Kans tot leven voor verdronken dorp Sportjubileum in Goes NU HET GAT GESLOTEN IS: Alleen nog drempels HERSTEL IN CIJFERS De camera gericht op DOMBURG VERBLUFFEND RESULTAAT met de nieuwe ERI-POEDERSTIFT „Lippenstift" voor Suède-schoenen! ftiake-ufl vmschvmn Met lens en penseel Zeeuwse muziekschool komt er in principe Bespreking over vuilverwerking op Walcheren Ivanhoe: nog steeds even ridderlijk, nu in fraaie kleuren Zeeuwse Sportpraat asftsrh&ssr* hx,i VRIJE VOLK ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 PAGINA 9 Nu het stroomgat van Ouwerkerk gesloten is en de Polder Vierbannen (2491 ha) ook al staan er nog millioenen liters zout water weer tot het land behoort, krijgen de dorpen Nieuwerkerk en Ouwerkerk een kans tot leven te komen. Een Amerikaan, die de verdronken dorpen bezocht, was bij het zien van de verwoestingen als aan de grond genageld en zei: „Hier staan alleen de drempels nog overeind." De bewoners, die in de dorpen thuishoren, zullen nauwelijks enige vreugde over de sluiting van het dijkgat, dat hun bestaan en bezittin gen vermoordde, kunnen opbrengen. Zó zal het verdriet over de ver dronkenen hun gevoelens gaan over heersen, nu het bij het loeien van de stoomfluit weer dubbel in hen wak ker is gemaakt, Beide dorpen verloren ongeveer vijftien procent van hun bevolking. In Nieuwerkerk worden nog 73 rampslachtoffers vermist, in Ouwer kerk nog 37. i Zodra de polder is drooggeval- len. zal er met vrijwilligers syste- matisch naar de vermisten worden gezocht, ten einde de stoffelijke resten in de gewijde aarde van de begraafplaatsen te kunnen bijzet ten. Ondanks dagelijkse pogingen zijn er de laatste weken geen slachtoffers meer geborgen. In totaal verloor Nederland bij de Februari-vloed 1783 mensen levens. Er verdronken 21,000 koeien, 10.000 varkens en 2300 paarden. Met Oude Tonge en Staveraisse zijn Nieuwerkerk en Ouwerkerk de zwaarst getroffen dorpen. De laatste twee kregen daarom ook materieel zulke harde klappen, om dat het water van de Oosterschelde er gedurende negen maanden vrij spel had. Bij verre na valt nog niet te be palen, wat het dichten van de stroomgaten en het herstel van 480 kiti beschadigde dijk aan Ne derland gekost heeft. Wel is met enige benadering bijvoorbeeld be kend, welke hoeveelheden mate riaal alleen al op Schouwen-Dui- veland zijn gebruikt, dat na de rampnacht vrijwel geen onbescha digd stuk dijk meer had en boven dien zeven grote stroomgaten telde. Achtereenvolgens zijn gedicht: Burglisluis (26 Maart), Ooster- land (29 April), Sirjansland (25 Mei), Zierikzee (4 Juni). Steven- sluis (28 Juli), Schelphoek (28 Augustus) en ten slotte het twee linggat van Ouwerkerk (6 No vember). Bii het noodherstel op Schou- wen-Duiveland zijn drie millioen zandzakken gebruikt. Voorts drie millioen bossen griendhout voor het maken van 450.000 m2 aan zinkstukken, 700.000 ton stort- steen, 500.000 bossen riet, vijf van de grootste Phoenixpontons en honderden kleine caissons. De zuigers spoten zeven millioen kubieke meter zand op het eiland. Ruim vijfduizend arbeiders vorm den op Schouwen het dijkleger; alleen bij Ouwerkerk werken er nu nog 2500. Twee maanden voor grondwerker Twee maanden gevangenisstraf met aftrek legde de politierechter te Middelburg op aan de grondwerker W. A. N. uit Helmond, die in Octo ber in een DUW-kamp in de Zeeuwse hoofdstad een kast van een collega openbrak en daaruit een portefeuille had weggenomen met een bedrag van 75 gulden. De slager J. D. had dronken op zijn fiets gezeten. Hij kreeg hiervoor waardelijk met twee jaar proeftijd. De chauffeur I, A. B., afkomstig uit Waterlandkerkje, had