ARIE DE VR Frankrijk ook al watblokkenwas in Hoofdklasse-pian van J. Hekman JACQUES ANQUETIL (19) AMATEUR - PROF - TRAINER Naar competitie van 1 x 14 en 4x12 clubs Sparta veel sterker dan Nedlloyd (9-1) Fausto Coppi weet wat reclame maken is Niet meer onder bevelen van Bin da de meest besproken renner van Frankrijk Een koninkrijk voor een doelpunt! West Bromwich weer op goede pad HET VRIJE VOLK MAANDAG 9 NOVEMBER 1953 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers Het leven van ARIE DE VROET als voetballer is als een roman met een juichende climax. Het is het verhaal van een eenvoudige Rotterdamse jongen, die reeds op jeugdige leeftijd lid wordt van Feijenoord, door zijn bijzondere ijver ongeveer dertien jaar in het eerste elftal speelt en vele keren de oranje trui draagt. Vele tegenslagen kent Arie in deze periode, maar door zijn ingetogen levenswijze en zijn ijzeren wil komt hij ze alle te boven. En dan, op het moment dat hij in ons amateuristisch voetbal niet meer tot de besten behoort en hij op 31-jarige leeftijd al tot de „oudjes" wordt gerekend, ja ARIE DE VROET zelfs al met voetballen was opgehouden en zich in het hotelbedrijf had ...begrijp je wel?... teruggetrokken, doet hij een verrassende stap: hij wordt profspeler in Frankrijk. Heel Nederland kijkt meewarig: wat moet Arie op ló'n nog niet." zegt hij, „wel en'keïe voor- Ie e f t ij d als profspeler doen? lopige indrukken. Ik wist. dat het zijn leven, anderen te leren voetbal- Nederlandse voetbal niet hoog stond Maar „zure" Arie. zoals ze hem bij len. zoals hij eens heeft gedaan, is genoteerd, maar wat ik tot nu toe Feijenoord noemen, omdat-ie na een aangebroken. heb gezien, is nog somberder dan onverdiende nederlaag altijd zo lelijk (Zonli.slnns miJn verwachtingen. Vooral het noor- kijkt. weet wat hij wil. Hij zet door den zal hard moeten werken om zijn en dan wordt Nederland verrast met Arie's terugkeer in Nederland is ge- achterstand in te halen, begrijp je? enthousiaste berichten uit Frankrijk ruisloos geweest. Hij kwam zoals hij ik trek heus geen vergelijking met over De Vroets spel. Het Is spoedig is weggegaanuiterlijk rustig, maar prof-voetbal, dat zou onzin zijn. Ook bekend dat als De Vroet de bal ziet met een brandend vuur in zijn bin- mijn training bij Be Quick is beslist rollen hij de gulle premie vergeet die nenste. Als je over voetbal praat, geen prof-training, dan zou er wel er na een overwinning wordt uitbe- slaan de vlammen eruit. Dan wordt wat anders voor d dag komen. Maar taald. Hij speelt voetbal om het spel zijn gezicht een voorbeeld van expres- er moet beslist harder getraind wor- en niet om de knikkers... De Franse sie. Arie ..praat graag met zijn han- den. begrijp je, anders komen wij er pers is algemeen van mening, dat hij den". Dat heeft hij van de Fransen nooit." tot de beste buitenlandse voetballers overgenomen. Hij heeft ook een stop- behoort. die in Frankrijk spelen. zinnetje: „Begrijp je?" Dat zegt hij De Vroet heeft liefde voor zijn vak. vóór. middenin en achter een zin. zo Dat kun je aan alles merken. Hij Maar Arie is nog niet tevreden. op de manier als Kees Pellenaars zegt doorleeft. ook nu hij trainer is Op het toppunt van zijn roem. juis weet je wel?" elke voetbalwedstrijd. „En dat is iets," als hii 34 laar is eeworden. neemt Arie trajnt sinds 1 Augustus de zegt Arie, „wat de meesten ontbreekt. Groningse eerste-klasser Be Quick. Als trainer kun je de spelers