SSSS DAGBOEK oan ssn (Roiisthdamnwi Martens en Co: wéér een nieuw stuk Hoogstraat WEIDEMA Koopavond op 28 November ALKfNDA Hoogvliet krijgt betere en billijke verbinding Bij 80ste verjaardag van een groot stadgenoot Receptie in AANBIEDING Boymans Schipper door lier gegrepen Stadstelefoontjes Ongevallen 2 Vrijdag 6 November 1953 Oude Rotterdamse manufacturenhandel betrekt groot, gezellig pand In de langzaam maar gestaag groeiende Hoogstraat opent Zater dagmorgen om tien uur de aloude Rotterdamse manufacturenhandel v.h. Martens en Co., die sedert het bom bardement was gevestigd aan de Statenweg, zijn nieuwe grote win kelpand. Het gebouw is gelegen op de hoek van de Keizerstraat en heeft dan ook aan twee zijden brede, wei- verlichte etalages. De constructie is er op berekend dat het in de toe komst met nog enkele verdiepingen kan worden uitgebreid. Twee entrée's verschaffen de klan ten allereerst toegang tot de ver koophal op de begane grond. Van daar voeren brede trappen naar de parterre dan wel via een entresol naar de eerste verdieping. Aan de achterzijde zijn reeds twee extra ver- i diepingen opgetrokken, waarin de dienstvertrekken zijn ondergebracht. Behalve de kantoren, spreekkamers en toiletruimten is daar een zeer ge noeglijke cantine ingericht; de ramen geven er bijvoorbeeld een prachtig uitzicht op de Blaak en het verder gelegen havengebied. De gevels van het op tachtig be- tonpalen opgetrokken gebouw zijn van witverglaasde stenen. Aan de kant van de Hoogstraat wordt dit blanke vlak onderbroken door twee kleurige banden van ceramiek, door de Porceleyne Fles vervaardigd naar een ontwerp van Nel Klaassen. Sier beton omlijst de uitstalkasten en vormde ook het materiaal voor het gesloten wandvlak aan de achterzij de. In de luifels boven de honderd meter lange étalages zijn de zonne schermen verdekt aangebracht. Het in elf maanden door Van Heeswijks Aannemers Maatschappij voltooide pand is een ontwerp van de architecten A. J. M. Buys, ir E. H. Kraaijvanger en H. M. Kraaijvan- ger. De inrichting van de ruim 1500 vièrkante meter grote verkoopruim te werd opgedragen aan de binnen huisarchitect J. van Bommel, die hiermede aan zijn eerste zelfstandige werkstuk begon. Opvallende onderdelen van het De binnenhuisarchitect J. wan Bommel ontwierp dit interieur voor het nieuwe pand aan de Hoogstraat van de aloude Rotter damse manufacturenhandel v.h. H. Martens en Co. Morgenvroeg om tien uur gaat de winkel voor het publiek open. intérieur blijken; de plezierige, dia- gonaalsgewijze opstelling van toon banken en vitrines en de met smaak gekozen en doelbewust gebruikte kleuren van wanden en toonbankor namenten. Guno van der Steene ver zorgde de wandschildering tussen be gane grond en eerste verdieping: een geschenk van het personeel aan de firmanten, de heren Th., F. en A. Potjes. De aanbieding er van ge schiedde vandaag vóór de officiële receptie. Advertentie l. M.) EN SCHUIN OVER DE LIJNBAAN in het gebouw van de Rotterdamsche Bank vindt U: De juwelier met een 50-jarige vak-ervaring met een prachtige collectie horloges, gouden en zilveren sieraden van Oldenbarneveltstraat 8 - Telef. 