Zeister globetrotters terug uit Rome r OPGAVE PUZZLE Alles gaat beter KEKK EN Familieberichten MX Villi LAGEJA STADION NIEUWTJES Hoge onderscheiding voor prof. Kluyver 2 TROUW MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 (Van een onzer verslaggevers) Vijf en twintig kleinkinderen zongen Zaterdagmorgen op Schiphol een wel komstlied toen hun grootouders, de heer en mevr. Deuss uit Zeist, uit het KLM-vliegtuig „Electron" waren ge stapt. Ir. J. C. Deuss, zeventig jaar, en zijn 46-jarige echtgenote stonden lachend aan te horen hoe zij in dat lied geprezen werden om hun prestatie- de voetreis van Zeist naar Rome, die zij in iets meer dan drie maanden hebben ge maakt. Op 16 Juli. de eerste dag dat de heer Deuss, oud-HBS-directeur, van zijn Welkomstlied door 25 klemkinderen pensioen kon genieten, is het sportieve Zeister echtpaar uit het Stichtse ver trokken. Op 21 October kwamen heer en mevr. Deuss in Rome aan. Toen hadden zij 1675 kilometer afgelegd. „We liepen gemiddeld vijftien twintig kilometer per dag", vertelt mevr. Deuss. „En we aten en sliepen in goedkope hotels, want we konden met zijn tweeën over slechts vijftien gulden per dag beschikken; anders kwamen we niet uit". Van te voren hotels besproken? „Nee, dat- hebben we niet gedaan. Toch zijn we steeds geslaagd. Behalve één keer; toen was er geen plaats en moes ten we nog een dagreis lopen voor we onze volgende pleisterplaats bereik ten". Het echtpaar heeft onderweg veel vriendelijkheden ondervonden. En hoeveel „lifts" het heeft moeten wei geren.... „Een keer", zo vertelt de grijze heer Deuss, „stond een automo bilist er op, dat we in zijn wagen plaats namen. Het regende namelijk pijpeste- len. Hij had echter in een Duitse krant gelezen, dat we in geen geval wilden liften. En daarom beloofde hij te blij ven stilstaan tot de zon weer scheen. Als we dan maar alsjeblieft even in zijn wagen wilden komen om te schui- len". De ontvangst in Rome was geweldig. „We werden begroet door de Neder landse gezant en door een grote schare Nederlandse touristen. We zijn daar twee en een halve week gebleven. Maar achteraf bekeken had dat wel twintig maanden mogen zijn. Een prachtige stad. Als we nog eens gaan bliiven we er veel langer!" Plannen om er weer heen te wande len? „Nee. die hebben we niet. Ik ga nü eerst een boek schrijven over deze tocht. Want er zat stof genoeg in. Al die verschillende mensentypen die PROF. DR. ZERNIKE GEHULDIGD (Van onze correspondent) In een bijzondere gemeenschappelij ke vergadering van het College van Curatoren en de Senaat heeft de Rijks Universiteit te Groningen Zaterdag middag de Nobelprijswinnaar voor Na tuurkunde, prof. dr. F. Zernike, hoog leraar aan de Groninger Universiteit gehuldigd. De president-curator, dr. E. H. Etoels, zeide in zijn openingswoord, dat slechts zeer bijzondere gevallen aan leiding kunnen geven tot een gemeen schappelijke vergadering van Curato ren en Senaat, Senatus amplissimus genaamd. Dr. Ebels legde er de nad-ruk op, hoe deze grote eer aan prof. Zernike ook aan de Groninger Universiteit ten goe de komt. De Universiteit is daarom prof. Zernike zeer dankbaar. 'De president-curator deelde mede, dat de curator, mr. J. Kramer, com missaris der Koningin in Drente, niet aanwezig kon zijn, maar dat op het ogenblik, waarop deze bijzondere bij eenkomst geopend werd. op het pro vinciehuis te Assen de driekleur was gehesen als bewijs van hulde van de „grote Groninger". Hierna nam prof. dr. H. Brinkman, die naast prof. Zernike hoogleraar is in de Natuurkunde aan de R. U. te Groningen, het woord. Hij gaf een uit eenzetting van de wetenschappelijke en toegepaste betekenis van het werk rvan Zernike. De rector-magnificus, prof. jhr. dr. IP. J. van Winter, wees er vervolgens op, dat prof. Zernike's werk niet tot zijn faculteit, die der wis- en natuur kunde. beperkt blijft, en dat zijn grote verdienste ook buiten die faculteit er kend wordt, getuige het doctoraat ho noris causa, dat de Amsterdamse Uni versiteit hem verleende. Prof. van Winter zeide, dat Zernike ieder schijnbaar vaststaand en ver trouwd begrip aan critisdhe beschou wingen