POLLEN' Affairc-White is boemerang voor Republikeinen Gat bij Ouwerkerk dicht, maar: WETHOUDER KUIPER BLUFT VOORLOPIG VEERBAAS Speciaal bureau verkoopt Veendam-souvenirs Laatste keer in New York Vox Humana Siamese tweelingen komen slechts zelden voor Levensvatbaarheid veelal gering Vele Amerikanen verontrust over actie tegen Truman nen- Donderdag 12 November 1953 f Honderdvoudig ge juich heeft weerklon ken over de Zeeuwse wateren: Gode zij dank. het laatste gat is dicht. Ook in Ouwerkerk zelf heb ben ze een ogenblik de petten in de gevou wen handen genomen en het hoofd gebogen. Toen zijn ze allemaal r 's weer aan het werk ge- f k gaan. op hoop van ze gen! Want de dijk mag nu gesloten zijn. het water is nog lang niet weg en voorlopig zal het dagelijks leven in het dorp weinig ver anderen. Burgemees ter J. Romeyn blijft in het schooltje wonen, tussen de banken en borden en verdorde geraniums, en wethou der C. Kuiper houdt tot nader order zijn baantje als veerbaas. ..Kuper". zoals ze op het eiland de laatste noemen, is van beroep eigenlijk boer en com missionair in uien. Maar toen heel het polderland rond zijn dorp negen maanden geleden verdronk, heeft hij een extra borstrok aan getrokken en een wollen das om de stevige nek gedaan en is hij een veer- dienstje begonnen tussen Ouwerkerk en Zierikzee. Wethouder-veerbaas Kuiper: van de boerderij naarde zilte baren Klandizie genoeg, want elke keer dat hij met snel geoefende hand zijn vletje langs het Ouwerkerker stei gertje stuurt, staan er vrouwlui te wachten die boodschappen willen doen in het minder ontluisterde Zie rikzee. Vijf en dertig minuten varen, dwars over ondergelopen weilanden waar het water zo woelig kan zijn als op een binnenzee ach, die ste vige wethouder Kuiper kan soms een bulderende lach om alle bange ge zichten maar ternauwernood onder drukken. Van de week had hij ook ons in de boot en „Kuper" behandelde zijn van ver gekomen passagier met égards. Wilden we op de kisten met bloem kool zitten of op de aardappelkrat ten? En u mag natuurlijk wel met uw voeten tegen de flessen melk schoppen, maar als ze breken zit u zelf tussen de rommel! Enfin, het was een verademing, dat tochtje van Zierikzee naar moedig Ouwerkerk. Want voor je, van het vasteland komend, de veerschuit hebt bereikt, ga je één der vele lijdenswegen die nog overal door het rampgebied lo pen. Anna Jacoba, op St. Philipsland is het laatste plekje waar alles nog enigszins normaal toegaat. Maar aan de overkant van de Zijpe blijkt de onthutste vreemdeling soms uren te moeten wachten voor hij zijn wagen tje het half verdwenen eiland op mag sturen. En als tenslotte de slag boom omhoog gaat. wachten hem op heel die over binnendijkjes lopende route naai- Zierikzee nog dezelfde schrikbeelden -als vlak na de storm vloed: slib en water, wrakhout en ruïnes. Maar eindelijk komt hij dan in het schuitje van de stoere Ouwerkerk magistraat terecht, die met Zeeuwse gemoedsrust zijn opgewonden ver halen over de „verschrikkelijke rit" aanhoort .en tenslotte ironisch zegt: „Kom, man, steek ereis op!" Betere dienstregeling van RTM op Schouwen ZIERIKZEE. Vandaag viert de Rotterdamse Tramweg-Maatschappij haar 75-jarig bestaan. De feestelijk heden ter gelegenheid van dit jubi leum zullen een sober karakter dra gen. Wel zal de maatschappij op deze jubileumdag een aantal be langrijke wijzigingen in haar dienst regeling aanbrengen. Op Schouwen en Duiveland zal. aangepast aan de geldende doorlaattijden, aan de zgn. Langendijk een nieuwe busdienst worden ingelegd van Zierikzee via Brouwershaven naar de Westhoek. Er zullen vijf ritten