in een café een stoel opgepakt en op een tafeltje neergegooid waaraan ver schillende mensen zaten. De politierechter legde hem twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proefbtijd van twee jaar op. Bovendien kreeg hij een geld boete van ƒ40,— of twintig dagen hechtenis en moet hij de in het café veroorzaakte schade vergoeden. Christelijke vakbeweging in Vlissingen 50 jaar De Christelijke Besturenbond te Vlissingen herdenkt volgende week het feit, dat 50 jaar geleden in de Scheldestad met het werk van de Christelijke Vakbeweging een begin werd gemaakt. Kerkdiensten, toneelavonden en kindervoorstellingen zullen ter gele genheid van deze herdenking worden gehouden, terwijl er ook een receptie is waarvoor verschillende officiële personen en instanties van de mo derne vakbeweging: en culturele ver enigingen uitnodigingen hebben ont vangen, BERLIJN. Het Amerikaanse Hoge Commissariaat in Duitsland heeft be kendgemaakt, dat 5000 ton levensmid delen gereserveerd zijn voor Kerst pakketten, die in West-Berlijn, West- Duitsland en misschien in andere landen uitgedeeld zullen worden. Onze adressen Redactie-adres voor Zeeland: Molenwater 55. Middelburg, tele foon 3390, bij geen gehoor 2571. Sportredactie: Paul Krugerstr. 173, Vlissingen, telefoon 2902. Advertenties: Winterstraat 9, Middelburg. Tel. 2552. Administratie: Hekelveld 15, Amsterdam, Telefoon 38811, Post giro 21876, Amsterdam. Abonnementsprijs: 44 cent per week, 5,70 per kwartaal. Losse nummers 13 cent. Peulvruchten-avond Vrijdag belegde afdeling Vlissingen van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid in samenwerking met. de Vrouwenbond van het NVV en de Coöperatieve Vrouwenbond een voor lichtingsavond verzorgd door de Peulvruchtenstudiecombinatie Wageningen. Na een inleidend woord van me vrouw A. de Priester trad als spre ker op de heer P. van Post, hoofd assistent van de PSC. Spreker gaf een overzicht van de gebruikte hoe veelheden levenmiddelen per hoofd per jaar, hetgeen in verhouding tot andere levenmiddelen zeker te weinig geacht moet worden. De PSC bood voorts een hapje peulvruchten aan in de vorm van bruine bonen en kerriesaus, dat zeer in de smaak viel. De voorzitster,-mivrquw De Pries ter, dankte de spreker voor de leer dame en prettige, avond en overhan digde hem namens de aanwezige dames een doosje Zeeuwse Babbe laars. Kampioenschap vierde klasse libre in Middelburg Te Middelburg begonnen de biljart wedstrijden om het persoonlijke kampioenschap vierde klasse libre van de KNBB van de districten Wal cheren en Zuid-Beveland. De uitslagen waren: De Jonge (Ovezande) 75 31 9 2.41: Kole (Ovezande) 40 31 6 1,29; J. Ga- brielse (Middelburg) 75 37 7 2.02; P. Nortier (Middelburg) 75 37 7 2.02; D. Klap (Middelburg) 75 44 7 1,70; Hey- man (Souburg) 69 44 7 1,56; P. PI ip se (Koudekerke) 75 38 9 1,97; P. Nor- tier 44 38 7 1,17; D. Klap (Souburg) 75 33 8 2.27; Kole 40 33 7 1,21: P. Nor- tier 49 30 10 1,63; De Jonge 75 30 19 2,50; J. Gabrielse 75 33 11 2,27; D. Plipse (Koudekerke) 63 33 10 1,90; P. Flipse 75 35 12 2,14; Heyman 50 35 6 1,42; J. Gabrielse 71 44 10 1,61; D. Klap 75 44 17 1.70; De Jonge 75 22 13 3.40: Heyman 49 22 7 2.22; J. Ga brielse 30 27 5 1,11; De Jonge 75 27 18 2,77. Morgen worden de laatste wedstrij den gespeeld in café Gillisse te Mid delburg. Nog nooit heeft U suède-schoentjes zo onberispelijk mooi gekregen! Luchtig aantippen, vale plekken krijgen de goéde kleur terug! De ERI-Poederstifc past in ieder hand tasje en staat overal tot Uw dienst! In een wip klaar, zonder één vinger vuil te maken! 