26552 HILLEGERSBERG-SCHIEBROEK In vernieuwde Wijkraad alles bij het oude gebleven Onder voorzitterschap van de heer Van der Have heeft de ..nieuwe" wijkraad voor Hillegersberg-Schie- broek zijn eerste vergadering ge houden. De voorzitter vermeldde de continuïteit van tweederde van het aantal leden van de vorige raad. Er is tijd nodig geweest zeide hij om de onmisbaarheid en de nood zaak voor de uitbreiding van de bevoegdheden te bewijzen. Hij sprak vriendelijke woorden tot de afgetreden leden. Het voornaam ste punt was de verkiezing van de definitieve voorzitter. De heer J. J. Nieuwdorp sprak namens de PvdA-fractie de mening uit. dat de PvdA als grootste groep in de wijkraad recht heeft op de bezetting van de voorzittersplaats. Al is het onjuist in een Wijkraad partijpolitiek te bedrijven. dat neemt, toch niet weg dat de ver schillende politieke stromingen door B. en W. In evenredige verhouding in de wijkraad zijn benoemd en men mag met deze realiteit reke ning houden. Nu bij gepleegd voor overleg gebleken is dat er geen nei ging bestaat een lid van de PvdA tot voorzitter te benoemen, zullen de tot deze partij behorende leden ter onderstreping van hun stand punt blanco stemmen. Daarna gaf de heer Nieuwdorp de verzekering dat deze zelfde leden, ongeacht de uitslag der verkiezing, loyaal en sans rancune aan het wijkraadwerk hun medewerking zullen geven. Met elf van de zeventien stemmen (6 blanco) werd hierop mr I. van der Waal, de afgetreden wijkraad voorzitter, herkozen. Hij aanvaardde deze benoeming in vertrouwen op de beloofde loyale medewerking van alle wijkraadsleden. De aftredende secretaris, de heer Van der Pas werd hierop bij accla matie herkozen, terwijl ook als tweede voorzitter en tweede secre taris de heren Van der Have en Staab beiden werden herkozen Ook bij deze verkiezingen stemden de PvdA leden blanco. Vervolgens werden de bestaande wijkraadcommissies voorlopig ge handhaafd en aangevuld, waarbij de voorzitter plaats nam in de ..com missie werkprogramma" in verband met de mogelijke reorganisatie van de werkwijze van de Wijkraad. Ook de Wijkraadsleden Van der Have en Visser, die zitting hebben in het ad viesbureau voor de bejaarden wer den herbenoemd. Aan de raad wordt voorgesteld voor Zaterdag 28 November a.s. een koopavond toe te staan met dien verstande, dat geen verkoop mag plaats hebben na 21 uur. Alle adviserende instanties, zowel van werkgevers, als van werkne merszijde stemmen daarmee in. Door dak gezakt en 10 m. gevallen In de Ertsstraat is vanmorgen omstreeks half negen de 26-jarige P. G. Jansen uit de Vlaggeman- straat door een dak gezakt, waar op hij aan het werk was. De man viel ongeveer tien meter, hij moest met een hersenschudding, een hoofdwond en pijn aan armen en benen in het Bergwegzieken huis worden opgenomen. VOOR HEDEN Muziek: Schouwburg, 8 uur: R'dams Philh. Orkest en Frans Jo sef Hirt - piano. Rivièrahal, 8 uur: Operaconcert door R'dams Opera Koor. Circus: Ahoy' Hal, 8 uur: Cir cus Strassburger. Cabaret: Luxor, 8 uur: Snip- en Snaprevue ..Op en Top!" Film: Arena, 2. 7. 9.30 uur: Stalag 17; Capitol, 2, 7. 9.15 uur: Meisjes van de grote stad; Centraal, 2, 7. 9.15 uur: De twee straatjongens van Parijs; Cineac, 9—5.15 u: Nieuws enz.; 5.45, 8, 10 uur: Obsessie; Colosseum, 2, 7. 9.15 uur: Manina, het meisje zonder sluier; Harmonie, 2. 7. 9.15 uur: Diplomatic courier; Lutusca, 2.15, 7. 9.30 uur: Aan; Monopole, 2. 7, 9 uur: De boekaniers der zeven zeeën; Passage, 2, 8 uur; Moulin Rouge: Prinses. 2.15. 7. 9.30 uur: Gele terreur: Rex, 2. 7. 9.15 uur: Het dodende licht; 't Venster. 2. 7, 9.15 uur: Les crimes de l'amour; Victoria, 2. 7. 9.15 uur: Een Yankee in Ierland. Tentoonstellingen: Vm. Schielandshuis. 