heen en zes te rug worden gemaakt. Bootaansluitin gen kunnen echter niet worden gegarandeerd in verband met de werkzaamheden, welke nog aan de weg aan de gang zijn en waardoor mogelijk af en toe vertraging kan ontstaan. Eveneens zal een proefvaart wor den gemaakt met de kopladingboot „Krammer" welke de dienst Zijpe— Anna Jacobapolder zal gaan onder houden. Klandizie genoeg voor het veer- bootje van Ouwerkerk naar Zierikzee blijft In schooltje.. Beeld van Jo Vincent voor Muziekcentrum Ajscheidsconcert in de Zuiderkerk De aanbieding van een bronzen beeld van Jo Vincent aan de ge meente Rotterdam is het doel van een stedelijk comité, dat zich voor stelt gelden in te zamelen voor een huldeblijk ter gelegenheid van het afscheid van de grote zangeres. Dit beeld, door een Rotterdamse kunstenaar vervaardigd, zou een plaats krijgen in het te bouwen Mu ziekcentrum. Op uitnodiging van de Kamermuziekvereniging zal Jo Vin cent Dinsdag 29 December in de Zui derkerk (Westzeedijk) haar laatste concert te Rotterdam geven. Dit op treden is dan tevens het laatste in de serie afscheidsconcerten, die zij ter beëindiging van haar loopbaan in verscheidene steden in Nederland heeft gegeven De leden van het comité „hulde blijk Jo Vincent", die talrijke mu ziek- en koorverenigingen alsmede algemeen culturele verenigingen vertegenwoordigen, verwachten dat de vele bewonderaar-s(sters) van Jo Vincent niet alleen dit laatste con cert zullen willen bijwonen, maar tevens gaarne aan de totstandkoming van een blijvend aandenken willen meewerken. Bij de Kamermuziekvereniging. Blaak 10. Rotterdam, zijn inteken- biljetten voor dit huldeblijk ver krijgbaar. Overbelaste Eden krijgt extra hulp LONDEN. Minister-president Churchill heeft ïijn minister van Buitenlandse Zaken, Eden, extra hulp gegeven by dc zware taak, die op hem rust. De markies van Reading is benoemd tot minister van Staat, verbonden aan het Fo reign Office. HU en dc minister van Staat Selwyn Lloyd staan thans rechtstreeks onder Eden. Het parlementslid Arthur Douglass Dodds-Parker is benoemd tot parle mentair onderstaatssecretaris van Staat, verbonden aan het Foreign Office. Hierdoor krijgt Buitenlandse Zaken twee onderstaatssecretarissen in het Lagerhuis. De andere is Anthony Nutting. Oranje-avond met muziek en toneel Voor een goed bezette zaal hield de Chr. Oranjevereniging „Strijders voor Oranje" dezer dagen in ge bouw „Spes" haar jaarlijkse Oranje- avond. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer W. E. Ever aarts, voerde dc Chr. Reciteervereni- ging „Oranje Getrouw" het histori sche toneelstuk in drie bedrijven „Een vesting viel" door Jan Sloot op. Over het geheel genomen 'was de voorstelling wel bevredigend, maar aan de uitspraak en het lui der spreken zullen de spelers toch nog hun aandacht moeten besteden. Na de pauze werd het muzikale deel van het programma verzorgd door „De Vrolijke Zwervers" van de C.J.M.V. „Feijenoord" onder leiding van de heer A. Potuyt. Zij brachten de stemming met een aantal opge wekte wijsjes tot het hoogtepunt. AFSCHEID ZONDER FEEST NEW YORK. Het 15.652 ton metende s.s. Veendam van de Holland-Amerika Lijn is gisteravond de New Yorkse haven binnengekomen, zoals dat zo dikwijls is gebeurd tij dens de 196 tochten, die het schip over de Atlantische Oceaan heeft gemaakt Maar deze keer was het anders, want wanneer de Veendam weer het anker licht, dan zal het zijn om naar de slopers te varen. De 610 passagiers, de schepen in de haven en anderen schenen geen notitie te nemen van de betekenis van het moment., waarop de Veen dam voor het laatst haar ligplaats aan de