Spelers kiezen zelf hun oefeningen LICHAMELIJKE OPVOEDING op een Londense school Een apart wereldje Verrassing in league-match r Partijtje rugby met „meesterop een heerlijk modderig veld Bookmakers: tic-tac en tickets - allesbehalve getikt Schooljongens spelen een licht wedstrijd Zaterdag 7 November 1953 manage? Geblesseerde spelers vormen rEEN week sport in londen /vOLL/lLJ Een onzer sportredacteurendie zowel de wedstrijd EngelandFIFA als de Europese judo- Tom T 11 11 1 kampioenschappen bijwoonde, gebruikte de week daartussen om verdere indrukken op sportge- x "I "I I I T* O 1" b I I "P te d°en- Over zijnbevindingen tijdens „een week sport in Londen" vertelt onze redacteur Whittaker 1 -B-Al-l- I1JL d I I yy I c/ I vlvl VVv I J 1 V_"V_* 111 °P (*€Z€ PaS'na- Goor de vriendelijke hulp bij het leggen van verschillende contacten zijn wij de J 1 heer Bill Hicks, sportredacteur van de ,flews Chronicle", zeer erkentelijk. REVOLUTIONNAIRETRAINING (Van onze sportredactie) pOM J. WHITTAKER is een machtig man bij Arsenal. Ai 1 manager draagt hij de verantwoordelijkheid voor vrijwe' de gehele gang van zaken in de club. Hij beheert de recettes organiseert de reclame, behandelt de aan- en verkoop va? spelers en een heel belangrijk onderdeel van zijn werk - hij waakt over de lichamelijke welstand van zijn crack: Iedere Vrijdag stelt hij geheel alleen het elftal samen, dat d volgende dag in de league moet uitkomen. Tom Whittaker' „job" vraagt enorm veel tijd. Maar dat neemt niet weg, da de ebbenhouten deur van zijn kantoor altijd open staat voor de spelers, wanneer die problemen van welke aard ook mei „de baas" -ensen te bespreken. Ook voor de Nederlandse ver slaggever heeft deze vriendelijke man op Vrijdag de druk ste dag van de week wel een kwartier beschikbaar. W willen Arsenal zien trainen? Met alle genoegen. Tom Whittaker is van mening, dat blessures van spelers het grootste probleem vormen voor een manager. Die zijn een eeuwige handicap bij het opstellen van een zo sterk moge lijke ploeg. Neem nu Tommy Law- ton. die kort geleden naar Arsenal (zijn zesde club) is gekomen. Die is door een dikke enkel al geruime tijd uitgeschakeld. ..Een onbescheiden vraag, mr Whit taker. Lawton is toch al een dagje ouder. Waarom hebt U hem eigen lijk nog genomen?" Arsenal's manager glimlacht zelf verzekerd: „Tommy is technisch nog altijd goed genoeg en zijn reputatie boezemt nog steeds voldoende ontzag in om hem voor mijn club tot een begerenswaardig speler te maken." Even laten drukken we Tommy Lawton de hand. Hij ligt op de mas sagetafel en de glimlach, waarmee hij ons begroet, is niet helemaal vreugdevol. De clubdokter en de masseurs doen wat zij kunnen, maar morgen zal Lawton wederom niet kunnen spelen. Hij moet rusten. Dit betekent, dat de jonge reus Cliff Holton (23 jaar), vroeger in strument-maker op de Morris-auto mobielfabrieken te Oxford City. te gen Charlton op de middenvoor plaats zal staan. Cliff was door Law ton verdrongen. Maar hij is niet af gunstig op de man. die een slordige vijftig ..caps" verwierf. ..Zijn kop- werk is onnavolgbaar," zegt hij be wonderend. TOMMY LAWTON in het bad Binnen de enorme, nu lege kuip van het Arsenal-stadion op Highbury, zijn de spelers bezig met hun training. Zij doen die in kleine groepjes, onder toezicht van de oud spelers (beiden spil) Leslie Compton en Alf Fields. Leslie, broer van de beroemde voetballer-cricketer-jour nalist Denis Compton. biedt zich aan als mijn gids. Hij kwijt zich op een allerprettigste manier van zijn taak en vertelt, dat Arsenal er een nog al revolutionnaire trainings-methode op CHARLTON ATHLETIC heeft een nog al ouderwets stadion, Het was hier, dat ik mijn „vrien den" van Arsenal terug zag, een dag nadat ik hun training had bij gewoond. Arsenal had de vorige wedstrijd, thuis op Highbury, met niet minder dan 