105 uur: Schil derijen en tekeningen van R. Ver- spyck Historisch Museum, 10f» u: Geschiedenis van R'dam; 't Venster, 1022 u: Drukwerk en Vrij werk v Wim Brusse met foto's van Eva Brusse - Besnyö; Museum voor Land en Volkenkunde. 10—5 uur- Melane- sische kunst, weven en vlechten in Afrika; Bouwcentrum, 95 u: Bouw van vacantie-oorden. scholen, teh. voor ouden van dagen, fabrieken, boerderijen, etc. Engelse architec tuur. 1873 - W. VAN DER VORM - 1953 van uitzonderlijk goede kwaliteit. Haarvelours, het ideale huiskamerkarpet, in nieuwe kleurrijke dessins. Een stuk karpet voor lage prijs- Q A 50 280*200 74.' Een groot stadgenoot is heden 80 jaar geworden, nl. de heer Willem van der Vorm. Tallozen kennen hem en waarderen hem, ieder van een andere hoek uit. Om twaalf uur hedenmiddag hebben B. en W. van die diepe, grote waardering ge waagd en getuigd, en zij deden dat in „Bovmans-formatie en Boymans- verband" omdat de heer Van der Vorm zowel lid is van de Commis sie van Toezicht op het Museum Boymans (hij is daarvan het oudste cn het reeds het langst aangebleven lid), als voornaamste figuur in de stichting Boymans. Daar de ge meente eigenares is van het mu seum, „ontving" zij en complimen teerde zij de verdienstelijke 80-ja- rige „op haar en zijn terrein". De burgemeester, mr G. E. van Walsum. maakte zich tot tolk van alle aanwezigen en van de gemeen te Rotterdam door de heer Van der Vorm te danken voor de vele vormen waaronder deze zich een loffelijk medeburger heeft betoond voor onze stad. Die vormen zijn inderdaad vele en veelomvattend: de Holland Amerika Lijn kon dit van haar pre sident-commissaris getuigen. de Scheepvaart en Steenkolen Maat schappij dito (bij welk lichaam hij het in zes jaar tijds tot directeur wist te brengen, hetgeen hij bleef tot 1943). de Domaniale Mijn Mij. te Kerkrade. N.V. Spoorijzer te Delft, de Rotterdamsche Bank. enz., enz., tot vele lichamen in het bui tenland toe. Daarnaast rijdt hij. nog steeds, gaarne paard, hij verfijnt en ver groot zijn uitnemende collectie meester-schilderstukken als een meesterlijk connaisseur. De nieuwe manege in het Kralingse Bos kan men gerust „zijn werk" noemen, en Boymans heeft menige belang rijke aankoop en menig bruikleen aan hem, en hem alleen te danken. Een robuust, open man wie Rot terdam en Rotterdam's goede naam aan het hart gebakken zijn. en die reeds hoge waarderingen mocht ontvangen: hij is o.m. Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en Ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw, en hij is ook drager van de Gouden Museum-medaille. Dit alles heeft hem niet weerhou den een eenvoudig man te blijven. Oorspronkelijk was hij IJssel- mondenaar (1873).maar reeds ver voor hij zijn zestigjarig Rotterdam merschap vierde, wist iedereen niet beter of de heer W. van der Vorm was een „Rotterdammer in hart en nieren". De burgemeester heeft hedenoch tend om twaalf uur in de tuinzaal van Boymans de heer Van der Vorm gehuldigd voor zijn belangrijk leven voor Rotterdam en zijn groot werk voor Boymans. Namens het gemeen tebestuur werd de heer Van der Vorm met de Oldenbarneveldtpen- ning vereerd. Hij dankte met één zin: „Dit stel ik buitengewoon op prijs". In Brussel: Per ondergrondse naar vliegveld BRUSSEL. Zes verdiepingen hoog ryst thans In Brussels hart een gloednieuw luchtvaartstation op tus sen de waardige gebouwen van de oude stadskern. Op het dak is een landingsterrein voor