kade te Hoboken opzocht. „Het is wat men noemt een lief tallige oude dame van de Oceaan," vertelde Kapitein Harm Oldenbur- ger. Over enige dagen zal kapt. Olden- burger het schip naar de slopers in Baltimore brengen. Er waren bij de aankomst van de Veendam in het geheel geen fees telijkheden. ..Dat doe je niet als je iemand naar het graf draagt." merk te de kapitein op. HU herinnerde er aan, dat op zijn schip veel romances zijn begonnen, waaraan hij haastig toevoegde: „Maar ook scheidingen". Een woordvoerder van de Hol land-Amerika Lijn vertelde, dat veel vroegere w-dc-s souvenirs willen kopen, voordat het schip gesloopt wordt. „Een uame wil de rooksalon kopen." zo vertelde hij. Er waren zoveel verzoeken voor souvenirs, dat de Bethlehem Steel Company, die het schip heeft ge kocht. een speciaal bureau ingericht heeft om deze verzoeken te behan delen. Kapitein Oldenburger vindt het maar droevig en zucht: „Een deel van mijn leven is weg STRIKT genomen dateert de fout, die de Chr. Gem. Zang vereniging „Vox Humana" heeft begaan, al van maanden terug. Toen men Haydns oratorium Die Sehöpfung in studie nam, heeft men zich natuurlijk al gerealiseerd, dat er van een uitvoering met or kest nooit iets zou kunnen komen. Men heeft dus geweten dat een piano, aangevuld met een enkele eigenlijk tamelijk overbodige or gelpassages, de gehele begeleiding zou hebben te verzorgen. Het be hoeft geen betoog, dat dit tegen over het werk niet verantwoord is, maar toch zou deze fout nog te vergeven zijn, wanneer er dan verder aan de uitvoering niets ont brak. Met andere woorden: wan neer de keus gemaakt was. om dat het koor de materie volledig aankon, doch alleen niet in staat was. de kosten van een begelei dend orkest te dragen, en dit nu bleek een ernstige misrekening van „Vox Humana" en zijn dirigent J. Visser te zijn. De koren uit deze magistrale compositie zijn geen se ries boven en naast elkaar ge plaatste noten zonder innerlijk of uiterlijk verband. Dat een koor nog niet capabel is deze anders dan zo te zingen, doet er op zich zelf niets toe, maar dan is dat koor aan zichzelf en aan de kunst ver plicht. ander, eenvoudiger werk te kiezen. Het concert had Woensdag avond plaats in de Vrije Evange lische kerk aan de Jan van Loons- laan en er werd goede solistische medewerking aan verleend door Adri de Heus, sopraan, Jan Waay- er, tenor en Jan v. d. Ree. bas. De pianobegeleiding verzorgde mejuf frouw A. Wille Boordse en C. J. Nogarede bespeelde het orgel. E. S. Rotterdams kamerorkest speelt in Zierikzee Het Rotterdams Kamerorkest on der leiding van Piet Ketting geeft Dinsdag 24 November een concert in Zierikzee. Deze uitvoering staat onder auspiciën van de stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. Worst aan de lopende band, daar voor is deze machine gebouwd, die gedemonstreerd werd op een tentoonstelling van machines voor de voedselproductie te Parijs. Zo lussen de duizend en vijftienhon derd kg. is dit worstkanonin staat per uur te produceren. Het werd niet gedemonstreerd, op de expositie want de fabrikant was bang, dat de bezoekers hel niet zouden kunnen „aan eten". Peron zal politieke veroordeelden amnestie verlenen BUENOS AIRES. De regering- Peron heeft plannen bekend gemaakt om amnestie te verlenen aan poli tieke gevangenen en politieke vluch telingen. De amnestie zal zich ook uitstrekken tot militairen, die zich tegen Peron verzet hebben. Woordvoerders van de oppositie schatten, dat 220 personen in Argen tijnse gevangenissen zitten en dat 4000 militaire en politieke ballingen wonen in Peru, Chili en Uruguay. (Van onze medische mede