'ERI-poeder stuift niet en is water proof. Geen vrees meer voor rej druppels of modderspatten. Vraag Uw schoenwinkelier of schoenhersteller de ERI-poeder- stift, precies in de kleur, die U nodig hebt! fl.25. Engeland bon-af (Van onze Londense correspondent) Het bonbockje dat tegenwoordig in Groot-Brittannië in gebruik is, zal hel laatste zijn dat aan de Britse bevolking uitgereikt werd. De rege ring heeft besloten in de zomer van hét volgénd jaar de rantsoenering af te schaffen, die op dit tijdstip 15 jaar bestaan zal hebben. In verband hiermede heeft de re gering een nieuw systeem voor de berekening van de prijzen van land bouwproducten uitgewerkt, dat mini mumprijzen voor de boeren garan deert, Een zeer ingewikkeld subsidie stelsel gaat ermee gepaard. De voed selproductie zal in de zomer van 1954 60 procent hoger zijn dan voor de oorlog. De Arbeidersfractie zal tegen het nieuwe prijzen- en subsidiestelsel stemmen. Het debat vindt Maandag a.s. plaats. Reeds vroeg was Domburg zeer geliefd als ontspanningsplaats, want destijds stonden er vele „lusthuizen" van rijke inwoners van Walcheren. Het oude Domburg is, zoals zovele plaatsen in Zeeland, door de-zee verzwolgen. In 1749 werden op het strand verscheidene woningen van oude bewoners ontdekt, wèlké bestonden uit dikke planken, die een eind in de grond gezet waren. Vroeger heeft in Domburg een tempel gestaan, gewijd aan de godin NEHALENNIA, die bi) de TOXANDREN, de eerste inwoners van Zeeland, zeer geliefd geweest schijnt te zijn. Beelden, die bij duinafslag tevoorschijn zijn gekomen, loerden eerst in het koor van de kerk ten toon gesteld, doch zijn nu te bezichtigen in het Museum van het Zeeuwsch Ge nootschap te Middelburg. Dat Domburg vroeger een zeer belangrijke plaats was, wordt bewezen door het feit, dat de regering bestond uit een baljuw, twee burgemeesters, zes schepenen en een secretaris. De Noordstraat geeft nu een totaal ander beeld. De kerk is ver ingebouwd en een overzicht met de kerk en het torentje van het huidige gemeentehuis is nu te maken van de plaats, waar vroeger het Schuttershof heeft gestaan. Domburg is ook nu nog zeer geliefd als badplaats en zomers bezoeken vele toeristen dit vriendelijke dorp op Walcheren. Over de stichting van een Zeeuwse Muziekschool heeft de Zeeuwse Culturele Adviesraad met de betrokken gemeente besturen principiële overeenstemming bereikt. Dit bleek uit een mededeling, die voorzitter mr. dr. A. J. J. M. Mes van de Raad op een in Middelburg gehouden bijeenkomst heeft gedaan. Het blijft beslist de bedoeling om de hele provincie van het muziekonderwijs van deze school te laten profiteren. Aange zien de plannen nog 'in het stadium van overleg en ontwikke ling verkeren, kon over de definitieve opzet van de school nog niet veel meer worden losgelaten. Op de bijeenkomst werden klachten geuit over het gebrek aan medewer king van diverse gemeentebesturen bij het organiseren van plaatselijke culturele uitvoeringen. Men noemde o.a.: de weigering om ontheffing te geven van de vermakelijkheidsbe lasting. Voorzitter Mes zei, dat deze aan gelegenheid de volle aandacht van Gedeputeerde Staten heeft mr. Mes is zelf gedeputeerde en was van mening dat de gemeentebestu ren in dit opzicht soepeler kunnen en moeten zijn. Hij noemde als voorbeeld van hoe het beter is: de subsidiëring van concerten van het Rotterdams Ka mer Orkest in verschillende plaatsen. De Raad zal er naar streven de bijdragen van de gemeenten op het pell van die van de provincie te bren gen. Financiële bijdrage van de ge meente noemde mr. Mes principieel noodzakelijk. Landjuweel Ter sprake kwam verder de instel ling van een Zeeuws Landjuweel van groot