KOGELS FLOTEN DOOR TRIEST Gevecht op „Eenlieidsplein" Van dominion naar republiek BIOSCOOP-OUVREUSE STAL 10 MILLE Automatisch geldverbrassen Conflict karton industrie opgelost LEGER KRUGT SLECHTE WAAR Pakistan maakt zijn bancfen met Engeland losser Sleutel lag in de la... Bruidstaarten s I 4 DE TELEGRAAF ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 HANDGRANATEN NAAR POLITIE (Van een bijzondere corres pondent) TRIËST, 6 Nov. Een ogen blik was de Plaza della Unita van Triest verlaten. Dat éne ogenblik, nadat de politie uit het raadhuis was gestormd en het vuur op de tierende menigte had geopend. Op het plein stonden twee politiejeeps in brand. Een gewonde agent, getroffen door de scherf van een handgranaat, werd een huis binnengebracht. De kogels trokken scherpe vo ren in het plaveisel en sloegen schilfers steen uit de muren van de omliggende gebouwen. Om de hoeken van de straten vluchtte de menigte, de wonden aan de armen met -zich meetrekkend. Midden op het plein lag een jongeman. Hij was dood. door een schotwond in het hoofd het was de achtste dode van deze dag. de elfde van de laatste twee dagen. Het vuren van de politie agenten hield op. Even was het stil. Dan werd. eerst zacht, lang zamerhand harder, het gehuil van de sirenes der ziekenauto's hoor baar. En tegelijkertijd kwam de menigte terug, dreigender, opge wondener dan tevoren. Honderden, duizenden men sen. jongens van 15 jaar en man nen met grijze haren. Zij dron gen café's binnen en sloegen ta feltjes aan stukken. De poten na men zij mee als wapens. De po litie trok zich terug. Zij weet, dat zij zich slechts schietende een doortocht kan banen. Vreugdevuur Zo is de toestand in Triëst een stad. die elk ogenblik op nieuw tot uitbarsting kan komen. Het eerste, dat ik zag. toen ik vanmorgen uit miin hotel stapte, was een grote bloedplas, licht rood in de felle zon. Over een afstand van 50 meter wezen lange, rode strepen er op, dat hier een gewonde of een dode was voort gesleept naar een ziekenwagen, naar een rustplaats. Het plein was stil, maar van een stilte, die bij tijd en wijle werd onderbro ken door het fluiten van kogels. Plots snelde een politiejeep langs. Mannen en vrouwen, met grote ogen van angst, sprongen weg en doken het hotel in om daar te schuilen. De Plaza della Unita. het Een heidsplein, was vandaag twee keer het décor voor wilde straat gevechten. Maar de onlusten wa ren al eerder begonnen, in het Contrado del Corso, waar het hoofdkwartier van het Onafhan kelijkheidsfront (een beweging, die Triëst tot onafhankelijke vrij staat wil maken) ligt. De me nigte drong langs een politie-af- zetting het gebouw binnen en be gon alle meubels., documenten en dossiers naar buiten te gooien. Daarna werd een groot vreugde vuur aangericht. De politie probeerde nog in te grijpen, maar moest wijken voor de menigte, die door het dolle heen was. Keistenen Daarna begonnen de gevechten op de Plaza della Unita. De tactiek van de demonstranten was de politiemannen onverhoeds te benaderen en met grote kei stenen te bekogelen. Die kei stenen kunnen zij vinden voor de kerk van St. Anthonius, waar het wegdek wordt hersteld. GRONINGEN, 7 Nov. Tijdens een bespreking tussen de werkge vers-organisatie in de strokar tonindustrie en de vertegenwoor digers van de werknemersorgani saties is Vrijdagmiddag overeen stemming bereikt. Er zal een loonsverhoging komen, welke los staat van de komende loonronde in Januari. Deze verhoging zal variëren van 1214% en de 45- urige werkweek blijft gehand haafd. Dit laatste was het grote ge schilpunt. De werkgevers waren wel van plan een loonsverhoging toe te kennen, doch wensten als compensatie, dat de arbeiders af stand deden van de historisch ge groeide 45-urige werkweek en evenals in andere industrieën een 48-urenweek zouden maken. De arbeiders hebben zich hiertegen verzet en dreigden zelfs met sta king. TSJIANG VIL PACT MET RHEE SEOEL, 5 Nov. De Chinese nationalistische regering van maarschalk Tsjiang Kai-tsjek heeft Zuid-Korea voorgesteld een defensiepact te sluiten. Het voor stel is