1 DAGBOEK van san (RoiishdammsJi Naam „Evipan - kort - geding in Vanavond al proeven met verlichting GEB zet talrijke gebouwen in flood-light Bijzonder orgel voor het Raadhuis Jeugdige solisten, samenzang en declamatie Kerstgedichten Komt 15000-ste schip op 5 December binnen? Schouwburg-Zuid volgend jaar September open Ongevallen Stadstelefoontjes Ert de boer, hij ploegde voort Fabrikant van slaapmiddel contra R dams instituut Wijkraad verzoekt B en W Pernisse haven te demp en AGKNDA Voensdag 2 December 1953 Vanavond zullen verscheidene gebouwen by wyze van proef in flood-light worden gezet: de R.K. Kerk aan de Westzeedyk, het Schielandshuis, het Museum Boymans en andere. De schijnwerpers zyn hier al aangebracht, maar ze moeten nog worden gericht. Overal in de binnenstad worden op het ogenblik lampen op gehangen en op verscheidene plaatsen verryzen objecten, die Rotterdam tussen 10 en 25 December een feestelijk aanzien zullen geven. De plannen van winkelcentra, grote bedrijven en gemeente worden werkelijkheid, maar er zal in de laatste week voor de opening van ..Rotterdam-Lichthaven" nog heel wat moeten gebeuren. Vier mensen met mes bedreigd Bejaarde man zwaaide met broodmes Een bewoner van Hillegersberg riep gisteravond de hulp van de po litie in, omdat de bij hem inwonende 77-jarige J. C. H. hem met een mes bedreigd zou hebben. Toen daarop drie agenten de kamer binnen kwa men zwaaide de man weer met het broodmes. Het gelukte hun de man. die onder drankinvloed verkeerde, te overmeesteren. In het politiebureau Straatweg is hij opgesloten. Inbraak in zaak aan Vierhavenstraat Gisternacht heeft men ingebroken bij de kolenhandelaar J. H. aan de Vierhavenstraat. Een metalen kan- toorkast en een ijzeren geldkistje werden opengebroken Tijdens Kerstviering op Coolsingel: Behalve een kerstboomge schenk van de stad Oslo aan Rotterdam, zal van 16 Decem ber af ook een Wurlitzer-orgel worden opgesteld voor het Raadhuis op de Coolsingel. Dit is mogelijk geworden door het gebaar van een Belgische fa- Gas-flambouwen op kleine bruggen Het GEB heeft de handen vol om de stad „af te werken". Het ge meentebestuur heeft namelijk be sloten dat zeer veel objecten met een meer openbaar karakter even eens verlicht zullen worden. Hier voor komen punten in aanmerking die voor particuliere bedrijven min der aantrekkelijk zijn. maar die toch terwille van een bevredigend ge heel door het GEB in het licht zullen worden gezet. Niet alle electrisch licht zal daar bij worden gebruikt: ook gas. Langs de Binnenwegbrug, de Diergaarde- brug en de ruimte voor de toe gang tot de korte Lijnbaan aan de zijde van de West-Kruiskade zullen gasflambouwen worden geplaatst. Het staat eindelijk vast dat ook de Westkruiskade een. feestverlichting krijgt. De winkeliers hier hebben het plan lang in beraad gehouden maar nu is het er door. Van het Museum Boymans zal in hoofdzaak toren worden ver licht. Het gaat bij deze enigszins uit het centrum liggende gebouwen vooral om de hoogte, opdat een passende achtergrond wordt verkre gen voor de ..uitbundige" verlich ting van de winkelcentra. Als „achtergrond" zullen ook fun geren de enorme groen-wit-groene I vlag op het GEB-gebouw. de Sint j Laurens en de molen aan het Oost plein. De Laurenstoren zal met gele 1 natriumlampen van binnen uit ver- I licht worden. Een vlag op de top komt in schijnwerperstralen te I staan. 