weet te onderwerpen en dat (hij het licht ophoudt voor ieder ter rein van wetenschap. Ten slotte dankte de Nobelprijswin naar voor de hem gebrachte hulde. Op verzoek van de president-cura tor deed de secretaris van de Senaat mededeling van een telegram van hartelijke gelukwensen, door de rec tor magnificus ontvangen van de [Landbouwhogeschool te Wageningen. In de Senaatskamer stond een bloem stuk opgesteld, dat door de dames- professorenkrans aan de Nobelprijs winnaars is aangeboden. Het provin ciaal bestuur van Groningen heeft prof. Zernike schriftelijk gelukge wenst met zijn hoze onderscheiding. Het Gronineer Studentenkorns ,.Vin- dlcat Atque Polit heeft prof. Zernike 'Zaterdagavond -gehuldigd in een uit vijf coupletten bestaande ode. die de Nobelprijswinnaar voor het Academie gebouw werd toegezongen. 1 we hebben ontmoet, en al die hartelijk heid. Blaren hebben de heer en mevr. Deuss niet opgelopen. De verband- trommel is daar niet open geweest. Die hoefde maar een keer te worden gebruikt. Dat was toen twee auto's op elkaar botsten doordat de bestuurder van de voorste erg schielijk remde om dat hij de twee „trekkers" een lift wil de aanbieden; mevr. Deuss verleende toen de eerste hulp aan een dame die bij dat ongeluk een hoofdwonde had opgelopen. De heer en mevr. Deuss hebben Zaterdagmorgen nog wel uit het vlieg tuigraampje gegluurd om te zien of zij de wegen waarop zij zoveel voetstappen hebben staan nog konden waarnemen. Maar dat ging niet, want zij vlogen bo ven de wolken. En op Schiphol, met hun zeven kinderen en 25 kleinkin deren om hen heen, waren zij in de wolken. De „Kroonborg" te water gelaten (Van onze correspondent) Onder grote belangstelling is het vlaggeschip van de Groninger kust vaart, de motorkustvaarder „Kroon- Bij de kapper golfde liet parlemen taire debat over de hoofdstad nog wat na, „Wat zegt u er van?" vroeg de barbier van Amsterdam, terwijl hij mij het mes op het behaarde keelgedeelte zette. Ik was blij, dat ik geen minister was, want dat had op dit moment we zenlijke betekenis. „Hoofdstad", zei ik, benauwd, want ik praat niet graag, terwijl er een scherp fruitmes in de buurt van mijn adamsappel danst. „Zei U Hofstad?" vroeg de kapper, terwijl hij het lemmet op het zeepschuim deed rusten. Ik verstijfde als een beeld. Mijn armen zaten onder de witte mantel, de eerste de beste beweging zou mij tot excellentie gemaakt hebben. Mijn hoofd terugtrekkend tegen het tradi tionele achterhoofdpapiertje, schreeuw de ik: „hoofdstad!" „Dacht ik ook", zei de barbier, terwijl hij een zeep- klodder deponeerde op de Memorie van Toelichting, die hij in kleine stukjes gesneden had. Toen ik hem als dank voor zijn at tentie een extraatje toedacht, zei hij lachend: „Bééleefd, monheer." ALIAS borg", Zaterdagmorgen van de scheeps werf der fa. Niestern en Co. te Delfzijl te water gelaten. Het schip, dat ge bouwd werd voor rekening van Wagen- borg's Scheepvaart- en Expeditiebedrijf te Delfzijl, is het grootste open shelter- decktype van de kustvaartvloot en het is tevens de grootste kustvaarder, die ooit te Delfzijl is gebouwd. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. M. Wagenborg-Bos. HOR.: 1. gerepareerde plaats in een kous - 5. roofvogel - 8. bleek En gels bier - 9. laatste let ter v. h, Gr. alphabet - 10. eveneens - 12 bui- telsprong - 14. de zeilen kleiner maken - 16. een maal -18. aanspreektitel van een koning - 19. levend weren - 21. ver bond - 23. houten- drinkkom - 25. open baar vervoermiddel - 27. geheel de Uwe - 28. jong schaap - 29 maanstand - 30. meet kundig getal - 31. ker kelijk vonnis - 32. voor rouwbeklag - 33, wan- delhoofd in zee - 35. korte herenkous - 37. echtgenoot - 39, onzui ver metaal - 42. hand sieraad - 44 sneeuw- voertuig - 46. uitste kende rand van een buis - 49. gezongen toneel spel - 51 voorzetsel - 52. naam van een der Ned. prinsessen - 53. In dat geval - 54. boe renplaats - 55. stilte. VERT.: 1 groente -2. kweken - 3. vis - 4. huid - 5, afwisseling - 6. prijzen - 7. wijfjes walvis - 8. adem - 11. geleerd - 13. aarden vuurbakje - la. daar - 17, sintel - 18. soor telijk gewicht - 