overgebracht door de Chi nese ambassadeur in Tokio. Hol- lington Tong. die vorige week een bezoek aan Seoel heeft gebracht. Bij een van die aanvallen na derden drie mannen met, zo meende de politie, stenen in de hand. Maar die stenen bleken handgranaten te zij». Zij werden naar een jeep gegooid en dood den enkele politiemannen. Woedend loste de politie salvo's in de menigte. „Geen Kenya" Het hoofdkwartier van het ge allieerde militaire bestuur werd vanavond bewaakt door solda.en in velduniform. Rondom stonden de nationalistische Italianen, ken baar- aan insignes en kokardes en bewapend met grote stokken. Op geregelde tijden riep iemand met een sterk Brits accent in het Italiaans door een luidspreker: „Pas op. wanneer u over de witte streep komt, schieten wij." De woorden werden met een arro gante intonatie uitgesproken en elke keer werden zij aan de over kant met gejoel 'begroet. Eén keer hoorde ik, hoog boven de anderen uit, roepen: „Zij zien ons zeker voor leden van de Mau. Mau aanHet is hier geen Kenya." (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 Nov. Er zijn vele klachten over het toenemend aantal fraudes bij leveranties aan het leger, zo merken vele leden der Tweede Kamer in het voor lopige verslag op. Een van de oorzaken zou zijn. dat opdrachten worden verstrekt aan bedrijven, die niet voldoende kapitaalkrachtig zijn, om orders behoorlijk uit te voeren en even min over voldoende technische capaciteit beschikken. De orders zouden zyn verstrekt omdat deze bedrijven de laagste inschrijvers zijn. Naar verluidt, heeft een aan tal militairen der Kon. Mare chaussee er meer dan dagwerk aan, de financiële en materiële knoeierijen bij leveranties uit te zoeken. Welke maatregelen denkt de minister te nemen om het toene mende euvel van fraude te keren? Frankrijk krijgt minder Amerikaanse steun WASHINGTON, 6 Nov. Ame- rika heeft een klein gedeelte v?' de financiële hulp, die het Frank rijk verschaft, „bevroren", ten einde een betere behandeling te verkrijgen van de Amerikaanse zakenlieden in Marokko. (AP) BIJNA 80 millioen onderdanen van koningin Elizabeth in Pakistan hebbeii besloten de ban den met Londen, met Engeland, ja met heel het Gemenebest wat los ser te maken: Van dominion wordt het nu de „Islamietische Republiek Pakistan." Maar al worden de betrekkin gen dan minder heoht, de Pa kistani blijven wel tot het Ge menebest behoren, zoals ook In dia deel van deze volkengemeen- schap uitmaakt, al is dit land dan ook van zijn „geboorte" in 1947 af een republiek geweest. De voornaamste reden, waarom India en Pakistan zich niet vol ledig van het Britse Rijk los scheuren, ligt op economisch ge bied. De voordelen van het lid maatschap van het sterlingblok wegen nu eenmaal zwaarder dan de nadelen in Aziatische ogen al thans) van het verbonden zijn met een Westelijk georiënteerde statengroep. DAT Pakistan in 1947, bij de verdeling, van heb, voorma lige Brits-Indië. de dominion- status prefereerde boven een zelf standiger positie als republiek, had bijzondere redenen: In de dagen, dat Brits-Indië verdeeld werd, was er veel dat de jonge staten Pakistan en India verenigde, maar er was ook zeer veel, dat hen scheidde. De harts tochten waren in de twisten tus sen Hindoes en Mohammedanen, ACHTERGROND die aan de scheiding voorafgin gen. hoog opgelaaid. Daar was een grens tussen beide landen, die op enkele punten werd betwist. Daar was (en is nog) de twist om Kasjmir. En ten slotte waren er grote economische tegenstellin gen. Er waren, kort gezegd, diverse geschillen, die „uitgevochten" moesten worden, en het was dan ook begrijpelijk, dat het kleinere Pakistan afgezien van het feit, dat zijn intellectuelen in het al gemeen veel Westelijker georiën teerd waren dan dezelfde groep in India er de voorkeur aan gaf tegen Engeland aan te leunen en bij Londen steun te zoeken tegen zijn buurstaat, die 350 millioen in woners telt. NAARMATE de jaren eehter verstreken. klonken in Pa kistan de stemmen om die nat verbondenheid met Engeland maar te kappen, steeds luider. En- .gelsnd gaf in het