belang voor het provin ciale amateurtoneel. Het Landjuweel beoogt het spelpeil op te voeren en de belangstelling op te voeren. Daar naast doen de regiecursussen al goed werk. Een andere stimulans voor het amateurtoneel is de instelling van een proviciaal toernooi voor alle toneel- en lekenspelgroepen in Zee land. Zeeuws-Vlaanderen het ac tiefste deel van toneelspelend Zee land krijgt de finale van dit toer nooi. Er is gesproken over een Provin ciale Prijs voor de beeldende kun sten. Aangezien de financiën grote beperkingen opleggen, zal men hier mee voorzichtig moeten zijn. Men denkt aan de prijs een jaarlijkse ten toonstelling van beelhouwwerk en schilderen te verbinden. De Raad zal proberen de kooplust van gemeentebesturen in beelden en schilderijen te prikkelen. De inrich ting van diverse gemeentehuizen zal er zeker niet op achteruit gaan. Boven: Domburg volgens een reproductie uit Vaderlandsche Geographie. van W. A. Ba- chiene, verschenen in 1791 te Amsterdam (Prov. Zeeuwsche Bibliotheek) Links: Domburg zoals het tegenwoordig is. Het verschil is opvallend. Waar vroeger de duinen nog aan de bebouw de kom grensden, staan nu woningen. Geertje en Emmy Wiétema en Jenny Welling, allen van de HZC. zullen op 28 November te Ruhrort aan zwemwedstrijden deelnemen. De vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren kwam Donderdagmiddag bijeen ter bespre king van het „Het vuilverwerkings- vraagstuk op Walcheren". De voorzitter, de heer J. L. Dreg- mans, zeide in zijn openingswoord, dat wanneer de herverkavelings werkzaamheden op Walcheren be ëindigd zijn. de vraag voor de Wal- cherse gemeenten komt en ook voor de plattelandsgemeenten: waar moe ten we met ons huisvuil heen. De vereniging heeft dan ook een commissie ingesteld, die dit vraag stuk in studie neemt en de voorzit ter van deze commissie, de heer M. A. van Popering, wethouder van Openbare Werken van de gemeente Vlissingen. bracht een voorlopig rap port uit van de onderzoekingen van deze commissie. Via een composteerinrichting zou deze vuilverwerking voor Wal cheren de aangewezen weg zijn. Onderzocht is of er twee van deze inrichtingen voor Walcheren ge wenst zouden zijn, maar de com missie is tot de conclusie gekomen, dat uitbreiding der bestaande in richting in Vlissingen de aange wezen weg zou zijn. De kosten vsn de vuilverwerking op 't, composteringsbedrijf zouden aan de deelnemende gemeenten opgeveer zestig cent per inwoner per jaar be dragen. terwijl de kosten voor de ophaaldienst van het huisvuil be groot worden op twee gulden per in- Door vele gemeentebestuurders, de wethouders waren op deze vergade ring ook uitgenodigd, werden aan de heer Van Popering vragen gesteld, die daardoor in de gelegenheid was zijn verslag nader toe te lichten. IVANHOE. nog altijd even ridder lijk en vastbesloten zijn koning Ri chard te bevrijden, liet zich in fraaie kleuren filmen en Sir Walter Scott mag daar geen spijt van hebben. Er zijn schitterende opnamen van toer nooien. boogschutters, stormrammers en hoe deze galante woestelingen verder heetten. Robert, Taylor is rid derlijk genoeg om Ivanh.be uit te beelden, maar echt goed speelt Em- lyn William-, als Wamba, de nar en de schildk - >p. Zaterdag tot. en met Donderdag. (Ledel, Oostburg). In Vlissingen TM WEISZEN RÖSSL. Van het begin tot het einde beleefde kellners, die kunnen jodelen, echte houten chalets en heel veel wijn. Berken en meren, zoet gekleurde panorama's in Gevacolor. Ook de oude keizer Franz komt er nog in voor. Tot en met Zondag. (Alhambra, Vlissingen). LEVEND INGEMETSELD. Charles Laughton speelt in deze film zeer overtuigend de