'kolossale objecten Het karakter van de Coolsingel zal Wel heel radicaal veranderd worden tijdens de lichtweken. Alle. „gaten", die nu 's avonds een saai element vormen in de brede. boulevard, wor den opgevuld. Verscheidene grote bedrijven nemen deze open plekken voor hun rekening. Ze zullen er ko lossale lichtobjecten plaatsen, zoals bijvoorbeeld een kruiser van duizend lichtjes zal schitteren op de hoek van de Van Oldenbarneveltstraat. Alle grote gebouwen aan de Cool singel worden óf aangelicht 6f zo krijgen iets bijzonders tegen hun ge vel. zoals langs de frontgevel van de Bijenkorf een lichtende komeet zal schieten. Voor het Stadhuis staan al altijd schijnwerpers, maar voor deze gele genheid zal hun aantal aanzienlijk worden uitgebreid, zodat ook de zij kanten verlicht kunnen worden. Ook Atlanta en het Erasmushuis doen mee. Onder de vele trappen van het laatste gebouw zullen schijnwerpers worden geplaatst, wat ngetwijfeld een verrassend effect geeft. m een leien dakje Het gaat allemaal van een leien dakje, vertelde ons vanmorgen de heer J. P. van der Straaten van het GEB. „Jammer alleen, dat enkele plaatsen in het duister gehuld zullen blijven omdat de daar gevestigde Bij opening Lichthoven: Taptoe op trappen van beurs Ter gelegenheid van de opening van „Rotterdam-Lichtha.ven'f zal de Marinierskapel onder leiding van kapitein G. Nieuwland op 10 December een taptoe verzor gen op de trappen van de Beurs. Deze taptoe begint volgens tra ditie om 9 uur, zo vernamen wij in het hoofdkwartier van het Korps Mariniers. V.J winkeliers geen aanleiding hebben gevonden om deel te nemen. Open stukken straat waarvoor geen lief hebbers zijn te vinden, neemt de ge meente voor haar rekening, maar dat is natuurlijk onmogelijk voor wat betreft enkele winkelstraten in het Sinterklaassurprise in de haven Meer schepen, maar minder goederen dan in 1952 Gisteren moesten nog rond 200 schepen de Rotterdamse haven binnen komen en dan zal het cyfer van 15.000 aan gekomen schepen in dit jaar zyn bereikt. Wanneer men weet, dat ge middeld circa 40 schepen per j dag de Rotterdamse haven bin- centrum die met meedoen en die wy i ook zo graag verlicht zouden zien." nenlopen is net dus niet on- Directeur M. .4. van der Lugt Melsert hees vlag naar hoogste punt Sinds vanmorgen elf uur wappert verzamelde bouwers toe. Hij dankte De 29-jarige regerende vorst ran Buganda een rijk in Oost-Afrika (met een bevolking van één mil- lioen). wordt door de Engelse re gering niet meer erkend. De Ka naka, zijn naam is Mutesa, volgde zijn vader in 1939 op. op de bakstenen kolos van de toe komstigc Schouwburg-Zuid de na tionale vlag ten teken dat de bou wers het hoogste punt hebben be reikt. Dertig meter boven de bega ne grond ontplooide zich de drie kleur. namelijk in het topje van de toneeltoren waar alleen wat arbei ders zich op de smalle steiger had den gewaagd. De overige genodigden bij deze plechtigheid bleven maar liever be neden op het toneel dat in de grote, holle ruimte natuurlijk nog open en bloot lag voor koude wind en verraderlijke tocht. Op dat plekje zonder coulissen, voetlicht en doek gaf de heer M. A. van der Lugt Melsert een eenmansshow: als oud ste directeur van de maatschappij ..De Groote Schouwburg" trok hij net zo lang aan het vlaggetouw tot gejuich van de arbeiders daarboven verried dat het dundoek het puntje Van de mast had bereikt. Staande naast het nog lege souf- flcurshokie sprak ie heer B. C. D. Hanegraaff. pres.dent-commissaris van de maatschappij, de in de zaal Schoonzusters in warenhuis betrapt Twee schoonzustershebben de laatste weken in vier grote magazij