wel sti- Zijn oordeel over het Nederlandse en muieren, maar ze moeten zelf uitvoe ren. Ze moeten het een eer vinden in als hij 34 jaar is geworden, neemt lilj het besluit trainer te worden. Hij wil het hoogste Franse diploma behalen, dat er is. En dan gaat Arie blokken. De Fran se taal spreekt hij niet. vloeiend en dat is een grote handicap. Maar hij zet door. Eindelijk is het zover. Het examen, dat door niemand minder dan Gaston Barreau wordt afgeno men. is zeer zwaar en duurt een week. Je kunt in Frankrijk drie diploma's behalen: provinciaal, landelijk en fe deraal. dat internationale bevoegdhe den geeft. De methode is al jaren oud, maar ze wordt nog altijd toege past. wie dribbelen nil leren, moet de bal rond paaltjes drij ven. De juniores van Be Quick kijken oplettend toe, hoe Arie de Vroet het voordoet. het eerste elftal te spelen en de ach terstand. die het noorden heeft, weg te werken." „Als het noorden die weg op wil, dan geloof ik." zo besluit Arie. „dat we velen verbaasd zullen laten staan, begrijp je." We hebben het begrepen, Arie! Hoogste lof En dat federale diploma is Arie's doel. Hij slaagt met de hoogste lof. die men zich denken kan. Hij is de eerste buitenlander die deze eer te beurt valt. Vooral zijn opvattingen over het moderne voetbal worden ge prezen. Arie is tevreden. Hij heeft be reikt wat hij wilde. Ileei Europa staat voor de eenvoudige, maar eerzuchtige Rotterdammer open. Hij krijgt aan biedingen uit Frankrijk. Duitsland, België en zelfs uit Tunis en Marokko. Maar hij gaat terug naar Neder land. Even verrassend als zijn komst, is zijn vertrek uit Frankrijk. Zijn vrouw heeft heimwee en hij wil zijn kinderen op een Nederlandse school hebben. Het huiselijke geluk is hem alles waard. Een nieuwe periode in Steeds meer begint het tot voetbalautoriteiten door te dringen, dat er verandtring moet komen in de structuur van ons competitiestelsel en dat naar een hoofdklasse gestuurd zal moeten worden, om verbetering te brengen in het alarmerend gezakte spelpeil. De heer J. Hekman uit Groningen, voorzitter van GVAV en voorzitter van de Vereniging van eerstc-klassers, bekend voorstander van de hoofd klasse, die reeds vele plannen in die richting heeft ontworpen, heeft thans, niet namens de VEK uiteraard, maar geheel persoonlijk een voorstel bij de KNVB ingediend om een hoofdklasse van veertien clubs te vormen met daaronder een eerste klasse van 4 x 12. De heer Hekman stelt voor de hoofdklasse de eerste keer te vormen uit de drie hoogst geplaatsten uit de tegenwoordige vier eerste klassen, als mede uit twee van de nummers vier uit deze eerste klassen, toelk tweetal dan te voorschijn moet komen na een speciale competitie. Het voorstel wil jaarlijks vier ploe gen doen degraderen naar de eerste klassen. Aan de hoofdklasse-competi tie is natuurlijk het kampioenschap van Nederland verbonden. Financiële verplichtingen Doelbewust is het getal 14 gekozen omdat dan de hoofdklassers voldoen de thuiswedstrijden hebben om aan de financiële verplichtingen, welke natuurlijk door de grotere reizen zwaar zullen worden, te kunnen vol doen, terwijl de duur der competitie verantwoord is. omdat de kampioens competitie vervalt. De vier kampioenen der eerste klas sen zullen elk jaar promoveren naar de hoofdklasse, en acht clubs degra deren naar de tweede klasse. Vier eerste klassen De heer Hekman wil vier eerste klassen handhaven, elk van twaalf elftallen, aan het einde