helicopters aangelegd. Luchtreizigers die naar het acht tien kilometer verder gelegen vlieg veld Meisbroek moeten, worden er van het station per ondergrondse heengebracht. Het geheel is een uni cum in de wereld. In het moderne gebouw zullen alle administratieve bureaux van de Sa bena en de bijkantoren van een aan tal buitenlandse luchtvaartmaat schappijen worden ondergebracht. Collectanten gevraagd voor Klaproos-collecte Ieder jaar willen méér ver wanten van aan ons volk toe vertrouwde gesneuvelden hun doden komen bezoeken. De graven worden verzorgd door vaderlanders, die deze gra ven hebben geadopteerd, alle dertigduizend. Maar zonder hulp van ons Nederlands oorlogsgra- ven Comité kunnen de familie leden meestal niet naar Neder land komen om die graven te bezoeken. Daarom: Geeft u op als collec tant (e) voor de Klaprooscollecte op Zaterdag 14 November a.s. Meldt ti per briefkaart (Het Rotterdamsch Parool, Schiedamse Vest 42 of telefonisch onder no. 25430 <7 lijnen). Wij zullen uw aanmeldingen toezenden aan de organisatoren van de collecte. s,J Met ingang van een nader door B. en W. tc bepalen datum zullen de autobuslijnen F 1 en F 2 worden opgeheven. Daarvoor in de plaats komen autobuslijn 35 over het tra ject Hcemraadsplein-Charlois-Heij- plaat v.v. en autobuslijn 36 over het traject Heemraadsplein-Char- lois-Pernis- Hoogvliet - Vondelingen plaat v.v. In het daartoe strekkende voor stel aan de raad wordt opgemerkt, dat voor lijn 35 en 36. voor zover betreft het trajectgedeelte Heem raadsplein - Pemis - Hoogvliet een halfuur dienst ware in te stellen, in de spitsuren naar behoefte te versterken. Voor het trajectgedeel- te Hoogvliet-Vondelingenplaat zal met een uurdienst kunnen worden volstaan. De frequentie op het lijn gedeelte Rotterdam-Hoogvliet v.v. zal dus, vergeleken met de huidige situatie, een aanmerkelijke verbe tering ondergaan. Ook overigens schept de nieuwe dienstregeling enige voordelen. De reisduur van het Heemraadsplein naar Hoogvliet v.v. zal met ongeveer 10 tot 15 mi nuten worden bekort, terwijl het voorts mogelijk is om. zonder het bestaande beginsel van de tariefs stelling op de bijzondere autobus lijnen aan te tasten, dc tarieven op de trajecten Heemraadsplein-Char- lois-Waalhaven Zz. en omgekeerd Hoogvliet-Vondelingenplaat, met 5 ct te verlagen, zulks wegens de kortere afstand, die de bussen bij de thans voorgestelde dienstrege ling zullen afleggen. T.a.v.. dc tarieven wordt nog op gemerkt dat het B. cn W. doelma tig voorkomt het tarief voor het traject Charlois-Heemraadsplein van 20 ct te verlagen tot 15 ct. In om gekeerde richting zou dan het ta rief van 20 ct gehandhaafd moe ten worden teneinde te voorkomen, dat in de autobussen van de lijnen 35 en 36 de plaatsen zouden wor den ingenomen door passagiers, die hun bestemming eveneens met autobuslijn 42 (Rochussenstraat- BoergoensevlieU kunnen bereiken. Een eventuele nadere herziening van deze tarieven zal eerst in be schouwing kunnen worden geno men bij het aan de orde stellen van het vraagstuk betreffende het RET- tarief in het algemeen. Parkeer met overleg in de binnenstad Omdat op Zaterdagmiddagen de drukte in de winkelcentra van de binnenstad steeds toeneemt roept de politie de medewerking van de automobilisten in om hun voertui gen slechts te parketen op plaatsen, waar dit met de minste kans op moeilijkheden kan geschieden. Hier voor zijn uiteraard het meest ge schikt de