DAGBOEK van san fivtishdammsh Eindelijk weer markt aan Maashaven Hoogvlietse Lijnbaan gisteren geopend Sommige kooplieden kimmen te laat om een kraam te huren Matroos (22) beschildert muren van jeugdhuis in Croos wijk r Firma Brunott terug Oude Binnenweg aan Zware zinker gelegd in kanaal Marktkooplieden wensen houvast voor toekomst Rotterdam bereidt Sint feestelijke ontvangst Stadstelefoontjes B 2 L.terdag 7 November 1953 NA NEGENMAANDSE BALLIAGSCHAPj Rio opent zaak in Feestelijk wapperden van morgen vroeg de vlaggen op de kramen van de markt aan de Maashaven: terug op zijn oude, vertrouwde plaats na een meer dan negenmaandse ballingschap op het Afrikaan- derplein. Zó groot was van daag de belangstelling van de marktkooplieden dat enkelen geen kraam meer konden hu ren en onverrichterzake naar huis moesten gaan. Veel feest- drukte was er overigens niet; de handel ging gewoon zyn gang. Driehonderd „plaatsen" telt de Maashavenmarkt, opgesteld in een lange rij. Dat is het prettigste voor koopman en klant. De kramenketen. van bloemen tot en met oudroest via kramerij- en consumptiewaar. staat weer keurig horizontaal. Maanden lang lag het markttrottoir schuin wegens de aan één zijde van de Maashaven verrichte ophoging na de ramp, die het water rijkelijk deed vloeien over het wegdek. Maar nu is dat alles voorbij. Het Afrikaander- plein met z'n gebrekkige accommoda tie kon worden verlaten. Eén bezwaar was er verbonden aan de terugkeer naar de Maashaven: de politie heeft het parkeren van voer tuigen langs de Voetstraat aan de waterkant verboden. Maar ook daar is in voorzien, want de huizenkant heeft nu prachtige parkeerhavens. Ook de winkeliers zijn vol blijd schap over de terugkeer van de markt. Aan hun omzet hebben ze duchtig gemerkt dat de markt was verhuisd. Met ingang van vandaag pikken zij weer lustig hun graantje mee. Een groot voordeel van de Maashaven boven het Afrikaander- plein is, dat aan de Maashaven de kramen kunnen worden voorzien van electrisch licht. Hoofdmarktmeester H. J. Koppe- I Expositie „Kunst van het edelsmeden" Het atelier Martinshof te Eefde expo seert van 7 November t/m 22 November de kunst van het edelsmeden (sieraden en ontwerptekeningen) in de Rotter damse Kunstkring. De exposanten zijn: Maud Smit uit Den Haag, led Hudig-Stigter uit Gorssel, Archibald Dumbar uit Amsterdam en Chris Steenbergen uit Amsterdam. nol, erelid van de Centrale Vereni ging voor de Markt-, Straat- en Ri- vierhandel. was erg in zijn nopjes met de terugkeer naar de Maasha ven. In gezelschap van de heer P. Schouten .voorzitter van de afdeling Rotterdam der „Centrale", wandelde hij vanmorgen vroeg al opgetogen over het terrein Later kwam ook de directeur van Markten en Beurzen, de heer J. P. Bruul, nog een kijkje nemen. Deze heren waren lang niet de enige belangstellenden Veel meer mensen gingen weer echt gezellig „martenT. Korte Hoogstraat De Korte Hoogstraat is gisteren weer een aantrekkelijke winkel rij ker geworden. De glas- en porcelein- liandel van de heer F. Mahlman, be kend onder de naam Rio, heeft er zijn vijfde filiaal geopend. Het ontwerp van het pand. waar voor het bouwbedrijf Van Vliet en Van Duist op 5 Maart j.l. de eerste paal sloeg, is van de architect. A. J. M. Buijs. Deze nieuwe zaak van Rio is een intieme ruimte, waar de klan ten rustig op de verschillende afde lingen hun kooplust kunnen stillen. Vanaf de parterre is de serviesafde ling op de eerste verdieping bereik baar door twee sierlijke trapjes. Bij zonder aardig zijn op de huishoude lijke afdeling de verlichte vakken met een betegelde achtergrond. De binnenbetimmering, die hier en daar verfraaid is met glas-in-lood werken, is ontworpen