conflict om Kasjmir geen openlijke steun aan ziin dominion. En wat deze stem ming nog meer bevorderde: tij dens de economische crisis, welke Pakistan enige tijd geleden teister de. en waarvan het thans bezig is zich te herstellen, weigerde En geland de overtollige voorraden katoen en jute op te kopen. Waar om zo vroegen de Pakistani zich ten slotte af. zullen wij nog langer nauwere banden met Engeland handhaven dan India? Deze ontwikkeling, gepaard aan het optreden van het kabinet- Mohammed Ali, waarin het accent iets meer op een nationalistische tendens valt dan in het vorig jaar afgeze.te kabinet Nazimoeddin. heeft er toe geleid, dat Pa- ZWOLLE, 6 Nov. De 20-ja- rige ouvreuse H. S. van een bios coop heeft kans gezien in 15 maanden tjjds 10 duizend gulden te stelen uit een kast in het hoofdkantoor van de bioscoop. Voor de Zwolse rechtbank hoor de zij Donderdag deswege tien maanden tegen zich eisen. Het meisje wist, dat de sleutel van de kast in de bureaulade lag. Zij zou tot haar daden zijn aan gezet dor een Zwolse café-houder S. M., bij wie het meisje een deel van hst geld in bewaring heeft gegeven. M., die terecht stond wegens opzettelijke heling, betwistte het geld in bewaring te hebben ge kregen. Het meisje kwam alleen maar geld bij mij wisselen, zo verdedigde hij zich. Ook tegen hem eists de officier tien maan den. Tegen een derde verdachte, de Zwolse H. B„ die 40 gulden van de bioscoop had gestolen, nadat de ouvreuse haar had verteld hoe zij dat moest doen. luidde de eis 40 gulden boete of 20 dagen hech tenis en een maand voorwaarde lijk. Nieuwe stationschef BEVERWIJK, 6 Nov. Tot stationschef te Beverwijk is be noemd de heer A. J. van Zijl, thans nog adj.-chef in Alkmaar. De nieuwbenoemde chef is in Boxtel geboren en trad op 18-jarige leef tijd bij de Ned. Spoorwegen in dienst. kistan thans de dominionstatus vaarwel zegt. Verrassend is dit besluit niet. Maanden geleden was het al voorspeld. Formeel zullen de overige lan den van het Gemenebest nog hun fiat aan dit besluit moeten geven, maar verwacht wordt, dat dit geen moeilijkheden zal opleveren. En wanneer dan alle formaliteiten zullen zijn vervuld, zal er in Azië nog slechts één Brits dominion zijn: Ceylon. Geen brandstof op Zaterdagmiddag (Van onze correspondent) UTRECHT, 7 Nov. In Utrecht doet zich het vreemde teit voor, dat Zaterdags na 1 uur geen brandstof meer te koop is. Aldus een besluit van de Ver. van Utrechtse Brandstolienhan- delaars, waardoor ook winkels ii andere branches op Zaterdag na dat tijdstip dit artikel niet meer zullen afleveren. Deze maatregel is genomen, mede in verband met de col.ec- tieve arbeidsovereenkomst in het brandstoffenbedrijf, waarin o.a. is bepaald, dat de werknemers Zaterdags na 1 uur niet meer werken. Onderzeeboten zonder plaats voor equipage? (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 Nov. Is het waar, zo vragen vele leden van de Tweede Kamer aan minister ir, C. Staf. dat van Engelse en Amerikaanse zijde ernstige cri- tiek is geoefend op de voorgeno men bouw van vier onderzeebo ten? Deze critiek zou- zich voorna melijk richten op de accommo datie van de bemanning. In het ontwerp zou deze 70 procent van de Engelse mini mum-eisen op dit gebied be dragen. ^Erarat?» Amsterdam, 7 en 8 Nov. THEATERS. Stadsschouwburg Zat. cn Zond, S U Dagboek vim oen Deugniet (Ncd. Co- medle), Zond. 130 u.. De Verkochte Bruid (Ned Opera). cntranl Theater. 8 u., Zondag 2 en 8 u Wiener Blut (Hoofdstad Operette), leine Komedie 8 u Zond. 2 en 8 u. Ballot Koldercabaret Toon Hermans i ieuwe De la Mar Theater 8 u.