Principiële nederlaag voor de regering Links tegenover rechts Tweede Kamer Franse PTT in staking? rn Amendement Van den Heuvel 111 Mossadegh tekent ho ger beroep aan Semi-pelagiaans DULLES WIJST OP ZWAKTE ACHTER IJZEREN GORDIJN „Maar ook de NAVO lieeft een wankele fundering" Prinses Wilhelmina te midden van grote kinderschare Mau- aal" mau-„gener, gedood jg 1/ fs /V A IS WOENSDAG 23 DECEMBER 1953 Redactie en Administratie: Apeldoorn: Hoofdstraat 102, telefoon 4089, Giro 192120. Arnhem: red actie-tel. 20405, advertentie-tel. 21493; agent Koaingsstr. 69b, tel. 23673, adm. Hoofdstr. 102, A'doorn. Zwolle: Melkmarkt 34, telefoon 7030, Giro 420473. ïwenthe: redactie-teL Enschede 4623; advert.-teL Nijver. dal 834; adm.: Zwolle, Melkmarkt 34. ibonn.pr. 49 et. p. week; f 6.35 p. few. losse numm. 13 et. Tiouw- ELFDE JAARGANG No. 2654 Verwachting tot hedenavond: MIST TREKT OP Aanvankelijk nog plaatselijk mist, voornamelijk in liet Oosten van het land. Overigens zwaar bewolkt met hier en daar wat lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Iets hogere temperaturen. Morgen: Zon op: 8.47 Maan op: 21.12 onder: 16.32 onder: 11.02 Directie: C. A. KEUNING en Mr K. VAN HOUTEN Hoofdkantoor: N.Z. Voorburgwal225, Amsterdam Hoofdredacteur: Dr J. A. H. J. S. BRUINS SLOT BIJ de behandeling van de begro ting van Landbouw is gisteren een belangrijke beslissing gevallen, waardoor aan de regering een prin cipiële nederlaag is toegebracht met betrekking tot het beleid van minister Mandholt ten aanzien van het land bouwonderwijs in de Noordoostpolder. De heer Chr. van den Heuvel had een amendement voorgesteld, onderte kend door leden van alle rechtse par tijen, waarbij de post, waarop gelden voorkwamen die betrekking hadden op de stichting van een rijkslandbouw- wintersohool in de Noordoostpolder met 1 werd verminderd de post waarop de gelden voorkwamen die dienen voor subsidie aan het bijzon dere landbouwonderwijs met 1 werd verfhoogd. In de toelichting werd gezegd dat daarmee werd beoogd de aangevraag de gelden, niet te bestemmen voor een rijksschool, maar voor de bijzondere landbouwschool in de polder. Deze vorm moest worden gekozen, omdat het niet mogelijk is bij amen dement precies te bepalen hoeveel er van de ene post af moet en hoeveel er bij de andere post bij moet om het doel te bereiken. Die ene gulden is een symbool maar het is een symbool waarnaar de rege ring -zich naar constitutioneel gebruik behoort te richten. Doet zij dat niet, dan moet zij of de betrokken minister daar andere con sequenties uit trekken. LANDBOUWONDERWIJS IN N.O,POLDER E heer Oud had twee opmerkin- gen, waar wij iets over willen zeggen. Ten eerste vond hij het in strijd met het A.R. staatsrecht, om de regering te willen dwingen tot het doen van meer uitgaven. Geheel in het midden gelaten of zo iets onder alle omstandigheden in strijd is met A.R. staatsrecht het geen niet onze mening is moet wor den opgemerkt dat het hier niet ging om het doen van meer uitgaven, maar om een- geval van af- en overschrij ving, waardoor van meer uitgaven geen sprake is. Het ging er om de gel den daar te brengen waai zij billijk heidshalve behoren. Het tweede punt was dit dat de heer Oud vond dat dit amendement slechts de betekenis had van een motie die de regering naast zich neer kon leggen. Wij zouden wel eens willen weten wat de heer Oud in 1925 zou hebben gezegd als de regering indertijd hei amendement-Kersten tot vermindering van een post waaruit het gezantschap bij het Vaticaan Werd bekostigd, met een gulden, naast zich neer zou heb ben gelegd. De heer Oud heeft, als wij het goed hebben, indertijd voor dat amendement gestemd. Maai -gelijk wij reeds opmerkten zijn dergelijke amendementen terecht steeds beschouwd als amendementen, die directe dwingende betekenis heb ben. - IN1STER MANSHOLT, die het jyl zwerk zag dreigen, heeft nog ge probeerd er aan te ontkomen. Hoewel hij altijd