m Raad voteert 1.5 millioen voor woningbouw SMJTERU^/w/ „Onze buitenwegen zijn constant onbegaanbaar" ADRES EN HET BESTE iL: Vrydag 6 November 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Derde Had „Mensonterende toestanden op gebied van huisvesting in Uddel" zegt raadslid Staneke „Beerhtenaren die er prijs op stellen Js Zondags netjes in de kerk te komen stropen hun broekspijpen op, trekken laarzen aan en nemen hun schoenen onder de arm om die pas voor de kerkdeur aan te trekken". Aldus vertelde de heer W. C. Weenum (C.H.U.) Donder dagmiddag tijdens de zitting van Apeldoorns vroedschap. Apeldoorn heeft ruim 500 kilometer buitenwegen van welke een paar honderd constant onbegaanbaar zijn. Jarenlang hebben B. en W. zich al met dit probleem bezig gehouden, maar totnogtoe zag het college geen uitweg. Volgens een laatst opgemaakt plan, aldus deelde wethouder J. d& Groot mede, zou het opknappen van 200 kilometer niet minder dan tien millioen gulden 'moeten kosten, dat is f 50.000.per kilo meter. De heer Van Weenum had over deze aangelegenheid een aantal vragen geformuleerd. Een prettiger geluid liet de burgemeester horen toen hij namens het college voorstelde om credieten te verlenen voor de bouw van in totaal 152 woningen voor Loenen, Uddel, Ugchelen en Apeldoorn. 52 van de BESTE MERKEN OUDE GENEVER 26 van de BESTE MERKEN JONGE JENEVER Grootste sortering LIKEUREN - GEDISTILLEERD - WIJNEN V ÉK3B 8RINKLAAN67.TEL. 3312 PROBEERT U OOK EENS ONZE OVERHEERLIJKE EiGEN GEI ROKKEN CITROEN JENEVER DROST CITROEN, APELDOORNS ROEM Volkszang opent seizoen Zingende mensen, gelukkige mensen' Vreemd klokgelui in Beekbergen De eigenlijke agenda bevatte, be halve het punt woningbouw, weinig uitzonderlijks. In verband met een voorstel om f 1081.beschikbaar te stellen voor het opknappen van de kort geleden door de gemeente ge kochte woning Spadelaan 16;, maak te de heer R. KAMPHUIS (C.H.) de opmerking dat de gemeente als zij veel van deze in deplorable staat verkerende- huizen aankoopt, op weg is eigenares van krotwoningen te worden. De heer J. WIETEN (C.H.) deed een poging een voorstel te couperen tot het aanbrengen van oversteekplaatsen voor voetgangers bij de kruispunten Hoofdstraat—Hofstraat—Kanaalstraat en Stationsstraat—Kanaalstraat. (Kos ten 6500 gulden). E. en W. wilden op de hoeken bij deze purften hekken plaatsen, om daardoor het publiek te dwingen ook van de oversteek plaatsen gebruik te maken. De Apeldoorner heeft nog wat leiding nodig, lichtte de Voor zitter toe, want hij steekt maar over als hij daar zin in heeft. Wat het verkeer be treft verkeren wij hier nog in een wat primitief sta dium. Laten wij eens een proef nemen met oversteekplaatsen zonder hekken, adviseerde de heer Wieten en geef ons niet het stempel van nog- niet-opgevoed. Zonder hekken is ook voordeliger en die hekken raken el ders ook uit de mode. De heer Wieten krijgt zijn zin; de proef wordt genomen. Het college zal ook onder hel oog zien dit op ver zoek van de heer A. Th. BALFOORT (K.V.P.) wat er gedaan kan worden om de vijfsprong voor garage Lim- borgh te beveiligen. De heer M. J.. WILBRINK (C.H.) bracht een vrolijke noot in de ver gadering door met nadruk te verkla ren dat 'hij liever geen klok in Loenen zal horen luiden wanneer die net zo vreemd wordt als die welke er nu op geregelde tijden in Beekbergen beiert. De kerkvoogdij van de Ned. Hervorm de Gemeente in Loenen heeft gevraagd om te bevorderen dat de toren in Loenen een electrische bedienings installatie krijgt. In Beekbergen is ook zoiets gekomen, aldus de heer Wil brink, maar als dezelfde firma dezelfde installatie in Loenen levert kunnen we beter aan een touw blijven trek ken. De installatie zou f 2745.moeten kosten. Wethouder DE GROOT garandeerde dat de in Beekbergen gemaakte fout niet herhaald zal worden. Verlanglijst