nen in Rotterdam voor f 600.aan allerlei góederen ingeslagen zonder te betalen. Een controlewr betrapte hen dezer dagen en de recherche nam alle goederen bij he i thuis in beslag. De dames, de 25-jarige M. N.B. en de 21-jarige P. N„ zijn in het hoofdbureau van wolitie op gesloten. Brigadier Blok zijl nam afscheid Voor de brigadier D. Blokz'jl brak gisteren de pensioengerechtigde leef tijd aan. In zijn woning aan d>? Von der heeft hij heel wat handen te drukken gekregen van super&euren en collega's van de recheiche en de geüniformeerde dienst die hem nog niet vergeten waren ofschoon hij wegens ziekte al een jaar buiten dienst is. De hoofdinspecteur A Kalkman roemde zijn speurders kwaliteiten en plichtsbesef Er wer den vele oude zaken opgehaald, waarin deze rechercheur die de laatste jaren aan het bureau Nas- saukade dienst deed. de hoofdrol speelde. Een electrisch scheerappa- raat was het stoffelijk blijk van hen voor hun toewijding en nodigde ze allemaal voor de openluchtvoor stelling uit. die intussen nog ver in het verschiet ligt: in Juni van het volgend jaar komt de Schouwburg waarschijnlijk gereed, de ingebruik neming volgt dan in September aan het begin van het nieuwe seizoen. Onder degenen die de plechtig heid vanmorgen bijwoonden waren uiteraard vertegenwoordigers van de' N.V. Aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren. de architect ir S. van Ravesteyn. bestuursleden van „De Groote Schouwburg" en de jongste directeur de heer C. L. van der Lugt Melsert. Sint op bezoek bij Zuidplein-kinderen Ruim 650 kinderen uit Rotterdam- Zuid hebben vanmorgen in het Harmonie-theater Sinterklaas be groet. Ze hadden er speciaal vrij voor gekregen van school. Het feest vvas georganiseerd door de samen werkende verenigingen van het Zuidplein. Na het vertonen van een spannende film reikten de Sint en Zwarte Piet versnaperingen uit. Zeven auto's op elkaar gebotst In de Oostbuis van de Maastun nel is gistermiddag om half zes een botsine ontstaan waarbij niet min* der dan zeven auto's waren betrok ken. Het verkeer in de tunnel was tot tien voor zes geheel en tot zes uur gedeeltelijk gestremd. Het ver keer is via de bruggen geleid. Er was materiële schade bij de botsing, doch niemand werd gewond. mogelyk dat het 15000ste schip by wyze van een St. Nicolaas- surprise in de Rotterdamse ha ven de meertouwen zal vast maken. Wat het aantal binnengekomen schepen betreft heeft men in de Maasstad niet te klagen. Dit cyfer is ten opzichte van verleden jaar niet onbelangrük gestegen. Het 15.000ste schip kwam in 1952 op Tweede Kerstdag binnen terwijl het totaal-cüfer voor dat jaar 15.178 bedroeg. Gerekend naar een gemid delde van 40 per dag zullen we dus een uitbreiding van de scheepvaart- cliëntele van dit jaar van rond 1000 stuks mogen verwachten. Hoewel naarmate het jaar ver strijkt de situatie wat betreft het goederenverkeer in de Rotterdamse havens verbetert, was er in Augus tus toch altijd nog een niet onbe langrijke achterstand ten opzichte van het vorig jaar. In feite heeft een groter aantal schepen minder lading aan- of afgevoerd, zodat in dat opzicht het drukke scheepvaart verkeer. tot en met Augustus, geen winst had gebracht. Nieuwe RK kerk in Overschie Op 10 December zal r.e nieuwe R.K. kerk aan de Burg. Baumann- laan 169 te Overschie plechtig in ge bruik worden genomen. Mgr J. Huibers. bisschop van Haar lem, zal de pontificale hoogmis, die om 10.30 uur begint, bywonen. briek die deze orgels van Ame rikaanse origine