Bres gesloten ??!rt Sirenes gillen Dit Dicht Worosjilow houdt herdenkingsrede in Meer rechtsbijstand Eraf gezet Werkelijkheidszin Altijd zonnig De ring gesloten "icEESaaacic) herkennen, j (Xe£Ba33Ha Reeds voor f. 298.- En beschuldigt Westelijken u-wumtuui Goed onder scheiden Vluchtelingen 38 millioen T riëst 3Vïtis Ho °r p p f iïmfeih HET VRIJE VOLK ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 '"Pussen de rampnacht, die Zeeland en Zuid-Holland teisterde en de nacht waarin het laatste gat werd gedicht, liggen negen maanden en enkele dagen. In die korte tijd is de eeuwige vijand van Nederland, het water, in zijn beddingen teruggewezen. De waterkeringen zijn hersteld; het laatste gat is gesloten. Nederland heeft een indrukwekkende prestatie geleverd. Onze be kwame waterstaatsingenieurs hebben de naam van ons land opnieuw glorie verleend, de werkers hebben gezwoegd als paarden om nog voor de najaarsstormen het enorme werk klaar te krijgen, het gehele volk heeft eensgezind en offervaardig gedaan wat het hart gebood. En uit schier de ganse wereld is hulp in allerlei vorm toegestroomd. Wij gedenken dit alles met trots en dankbaarheid. De nationale ramp is door een grootse nationale inspanning overwonnen. Met de laatste reuzecaisson, die het laatste stroomgat afsloot, is de over winning bezegeld. Er wacht nog veel werk. De bodem moet ten dele nog droog worden gelegd en het zal geruime tijd duren eer alle grond weer vruchtbaar is. alle huizen en gebouwen hersteld of vervangen zijn. de veestapel weer is aangevuld. De afdoende beveiliging van onze kusten, waardoor herhaling van de ramp moet worden uitgesloten, is nog een zaak van studie en voorbereiding. Neen, we zijn er nog niet. Maar de zwaarste etappe is achter de rug en daarover heerst vreugde in Nederland al wordt de vreugde ge temperd door de herinnering aan de vele doden, die wij in het uur der overwinning niet mogen vergeten. JJet door minister Donker ingediende wetsontwerp tot regeling van de rechtsbijstand aan on- en minvermogenden beoogt twee verbete ringen te brengen. Het wil de omvang van de rechtsbijstand aan on- en minvermogenden uitbreiden. Men zal niet alleen voor rechtbank procedures gemakkelijker rechtsbijstand kunnen krijgen. Ook voor procedures voor andere colleges, bijvoorbeeld adminlstratief-rechte- lijke colleges, zal de onvermogende op eenvoudige wijze juridische hulp kunnen krijgen. Het ontwerp wil bovendien de advocaten ontlasten van een deèl van de rechtszaken, die zij kosteloos moeten behartigen. De last. die de advocaten hadden te dragen door de verplichting gratis rechts bijstand aan on- en minvermogende rechtzoekenden te verlenen, is langzamerhand te zwaar geworden. Het ontwerp, dat voorziet in de instelling van een Bureau voor rechtsbijstand in elk arrondissement verdient daarom waardering. Met de toenemende dichtheid van onze bevolking en de toenemende om vang van noodzakelijke wettelijke regelingen op schier elk gebied, stijgt de behoefte aan goedkope rechtsbijstand. De grote massa van de bevolking heeft rechten gekregen en neemt actief aan het rechts verkeer deel. Het is een eis van rechtvaardigheid, dat zij de volle gelegenheid heeft in de daaruit voortvloeiende rechtsconflicten aan haar recht te komen. En dat dit niet op kosten van de groep der ~n gaat. nuari van dit jaar kreeg een pachtboer H. Westeneng in Bilt- ;en via de rentmeester van zijn pachtheer de aanzegging, dat hij Mei het bedrijf diende te verlaten. Zijn gehele leven had hij op zelfde boerderij geleefd en gewerkt. De beschuldiging dat hij het epachte niet goed bewerkte, werd door een onderzoek van deskundigen weerlegd. Maar desondanks kon de pachter het proces dat volgde niet winnen. De pachter had een fout gemaakt. Hij had verzuimd tijdig verlenging van de pacht aan te vragen. En nu was er een andere gegadigde... Nu moet de boer. die het bedrijf reeds meer dan veertig jaar