werker) '"TERWIJL de leek zich af- vraagt hoe het mogelijk is dat er Siamese tweelingen ont staan, vraagt de arts zich over het algemeen af: „Hoe het mo gelijk is 'dat er zo zelden dit soort vergroeiingen optreedt." Om dit te begrijpen een korte (Advertentie I.M.) Oude Moutwijn literOeiV (Van onze correspondent) NEW YORK. Het gaat de Republikeinse party in de V.S., die het nodig acht haar activiteit en kracht te bewijzen door spoken uit het ver leden op te roepen, niet naar den vleze. Dit is de indruk, die men niet alleen in de Democratische kringen over de zaak-White kan horen ver kondigen. Natuuuriyk is dit incident een aangelegenheid van volstrekt binnenlands-politieke aard. Men zou echter verkeerd doen by het beoor delen van de Amerikanen te gaan generaliseren en uit te gaan van het geen zich thans in Washington afspeelt. Ik heb hier meer verontwaardiging dan goedkeuring over deze zaak gehoord en zulks onder diverse lagen van de bevolking. De persconferentie van Eisenho wer bevestigt deze indruk. Men kon verwachten dat hij aan de kant van de weidenkenden zou staan. Er blijkt nu zelfs reden om aan te nemen dat hij, toen hij minister Demonstratie met plastic-reddingboot zeer geslaagd (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In IJmuidcn Is een demonstratie gehouden met Pen reddingboot van plastic, vervaar digd door een firma uit Warmond, die deze zomer ook plastic zeil boten lanceerde, en deze demonstra tie is „voor 110 procent geslaagd." Deze enthousiaste woorden gebruik te de heer J. H. Th. Eerman, in specteur van de scheepvaart. „De sterkte en de veerkracht van deze boot zijn wonderbaarlijk," zei hij. „Wij hebben er van alles mee gedaan: er met hamei's op geslagen, de boot tegen een betonnen muur geramd en dergelijke en zij ging niet stuk." Intussen betekent dit nog niet dat de scheepvaartinspectie nu al toe staat dat dit type boot in gebruik wordt genomen als reddingboot: eerst moet bij een reis naar de tro pen blijken dat zij daar dezelfde kwaliteiten vertoont als in deze ge matigde luchtstreken. BOGOTA. Zestien mensen heb ben Woensdag de dood gevonden en 25 zijn gewond bij een verkeers ongeval te Pantatos in Columbia. Nieuw onderzoek in zaak-Drummond LURS De Franse politie heeft vanmorgen een nieuw onderzoek in gesteld op de plaats langs de auto weg van Marseille naar Grenoble, bij Lurs, waar in Augustus 1952 de Britse geleerde Sir Jack Drum mond, zijn echtgenote en hun 10- jarig dochtertje werden vermoord. Men gelooft dat hoofdinspecteur Sebeille van de politie in Marseille, die met het onderzoek is belast, nieuwe aanwijzingen heeft ontdekt. Sebeile zou ervan overtuigd zyn. dat de moordenaar naar de plaats van de misdaad was teruggekeerd om lege patroonhulzen te zoeken. Hij zou toen het lijk van Lady Drummond hebben verplaatst. Zevende wethouder van Amsterdam: B. Ram AMSTERDAM. In de Woens- dagmiddag gehouden vergadering der Amsterdamse gemeenteraad is de heer B. Ram (P. v. d. A.) be noemd tot wethouder van Arbeids zaken en Levensmiddelen, in cie plaats van de kortelings overleden heer Bern. C. Franke. Op de heer Ram werden 23 van de 40 stemmen uitgebracht. Brownell toestond de kwestie-White aanhangig te maken, het slachtoffer werd van zijn gebrek aan politieke ervaring en daardoor de onscrupu leuze doordrijvers in zijn party en in zijn omgeving de gelegenheid gaf, daarvan gebruik te maken. Dat de voorzitter van de com missie voor onderzoek naar on- Amerikaanse activiteiten van het Huis van Afgevaardigden. Velde, volhardt bij zijn dagvaarding van Truman, niettegenstaande Eisen hower zich daarover geschokt toon