerd gulden zou komen. En laar konden ze heus niet :an beginnen, deelde de di- ectie mede. De professor 'aarschijnlijk ook niet •nkt Rotterdammer. draaiende cirkels op myste rieuze wijze op elkaar. De elegante figuren, dat rnoogt ge wel weten, zijn geschilderd met een bijzon dere. lichtgevende verf. en ze worden belicht door kwiklampen. Toen de heer Groeneveld op de grote Ahoy'-tentoonstelling Phi lips' Wondertuin zag. kwam het idee bij hem op: Zoiets in mijn étalage! Maar het geheim van de lichtgevende verf werd niet prijsgegeven. Priiritr en dus ging de heer Groe" 'J*lh neveld samen met zijn kun dige reclame-man. de heer Engelman, op zoek naar een andere soort. Na uitgebreide speurtochten ontdekten ze tenslotte in het buitenland deze verf. die nu voor hat eerst in ons land wordt ge bruikt. Met z'n drieën: he ren Groeneveld Engelman en étaleur Hoogeboom brachten de mannen het na veel proberen en verande ren het materiaal was 'mmers gloednieuw! tot dit meesterstukje, dat een wandeling door de mist best waard-is! Het grapje van de rode en de blauwe cir kel moet U zélf maar zien te Joorgronden Vier honderd Rotterdamse kinde ren vierden gistermiddag in de Congreszaal aan de William Boothstraat het Kerstfeest, dat hen door het Leger des Heils werd aangeboden. Met volle aan dacht luisterden de kinderen nagr een Kerstverhaal, en naar de mu ziek van het Jeugdkorps uit Schiedamen zongen ze de Kerst liederen, waarvan de tekst op een groot, scherm naast de brandende Kerstboom stond te lezen. Na af loop van het feest kregen ze al lemaal een pakket met kleding een broekje, een hemdje en een paar kousen die aangeschaft konden worden uit de opbrengst van de kerstpottenactie. In de avonduren werd. onder leiding van de brigadier P. Deur- loo, een dergelijke samenkomst voor ouderen gehouden. Toen speelde een muziekkorps, dat was samengesteld uit leden van de korpsen uit alle wijken. Omdat het. koor van de Congreszaal zelf in de strafgevangenis in Scheve- ningen zong. was het zangkoor uit de Teirlingerstraat naar de Congreszaal gekomen Aan het einde van de avond werden vijf honderd levensmiddelenpakketten uitgereikt. Tentoonstellingen Tijdens de Kerstdagen zijn nog te bezichtigen de volgende tentoon stellingen: 't Kolkje, Aelbrechtskolk 10. werk van Henny Radijs. Olga Oder- kerk. Herman Mees. Jan Wijsbroek, Paul Suurland, Jaap Kraanen en Ru de Giev. Geopend Do. IJ17 en 19—21 uur. Vrijd.. Zat. en Zond. 1—5 uur. Finse School. Pr Mauritssingel, Kerst-schilderijententoonstelling. Geopend Vrijd.. Zat., en Zondag. De jchlpperspredikant ds A. van d« Most zal het kerstfeest leiden, dat hon derden schippers met hun gezinnen op Tweede Kerstdag 's avonds om 8.30 uur in de Wilhclminakerk hopen te vieren. Vijf kwartier werk had gistermiddag het personeel van slangenwagen 102 in samenwerking met de beroepsbrand weer om een hardnekkige schoorsteen brand in de Baroniestraat te blussen. De kachel bleek uitsluitend met hout te zijn gestookt, De leiding van de blus sing had onderbrandmeester C. H. Driessen. om half acht morgenavond zal wethouder Hogeweg de verlichting van de Kerstboom van de speeltuinvereni ging Tarwebuurt aan de Blankenburg, straat ontsteken. Eerste Kerstdag, des avonds om zes uur zingen het mannen koor M.O.Z en het gemengd koor „Zanglust" o.l.v. A. Zuidendorp Jr er kerstliederen De senaat van het Rotterdamsch Technisch Studenten Gezelschap is als volgt