van dit sei zoen als volgt te vormen: veertien van de 56 ecrste-klassers gaan naar de hoofdklasse. Er blijven er dus 42 over; daarvan degraderen 8 naar de tweede klasse, blijven over 34 clubs, zodat voor de eerste keer de t" aalf kampioenen automatisch kunnen pro moveren. Daarbij komen dan nog de twee sterksten uit de acht degraderende eerste-klassers. om tot 48 te komen. Dc vier eerste klassen moeten lan delijk worden ingedeeld. Is eenmaal deze indeling t"t stand gekomen, dan kunnen acht tweede klasse kampioe nen promoveren tegen thans vier. Die acht promoverende ploegen moeten natuurlijk worden aangewezen door een competitie van de twaalf tweede klasse kampioenen. De lagere klassen Er zullen dus volgens het voorstel 14 hoofdklassers komen en 48 eerste klassers, een totaal van 62. Dit komt alle lagere klassen ten goede. Het is mogelijk bij de vorming van de hoofd klasse alle 24 derde klasse kampioe nen te doen promoveren in plaats van 12, en dus weer 12 vierde-klassers extra naar de derde klasse over te brengen. Is de indeling eenmaal gereed, dan wil de voorsteller de promotie-degra- datie-regeling van het plan-Burgwal volgen. De kleine Jacqueline Cirgoudoux (vij/ jaar), dochtertje van een Fran se worstelkampioen, heelt een vinger gebroken van haar driejarige zusje Michelle. Zij wilde haar een „greep" leren. Anquetil-Hassenf order sterker dan Coppi- Schils te Parijs In het stampvolle Wintervèlodrome hebben de Fransen Anquetil en Has- senforder een omniumwedstrijd ge wonnen van Fausto Coppi en de Belg Schils, de winnaar van de laatste wedstrijd Parijs—Tours. Zij bezetten de eerste plaats in drie van de vier manches. Coppi redde de eer door eerste te worden in de race achter demy's, voor Anquetil. Schils en Hassenforder. zodat deze manche naar de Italiaans-Belgische ploeg ging. Dames-hockeyteam tegen Australië Het Nederlandse dameshockey- elftal, dat Zaterdag 21 November in Den Haag zal spelen tegen Austrahë, is als volgt samengesteld: Doel: J. Jurrissen (BDHC>; ach ter: S. de Greeve (Laren en N. Die- merKool (Larenmidden: N. Huur- i-.an (Hilversum), N. Wolterbeek (HHIJC) en D Burgersdijk (Am sterdam i; voor; E. Bleekemolen (Be Fair). F. Brouwer HHLJC', H. Heisch (Kampong'. T. Blom-Goeting (Rood Wit) en H. Olthoff (Alliance'. Fausto Coppi is de best betaalde wielrenner ter wereld. Hij ver dient, volgens „Sport Illustrato" voor elk optreden op een wielerbaan 3000.- Bartali was, voor hij een ongeluk kreeg, voor elke wedstrijd de helft waard. Magni krijgt voor elke start 900,-, Petrucci 500,- en Astrua 400. Toen de 21-jarige beroepsvoetbal ler Jock Davidson reeds als een der meest belovende halfspelers in de Engelse tweede divisie genoemd werd, brak hij een been in de wedstrijd van zijn club, Huil City. tegen Swan sea. Toen hij hersteld was. probeerde men hem in een reserveteam. Na twintig minuten spelen brak David son zijn been opnieuw. De 19-jarige Ron Greener verdien de als semi-prof (hij is ook mijn werker) bij Newcastle United 6 pond (ruim f60) per week. Toen hij kort geleden de uit vorm zijnde interna tional Frank Brennan een keer als spil mocht vervangen, speelde Juj zo goed dat men zijn salaris onmid dellijk verdubbelde. Yolande Pompey, die in Londen Ray Barnes In de vierde ronde knock out. sloeg, zegt geen interesse te heb ben voor een wedstrijd tegen Tur- pin. Hij wil meteen tegen Olson om de wereldtitel middengewicht. Als (Van onze tafeltennismedewerker) Na