door de heer J. Olie. Vlaggen en guirlandes aan de tex- tielkraam: Wc zijn weer terug aan de Maashaven. Zö leeft Rotterdam mee met Schouwens dijkherstel f?LF uur... kwart over elf... IV half twaalf... kwart voor twaalfen in alle Rotterdamse huiskamers, in alle, natuurlijk in alle, hingen, zalen of stonden mensen voor de radio, luisterend, ademloos luisterend naar de ge luiden, die van ver, over het grote water by Schouwen, via vernuftige contacten, door de luidspreker woeien. Echt woeien, want je rook er de smook uit de schoorstenen der sleepboten en je zag het licht der parachute- fakkels en je hoorde het kreunen der botenl\jven tegen de caisson en je was. als luisterend, niet meer in de huiskamer, maar op dat water, waar de slotfase viel om het dichten van het Ouwer- kerkse dijkgat. En in de Wille- brordusslraat, op no. 22, had meneer De Meere zijn ramen wijd opengezet en voor die open ramen stond een dozijn mensen, misschien wel meer, die naar zijn radio luisterden en intens mee leefden met de gebeurtenissen daar op het Zeeuwse water. Tien voor twaalf vijf voor twaalf toen basten de stoomfluiten, hoog en laag en schril en gorgelend, een veelstemmig koor, dat de overwinning op het water be zong, een lied, dat je koud maak te, je door merg en botten drong, en dat op het laatst werd over stemd door het geklepel van Ouwerkerks torenklok. Op dat treffende ogenblik hieven de nachtelijke luisteraars voor meneer De Meere's open ramen een hoera aan, dat nog luider werd toen tegen de gevel van het huis een schijnwerper aan flitste en in de lichtkegél daar van Neérlands driekleur zich feestelijk ontplooide. Zö leefde Rotterdam mee met de jongens op de slepers en op de caisson, met de dijkwerkers en de polder jongens, met de knokkers legen de waterwolf, met al die Hollan ders in hart en nieren, die dat schier bovenmenselijke karwei weer hadden gefikst De naakte muren van het jeugd huis van de Hervormde Gemeente Crooswyk in de Spiegelnisserstraat zullen worden verfraaid met wand schilderingen van de twee en twin tigjarige kunstenaar Ted Felen uit Nijmegen. Ds G. van Veldhuizen, die er de scepter zwaait, is enthou siast over de plannen, architect B. van Veen, onder wiens leiding de inwendige veranderingen van het gebouw tot stand kwamen, niet min der. De goedkeuring van de Com missie van Beheer zal dan ook ze ker niet uitblijven. „Naakte muren". Dat was het eerste wat Ted Felen dacht, toen hij op 28 October de huldiging van de Crooswijkse dominee in het ver bouwde jeugdhuis (dat nog op een toepasselijke naam wacht) toevallig meemaakte. En omdat hij niet iemand is die gras laat groeien over zijn plannen, stapte hij in de pauze naar de predikant. ..Er moeten wandschilderingen komen, ik maak ze voor u." bood hij aan. Een week later legde hij zijn plannen voor aan architect B. van Veen. „Een prachtig idee." vond deze. Wat niet zo vreemd is, als u weet dat de Nijmeegse kunstenaar, die op het ogenblik als matroos zijn dienst plicht vervult, een enorm plakboek meenam met critieken op en foto's van zijn vroegere werk. „Een jong, Ongelukken In het Oostelijk Zwembad dook gisteravond de 21-jarige metselaar G. Mertens uit de Korte Kerkstraat in Schiedam in het ondiepe bad. De jongeman kwam met het hoofd op de bodem. Met een wond boven het rechteroog, een hersenschudding en een beschadigde nekwervel is hij naar het gemeentelijk ziekenhuis in Schiedam vervoerd. Bij het spelen stak de 10-jarige Dick van Roon uit de Korenbloem straat vanmorgen plotseling de straat over. Hij liep tegen een fiets, viel en brak zijn rechterenkel. De jongen is in het Zuiderziekenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde in de