had gezegd dat er in de Noordoostpolder maai één school kan bestaan, was hij nu bereid om drie scholen mogelijk te maken, mits deze werden ondergebracht in een materieel technisch centrum, zodal men technische hulpmiddelen, proef tuin en een deel der lokaliteit ge meenschappelijk zou hebben. De zaak kwam niet al te duidelijk uit de verf. De minister sprak ook o-ver zoiets als „technische leraren", die gemeen schappelijk zouden kunnen zijn. Wij willen wel verklaren dat wij hier weinig voor voelen. Dat is blijk baar een poging om toch nog die „pol dergemeenschap" te redden, waarover de minister het in verband met dit on derwijs in de Memorie van Antwoord had. Ook gingen nu ineens de kosten mee spreken. Als de minister op de kos ten wil bezuinigen, moet hij geen rijks school stichten. Wij voelen niets voot het kostenargument als het dient om een rijksschool op de beén te helpen en een bijzondere school te benadelen. Wij zijn van mening dat de idee van dit technisch centrum, een gevaarlijk idee is, dat er in wezen op gericht is om het onderscheid tussen openbaar en bijzonder onderwijs te relativeren en dat voor het onderwijs over d< hele linie zeer gevaarlijke consequen ties kan inhouden. Ook zonder dat men er op uit is om de oude coalitie te herstellen dit aan het adres van de heren Bruyn en Vermeer heeft het zijn nut dat er in de Kamer een rechtse meerderheid blijft Dat heeft deze motie die in een zuivere rechts-linksstemming werd aangenomen, bewezen. Dat is een les voot de komende sta tenverkiezingen! (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer heeft gistermiddag na een vrij bewogen debat tussen minister Mansholt en de heer C. v. d. Heuvel (AR), waarin zich ook vele andere Kamerleden mengden, een tweetal amende menten van de heer v. d. Heuvel aanvaard, waarvan de bedoeling was de in de begroting van Landbouw aangevraagde gelden voor de Rijkslhndbouwwinterschool in de Noord-Oostpolder te bestemmen voor de bijzondere landbouwwinterschool in deze polder. Bij de stemming bïeek dat de Kamer in deze zaak in klassieke zin links tegenover rechts staat. De amendementen werden met 35 tegen 29 stemmen aangenomen. Voor stemden de AR, de CH, de KVP, de KNP en de SGP. Tegen stemden de socialisten, de liberalen en de communist Haken. Het standpunt van minister Mans- holt, die aanvaarding van de amen dementen afried, kwam ten slotte hierop neer, dat hij bereid was van de voorgenomen stichting van een Rijkslandbouwwinterschool af te zien en te willen streven naar de stichting van een schoolcomplex in de Noord Oostpolder, waarin drie scholen met eigen schoolbesturen als vleugelscho- len zouden worden opgenomen en die gebuik zouden maken van een technisch centrum, dat de voor het onderwijs benodigde landbouwwerk tuigen, proeftuinen enz. zou omvatten. De minister liet in het midden welk soort christelijke school er dan zou komen. De heer v. d. Heuvel (AR) daarbij gesteund door de heer De Ruiter (CH) en de heer Ëngelbertink (KVP) waar deerde de tegemoetkomende houding minister Mansholt, maar zag niet in, waarom de minister voor het jaar 1954 nog gelden beschikbaar wilde stellen voor de stichting van een Rijkslandbouwwinterschool, want deze is er immers nog niet. De minister deed uitgaande van zijn nieuwe sug gestie volgens de heer v. d. Heuvel consequent, wanneer hij van meet af aan de bestaande Prot. Chr. Land-' bouwwinterschool ging subsidiëren en de voor de Rijksschool uitgetrokken gelden hiervoor gebruikte. De minister behoefde niet in het midden te laten, welke chr. school in zijn „vleugel- school"'-plan diende te worden opge nomen. De1 bestaande chr. school heeft haar statuten en wordt door alle predikan ten ter plaatse gesteund. Voor de Rijksschool hebben zich slechts drie a vier leerlingen gemeld. Natuurlijk is deze Chr. school, die geen CBTB- school (Chr. Boeren- en Tuindersbond) is, bereid, wanneer ook de twee andere scholen, die