- In d. Winckel van Slnckel (Cabaret Wlm Son- neveld). Leidscplein Theater 8 u.: Te waar o: mooi te zijn (Cabaret Martie Verdenius. Carré 8 u.: Zond. 2 en 8 u.: Bouwmees ter Revue: On Ice. xtasc van 4 u af: The dansant Orkest: The Red Millers. Caramella van 8 u af: Orkest Les Bueno Vegas m m.v. internationale artisten Casino van 10 u. af: Eddie de Latte en zijn solisten. Palermo 8 u Orkes» Johnny Milstone m. m. v. Ria Joy (zang), ilace van 8 u af- Showorkest .The Bonzonians- m.m.v. de Partjse danseres Regina Clalry. ypokritcrion Zondag 2 en 4 u.: Kinder- MUZ1EK. "imcertgcbouw Zat. (K1. z.) 8.15 u.: Wie ner Konzerthaus Quartet m. m v Ca rel van Leeuwen Boomkamp (cello i. Zat (Gr. z.) 8 u - A'damse Postharmonle m. m v. Cor Breed (declamatieiZond. (Gr z.) 2.30 u Concertgebouw-Orkest o. 1. v. Joscf Krips. m. m. v. Tibor de Machula (violoncel); Zond. (Gr. z.) 8 u.: A'damse Postharmonie m m. v. Cor (Advertentie) zijn de voordelen, die de OLIEKACHELS EN -HAARDEN U bieden: Gemakkelijk. Vloeibare brandstof biedt grote voordelen wat transport en opslag betreft. Schoon. Rook en stof behoren voor goed tot het verleden. Reukloos. Afvoer door de schoorsteen. Eenvoudig. Slechts 1 regelkraan voor hard en zacht branden. Olie toevoer geschiedt automatisch. Zuinig. Naar wens in een wip te doven of aan te steken, - dat spaart U brandstof. ZEND NOG HEDEN COUPON WOONPLAATS - Hieraan kunt U altijd de herkennen.f Alleen de HAAS SOHN heeft olie toevoer volgens het gepatenteerde acrostatisch principe. Dit systeem van communicerende vaten regelt de olie toevoer zonder mechanische delen, dus zuiver aatuurkundig. Dit garan- d deert te allen tijde een regelmatige en bovenal veilige olietoevoer. AMSTERDAM Henri Polaklaan 15 - Tel. 742611 dk£S«.33Ha tg*,as- Reeds voor f. 298.- bent U de gelukkige bezitter van de HAAS SOHN oliekachel no. 746.40. De tank heeft een inhoud van 12 liter. Bijvullen geschiedt in een handomdraai. Breed .declamatie iZond. (KI. z.) 8 u- Ver. van Opera Liefhebbers. Bachfaal Zat. 8 u.: Shell Mannenkoor, Zond. 8 u.; Gem. Zangver. „Amster- TENTOONSTELLIN'GEN Rijksmuseum l m 14 Dec.: Tekeningen aquarellen van Adriaen van Ostade erfelijk Musum: t.'m 29 Nov. Félicien BobeldiJk: t/m 29 Nov.: Johan Buning, t/m 6 Deo.. Aquarel Benelux; Nov Toon Kelder De Wnag: Eigen collectie. Arli et Amicitiac. t m 22 Nov.: Najaars- tenloonstelllng van werken, vervaardigd door leoen Kunsth. Santce Landweer, t/m 12 Not Werk van Dorry Kahn. Kunstzaal Hamel t/m 21 Nov. a Wim Bosma. BIOSCOPEN. Alhambra 2.15. 7. 9.30. Za. en Zo. 1.30, 345. 7. 9.30' Bekentenis ener liefde 13 j. Apollo 2, 7 25. 9 30. Zo 1.30. 3 30. 7.15, Een dorpsschandaaltje, 14 j. 7.15. 9.30. Zo. 1 15, 3.30 7.15, Spel met de duivel. 18 j. Capitol 2. 7 15. 9 30 Zo. 1.30, 3.30, 7.15. 9 30: Boem 'oij de luchtmacht, a 1 Ceintuur 2. 7 15. 9.30. Zo. 1 30. 3.30. 7.15, 9.30: Het huls der verloren vrou wen, '8 j. Incnc (Regullersbreestraat) doorl. voor stelling, al. Cineac (Damrak) van 9.30, Zo. van 11.30 af doorl. voorst.: Europa '51, 18 j. City 2.15. 645, 9.30, Zo. 1. 3.45. 6 45. 9.30: De man, die zij begeerden, 18 I urso 1.30, 3.45, 7.15, 9.30: De haven der hartstocht. 14 j. Culture 2 15. 8. Za. en Zo. 2.15. TEMPO WAGENS IMPORT CV ZO BINNENSINGEL 1 - DEN HAAG (door de heer Frans Fair Sr.) WATT puzzles betreft; graag oplossen, Mc mag ze r ik maak ze niet. Mijn schoonzoon is daar erg go-id in en ik geloof, dat Lucy het ook al aardig begint te leren. Maar uk heb er geen knobbel voor. Gelukkig hoorde uk laatst een aardig verhaal, dat veel op een puzzle lijkt. En misschien is het er ook wel een Mijn oude vriend Gullemans ver deelt elk jaar op zijn verjaardag 160 dubbeltjes onder zijn zoons. Natuur lek krijgt elik van h-f-n evenveel, want hij is niet voortrekkerig van aard Hij is een gemoedelijk heerschap, maar dit jaar maakte hij zich toch woedend toen hij hoorde, dat het geld nog diezelfde dag verbrast was aan ....automaten. U weet we: toestellen, waar je een dubbeltji stopt en waar dan iets uitkomt, overal elders vyf cent kost. Hij had zijn jon gens streng onder vraagd en reken- sohap gevorderd van elk uitgegeven dubbeltje. Elk van zijn zoons bleek in elk der aanwezige automaten iets gekocht te hebben, doch geen der zoons had in twee automaten eenzelfde bedrag besteed. Ik vroeg hem. hoe hij dat bedoelde. „W-el. dat is nogal eenvoudig'., ant woordde hij. „als Kees bijvoorbeeld 12 dubbeltjes had en er waren vier automaten, dan besteedde hij (ook weer bijvoorbeeld) in de ene auto maat l dubbeltje, in een tweede 2, in een derde 4 