52 van Burnley verloren en deze Zaterdag waren de vooruitzichten voor de „local der by" tegen Charlton niet gunstig. Toch maakten de meegekomen supporters van „the gunners", met hun rood-witte ballonnen, hun ra tels en bellen, niet bepaald een pes simistische indruk. Ze scnopten een kabaal alsof zij de wedstrijd tegen het sterke Charlton al dik gewon nen hadden. Dat zou inderdaad ge beuren, maar daar wist de Arsenal- aanhang toen nog niets van. Zelfs Tom Whittaker niet, die enkele rij en beneden de perstribune zat. En zijn concurrent Jimmy Seed, de ma nager van Charlton, bevroedde evenmin, dat zijn team een afgrijse lijke off-day zou hebben. Twintig minuten nadat Charlton's levende mascotte, een adspirantje van drie turven hoog. de bal had georacht en de aanvoerders een handje gegeven, hadden de „kanonniers" al drie bressen geschoten in de verdediging van hun stadgenoten. Jimmy Logie bleek niet het minst gedeprimeerd door de dwaze roddelverhalen, die over hem waren rondverteld thij zou „aan drank verslaafd" zijn) en bood linksbuiten Marsden twee prachtige passes om uit te doelpun ten. Cliff Holton scoorde in een halve draai met een vreeslijk hard schot. (03). Na het rustsignaal renden er al leen jongetjes het veld op vooi handtekeningen van Arsenaispelers. En toen het later 04 werd al weer door Marsden at Jimmy Seed zijn sigaar bijna op van teleur stelling. Tom Whittaker was juist bezig „Players" uit te delen Een treffer van rechtsbuiten Koper: nul vijf. De Charlton-„crowa" loeide van afschuw. Waar bleef de thuis club nu met zijn internationale stopperspil Derek Ufton? Gelukkig redde Gordon Hurst, een buitenspe ler van het type Bertus de Harder, de beste speler van de verliezende ploeg, de eer (15). Lawton en Lishman (achter grond) lieten zich in het bad ge willig kieken. (Eigen foto). na houdt. Niemand wordt verplicht, bepaalde oefeningen te doen of voor zijn conditie b.v. zes of tien rondjes per dag te lopen. Iedereen weet. wat hij zelf het meest nodig heeft en kiest de voor hem het best geschikte oefenstof. Natuurijk staan manager en coaches hem met raad en daad ter zijde. We zien een groepje spelers in rustig tempo rondjes draven, terwijl enke le anderen telkens korte sprints ma ken. De Ierse international Dickson, die wat last heeft gehad van een on willige spier, loopt een keer of zes de stenen trappen van de tribune op en af. Dat is een op Highbury be proefde methode om de spieren weer ,,op gang" te brengen. In het gymnastieklokaal, boven in het Arsenal-gebouw. zijn vier man bezig met bal-oefeningen. Zij spelen elkaar de bal toe met hoofd, borst, knieën en voeten: kortom met het gehele lichaam, behalve de armen en handen. Dit is een afspiegeling van het bij Arsenal zeer populaire „hoofdtennis". dat vlak naast het stadion wordt gespeeld, in partijen van vier tegen vier, op de baan van het in de oorlog vernielde St. John's College. In de plaats van het racket worden bijna alle delen van het lichaam gebruikt: voor de rest gel den ongeveer de regels van lawnten- nis. Er komt natuurlijk geen tennis bal, maar een voetbal aan te pas. Op de college-ground bevindt zich ook de „shooting-box". In het gymnastieklokaal heeft de voetballer nog meer mogelijkheden om zich fit te houden. Op verschil lende hoogten zijn ballen of zand zakken opgehangen, respectievelijk om tegen te koppen, te trappen of te stompen. Verder zijn er enkele roei-apparaten en andere, geheim zinnig uitziende toestellen om de kracht van armen of benen op te beproeven. Hier moet menige zweet droppel zijn gevallen DeHALVE OP ZONDAGEN en L-'wedstrijd-dagen wordt iedere dag getraind, van tien tot twaaif uur. In de namiddag bestaal er voor de liefhebbers en die zijn er al tijd gelegenheid om golf te spe len. hetgeen als een uitstekende ont spanning voor de voetballer wordt beschouwd. De kleedkamers