parkeerterreinen voor de Schouwburg en ten Noorden van dc Meent aan het Stokviswater. Ook kan men veel ruimte vinden aan het Haagseveer, de Westblaak en de Schiedamsedijk. Beide benen gebroken Aan boord van een bij de steen plaat liggend rijnschip heeft gister middag de schipper beide benen ge broken hij het opdraaien van het anker met een lier. De schippersvrouw van de „Cor nells Bonnik" merkte dat er aan dek iets niet in orde was. Bij on derzoek bleek haar man. de 49-ja- :ige G. J. Beekman, te zijn gegrepen door de lier. die hem tijdens het draaien enkele malen tegen het dek wierp. De vrouw zette de motor stil. Na eerste hulp van een dokter werd de schipper naar het Haven ziekenhuis gebracht. Gelukkig een koninkrijk Eerste tekenen van nieuwe Bijenkorf Achter enkele bovenramen van het nieuwe Hema-gebouw op het Beursplein zullen binnenkort teken tafels en nijvere mannen met pas sers en meetlatten verschijnen als eerste tekenen van de in 1956 te openen nieuwe Bijenkorf. De tweede verdieping van de Hema, die Woensdag open gaat. zal voorlopig namelijk worden ge bruikt door het bouwbureau van de architecten A. Elzas en M. Breuer. ontwerpers van het op de hoek van Coolsingel en Van ólde- barnevetstraat te bouwen magazijn. f-l ET is toch eigenlijk maar prettig dat ons landje een koninkrijk is. en geen republiek. Niet omdat presidenten zoveel onaardi ger zouden zijn dan konin ginnen, o nee. maar omda een president nooit prin sesjes als dochters kar hebben. War dat betreft heeft een koningin een on meetbare voorsprong op elke president, hoe knap hij nok kan zijn. Dat blon de kwartet in het. paleis tc Soestdijk bijvoorbeeld heek in elk echt-Nederland- hart wel een apart plekje Aan de ene kant is het eet echt sprookje: vier prin- sesies wonen met hun moe der. de Koningin, in een groot, wit paleis met eer heleboel prac.htig-gekledr dienaren. Aan de andere kant is het toch ook weer zo echt menselijk: vier Hol landse meisjes groeien or Laatste dijkgat dicht: Nu springen de Zeeuwen een gat in de lucht, zei Ketelbinkie, en weg was-ie. gmnimiiMinimiiii'ciiiiirniiii'mLiiKiMiniiii rond hun vader en moeder, ze gaan naar school als alk ander kind. ze zijn lid van een vereniging net als de meeste van hun leeftijdge nootjes. ze genieten van en uitstapje of een rr- 'antje zoals Willn en Mn- netje uit Rotterdam van -en schoolreisje of een bio- ■"oop je. In heel wat huiskamers ;in dan ook foto's won die ■der te vinden, en in acht ••an de tien gevallen zul- 'en die foto's afkomstig zijn ■mn een „Prinsesscn-Ka- 'ender" van Pro Juventute 'nn een van de afgelopen 'aren. De gedachte van Pro Twentute. om die kalender 'en bate van haar werk te naan uitgeven, is indertijd oretig aanvaard, en elk ■aar is de oplage van de kalender proter. De Prin- essenkalender 1954 is weer "en juweeltie. in de eerste plaats om de dertien hart- oeroverende foto's van de mer prinsesjes, in de twee de plaats om de uitsteken de uitvoering van de ka- 'ender, waardoor de foto's haarscherp zijn en all er- ■•aordeligst uitkomen. Het ■••erk van ..Pro Juventute". dat profiteert van de op brengst van de kalender, is ~eker wel algemeen be kend: de zorg voor het be dreigde kind, op elk terrein en in alle omstandigheden. Vdbr twee gulden en vijf en zeventig cent wordt zo'n kalender van u. als u hem. even bestelt bij me j. J. Krook. Kortenaerstraat 22, postgiro 534372, door het bedrag per postwissel of per giro te storten. Ook