Violierstraat. De 65-jarige mevrouw M. Bru- nold uit de Mathenesserstraat is vanmorgen op de Mathenesserweg aangereden door een tramwagen van lijn 4. Ze kreeg een hoofdwond en een hersenschudding en is behan deld in het Coolsingelziekenhuis. Daarna is ze in het Sint Franciscus- gasthuis opgenomen. Op het terrein van de drink waterleiding aan de Honingerdijk is vanmorgen de 43-jarige bankwer ker C. J. Kok uit de Eerste Pioen straat bewusteloos geraakt. Hij mon teerde een afsluiter op een vat met vloeibare chloor en ademde daarbij dampen in. De man is opgenomen in het ziekenhuis Bergweg. Het was een grote wens van de juwelier en horloger wijlen de heer G. Brunott een nieuwe zaak te ope nen aan de Oude Binnenweg, waar hij ook in 1900 zyn bedryf stichtte Gistermiddag is deze nieuwe zaak aan de Binnenweg geopend. Tra gisch bij alle openingsvreugde was echter dat de heer Brunott deze dag niet meer heeft mogen beleven. Hy overleed In September. Het winkelpand van de firma Brunott bestaat uit de winkel zelf. kantoren en werkplaatsen een can- tine voor het personeel, een garage en bovendien acht woningen. De verkoopruimte heeft een royaal in terieur gekregen, dat geheel voldoet aan de bijzondere eisen, die men aan een iuwelierszaak mag stellen Vooral de ruimte valt op. ontwerp van het architecten- en in genieursbureau Venneer en Van Herwaarden. Men bracht zowel aan de Binnenweg als aan de Karei Doormanstraat centrale trappenhui zen voor vier woningen aan. Bijzondere aandacht werd besteed aan de beveiliging van de wel zeer kostbare inhoud van de winkel. Een alarminstallatie en rolhekken ach ter de ruiten van de grote etalages zullen inbrekers wel op een afstand houden. Zeer veel belangstelling was er gistermiddag bij de officiële ope ning Namens de firma Brunott sprak mr I. van der Waal een kort begaafd kunstenaar", zo noemen de kenners uit het Oosten van het land deze jongen, die met zijn houtje touwtje-jas en zijn donkere baard op het eerste gezicht misschien een wat vreemde indruk op u zou ma ken. „Een ontwerper van uitstekende wandtapijten", zei de Fransman Jean Picard-Le Doux, die zijn werk in Parijs in handen kreeg. Hij stond erop. aat zijn jongere collega urt Holland naar Aubusson zou komen om opgenomen te worden in dit Eu ropese tapijtweverscentrum bij uit stek. Daarvoor had Ted Felen geen geld. De pottenbakkerij, die hij samen met een vriend in Cuyk na het be ëindigen van zijn studie aan de Arn hemse academie beheerde, leverde genoeg op om van nog iets anders te leven uan water en brood. En bovendien kreeg hij verscheidene opdrachten uit Nijmegen. Een ervan was het aanbrengen van een wand schildering in een boekhandel, ge bouwd door de Rotterdamse archi tect J. A. Lelieveldt. die ook de bioscoop Centraal aan de Binnen weg ontwierp. ..Dat was mijn eerste contact met Rotterdam", zegt Ted. Felen. ..Nu zit ik er zelf al is het dan tijdelijk, als dienstplichtig matroos bij de Ko ninklijke Marine woont hij name lijk :n de Maasstad. „De eerste tijd m dienst was niet prettig. Omdat ik kunstenaar was moest ik kanon nen grijs schilderen. Dank zij de bemceiingen van de dommee en de aalmoezenier kan ik nu weer schil deren op m ij n manier". De laatste weken namelijk is Ted Felen in de kapel van de „Ka- rel Doorman" weer druk aan het werk: de lijdensweg voor de Rooms- Kathoiieke, het laatste avondmaal voor de Protestantse kerkgangers. En bovendien kreeg hij toestem ming zijn baard weer te laten staan, iets. waaraan hij even gehecht is als aan zijn kwasten en zijn verf. Ten behoeve van de drink waterleiding is vanmiddag in het Schiekanaal een zinker neergelaten. Om half twaalf hing het gevaarte in de takels en werd