van Uddel De heer J. STANEKE (P.v.d.A.) hield zijn op het college van B. en W. en op de gehele raad indruk makende mai denspeech, naar aanleiding van het voorstel om een crediet van f 285.755,64 te verstrekken aan de woningbouw vereniging „De Goede Woning" voor de bouw van 26 woningwetwonin gen in Uddel, nl. 8 aan de Mark veldweg en 18 aan de Uddelsekamp- weg. Het zullen 13 blokken worden van twee wonin gen. Twintig wo ningen zijn be stemd voor huis vesting van gezin nen van militai ren. De heer Sta neke kwam maar gelijk met een hele verlangenlijst. Ik heb niets tegen het huisvesten van militairen, verklaarde spr,, maar de huur van de zes overblijvende huizen is nogal hoog, althans te hoog voor de gemiddelde Uddelaar. Wil het college mij beloven dat er toch desondanks Uddelaren in komen en geen buiten mensen? Misschien kunt U de wonin gen ook splitsen; aan kleinere huizen is in Uddel veel meer behoefte dan aan deze. Er bestaan op het gebied van huisvesting, verklaarde spr., zelfs mensonterende toestanden. En waar om bouwt U nu bij al deze huizen een afzonderlijke pomp en niet voor het hele complex één goede electrice pomp waarop alle huizen kunnen worden aangesloten. Verder: hoe komt men er eigenlijk bij om wonin gen in Uddel te bouwen die het dorps karakter aantasten? Die huizen passen wel in een stad, maar niet in Uddel. Een ander punt is ook de huisvuil- kwestie. Als wij in Uddel wat kwijt willen, graven wij een gat en depo neren het daar in. Maar dat kan bij de nieuwe blokken niet. Het lijkt mij wel mogelijk om een ophaaldienst te organiseren. Willen B. en W. het eens bekijken? Was het voorts, vroeg de heer Staneke tenslotte, niet mogelijk geweest de militairen wat dichter bij hun werk, in Nieuw-Milligen, te huisvesten? De heer R, W. SCHONEWILLE (A,R.) steunde het- verzoek van zijn collega-raadslid om vooral aan de minder kapitaalkrachtige en grote ge zinnen in Uddel te denken. Spr. bad graag een wat 'goedkopere bouw in IJddel gezien. „Lastig voor de huisvesting..." Uddel is een lastige plaats voor Huisvesting, antwoordde wethouder J. VAN DALEN. Het valt niet mee om er achter te komen hoe groot de be hoefte aan woningen daar is, omdat de mensen zich liever zelf willen red den dan naar het woningbureau te gaan. Dat er in Uddel woningnood is staat vast. Het dorp heeft nog niet zo lang geleden ook elf woningen ge kregen cn die waren gauw bezet. Het is waar dat de woningen wat duur zijn; dat komt door het kleine aantal en de kosten van het vervoeren van materialen. Overigens heeft ook Apel doorn behoefte aan kleinere en goed kopere woningen. De wethouder zeide niet te geloven dat het type in Uddel misstaat. „Als de woningen klaar zijn zult U zien dat zij het dorpskarakter zelfs nog accentueren". Wethouder DE GROOT zeide de vragen van de heer Staneke wel te kunnen begrijpen, maar, aldus spr., het is niet zo gemakkelijk om op die alle „ja" te zeggen, Huisvesting stelt momenteel een onderzoek in naar de gezinsgrootte in Uddel, Als de wonin gen gesplitst zullen worden moeten er voldoende liefhebbers zijn. Zijn die er? De 20 woningen voor militairen zijn welbewust in Uddel gepland, voornamelijk, aldus vulde de burge meester aan, omdat het niet raad zaam is van Nieuw Milligen een dorp te maken. Dan moet er straks ook een school komen, zijn er winkels nodig, een politiepost enz. Het is beter een bestaande kern uit te breiden. De heer De Groot zeide wel reke ning te willen houden met de geuite wensen, voor zover dat mogelijk is. De kwestie van watervoorziening en huisvuil zal worden bekeken. Dat de woningprijzen hoog zijn, komt doordat de grondprijs in Uddel hoog ligt. De heer STANEKE: „Nu weet ik nog niet veel"„Kunnen we er nu zeker van zijn dat de voor Uddelaren bestemde woningen nu ook beslist voor inwoners van Uddel zijn en dat dus ook, als