fabriceert. Mevrouw M. C. Grimberg-Huyser en de heer J. M. de Heer. secreta ris van de Rotterdamse Gemeen schap. hebben deze week een be zoek gebracht aan de Belgische fabriek en het orgel beluisterd. Het is een electrisch orgel, doch het volle-en zuivere geluid komt over een met dat van een kerkorgel. Het instrument is gemakkelijk transpor- teerbaar. want het totale gewicht is kleiner dan dat van een piano. De Belgische organist A. R. Preud'hom- me zal het orgel bespelen. Onder leiding van mevrouw Grimberg-Huyser zal er samenzang zijn en jeugdige solistjes zullen in de gelegenheid worden gesteld Kerstgedichten te declameren. Op de middag van Tweede Kerstdag zal Richard Flink voor het Raad huis Kerstgedichten voordragen. Na de Kerstdagen zullen Kerstboom en Wurlitzerorgel nog enkele dagen bhjven staan voor het Raadhuis en op Woensdagavond 30 December zal de Nederlandse Vereniging voor Volkszang midwinterliederen op de Coolsingel zingen. Zoals bekend wordt de Kerstboom 16 December tijdens een radio con tact tussen Oslo en Rotterdam offi cieel overgedragen. Op 14 Decem ber begint men op de Coolsingel met het opstellen van de boom. Vannacht viel een acht meter lange houten balk in het ruim van het ss Nereo in de Waalhaven. De .balk rolde tegen de 35-jarige haven arbeider J. Scholts uit de Frans Bek- kerstraat. die met het hoofd tegen een schot terechtkwam en een her senschudding opliep. Hy is in het Havenziekenhuis opgenomen. Op de Westkruiskade is gister middag de 44-jarige C. H. v. d. Fens- v. d. Hidde, wonende Zestienhóven- sekade. over de trottoirband gestrui keld en gevallen. Met een gebroken rechteronderbeen is zij naar het Coolsingelziekenhuis vervoerd. De vijfjarige Dirk de Hertog uit de Banierstraat is gistermiddag in de Agniesestraat tegen een auto gelo pen en op straat gevallen. Met een schedelbasisbreuk is het knaapje in het Bergwegziekenhuis opgenomen. Het driejarige meisje Bernardi- na Been uit de Oleanderstraat is gis teren in die straat aangereden door een driewielige hestelauto. waarvan bij onderzoek de remmen niet deug den. Het kind moest met een gebro ken linkerbeentje naar het Bergweg ziekenhuis worden vervoerd. Kleine branden Natte sokken boven de kaehel Natte sokken had een bewoner van. een pand in de Rosestraat van nacht boven de brandende kachél te drogen gehangen. Ze hingen over een plankje tussen schoorsteenman tel en kachel. Buren merkten rook en waarschuwden de brandweer. Het plankje was in brand geraakt en de sokken smeulden. Met em mers water bluste men het vuurtje. Slangenwagen 63 o.l.v. brandmeester A. Stinis was aanwezig. Baldadige jeugd was op het dak van het clubhuis van de Zuider Jeugdhaven in de Eerste Opbouw- straat geklommen en had een prop papier in de schoorsteen gestopt. Toen men de kachel aan wilde ma ken was Leiden in last. De brand weer haalde de ramoneur door de schoorsteen. Aanwezig was slangen wagen 69 o.l.v. brandmeester Egeter. Twee en een halve teil brandend roet moest personeel van slangen wagen 50 o.Lv. brandmeester N. v. d. Spek uit een schoorsteen in de Tweede Schansstraat verwijderen. Een felle schoorsteenbrand was de oorzaak. De gummislang moest aan te pas komen. Het behang vloog in brand toen gisteren in de Borgesiusstraat een dame haar potkachel wat te hard stookte. Zy had de tegenwoordig heid van geest zelf het vuur tf blussen met zout. Personeel van slangenwagen 27 heeft o.l.v. brand meester A. Kroes het behang ver wijderd. Men deelt ons mede dat de ope ningsdatum van