De grote onbekende opereert in het centrum van Apeldoorn Velen aangenaam verrast met grote bedragen Lang niet malse straffen voor houders van verwaarloosde auto's Uitvoering van de Postfanfare nieuws Maandag 9 November 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Het offensief van de winkeliersvereniging „Het Centrum" is Zaterdag middag geopend. Het was gericht op degenen, die hun inkopen hadden gedaan htj een der deelnemende winkeliers die bij deze actie zign aangesloten en waardebonnen verstrekken. Velen, in het bezit van dergelijke bonnen, werden door „De grote' onbekende" aangehouden en ontvingen tot hun verrassing een waardebon, welke varieerde van f 1.— tot f 100.—. „Dat is nog eens een verrassing" zei mevrouw Eijkemaar uit de Hoogstraat. .Zij liep met de kleine Anneke op de Asselsestraat en keerde huiswaarts na haar inkopen in het centrum te heb ben gedaan. Ze was in het bezit van bonnen en de grote onbekende over handigde haar een cheque ter waarde van f 100.—. Stralend van vreugde spoedde ze zich naar haar woning ten einde de huisgenoten op de hoogte te brengen van haar meevallertje. De mannen begrepen de „clou" van de zaak niet altijd. „Hebt u waarde bonnen?" was de steeds terugkerende vraag van de grote onbekende en een kort aangebonden heerschap reageerde er op met „Dat gaat je geen bl aan". Öp de Hoofdstraat was de reactie al zeer gevarieerd. „Ik wens niet door vreemde heren aangesproken te wor den" was het antwoord van eer. nuf fige jongedame en met haar neus in de wind (en misschien waardebonnen in haar bezit) liep ze verder, de grote onbekende met geen blik verwaardi gend. „Pech gehad" hoorden we de grote onbekende prevelen, in hat midden latend of hij zichzelf dan wel de jongedame bedoelde. Even verder was het weer „raak" „Hebt u waardebonnen?" was de vraag aan mevrouw Gooswllligen uit de Burglaan. „Ja" riepen Tonnv er. Wim- mie haar twee kinderen gelijktijdig. Daar verhuisde een waardebon van f 25 naar mevrouw Gooswllligen als aangename surprise tegen de Sint- Nicolaastijd. Zo trok de grote onbekende, zich snel per auto verplaatsend, door hot centrum. Met kwistige hand deelde hij l! at is.er te doen?- Centraal-Theater, van 6—11 Nov., hoofdnummer „De wrede zee", 14 j., 6.45 en 9 uur; Woensdag 2.30 n.m.; Donderdag 12 Nov., 7 en 9 uur nm. hoofdnummer „De ernst van Ernst", alle leeft. Minerva Theater, van 6—12 Nov. hoofdnummer „Massa-justitie", 18 j., 7 en 9 uur nm. Woensdag 2.30 nm. Veluwe-Theater, van 611 Nov. hoofd nummer „De schatgravers van het Doodskop-eiland", alle leeft., 6.30 en 8.45 nm. Tivoli-Theater, van 6—11 Nov. hoofd nummer „Tien van 't Vreemdelin gen-legioen", 14 j., 2.30, 6.45 en 9 uur nm. „De Zilveren Walvis", Kanaal, bij Molenstraat. Porcelein Han Knaap. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatpi-eoiking tnterkerkel. Evan gelisatie-commissie. Hotel Zeelandia, elke avond „Wiener Café". Maandag 9 Nov. Poort van Kleef 8 uur n.m. Corsettenshow De Duif. Dinsdag 10 Nov. Geb. Zuid-Oost, Wor men, 8 uur n.m. ds D, Roos, van Roos. Dinsdag 10 Nov. Bordelaise 3—11 uur n.m. Bloemententoonstelling. Woensdag 11 Nov. Bordelaise, van 10 uur v.m.11 uur n.m. Bloemen tentoonstelling. Woensdag 11 Nov. Lutherse Kerk, Parkweg, 7.45 n.m. Kamermuziek avond Het Apeld. Volksconcert. Donderdag 12 Nov. Bordelaise, van 10 uur v.m—11 uur n.m. Bloemen tentoonstelling. Donderdag 12 Nov. Irene, 10 uur v.m. —9.30 uur n.m. Zendingsbazar. Donderdag 12 Nov, Doopsgezinde kerk Paslaan, 8 uur n.m.,Tweede lezing Adventkerk. Vrijdag 13 Nov. Bordelaise, van 10 uur v.m.