beheert, verdwijnen. Formeel is alles juist, maar moreel... T~tit treurige geval is een waarschuwing voor anderen dat het zelfs bij de beste verhoudingen tussen pachter en verpachter nodig blijft 'verlenging van de pacht te vragen. Maar ook is het een aan- hoe nodig het is dat de nieuwe Pachtwet-voorstellen snel in lfng komen, waarin de automatische verlenging van de pacht 'oiuen. de tiio.er in Bilthoven komt die nieuwe wet in ieder geval te laat. olanf» de tegenwoordige wet de eigenaren deze gelegenheid nog kunnen zij misbruik maken van het goed vertrouwen der hters. "ranse weekblad „Réaiités" heeft onderzocht, hoe het Franse Ik zou stemmen, als het verdrag over de Europese Defensie- .enschap aan een referendum zou worden onderworpen. De uit- van dit opinie-onderzoek is een eerste-klasse-verrassing: vóór tegen 22 blanco 13 „weet het niet" 19 Men ziet: zelfs -eer men „tegen" en „blanco" samentelt, dan is er onder de iek belangstellenden in Frankrijk een vrij ruime meerderheid óór aansluiting bij de Europese Defensiegemeenschap. Het percen age der voorstanders blijft zelfs niet ver van de absolute meerderheid an het Franse volk. let weekblad trekt uitzijn onderzoek zelf drie conclusies: le. buiten communistische kring is er tegen de EDG nergens een overwegend zet; 2e. hoewel er tegen de huidige vorm van de EDG heel wat zwaren worden geopperd, willen slechts zeer weinige niet-commu- sten het verdrag om die reden afwijzen; 3e. algemeen wordt erkend t elke Duitse herbewapening een gevaar inhoudt, maar algemeen "eft men ook. dat dit gevaar het best bezworen kan worden in "opees verband. I Franse volk is dus, als we aan mogen nemen, dat de uitslag van Tiet onderzoek de werkelijke verhoudingen benadert, met heel wat meer werkelijkheidszin behept dan de tweehonderd zijner parlemen tariërs, die bij hun geestverwanten in het buitenland o.a. in Neder land steun komen zoeken voor een gezamenlijke actie tegen de EDG. Dat zij er zelfs over denken, in Nederland te komen congres seren, geeft een smakelijk kijkje op hun werkelijkheidszin! Itijd zonnig, is het devies van De Waarheid, als het over toestanden acht;r het IJzeren Gordijn gaat. Wij publiceerden een ingezonden stuk uit een communistische Hongaarse krant, waarin scherpe critiek werd uitgeoefend op de kwaliteit van de verbruiksartikelen, die de schrijver wel zou hebben willen wegbezemen als de bezems niet zo slecht waren. En wat-zegt De Waarheid, die altijd zo opschept over het levenspeil achter hef IJzeren Gordijn? Goed, die bezems mogen dan slecht zijn, maar met de persvrijheid is het toch maar puik in orde. Want die man kon <}at toch maar schrijven! Alsof De Waarheid niet weet. dat de terreinen, waarop vrijheid van critiek gelaten wordt, scherp zijn afgegrensd, wel critiek op de bureaucratie, maar nooit op de commu nistische opperbureaucraten. Zodra echter op de onvrijheid wordt gewezen, zegt De Waarheid: goed, er is een één-partijstelsel in Rusland en er zijn stoorzenders om het luisteren naar buitenlandse radiostations onmogelijk te maken in de satellietlanden maar met de.welvaart is het piekfijn in orde. En daar g»,at het toch maar om. Van de lezers van De Waarheid wordt blijkbaar verwacht, dat zij al deze Zonneschijn ernstig ondergaan. Weer staan de dijken hecht en stram in ongebroken rij. Waar eens de stormvloed binnenkwam tast vruchteloos het tij de muur af. die met sterke hand in nood en kou gelegd aan de verwoester van het land zijn zege heeft ontzegd. Nu ademt Nederland verlicht en dankt de grauwe stoet die breuk na stroomgat heeft gedicht omdat men wist' het moet. De man, die steen en zakken sjouwt, de schipper, ingenieur Z zij hebben weer de rino herbouwd, der Wakers voor de Deur. Vervolg van pagina 1 Tol de noodlotlige datum van Zon dag 23 Augustus, toen de stroom bi] Ouwerkerk de sluitcaisson aan stuk ken sloeg, had Rijkswaterstaat alle klippen weten te omzeilen en was er in geslaagd