20. muze der minnezangen (Gr. myth.) - 22. ter gedachtenis (Lat.) afk. - 24 halfedelgesteente - 26. critische be oordeling v. e. boek ln een dagblad - 30. trekpop - 33. godsdienst - 34, langwerpig stuk chocolade - 35. gestoffeerde rustbank - 36 puistje op de lip (fig.) - 33. landbouw werktuig - 40. al - 41. tweetal ingespannen paarden - 43. voorzetsel - 45. uitkijk - 47. ingezet stuk metaal - 48. rij struiken, die nende tot afscheiding - 50. knaagdier. Oplossing no. 383 HOR.: fa, bankier, p.p., air, las, mengen, casino, ink, noden, Mac., leem, kol, vore, rob, vin. as, karbies. v.v.. ter, rug. Isar, rel, meer, tol. lotus, leb, emotie, struma, nor, aal, t.t., bezield, c.l. VERT.: familiariteit, big, aren, km, elan, das, proces-verbaal, anker, Simon, ene. nok, cel, nar, doublet, moker, visum, bar, ver, talon, gelui, som, roe, lus, Eem, lire. stal, tob, rad, ei. (ADVERTENTIE) als Uw stofwisseling in orde is! Niets beter dan E. J. BOS OVERLEDEN Op 5 November is te Haarlem over leden de heer E. J. Bos, in leven dis trictsbestuurder van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond. De overledene was reeds geruime tijd ziek. Hij was vooral in de provincie Zuid-Holland werk zaam. In de aldaar gevestigde afdelin gen van de N.C.B. was de heer Bos een bekende persoonlijkheid, die onver moeid voor de belangen van zijn leden op de bres stond. In verscheidene commissies, waarin patroons en arbeiders samenwerken, had de heer Bos namens de N.C.B. zit ting. De heer Bos is 37 jaar oud gewor den. TEKKQ TAKS EN DE ATOOMPANTOFFELS Vredig sliepen onze drie toffelreizigérs in het grote bed, onbewust van het feit, dat in deze verlaten streek nog drie mensen rondspookten op nog geen goede hon derd meter van hen vandaan. Het waren drie ongure individuen, die op dit uur van de nacht rondom het kasteel slopen. Zij waren kennelijk op de hoogte van de afwezigheid der bewoners en waren gekomen om hun slag te slaan. Eén hunner drukte vakkundig een glas- in-lood-raam in en gleed rustig naar binnen. Hoewel minder rustig, volgden de beide anderen en hardop met elkaar pratend begaf het onedele drietal zich naar een salon die moderner was ingericht dan de andere vertrekken. „Eerst een sigaretje!" sprak de kleinste van de ro vers, geheel op zijn gemak. „En een stukje muziek!" vulde de ander, die een pet droeg, aan. En overtuigd, dat niemand hen hier zien of horen kon, ontstak hij een van de schemerlampen en zette de radio aan. Conflict Artsen-Ziekenfonclsen HUIDIGE SITUATIE MOEILIJK EN VOL GEVAREN" Dokters niet van plan toe te geven De Kon. Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst heeft in een communiqué verklaard -de laatste weken of maanden geen nieuwe maatregelen genomen te hebben, die een alarmerend effect zou den kunnen hebben in de kwestie de verhoging van de loongrens voor de verplichte ziekenfondsverzekering. Hiermede wordt dus het gerucht tegen gesproken. dat de artsen van plan zou den zijn de band met de ziekenfondsen te verbreken. De artsen zien een conflict in de toe komst wel als een betreurenswaardige maar reële mogelijkheid. De leden van de Maatschappij hebben zich al eer paar jaar geleden verbonden om in ge val van een conflict als dat werkelijk niet meer te voorkomen zou zijn zich achter het hoofdbestuur van de Maatschappij te plaatsen. Het hoofdbe stuur zal zulk een conflict zeker niet aangaan zonder daarbij de eindbeslis sing aan de algemene vergadering der Maatschappij te laten, Ook de andere medewerkers aan de ziekenfondsen zullen hier hun woord meespreken. In het communiqué wordt verder verklaard, dat de huidige situatie moeilijk is en gevaren inhoudt. Dat de artsen zich in de oorlog niet tegen het Ziekenfondsbesluit hebben verzet, waartegen ze ernstige bezwaren hadden, is om nationale redenen zeer duidelijk. Dat zij in 1945 het voortbe staan van dit Ziekenfondsbesluit heb ben geaccepteerd om een chaos te voor komen, dat zij de welstandsgrensverho- gingen in 1947,-1950, enz, hebben aan vaard is een bewijs van hun ernstig streven om langs geleidelijke en ver antwoorde weg tot een oplossing der moeilijkheden te komen. Maar