het aangesloten op het buizennet. Een uur later lag het op de bodem. De zinker heeft een lengte van vijf tig nieter, weegt tien ton en heeft een doorsnee van tachtig centimeter. De zinker werd dichtbij de Blijdorp- brug neergelaten onder leiding van de heer J. Klop, opzichter van Ge meentewerken. door de firma J. W. Verdoorn uit Papendrecht. Aanvankelijk heeft men bij het werk enige tegenslag gehad. Bij het aantrekken der stalen kabels van een bok uit Zwijndrecht die de zinker droeg, knapten de kabels af, waar door de zinker tegen de grond sloeg. Gelukkig werd niemand geraakt door het gevaarte en liep de zinker geen schadp op. Na het aanbrengen van nieuwe kabels werd de zinker ge licht, negentig graden gedraaid en vervolgens weer in het water gela ten. Lagere omzet aan Noordplein De Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel heeft zich dezer dagen met een adres gewend tot het Rotterdamse college van Burgemeester en Wet houders. De „Centrale" dringt aan op het betrachten van spoed met het aanwijzen van een nieuw markt terrein in de binnenstad, ter ver vanging van de Noordplein-markt. De „Centrale* 'wenst niet ogen blikkelijk een nieuw terrein, maar wil enig houvast hebben voor de toekomst. Lange tijd heeft de „Cen trale" rustig afgewacht, maar er ontstaat nu onrust onder de koop lieden van het Noordplein. Eerst was deze markt een plaats waar mensen uit de wijde omtrek naar toe gingen; nu dreigt de markt meer en meer af te zakken tot een zuivere buurtaangelegenheid. Dat brengt lagere omzet met zich. Geruime tijd geleden reeds waren er plannen voor het verplaatsen van de Noordpleinmarkt naar het ter- Sint Nicolaas komt Woensdag 11 November om half twaalf met zUn gevolg naar Rotterdam. Aan de Parkkade, tussen het ventilatiege bouw en Bellevuc. zal hy worden ontvangen door het Politlemuziek- korps „Hermandad", het stadscoml- té. de Senaat van het Rotterdamsch Studentencorps en natuurlyk de jeugd. Om ongeveer kwart voor één zal de burgemeester de goede gast ont vangen op het Raadhuis, waar de Koninklijke Postharmonie dan reeds een half uurtje toepasselijke muziek zal hebben gespeeld. Onder leiding van mevrouw M. C. Grimbergch— Huyser zingen de lederen de be kende Sinterklaasliederen. Na de ontvangst ten stadhuize vertrekken de Sint en zijn gevolg in auto's naar het Pijnackerplein. waar men om kwart voor twee hoopt te arriveren. Ook hier muziek en zang. evenals in Rotterdam-Zuid. Daar zal de ont vangst plaats vinden op het Afri- Burgerzaal krijgt schilderwerk van Thorn Prikker De burgerzaal van het stadhuis is gevuld met stellingen, omdat het plafond en de wonden na dertig jaar nodig eens een verfbeurt moes ten hebben. Hiervoor was op de be groting voor 1953 een bedrag uitge trokken. doch de vele ontvangsten, welke dit jaar op het programma stonden, verhindqvden de uitvoerin gen van de plannen op een vroeger tijdstip. Van de gelegenheid wordt ge bruik gemaakt een schilderwerk van Thorn Prikker, dat nog niet bekend is, onder deskundige leiding van de heren Pieter den Besten en E, Warffemius, in nauw overleg met de betrokken gemeentelijke autori teiten, aan te brengen. J. Grund 40 jaar in gemeentedienst Gisteren herdacht de heer J. Grund, eerste opzichter bij de af deling service en onderhoud gas- verbruikstoestellen van het Ge meente Energiebedrijf, de dag waar op hij veertig jaar geleden in dienst trad van het toenmalige gemeente gasbedrijf. De jubilaris werd toe gesproken door de directeur van het G.E.B. de heer A. van der Mjaus, door de technische hoofd ambtenaar afdelingschef, de heer W. Landsman en door nog verschei dene anderen. Zij allen roemden de vakkennis en toewijding van de heer