en in de vierde 5 dubbel tjes; dus vier verschillende bedragen, samen 12 dubbeltjes." Maar daarmee waren zijn nasporin gen nog niet voltooid. Bovendien bleek geen der jongens zijn geld op dezelfde manier te hebben uitgegeven Als Kees dus zijn 12 dubbeltjes over vier automaten verdeeld had als volgt 14-2-1-4 5. dan had Bert dit bijvoorbeeld verdeeld in; 1 2 3 6. En bij verder navragen bleek boven dien nog. dat het aantal van zyn zoons, het aantal automaten cn het aantal dubbeltjes juist voldoende waren om alle mogelijke verdelingen te doen optreden. In het voorbeeld konden er tinet die 4 automaten en 12 dubbeltjes por jongen) juist 2 ver delingen gemaakt worden. Want 12 is over 4 automaten niet anders tc ver delen dan 1 2 3 6 en 1+2 4 5. dus juist 2 manieren levenvee! als jongens). „Nog één ding.'' vroeg rk. „hoe kon elk der jongens 12 dubbeltjes krijgen als je er 160 in totaal gaf? Want elke Jongen kreeg toch evenveel en dan zouden er 13 1/3 jongen geweest moeten zijn!" Hij bulderde van het lachen. ..Nou. Jij bent ook een mooie puzzelaar! Ik gaf toch maar een voorbeeld! Ik heb inderd-ail 100 dubbeltjes gelijk ver deeld over mijn zoons. Maar natuur lijk kreeg dan niet ieder 12 dub beltjes Dat was maar een voor beeld. Ik durfde niet verder te vragen. En daar ik geen flauw idee had. hoeveel zoons hij had en nóg minder, hoeveel automaten er waren.... En zo heb ik dan mijn puzzle ge kregen De vraag luidt: hoeveel zoons heeft de heer Gullemans? En hoeve a automaten waren aanwezig op dc plaats van de braspartij? De juiste beantwoording van deze vragen geeft een kans op onze weke lijkse lootprijzen en bovendien ver werft men 2 punten in onze door lopende ladderwedstrijd. De punten, die men verkrijgt, blijven geldig ten zij men gedurende 13 achtereenvol gende weken 1de zomermaanden niet ieegerekend) niet inzendt. Degene, e na verloop van tijd, een punten totaal verkregen hteft. dat door nie mand overtroffen wordt, krijgt de ladderprijs met een oorkonde om die bijzondere prestatie vast te leggen voor huidig en nageslacht. Degenen, die op de ladder 50. 100. 150 punten bereiken, krijgen daarvan bericht. Onder de goede oplossers wor den twee hoeken verloot en een prijs van f 25. die kan worden besteed voor aankopen bij ZUM- POLLE N.V.. Kalverstraat 157— 161, Amsterdam, of bij HET GESLOTEN HUIS, meubeltex- tiel enz., Joh. Verhulststr. 173, Amsterdam.Z. Oplossingen van deze puzzle moe ten u.terlijk Zaterdag 14 November om 12 uur 's middags in ons bezit zijn (Puzzleredactie „DE TELEGRAAF". N.Z. Voorburgwal 225, Amsterdam-C.), waarbij vóór op de enveloppe of briefkaart de woorden „Puzzle van de week 209" dienen voor te komen. Iu het sohrijven moeten naam en adres in drukletters worden geschre ven en eventuele wijzigingen uitdruk kelijk worden vermeld. gegeven omstandigheden kunnen bettaan, hebben afmetingen van 4x4 en 5X5 decimeter. Men kan die taarten nog op twee manieren „ontpunten": N I xj s N N V 'f/asSs'sif j. Oplossing I: de taart 4X4 heeft punten met afmetingen 11, 32. 21. 33; de taart 5X5 heeft punten 2—2, 3I, 4—1, 4—3. Oplossing II; de taart 4X4 heeft punten 2—2. 2—1. 3—1, 32; de taart 5X5 heeft punten 11, 41 4—2, 34. Enkele zeer listige oplossers hebben en ik kan hun geen ongelijk geven gemeend, dat een stuk 21 ver- rchilt van een stuk 12 en op deze wijze kunnen zij twee taarten van 4X4 krijgen de eerste met 1—1, 3—1, 33, I,3; de tweede met 12, 21 3—2, 2—3. Oplossing I zond 30% der oplossers; oplossing II 58%; de listige oplotsing 1%; foutieve op lossingen (te grote taarten en andere fouten) 11 Ver melding verdient het record: twee taarten van 16X16 decimeter, dus meer dan anderhalve me ter <!I) in het vier kant. Meer oplossers menen, dat alleen oplo/sing 1 voldoet omdat dan Fie Guren meer taart krygt dan in op lossing II. En daar ging het haar blijkbaar omt Met manier II doet zij zich. volgens de heer G Woelinga te Haarlem, !j vlerkante decimeter taart I'ortl Met manier I krijgt zij prc- 7.15, 1. 3.45. Eovary. 18 j. Flora 1.30. 3 45, 7 15. 9.30: The of Kilimanjaro, 18 j. Hallen 2, 7 15, 9 30, Zo. 1.30. 