rol van een gevaar lijke gek. die zijn broer gevangen houdt en zijn nichtje met een scha vuit wil doen trouwen om te zorgen, dat ze ongelukkig wordt. Dit alles omdat hij van de vrouw van zijn broer gehouden heeft, die echter blijkbaar niet van zijn liefdesbetui gingen gediend was. Boris Karlot' als de aanhankelijke knecht speelt als gewoonlijk een zeer lugubere rol in dez espannende film. Maandag tot en met Woensdag. (Alhambra, Vlis singen. RIGOLETTO. Men mag vaststellen IN DIT TROTSE kasteel spoken niet de geesten van de Middeleeuw se burchtheren, want het machtige bouwwerk is splinternieuw. Het is namelijk speciaal gebouwd nabij het Engelse plaatsje Elstree, waar de film Ivanhoeis opgenomen. Het is Quilstone Castle, waar de schone Rebecca in handen is van de trotse tempelridders om door de held Ivanhoe te worden bevrijd zoals Walter Scgtt het heeft beschreven. Vandaag vieren we weer eens een sportjubileum. De Goese korfbalclub TOGO bestaat namelijk twintig jaar en ter gelegenheid hiervan speelt het eerste twaalftal van de jubileren de vereniging vanmiddag lll||||||||||||||||||||||||||||||||||!|||||||||||||||||||||||||||||||||||| om drie uur "een wedstrijd tegen een twaalftal, samen- len, mevr. R. Heyens en gesteld uit de overige clubs mevr. J- Blaasse;-midden: in Zuid-Beveland. F- Gunst, J. Visscher, mevr. De Zuidbevelandse ploeg M. Pak—v. d. Vliet en mej. is als volgt samengesteld: D- v. Dorpel; verdediging: Aanval: W. Deurloo (De J. Leys. D. P. Saman, mej. Poel), W, Karelse (Elto), S. Barendse en mej. K. mej, M. L. Drijgers (De Karman; reserves: mej. L. Poel) en mej. J. v. Hekken Zandee en T. Schipper. (Elto); midden: Chr. Janse (Seolto) .J. v. Damme (Tjo- ba), mej. J. v. Hekken Jongens B Watlez, J. Lubsen en B, Carel. W. Willemse. J. Minderhout. Deze week is de Zeeuwse tafelienniscompetitie be gonnen en Maandag hoop ik u iets van de eerste resul- TT^m-n w r' lste klasse: Will v. Zoe- Uppvpn T' I pJ' len' Be Fai>'. Wil no 1, Wü- no 2- Son'-V en Spirit. J. v. Gendt, T. Geen- 2de klasse: Goes, Sorry2, Rnitnon^HS%nl.-p Mgr n' WiU V- Zac!cn 2. Schelde. 't R. Knops, H, Sinke, M. Lu- zandt en PZEM. dikhuyze, L. v. Rooyen. M ode klasse A- Schelde Letcher, M. Kriek. S. v, ----- -asse A- ücneiae Driest. P. v. Gendt en (Seol'to) en mej. H.H. Huis- Niet alleen de oudere Jobse. soon (Vitesse); verdedi- l'eden van Medioburgum Meisjes B: A. Houthuy- ging: H. J. Meyer (Zeelan- legden de vaardigheidsproe- zen, R. Verl'inde. N. Abra- dia>, T. Schuit (Vitesse), ven van het KNGV af, zo- hamse, C. v. d. Berg, C. VSV, Amor, Be Fair 2, Will V. Zoelen 3 en PZEM 2. 3de klasse B: Goes 2, Sorry 3. Wilno 3. 't Zandt 2, Spirit. 2 en VSV 2. mevr. A. Blok (Zeelandia) als ik u enkele dagen ge- Castenmiller, L. Jefiéma. RoItv s^mttr T^mtth o' en mej. L. Schipper (Tjo- leden vertelde, er waren A. Smolders. S. Reneman TTnj ba); reserves: mevr. Fran- ook heel wat deelnemers w - „V...1- rz^-vi ,i eke (Tjoba) en A. Ströo- voor de jeugdvaardigheids- snijder (Zeelandia). proeven. De geslaagden J, de Lusanet de la Sablo- TOGO komt in de vol- waren: nière," J. Ie Fever. T. Klink, gende opstelling uit: Aan- Meisjes A: E. de Visser, K. de Visser en S. de Vis- val; J. v. Dalen, T. v. Da- H, Zeylemaker, M. Visser, ser. MICHIEL Smolders. S. Reneman en Will van Zoelen 4. J9nB®ns a. J. Vei buig. 4de kiasse dames. mttc 3, Spirit 3. Spirit 4, Wilno 4 en Goes 3. dat de regisseur Maria Bonnard, er in het algemeen in geslaagd is een opera-film te maken en geen ver filmde opera. Het spel van de Franse acteur Michel Simon vooral in de titelrol als de nar van koning Frans I van Frankrijk, is