de minister zich voorstelt te stichten binnen zijn voor gestelde plan, tot stand zullen zijn gekomen, over het gezamenlijk ge bruik van de technische outillage overleg te plegen en daarvoor een re geling te treffen. Daarom stelde de heer v. d. Heuvel bij amendement voor, artikel 25 van de begroting, waarop de geiden voor de Rijksland bouwwinterschool in de Noordoost polder werden aangevraagd, met een gulden te verlagen en artikel 125 van deze begroting, waarop de subsidies voor de bijzondere landbouww-inter- scholen worden aangebracht, met een gulden te verhogen. De AR-woord- voerder wilde kennelijk geen onvrien delijk gebaar tegen de minister van Landbouw maken door de begroting in het algemeen met een gulden te Tot de dieren die in de Am sterdamse Artis volkomen be wegingsvrijheid genietenbe hoort een kraai, haar naam is Gerrit, die lak heeft adn beleefd heden. Als zij bemerkt, dat er bij een bezoeker of bezoekster iels lekkers te halen valt, ge neert zij zich niet een aanval op het begeerde te doen. Deze,dame kreeg de kraai plotseling op haar tasje en het dier ging niet eerder weg alvorens wat gekre gen te hebben. Als 't nietgauw genoeg gaat pikt zij de lekker nijen uit de handen weg. ARBEIDSONRUST NEEMT HAND OVER HAND TOE Terwijl de procedure der presidents verkiezing te Versailles zich op haar zesde dag moeizaam voortsleepte, nam de arbeidsonrust in Frankrijk hand over hand toe. Er zijn stakingen bij de posterijen, op de vliegvelden en ook de wijnboe ren worden weer opstandig, evenals in de zomer. Gisteravond riepen het (communis tisch) algemeene vakverbond en onafhankelijke vakverenigingen de postbeambten op, onmiddellijk het werk neer te legen en dit niet te her vatten vóór de Eerste Kerstdag om 20 uur. Postsorteerders op de spoorwegsta tions en op vele grote postkantoren legden het werk neer op het hoogte punt van de Kerstdrukte. Van de zijde 'van de P.T.T. wordt meegedeeld, dat de stakingsbeweging nog locaal was en sporadisch en het meest uitgesproken in sectoren, waar de communisten de leiding hebben. verlagen, de conventionele staats rechtelijke daad, waarmee de Kamer het beleid van een minister pleegt af te keuren. Zijn amendementen lieten de hoogte van het begrotingsbedrag onaangetast en moesten dan ook als een geheel worden gezien. Minister Mansholt bleek hardnekkig te willen vasthouden aan de aange vraagde gelden voor de Rijksland bouwwinterschool. Hij draaide het op een bepaald ogenblik zo, dat deze gelden door hem zouden worden ge bruikt voor de financiering van het gemeenschappelijk technisch apparaat, dat in zijn „vleugelscholen"-plan was geprojecteerd. Hij wilde er blijkbaar zeker van zijn, dat de bijzondere scholen, die er zouden komen tot de gewenste technische concentratie zou den komen in verband met de hoge kosten voor het rijk. De heer Ëngelbertink (KVP) vond het betoog van de minister verwar rend. Thans wi hij blijkbaar, aldus deze afgevaardigde, de bestaande Chr. Zie verder pag. 3, le kol.) De Perzische oudpremier dr. Mos sadegh heeft bij het opperste gerechts hof beroep aangetekend tegen zijn veroordeling tot drie jaar gevangenis straf door het militaire tribunaal, dat hij onbevoegd en onwettig noemt. Spoorbomen niet gesloten Ernstig ongeluk op bewaakte overweg te Schiebroek DODE EN ZWAAR GEWONDE (Van een onzer verslaggevers). Gistermorgen omstreeks kwart voor negen is een trein van de dienst Den HaagRotterdam-Hofplein, waar schijnlijk ten gevolge van de dichte mist, in volle vaart door een niet ge sloten spoorwegovergang te Schiebroek gereden. Op dat ogenblik passeerden juist een vrachtauto en een bromfiets berijder de spoorwegevergang. De gevolgen waren verschrikkelijk. Zo wel de vrachtauto als de bromfiets werd door de trein meegesleurd en vernield., waarbij de bromfietsberijder zwaar werd gewond' en de bestuurder van dc vrachtauto gedood. Nader wordt vernomen, dat het slachtoffer, de inzittende