3.3C 9.30: Intrigues in het Oosten. 1- Krllerlon 2 30, 7.15. 9.30, Zo. 1.30 7.15. 9.30: Kind hearts and 18 J Luxor 11.30. 1.30. 3.45, 7.15. 9 30, Za Zo, 11.30. 115, 3 15, 5.15, 7.15, I Boom bij de luchtmacht, a.l. NÖKfCe.ath 1.30, 3 45, 7 15, 9.30: Wat nacht vannacht, 18 J. 30. 3.45. 7 15, 9.30: Bandieten i Minnesota. Plaza 11.15. Zo 1.30. 3 45. 7 15, zi.au. i.4a; 4. 7.15. 9 30: Europa "51 18 J. Rex 2. 7.15. 9.30. Zo 1.30. 3.30. 7.15. 9.30 Niagara, 18 J. Rlalto 1 15, 3 30, 7 15, 9,30: The snows of Kilimanjaro, 18 J. Roxy 1.30, 3 45, 7. 9.30, Moulin Rouge. 18 j. Royal 1 30. 3 45. 7 9.30: Invasie, 14 J Tuschinski 2.15. 7. 9 30. Za en Zo. 1.30 3.45, 7. 9 30: Schattige vrouwtjes?, 18 J Uitkijk 1 15. 3.30, 7.15, 9.30: Alles is vergeven en vergeten. 18 j. Victoria 2, 7.15. 9.30, Zo 1.30, 3.30. 7.15. 9.30: Vrouwenpolitie. 14 J. West End 2. 7 13 9 30. Zo 1.30. 3 30. 7 15, 9.30: Stad der duizend gevaren. 14 j. Den Haag, 7 en 8 Nov. THEATER. KI Comerfic. 8.15 u Het Dlcvenbal (To- neclgr Puck); Casino dc Paris, 9 u.: Showband Les Atros Cubanos; Kon. Schouwburg. Zat. 8 u Colombe (Haagse Comcdie): Zond 2 u Luistert U niet da mes (Haagse Comcdie): Zond. 8 u.: Hol uur der verrukking (Haagse Comedie). C.eb. v. K. cn W. Zond. 8 u.: Butterfly (Italiaanse Opera). muziek. DHigentla Zond. 2.30 u.: Josephine Vadala (sopraan): Geb. v. K. cn W. Zat. 8 U' Concertgebouw-Orkest o. 1. v. Josef Krips. TENTOONSTELLINGEN. Gem. Museum t/m 13 Dcc.: Pluche en plastic, t/m 29 Nov.: Paul Arntzenius: schilderijen en aquarellen, t./m 6 Dec Amerikaanse grafici Panornmn Mesdag t/rr 7 Nov J. van Holthe: Galerie Loujet'.k.i t'm 20 Nov.: Thwan Djie-Tan; Oud. Kerk (Voorburg) t-m 15 Nov.: Aalbers en Dleuwke AalbersKollewljn (Toege paste Religieuze Kunst lHaagse Kunst kring t/m 18 Nov: Beelhouwwerken van Daan van Dorp: Kunstz. Bcnnewitz t'm 21 Nov.; Oswald d'Aumerie. Kunsth. Mart. Licrnur t/m 21 Nov.: Paul Citroen. 4.45 7. 9.15: Gevaar, .30. 4, 6.45. 9 15, dag. s of Kilimanjaro, Apollo. 12. 2.30, 14 j Asia. Zo 2,30, 6.45, 9.15: T„« w. mmua 18 J Capitol. Za. 2, 6.45. 9.15, Zo. 4, 6.30. 9,15. dag. 2, 8. Woestljm 14 j.. Zo. 1130- De rode aarde, 18 j., Centrum, 1.3 5. 7. 9 15' De prijs dor misdaad, 18 J Cineac van Zo. 11." (Advertentie) KAD/O - TELEVISIE Wereldmerken LAGEJA Weteringschans 79 - Amsterdam Telefoon 4361 7 Desgewenst betaling in overleg. cies de helft van de taarten! Verontrust schryft de heer A. R. W Muijen te Roosendaal: „Beste Fie Gu- _en. Het zou niet goed voor Uw Fie- ;uur zyn als Uw heimelijke aspiraties n vervulling gingen en 50% of 48.8 ■an de 41 dm2 bruidstaarten in U maag gleden. Of was het alleen Fie- guurlijk bedoeld?" Angstig voor bezoek kiest de heer W. J. van Doorn te Utrecht de vei lige weg: „Wilt U aan die inhalige Fietje zeggen, dat we met thuis zijn?" Uiteraard voelen de dames met Fietje ee. Zo bijvoorbeeld mevrouw A. M in Griethuysende Vriendt te Ben- nekom- „Een hard gelag voor bakvis Fie Guren. dat de taarten zo klein mogelijk moeten zyn". En afgunstig mevrouw C Westerbeek—de Baan te 's Gravenhage; „We krijgen dan toch nog wat te verdelen van het bruilofts maal. al is het wél een tantaluskwel- hng. dat het slechts papieren taarten zijn!" Hoewel de puzzle (1.1% foute op lossingen!) niet voor iedereen meeviel haal! toch de heer J. P. J. v. d. Slui- te Amsterdam-N. de neus op: ,Der gelijke puzzeltjes zijn toch wel t'è ge makkelijk. Fie Guren heeft hier een slecht Fie Guur mee geslagen. Laat ze "■•aar Fie Guurtjes gaan tekenen of lan lie Guurzagen „.Ie moet toch wel een echte Fie- gurant zijn", schryft de heer C J. S Ruiter te Voorburg, „om op het on zalige idee te komen, bruidstaarten op een dergelijke manier te verdelen. Het is de manier om de stemming onder de gasten te bederven en het bruids- iar in moeilijkheden te brengen!" Bezorgd vraagt de heer J. F. Krie- ger te Groningen zich af: „Was er wel genoeg taart voor al die 673 mensen?" btel U gerust; er waren wél 673 per sonen in de kerk. maar (zie puzzle 206) op het stadhuis waren er slechts Op een totaal van 433 tot dus ver uitgeloofde punten (in de vo rige rubrieken werd abusievelijk een tweetal punten te weinig ge noemd) behaalde de ladderprijs winnaar, de heer J. Koning, Pre- toiriusplein 6», Amsterdam-O, 188 punten. De hoofdlootprijs gaat naar de heer J. D. Stru.vs. Leidsekade 58"1, Amsterdam. De beide boeken gaan naar mej. E. J- de Boer. K 201. Kortezwaag: en de heer mr. H. Schiphorst. Koningin Sophialaan 4. Amersfoort. Voor de ladderwed strijd behouden zij hun punten, resp. 76, 65 en 112 stuks. van 9 af doorl voorst., a.l City. Za en Zo 2. 