in 1950 is door de artsen zeer duidelijk gewaarschuwd dat dit de laat ste keer was dat ze zouden toegeven zonder dat aan hun hoofdbezwaren was tegemoet gekomen. Dit laatste is nog steeds niet gebeurd. De Maat schappij besluit met de hoop te uiten dat de besprekingen die gaande zijn en die zeer intensief worden gevoerd zul len leiden tot een voor allen aanvaard bare oplossing. Pella eist onderzoek in Triëst De Italiaanse premier, Pella, heeft gisteravond een hartstochtelijke radio toespraak van vijf minuten tot het Ita liaanse volk gericht, waarin hij ver zocht om een officieel onderzoek naar het neerschieten van pro-Italiaanse demonstranten in Triëst en een bestraf fing van de schuldigen. LIJK VAN BABY GEVONDEN Vrijdagmiddag heeft te Rotterdam een machinist, die in Ihet Noorderkanaal ijzer viste, bij de spoorbrug van het z.g'. Gelderse dorp een kinderlijkje op gehaald. gewikkeld in een plastic broekje. De baby, die van het vrouwe lijk geslacht is, heeft geleefd en is ver moedelijk kort na de geboorte om het leven gebracht. De recherche van het bureau Bergslngel te Rotterdam ver zoekt hun, die menen inlichtingen te kunnen verschaffen, zich bij haar te melden. Twee theologische promoties aan de Vrije Universiteit Vrijdagmiddag hebben aan de Vrije Universiteit twee promoties tot doctor in de theologie plaatsgevonden. Bij beide was prof. G. C. Berkouwer pro motor. Eerst promoveerde om halftwee in het AMVJ-gebouw te Amsterdam de heer Lewis B. Smedes, geboren te Mus kegon (U.S.A.), op een proefschrift, ge titeld „The incarnation, Threads in modern Anglican thought". Als para- nymfen fungeerden hier ds. T. Spilker, Gereform. predikant te Maassluis, en drs. F. Bouman te Bennebroek. De op positie werd geopend door ds. H. Boer uit Amerika, die eveneens om studie redenen in ons land verblijft. Men be diende zich bij deze promotie afwisse lend van de Engelse en Nederlandse taal. Om halfvier moest ds. H. Kakes, pre dikant bij de Geref. Kerk van Rotter dam-Kralingen, zijn proefschrift over „De Doop in de Nederlandse Belijde nisgeschriften" verdedigen tegen de bedenkingen van ds. H. J. Riphagen van Barendrecht, een oudcollega van ds. Kakes, toen hij nog in Bedum stond, en voorts tegen prof. dr. F. W. Gros heide, prof. dr. Nic. H. Ridderbos en prof. dr. D. Nauta. Prof. Berkouwer drukte de jonge doctor als eerste de hand, nadat deze zijn bul in ontvangst genomen had. Hij kon niet nalaten deze felicitatie een persoonlijk accent te verlenen, omdat ds. Kakes en hij beiden in Zaandam ge boren zijn. De promotor wees verder op het uitzonderlijke van deze promo tie: de promovendus was de 50 al ge passeerd. Als paranymfen fungeerden de bei de Kralingse collegae, ds. W. v. d. Lin den en ds. G. N. Lammens. Er was gro te belangstelling voor deze plechtig heid. Zowel tal van gemeenteleden van ds. Kakes uit Kralingen, als vele ken nissen en collegae uit de Zaanstreek waren aanwezig. De oudste inwoner van Nieuwkoop, de heer Matthljs Marinus, is in de leef tijd van 102 jaar plotseling overleden, (Advertentie) NED. BOND J.V.'s OP G.G. Jaarlijkse meeting van afd. Groningen (Van onze correspondent) GRONINGEN. 7 Nov. Honderden Geref. jongelui uit alle delen van de provincie Groningen zijn Vrijdag naar -de Martinistad getogen, om aanwezig te kunnen zijn op de jaarlijkse mee ting -van de afd. Groningen van de Ned. Bond van J.V.'s op G.G., die in de provinciale hoofdstad werd gehou den. In de middagbijeenkomst voerden twee sprekers het woord, tw. ds. B. Timmer uit Den Haag en ds. J. Couvée ■uit Roodeschool. Ds. Timmer, spre kende over het onderwerp „Onze vrij heid", bepaalde zijn jonge gehoor bij de énige échte vrijheid, die uitsluitend gevonden wordt in gebondenheid aan Jezus Christus. Ds. Couvée sprak over „Gerefor meerde vroomheid?" Spr. maakte dui delijk, wat het verschil is tussen 'vroomheid en gereformeerde vroom-- heid en hij kwam daarbij tot de con clusie, d'at gereformeerde vroomheid gedragen wordt door het -geloof in Je zus Christus. De predikant wekte d< Uit andere bladen) VERLOOFD: M. A. Notermans en mr K. W. A Airnte, Venlo. GETROUWD: G. Pessers en M. Peeters. Vaals; H. G. v. Grol en E. Eliazar, Vrieze- BE VALLEN: mevr. Overgaauw-v. d. Berge, d., R'dam; mevr. Splinter-Enoch, d„ Schiedam: mevr. Ewijk-Boersma z O'Hal- loran (USA); mevr. Hardiek-Bakker, z., Enschede. OVERLEDEN: L. Schouten. 