van de vrachtwagen, d-e 36-jarige vertegen woordiger W. J. Val (Rotterdam) is. De bromfietser, die zware hoofdver wondingen opliep, is de 51-jarige G- H. Alers (Schiebroek). Het ongeval gebeurde nabij de over weg nabij het station Schiebroek aan de Kleiweg. Enkele minuten te voren was een trein uit de richting Rotter dam de overgang gepasseerd en daar voor waren normaal de bomen neer gelaten. Dadelijk na het vertrek van deze trein van het station-Schiebroek wer den de spoorbomen omhoog gehaald èn stak het wachtende publiek de overgang over. Enkele minuten later kwam de sneltrein aanrijden. Onge veer honderd meter voor de overgang bij Schiebroek is nog een bewaakte overgang, die eveneens niet gesloten was op dat ogenblik. Catastrophe voorkomen Op deze tweede overgang is een ca tastrophe voorkomen, dank zij het kordate optreden van een conducteur van de Rotterdamse Electrische Tram. Een grote groep schoolkinderen wilde namelijk juist deze overgang passeren. De conducteur die de trein hoorde na deren hij zag niets, want er hing een dichte mist hield door geroep deze kinderen tegen. Ternauwernood ontsnapten zij aan de dood, want en kele seconden na het bevel van de conducteur volgde de botsing op de andere overweg. Van de zijde der Ned. Spoorwegen wordt medegedeeld, dat het signaal oo onveilig stond. De wagenvoerder van de sneltrein moet dit in verband met de mist niet hebben bemerkt. Hij ging derhalve van de veronderstelling uit dat de spoorbomen gesloten waren. Honderden meters verder kwam de trein tot stilstand. De auto was in brand gevlogen. Zowel de bewaker van de spoorweg overgang als de wagemvoerder waren geheel overstuur na het gebeurde. Onder de passagiers van de trein ontstond een lichte paniek. Niemand werd echter gewond. Het treinverkeer in beide richtingen was geruime tijd gestagneerd. Ge strande passagiers werden met bussen verder vervoerd. DE rede van prof. Rogier over Schaepman voor het KVP-con- gres is in druk verschenen in het Ka tholiek Staatkundig Maandschrift. Nadat die rede gehouden was heb ben wij de debatten ovér het huma nisme gehad. De rede van prof. Rogier bevat een passage, die een merkwaardig licht doet vallen op de houding van de Rooms-Kathöüekeh in dezen. Men leze het volgende citaat uit die rede: „Een Katholiek is per se een huma nist in de christelijke zin, want hij ge looft in de vrije wil en in een beslis send aandeel van de mens in de be werking van zijn eigen zaligheid. Een protestant, geneigd alles te zetten op de ene kaart van de genade of van het geloof alleen, is per se geen humanist." Hier ziet men wat het semi-pelagia- nisme in de practijk kan betekenen. Hernieuwd beroep op Europa De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, zeide gisteren in een redevoering over de buitenlandse politiek: „Het schijnt, dat de exploitatie door de Russische machthebbers van hun eigen en de satelliet-volkeren een punt heeft bereikt, waarop het roekeloos voor hen zou zijn een algemene oorlog in te gaan1" E Ouwerkerk moge al uit zijn E E isolement bevrijd zijlij ge- s heel begaanbaar is het dorp E E nog niet. De Molenweg b.v., p die van Stenendijk (Zierik- |j zeenaar Ouwerkerk loopt, is vrijwel nog onbegaanbaar§j hetgeen de hier afgebeelde f§ familie Van Oever en onder- E vond tijdens haar terugkeer naar huis. De minister sprak aar een lunch van de nationale persclub en zeide daar voorts, dat ontevredenheid achter Kerstfeest op Het Loo De nationale kolenraad in Engeland heeft bekendgemaakt, dat de En gelse kolenmijnen de vorige week meer kolen geproduceerd hebben dan in enige week sedert hel uitbre ken van de tweede wereldoorlog De mijnwerkers leverden een pro ductie van ongeveer 5.000.000 ton. Met ingang van 1 Januari is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool in Delft, af deling Scheikunde mej dr. ir. A. E Korvezee /Aj is de eerste vrouwelijke hoogleraar te Delft. Mej. dr. ir. A. E