4.30, 6.45. 9, dag. 2.15, 7. 9.15 De man die zij begeerden. 18 1.; Corso Za. 2.15, 6.45, 9 15. Zo. 2. 4.30. 6.45. 9.15. dag. 2 15 8 15. t/m Zo.: Words and music, 18 j t/m Wo.: Madame Curie. 18 J Do.; Wilde pracht, a 1.; Hollywood, t/m Zo. 2 30 4 30, 7. 9.15. t/m Do. 2.30. 7, 9.15: Woenstijnratten, 14 j.; Kriterion, Zo 1.30, 3.30, 7.15, 9.15, dag 2.30. 7.15. 9.15: Rendez-vous Saint-Germain. 18 J.; Mclropole. Za. 2.15, 6 45, 9.15. Zo. 2, 4 15, 6.45 9 15. dag. 2.15. 8 15: Bekente nis ener liefde. 18 J.: Muslca. Za. 7 15. 9.30, Zo. 2.30. 4 45. 7.15. 9.30, dag. 2.15. 8: De woeste hoogte. 14 j.; Ode on. Zo 2. 4 30, 6 45. 9. dag. 2.15. 7. 9 15: Stop. you're killing me, 18 j Olympia. Zo. 2. 5. 8. dag. 2. 8: Koningin Christina. 18 j.; Passage. Zo. 1,45. 4.15, 6.45, 9 15, dag. 2.30 6.45, 9.15: Thunderboy, 18 j Plaza, Zo. 2, 4.30, 6.45. 9. dag 2 15. 7. 9.15' Stop, you're killing me, 18 j.: Rembrandt. Za 2. 6 45. 9 15. Zo. 1.30. 4. 6 45. 9 15. dag 2. 8: Woestijnratten. 14 j Rex, Zo. 11.309 30. dag. 9 309.30 doorl. voorst Abbott en Costello en Dr. Jekyll en Mr Hyde, 14 j Roxy t/m Zo. 2,30. 4.30, 7, 9.15, t,m Do. 2.30, 7. 9 15: Mysterie van de nacht, 18 j. Zo, 12: Een koningin wordt gekroond, a.l.; Seinpost, Zo 2 15, 5. 8.15. dag. 2.15. 6 15: Dageraad der vrijheid. 14 j.: Studio. 2. 4. 7. 9.15: De gouoen poort. 18 J.: Thalia. Za. 2 15. 4 30 7. 9 15. Zo 2 30. 4 45. 7. 9.15, dag. 2.30. 7. 9.15* Splonnage in de Jungle cn Robin Kood van Texas. 14 j.. Zo. 1: Roy Rogers en Gabby, a.l.. Do. 2.30, 4.30, 7, 9 15: Trommen des doods. 18 J West End, Za. 2.15. 6.45. 9, Zo. 2, 4.30, 6.45, 9, dag. 2.15. 8.15 Dageraad der vrijheid, 14 J Uitkijk. Zo. 1, 3 15. 7. 9 15, Vr Za. en Ma 2 15, 7. 9.15: The Titfield Thunder bolt. a.l. Rotterdam, 7 en 8 Nov. THEATER Luxor t-m 29 Nov. dag. 0 u.: Op en Top (Snip en Snap Revue). R'damse Schouw burg Zat. en Zond. 8 u.: Voor elke vrouw komt eens de tijd (R'dams Toneel). TENTOONSTELLINGEN. Historisch Museum: De goschiedenis Rotterdam etc.; Boswijckpark: 1 Rotterdamse kunstenaars: S Tentoonstelling van schilderijen r.ingen van R. Verspyck. BIOSCOPEN. Arena: Stalag 17, 14 j.: Capitol: Meisjes van de grote stad, 18 j,; Centraal: Twee straatjongens van Parijs. 14 j.; Cineac: Obsessie. 18 j.; Colosseum: Manlna, het meisje ronder sluier, 14 J.; Harmonie; Diplomatic Courier, 14 j.; Lutusca: Aan, 14 J Prinses: Gele terreur. 18 j.; Rex: Hei dodende licht. 18 J.; 't Venster: Les crimes de i'amour. 18 J.; Victoria: Een Yankee in Ierland, 14 J. Haarlem, 7 en 8 Nov. Tone Graag f niet (Vrije TENTOONSTELLINGEN. Frans Halsmuseum: Groepsportretten van Frans Hals, Kunsthandel Leffclaar: Schil derijen en tekeningen van Paul Citroen; Teylcrs Museum: Etsen van Rembrandt. BIOSCOPEN. Rembrandt 2. 4.15. 7, 9 15: Het gebeurde In Rome. 14 J-; Cinema Palace 2, 4.15, 7. 9 16: De dief van Vcnetié, 18 j.; Luxor 2 4.15. 7. 9.15: Twee stuivers hoop. 18 j Lido 2. 4 15, 7, 9.15: Een circus vluchtte 14 j.; City 2.15, 7. 9.15: Klaar voor actie. 14 j Roxy t/m Zo. 7. 9 15, t/m Do. 2,30 8: Slavenschip, 18 j.; Frans Hals 2.30, 7. 9.15: Op hoop van zegen, a. 1.: Minerva Theater 8: De blauwe sluier, a. L Utrecht, 7 en 8 Nov. THEATER. Stadsschouwburg Zat. en Zond. 8 u.: De Grote Stilte (Ned. Comedlc). MUZIEK. Handelsbeurs Zondag 3 u.: Zangconcours. TENTOONSTELLINGEN. Centraal Museum: Utrechtse Archieven: Universiteitshuis: Schilderijen, aquarellen en tekeningen van L. Klaver; Universi teitsmuseum: Astronomische instrumenten; Kunstliefde: Pastels van Spaanse eilanden door Jan van Ham. BIOSCOPEN. Camera. 