Grund. Namens het personeel werd hem o.a. een radiotoestel aan geboden. kaanderplein, waarbij ook „Herman, dad" weer aanwezig zal zijn. De te volgen route van Parkkade naar Stadhuis wordt nog nader be kend gemaakt, zo deelt het kabinet van Z.H.E. St. Nicolaas tenslotte nog mee. Bond werknemers: Tegen later sluiting van winkels Naar aanleiding van een aantal verzoeken aan de gemeenteraad van Rotterdam om de winkels in verband met de komende Lichtweek van 10 tot 19 December tot 22 uur te mogen open houden, heeft de Algemene Bond van Werknemers in Handel, Bank- en Verzekeringswezen zich met een schrijven tot de raadsleden gewend. Daarin wordt o.m. betoogd, dat een zodanige vergunning alleen en uit sluitend in het belang is van het grootwinkelbedrijf en in het nadeel van de gezamenlijke middenstand en het winkelpersoneel. Om deze en an dere redenen meent de bond de con sequenties van het toegeven aan ver zoeken als deze onder de aandacht van de raad te moeten brengen, ten einde wat genoemd wordt „het juiste besluit" te nemen, d.w.z. de betrok ken verzoeken af te wijzen. Brand in woning eist f 1000 schade Ruim duizend gulden schade werd vanmorgen aangericht in een woning aart* de Passer eist raat 20, bewoond door de weduwe C. J. W. Een oververhitte haard had een houten schoorsteenmantel in brand gezet. Allerlei meubilair vloog in brand. Met emmers water kon de brand worden geblust. Aanwezig waren gereedschapswagen 3. slan genwagen 42 en slangenwagen 50 onder leiding van brandmeester H. J. Stoopman. rein bij Haagseveer en Stokviswa ter. dat is niet ver van de voor oorlogse plaats, de Goudsesingel. De plaats bij het Haagseveer heeft vele voordelen, zo zeiden ons insiders. De verbindingen zijri" zèer goed, ook voor mensen van buiten, en het is dicht bij de herlevende binnenstad. Ideaal zou zijn een langgerekte markt te kunnen vestigen in de binnenstad, een markt als aan de Maashaven. Een markt opgebouwd als aan het Noordplein heeft ver kooptechnisch nadelen. Mogelijkhe den om zo'n lange markt, een straat met aan beide zijden kramen als vroeger aan de Goudsesingel, tot stand te doen komen, zijn in de binnenstad echter niet te vinden. Benoemingen in Hoekse Wijkraad In zijn vergadering van gister avond heeft de wijkraad voor Hoek van Holland de heer D. van den Burg opnieuw benoemd tot voorzit ter. ook de heer Fr. van den Berch, secretaris, zag zijn mandaat ver lengd. De leden van het dagelijks bestuur zijn nu verder de heren B. Kleywegt, L. van der Sande, B. Harpman en L. M. Hepp. De heren A. Lens en J. A. L. Fruytier zullen de wijkraad vertegenwoordigen in de kampeercommissie: hetzelfde in de strandcommissie zullen doen de heren B. Harpman en B. Kleywegt. Theatre Hébertot in de Schouwburg Het Théatre Hébertot treedt Don derdag 19 November m de Rotter damse Schouwburg op met de 15e eeuwse klucht „Maitre Pierre Pa- thelin" in een moderne Franse adaptatie van Roger Allard en „Les Plaideurs". de enige comedie van Racine. In afwijking van vorige ja ren waarin steeds stukken uit het hedendaagse Franse repertoire wer den vertoond, heeft men besloten ditmaal een klassiek repertoire te brengen. Een lialf pak hooi, een unlform- pet met het woord: ..Bewaker", een herenpantalon inet riem en sleutels en een onderbroekje zijn slechts enkele van de gevonden voorwerpen, die deze weck op het politiebureau werden af gegeven. Wat er.nog meer gevonden is. kunt u lezen op de lijst, die op bet Hoofdbureua van Politie voor ieder ter inzage ligt. Voor het doctoraal examen ge neeskunde slaagden l.c Utrecht de Rot terdammers N. Adema en J. Chr. B. Eijkman. De eremedaille in brons, verbondon aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan de Rotterdammers; H. ,T. J. M. Maagdenberg, kleermaker ln dienst van. Jos. Cohen en Zoon N.V. en P. F. M. Elast. vervoérder bij de N.V. Brou werij d'Oranjeboom. Een geval van kinderverlamming werd in de week van 25 tot en met 31 October in Rotterdam geregistreerd. „Piep zei de muis", waarvan de toneelgroep „De witte Vogel" ln Rotter dam de première zou geven, is voor lopig uitgesteld. Zeventienduizend tweehonderd vijf cn zestig gulden en vijf en zeventig cent was de opbrengst van de op Za terdag 31 October gehouden collecte ti-n bate van de Rotterdamse Raad voor Kinderuitzending. Tegen de honderd gulden schade richtte vanmorgen een keukenbrand aan in een woning aan de Van Citter- straat. waar een te veel gevuld petro leumstel in brand vloog. Met eigen middelen blusten de bewoners het brandje. DsKakes promoveert De predikant ds H. Kakcs uit Kralingen promoveerde gistermid dag onder grote belangstelling aan de Vrye Universiteit te Amsterdam tot doctor in de theologie op het proefschrift „De doop in de Neder landse Belydenisgeschriften". Promotor was prof. dr G. C. Berk. ouwer, terwijl als paranymfen ds W. v. d. Linden en ds G. N. Lam mens, beiden eveneens uit Kralin gen, fungeerden. In zijn proefschrift beschrijft ds Kakes de achtergronden van de Ne derlandse belijdenis en de doop. In zijn voorwoord zegt hij, de laatste tijd een toenemende belangstelling voor de sacrementen en de doop te bespeuren. „De verschillende kerken gingen uiteen om allerlei redenen, maar de doopbeschouwingen speel den daarin een grote rol. Daar zal het oecumenisch, streven in deze tijd ernstig mee moeten rekenen, want waar wij elkaar hebben losgelaten, zullen wij elkaar ook weer moeten vinden," zegt ds Kakes o.a. Kinderlijkje in kanaal aangetroffen Naar de politie thans meedeelt is Donderdagmiddag een kinderlijkje aangetroffen in het Noorderkanaal nabij de spoorbrug bij het z.g. Gel derse Dorp. De vondst werd gedaan door een machinist die ijzer viste. Het lijkje was gewikkeld in een plastic broekje. De baby. die van het vrouwelijk geslacht was. moet kort na de geboorte om het leven zijn gebracht. De recherche van het bureau Bergsingel verzoekt degenen die inlichtingen kunnen verschaf fen. zich te melden. De as van een vrachtauto brak gistermiddag om half vijf op de West zeedijk. net op de trambaan, Dat lever de twintig minuten vertraging op voor de lijnen 10 en 15. Er ging een applausje op, toen gis termiddag de heer J. Soeteman, voorzitter van de Wijkraad Hoog vliet, bij de opening van wat hij noemde de „Hoogvlietse Lijnbaan een complex van 14 winkels, mede deelde, dat er binnenkort een half uur-dienst met Rotterdam zal ko men, een applausje, dat werd her haald, toen bleek dat het tarief voor de Hoogvlieters nog vijf cent goed koper zou worden dan het bestaande. Dit typeert dan wel de stemming van de bevolking uit deze Rotter damse „satellietstad", die door een grote opkomst getuigde van haar be langstelling voor de voltooide win kelgalerij, waarboven de vlaggen feestelijk wapperden. Ook de heer J Meertens. de wethouder van Openbare Werken, aan wie was ver zocht de openingsplechtigheid te ver- „Caveau de Parkzicht' is de bedoeling dat het voormalig zeemonster dan, inplaats van traan, tranen (lach-) brengen. en B„ goede lezers, schijnt bezaaid met ster- heeft niets met de r«»- ergens zit een reuzen- bescherming van de bur- spin gevangen in zijn eigen 8en de Westersmgel-poe- gerbevolking te maken of web en links en rechts ,er ^orrebaarden-lik- het moest dan tegen de wordt u een uitzicht ge- Kena naar kijken, griep zijn. B. en B. is na- suggereerd op Montmartre melijk de weinig originele en de oevers van de