Korvezee achter haar bureau. (Van onze correspondent) Toen Het Loo gisteren gehuld lag in. het donker van de late midwinter middag, brandden in de ontspannings zaal van het 'witte paleis vele lamp jes in een kerstboom, die bijna tot aan het plafond reikte en kinderen zongen van het Licht dat is opgegaan uit 's werelds duistere wolken. Het waren de kinderen van de gevallen verzetshelden, die met hun moeders soms ook met een vader, het Kerst feest vierden in het witte paleis. Maar dat niet alleen. Ook H. K. H. prinses Wilhelmina was in hun midden. Na- geneg tot aan het einde bleef zij in de zaal om het blijde feest mee te vieren. Behalve de hoge kerstboom met zijn lampjes in vele kleuren, die aan de rechter zijde van het toneel een plaats had gevonden, stonden ook aan de andere kant twee sparren met alleen blanke lichtjes. Langs de wan den waren groenversieringen aange bracht, waarin kaarsen brandden. Het feest werd de kinderen aange boden door de Stichting 19401945 De voorzitter, de heer S. Toom. open de de bijeenkomst met allereerst een woord van dank jegens H. M. de-Ko ningin, die de zaal beschikbaar stel de. „Daarin zien wij meer dan een ge baar van grote gastvrijheid. Het ir alsof zij daarmede tot de hier vrou wen en kinderen onzer gevallen ver zetsstrijders wil zeggen: Ik weet dat in de oorlog in uw huis steeds een plaats voor mijn moeder en mij open was. Onze beeltenis was ergens in uw huis te vinden, Kom daarom nu in mijn huis, nu gij met uw kinderen wilt gedenken dat heden is geboren de Heiland, namelijk Christus, de ken. Here.zo zeide de heer Toom, die er vervolgens op wees dat het „Zie, ik verkondig u grote blijdschap' de kern van het Evangelie is. „Het Evangelie van Jezus Christus is het volmaakte antwoord Gods tegen alle levensmislukking, zonden, schuld vreugdeloosheid". 't Was een treffend programma dat men had samengesteld. Het hoogte punt kwam voor allen zonder twijfel, toen prinses Wilhelmina het podium betrad en bij het schijnsel van de kaarsjes, lichtjes en een schemerlamp, staande, het Kerstevangelie uit Lucas 2 las. Toen de Prinses haar plaats weer ingenomen had, zongen allen het de eeuwen trotserende „Stille nacht. Heilige nacht". De heer Thijs Booy heeft twee kerstverhalen gele zen. Het eerste, „Het nieuwe vader land", voor de kinderen, het ander „De vierde wijze uit het Oosten", g( illustreerd met lichtbeelden, voor de ouderen. Een quartet zong enkele kerstliederen en de kapel van het Le ger des Heils steunde vanaf het bai- kon de samenzang. Aan het einde van het feest werd er chocolademelk geschonken en kre gen de kinderen geschenken, terwijl de ouderen een kertskrans mee naar huis mochten nemen. Maanda g vierde H. K H. Prinses Wilhelmina het kerstfeest met de evacué's, die nog op het Loo verblij ven. De Prinses leidde hier zelf het kerstfeest en reikte aan het slot ge schenken uit. Het is een ontroerende feest geworden. Zonder twijfel zullen de Zeeuwen, als ze eens op hun eilan den zijn teruggekeerd, nog menigmaal aan dit wonderlijke kerstfeest. ge vierd onder koninklijk dak, terugden- het ijzeren gordijn de Russische ver bindingslijnen onveilig zou maken, In geval het Kremlin een invasie West-Europa zou ondernemen. Verklarend, dat de -ecente Parijse zitting van de ministers van de Noord- atlantische verdragsorganisatie van gevoelen was, dat het gevaar van openlijke militaire agressie van zijde van Sowjet-Rusland kleiner was dan een jaar of twee geleden, zeide Dulles: „Als dit waar is, is dat groten deels het gevolg van de groter wor dende macht van de NAVO. Maar het is ook het gevolg van interne druk en ontevredenheid', resulterend in de slechte levensomstandigheden binnen het Sowjet-blók en de contrasterende betere omstandigheden in de nabu rige vrije landen. Alle recente grote redevoeringen van hoge Sowjet-auto riteiten", aldus Dulles, „proberen hun volk hoop te geven op meer voedsei en meer