er geen gezinnen van vier personen zijn, gezinnen van drie per sonen in aanmerking komen? Kunnen we er zeker van zijn dat er in geen geval militairen in komen". Wethouder VAN DALEN: „Huis vesting laat ze niet leeg staan. Maar als er ge gadigden komen dié militair zijn dat zijn ook bur gers van Apel doorn dan krij gen die ook een kans als er, mis schien met het oog op de prijs, in Uddel niet vol doende gegadig den zijn". Credieien voor 152 woningen De Raad ging accoord met het in vijf punten onderverdeelde voorstel om credieten te verlenen voor huizen bouw in Loenen (22 aan Hackfortweg en nieuw geprojecteerde zijweg, voor I i 228.492,33), in Uddel (f 285.755,64), in Apeldoorn aan de Buizërdv/eg (34), Hopweg (16), en Spreeuwenweg (6) voor f 544.044,10, in Ugcheleo (26 aan G. P. Duuring- en Bogaardslaan voor 286.166,88) en in Apeldoorn (22 aan Beethoven-, Bach- en Debussylaan voor f 295.410,22). Met de bouw van al deze woningen .s een bedrag gemoeid van ongeveer f 1.637.500. (een millioen zeshonderd en zeven en dertig duizend en vijf-hon derd gulden). De voorschotten worden verstrekt aan de woningbouwvereni gingen „De Goede Woning", te Apel doorn, „Beier Wonen" te Loenen en „Ugchelen" te Ugchelen, tegen een rente van 4 "'o per jaar. In verband met deze credietenver- strekking zal 1e gemeente een jaar lijkse bijdrage uit 's Rijks kas aan vragen. Hamerstukken In verband met de uitbreidingsplan nen besloot de Raad tot aankoop van diverse stukjes grond en van perceel Parallelweg 128 als ook van perceel Ordermolenweg 78 met grond. Koop prijs van eerstgenoemde perceel is f 4350,en van het andere f 6590, Een bouwterrein aan de Cederlaan, eigendom van de heer A. J. H. Korte- bein, ligt in het waterwingebied van de. gemeente, zodat, er niet op gebouwd mag worden. De gemeente koopt het nu voor f 2268,75. Perceel Hoofd straat 172 (Beek'park) kost met grond f 134.575.—, een strook van 33 m2 aan de Tuindwarsstraat kost f 0.25 per meter, waar dan nog f 208,aan bij komende kosten bij komt en voor een strook grond langs de Arnhemseweg geldt ongeveer hetzelfde. Het in de gemeentelijke rioolwater zuiveringsinstallatie geproduceerde, slib zal verkocht worden voor f 9.per Ion droge stol' aan de fa Anes en Van Perk te Katwijk aan de Rijn. De nieu we weg van de Jachtlaan langs de spreng krijgt de naam „Sprengenpark- laan". Met de verplichting haar graf op de algemei.e begraafplaats op de Soerenseweg te onderhouden accep teerde de Raad een legaat van wijlen mevr. M. Wieberdink-Leeuwènkamp. Een bedrag va., f 1185.zal worden besteed voor het opknappen van de ge meentewei..ingen Ramweg 44 en Kon. Lodewijklaan 8183. Met een bedrag van f 4000.zullen de onkosten be streden worden van de beplanting van enige wegen in Loenen en. f 26.760. zal besteeg worden voor het bouwrijp maken van gronden in Ugchelen. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming gaf de Raad ook zijn fiat aan een voorstel om f 9500.uit te trekken voor het aankopen van een noodlokaal voor de Bijzondere ULO- school aan de Jachtlaan. Voor aan schaffing van boeken en leermiddelen ten behoeve vji de beide openbare ULO-scholen werd een crediet vun f 4000.— verleend en tenslotte gaf de Raad zijn goedkeuring aan een voor stel om „alle voorschriften welke zijn of zullen worden vastgesteld inzake tegemoetkoming in de verplaatsings kosten van het gemeentepersoneel, overeenkomstige toepassing te doen vinden voor de leerkrachten bij het openbaar en bijzonder lager onderwijs. Benoemingen De i'.aad benoemde met 25 stemmen tot onderwijzeres aan school 13, Assel- sestraat, mevr. M. L. de Leeuw-Grau, thans tijdelijk aan deze school. Op mej. A. M. Tharner, onderwijzeres, aan school 11 te I-Ioog-Soeren werden 12 stemmen uitgebracht; met algemene stemmen tot onderwijzer aan school 28, Brinklaan, de heer D ,W. Rieffe te Geestbrug. Rondvraag De rondvraag was dit keer van zeer beperkte omvang. Mej. S. BOEKHOFF (WD) stelde de vraag of er geen einde gemaakt kon worden aan het voorrecht van de V.A.D. inzake het rijden in de verboden richting van de Hoofd straat. Burgemeester DES TOMBE ant woordde, dat het thans niet het ge schikte tijdstip is daaraan een einde te maken. Een oplossing hiervoor zal gevonden kunnen worden zodra het reeds geprojecteerde plein op de hoek BadhuiswegNieuwstraat Hoofdstraat gereed is. De heer BUITENHUIS (CH) hield een pleidooi voor het stofvrij maken van de Paalbergweg". Voorts vestig de hij de aandacht op de desolate toestand waarin verschillende ban ken langs de openbare weg ver keren. Spr. had reeds bij verschil lende instanties geïnformeerd naar degenen, die voor het onderhoud verantwoordelijk zijn. Hg was echter van het bekende kastje naar het niet minder bekende muurtje gestuurd en daarom bracht hg het thans maar in do Raad. De VOORZITTER verzekerde hem Keuringsdienst voor waren werkt preventiet Van welk een grote betekenis de Warenwet is voor de volksgezond heid, maar vooral ook in economisch opzicht voor de welvaart van de be drijven, heeft gisteravond op de bij eenkomst van de Vrouwenbond van het N.V.V., welke onder presidium van mevrouw G. KitsHovestrijöt werd gehouden in het C.J.M.V. ge bouw, de heer D. J. Kits in een in teressant betoog verteld. De heer Kits is gedurende dertig jaren in dienst geweest van de Keu ringsdienst voor Waren in Zutphen, zodat hij uit eigen ervaringen wist te spreken van de grote omwenteling in de deugdelijkheid van ons voedsel, die zich sedert .de inwerkingtreding van de Warenwet in 1921, heeft voor gedaan. In de voeding ligt een groot deel van de volkskracht en de volksge zondheid. Het spreekt vanzelf dat er dus nauwlettend op moet worden toe gezien dat de levensmiddelen, die in de handel warden gebracht, aan de hoogste eisen van voedingswaarde voldoen. Zowel de vervalsingen van de wa ren als de strafmaatregelen zijn in de loop der eeuwen verfijnd, zodat nu een groot aantal chemisch deskun digen in laboratoria nodig zijn om nauwkeurig vast te stellen welke ge breken de waren vertonen en al naar gelang de ernst van de ondeugdelijk heid wordt men met geldboeten ge straft. De straffen zijn zeer nodig omdat gebleken is dat hiervan een preventieve werking uitgaat. Men weet immers nooit wanneer de keur meester voor de deur staat. Trouwens men heeft reeds lang in gezien, dat de welvaart in het bedrijf ten nauwste samengaat met de deug delijkheid van de waren, die aan de kleinhandel of consument worden verstrekt. Ieder sti-eeft naar goede waar. Uitvoerig vertelde spr. hoe de Keu ringsdienst voor Waren tot stand ?s gekomen en hoe er tenslotte dertien keuringdiensten met elk één centrale gemeente werden gevormd om geheel Nederland te bestrijken. Met enkele cijfers toonde spr. aan hoe schrikba rend het bederf aan voedsel per jaar was kort na het in werking treden van deze wet: namelijk 1% milliard gulden. In 1921 was er 44 pet. van de Een nieuwe kosten- begroting De heer J. DE GROOT, de tegen- oordige wethouder van Openbare Werken, gaf vol mondig t;oe dat de toestand van de buitenwegen inderdaad zeer slecht is. Hoewel, aldus spr., er zijn ook in Apel doorn tientallen wegen die nodig verbetering be hoeven. Wip heb ben ongeveer 200 kilometer bazalt- en grintwegen en 300 kilometer harde. De 14 kilo meter in de Beemte zou, als het opknappen gron dig zou geschieden, bijna 7te ton kosten, dal is f 45.000.per kilometer. Voor de wegen in de Hooilanden zou 6 te ton uitgetrokken moeten worden. Aldus een plan dat eens is opgemaakt. Volgens datzelfde plan kan men de kosten nu op f 50.000.