geheel volgens plan de dichtingen te voltooien. Wel waren de moeilijkheden vaak oneindig, en was het karwei onnoemelijk zwaar. Maar steeds slaagden de ingenieurs en aannemers er in het werk te kla ren en het water te bannen Mislukt toch gelukt Bij Ouwerkerk sloeg echter de il lusie. vóór het begin van Septem ber Nederland weer geheel droog te hebben, tegelijk met de caisson aan stukken. Met een kort officieel communiqué moest Rijkswaterstaat de nederlaag erkennen: „De Dienst Droogmaking Schouwen-Duiveland deelt mee, dat men het werkplan voor de dichting van Ouwerkerk heeft moeten wijzi gen en dat de sluiting eerst over an derhalf tot twee maanden verwacht kan worden." Dat was begin Sep tember. Vandaag is het dan toch gelukt. Ouwerkerk is dicht, het 66ste gat is gesloten. Een van de ingenieurs, die op Schouwen-Duiveland een groot aan deel in de dichtingswerkzaamheden heeft, voert de volgende lijfspreuk: .Zelfs het moeilijkste kan snel ge daan worden. Alleen het onmogelijke eist iets meer tijd." Is deze spreuk afgelopen negen maanden van Februari tot October geen waar ivoord gebleken? Ni Een aantal gegevens uit het E< bovenstaande artikel zijn afkomstig uit het Tijdschrift van het Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap. Deel LXX. No 3. 1953: .Het herstel en de sanering van het rampgebied In Zuid West Nederland" door M. W. Hesllnga (red. HVV) Advertentie 1 M. zijn de voordelen, die de OLIEKACHELS EN -HAARDEN U bieden: Gemakkelijk. Vloeibare brandstof biedi grote voordelen wat transport en opslag betreft. Schoon. Rook en stof behoren voor goed tot het verleden. Reukloos. Afvoer door de schoorsteen. Eenvoudig. Slechts 1 regelkraan voor hard en zacht branden Olie toevoer geschiedt automatisch. Zuinig. Naar wens in een wip te doven of aan te steken. dat spaart U brandstof. ZEND NOG HEDEN INl COUPON (2 et pottieggl) «endt HASSELCO Hanrl Po'.H..n 1 U GR At IS naders gege-r van verwarming. Doe he' NAAM ADRES WOONPLAATS Hieraan kunt U altijd de Alleen de HAAS Sc SOHN heeft olie- toevoer volgens het gepatenteerde aerostatisch principe. Du systeem van communicerende raten regelt de olie- I toevoer zonder mechanische delen, I dus zuiver natuurkundig. Dil garan- deert te allen tijde een regelmatige en bovenal veilige olietoevoer. Alleen-importeur voor Nederland [HASSELCOj AMSTERDAM Henri Potaklaan 1 5 - Tel. 742611 -\*v bent U de gelukkige bezitter van de HAAS SOHN oliekachel no. 746.40. De tank heeft een inhoud van 12 liter. Bijvullen geschiedt in een handomdraai. Maarschalk Klcmenty Worosjilow. Stalins oude strijdmakker, heeft dit jaar de herdenkingsrede uitgesnro- ken in het Bolsjoi-thcater in Mos kou, aan de vooravond van de ver jaardag der Octoberrevolutic, Worosjilow hevon zijn rede met Slalin te herdenken, „de grote leider van de partii". die „gedurende dertig iaar het volk heeft geleid op de door Lenin gewezen weg". De maarschalk verklaarde, dat de Russische buitenlandse politiek niet (jewijzigd is. Hij beschuldigde Ame rika ervan, dc bewapeningswedloop voort te zetten, „het k3mp van de vrede te omgeven met een ring van oorlogsbases" en een nieuwe oorlog voor te bereiden. Premier Malenkow woonde de plechtigheid in het Bolsjoi-theater bii. Bovendien waren Kaganowitsi. Boelganin. Kroetslew. Molotow en andere partijfunctionarissen aanwe zig. Zij zaten od het podium, even als de maarschalken Timosienko. Wassilewski en Tsjoeikow. Het po dium was versierd met portretten van Lenin en Stalin. Worosjilow zei verder, dat Rusland zijn strijdkrachten over de hele linie moet versterken. De Westelijke mo gendheden willen volgens hem van Advertentie l.M MAAK ER 'N GEWOONTE VAN steeds 'n doosje ,-an die heer lijke menthol- pellets bij U te hebben. Frisse mond en keel. On middellijke verlichting bij verkoudheid. BU Apoth. Drog. A 50 ct. per doosje. IMP. H. TEN HERKEL, HILVERSUM West-Duitsland een oorlogscentrum in Luropa maken. Hun houding