de wedstrijd van Zaterdag tus sen de twee Amsterdamse topclubs in de hoofdklasse competitie van de Nederlandse Tafeltennisbond, Sparta en Nedlloyd, is het nu wel duidelijk, dat Sparta dit jaar weer de hoogste ogen gooit naar het landskampioen schap. In deze wedstrijd, waarbij Sparta duidelijk een betere wedstrijd mentaliteit aan de dag legde werd het leidende Nedllovd met niet min der dan 9I geklopt. Juist het verschil in wedstrijdmen taliteit was de oorzaak van de grote zege van Cor du Buy c.s. Reeds in de eerste partij tussen de jeugdige On nes en de geroutineerde Kreuger werd de basis voor de overwinning gelegd. Bert Onnes, een speler in opkomst trok zich niets van de kracht van zijn tegenstanders aan en speelde als een gesmeerde machine. Hij won in twee games. Kreuger. hierdoor be ïnvloed speelde een klasse minder, dan hij de laatste tijd gewend was Dat daarna een Pelser van Cor du Buy en Klinkenbergh van v. Zoelen verloor was normaal evenals de zege van Cor du Buy op een tegen zich zelf vechtende Kreuger. Onnes bewees nogmaals zijn over moedige kracht door Klinkenbergh in 3 games te kloppen en toen v. Zoelen in de 3<' game na 9-10 Cor Pelser met van elke logica gespeend spel als een terrier zijn tegenstander te lijf ging en met. 21-14 won. was het met Nedlloyd gedaan. Nog wist Klinken bergh een goede score tegen Cor du Buy te bereiken (hij kwam in de 2e ne met 13-17 vóór), de strijd was gestreden en het wachten was op de 9e partij tussen Bert, Onnes en Cor Pelser. In deze partij kwam duide lijk tot uiting, dat Onnes, hoe ver dienstelijk hij ook speelt, nog niet moet verwachten, direct tot de top klasse door te dringen. Met 21-14. 21-9 scoorde Pelser het enige winst- puntje voor Nedlloyd, want ook het dubbelspel was een Sparta-aangele- genheid. Een verrassing is de uitslag van Wibo—Treffers, want Wibo behaalde maar net een gelijk spel. Sparta 2Wifra gaf een levendige strijd, waarbij Wim Stoop zijn vroe gere clubgenoten moest bestrijden. Hij deed dit. ondanks heftige tegen stand zeer goed door ongeslagen te blijven. Wifra won met 6-4. Quick was veel sterker dan Never Down en won met 9-1. Overgangsklasse Afd. B: Treffers—Kolping 8—2 Afd. C' Hilversum 1—Tuindorp 64. Hilversum '2Sparta 4 55, Achilles —Rapid 3—7. UTTC—Nedlloyd 2 4-6. Quick 2Barna 28; Afd. D: Heem stede 2—Sparta 3 1-9. HBC—TOG 8—2, Jong Leven—Disnie 3—7, Smash AVGA2 9—1: Afd E Batswingers— AMVJ 9—1, Rapid 2—Treffers 2 2—8, AVGA—USV2 2—8; Afd. F. DOS3 —VVV 6—4. DOS 2—Eendracht 5—5. USV—Carbon 5—5. Wifra 2—Wifra 3 64, EffectRono 64. Fausto Coppi weet wat publiciteit is. Natuurlijk. Hij heeft die publiciteit in de eerste plaats verworven door zijn prestaties. Welke wielrenner kan op een palmares, een erelijst, bogen zoals hij er een heeft? Twee maal winnaar van de Tour de France, drie maal winnaar van de Ronde van Italië. houder van het wcre'duur- record, wereldkampioen «p de weg en dan nog winnaar van een onbeschrij felijk lange serie klassiekers. Een dergelijke man. mag wel een Negentien jaar oud en dan al de meest besproken wielrenner van het ogenblik in Frankrijk! Die eer is Jacques Anquetil, zoon van een eenvoudige Normandische boer uit Quincampoix, te beurt ge vallen. Wie had deze zomer buiten zijn eigen beperkte streek ooit van hem gehoord? In de Tour de France had men hem niet gezien. De „openbarin gen", welk woord de Franse pers al tijd zo vlot gebruikt, van de Tour waren immers