— per kilometer stellen. Dat zijn te grote bedragen om uit eigen middelen te fourneren. Het zou de gemeente ettelijke millioenen kosten. Rijkssubsidie wordt voor zulk werk alleen gegeven als het werk loosheidspercentage 40 op 1000 is. In Apeldoorn is dat cijfer (gelukkig) maar 20. Wij kunnen niet verder springen dan onze polsstok lang is. Het college heeft nu aan de betrok ken diensten opdracht gegeven om na te gaan of een plan tot verbetering kan worden geïdealiseerd, zonder dat dat de verbetering van de Paalberg weg de aandacht van het gemeente bestuur heeft en dat met Landelijke Eigendommen overleg zal worden gepleegd inzake het bankenvraag- stuk. Zingende mensen, gelukkige mensen! De zangavond van de Apeldoornse afdeling van de Volkszang gisteravond in La Bordelaise gehouden, was de inzet van het winterseizoen. Een veelbelovende inzet, welke doet ver moeden dat in de komende maanden velen hun schreden naar bijeenkomsten van deze vereniging zullen richten. Het programma, uitgevoerd onder leiding van de heer H. Knipscheer, bood een rijke afwisseling en Joh. Roelofs, de voorzitter, bleek in zijn openingswoord niet te veel te heoben beloofd. Het werd inderdaad een avond waarop de gehele Volkszangfamiiie Collecte A. V. O. De collecte van de Ned. Vereniging „Sociale Zorg voor Minder Validen" A.V.O. welke in de afgelopen week werd gehouden, heeft in totaal f 620,63 opgebracht, De netto opbrengst was f 577,30. Wij zouden het op prijs stellen als U deze resultaten in Uw blad zoudt willen vermelden. melk ondeugdelijk en 50 pet. van 't brood, percentages die in 1951 resp. 4.4 pet, en 4.5 pet bedroegen. het millioenen kost en ik verklaar met grote nadruk dat B. en VV. alles in het werk zullen stellen om het probleem dat werkelijk urgent is, zo spoedig mogelijk op te lossen. Onbegaanbaar De heer BALFOORT ging nog iets verder dan de vragensteller en ver klaarde dat de buitenwegen niet al leen in de winter, maar constant on begaanbaar zijn. De heer WIETEN sprak in gelijke geest en de heer M. BUITENHUIS (C.H.) adviseerde het college: „trek Uw laarzen maar aan en ga daar eens kijken". De heer R. HARTGERS (A.R.) viel zijn medelid Van Weenum eveneens bij en zo ook de heer A. BUITENHUIS (C.H., Klarenbeek), die de gelegenheid aangreep om ook een lans te breken voor bet opknappen van verschillende wegen in Klaren beek. De heer S. RUITER (P. v. d. A.) gaf als zijn oordeel te kennen, dat met vroegere plannen fouten gemaakt zijn omdat de plannen niet te honoreren waren. Spr. zeide blij te zijn van wet houder De Groot te hebben gehoord dat er nu misschien wel uitvoerbare plannen gemaakt kunnen worden. De heer DE GROOT: „U kunt dit college niets aanwrijven. Het heeft zich de laatste jaren steeds met het probleem van de buitenwegen bezig gehouden. Wij moeten niet alleen voorzich tig zijn met het belasten van de kapitaaldienst, maar ook be denken dat de onderhouds kosten van de op te knappen we gen na verbete ring lager moe ten worden. zich kon uitleven in het goede Hoi- landse lied, dat in het algemeen heiaas niet de plaats heeft welke het toe komt en dikwijls verdrongen wordt door allerlei straatdeuntjes. Begonnen werd met „Het lied van de Volkszang", waarna de heer Knip scheer in bonte mengeling een aantal liederen uit het tekstboek van de Volkszang liet zingen. Het was echter niet alleen massa zang dat ten gehore werd gebracht. Sommige aanwezigen overwonnen hun schroom en zorgden op verdienstelijke wijze voor solozang, hetgeen een warm applaus aan de aanwezigen ontlokte. Ook de Canons „deden" het uitste kend en vormden een aardige afwis seling van het gezamenlijk zingen. Als steeds waren er ook nu weer enige liedjes welke „in beeld" werden gebracht. De dames Fetlaar en Nijk- kamp zongen en beeldden „Het Waaiertje" uit en mevrouw Roos nam „Het Herderinnetje" voor haar rekening. Het een zowel als het ander werd op charmante wijze voor het voetlicht gebracht en het warme applaus na elk