—11 uur n.m. Bloemen tentoonstelling. Zaterdag 14 Nov. Bordelaise 8 uur n.m. Uitv. Ace. Ver. „Kunst en Vermaak". Donderdag 19 Nov. Doopsgezinde kerk. Paslaan, 8 uur n.m.. Derde lezing Adventkerk. Zaterdag 21 Nov. Bordelaise 8 uur n.m. Uitv. Acc. Ver. „Kunst er. Vermaak". Donderdag 26 Nov. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 8 uur n.m.. Vierde lezing Adventkerk. ARNHEM Gemeente-Museum: Tentoonstelling '„Toulouse Lautrec" 15 October toi 15 November. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat '.n de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvne ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N.A.Cri zijn aangekondigd. waardebonnen uit en als een lopend vuurtje ging het bericht hiervan door de stad. Nu hier, dan weer daar dook hij op, tot blijde verrassing van de aange houdenen. Nog 14 dagen zal hij zich dagelijks manifesteren in het centrum en, ge zien het succes van de eerste dag, zal hij zich in veler belangstelling mogen verheugen. De inzet van de originele actie van „Het Centrum" is goed geweest. Toen de dijk dicht was... Prinses Wilhelmina heeft Zaterdag ter ere van de dijkdichting bij Ouwer- kerk de Zeeuwen, die nog steeds in een vleugel van het paleis Het Loo gastvrijheid genieten, met bloemen en gebak verrast. Om één uur heeft zij temidden van hen naar de radiorede van Koningin Juliana geluisterd. De Prinses was vergezeld van haar dame du palais mevr. De Savornin Lohman van Hasselt en haar tweede secreta resse jkvr. Van Randwijck. Het aantal Zeeuwen op Het Loo is inmiddels door het geleidelijk huis waarts keren van velen, tot ruim twintig geslonken. Dezen hebben Za terdag veel belangstelling ondervon den. O.a. brachten het afdelingsbe stuur van het Rode Kruis en de Zeeuwse Kring, alsook de hofprediker ds J. F. Berkel, hun een bezoek. Denkt overal en altijd weer Om het kina in het verkeer! Voor de kantonrechter „Als het aan mij ligt dan krijgt U nooit een jachtacte" voegde de ambtenaar O.M. mr Meschaet, verdachte L. G. te Apeldoorn toe, toen deze stroper van reeën met een onverschillig gezicht opmerkte, dat hij wel geen jachtacte bezat, maar deze zou aanvragen. De' ambtenaar O.M. verzekerde dat hij alles in het werk zou stellen om dit te verhinderen, hetgeen overigens niet veel moe-te zal kosten, omdat een stroper hiervoor zeker niet in aanmerking komt. niets aangetrokken en zijn trouwe viervoeter aan een ketting' gelegd. De ambtenaar O. M. juichte deze verordening, die al in vele gemeen ten van ons land geldt, toe en vroeg 8.boete subs. 2 d. h. De kanton rechter legde verdachte 5.boete op, rekening houdende met het feit dat verdachte inmiddels aan de eisen had voldaan. Aardappel moeheid. In strijd met de wet op de aard appelmoeheid had G. S. te Apel doorn aardappelplanten geteeld op een stuk grond, waar dit niet ge oorloofd was. De eis luidde 10. subs. 2 ,d. h. In. verband rnct de me dewerking welke verdachte had .ver leend dóór onmiddellijk de planten er uit te halen, legde de kanton rechter hem 4.boete op. „Nooit weer jachtacte" G. had zich te verantwoorden om dat hij in het bezit was geweest van ,een dubbelloops jachtgeweer