Hassenforder, Darri- gade. Maliéjac. Mahé, Bober, om er maar een paar te noemen, geweest. Maar opeens was hij er. In de klassieke tijdrace, de Grand Pr.x des Nations, was hij als een meteoor ver schenen en hij had er een heel leger renners met beroemde namen uit alle landen verslagen. Hij verbeterde er zelfs het moyenne-record. Zo hard als hij had er nog nooit een gereden. Sindsdien bestond er nog maar één renner in Frankrijk. Louison Bobet, de grote Tourwinnaar en de lieve ling van het publiek, was al weer vergeten. De Franse pers verstaat het kunst je om een renner groot te schrijven en men haalde dus in het buitenland de schouders een beetje op. Kat zou wel weer een ééndagsvliegje zijn. Maar Anquetil werd geen ééndags vliegje. Hij won wedstrijd na wed strijd. Francis Pellisier, directeur- sportief van een der grote rijwielfa- bneken. die renner® in hun dienst hebben, trok hem tot zich. De kleine blonde Jacques. 1.74 lang en 68 kg zwaar, die zich tot dusver meer met de bereiding van de be roemde cider uit de landstreek waar hij woont had beziggehouden dar i beetje praats hebben. Coppi heeft dat dan ook In ruime mate zelfs. Er is eigenlijk de laatste jaren altijd wat met hem. Dit jaar weigerde hij de Tour de France te rijden, als Bartali ook mee deed. „die man werkt op mijn zenuwen". Coppi veroorloofde zich niet mee te doen aan de laatste van de vijf wedstrijden om het kampioen schap van Italië, omdat hij er drie genoeg vond. Hij stapte na een slappe 100 km af in de „wedstrijd der drie valeien" bij Varese. zonder dat er de minste aan leiding voor was. (Het kostte hem acht dagen schorsing, welke de com missie van beroep juist dezer dagen bevestigd heeft Hij weigerde te starten in de laatste klassieker op de weg. de Ronde van Lombardije, om dat hij ruzie had met Binda, de bekende Italiaanse „directeur tech nique. Onherstelbaar Die ruzie met Binda is nu zo hoog gelopen, dat de breuk onherstelbaar lijkt. Coppi heeft in een interview met een Italiaans blad althans het volgende verklaard: „Ik wens niet meer te rijden onder de bevelen van Binda. Ik geloof, dat ik nu op een punt in mijn carrière ben gekomen, waarop ik geen orders van een directeur technique meer nodig heb. Niemand beter, dan ik zelf kan mijn eigen directeur sportif zijn. Bij Bianchi (de rijwielfabriek. waaraan Coppi ver bonden is) heeft men dat begreDen en men heeft mij daar volkomen vrijheid van handelen gegeven. Binda, die vóór alles zijn eigen De laatste foto van Coppi. Te zamen met zijn landgenoot Filip- pi flinks), de wereldkampioen der amateurs op de weg, icon hij de vorige week met het recordgemid delde van 45.713 km per uur de 108 km lange tijdrace van Berga mo naar Milaan. Coppi ziet er na deze krachtsinspanning helemaal niet fris meer uit. Filippi, die velen als de toekomstige opvolger van Coppi beschouwen, kijkt heel wat opgeioekter. roem op het oog heeft, belemmert mijn werk en schaadt mijn prestaties. Men behoeft wat mij betreft, heus niet. van directeur technique te ver anderen, ik verklaar slechts een voudig. dat ik de noodzakelijkheid niet inzie onder zijn bevelen te rijden." Drie genoeg En wat betreft de vijf ritten, dia voor het Italiaanse wegkampïoen- schap gereden moeten worden, ver klaarde Coppi: „Ik ben van mening, dat drie ritten genoeg is. maar het gaat mij niet om het aantal, het gaat mij alleen om de verplichting ze te rijden. Ik vraag slechts van die verplichting ontslagen