wijst er niet op, dat zij een gerechtvaardigde oplossing van het Duitse vraagstuk wensen, al dus Worosjilow. „Zij verklaren met. Rusland over Duitsland te willen spreken en vormen tegelijkertijd een nieuw Duits leger De maarschalk beschuldigde voorts Amerika ervan, honderden milhoenen te hebben uitgegeven voor onder gronds werk in dê satellietlanden. Worosjilow herinnerde aan de „be langrijke beslissingen", die regering en partij in het afgelopen jaar heb ben genomen, in het bijzonder fuiii de „historische red/s van ÏVIalonkow" voor de Opperste Sowjet. (Daarin kondigde Malenkow de plannen aan om de productie van verbruiksgor- deren en dc landbouwproductie uit te breiden.) In de geestelijke behoeften van het Russische volk wordt nog niet vol doende voorzien, zo ging Worosjilow verder Maar schrijvers, comoonisten en andere kunstenaars doen hun uiterste best om de kwaliteit van hun werk te verbeteren. Franse Kamer houdt slag om de arm (Van onze Parijse correspondent) De Franse Kamer heeft het ver zoek van de regering om de parle mentaire onschendbaarheid op te heffen van vijf communistische afge vaardigden. terugverwezen naar de betrokken commissie. De regering wil de vijf mannen vervolgen, omdat zij ervan beschul digd worden het gezag van het leger te hebben ondermijnd. Tijdens de debatten werd duidelijk, dat tal van leden een slag om de arm wilden houden Tot de regering zeiden zij, dat de klacht niet duidelijk ge noeg was geformuleerd. En tot hun kiezers zullen zij morgen zeggen: als de regering maar met betere argu menten voor de dag was gekomen, dan hadden wij wel voor vervolging gestemd. Met andere woorden, zij wilden geen kleur bekennen. Uit de kring der beroepsmucisi be reiken ons uitingen van onge rustheid over ons protest tegen het verbod van een cabaretavond van de AJC door de burgemeester van Den Bosch. De burgemeester heeft de avond verboden op grond van een verorde ning, die het optreden van niet-be- roepsmucisi in het openbaar ver biedt. Onder de beroepsmucisi blijkt nu de gedachte te leven, dat wij ons tegen deze bescherming van hun be langen hebben gekeerd Deze gedachte is een misverstand en als men ons artikel goed had ge lezen zou dat aanstonds zijn geble ken. Wij hebben immers duidelijk gEscbj-even. dat de ijver van het ge- meehxebestuur om beroepsmusici lar syinpat te steu'nen alleen maar sympathie verdient. De ijver van het gemeente bestuur moet echter binnen de per ken der verordening blijven en geen grondwettelijke rechten aantasten De burgemeester kan, op grond van de verordening het optreden van niet-beroepsmusici in een openbare bijeenkomst verbieden Daartegen gaat uiteraard ons bezwaar niet. Hij kan echter op die grond geen open bare vergadering verbieden, want. dan tast hij het grondwettelijke recht van vereniging en vergadering aan. En daar hebben wij de grootste bezwaren tegen. Dit onderscheid dient men in het oog te houden. Waarschijnlijk ziin er od het ogen blik in de wereld 38 niillioen vluch telingen. d.w.z. mensen die hun oor spronkelijke wnonnlaais hebben moe ten verla'en. Aldus is te New York meegedeeld door James Norris. een deskundige op het gebied van vluch telingen. Alleen al in West-Duitsland zijn 9.600.000. vluchtelingen uit de Oost,- zone. Meer dan 400.000 mensen leven in kampen in Europa, van wie de meesten al acht jaar. O Vervolg van pagina 1 Maar hij heeft ook gezegd: „Als het eat dicht is kan ik mijn leven weer beginnen, want sedert 1 Febru ari ben ik levend dood geweest als het dorp waarin ik mijn bestaan ge bouwd had." Het leek, of het gele en rode natriumlicht, twee felle zoeklichten en natriumlicht aan parachutes in de lucht, de sluitcaisson nog vergrootten. Voor het stroomgat bij de Ooster- schelde maakten de honderden licht jes van sleepboten, vletten en pa trouillevaartuigen de indruk, ol men uit de bergen neerkeek op een dorpje in liet dal. waar kinderen, met lam pionnetjes in alle kleuren doof de straten lopen. Bij al die lichtjes was ook 'de groene lamp van de „Breezand". 