de in het Bouw-cen- trum te houden expositie van de Fe deratie van Verenigingen van Groothan delaren in Bouwstoffen niet 11 maar 72. December is. De aan de orde van Oranje-Nassau verbonden ere-medaille in zilver is toegekend aan G. F. Kleinepler. admi nistrateur van de pakhuizen en loodsen bij de N.V. Handelsveem te Rotterdam. Niet een agent, doch de matroos Henk Jansen, geassisteerd door een schipper en een nachtwaker, hebben de schipper gered die dezer dagen aan de Wijnkade te water was geraakt. Dodelijk ongeval in de Rosestraat De 52-jarige T. C. Reparon, ge woond hebbende in de Keizerstraat te Gouda, is vanmorgen in de Ro sestraat te Rotterdam met zyn bromfiets in de rails geslipt. Hij kwam met zijn hoofd voor het wiel van een driewielige bestelauto te recht en werd zodanig gewond dat hij tijdens het ver-voer naar het Coolsingelziekenhuis is overleden. Onwel geworden en overleden Gistermiddag is de 77-jarige J. Delwei die in de Oostmaasstraat heeft gewoond, op de Groenendaal onwel geworden en in elkaar gezakt. In het Bergwegziekenhuis bleek, dat het slachtoffer was overleden. grote inspanning en investeringen notoir goed bekend staande merk Evipan wordt geparasiteerd met als gevolg dat Bayer de exploitatie van het merk, waarvan zy volgens han- delsnaamwet het alleenrecht heeft, niet meer in handen heeft en het gevaar bestaat, dat het merk zal verwateren" aldus mr Bloemsma. Zaterdag om tien uur zal de recht bank uitspraak doen. De fabrikante van het Evipan- slaapmiddel. de Farbenfabrieken Bayer A.G., heeft vanmorgen de Rotterdamse rechtbank in kort ge ding byeen verzocht de heer J. van W.. directeur van de Evipan-Ver- eniging te Rotterdam, te verbieden zyn zaak voort te zetten onder een naam, waarin het woord „Evipan" voorkomt. Verder wenst zij, dat de recht bank gelast, dat de gedaagde iede re inbreuk op het recht van Bayer op de naam Evipan achterwege zal laten, op straffe van betaling van een dwangsom van vijfduizend gul den. Namens eiseres verklaarde mr M. P. Bloemsma, dat de Farbenfabri- ken die kosten noch moeiten heb ben gespaard om hun slaapmiddel Evipaa .bekendheid, te geven, zich benadeeld vo ;len door de handels wijze van de Evipan Vereniging. Volgens mr Bloemsma is deze han delswijze bedriegelyk, omdat deze naam de indruk zou wekken, dat de heer W. uitsluitend het Bayer- prodüct gebruikt om zyn patiën ten te verdoven. Dit is slechts gédeéltelijk juist en zelfs al zou dit zo zijn, dan nog voelt de Duitse naamloze vennoot schap zich benadeeld, omdat door de vele krantenartikelen tegen de praktijken van de Evipan-vereniging de naam van het overigens goed be kend staande slaapmiddel in discre- diet wordt gebracht. Door middel van advertenties en j /.urpprlcp CFPZflTlt rtUPtli dergelijke zou het publiek kunnen weeu»e geZUIIl UptJUI denken, dat er enige relatie bestaat Tl** Cl** 1 tussen eiseres en gedaagde, wat niet 1/6 ül6Ul6I het geval is. „Op het door Bayer ten koste van Gisteren heeft de Zweedse gezant in ons land, Svem Werner Dahlman, met een toespraak de nieuwe winkel en showroom van „De Sleutel" in de Witte de Withstraat geopend. De Sleutel importeert machines, en negen en negentig procent van haar import komt uit Zweden. De eigenaar van het bedrijf, de heer Philip Höhner is agent van tal van vooraan staande Zweedse machinefabrieken. De verbouwing van winkel en showroom is ontworpen door de höer Höhner zelf. Het geheel is heel modern en zeer harmonisch vaft kleuren. Nachtelijk avontuur Inbreker maakte te