Seine, maar goed in het gehoor Eigenlijk had deze meta- liggende naam uoor een marphose in Parkzicht de eenvoudig drankje van vorige winter al moeten Amerikaaanse herkomst, geschieden, maar na de samengesteld uit Bourbon rampnacht stond er een en Benedictine. Rotterdam- meter water in het gebouw mer geeft u deze uitleg en zo moest de uitvoering voor hij u gaat vertellen van het plannetje tot dit dat hij zich gisteravond seizoen wachten. Maar nu met deze B. en B. heeft de „Caveau de Parkzicht" opgehouden, opdat, u hem dan eenmaal toch gereed is niet te voorbarige eer smaakte de B. en B. des te zoeter! Houen zo, zei Ketelbinkie en naar het land met het mooiste klimaat ter wereld, deed zijn gezicht een wei- tevoorschijn zal nig opklaren. Zo vertrok Tot zolang mo- hij met een zonnig gezicht. Door de regen reden wij naar huis. Vandaag kregen we zijn eerste brief uit de vreemde. „Sinds mijn komst hier heeft het geregend, cats and dogs", lazen we. Met zijn brief in de zak gingen we naar ons werk. De vriendelijke najaarszon speelde vrolijk met een paar gevallen boomblaad jes. Van onze emigratie- plannen zien we toch maar zoek af. sirene-gehuil nog een mo torspuit en een machinale ladder langs: brand! De brandweerharten gingen wijd open en smekende ogen vroegen: „mogen weMaar meester v. d. Broek was onverbidde lijk. Om de onrust wat te bedaren werd even later bekend gemaakt dat het een onbetekenend brandje in het havenkwartier was. Met tevreden gezichten schreven de leerlingetjes toen verder Cats and dogs tT ET is nog niet zó lang xx geleden, dat wij voor de laatste maal onze hand De diik is dicht: schenke dat hij zich altijd maar met 's lands belangen occupeert. De kelk met dat goudbruine vocht werd hem geschonken in de gan selijk vernieuwde bar van „Parkzicht", waarheen de directeur, de heer J. van der Brug, hem en enkele anderen genood had voor een genoegelijke inwij- dingstoast. Décorateur J. G. W. Schroder heeft er, naar men héél ideën van de baas en diens hóórt men iuuiihiiiiiiiiiiii;i legden die van weg was-ie. Studenten-stekeltje p EN levensgrote wal- •*-' viskop prikt zijn neus uit het raam van de emigrerende vriend. Wij Studenten-Sociëteit aan de stonden temidden van Eendrachtsweg. Met bege- honderden mensen in de schoollokaal vullen Zit. rige ogen kijkt hij naar droefgeestige ruimte, die ten blijven!", zei dezer da. het rimpelloze water van het afscheid nemen van de Westersingel, en als het vaderland ongetwijfeld goed luistert helpt vergemakkelijken, het heimwee Buiten stroomde de regen. Hooggeacht publiek C* IRCUS Strassburger is niet alleen naar Rot terdam gekomen om geld te verdiénen, dat hebt u waarschijnlijk al begrepen uit het berichtje in de bredere kolommen van deze, uw krant, dat dezer dagen vertelde van het be zoek van Strassburger- clowns aan een ziekenhuis. Nu heeft de directie ook Zitten blijven! toestemming verleend om in de pauze van de voor stelling van a.s. Zaterdag avond onder het hoogge acht publiek een paar col- leclebusies te laten rond gaan. Die busjes zullen na vulling worden leegge stort in de kas van het Prinses Irene Fonds, u 7ITTEN blijven!", zegt streng de meester, als een passerend draai orgel of muziekcorps on- °H?.