de, bewijst zulks. Op de persconferentie van Eisen hower is ook duidelijk geworden dat de president eigenlijk niet op de hoogte was met de achtergrond van de zaak-White. toen Brownell hem kwam vertellen dat hij het wense lijk vond bepaalde feiten omtrent die affaire openbaar te maken, wel ke bij een onderzoek in de docu menten van het ministerie van Justitie aan het licht waren ge komen. De president heeft tijdens de persconferentie zijn minister zo veel mogelijk de hand boven het hoofd gehouden en hij merkte op, dat Brownell de loyaliteit van Tru man niet in het geding heeft ge bracht. Maar de minister van Justitie heeft wel degelijk gezegd, d?t het degenen die White tot zijn functie bij het Internationale Mone taire Fonds promoveerden, bekend was. dat White communist was en dat Truman de benoeming had be vestigd ondanks het feit dat de centrale recherche (FBI) hem door middel van een rapport °P de hoogte zou hebben gesteld van de antecedenten van de heer White. In de komende dagen zal men nog meer horen over deze zaak. Nu reeds valt te zeggen dat de kwestie als een boemerang tegen de Repu blikeinse partij zal werken, als president Eisenhower nog langer blijft talmen bij het doen van een keuze tussen de overtuigde Repu blikeinen voor wie het landsbelang op de eerste plaats komt en de elementen die. verblind door oppor tunisme en eigen belang, alles op offeren wat hun lage doeleinden in de weg staat. Onderhandelingen over militaire bases van V.S. in Pakistan LONDEN. Amerika onderhan delt met Pakistan over het aanleg gen van militaire bases in dat land in ruil voor militaire hulp. Pakistaanse en Britse woordvoer ders hebben meegedeeld, dat indien overeenstemming bereikt wordt. Amerikaanse troepen gelegerd zullen worden in de Westelijke en Oostelijke districten van Pakistan, waartussen meer dan 1600 vierkante kilometer Indisch gebied ligt. Amerika heeft reeds bases in Tur kije en een militaire overeenkomst met Perzië. Een overeenkomst met Pakistan zou de Amerikanen bren gen in drie landen, die het dak van het Midden-Oosten vormen. Maastricht profiteert van Belgische Nat. Feestdag MAASTRICHT. Duizenden Bel- gen vierden Woensdag hun Natio nale Feestdag in de Limburgse hoofdstad, want in Nederland zijn de kosten van uitgaan nu eenmaal een voordelige transactie voor onze Zuiderburen. Een grote file auto's kroop door de straten en alle plei nen en straten in het centrum wa ren herschapen in parkeerterreinen. Winkels, restaurants en hotels be leefden er een goede dag aan, maar de politie zal bly geweest zijn toen het allemaal was afgelopen De ver keersregeling kostte de agenten han den vol werk en Belgen zijn door gaans niet zulke erg secure chauf feurs NAIROBI. Te Nairobi zijn gisteren tien inboorlingen, die schuldig zijn bevonden aan moord, onwettig wapenbezit, hulp aan ter roristen en andere misdrijven, door ophanging terechtgesteld. Negen der terechtgestelden waren Kikoejoe's. De tiende, een lid van de stam der Emboe's, was bovendien nog het afnemen van de eed aan het ge heime Maoe-Maoe-genootschap ten laste gelegd. uitweiding over de ontwikke ling van de menselijke vrucht. Ieder mens ontstaat uit een be vruchte ei-cel. Dat wil zeggen uit één enkel celletje, dat zich na de bevruchting deelt in twee cellen, in vier acht. zestien, twee-en-dertig enz. Tot een bepaald aantal zijn deze cellen volkomen aan elkander gelijk en kunnen allen nog de oer cel zijn van speciale organen. Na een groot aantal delingen gaan de cellen zich specialiceren: zij vor men zich tot. groepen, die gezamen lijk elk een afzonderlijk orgaan op gaan bouwen: de