0 Vervolg van pagina 1 Overal In de stad bleek afkeer van de Britse soldaten, terwijl de Ame rikanen over het algemeen beter werden ontvangen „Daar komen de kolonialisten." riep men, toen de Britse troepen het Eenheidsplein op trokken en ..Is Jit Kenya?" In Londen meent men, dat de on lusten zijn veroorzaakt door politieke groeperingen huiten Triest, om de geallieerden te dwingen hun belofte na le komen. Triest te ontruimen Zowel de Britse als de Amerikaanse regering neemt de onlusten zeer ernstig op. De Italiaanse regering heeft in Londen en Washington geprotes teerd tegen het opt eden der politie in Triest die onder Brits bevel staat. Ook de burgemeester van de stad heeft geprotesteerd en wel bij de Britse bevelhebber, generaal Winier- ton. Bovendien heeft hij telegram men gezonden aan president Eisen hower en premier Churchill. In de loop van de nacht werd ont kend. dat de vijftienjarige jongen overleden zou zijn. Volgens betrouw bare zegslieden zou hij zich zwaar gewond, met. een kogel in zijn maag. in een ziekenhuis bevinden. aan boord waarvan koningin Juliana en prinses Beatrix de gas ten waren van de braintrust van Rijkswaterstaat. Van de mannen, die op 1 Februari de waanzinnig grote taak kregen het water te bannen. Prins Bernhard was niet in het gezelschap, daar hij een lichte verkoudheid had. Staande op de plecht van de Rijks- waterstaatsboot hebben de twee ko ninklijke gasten van minuut tot mi nuut de trage bewegingen van de Phoenix in de richting van het sluit gat gevolgd. Hangende aan de kabels (gespan nen als snaren van een basi van negen sleepboten draaide de flank van de ponton tergend langzaam naar het stroomgat en de Phoenix, kdie Donderdagmorgen reeds naar de Modern g:ug, aansluitende op het toostglijkc landhoofd. De volgorde van de handelingen bij de dichting van Ouwerkerk was volkomen gelijk aan d« dichtingen bij Kruiningen en Stevenssluis. ONDRAAGLIJK Maar gisteravond had alles een on draaglijke spanning, die de gezichten van de duizenden toeschouwers op de werkterreinen vertekende, die het gelaat van aannemer en ingenieur maakte tot een strak masker. Ongeveer half twaall gingen de kleppen in de bodem van de ponton open en duidelijk zichtbaar zakte hij naar de drempel van rijshout en stortsteen. Toen plotseling, altijd nog onver wacht als de spanning ten top stijgt, bes'i één enkele sleepboot te loeien. Er volgden er twee. vijf, tien, vijf tien, dertig... De luiklok van Ouwerkerk, het verdronken dorp, mengde zich in deze cacophonie van de overwinning, na een strijd, die negen maanden duurde. De zoeklichten wapperden hun stralenbundels door de lucht. Hel was enkele minuten voor middernacht, toen het victoriecon- cert begon en het hield niet op. voordat het harmoniekorps Kunst en Eer uit Zierikzee het Wilhelmus inzette. De dijken waren dicht. Alle dijken. origins oHp.f A -AA A 0 0 DD d V I V /F r P G e cc I lit a a H 9 ®00 600 - II M I M 1 TI I I 0 0 8 0' ifli/I O0 O" °- x a I l l Y\ a Q 'P Q "X/r Het jochie, dat u in de rechterbenedenhoek van ne venstaande foto ontdekt, is blijkbaar niet content met zó maar te leren lezen, hij laat er een diepgaande studie van de historie van het alfabet aan voorafgaan Op dit bord opgesteld nu een tentoonstelling tn Londen vond hij zijn studiemate riaal. Links telkens vier letters, zoals ze in het Semietisch voorkwamen, dan dezelfde letter viermaal in het Grieks, daarnaast weer twee uit het Etruskisch. drie in het La- Juwelen terug Mevrouw Cristina Patino, 1 de echtgenote van de Boli viaanse tinkoning Antenor Patino. heeft de juwelen en het bont teruggekregen, ter waarde van 250.000 gulden, die haar man in het Parijse Ritz Hotel in beslag had laten nemen. Het Parijse hof. dat de zaak behandelde, was van oordeel dat Patino hier niet het recht toe had. Patino's vordering van 1.173.633 