82 j.. Blari- cum; E. Peek, 65 j„ Renkum; W. ter Brug ge, 60 J., Almelo: E. M A. v. Veggelen, 's-Gravenhage; J G. v d Berg. 64 j Over- veen; C. M. I. P. Hens, 80 j„ Apeldoorn; A. H. J. Kwisthout, 81 j., Hec-ze: G. E J M. Raaymaaikers, 70 j Vu-ght; M C Mecking. Almelo: W, R. Cornelissen, 68 j., Doornen burg; J. C. Das, 73 j., A'dam; L. Schouten, 82 j., Blaricum; A. Jekel, 82 j., Oud-Vosse- meer. jongeren op het leven in te gaan, te laten zien, wat het betekent gere formeerd vroom -te zijn. Aan het einde van de middagbijeen- kornst werd een filmreportage ge draaid over de V.U. te Amsterdam. In de avondvergadering voerde -prof. dr. S. U. Zuidema het woord over „De Vrije Universiteit, gave en uitkomst". Spr. gaf een uitvoerig beeld van de stichter der V.U., dr. Abraham Kuyper en schetste daarna de -grote betekenis van de V.U. voor de wetenschap en het gereformeerd wetenschappelijk den- Advertentie HOUDT UW KLEDING NIEUW A'dam: Paleisslr.15 - v. Baerlestr.164 Middenweg 71 - Hoofdweg 474 Wiilemsparkweg 175 Hilversum: Havenstraat 57 Bussum: Hui/erweg 24a (ADVERTENTIE) ken. De tweede spreker ds. J. R. Sy- brandi uit Winsum, sloot nauw aan bij het vorige onderwerp met een rede over „De jeugd en de Vrije Universi teit". Ds. Sybrandi. die er op wees, dat de V.U. het geestelijk arsenaal is voor de strijd tegen het ongeloof, wekte de jeugd op, de V.U. een stuk van haar leven te laten worden, „De V.U. is van jullie, 'het is een geschenk van God en dat moet je vasthouden", al-dus spr. Tijdens de jaarvergadering werd be sloten een felicitatietelegram te zenden aan het jubilerende Geref. Jeugdcen trum. De heer G. Musschenga uit Lop- persum werd als afdelingebestuurslid en bondsbestuurslid herkozen. Na de jaarvergadering, die o.l. stond van de afd. voorz., de heer A. Blokzijl te Gro ningen, hield drs. W. v. d. Mast, direc teur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Groningen, een causerie over „Waar ligt de toekomst van de Neder landse jeugd?" Spr. wees o.a. op het Christelijk plichtsbesef, o.a. in verband met de emigratie. VISSERIJBERICHTEN. KATWIJK AAN ZEE. 7 Nov. Vangsten uit zee- Volle vleet: KW 123 90 k, KW 44 170 k, KW 176 40 k. KW 3 95 k KW 14 70 k. KW 23 35 k, KW2 5 120 k', KW 67 70 k, KW 29 34 k. KW 5780 k. KW 51 40 k, KW 130 30 k. uit halve vleet: KW 173 50 k. KW 50 34 k, KW 15 70 k. KW 43 80 k, KW 97 40 k. KW 129 50 k. KW 161 70 k, KW 163 50 k. KW 170 50 k, ICW 2 20 k. KW 73 100 k, KW 138 50 k, KW 22 70 k, KW 45 20 k. KW 175 35 k, KW 127 70 k, KW 18 55 k, KW 38 50 k. KW 48 50 k, KW 86 40 k KW 141 40 k, KW 144 90 k, KW 20 30 k. KW 32 34 k, KW 50 5 k, KW 78 100 k. KW 54 70 k KW 167 60 k, KW 95 30 k, KW 37 120 k. KW 159 50 k uit 20 netten, KW 7 20 k uit 36 netten, KW 9 35 k uit 60 netten, Gemiddelde vangsten 56 k. HERV. GEMEENTE VAN SITTARD JUBILEERDE In de hal van de fruitveiling te Sit- tard is de Hervormde Kerkedag ge houden ter gelegenheid van het 400- jarig bestaan van de Hervormde Ge meente van Sittard c.a. Talrijke deel nemers, vooral uit de omliggende ge meenten, alsmede vertegenwoordigers uit de gemeenten Heinsberg en Geilen- kirchen in Duitsland en uit Genk in België, waren samengekomen om de kerkdienst in ihet fruitveilingsgebouw bij te wonen, waar de prediking onder het thema: „Gij zult mijne getuigen zijn", verricht werd door ds. W. A. Zey-dner uit Rotterdam als vertegen woordiger van de Generale Synode; Oberkirchenrat Rössler uit Dusseldorp, vroeger in Heerlen, haalde vervolgens in zijn toespraak nog enkele herinne ringen uit zijn Limburgse tijd aan. In het Verenigingsgebouw van de kerk was daarna gelegenheid om de kerkeraad van Sittard geluk te wen sen. In de middagvergadering spraken freule C. M. van Asch van Wijck, pre sidente van de Hervormde Vrouwen dienst, en de heer N. G. J. Schouwen burg. Ds. Coolsma, pastor loei, sloot de middagbij eenkomst met een toe spraak. De