te worden. Ik geloof, dat ik voldoende wedstrijden per Jaar betwist." Over dit alles schrijven nu weer alle kranten. Werkelijk: Fausto Coppi weet wat publiciteit is. Een goed boek Is een geschenk van blijvende waarde. De prijzen zijn laag: 1.95, f 2,50. enz. enz. boekwinkel wedstrijd in Lugano en nog deze week werd hij te zamen met Rolland, een koppelgenoot die hem alleen maar last veroorzaakte, tweede achter Cop- pi-Filippi in Bergamo-Milaan. Weer heeft de Franse pers ge- Juicht. maar er zijn nu toch ook journalisten die waarschuwend de vinger opheffen en smeken: Heb me- delijden met Anquetil. laat hem innaar net terrein van hun in de hemelsnaam niet te veel doen. laten tweede klasse der Franse prof-com- in één sei- petities spelende club en elke keer weer keerden ze somber huiswaarts, omdat de voorhoede van Alès het maar steeds niet tot een doelpunt kon brengen. TOTamn-er het ideaal van een recht- yy geaard voetbalsupporter bestaat in het roepen van „Goal, goal", bij een doelpunt van zijn uitverkoren vereniging, dan mag men wel zeggen, dat de aanhangers van Olympique Alèsien in het Zuidfranse stadje Alès gedurende Augustus, September en October een onbereikbaar schij nend ideaal nastreefden. Sinds de eerste thuiswedstrijd op 23 Augustus trokken ze nl. telkens Stubbs, de linksbinnen van Chelsea, kopt reeds in de eerste minuten langs de doelverdediger Ditchburn van Tottenham Hotspur. Op eigen terrein waren de resulta- voor die wedstrijd een betere denken met wielrennen, is nu een beroemc te hebben, dan wil ik die eerst wel man, die al een belangrijke bankre- ontmoeten, aldus de zelfbewuste kening heeft. Pompey. Hij won immers ook een klassieke West Bromwich Albion heeft zün positie aan de kop van de ranglijst ver sterkt door over Sunder land, dat op de laatste plaats staat, met 20 te zegevieren. West Bromwich heeft thans met 28 punten uit 17 wedstrijden een voorsprong van drie pun ten op nummer twee, Wol verhampton Wanderers, dat slechts een punt ver wierf door een gelijk spel, 33, tegen Middlesborough. Sunderland, dat 150.000 pond sterling aan nieuwe spelers had besteed voor dat het seizoen begon, hield tegen de leiders stand tot de 65ste minuut. Toen scoorde halfback Ray Bar low met een schot van 30 meter afstand, terwijl acht minuten later Derek Lee voor West Bromwich het tweede doelpunt maakte. De wedstrijd Wolver hampton Wanderers-Midd- lesborough was zeer fel en bood schitterend voetbal. De Wolves bereikten ten slotte het gelijke spel door een doelpunt op het laat ste nippertje, uit een hoek schop van Millen en door Alan Monkhouse. Broadis ven minuten vóór de rust Derek Wilshaw. maakte twee doelpunten maakte Eddie Veily voor Charlton Athletic, dat en droeg er dus het zyne de Spurs gelijk. In de de vorige week Cardiff met toe bij om aan de reeks tweede helft scoorde Wal- 5—0 versloeg, zette zijn nederlagen op eigen terrein ters het winnende doel- herstel voort met een 21- van Newcastle zes ach- punt. Weer een punt Arsenal klom weer naar boven door een gelijkspel. 