bij Arsenal zijn eigenlijk kleed-zalen, ruim en licht en wit-betegeld. voorzien van dou ches. fraaie badkuipen en bassins, die op kleine zwembaden gelijken. Na de training zal ik als gast aan bij de uitstekende lunch voor de spelers in het stadion-restaurant. Mijn tafel genoot Leslie Compton bleek te we ten. wat ..de krant" graag hoort. Ar senal had dit seizoen een slechte start, maar de ..machine" loopt nu weer gcsmee'd. En-eL-? profs ver dienen gemiddeld vijftien pond per week. d.i. ongeveer 150 gulden. Voor een gewonnen wedstrijd wordt een premie uitgekeerd van twee pond per persoon: bij een gelijk spel is de premie een pond. Bij zijn eerste con tract krijgt de speler (officieel) EVEN EEN SPRINTJE! Coach Leslie Compton geeft het start sein aan v.l.n.rde spelers Dick son, Dodgin. Smith en Evans (Eigen foto) slechts tien pond. De enorme trans fer-bedragen, die soms betaald wor den. vloeien geheel in de clubkas. Wel is er om de vijf jaar een ..bene fit" van 750 pond. Volgens Compton kan een professional in Engeland tien tot vijftien jaar mee gaan. Zelf speelde hij één en twintig jaar als beroepsvoetballer: Of het een prettig baantje is? ..Ik genoot er iedere mi nuut van," zei Leslie. Lil de. historie van .the gunners Arsenal is een van de rijkste clubs van Engeland en tevens een van de populairste. Het stadion kan aan 60.000 toeschou wers plaats bieden, merendeels zitplaatsen, hetgeen in Engeland iets bijzonders is. Als het moet kan er 72.000 man in. Seizoen kaarten zijn haast niette krijgen. Er is een lijst van mensen, die wachten tot er vaste klanten verhuizen of dood gaan Zijn - bijnaam, „the gunners". dankt Arsenal aan het kanon, dat het embleem heeft. Het was oorspronkelijk een perso neelsclub van de wapen- en mi- nutiefabriek ..Woolwich Arsenal". De 67-jarige club speelde zes keer in de Cup-final. Het won de beker in 1930. 1936 en 1950. In 1952 verloor het in de finale met tien man van Newcastle United. Arsenal was kampioen van de league in '31. '33. '35. '38. '48 en '53. Geen 100.000 bij FIFA-wedstrijd Bijna alle kranten hebben ge schreven. dat de voetbalwedstrijd EngelandFIFA werd bijgewoond door 100.000 toeschouwers. De chef- supooost van het Wembley-stadion heeft ons verteld, dat het er ..slechts" 97.000 geweest zijn. De overjge 3000 hadden wel 'n kaartje gekocht, maar zij kwamen niet op dagen. waarschijnlijk ten gevolge van de benzinestaking, waardoor er minder bussen liepen. Cocktail-sch udder was ..geschokt" In Engeland doet vrijwel iedereen mee aan een of andere voetbal pool: de bankdirecteur en zijn dc- diende. de schoolmeester er. de werkvrouw. Wij lazen dat een bar keeper in Schotland, een man dus, die cocktails schudt, zelf erg ..ge schokt" was. toen hij eensklaps nik werd. De organisator van een pool kwam deze 29-jarige John Aber- nethy vertellen: ..U won 93.829 oond sterling". Dat is bijna 940.000 gul den! Mi-. Abernethy had 3,75 in gelegd Sportliefhebber in Londen heeft ruime keus In Londen is er. behalve des Zon dags. op vrijwel ieder uur van de dag iets op sportgebied te beleven. Men kan onmogelijk alles gaan zien. Als we ons zelf in tweeën hadden kunnen splitsen, zouden we nog een bezoek hebben gebracht aan de driedaagse paardemares te Newmarket, de bokswedstrijd Enge land—Frankrijk, het ijshock» y-tour- nooi in de Wembley-pool. de auto tentoonstelling in Earls Court iwaar de grote kranten wekelijks enkele wagens voor een prijsvraag be schikbaar stellen) en misschien had. den we ons dan ook geschaard by de vele duizenden, die gingen kij ken naar een internationale dans wedstrijd T TOE is HET GESTELD met de lichamelijke opvoeding op de Engel- 11 se scholen? Wel iets beter dan in Nederland, geloven we. We zijn een dag te gast geweest op de ..Ashmole-school" in een van de buiten wijken van Londen. De Inspectie voor Lichamelijke