samengesteld :H. J. Lems, prae- ses; K. G. de Greef. ab-actis; C. G. Boelaars, quaestor. in het kerkgebouw Simonstraat Schiekadc, wordt Donderdag aan de vooravond van Kerst een kunst-avond gegeven door de organist Dirk Jansz. Zwart, de declamator Anton Langeler en het Geref. koor „Cantate Deo". Het concert begint om 8 uur. Geslaagd aan de vrije Universiteit te Amsterdam voor het candidaats- examen rechten mej. H. Groen uit Rot terdam. Het in aanbouw- zijnde tehuis voor werkende jongens aan de Burg. Josselin de Jonghlaan in Overschie is onder de kap gekomen. School Maatsch. Werk: Vijftien leerlingen gediplomeerd Vijftien leerlingen, veertien da mes en een heer, ontvingen van morgen het diploma van de School voor Sociale Wetenschappen en Maatschappelijk Werk. De adjunct directrice, mej. mr E. van Hille, noemde dit aantal kwantitatief een dieptepunt in de geschiedenis van de school. „Gelukkig is er geen sprake van een absolute neergang", aldus mejuffrouw Van Hille. De voorzitter van het curatorium, de heer C. A. 't Hart, reikte de di ploma's uit. ..Jullie hebt nu enige theoretische kennis vóór op onge- diplomeerden," zo zei hij. „de op leiding zal echter te kort schieten als je voor de mens zelf gaat wer ken. Maatschappelijk werk is dan ook geen vak. maar een roeping, waarbij men met zijn hart moet werken." Namens de leraren werden de ge slaagden gelukgewenst door dr R. Eysink en namens de Schoolge meenschap door mejuffrouw A. Kolk. De gediplomeerden zijn: de dames J. Groenweg, B. Hoolboom. T. C. M. de Kluis M. H. M. Lap. A. M. Meyerink, Chr. B. A. D, Olthoff, N. Oskam. M. Schouten. J. van der Velden, L. van Vliet uit Rotterdam, M Lammens uit Dordrecht. M. A. Maas en R. A. van der Werff uit Den Haag. L. O. A. Palm uit Was senaar en de heer L. F. Melcherts uit Rotterdam. Adres aan B. en Wover routewijziging bus 32 De bewoners van de Oost-Side- linge en Zestienhovensekade heb ben in een uitvoerig adres aan bur. gemeester ett wethouders gevraagd om de oude route van de vroegere C-bus (lijn 32) te herstellen en ver der om te doen onderzoeken of de mogelijkheid bestaat dat eventueel uitbreiding aan deze route wordt gegeven naar het centrum van Rot terdam. teneinde overstappen op bus- en tramlijn en naar andere stadsdelen mogelijk te maken, c.q. te vergemakkelijken. Vooral de bewoners van de Oost. Sideiinge achten zich bijzonder ge dupeerd door de routewijziging. Kerstpottenactie bracht circa j 4500.r op De>Kerstpottenactie van het Leger des Heils bracht gisteren f 1127.69 op. Het totale bedrag dat nu is in gezameld, is ongeveer vijf en veer tig honderd gulden, dat is net zo veel als in 1952. De opbrengst is ech ter niet geheel bevredigend, als men bedenkt dat ter gelegenheid van Rotterdam-Lichthaven dit jaar ook in de avonduren mócht worden ge collecteerd. Daarom kan men. nu de Kerstpotten weer zijn verdwenen, zijn gaven nog storten op gironum mer 537600. Op de Schiedamseweg is gister avond om kwart voor zes de 66- jarige weduwe M. Scheepbouwer- Lipka uit de Schietbaanlaan aan gereden door een tramwagen van lijn 8. Ze is naar het Coolsingel- ziekenhuis vervoerd. Het tramver keer had een kwartier vertraging. Late Sin* A LS een klein meisje op 1 een feestavond van mden van dagen Sinter- "laasliedjes zingt onder 'n erstboom, moet liet toch wel een bijzonder feest zijn. Van Dinthers Vrien- n j t den hebben het Sinfer- Crflöf dat Zietl klaasfeest