consumptiegoederen van be tere kwaliteit. Dit' wijst duidelijk op verlangens onder de massa, zo hard nekkig, dat zij niet genegeerd kunnen worden." Op dit thema voortbouwend, herin nerde de minister aan de revolutie van Juni jl. in Oost-Duitslana'. Wankele basis Dulles zei ten zeerste getroffen te zijn door de geest van krachtige vriendschap, die in de NAVO heerst, maar voegde hieraan toe: „Maar ah we verder gaan en dieper graven, de toestand «jet zo goed. De NAVO is een prachtig bouwwerk, geworden maar het rust op èen fundering, die wankel is en die ons ernstige bezorgd heid moet veroorzaken". Hij waarschuwde voor „het dodelijke gevaar van talmen" bij dè ratificatie van het verdrag van de Europese Defensie Gemeenschap. De minister zei, dat, „tenzij er spoe dig een eenheid tot stand komt, het mogelijk zou zijn, dat het historische ogenblik voorbijgaat en dat andere en verdeeldheid zaaiende machten l)et heft in handen nemen". „De Sowjet-Unie speelt het gevaar lijke spel vart het tegen elkaar opsto ken van Frankrijk en Duitsland", ver klaarde hij. „De Russische propaganda roept in Frankrijk vrees op jegens Duitsland en in Duitsland wordt ge tracht Frankrijk in discrediet te bren gen door aan te voeren, dat zijn be sluiteloosheid een bezetting var, Duitsland verlengt, die nog voortduur! negen jaar na de wapenstilstand." Dulles wees er op, dat kanseliet f Prijzen der dagbladen~\ te JJET dagbladbedrijl heeft H kampen met een sterke stij ging van zijn uitgaven. Vrijwel alle bedrijfsonkosten gaan per 1 Januari a.s. belangrijk om hoog. In verband hiermede heeft de Vereniging De Nederlandsche Dagbladpers 1945 zich genood zaakt gezien over te gaan tot een verhoging van de abonnements prijzen met ingang van het nieu we jaar. De dagbladbedrijven hebben de verhoging kunnen be perken tot slechts 3 cent per week Van de Vereniging De Neder landsche Dagbladpers 1945 zijn de uitgevers van alle dagbladen lid, zodat dit besluit geldt voor alle dagbladen. De abonnementsprijs ook van ons blad zal dus na 1 Januari a.s. 3 cent per week hoger worden. In deze verhoging, waartoe het dagbladbedrijf noodgedwongen heeft moeten besluiten, zijn de gestegen kosten slechts zeer ten dele doorberekend. DE DIRECTIE Adenauer het de vorige week reeds no dig had geoordeeld het Duitse volk te vragen geduldig te zijn. Volgens Dulles dient het feit, dat dit pleidooi noodzakelijk was, een waarschuwing te zijn, dat men geen tijd -te verliezen heeft. Het EDG-verdrag stelt volgens Dul les de beslissende keuze, als het sym bool van Europa's wil om eenheid te bereiken. De minister zeide, dat de Ver. Staten stellig iets zouden moeten doen, in dien de EDG geen werkelijkheid wordt. Kikoejoes van de inlandse garde hebbên gisteren de Mau Mau-,.gene raal" Matanjago gedood. Hij was lid van de „oorlogsraad" van „veldmaar schalk" Dedan Kimathi. Drie van zijn metgezellen, onder wie een vrouw, zijn gevangengenomen. Amsterdams begroting (Van een onzer verslaggevers). ■)e Raad van Amsterdam heeft gis teravond de heyoting 1054 aanvaarcf, welke in inkomsten en uitgaven sluit op een bedrag van f 272.059.974. De be groting werd aangenomen met 28 tegen 6 (de communisten) stemmen. een vrtendendl die voor U „geknipt' Uk is. Houd de vele prettige uren, die Trouw U biedt, niet voor Uzelf. Gun ze ook anderen. Knip onderstaande bon uit en geef haar aan Uw vriend of kennis, die volgens U het meest voor een abonnement op Trouw in aanmerking komt. Een dubbele vriendendienst. U bewijst er zowel Uw vrienden als Uw lijfblad een weldaad mee. Tkkcui gratis tot 31 December Woonplaats wenst het dagblad Trouw tot 31 December 1953 gratis te ontvangen en zich dan te abonneren. Betaling zal geschieden per week per kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. U wordt verzocht deze bon toe te zenden aan Administratie „Trouw", N.Z. Voorburgwal 225, A'dam.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1