huid, het darm stelsel. het zenuwstelsel enz. Zodra de cellen zich hebben gespeciali seerd kunnen zij niet anders meer vormen dan een bepaald orgaan. Deze onbeperkte mogelijkheden van de eicel en van de cellen die ontstaan na de eerste, tweede, der de enz. deling, hebben de embryo- logen (dat zijn zij, die zich met de ontwikkeling van de levende we zens uit de eicel bezig houden) altijd bijzonder gefacsineerd. Het is b.v. de Amerikaanse onderzoeker Loeb gebleken, dat men de twee cellen, die bij de eerste- deling van de eicel ontstaan, door allerhande inwerkingen (b.v. door schudden) van elkander los kan maken. Bij zee-egels ontstaan dan twee zee egels. uit iedere cel één. HETZELFDE gebeurt, maar door oorzaken die wij niet kennen, met de zogenaamde één-eiïge twee lingen, die ontstaan doordat één enkele eicel zich in tweeën deelt, de ontstane cellen elkander losla ten en elk een eigen individu vor men. Maar als het loslaten niet volledig gebeurt ontstaat de Sia mese tweeling. Omdat de stoornis van dit van elkander losraken in alle stadia van ontwikkeling op kan treden bestaan er allerlei over gangen tussen de een-eiïge twee ling en velerlei vreemde afwijkin gen een kindje met een armpje te veel. of met een vreemd gezwel, dat vingertjes, tandjes of haren be vat en feitelijk niets anders is dan een niet volledig tot uitgroeiing ge komen tweelingbroertje of -zusje. In het algemeen is de levensvat baarheid van deze vreemde spelin gen der natuur slecht. Vaak pro beert men daarom het meest le vensvatbare deel ervan door een operatie te scheiden van het an dere. Of een dergelijke operatie zal gelukken, hangt af in hoeverre de scheiding der twee individuen vol ledig is. Dit is van buiten af vaak zeer moeilijk uit te maken: ze kun nen oppervlakkig gezien slechts weinig vergroeid lijken, maar bij inwendig onderzoek kan blijken, dat b.v. het hart van de ene vrijwel de gehele bloedsomloop van beiden verzorgt. Scheidt men dergelijke tweelingen langs operatieve weg, dan is één van beiden onherroe pelijk ten dode gedoemd. Daarom wacht men meestal tot de kinderen oud genoeg zijn om zowel dit on derzoek als de daarop volgende operatie te kunnen verdragen. Nijmegen subsidieert „Humanitas" (Van onze correspondent) NJMEGEN De raad van Nij megen heeft Woensdagavond na een urenlang principieel debat een voor stel van B. en W. met 34 tegen 4 stemmen aangenomen om subsidie te verlenen aan de afdeling Nijme gen van „Humanitas". die zich spe ciaal toelegt op sociale zorg en hulpverlening aan behoeftige gezin- De tegenkanting kwam van Pro testants-christelijke zijde. Het voor stel werd sterk verdedigd niet al leen door de PvdA doch ook door enkele leden van de KVP, terwijl het ook warme en positieve verde diging kreeg van de wethouder voor sociale zaken, de KVP-er Windt. R.Ph.O.-concert in Rivièra-hal Het Rondo Veneziano van Pizet- ti. dat het Philharmonisch Orkest vorige maand in de Schouwburg een eerste uitvoering gaf, ging Woensdagavond op het concert in de Rivièra-Hal in herhaling. Deze hernieuwde kennismaking was zeer verheugend. Opnieuw trof deze compositie sterk, zowel door haar breed getrokken, prach tige melodiek als door haar krach tige en suggestieve uitbeelding van de Italiaanse volksaard. Prachtig van klank en met grote expressi viteit, heeft het orkest onder Flip- se deze partituur met haar rijke coloriet tot klinken gebracht. Al even fraai en boeiend werd het concert geopend met Fauré's fijnzinnige orkestsuite „Pelléas et Melisande". Deze als het ware transparant klinkende muziek, die men zou kunnen vergelijken met een aquarel in zachte