veel lawaai Wakker van het lawaaj, dat een inbreker maakte, werden vannacht twee bewoonsters van de Schiekade. Toen zij op het lawaai afgingen za gen zij in hun winkel een lange, slanke man staan met blond golvend haar. Op hun vraag wat hij daar uitvoerde zweeg de man. Plotseling narp hy de benen. Hy had nog geen tyd-gèhad "iets uit de geldla van de toonbank te stelen. De vorige nacht is ook al ingebroken op de Schieka de. Bij de sigarenwinkelier H. H. werden toen 250 pakjes sigaretten en 70 gestolen. Onverstoorbaar stuurt de boer het blankgeschuurde mes van de ploeg door de vette grond. De plompe voorposten van de dreigend oprukken de grote stad brengen hem niet van zijn stuk, en samen met zijn drie tal altijd ja-knikkende rossinanten bewerkt hij het land, zoals dat be hoort. De sterke, vlugge meeuwen willen in de herfst hun zeerovers- bestaan maar wat graag ruilen voor dat van wormensnorder achter de ploeg. In zwermen komen ze aangezeild en op preutse, rode pootjes trippen ze over de rulle klei-slurven. Pand LauckDe Koning bereikt hoogste punt Met verheugde gezichten hebben de firmanten Lauck en de Koning vanmorgen in de Kortebrandstraat gezien hoe de vlag werd gehesen op hun nieuwe pand, waarvan het hoogste punt was bereikt. Momenteel huist deze firma van kunstbloemen, kunstfruit en bloem istenartikelen nog in de Raephorst- straat maar zo heel lang zal de ver huizing nu niet meer op zich laten wachten. Tydens een genoeglijke byeenkomst waarin men het berei ken van het hoogste punt vierde, zijn vanmorgen vriendelijke woor den gesproken door de architect, de heer Buys en de aannemer de heer Zoon Jr. O, heerlijk koopavondje die peuters hier?" „Och, zie je. Fred wilde JJeBT u de buit al bin- nen? Zit uw bovenste - kastplank al vol pakjes 20Z voor het heerlijk avondje'' Fn Frpd Kom n°l I litieman. De Wijkraad voor Pernis heeft tij dens de gisteravond gehouden ver gadering besloten B. en W. te ver zoeken de Pernisse haven te doen dempen en dc nodige voorzieningen te treffen dat bij hoge waterstanden geen hinder of gevaar meer wordt ondervonden. By de Wijkraad was een schrijven, ondertekend door negen personen, binnengekomen met het verzoek zo danige stappen te ondernemen, dat de Pernisse haven zolang mogelijk behouden blijft. Daartegenover stond een schrijven met 52 handtckenin Of bent u een van de wei- waardering voor de scheidende po- nigen die hun speurtocht i.-*:jarlgS étalages en toonban ken uitstellen tot het laat ste ogenblik? Och, daar voor zijn redenen genoeg aan te voeren: er moet elke avond zoveel verstopt en versteld en gestreken wor den en een mens wil ook wel eens een keer rustig bij de radio zitten en voor al wat doe je met de kinderen? Rotterdammer, die al wél met zo'n koop- avondlijke drom is meege- rend van de ene verlokke lijke uitstalling naar de andere, ontmoette in een der magazijnen een vader en een moeder voor wie ven, te verzoeken zodanige maatre gelen te treffen, dat deze mensen door de demping van de haven niet worden gedupeerd. Op voorstel van een der Wijkraadsleden .werd be sloten B en W. te verzoeken het be ginpunt van de bus van het Heem raadsplein te verplaatsen naar een punt in het centrum van Rotterdam. Een lid van de Wijkraad deelde mee. dat de schoolbesturen zeer ver ontrust zijn over het bericht, dal op een ongunstige plaats i'n Pernis school een semi-permanente school zou worden gebouwd, gen van bewoners die hindei onder vonden van de Pernisse haven c. Van B en W. was een schryven