en mu nitie. Verzwarend was het voor ver dachte, dat hij enkele jaren geleden, toen hem de aanvankelijk verleende jachtacte werd ingetrokken, zijn jachtgeweer had ingeleverd, doch zich niet lang daarna een ander aanschafte. Conform de eis werd hij veroor deeld tot twee weken hechtenis en 25.boete, met verbeurdverkla ring van het geweer en de munitie. Onvoldoende onderhouden auto's. Niet mals waren de straffen, die de wnd. kantonrechter, mr H. L. Sypkens, de chauffeurs en eigenaars van auto's oplegde, die terecht ston den omdat de betrokken vrachtwa gens in onvoldoende staat van onder houd verkeerden, hetgeen een groot gevaar betekent voor de verkeers veiligheid. De meesten van de heren lieten verstek gaan, doch de deskundige van de gemeente-politie Apeldoorn, K. A. K„ vertelde als getuige tel kens op welk een gammele wijze de wagens soms in elkaar zaten. De chauffeur v. d. S. had gereden met een trekker met oplegger, waarvan de verbinding met een ijzerdraadje tot stand was gebracht. Conform de eis van de ambtenaar O. M.: 75.boete subs. 25 d. h. Ook de eigenaar kreeg een bekeu ring omdat de remmen liefst een spoor hadden van 25 meter, terwijl dit slechts 9 meter mag zijn. Vooral aan een onnauwkeurige reminslal- latie zijn grote gevaren verbonden, zodat verdachte werd veroordeeld tot 100.boete subs. 25 d. h. De banden van de vrachtauto, wel ke door F. J. W. H. te Apeldoorn werd bereden, verkeerden in zeer slechte staat, terwijl bij nader on derzoek ook bleek, dat er enige oude breuken aan de wagen zaten. Een en ander kwam aan het licht, toen, de vrachtauto omkantelde door liet springen van een band. De hoge zware iading was oorzaak, dat de auto omtuimelde. Het vonnis luidde 25.boete subs. 10 d. h. en een week voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van één jaar. F. D. te Ede had in Apeldoorn ge reden met een auto, waarvan de remmen niet in orde waren, de rich tingaanwijzers onvoldoende werkten cn bovendien de gasuitlaat een zo hinderlijk geluid maakte, dat dc antï-lawaaicampagne er zeker tegen op zou komen. In totaal kreeg hij 55.boete subs. 14 d. h. Door leuter onoplettendheid had W S. te Apeldoorn een aanrijding veroorzaakt met een wielrijder, wel ke zeer ernstig aankwam. Het slachtoffer moest zes weken in het ziekenhuis worden verpleegd, terwijl van de fiets vrijwel niets overbleef. De kantonrechter legde, vanwege het beroep van verdachte als vertegen woordiger, ditmaal nog een boete op van 40.subs. 10 d. h. In Epe geen kettinghonden. Volgens de gemeenteverordening van Epe mogen honden aan een ket ting worden gelegd, mits aan be paalde eisen wordt voldaan, wagr door het dier, dal toch geheel af hankelijk is van de mens, voldoende bewegingsvrijheid krijgt. J. E. te Epe had zich van deze verordening Wandelaars vieren feest In het winterseizoen dreigt de wan delsport wel eens op de achtergrond te geraken en daarom is het goed ge zien van de Apeldoornse Wandelkring regelmatig contactavonden te organi seren waardoor de onderlinge band behouden blijft. Een van die avonden werd Zaterdag in La Bordelaise ge houden; de belangstelling was zeer groot. Veel leden van de aangesloten ver enigingen (Zuiderkwartier, Trekvo gels, Wandellust, D.V.V. en Irene) gaven acte de présence. In zijn openingswoord uitte de heer B. A. de Vries, voorzitter van de Wan delkring, zijn