gemeenschappelijk gezongen lie deren werden begeleid door de har monie „Juliana" uit Heerlen; een koor tje uit de Duitse afvaardiging bracht enkele verzen ten gehore tijdens de kerkdienst. De kerkedag werd besloten met een feestelijke mars naar het Marktpl-ein. Hier werden toespraken gehouden door de burgemeester van Sittard en de praeses der Classicale Vergadering. De feestdag werd besloten door de heer Wemmers, voorzitter van het feestcomité. Daarna hield „Juliana" taptoe; gezamenlijk werd gezongen: Dankt, dankt nu allen God en Mijn schild ende betrouwen. AFD. GRONINGEN BOND VRIJGEMAAKTE GER. JV's (Van onze correspondent) Was het Vrijdag de dag, waarop de Gereformeerde J.V.'s in Groningen haar provinciale Bondsdag hielden. Zaterdag kwamen honderden jongeren te Groningen bijeen, om de jaarlijkse meeting van de Groninger afdeling van de Ned. Bond van Vrijgemaakte Gereformeerde J.V.'s bij te wonen, In de morgenuren werd de jaarvergade ring gehouden, tijdens welke de heer Joh. Klanner uit Roodeschool tot eer ste voorzitter werd gekozen van de provinciale afdeling. De vroegere eer ste voorzitter, de -heer Alsema, is naar Canada geëmigreerd. Van hem werd een telegram ontvangen. Ds. G. Janssen uit Leeuwarden gaf „enige richtlijnen ter bevordering van het goede onderzoek van de Hei lige Schrift". In de middagvergadering sprak ds. C. Stam te Groningen over „Onze houding in de dagelijkse omgang met buitenkerkelijken". Ds. Stam wees er op, dat er onderscheid gemaakt «moet worden tussen buitenkerkelijken, die nooit en hen, die wél van het Woord Gods gehoord hebben. Niet alle buitenkerkelijken kunnen over één kam geschoren worden. Willen we hen brengen tot. de Kerk van Christus, dan m-oet de één anders worden aangepakt dan de ander. De één zullen we het vlammende Woord van God moeten voorhouden, de ander zullen we met onze goede wandel moeten benaderen, Ds. Stam legde er de nadruk op, dat we onze dagelijkse omgang met de wereld niet behoeven, zelfs niet kun- 'ken verbreken, maar dat we de Heere dagelijks moeten bidden om wijsheid in die omgang, opdat we elk ogenblik onze juiste Christelijke houding vin dien. In de middagvergadering sprak ds W. G. de Vries uit Winschoten over „De jeugd de-r toekomst". Ds. De Vries hield zijn jonge gehoor voor, dat de Kerk steeds meer in het isolement ge drongen wordt. Ds. De Vries wekte de jongelui op. goed in het oog te houden, dat er bui ten God nietsvan blijvende waarde is. Nadat de predikant bij wijze van voor beeld nog een aanval had gedaan oi de Chr. Filmactie, die „de w-e-reld na- aapt en van twee wallen eet. onder het mom Christelijk", besloot hij met de opwekking, elke da-g weer te strijden 'tegen een halfslachtig Christendom en uitsluitend en zuiver te leven bij Gods Woord, de enige waarachtige toekomst der jeugd. TJRK. 7 Nov, Door 16 vaartuigen werd aangevoerd572 p. Hjnaal f 1 16-1.23, 2276 0.56-0 na 3433 p voornen blei 0.07 per p. snoekbaars 0 56-0.61. 83 p rode baars Pond, 64 manden bliek 42 kg 10 75 #er 190 kg S-TH'EVENJINOEN 7 Nov. Sch 78 25 k„ halve vleet. Seh. 305 40 k. u h. vl.. Sch 87 85 k. u. h. vl., Sdh 200 50 k u. h. RADIO - TELEVISIE Wereldmerken Wateringschans 79 - Amsterdam Teletoon 4361 7 Desgewenst betaling in overleg. vl.. Soh 195 25 k. u, h. vl., Sch 245 30 k. u, vl., Sch 254 34 k. n. huis, Sch 402 6 k. Sch 412 25 k. u. h. vl., Sch 56 100 k. nog 47 netten. Sch 159 55 k u. h. vl., Sch 263 70 k. uit 35 n„ Sch 105 70 k. u. h. vl., naar huis, Sch 339 70 k., Sch 23 80 k. u, h. vl.. Sch 43 255 k. nog 40 netten, Sch 332 120 k. u. h. vl., Sch 20il 120 k. u. h. vl., Sch 264 29 k.. n. huis, Sch 75 40 ,k„ u. h. vl., Sch 57 85 k. n. huis, Sch 181 30 k. u, h, vl,, Sch 199 170 k,, Sch 32 60 k„ Sch 40 35 k-, om 8 uur binnen, Sch 48 50 k. u. h. vl., Sch 49 65 k. u. h. vl., Sch 99 35 k. u. h, vl., Sch 132 100 k. u. h. vl., Soh 133 187 k„ Sch 233 60 k., Sch 247 50 k., u. h. vl„ Sch 205 50 k. u. h. vl., Sch 8 50 k. u. h. vl.. Sch 9 60 k. nog 38 n„ Sch 15 40 k. naar huis. Soh 19 85 k. u. h. vl., Sch 2550 k- u. h. vl., Sch 30 102 k., u, h. vl.. Sch 35 70 k. u. h. vl., Sch 37 153 k. nog 18 n„ Sch 84 50 k. u. h. vl.. Sch 130 40 k. uit 50 Sch 236 90 k., Sch 248 102 k. u. h. vl., Sch 250 255 k, u. h. vl., Sch 297 51 k. n, huis, Sch 310 102 k., u. h. vl., Sch 312 75 k. n. huis, Sch 399 85 k. u. h. vl„ Sch 36 100 k. u. h. vl., Sch 107 80 k„ Sch 353 125 k. n. huis, Sch 223 40 k„ Sch 225 50 k., Sch 141 170 k-, nog 15 n„ Sch 284 17 k„ Sch 61 3 k. u, h, vl.. Sch 63 50 k., uit 50 n„ Sch 64 15 k, u. h. vl., Sch 66 34 k. u. h. vl„ Sch 72 85 k. n. huis. Sch 73 1 k. p. net, Sch 81 nog halen, Soh 89 60 k. u. h. vl,. Sch 97 8 k ls om 9 uur binnen, Sch 116 3 k., pornet, Sch 122 20 k. u. h. vl., Sch 123 25 k. u. h. Vl,. Sch 124 100 k-, nog 20 n. n. huis, Sch 160 15 k., u, h. vl., Sch 180 50 k. u. h. vl„ Sch 242 120 k„ uit 35 n., Sch 275 102 k Sch 6 120 k. u. h. vl„ Soh 14 20 k. udt 20 n Soh 21 30 k, u, h. vl., Soh 47 125 k. u. h. vl„ Sah 110 25 k. u. h. vl.. Sch 120 85 k. u. h. v'l., Sch 3 21 34 k. u. h, vl.. Sch 302 25 k. u. h. vl-, Soh 325 25 k. u. h. vl„ Sch 333 32 k, u, h. vl. Binnen te Schevenïngen: Soh 342 36 last, Sch 262 37 last, Sch 249 27 last, Sch 5 32 last, Sch 36-1 36 last, Sch 50 34 last. Sch 46 36 last. Soh 24 37 last, Sch 45 40 last, Sch 77 31 last. Prijzen: Grote tong f 3,10315, middel tong f 2,092.30, kleine tong f 1-251.30, tarbot X f 2.32—2 40, II f 1.30—1 38, III f 1.25 130, IV f 0 850,90, griet. I f 1.20, II C n 600.63, alles per kg., grote schol f 28 29. groot middelschot f 24, sohol IJ f 2'2 25 80. III f 1617.50, schar f 15.8020, wijting f 14.70—15,80, grote rog f 19, kleine rog f 14. (ADVERTENTIE) Op Dinsdagavond 17 November omj ♦kwart over acht klinkt het eerste* fluitsignaal van de semi-interland-# wedstrijd. Het spreekwoord „onbekend maakt on-a J bemind" mag wat. het Zuidafrikaanse, T voetbalelftal betreft rustig vergeten, T worden, want de „SprïngfookGsen", die op- hel ogenblik door Groot-Brittannië en' *Ierland toeren, hebben daar successen be.' *haald en veel opzien gebaard, Zuid-Afrika versloeg de En- 't gelse amateurs met liefst 40 en Ierland met 52! Tegen Arsenal en Birmingham City werd met 22 gelijk gespeeld en tegen Wales met slechts 10 verloren. 4 Een bewijs dat het Zuidafrikaanse voet-< bal een hoog peil heeft bereikt NED. HERV. KERK Beroepen: Tc Baarn (toez., vac. J. van Kuiken), S. H. .Spanjaard te Gro ningen. Te Assen (als zleltenhuis- pfedikant), J. Boonstra, emeritus predikant: en hulpprediker te Noord- wolde (Gr.). Bedankt: Voor Huizen (N.H.) (2e pred.pl.), A. J. de Jong te Schevenïn gen. Voor Huizen (N.H.) (3e pred.- pl.),. J. G* Abbringh te Oosterwolde (Vel.). GEREF. KERKEN Beroepbaar: Cand. Jac. Plug deelt ons mede,„dat hij in tegenstelling tot het bericht in ons blad van gisteren wel degelijk een eventueel beroep in overweging zal nemen. Zijn voor lopig adres is: Amstelveenseweg 37 III, Amsterdam. GEREF. KERKEN (Onderhoudende Art. 31 K.O.) Beroepen: Te Rijswijk (Z.H.), A. J. Moggré te Zevenbergen. De Copley-tnedaille, die als 's we relds hoogste onderscheiding op we tenschappelijk gebied geldt, is toege kend aan prof. dr. ir. A. J. Kluyver, hoogleraar in de algemene en toege paste microbiologie aan de Technische Hogeschool te Delft. De Copley-medaille werd aan prof. Kluyver door het Britse Koninklijke Genootschap (Britaïns Royal Society) toegekend voor diens zeer belangrijke bijdragen tot het fundamentele karak ter van de micro-biologische weten schap. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM (Vrije Univ.). Geslaagd voor: oaod.ex. eco-nomie: J. van Briemen te Bodegraven. Doet. ex. psychologie: R. w. v. d. Giessen te Amsterdam (cum laude). Cand.ex. psychologie: mej. E. v. d. Aars- sen te Amstelveen. LEIDEN. Geslaagd voor: Doet. ex. vev r^t: S' C' v' d' EarS te Haarlem, r. E. Ohlenroth te Oegstgeest, P, J, Bijle- £el<l 5?n Haag- Cand ex- recht: H. J. M. Plag te Den Haag, C. A. M. Vlas- rnan te Kaarden. C. A, J. M. Omtzigt te Maas-wiel, J, A. M. Banning te Leidsohen- dam, D. Schepers te Heemstede, H G. Clerx te Slikkerveer, A. Grijpma te Alplben aan den Rijn, J. D. J, v. d. Heydon te Haarlem, J. Kranendonk te Voorburg, P. Ingwersen te Heemstede en A. R. Veira te Voorburg. ROTTERDAM. Geslaagd voor: Doet. c economie C. J. Kievit en C. Eilers, beiden te Rotterdam. UTRECHT. Geslaagd voor: Cand. ex. rechte-:J. H. M. Glelen te Breda, Doet. ex. rechten: T. M. Ha-rmsen en H. M. Ko ning, beiden te Utrecht. Doet, ex. genees kunde: mej. Th. M. C. J. v. d. Eerenbeem-t te Vug-ht (cum la-ude), N. Adema te Rotter dam, mej. E. v Daalen, ,T P. Dieleman. belden te Utrecht, F B, G. Groothuis te Almelo, G. den Ha-rtog te Lan-gerak, J. Nobbe te Groot.