Opvoeding beval ons uiteraard niet de slechtst geoutilleerde ..secondary" school aan. Vele ondcrwijs-instellingen moeten het met minder doen dan Ashmole. dat beschikt over een prachtig, ruim gymnastieklokaal, met een vloer van ahorn, die niet splintert en voorzien van moderne toestellen. Ver der is er op een kilometer afstand van de school een eigen sport terrein, waarop met gemak vier voetbal- of rugby-velden kunnen worden uitgezet. Vier leerkrachten voor gymnastiek Er is voor de ruim vierhonderd leerlingen (alleen jongens) een spe ciale vakleraar voor gymnastiek en sport, die geassisteerd wordt door drie onderwijzers, die buiten hun normale opleiding een cui'sus van een jaar voor lichamelijke opvoe ding volgden. De assistenten zijn minstens even enthousiast als de ..DOUWEN MAAR. jongens!" Mr Lewis (achtergrond), zelf een be kend speler in Schotland, laat de jongens van Ashmole School een „scrumm" oefenen tijdens de rugby-les. (Eigen foto) vakleraar. ..Deze afwisseling in het werk houdt de geest fris", zeggen zij. „En kan een „schoolmeester" zich na uren aardrijkskunde en re kenen. iets prettigers voorstellen dan een partij rugby met de jongens?" De normale gymnastieklessen ver-' schillen niet veel met die op soort gelijke Nederlandse scholen. Winst punten voor de Engelse jongens zijn echter, dat er nauwkeurig op licha melijke afwijkingen van de leerling wordt gelet. Iedereen verschijnt met ontbloot bovenlichaam en ver plicht op blote voeten. Ongemak ken worden dan eerder ontdekt; in gegroeide nagels, wintertenen e.d. Jongens met platvoeten b.v. krijgen speciale oefeningen te doen; de ouders worden op dergelijke afwij kingen gewezen en tevens geadvi seerd, een dokter te raadplegen. Wjj zagen, hoe drie asthma-patiëntjes bij de vakleraar, mr Palmer, een aparte „physical training" onder gingen. Terwijl er één oefeningen deed, ruggelings aan het wandrek, met een speciaal kussen tussen schouders en rek om de borst te verruimen, bliezen de twee anderen elkaar met lange, gelijkmatig in kracht toenemende ademstoten, een tafeltennisballetje toe. De jongens van Ashmole-school boffen niet alleen met hun gym lokaal, hun veld en hun sport leraren. maar ook met headmaster Strugnell. een vriendelij k-philoso- phische zestiger, die de sport een warm hart toedraagt. In Engeland is het n.1. al net zo als bij ons: de lichamelijke opvoeding is zeer af hankelijk van de medewerking van het schoolhoofd. Ruiten de gymnastieklessen, -L' twee uren per week, kennen de meeste Engelse scholen nog een middag van „gamee". Dan wordt er in schooltijd en onder toezicht van een of meer onderwijzers, sport in de open lucht gedaan. Zomers b.v. cricket, 's winters voetbal, rugby of hockey. Deze middag zag ik twee klassen rugby spelen op een door de regen doorweekt veld. Van de drie onderwijzers-speelden er twee vrolijk mee: de derde was scheids rechter. Menigmaal kwam een van de ..meesters" door een handige tackle, een greep om het middel of om de voeten, met een smak in de klei terecht Bij meespelen door het personeel bleef het niet. Herhaaldelijk werd het spel onderbroken voor aanwij zingen betreffende de techniek en tactiek van dit moeilijke spel. Pe nalty-kicks. slidings en tackles wer. den voorgedaan, de fijne kneepjes van een „scrumm" toegelicht. Bin nen het half uur was er niet een meer leerling of leraar die niet onder de modder zat Geen nood. er zou na afloop warm water genoeg zijn voor een grondige douche voor allen. Bü heel slecht weer „Wat doet U. als het al te slecht weer is?" vroegen we. Mr. Palmer antwoordde: „Dan blijven we in het gymnastieklokaal en wanneer dat niet beschikbaar is. gaan we naar de aula van de school. In dergelijke gevallen geven we vaak voetbal, of rugby-theorie." „Is dit spel niet wat te hard voor deze jonge knapen?" Hier mengde mr Lewis, een van de andere