grote vreugde over die belangstelling. HU wekte allen op, propaganda te maken voor de mooie wandelsport, welke door een ieder, die gezond is van lijf en leden, beoefend kan worden. Het aantal georganiseer de wandelaars noemde spr. voor een gemeente van bijna 100.000 inwoners veel te gering. Wijzende op de in het a.s. voorjaar en zomer te houden wandelmarsen wekte hij allen op in de wintermaanden intensief te trainen. Bovendien, aldus de heer De Vries, geniet men dan ook volop want de natuur biedt ook in deze maanden veel schoons. Na dit openingswoord voerden leden van diverse wandelverenigingen het blyspel „De Liedjeszanger" van J. Busch op. Er is veel en hartehjk ge lachen, dank zU de vlotte wijze waar op dit niemendalletje werd vertolkt. Een goede avond voor de wandel sportverenigingen. Marktbericht. APELDOORN. 9 Nov. Kippen f 2.10—f 2.15 p. kg; hanen f 2.50—f 3.50 per st.; Konijnen f2f 6; wilde konij- nijen f 1.50—f 2; hazen f 5f 6; scha pen f 50—f 75; lammeren f 40f 60. geiten f 15—f 35; eenden f 1f 1.50; duiven f 0.40f 0.50; kalveren f 40— f 50; biggen f 35—f 45. (Advertentie) Niet 8anger met tegenzin Resultaat Handen als fluweel! U behoeft de dagelijkse afwas niet meer mot tegenzin te doen. Dat ver velende werk wordt een pleziertje met Castella Vaatwas. In een hand omdraai is alles aan kant ook het vuilste en vetste vaatwerk blinkt U weer tegen. Een eetlepeltje Castella Vaatwas verschaft U genoeg Actief Schuim, om stapels borden, lepels, pannen etc. in een ommezien tc reinigen. U kunt ook Uw handen zonder ongerustheid aan dit heer lijke sóp toevertrouwen: zij worden zacht als fluweel. Haal zo'n pak Castella Vaatwas (25 ct) nog van daag in huis! Een geslaagde avond J~~\e reeks winleruitvoeringen van de Apeldoornse muziek- en zang verenigingen heeft weer een aanvang genomen. Het zomerseizoen, al le spoedig voorbij en daarmede de con coursen, zijn achter de rug. De vere nigingen hebben de studie opnieuw aangevat teneinde nu en straks de resultaten daarvan hun donateurs en supporters voor le leggen. Eén der eersten, die zich op het concertpodium hebben gewaagd, was de Postfanfare, die Zaterdagavond jl. in De Poort van Kleef voor het voet licht is getreden. Er bestond wel enige reden dit con cert met zekere, nieuwsgierigheid tege moet te zien. Hel is immers al weer bijna twee jaar geleden, dat de Post fanfare een openbare uitvoering gaf, dus kon de belangstelling uitgaan naar heigeen in deze periode werd bereikt. De P.T.T. in Apeldoorn lelt 150 man personeel. Een naar verhouding groot deel daarvan is lid van de Postfanfare Begrijpelijk is, dat de betrekkelijk kleine personeelsbezetting niet toelaat dat de repetities van de fanfare altijd volledig bezet zijn, wat natuurlijk zijn terugslag vindt in de „klinkènde"' resultaten van deze repetities. Dit wetende, mogen wij de hoop uitspre ken dat de hogere leiding van de P.T.T.de waarde van het bezit van een eigen muziekkorps kennende, de wegen zal vinden, die ertoe kunnen leiden dat de gezamenlüke studie, die eerste voorwaarde is. intenser kan worden beoefend. De tegenwoordige toestand, hoe onvermijdelijk ook, is' voor het ensemble een handicap van betekenis. Zeer zeker heeft het orkest, dit maal onder leiding van de heer Van Zanten- in de aanvang van het concert zijn hoorders niet teleurgesteld. Het was een fris geluid dat de