niet gezamenlijk gevierd en gisteravond hebben zij het maar met •et kerstfeest gecombi neerd. A) deed het dan wat vreemd aan Sinterklaas in een met dennentakken ver sierde zaal van Odeon te zien. de stemming was er opperbest. Daar zorgde de cabaretgroep van Aad van de Berg voor. op. Aan de telefoon kwam binnenstapte stokte de adem -geschenk: voor de vrouwe- echter mevrouw, die vertel- haar in de keel. „Nou. is het lijke patiënten knotten wol, tAIE denkt, dat hij of zii v v is uitgekeken op alle chtjes van de „lichthaven". ïoet vóór Maandag a.s. toch iog eens even naar de Oost- eediik wandelen. Boven op ie dijk. op nummer 286. is ie firma Groeneveld (bril len) eens lekker tegen de draad ingegaan. Terwijl an dere winkels juist baden in een zee van licht, is de étalage van Groeneveld don ker. Dat is nodig om de héél bijzondere versiering beter te doen uitkomen. In het donker namelijk straalt een sierlijke fee in wonder lijke kleuren, helder oplich tend tegen de donkere ach tergrond, en links in de éta lage balanceren twee rond- De accordeoniste Willy Ree heeft de oudjes even tjes aan het zingen gezet Vooral de goochelaar mr Tavisto. die het toneel in 'n bloemenperk verander de. kreeg een hartelijk ap plaus. Na afloop kregen de feestgangers een presentje mee naar huis. Plechtigheid aan IJsselhaven De eerste zending landbouwwerk tuigen, geschenk van het Canadese volk voor de slachtoffers van de watersnood, is vanmorgen aan de TTsselhaven door de voorzitter van Stichting voor de Landbouw, de tl er H. D. Louwes, in ontvangst nomen. Daarvoor waren de met de Prins' Willem III uit Canada aangevoerde goederen door de zaakgelastigde van de Canadese ambassade, mr Trem- bav, overgedragen aan de tweede voorzitter van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Ronde Kruis, ge- neraal-majoor dr J. Th. Wilkens. Een klein gedeelte van de 250 tractoren, tien oogstmachines. tien schijfeggen en 57 kisten landbouw gereedschappen stond op de kade. toen vanmorgen omstreeks half 12 de zaakgelastigde deze eerste zen ding met een korte toespraak over droeg aan het Roode Kruis. De zonding maakt deel uit van het „agrarisch plan", dat ongeveer 7 millioen gulden aan goederen omvat. De Canadezen hebben een groot deel hiervan voor hun reke ning genomen. Namens het Roode Kruis sprak na hem generaal-ma- joor dr Wilkens. die de goederen op zijn beurt overdroeg aan de Stichting voor de Landbouw. Deze zou, zo merkte de heer H. D. Lou wes op. zorg dragen voor een goede verdeling in de getroffen gebieden. Ook hij dankte de Canadese bevol king voor de spontane hulp, eerst tijdens de dagen van de ramp en nu weer bij het in cultuur brengen van de geteisterde gebieden, ge boden. De heer C. Philipse uit Middel burg sprak namens de commissaris der Koningin in de drie getroffen provincies. De plechtigheid, waaraan mede werking werd verleend door het Westkapelse Dameskoor, werd bij gewoond door vele autoriteiten. De winkelbedrijven in Rot terdam zullen morgenavond tot negen uur geopend mogen zijn. Vermaakcentrum morgen nog tot 12 uur open Het Vermaakcentrum aan de Jong kindstraat zal morgenavond (Don derdag) voor 't laatst geopend zijn. Het wordt om middernacht gesloten. AUCKLAND Het Britse ko ninklijk paar is Dinsdagavond aan boord van het koninklijk jacht ..Gothic" in de haven van Auckland, Nieuw-Zeeland. aangekomen

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1