22. tegen Manchester United. Maar het heeft niet veel gescheeld of het was etn nederlaag voor de Londeaaars geworden. Bij de rust was de stand 2C voor Manchester. Vier minuten na het be gin nam Manchester dooi Arthur Rowley de leiding, die eei slecht weggewerkte bal 'een fout van de Arsend-doelman Kelsey schitte-end oppikte en in schoot. Vlak voor de rust zette het overwicht van de Manchester-voorhoede zich om in een tweede doel punt, tescoord door Danny Blanchflower. Het was echter, na de rust, Jimmy Logie, die Ar senal tot een herstel in spireerde. Cliff Holton maakte het eerste tegen- punt en in de laatste mi nuut had Don Roper succes. overwinning op Hudders- field Town, dat op de ranglijst derde staat. Op schot Bolton Wanderers was In een zeer productieve bui. Portsmouth werd hier met 61 de dupe van. Harold Hassall maakte drie doelpunten, Nat Lofthouse twee. Wind en regen maakten, dat de meeste wedstrijden vandaag slecht bezocht waren, maar in Newcastle waren toch 42.000 toe schouwers aanwezig om Newcastle United met 4—0 tegen Cardiff te zien win nen. De thuisclub had twee n'euwe krachten in het elftal: Ivor Broadis en Onverslijtbaar Aan de 32-qverwinning van Blackpool op Preston North End had Stanley Matthews weer een groot aandeel. In de ontmoeting Shef field Wednesday tegen Aston Villa maakte de 18- jange Albert Quixall zyn eerste doelpunt van het seizoen. De Wednesday won met 3—1. Tottenham Hotspur won met moeite van Chelsea, 2—1. De Spurs stonden al na twee minuten een doel punt achter, toen Stubbs een fraaie kopbal voor Chelsea had gemaakt. Ze- ten achtereenvolgens 0—3. 0—2. 0—!. 0—4. 00 en 01, waarbij de pres taties in de uitwedstrijden zich aan vankelijk waardig aansloten met 0—2. 0—0 en 0—5, totdat de voor hoede eindelijk In Parijs tot scoren kwam. maar dat moesten de suppor ters uit de krant vernemen, omdat die succesvolle uitwedstrijd op 700 km afstand van hun stadje gespeeld werd. zonder dat een sterveling uit Alès er ooggetuige van was geweest. /Vuilen complex Na Parijs werd er in uitwedstrijden te Besancon en Angers opnieuw ge scoord en eenmaal zelfs gewonnen, doch op eigen veld behield men het „nullencomplex", dat de supporters wanhopig maakte en de spelers een minderwaardigheidsgevoel bezorgde. Merkwaardigerwijze stond Alès door zijn 1—0-overwinning in de uit wedstrijd tegen Besancon toch hoger op de ranglijst, dan m de vorige sei zoenen, wat overigens niet zo erg moeilijk was. omdat de club zowel in het vorige seizoen als in het seizoen daarvoor op de onderste plaats ge ëindigd was, zonder te kunnen degra deren. omdat er in Frankrijk geen derde klasse in de prof-competitie Is. Gloriedag Maar Zondag jl. beleefden de sup porters van Alès hun gloriedag. De doelpuntloze maanden Augustus, September en October waren voor bij. op de eerste November scoorde Alès eindelijk in zijn zevende thuiswedstrijd en de aanhangers, die „een koninkrijk voor een doelpunt" hadden uitgeloofd, waren overtuigd, dat zeven toch heus een geluksgetal is. Olympique Alès maakte zelfs twee doelpunten en won daardoor warem pel van de Racing Club de Paris. Zo blij als de Alès-mannen waren, zo woedend waren de bestuurders van de Racing Club pas naar de tweede klas gedegradeerd die be weerden. dat de Parij zenaars opzet telijk maar een flauw spelletje had den gespeeld. Gevolggeldboeten voor enkele spelers, die het al te bont hadden gemaakt. Dat kan natuurlijk tegenover profs! Schaakuitslagen Voor de hoofdklasse competitie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond werden de volgende wed strijden gespeeld: Max Euwe wint met 8—2 van Rotterdam. H. Chr. S. V. (Den Haag)—VAS (Amsterdam) 2—7 (voorlopig), Philidor (Leeuwar den)—LSG (Leiden) 5J—4i. ASC (Amsterdam)—Discendo Disclmu» (Den Haag) 54 (voorlopig).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3