nummer bewees wel hoezeer het gebodene door de talrijke aanwezigen op prijs werd gesteld. Een buitengewoon goede avond, op welke mevrouw Winkelman weer op de bekende en prettige wijze voor de begeleiding zorg droeg. Daarvoor is een goed plan nodig. Wij zijn nu wezen kijken in Markeloo waar een nieuw procédé gevolgd wordt met het opknappen van wegen en daarover krijgen wij nog deze maand een rapport. Het ernstige is dat wij hier in Apeldoorn zulke grote lengten hebben; 530 kilometer is heel wat. De heer W1LLERING (V.V.D.) „Het staat als een paal boven water dat de zaak millioenen kost, maar ik heb het vertrouwen dat B. en W. doen wat mogelijk is". Vragen en antwoorden Er werd als volgt door de heer Van Weenum gevraagd en door het college geantwoord: Vraag I. Zijn Burgemeester en Wethouders het met mij eens, dat de toestand, waarin de openbare buiten wegen verkeren, zeer slecht is en vooral in de winter onbegaanbaar zijn? Antwoord. Ja, de toestand van de buitenwegen is inderdaad soms zeer slecht. Vraag II. Zijn Burgemeester en Wethouders genegen mede te delen, waarom het zo lang duurt aleer be gonnen wordt met het aanbrengen van verbetering dezer wegen? Antwoord. Het heeft geruime tijd geduurd voordat een plan tot ver betering van plm. 30. km buiten wegen, gelegen in de Beemte en in de Hooilanden, gereed was. Het is inmiddels door ons ingediend, bij de Prov. Commissie voor de Werkgele genheid ter verkrijging van Rijks subsidie. Onze bedoeling was dit plan te doen uitvoeren als werkverruimingsobject. Na bespreking met enige leden vaa de Prov. Commissie voor de Werk gelegenheid is ons gebleken, dat ais vaststaande kan worden aangenomen, dat voorlopig niet kan worden ge rekend op Rijkssubsidie voor dit pian en soortgelijke plannen. Vraag III. Willen Burgemeester on Wethouders ook mededelen, wanneer er een begin gemaakt zal worden met de verbetering van deze wegen en het aantal km, dat in eerste instantie onder handen zal worden genomen Antwoord. Daar, zoals uit het antwoord op vraag 2 blijkt, voorlopig niet kan worden gerekend op Rijks subsidie voo.r uitvoering van voren genoemd plan, is door het College aan de betreffende diensten opdracht gegeven na te gaan of wellicht met inschakeling van de Cultuur-Techni sche Dienst en de Gemeentelijke So ciale Werkvoorzieningsregeling een plan voor verbetering van een aantal buitenwegen kan worden gereali seerd (dan wel rijkssubsidie). Is het vorengenoemde mogelijk en blijken de kosten geen bezwaar te zijn, dan zullen wij opdracht geven tot het opstellen van een plan met kostenbegroting. Daarna zal zo mogelijk met grote spoed een begin worden gemaakt met uitvoering van het opgestelde plan. IV. C. v. WENUM: Opgetrokken broekspijpen H. STANEKE: Een lans voor Uddel. Weth. VAN DALEN: Soldaten zijn. ook burgers Vragen van de heer Van Weenum Maar met het opknappen zullen enkele millioenen gemoeid zijn Na afhandeling van de agenda luisterde de Raad naar de ietwat bitter gestemde toelichting van de heer \V. C. van Weenum op de door hem aan B. en W. gestelde vragen over de buitenwegen. Die wegen bü ons in de Beemte, aldus spr., zgn vroeger heel goedkoop en onverstandig aangelegd, toen er enkel nog een kip en een boerenwagen gebruik van maakten. Maar sindsdien is er iets veranderd; er is nu een druk verkeer van zware wagens, er wonen veel meer mensen en de wegen zgn nog even slecht. Modderpoelen zgn het. Wat doet de gemeente voor de buitenbuurten? Helemaal niets; zg hebben geen bus dienst, geen gas, geen water, zg hebben alleen maar een heleboel schone toezeggingen. De vorige wethouder van Openbare Werken had prachtige plannen, maar deze plannen hebben zgn wethouderschap overleefd" M. J. WILBRINK: Dan liever een touw Weth. DE GROOT: ,Zijn er al jaren mee bezig

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3