® rust brengt in de prille Rotterdammertjes, die de groen-gj-ijze banken in het assistent, de heer Ph. (van binnen in hem knagen „Pijpestelen", zeiden wij, Philip) Willebrandtseen Dat on-alledaagse uit- om de inwendige stilte te ruimte van gemaakt, waar- hangbord hangt daar in verbreken. ..Cats and dogs". woord, waarin hij de heer G Bru- in de exotische sfeer der verband met de lustrum- verbeterde ónze vriend. gen brandmeester v. d. Broek tegen zijn klasje van stevig uit de kluiten gewassen brandweerlieden. Het was tijdens een cursus in een der lokalen van de brandwaehtpost aan de weet wel, de instelling die zieken en ouden van dagen zo veel en zo goed ont spanning bezorgt. Wel. mensen, al die leeuwen temmers en trapezewerkers nott sr en de eveneens onlangs Parijse caveau:r is gepaard feesten, die het studenten, overleden boekhouder, de heer Van aan typisch Hollandse ge- corps in December vast een beetje te wennen kras was hoorbaar tot.... aan de taal van zijn nieu- de loeiende sirene van de Gameren, herdacht. Vandaag gaar zelligheid. Boven de „kist" luisterrijk zal gaan vieren, we vaderland. Onze Het pand is gebouwd volgens een I open V°°r P °P"*hte jaloezie geuite op- hoofden^dóÓd draaien! Even net Jiuweelzwarte plafond „Jonas in de walvis Het merking, dat hy vertrok later raasden met tartend Westzeedijk. Alleen penge- en clowns doen wat zij maar kunnen, dus laat met uitrukkende G 3 een paar u niet kennen en zet op uw beurt uw beste beentje richten, bleek die stemming heel goed aan te voelen. Hij sprak in zijn rede van de vele in Hoogvliet leven de wensen, waarmede het gemeente bestuur wordt bestormd, wensen waaraan niet altijd ogenblikkelijk kan worden voldaan. Vandaag, zei de wethouder, doelende op de ver binding en de opening van het win kelcomplex, zijn er weer enkele in vervulling gegaan, andere zullen nog moeten volgen, maar hebben tijd no dig. Het tempo van de woningbouw b.v. wordt geremd door onteige ningsprocedures. De bouw van scho len is een punt. waaraan nu eerst aandacht zal moeten worden besteed. Nadat de heer Meertens het tra ditionele lint had doorgeknipt, bracht hij een bezoek aan elke win kel afzonderlijk. Het plaatselijk mu ziekcorps was aanwezig om deze voor Hoogvliet heugelijke gebeurte nis op te luisteren. a<;fnda VOOR ZATERDAG EN ZONDAG Toneel: Schouwburg. Za. en Zo. 8 u: R'dams Toneel met, „Voor elke vrouw komt eens de tijd". Muziek: Ahoy' Hal, Za. 8 uur: Personeelsconcert R'dams Philharmo- nisch Orkest: Oude Kerk Charl. Kerksingel, Za. 8.30 uur: Concert door dameskoor „Excelsior" e.a. ko ren; Aula Boymans, Zo. 2.30 uur: Wiener Konzerthaus Kwartet. Cabaret: Luxor, Za. 8 uur. Zo. 2 en 8 uur: Snip en Snaprevue „Op en top!" Circus Ahoy' Hal, Za. en Zo. 2 en 8 uur: Circus Strassburger. Film: Arena, 1.45. 4.15. 7. 9.30 u: Stalag 17; Capitol. 1.45, 4.15. 7, 9.15 uur: Meisjes van de grote stad; Centraal, Za. 4. 7, 9.15. Zo. 2. 4.30. 7. 9.15 uur: De twee straatjongens van Parijs: Cineac, 9—5.15 uur: Nieuws enz.: 5.45, 8. 10 uur: Obsessie: Colosseum, Za. 2, 7. 9.15, Zo. 2, 4.30, 7. 9.15 uur: Manina. het meisje zon der sluier; Harmonie. Za. 3.30, 7, 9.15, Zo. 2, 4.30. 7, 9.30 uur: Diploma tic courier; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Aan: Monopole, 3. 5, 7, 9 uur: De boekaniers der zeven zeeën: Passage, 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Moulin Rouge; Prinses, 4.30. 7. 9.30 uur fZa. en Zo. 2 uur spec, kindervoorstelling): Gele terreur: Rex, Za. 4. 7. 9:15, Zo. 2. 4.30, 7. 9.15 uur: Het dodende licht; 't Venster. Za. 2, 7. 9.15, Zo. 1.30, 4.15, 7. 9.15 uur: Les crimes de l'amour* Victoria, 2. 4.30. 7. 9.15, uur: Een Yankee in Ierland. Tentoonstellingen: Vra. Schielandshuis, 105 u: Schil derijen en tekeningen van R. Ver- spyck: Historisch Museum. 105 u: Geschedenis van Rotterdam: Rotter damse Kunstkring. Zo. 25 uur: Exclusieve kunstnijverheid en beeld houwwerk; 't Venster. 1022 uur: Drukwerk en vrij werk van Wim Brusse met foto's van Eva Brusse Besnyö: Museum voor Land- en Volkenkunde, 10-^5 uur: Melanesi- sche kunst;; weven en vlechten in Afrika.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1