fanfare, nadat het programma, met een aardige com positie van haar dirigent, de ..Posï- mars" was ingeleid, liet horen in het ..Devertirnento" van Gerard Boodijn, cn bij het luisteren naar deze in klas sieke vormen gehouden .moderne" muziek, waarvan het notenbeeld de executanten geen merkbare (moeilijk heden opleverde, waardoor het werkje voer zichzelf kon spreken, vroegen wij ons onwillekeurig af waaróm toch zo- vee! leden van onze harmonie- of fan farekorpsen bezwaren tegen Boedijn's muziek hebben. Het verheugde ons daarom des te meer dat de Postfan fare blijk .gaf begrip ervoor te bezit ten. „Marielle" van Albert Thiry, werd door de dirigent van een mondelinge toelichting voorzien. Op zichzelf te waarderen, doch veel van het gespro kene ging door het geroezemoes in de duister gehouden zaal verloren, ge roezemoes, dat tijdens de uitvoering telkenmale hef luisteren tot een twij felachtig genoegen maakte. Wanneer zullen de Apeldoornse muziekvereni gingen gaan beseffen dat een concert, ook van het dilettantenensemble, een feestelijk gebeuren is? En bü een feest behoort licht, vee! licht! Dat zal het „gezellig gekout", om geen ander woord te gebruiken, tegen gaan, en waar het licht ontbreekt, leidt dit mankement altijd tot het genoemde euvel. En wat. heeft dan bovendien het gedrukte programma voor zin? Wij koesteren de hoop dat de Postfan fare zich in de toekomst niet meer aan deze fout zal schuldig maken. De „American Patrol" van Meacham een alleraardigst intermezzo, werd in een dusdanig gejaagd tempo gespeeld, dat hel; karakter ervan totaal verloren ging. Deze muziek eist wel lichtvoe tigheid, doch verdraagt geen tempo, dat zelfs geen gelegenheid laat de dynamiek, die er de hoofdzaak van uitmaakt te realiseren. Met een vrolijke mars besloot Van Zanten het aandeel van de Postfan fare aan deze avond, waarna het dub- belmannenkwartet onder leiding van Gerard Tiemessen het programma voortzette met oen vijftal liederen, waarvan ,.Le Rossignol" van Grety het best slaagde. De wals „Rozen uit het Zuiden" in een bewerking van v. d. Rovaart, evenals „Mijn boeren land" van Eduard Flipse, eisen een andere bezetting dan waaraan een dubbelmannenkwartet kan voldoen De klank in deze nummers was te dun om enige indruk te kunnen maken. De Toneelvereniging N.R.V. onder regie van Jan Holtland. heeft na dc pauze de volle zaal veel genoegen geschonken. v. R. EIERMARKT TE APELDOORN. Aanvoer 350.000 tot 400.000 stuks. Grote eieren f 20.50 f 21.50 per 100 st jonr.r hennen eieren f 14.75—f 18.25 pei 100 st. Handel levendig, Berekende kiloprijs: Grote eieren f 3.27; henncneiercn f 3.05. VAASSEN Uitvoering „Alternando". Het aan tal liefhebbers van accordeonmuziek neemt in ons dorp blijkbaar nog steeds toe. Zaterdagavond, toen „Alternando" in Spoorzicht ónder leiding van de heer T. Boon 'n uitvoering gaf, was de zaal tot de laatste plaats toe bezet. In zijn openingswoord sprak de heer A. van Dijk daar zijn vreugde over uit. De jongste afdeling van „Alternando", het B.