het secretariaat: Kortenaer straat 22. tel. 22912, accep teert bestellingen. Een tien LI EEL Kralingen heeft 1 1 gistermiddag om 3 uur bij de microfoon gezeten r' Nog 5 jaar méér dan diamant Op 8 November t888 schreef de ambtenaar van de Burger lijke Stand met sierlijke krulletters ln de dikke Stadhuis- boeken: „Heden werden in dc echt verhonden mejuffrouw Johanna Houtman en de heer Jacob Griep." De inkt in die boeken Is In dc 65 Jaar, die inmiddels zijn verstreken, ver bleekt, maar Johanna Houtman en Jacob Griep bleven elkaar trouw, en dus gaan ze Zondag a.s, hun 65-Jarlge echtverbintenis vieren. Zó'n huwelijksjubileum Is toch wel let< heel bijzonders, cn geloof dus maar. dat net druk zal worden In de Woelwijkstraat, waar op nummer 55 de bruid en de bruidegom wonen - Vanzelfsprekend wil DB niet achterblijven: uit de grond van zijn hart wenst hij het echtpaar Griep geluk en hoopt hij dat het feest onverge telijk zal worden: om te luisteren naar de re portage van de Ouden van Dagen-sociëteit in Onesi- mus in de Voorschoterlaan. die in 't Klimop-program ma te beluisteren viel. De oudjes lieten zich helemaal niet van de wijs brengen door al de apparaten en in strumenten van de Hilver summers. Ze babbelden en zongen net zo gezellig en geestdriftig voor de micro foon als met elkaar, en dat was het juist wat het pro gramma zo bijzonder knus en genoeglijk maakte. U een tafelpoot? JM U er overal bazars en x fancy-fairs worden ge organiseerd, blijft Noord niet achter: het gaat ook een bazar organiseren en wel in het Jeugd-wijkge- bouw der Herv. Gem. „De Smidse" aan de Straatweg 81. Dat in de afgelopen zo mer in gebruik genomen gebouw heeft al onschat bare diensten bewezen. Men wil er nu een behoor- 'i.ike inrichting inzetten, maar daarvoor is zowat 8.000.nodig. Geen nood! Welke Noorderling zou daar niet aan mee wil len helpen, 't Is niet zo. dat u op de bazar kunt zeggen: Juffrouw, ik neem een tafelpoot voor mijn re kening. Nee. 't Gaat ge woon zo, dat u allerlei leu ke en nuttige dingen koopt, en van het geld dat u daar voor betaalt, koopt het be stuur de tafels en stoelen. De bazar wordt Maan dag 9 November 's avonds half acht geopend. Dinsdag 10 en Woensdag 11 Novem ber is de bazar de hele dag geopend. Kosteloze inenting tegen diphteri» door de Gemeentelijke Genceskundlge- en Gezondheidsdienst voor kinderen van 6 maanden tot 15 jaar zal plaats heb ben op Woensdag 11 November 1953 tus sen 2 en 3 uur in het schoolgebouw Vondel weg 20—22. Geslaagd aan de Economische Ho geschool te Rotterdam voor het doc toraal examen in de economische we tenschappen de lieren A Groeneveld en H Langbroek. Aan de technische ho geschool te Delft, voor het candidaats- exa*nen werktuigkunde ingenieur L. J. Visser In het Havenziekenhuis is giste ren de 46-jarige havenarbeider C. Snij ders uit dc Katendrechtsestraat opgeno men. Aan boord van het ss „Penvenan" in de 2e Katendrechtsehaven had hU een grijper tegen de borst gekregen. In de 2e Middellandstraat is gistermiddag de 84-jarige H. Tim merman uit het Gem. Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Ooster- vantstraat door een bestelauto aan gereden toen hij van een vlucht heuvel stapte. Met hoofdwonden is hij in het Bergwegziekenhuis opge nomen. Op de Doklaan is gistermiddag de 17-jarige A. Bosman uit de Fa zantstraat met zijn fiets tegen de zijkant van een vrachtauto gereden. Bij de val brak zijn linkerarm op twee plaatsen en liep hij een her senschudding op. Hij werd naar het Zuiderziekenhuis vervoerd In de Sandelingstraat is van morgen om 7 uur de 43-jarige las ser M. den Haak van de Lange Hilleweg met zijn motorfiets door onbekende oorzaak tegen een ge parkeerde motorcarrier gereden. Hij liep een ernstige hoofdwond en vermoedelijk een schedelbasisbreuk op. waarvoor hij naar het Zuider ziekenhuis is vervoerd. Vanmorgen om half acht is de 23-jarige timmerman J. Iedema. die aan de IJsseldijk woont, met zijn motor tegen een wielrijder gere den. die op de 's-Gravenweg over stak. Hi.i is met een wond aan het achterhoofd naar het Bergweg ziekenhuis vervoerd Consternatie in Delfshaven Kort na acht uur gisteravond raakte een deel van Delfshaven in rep en roer. De loeiende sirenes van een aantal brandweerauto's de den de mensen een grote brand vermoeden. Veel nieuwsgierigen renden in de richting van de Mar conistraat. Het betrof echter slechts een kleine brand, veroorzaakt door kortsluiting in de electrische mo tor van een zogenaamde vorktruck, die stond in de loods B van het Coöperatief Havenbedrijf Korte Vaart. Personeel van drie slangen wagens meldde zich. voor het eerst zonder materiaal bij de brand. Loodspersoneel had met schuim- blussers het brandje reeds be dwongen. Onder leiding van brand meester N. van der Spek werd met co 2 apparaten nageblust. De scha de bleef beperkt tot de motor. Aan wezig waren gereedschapswagen 3. autospuit 2. autospuit 6. de blusboot Havendienst III, slangenwagen 45 (met materiaal), de slangenwagens 44. 48 en 50 (zonder) en ladder wagen 4. Hoofdman A. I. Boone had de leiding. En Rotterdam stoomt op VERONTWAARDIGDE kamerleden hebben gistermiddag minister Beel de les gelezen omdat hij de vrijmoe digheid had gehad, in zijn Memorie van Antwoord te schrijven dat in ons land het begrip ..hoofdstad" in feite elke wezenlijke betekenis mist Zes sprekers uitten hun misnoegen over die ministeriële uitlating zeer dichterlijk, zeer prozaïsch dan wel half om half. Mr dr E. P. Ver kerk van de AR. die burgemeester van Boskoop is. sprak echter de woorden waaruit voor de goede verstaander misschien een der rede nen voor het zesvoudig protest viel te halen. De heer Verkerk ried na melijk aan, deze zaak nu maar niet verder te analyseren. „Want", zo zei hij, „dan ontdekken we dat we een hoofdstad zonder stadhuis hebben en een hofstad zonder paleis terwijl Rotterdam intussen maar rustig op- stoomt". (Advertentie I.M.) in uentaittsfi oonoiedingen hebben wij U aangetoond en duizenden Rotterdammers hebben het telkens opnieuw ondervonden hoe lage prijzen en een uitgebreide sortering hand in hand gaan. Hoe dat kan 7 Géén extra Kosten voor im porteurs en grossiers, neen, eigen grote importen uit de enorme collecties van welk land ook maken prijzen mo gelijk die 30 tot 40% lager zijn dan normaal Gevoerde heren Nappa handschoenen, gemaakt van een eerste keus soepele kwa liteit Real Nappa, ruime modellen met heerlijk warme voering en drukknoopsluiting, zouden wij toch onmogelijk zo goedkoop kunnen aan bieden als wij ze niet recht streeks bij duizenden paren importeer- Zaterdag is het de dag voor alle vaders en verloofden van onze klanten, want dan begint om 9 uur de verkoop van deze gevoerde Nappa heren handschoenen in de kleuren bruin en tan in de njaten 73/< t/m 91/ per paar WINKaCENTRUM BINNENWEG, Tel. 28180

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1