on derwijzers. zich in het gesprek. Hij komt uit Schotland, waar rugby volkssport-nummer-één is. Hij zei: „Rugby is voor een jongen veel be ter dan voetbal. Hier wéét hij. dat hjj besprongen kan worden en op zettelijk ten val gebracht. Hij is er op bedacht en wordt niet boos op de onzachtzinnige tegenstander. Ernstige verwondingen komen ze ker niet vaker voor dan bij voetbal. Ik geloof, dat rugby de sportiviteit nog meer in de hand werkt en ik weet wel zeker, dat deze sport har dere kerels van de jongens maakt." Er gleed er juist een neer voor zijn voeten. Het joch was ontoonbaar. De blubber zat hem tot in de oren. „Pijn gedaan. Johnny?" „Oh no sir. I'm all right!"En weg baggerde hij weer. in de lich ting van de ei-vormige bal. die deze troep kinderen eenvoudig fas cineerde. LICHTWEDSTRIJDEN winnen steeds meer aan populariteit in En- 1 geland. Deze opname werd gemaakt van het uitverkochte Arsenal- stadion. (Foto „Neivs Chronicle". Londen) i WEMBLEY BIJ GREYHOUND-RACING ZELDEN hebben we ons in een stadion zo „opgelaten" gevoeld als op die kille, regenachtige Maandagavond in Wembley, waar grote wind hondenraces werden gehouden. We begrepen er eerlijk gezegd geen snars van en waarschijnlijk hadden Nederlandse experts op dit gebied als kam pioenen-eigenaar Chris Kropman ons hier ook niet veel wijzer kunnen maken. Natuurlijk was het ons wel duidelijk, dat de prachtige dieren er om streden, het eerst achter de „haas" door de finish te gaan, maar die sportieve strijd op zich zelf leek zo onbelangrijk. Het publiek, ongeveer 15.000 in getal, was immers in hoofdzaak voor het wedden gekomen! BOOKMAKER: Hier moet je wezen",.. Wedden belangrijk, sport is bij zaak .Wembley" tU- dens gre.vhound- racing is eon apart wereldje. Het scorebord is tienvoudig ver groot en er staat enorm veel op te lezen in letters en cijfers, spjp- ciaal in cijfers. Voor een buiten staander is dit echter onver staanbare taal. vooral doordat er voortdurend cijfers verdwij nen en er steeds nieuwe voor in de plaats komen. Een toevallige metgezel ver klaarde dat men hier de uitslag van een race kon aflezen en het percentage van de uitbetalingen door de totalisator. Met echte Engelse beleefdheid begon hij het allemaal haarfijn uit te leggen en hij deed zo zijn best. dat we het niet waagden hem op het hopeloze van zijn poging attent te maken. Deze man, met wie we op weg naar het stadion in de onder grondse in gesprek waren geraakt, vertelde dat hij dokwerker was. Hij was getrouwd en verdiende onge veer zeventig gulden per week. We hebben hem vier Engelse ponden ofwel veertig gulden zien verliezen: in drie races van de acht, die op het programma stonden. Soms ex cuseerde hij zich tijdens een ge sprek even om naar een „toto"- hokje te gaan. Een andere keer wipte hij. bij het restaurant waar we een kop thee zouden drinken, even weg. Hij had een tientje ge stort. Op welke hond? „Oh. op nummer twee". De naam wist hij niet. hij zou het straks bij de uit slag wel merken. Of hij dan zo maar lukraak gokte? Inderdaad. En waarom? Zo maar, om het plezier dat hij een kans maakte, een aar dig bedrag terug te winnen. Hij had wel eens honderd pop „ver diend", maar soms ook even veel verloren. Of meer! Zo gewonnen. Voetbal en kunst staan in het algemeen nog al ver van elkaar. Om meer toenadering te brengen, loofde de Engelse voetbalbond, ter gele genheid van haar 90-jarig bestaan, 30.000 gulden aan prijzen uit voor de beste schilderijen, tekeningen, litho's, beeldhouwwerken e.d.. de voetbalsport betreffende. Er kwamen 1700 inzendingen. Enkele hon derden zijn op het ogenblik tentoongesteld in Park Lane House. Op de tentoonstelling, die druk wordt bezocht, ziet men voorbeelden van de meest uiteenlopende stijl en onderwerpen van zeer verschillende aard. Er zijn portretten van beroemde spelers als Frank Swift en