-orkest, verzorgde het eerste pro- grammadeel. Het gebodene getuigde van vooruitgang. Ook de uitvoering van het A-orkest kon de toets der crl- tiek goed doorstaan. De spelers werden beloond met een hartelijk applaus. De toneelclub „Noorderkwartier" voerde het humoristische „Slippertje" op, als een prettig slot van een mooie avond. Opa Wey gehuldigd Er heerste Zaterdagmiddag een feestelijke stemming op de markt. Er gebeurde iets, dat even buiten het karakter van de gewone markthandel viel. De heer J. H. Wey, beter bekend als „Opa Wey" vierde zijn 35-jarig jubileum als marktkoopman, de Bond van de Markt- en Straathandel bene vens de Marktcommissie hebben dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. De kraam van de jubilaris was voor deze gelegenheid bijzonder goed .ver zorgd. De driekleur wapperde van de kraam en voor de bloemen werd ge zorgd. De heer J. Hofman bood „Opa" een fraaie bloemenmand aan en de heer R. van Buren volgde dit voor beeld. Daarbij werden woorden van waardering en gelukwensen gericht aan het adres van de jubilaris. Bij deze plechtigheid waren, behalve de reeds genoemden, o.a. ook aanwezig de heer Berkhoff, marktmeester en de heer M J. Mikkers, bestuurslid van de Bond. Dat Opa Wey op deze'middag meer dan gewone belangstelling trok was uiteraard vanzelfsprekend. Velen kwamen hem met zijn jubi leum geluk wensen. Werkende vrouwen. Op de jongste maandelijkse samen komst van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Vrou wen. werkzaam in bedrijf en beroep, heeft mej. J. Dahmcn, uit Amers foort. een causerie, over „Geurtjes en smaakjes" gehouden. Zij werkt op een laboratorium, waar voor de groothandel allerlei geurtjes en smaakjes voor parfums, zeep, pud ding. limonade enz. worden gefabri ceerd. Slechts weinig van de beno digde grondstoffen zijn in Nederland verkrijgbaar, handelscontacten met alle werelddelen zijn nodig. Mej. Dahmen liet de dames tal van geurtjes en smaakjes ruiken. Onze plaatsgenote, mevr, Eloems- ma, gaf naar aanleiding van de Dag der Verenigde Naties een uiteenzet ting van dit instituut. Medegedeeld werd, dat, uitgaande van de Stichting Oud-Poelgeest, de werkende vrouwen, die het St.-Nico- laasfeest niet in familieband vieren, voer een conferentie op 5 en 6 De cember op kasteel Oud-Poelgeest in Oegstgeest werden uitgenodigd, waar hun onder leiding van C. M. baronesse Van Heemstra een paar gezeilige dagen wachten. Laboratorium uniek op vasteland AMSTERDAM. Aan dc Hoogte Ka dijk is het laboratorium voor massa- spcctografic in gebruik genomen, een laboratorium dat uniek is op het vasteland van Europa. Alleen Amerika cn Engeland beschikken tot nu toe over dergelijke laboratoria. Man eet mms (en wint auto) BONN Het was in een café in het Westfaalse dorp Straelcn. dicht bij de Nederlandse grens, dat een muisje zich zonder ophef zijn weg zocht door de gelagkamer naar zijn holletje ergens onder een plint Op het laatste ogenblik echter werd hel beestje opgemerkt door een der stamgasten, die hier een gele genheid zag om zijn handigheid le vertonen en met een snelle greep het diertje te pakken tuist te krij gen. De andere aanwezigen staken hun waardering voor deze presta tie niet onder stoelen of banken en er was er een, op nog meer sen satie belust, die de muizenvangnr uitdaagde: als je dat heest lavend opeet, krijg jij mijn auto. De uitge daagde keek eens door het raam nm. zich ervan Ie vergewissen dm de uitgeloofde prils er werkelijk stond. De wagen was inderdaad dc moeite waard,, vond hij en zonder vrrdar te aarzelen verzwolg hij hel muisje. De auto was hem, en de voormalige, eigenaar verzocht alleen e- mee naar huis gehrachl le worden. Hetgeen geschiedde, GARDEREN