2.30, 6.45. 9: Alles is vergeven en vergeten. 18 j City. 2.30. 6.45. 9 Salomé. 18 j.; Filmac. doorl. voorst 1018.30: Binnen- en buitenlands nieuws, documen taires. a 1., Olympia. 6.45. 8 45 Vrijd.Zo De avonturen van Captain Fablnn, 18 j.. MaDo.: Het Rimboemeisje, 14 j.; Palace. 6.45, 9: Nachtrulters van de Wolvenkreok 14 J.: Rembrandt, 2.30, 6.45, 9' Het is feest in Parijs. 18 j.: Scala. 2.30. 6.45. 9 Niagara. 18 j.; Spoorbio, doorl. voorst 8 22.30 u.' Nederlands en wereldnieuws, te kenfilm. a. 1.; Vreeburg. 2 30, 6.45, 9 Cuba Cabana. 14 J. Hilversum, 7 en 8 Nov. THEATER. Gooiland Zat. 8 u.- Per Luchtpost (To neelvoorst Zond. 3 u.: Muizen en Men sen (R'dams Toneel). Kunstcentrum Gools Scheppend Ambacht- Permanente expositie; Kunstzaal Dc Kel der (Veerstraat 46) t/m 28 Nov Werken van de Hilv. schilders Jord van Calkc, Wim Fekkcn. Pieter Pouwels, J. G. Sle- mer. Jan Speets en Clement van Vlaar Openbare l.ceszaal t/m 30 Nov L,tt ten loonst „Mens en woning, van holbewoner tot flatbewoner". BIOSCOPEN. Rex 2.30. 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15: De lokkende wildernis, 14 J Casino 2 30 7. ~.15. Zo. 2. 4.15. 7. 9.15: Onder narcose. 1 j.. Do 2.30. 7. 9.15: La Traviota. 14 J.: City 2 30. 7. 9.15. Zo. 2. 4.15. 7. 9.15: Een jwe morgen. 14 J.; Churchill Cinema 7. 9 15, Zo. 2. 4.15, 7, 9 15: Abbott Costello gaar naar Mars, a. L Bussum, 7 en 8 Nov. BIOSCOPEN. M.rdia 2,30, 8, Zo. 2. 4.30, 8: De zeven hoofdzonden. 18 j.: Flora Blo t/m Wo, 2 8. Za 2, 7. 9 15. Zo. 2, 4.15, 7, 9 15; De loodgieter en het atoomgeheim, a. 1,; Do 2. 8; De Rivier, i 1. Laren, 7 en 8 Nov. TENTOONSTELLINGEN. Kiinstznal Ncdcrveld t.m. 14 Nov.: werken de 75-jarige schilderes J H. Gratama. Kunstzaal llumdorff t/m 21 Nov.: Exposi tie van schilderwerken van wijlen Dirk den Exter, Openbare Leeszaal: Lit. Tent .Humor". Amersfoort, 7 en 8 Nov. TENTOONSTELLINGEN. (trant ,,'t Oude Wcvcrshuys" (Muur- •n 227) t/m 17 Nov Japans weefsel A. G. Huis t'r Amersfoortf Arnhem, "3 THEATER. en 8 Nov. Picnic (Toneelgroep BIOSCOPEN. Luxor: Moulin Rouge, 18 j.; Saskia: Ras- homon, 18 j Palace: Copacabana, 14 j.. Do.: Loulse-Lotte, 14 j.; Arnhems Theatc: Bloedvlag boven Quinto. 14 j.: Corso t'm Ma. De schatgravers van Doodskoppen- eiland, a. 1 t.'m Do.: De man die een ander was. 18 J. Nymegen, 7 en 8 Nov. TENTOONSTELLINGEN. Waaggebouw t.'m 8 Nov: Werken van Hein van Schuppen; t'm 15 Nov.: Do Kruiswegstaties door Aad de Haas. BIOSCOPEN. Vereniging Za t m Di Heidi, a 1.: Asta: Rechter Thomas, 14 j.; Centrum: Perru- cha. kind van de nacht. 18 j.; Scala: By the light of the silvery moon, a. 1.; Corso: Revolverdulvels, 14 j. Den Bosch, 7 en 8 Nov. MUZIEK. Casino Zat. 8 u Herdenking bevrijding Den Bosch m. m. v. dc Militaire Lucht macht Kapel, het L. S K -Orkest „Tho Glosters" en Enny Molsdc Leeuwo (voordr TENTOONSTELLINGEN. Prov. Genootschap t m 8 Nov.- Inzendin gen voor de Prov Prijs voor schone kun sten, Van dc Laar t/m 29 Nov.: Exposi tie moderne meubels en interieur: 't Ploegje t/m 8 Nov.: Kunstnijverheid. BIOSCOPEN. Llixor- Verzwegen verleden, 14 j.: Royal: Het gouden zwaard. 14 j.; Concertgebouw t'm Zo.: De duivel bij Silver Creek. 14 i.. t. m Wo.: De zwarte kat, 14 J.p Do. 2.30 en 8.15: Blossom Time. 18 j. Eindhoven, 7 en 8 Nov. THEATER. Rembrandt. Zat.: Monus. de man van da TENTOONSTELLINGEN. Van Abbe Museum: Vijf jaren aanwinsten. BIOSCOPEN. C.liicngo: Het mysterie j.; Zo 12: Faust J- randt: Eiland het leven. 14 de duivel, 18 i.; Rem- uranac c...u.iu v.. begeerte. 14 .1., Zo. 12: Homecoming. 18 j.. Do. 9 15: Rouw past ^leclra. 18 Plaza: De kuise bruidegom. 18 j.: Parisien: Op de bres. 18 Zo. 12: Mabok. de wilde olifant. 14 J.: City t.'m Ma - Zorg dat je er bij komt. a. 1. t'm Do.: Kioplncht. 18 jPhilips Schouwburg r,0FDERFNlW 4RKTFN 17 45 29 25-501 82 25t 20 65t 37.45 80.-2 81 Koffie fisntos st contr Deo. Maart 56 05 54 071 WINNTT"=-G December 115 - 1 5 lj 2.o-u.83^'; AlTWrooEN SINGAPORE gedaan bieden I laten l nominaal

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3