zo knap, dat; men vaak in spanning de adem in houdt.. Maria Mercador is Gilda, zijn doch ter. Rossano Brazzi speelt, de koning naar de eis als een echte „Drauf- ganger", E'ili Parvo Is een verleide lijke zigeunerin, Juan de Lando een schilderachtige beroepsmoordenaar. De regisseur heeft enige volks toneeltjes bij een carnaval knap in de geschiedenis verwerkt. Donderdag. (Alhambra, Vlissingen). KERELS DER VLAKTEN. Ame rika wil graag weten, dat het ook een geschiedenis heeft, en daarom komen er de laatste tijd hoe langer hoe meer cowboy-films, waarin zo'n stukje historie-is verwerkt. Wat be treft dat wilde, woeste Westen mogen die kerels er wel zijn: er wordt zwaar gevochten, soms in felle kleu ren, vaak in het volslagen duister en dat laatste maakt deze primitieve hartverfrissing niet overal duidelijk. Tot en met Maandag. (Luxor, Vlis singen). DE ZWARTE ROOS. Het werk van Thomas B. Costain is wel méér dan een avonturenverhaal met Oosterse pracht, praal en gruwelen, de film van Henry Hathaway niet, ondanks de kleuren en ondanks de indrukwek kende Mongolenhoofdman Bayan- met-de-honderd-ogen. van Orson Wel les. De toeschouwer-, die het boek niet" kent, zal niet veel bezwaren gevoelen en zijn vreugde beleven aan liet blij- eindigend romantisch avontuur der hoofdpersonen. Dinsdag tot en met Donderdag. (Luxor, Vlissingen). In Middelburg MARVA'S AHOY. Wie er dol op ls vrouwen m paradepas te zien exer ceren, moet maar naar deze film gaan om van dat geüniformeerde schoons te genieten. Tot en met Maandag. (Electro, Middelburg). DE ONZICHTBARE TEGENSTAN DER. Hier^ intrÖdüceert Gary Cooper de conlra-spionnage in de Ameri kaanse Noord-Zuidoorlog. Door zich oneervol re laren ontslaan als majoor van de Noordelijken, weet hij zich in te dringen bij rovers, die transpor ten der Noordelijken overvallen en de buitgemaakte paarden verkopen aan de Zuidelijken. Zo kan hij de man ontmaskeren, die in het Noor delijke leger de verrader speelt. Een boeiende rolprent van het bekende, stoere genre. In klem-en. Dinsdag en Woensdag. (Electro, Middelburg). DE BARBIER VAN SEVILLA is een gefotografeerde reproductie van Rossini's zangspel in een uitstekende opera-bezetting, onderhoudend en muzikaal van goede kwaliteit. Vooral voor opera-liefhebbers, en geschikt om publiek voor de opera te interes seren. Er is hoegenaamd geen gebruik gemaakt van filmmiddelen. De Neder landse tekstbewerking van Max Tak bewijst goede diensten. Donderdag, (Electro, Middelburg). DE STRAAT. Deze rolprent over het alleenstaande meisje in de „zon dige" stad komt een stuk boven de middelmaat uit. al heeft hij ons niet kunnen overtuigen van de'noodzaak van de ondergang van het meisje Bntt (Maj Brilt Nielsson). Nadat zij moreel gesproken in de goot is te rechtgekomen, grijpt zij nog een kans op een normaal leven en trouwt met een fatsoenlijk man, De „slechte man" blijft echter een sterke macht op haar uitoefenen en dat is haar ongeluk. Zaterdag tot en met Maan dag. (Schouwburg, Middelburg). In Goes TM WEISZEN RöSSL. Tot en met Maandag. (Grand, Goes). DE LAATSTE GRENS. James Stewart brengt een karavaan boeren naar een heerlijk stukje ongerept Amerika en keert terug om eten en vee te halen, waar een boze koop man andere plannen mee heeft. Het verhaal is deze keer lang niet on aardig: regisseur Anthony Mann heeft het net genoeg anders dan an ders gedaan om met, reden op je nagels te kunnen bijten van de span ning. Maar Stewart, is dan ook een heel goed acteur. Dinsdag en Woens dag. (Grand. Goes). RIGOLETTO. Zie hierboven. Don derdag. (Grand, Goes),

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5