-Ammers, ,T. Chr. B Eijk- n (e Rotterdam, C. J Ooms te Tilburg. Smit. J. Tissink en mej. A. M. Zeven bergen, allen te Utrecht. AMSTERDAM. (Gem. Univ.) Geslaagd voor: Doet., ex. Duits: H. D. Tlesema, A'dam. Cand. ex. rechten: mej. C. Bouman Amsterdam. Cand. ex. economie: M. Pothoven en W. Wolvetang beiden te Amsterdam. Doet. ex. theologie: G. M. Spelberg. Hil- ersum en bevorderd met lof tot doctor in de theologie de heer J. A. Oosterbaan, Hilversum. PROMOTIES. AMSTERDAM (Gem. Univ.) De heer Oosterbaan te Hilversum is met lof de theologie. bevorderd tot doctor i RADIO-AGENDA Dinsdag 10 November te trekken tussen voetballers van hef* Westelijk halfrond (Fl'FA-Barcelonaeuj spelers van het Zuidelijk halfrond. De Zuidafrikanen beschouwen DinsdagJ 17 November als een feestdag, want hPtT spelen van een wedstrijd in Nederland,! waarmee zij zich zo sterk verwant voe- T 'en, is voor hen de vervulling van eenT lang gekoesterde wens T Kaarten voor deze wedstrijd zijn ver-T krijgbaar bij onze adressen in Amster-X dam, Haarlem, Zaandam, Utrecht enr De prijzen zijn niet verhoogd l Reserveer* dus Dinsdagavond 17 November voor de* lichtwedstrijd in het Olympisch Stadion NOORDWEST NEDERLAND— ZUID-AFRIKA Hilversum I 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7 45 Morgen gebed en lit, kalender 8 00 Nws. en weer- ber. 8.15 Hoogmis. 9 30 Gram. 9 35 Waterst. 9.40 Gram 10.00 V. d. kleuters. 10.15 School radio. 10.35 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11 50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30-12.33 Land en tuinb. meded.) 12.55-13.00 Zonnewijzer 3.00 Nws. en kath. nws. 13 20 Amus.ork en soliste. 14.00 Gevar. progr. 14 50 Gram. 15.00 Symph.ork, 15.30 Ben je zestlgl" 16.00 V. d. zieken 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Felicitaties v. cl. jeugd. 17.45 Rege- rmgsuitz.: h. j. Ba vink: „Nederlanders in Zuid-Afrika." 18 00 V. d. jeugd 18.20 Sport- prn.,1 ie 18 30 If V U line belangrijke ge bieden in Arable, door D. v. d. Meulcn: „De Hldjaaz, het bedevaartsland. Heilige land van de Islam". 19.00 Nws. 19,10 Act. 19 15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20 25 De gewone man. 20 30 Omr. ork. en solist. (21.15-21,30 Ken een haan een ei liggen), 22.00 „Ouders en kinderen", caus. 22.15 Koorzang. 22 45 Avondgebed en lit.kalender, 23.00 Nws 23.15-24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. 1007 kc/s, 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO- 7.00 Nws. 7 10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO- 7 50 Dagopening. AVRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9 15 Koorzang 9.30 V. d, huisvrouw. .9 35 Gram. 10-50 V. d. kleuters 11.00 V. d. zieken. 11.30 Viool en piano. 12.00 Lichte muz, 12.30 Land- en tuintaouw- meded 12.33 V. h. platteland. 12 40 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 14,00 Amerikaanse muz kaleidoscoop. 14.30 Gram. 14 40 Schoolradio. 15 00 Gram. 15.15 V. d. vrouw 15.45 Gram. 1630 V d. jeugd. 17 30 Lichte muz 17.45 Rep. 18 00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Fanfare-ork. 19 30 Planotrio 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr 21.15 Lichte muz. 21.35 Me ded 21.40 Lichte muz 21.50 Gevar. muz. 22.30 Buitenl. overz 22,45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New Vork calling. 23 20-24 00 Gram. Engeland, BBC European Service ültz. voor Nederland. 22 0-0-22.30 Nws. Vraageespr Boeken en schrijvers (Op 224 en 42 m) TELEVISIE-PROGRAMMA DINSDAG 10 NOVEMBER AVRO: 20.15-21.45 „Langs z'n neus weg", Sportjourn. en act., Weerber., „Het glazen oog", televiesiespel.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2