dollar op zijn vrouw is ook niet toegewezen. Hij I moet eerst „bewijzen", dat zij die werkelijk schuldig is aldus het nof Het echtpaar is in 1931 in Madrid getrouwd. Tien jaar later verzocht Cristina om echtscheiding, maar zij stemde ten slotte toe in een verzoening waarbij een rui me financiële regeling werd getroffen. tijn, en teil slotte dezelfde letter in drie moderne vor men Zelfs de teek ziet hoeveel overeenkomst ei telkens is Let eens op de A. die m de loop der eeuwen een kwart slag gedraaid schijnt te zijn, de E, die zich helemaal omgedraaid heeft', de H, die altijd een of meer hori zontale dwarsbalken hadde K (ook alweer gedraaid), de O. die een O bleef, en de Q. T en M. die ook al heel lang hun grondvorm had den. Iliefde - en eten Bijna vijf jaar heeft een Chinese jongeman, Lo Ah Pin, ondergronds in Malak- ka gevoch i tegen de auto riteiten. als lid van de com munistische partij. Deze week heeft hij zich overgegeven aan de politie, om luwe rede n: hij houdt het niet langer uit zonder zijn verlooide, een meisje uit Kulim, met wie hij Wil trou wen, én hij is de laatste tijd in de jungle eten te kort ge komen. „Cadeautje" Een man van ongeveer 50 Jaar die sober gekleed was, leeft prinses Margaret van Engeland m haar huis le Londen, Clarence House, een cadeautje willen overhandi gen Politiebeambten schoten toe toen bleek, dat het pre sentje een dolk was en de man werd overgebracht naar een politiebureau. Daar bleek, dst de dolk een vrij ongevaarlijk praal- wapen was. versierd met kostbare stenen en de man werd weer op vrije voeten gesteld. Wolve.ninvasie De Poolse regering ver strekt. belastingvrije muni tie aan jagers om een inva sie van wolven tegen te gaan Meei dan duizend scna- pen, achthondetd herten, vijftig paarden en dertig koeien zijn de laatste weken door wolven gedood in de districten Lublin en Bialv- stok Zelfs in de omgeving van Warschau zijn troepen wol ven gesignaleerd Ook moeilijkheden Na ex-koningin Narriman van Egypte heeft, nu ook de eerste echtgenote van Fa- roek, ex-koningm Farida, die thans mevrouw Saflnaz Zul- ficar heet. moeilijkbeden met de belastingautoritg^n. Van haar wordruetaling gevergd van bijna 000 gul den als belasting lp het in komen dat zij vafi 1939 tot 1949 als koningin/ heeft, ge noten Haar advocaat, zegt, dat geen belasting verschuldigd is op een koninklijke toe lage Het gerechtshof zal 22 December uitspraak doen II 'edifenschdp? Te Montreal, in Canada traden vijl keurig geklede Jongedames tussen de 20 en 30 jaar een lingeriewinkel binnen. Zij hielden het per soneel met een revolver op een afstand; en stalen voor 500 gulden aan kinderonder goed Een pyjama betaalden zij. De Kas keurden zij zelfs geen blik waardig De politie denkt dat het een weddenschap was. I\aar het klooster Met een grijze mantel en een blauwe hoed met rood veertje op verdween dezer dagen een der zusjes van de beroemde Canadese vijfling Dionne, Marie, in een kloos ter van Quebec. Enkele minuten later ver scheen zij weer achter een traliehek, nu gekleed in -het zwart en met een witte sluier voor het gezicht Het hek werd geopend en met tranen in de ogen nam Marie afscheid van haar moeder en haar zusjes. ZIJ heeft besloten in het kloos ter te blijven, bij een der strengste orden die voor vrouwen bestaan. Annette. Cec. en Yvonne zijn op een huishoudschool, Emilie studeert kunstgeschie denis. Als de nu negentien jarige vijfling 21 wordt, zul len zij recht, hebben op de één millioen dollar, die de publiciteit tijdens hun jeugd heeft, opgeleverd. Tegen mi sin n deling Te Dortmund hebben par ticuliere detectives een Bond tot bescherming van Kinde ren opgericht om inlichtin gen te verzamelen over ouders die hun kinderen mishandelen Aanleiding hiertoe is een geval geweest, dat zich onlangs f eft voor- »-Hnan De inlichtingen zul len worden doorgegeven aan het stji-'-hPstunr

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2