Clandestiene luisteraars. De contróle- dienst van de P.T.T. heeft in Garderen eens onderzocht of alle radiobezitters in het bezit waren van een luisterver gunning. Er bleken heel wat clandes tiene luisteraars te zyn, zodat in totaal meer dan f 400 achterstallige radio belasting betaald moet worden. Ook kreeg de P.T.T. de indruk, dat som mige toestellen tijdelijk ondergedoken waren. EDE Bakkers in Ede willen wijkindeling De Edese bakkers overwegen reeds enige tijd tot het instellen van een wykindeling over te gaan, zoals ook de melkhandelaren enige jaren geleden hebben gedaan. De wijkindeling van de melkhandel bevalt in de practijk uitstekend. De broodbakker heeft te genwoordig geen lucratief beroep meer en daar komt nog bü dat het perso neelsvraagstuk in deze branche nijpend is. De werktijden liggen hier veel on gunstiger dan bij de meeste andere be roepen en daarom is net geen wonder dat er steeds minder gegadigden voor het beroep bakkersknecht blijken te zijn. Het is geen zeldzaamheid dat in één straat tien of meer bakkers heen en weer fietsen om hier en daar een enke le klant te bezoeken. Het is nog een open vraag of het pu bliek van een bakkers-wijkindeling ge diend is. Edese soldaat decoreerde minister Staf Zaterdagmiddag werd te Ede de jaar. lijkse collecte voor de gezamenlüke militaire fondsen gehouden. Een groot aantal collectanten, onder wie een groep militairen van het Edese garni zoen. trok de straat op om van iedere voorbüganger een gave voor dit sym pathieke doel te vragen. Eén van deze soldaten had zün stand plaats op de markt gekozen, waar hü met grote activiteit zijn collectebus hanteerde. Toen dan ook op een ge geven moment een auto stopte, waaruit een nogal gezet heer van middelbare leeftijd stapte, had hij deze mijnheer vlug eeri speldje op de revers van zijn jas gestoken, terwijl hij met de col lectebus een uitnodigend gebaar maak te, dat moeilijk misverstaan kon worden. De mijnheer offerde gewillig voor de militaire fondsen en wandelde daarna verder. Een marktkoopman, die dit kleine voorval van nabij had gevolgd, bezorg de de actieve militair echter de schrik van zijn leven. „Weet je wel", vroeg hij, „wie die mijnheer was? Dat was Zijne Excellen tie, minister C. Staf, die zijn vader in Ede een bezoek gaat brengen!" „Dan had ik hem eerst wel fatsoen lijk mogen groeten", klonk het ont hutste antwoord STREEK IN 'T KORT Een door militairen uit de leger plaats Wittenberg te GARDEREN ge houden collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft f 65.75 opge leverd. In verband met het tien jarig bestaan van de Ned. Hervormde jongelingsvereniging Ezechiël te GAR DEREN word' Donderdagavond in do Hervormde Kerk een herdenkings dienst gehouden. In GARDEREN wordt komende Zaterdag Klaproos- collecte gehouden. In de Gerefor meerde Gemeente te ELSPEET wor den Dinsdag (10 Nov.) twee dank diensten voor het gewas gehouden, nl. 's middags om 3 en 's avonds om 7 uur. In het verenigingsgebouw aan de Vierhouterweg te ELSPEET zal Don derdagavond de heer Majoewsky, di recteur van het melkcontrölestalion. spreken over kwaliteitsverbetering van melk. - In zaal Winkel te TEUGE zal de afdeling van Volksonderwüs Zaterdagavond een propaganda-bijecn- komst houden. wai zkg r Roelf nut <1 n Fnk „Mcsr.ac'eq vraagt een olie-stook"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2