Raich Car ter. ..spelmomenten" uk league- en cupwedstrijden, ook in de sneeuw en in oorlogstijd. Treffend is het schilderij van de oude moeder, die aan de vooravond van een „big match" onder de huiskamerlamp de voet- balplunjc van haar zoon strijkt. Voor een der „abstracten" zei een be zoeker ons: ,,Ik heb zo'n idee. dat Stanley Matthews een groter artist is, dan de meneer, die dit. schilderij maakte" (Foto: ..Fulham F.C.", schilder Alfred Daniels) zo geronnen „That's all in th« game Even later stonden we weer op de tribune. Niemand zat. Iedereen liep heen en weer Naar voren om de edele honden te zien. die per stuk vijf. tot tienduizend gulden waard zijn en die voor elke race worden voorgeleid door de in def tig rijcostuum gestoken eigenaars of hun bedienden. Naar achteren of op zij. om een „ticket" te kopen bij de toto. En naar het midden, om in te leggen of de favorieten te ontdekken bij de luid schreeuwen de bookmakers. Die bookmakers en de bun omringende assistenten zor gen er voor. in het licht te staan. Verscheidenen dragen witte hand schoenen. Om zo goed mogelijk „tic-tac" te kunnen maken. Dat wil zeggen, door zwaaien en gebaren, contact te houden met hun colle ga's verderop of helemaal aan de overkant van het stadion. Het is een merkwaardige code, die geen outsider kan ontraadselen. Wat zou betekenen: het omhoog steken en weer intrekken van een arm. van twee armen, van twee armen in te gengestelde beweging; het zich zelf slaan op de kruin of het driftig tikken op het voorhoofd? De snelle „veeg" met de platte hand onder de kin doet denken aan iemand, die z"n eigen hals afsnijdt. Ze doen „tic-tac". de gewiekste kooplieden, maar ze zijn allesbehalve getikt..» SCHOOLJONGEN S-voetbal onder de machtige schijnwerpers ran een groot stadion, dat ziet men niet dikwijls in Nederland. Is het eigen lijk ooit vertoond? Wij zagen het op het terrein van Arsenal. Het be trof geen wedstrijd tussen gewone school-elftallen. maar tussen ver tegenwoordigende ploegen van de Londense voorstedenIslington en Edmonton. Er waren Heel tont scholen b\j betrokken en daardoor zaten op de tribunes zeker een 3000 toeschouwersmeestal jongens. En die schreeuwden nier. alleen ver- schrikkelijk, maar ze staken ook voetzoekers af Engeland kent. evenals wij.school- voetbal-tournooien. Er doen onge veer 8000 scholen met 150.000 leer lingen aan mee. De besten worden geselecteerd voor steden- en pro vincieteams en voor het Engelse elftal, dat „interlands" speelt tegen Wales. Schotland en Ierland. Men trekt bij dergelijke wedstrijden wel eens 80.000 toeschouwers! Deze avond was het zo maar een partijtje om een beker; zeer interes sant. omdat het vergelijkingsmate riaal bood. De Engelse knapen van beide partijen toonden een betere ..feeling" voor het spel, een ruimere kennis van de regels en verdere lichamelijke scholing dan waarover het Nederlandse voetballertje bene den de vijftien jaar in net alge meen beschikt. Ster van toekomst? Men zag geen „schieten-en-hol- len". maar opgebouwde a?nvallen met voorzetten langs de grond. Niet één keer werd gefloten voor een verkeerde ingooi. Tegen het einde van de wedstrijd vochten zij nog even enthousiast en leken zij bijna even fit als in het begin. Indien er een „scout" op de tribune heeft gezeten en dat zal wel dan ia nauwkeurig de naam genoteerd van de 15-jarige, zwartgelokte Tommy Jones, de rechtsbinnen van Isling ton. Hij bereidde prachtig de enige goal voor. die in deze wedstrijd (door zijn middenvoor McCarthy) werd gescoord. Onthoudt U dienaam maar: Tommy Jones. Op zijn ma nier van dribbelen met de bal. zijn „uitgekookte" passjes èn zijn schot, kon iedere team-manager verzot ra ken. En zijn niet ook spelers als Tommy Lawton. Stanley Matthews en „Nat" Lofthouse in school-elftal len ontdekt?

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1