genuanceer de tinten, kwam eveneens boeiend en gaaf tot uitvoering. Saint-Saëns' derde vioolconcert sloot zich hierop stijlvol aan. Hoe wel feller van uitdrukking dan Fauré's muzziek. spruit het even eens voort uit een zuivere Franse geest en dit betekent dus een door zichtig klankbeeld en sierlijk ge trokken melodische lijnen. Janine Andrade was hierin so liste. Haar toonvorming is mooi en warm, doch niet groot en dit had een enkele maal tot gevolg, dat ze door de overigens uitstekend uitgevoerde begeleiding.werd over stemd. Er bleef echter meer dan genoeg gelegenheid over om te kunnen vaststellen, dat Janine An drade een violiste is, die uit het goede hout is gesneden en over een grote linkerhand- en rechter armtechniek beschikt. Het werd dan ook al met al toch een pres tatie die heel veel respect afdwong en terecht met veel bijval werd beloond. Tot slot heeft het zeer talrijke, enthousiast gestemde publiek zich kunnen verlustigen in een meesle pende vertolking van de ouver ture Wilhelm Tell van Rossini. H. VAN BORN Italiaanse campagne tegen T.T. op Man ROME. Het Italiaanse sportblad „Gazetta dello Sport" voert een campagne met het doel de „met bloed bevlekte" Britse TT-races op Man te elimineren uit de reeks wedstrijden welke tellen voor jiet wereldkampioenschap. Het blad citeerde dezer dagen Giuseppe Gi- lera. de fabrikant van de bekende motoren die zijn naam dragen. Hij zou gezegd hebben: „Wanneer men, als het eerste wat gebeuren moet, de Britse TT-races uitschakelt, ben ik voorts van mening dat de cir cuits van Monza. Assen, Francor- champs en Rouen dat minimum van veiligheid kunnen waarborgen, dat onontbeerlijk is voor de rij ders". W interkampioenschap voor KNZB-clubs HAARLEM. Zestien ploegen bij de dames en 15 ploegen bij de heren hebben ingeschreven voor de nationale winterclubkampioen- schappen zwemmen, die Zaterdag in het Sportfondsenbad te Haarlem worden gehouden. Bij de dames zullen de bekerhoudster De Rob ben (Hilversum), ADZ (Amster dam), HZC (Hilversum), RDZ (Rotterdam, DAW (Alkmaar), ZIAN (Den Haag), Vitesse (Den Haag). HDZ. 'tY, Zar. De Meeuwen (alle Amsterdam), HVGB. Zwem- club Haarlem, HPC en DWT (alle Haarlem) deelnemen. Bij de heren schreven in bekerhouder HPC (Heemstede), RZC (Rotterdam), GZC (Gouda), Zian (Den Haag), Vitesse (Den Haag), Sleutelstad (Leiden), De Robben (Hilversum), DAW (Alkmaar), DJK, De Meeu wen, 't Y (alle Amsterdam). HV GB, DWT. ZC Haarlem (alle Haar lem) en HZC (Hilversum). Bridge-uitslagen Hoofdkl. A: WP 1—Eendr. 3 29—27 Liga 1-ZBK 1 40—35. Br. Kr. 3—Eendr 1 39—24. Hoofdkl. B: Vlaard. 1—Br. Kr. 4 40— 46. Feijenoord 1—Eendr. 2 19—69, ZBK 2—Br. Kr. 2 37—36 le kl. D: Br. Kr. 7—Liga 2 72—22 OW 1—SW 1 35—30. ZBK 4—Flard. 2 50—30. le kl. E: BCR 1—Br. Kr. 5 55—33, Vlaard. 3—ZBK 3 30—57. F'noord 3— WP 2 49—27. 2e kl. A: Kl.vier 2—IJ'monde 1 3731. BBC 6—DBC 2 34—25. Br. Kr. 15—ZBK 9 43—44. 2e kl. B: BCR 5—OW 4 51—18. BBC 3 —Eendr. 6 23—26, Liga 3—ZBK 12 30— 31. 2e kl. C: BCR 3—Br. Kr. 11 19—68 BBC 5—Eendr. 7 16—24. SW 2—ZBK 11 60—13. 2e kl. D: BBC 7—Br. Kr. 14 30—20. WP 4—OW 2 40—34. Centr. 3—Eendr. 8 41—28. 2e kl. E: ZBK 7—BBC 8 33—12. Br. Kr. 13—Centr. 4 29—30, BCR 2—OW 3 36—29. 2e kl. F: BCR 4— BBC 9 35—18. ZBK 8—Br. Kr. 12 40—23, Centr. 5—F'noord 4 20—40. Geslaagd voor het ingenieursexamen jor civiel-ingenievm te Delft: de heren H. Molenaar en G. van Tussenbroek te Rotterdam. De vrachtauto van de expediteur A. F. v. d. L.. die Zondagavond voor zijn woning aan de Rochussenstraat werd weggenomen, is op de Haagweg onder Rijswijk teruggevonden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1