verzochten tot demping ovei te gaan binnengekomen, dat het w egüek van om een herhaling van de toestand de Groenedijk en de Ri'.sdyk vooi van 1 Februari te voorkomen. De het plaatselijk verkeer voldoende "Wijkraad was het eens met deze be- wordt geacht. De wijkr-'iarl besloot woners. Besloten werd voor de vis- niet over te gaan tot hel benoemen sers, die gebruik maken van de ha- I van een ambtelijk secretaris. En Fred: ..Kom nou. Cor Je had er zelf ook je zin nen op gezet". Het kennisje: JVTaar hebben die kindereu geen vróééselijke slaap?" En Cor: .,Och ja, maar je weet hoe het is met zo'n oppas". „Hoe bedoel je?" „Nou. je moet al een héle goeie vinden, willen ze een beetje hart hebben voor die schapen". „Wat je zegt!" zei het kennisje, maar verder kon ze van louter verbazing geen woord meer uit bren gen. Rotterdammer zag haar nog met verschrikte ogen naar de voorbijschui- felende drommen k ijken toen vader Fred en moede het kind". U kunt dit jaar Uw portie inslaan bij het ry- dende postkantoor, dat a.s. Donderdag en Vrijdag van 9 uur 's morgens tot half zes 's middags zyn loketten gast vrij voor U openhoudt. Ach teraan de ry aansluiten, en niet stilletjes voor Uw beurt gaan s.v.p.! Zoete inve bPECULAAS, o speculaas jij heerlijk brosse, knap perige. zoete, pittige De- cember-ambrozyn. Jouw 15000ste schip op 5 December? Dat moet dan de stoomboot van Sinterklaas zijn, zei Ketel binkie en weg was'ie. een ieder wordt uitgenodigc op 2 of 3 December binnen •e vallen in ie Zoete Inval' de koekebakkery aan d* Eendrachtsweg 17. waar bakker H. P. de Groot dc geheimen van het bakkei van dikke amandel-speculaa> zal onthullen. Een prachtig- verzameling van oude koek planken zal zeker de aan dacht trekken, en het hoef' niet alleen by kiiken te bly ven. want de super-verst speculaas is ook te koop 1.— per half pond. En dar, moet U nog weten dat de baten van deze verkoop ter. goede komen aan het bejaar- denwerk! Van tien tot vijf bent U welkom in het spe- culaas-paradysje! foon, of daar belde al weer mevrouw K. van de Nieu we Binnenweg, die met wei nig omhaal van woorden meedeelde dat bij haar een twee-pits gasstel kon worden afgehaald. Toen was het nóg niet afgelopen, want even later kwam mevrouw G. uit de Batavierenstraat op DB- burelen vertellen, dat zij de familie M. wel aan wat keu kengerei kon helpen. Toen was DB-er heus even stii van ontroering over zoveel -nedeleven en hulpvaardig heid, en van eerbied voor le mensen die zomaar even. ionder er veel woorden aan ;e verspillen, bereid zijn een deel van hun kracht of van un bezittingen beschikbaar stellen voor een gezin, dat zo'n slag te verwerken kreeg. Ook U. heer van der V.. heer F., mevrouw K en mevrouw G.. DB-ers wel gemeende en allerharteiyk- ste'dank! RA /V O-lauweren het welzijn hunner sprui- Cor met hun spruiten daar ten bepaald geen probleem was geweest. Hij sjouwde het zesjarig dochtertje aan de hand mee. Zij duwde het wat oudere zoontje zonder veel omslag voor zich uit door de menigten Midden in die drukte lie pen ze een kennis tegen het lijf. die een beetje ver schrikt de wenkbrauwen ophaalde: „Afyn hemel, lui wat doen jullie nou met allang in verdivenen ren. H ij met het dochter tje aan de hand. zij he' zoontje voor zich uit du wend O, heerlijk koop avondje! Voor hot kinr' M" ATUURLUK koopt TJ ook elk jaar wat van die aardige postzegels en prent briefkaarten. waarvan de opbrengst is bestemd „voor kostelijke geur doet ons hei water om de tanden spoe len. als we jou zien krijger- we heerlijke droomfanta sieën van Sinterklaasavon den. gebons op de deur er veel plezier. Pardon vrienden, dit loflied weid', met zóveel kracht op in des DB-ers boezem, dat de stroom niet te stelpen was. De bron was aangeboord door een briefje van de Rotterdamse U.V.V.. waarin L EN beetje optimisme - erbij' Zo begint de heer P. van der V. uit do Van Weelstraat zyn brief kaartje. waarin hij verder schrijft: „Ik las in het Dag boek van die hulp voor ge zin M„ Prins Hendrikkade IK zal de stoelen voor di: gezin overtrekken. Over d' Dryzen spreken we later Serst helpen, dan geld of 3en vergoeding, het doet er niet toe. Het mooiste doel is. helpen." DB-er zat nog vol plezier die kaart te le zen, toen de telefoon ging en heer F. van de Kreek schehaven opgewekt een huiskamerlamp aanbood. En nauwelijks zweeg de tele- DIE RANO waarover gister avond iets in DB werd ver haald. kwam vanmor gen in een trotse brief ook nog vertellen dat haar werk goed is bevonden voor een uitzen ding van de "grote" radio. RANO is als groep getreden in de Minjon. de Miniatuur Jeugd Omroep Nederland en die Minjon gaf een poosje ge leden de mogelijkheid tot het insturen van geluidsbandjes. De RANO toog aan het werk en stuurde een St. Nicolaaspro- gramma in. Laat nu dat pro gramma worden gekozen als het beste. Morgenmiddag Donderdag i zal het te horen zijn. het eerste deel van 7 minuten tussen 15 en 15.45 uur in de Khmopuitzen- ding, en de rest van ongeveer een kwartier vanaf 115.45. AU 't maar even kan moet u het werk van uw stadgenoten eens beluisteren, het moet de moeite waard zijn! Sint Nicolaas aan boord van de Maasdam en in de Diergaarde Aan boord van het ss Maasdam van de HollandAmerika Lijn, dat mor gen uit Amerika en Canada arriveert met vijfhonderd emigranten die te rugkomen om hier het St. Nicolaas- feest te vieren, bevinden zich ook Sint Nicolaas en zijn knecht. Zyne heiligheid en de passagiers zullen bij aankomst officieel worden verwel komd en toegesproken door mr. ir. B. W. Haveman, commissaris voor de emigratie te Den Haag. Na de toe spraak zal St. Nicolaas als eerste de loopplank afdalen naar de kade. waar een met vier prachtige schimmels be spannen calèche op hem wacht. Het Holland-Amerika Lijn Harmonie corps zal ter ere van de hoge passa gier St. Nicolaasliedjes spelen. I Vrijdagmiddag om half vijf zal de Sint zich in de Rivièrahal weer op geheel andere wijze vertonen. Hij i kemt daar het feest voor kinderen I van het Diergaardepersoneel en I abonnementhouders opluisteren en zal zich, heel toepasselyk, laten ver gezellen door twee zwarte pieten óp een olifant. Dombo. de Afrikaanse baby-olifant, en de pas aangekomen dromedaris komen de Sint feliciteren "met zijn verjaardag en Cheemo de chimpansee zal een autoped krygen om te laten zien hoe goed hy kan steppen. VOOR HEDEN Film: Arena, 2. 7. 9.30 uur: Het loon van de angst; Capitol, 2. 7, 9.15 uur: Slavenschip; Centraal, 2, 7. 9.15 uur: Geketend: Cineac, 95.15 uur: Nieuws enz., 5.45, 8. 10 uur: De zon dares van Parijs: Colosseum, 2, 7. 9.15 uur: De terugkeer van Don Ca- 1 millo; Harmonie. 2. 7, 9.15 uur: Het wonder van Fatima; Lutusca, 2.15, 7. 9.30 uur: Gevangenen van het oer woud; Monopole, 2. 7. 9 uur: Vlie gende duivels; Passage, 2. 8 uur: I Intriges in het Oosten; Prinses, 2.15. 7. 9.30 uur: Always in my heart: Rex, 2. 7. 9.15 uur: Het meisje en de moordenaar: 't Venster. 2. 7. 9.15 u: I Gigi; Victoria, 2, 7. 9.15 uur: Ge ketend.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1