Dameshoofd werd geschud als een doktersdrankje Fotografie door amateurs Eiermarkt wordt voortgezet Raad van Brummen oetent critiek op woningbouw Vrijdag 6 November 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Zutphense politierechter De Zutphense politierechter heeft weer een gehele zitting gewijd aan de kleine zonden van Apeldoorn. „Mijn knecht wilde niks", zei T., die deze functionaris een schop tegen zeker lichaamsdeel had gegeven. Vijf gulden kost dat, want het was niet zo'n harde schop. Iets dergelijks had óok S. gedaan, maar dan tegenover oen familielid. Bij een ruzie over het gebruik van een grasmaaimachino ging hij zijn schoon zuster te lijf. S. ontkende, maar hij werd toch tot f 05.— boete veroordeeld- Van B., die ongenood bij een ander was binnengedrongei}, kroeg wegens huis vredebreuk een tientje boete. H. had een van zijn kennissen beledigd cn zal f 15.boete moeten betalen. B. had tijdens een ruzie over de kinderen een compleet echtpaar geslagen. De eis van twintig gulden vond hij nogal hoog. „Een tientje per man, dat is toch niet te veel!", vond de officier, cn de rechter dacht er net zo over, zodat B. conform de eis werd veroordeeld. Reeks kleine zondaars Mej, E, had een dame bij het hoofdhaar gegrepen om vervolgens het hoofd van die dame heen en weer te schudden alsof het een dokters drankje was. Twintig gulden kost- deze gymnastiek. Hetzelfde had M. gedaan, maar hij heeft al vijf vonnis sen achter de rug. Daarom kreeg hij een week. Een andere goede klant, N., is al twaalf maal veroordeeld. Hij was nu gedagvaard wegens het stuk slaan van een gemeentelijke ruit bij de Dienst van Sociale Zaken. Het leverde hem veertien dagen gevan genisstraf op. W. heeft nog een voorwaardelijke straf van drie maanden to goed. Die zal hij nu misschien moeten uitzitten, omdat hij in de proeftijd een stuk ijzer ter waarde van drie gulden ,heeft weggenomen. Voor de diefstal kreeg hij f 15.boete, J„ uit Apel doorn, kon wel eens een recordhou der zijn. Hij fietste links door een bocht, ramde daarbij een juffrouw, en belandde vervolgens in het poli tiebureau, waar de bloedproef 2.10 pro mille aanwees. Dat komt slechts zelden voor, want 2,40 betekent be wusteloosheid. De man had die roes opgelopen in de vreugde over het weerzien van een oude kennis. Hij kreeg er drie dagen voor, want de politierechter vond het dronken be rijden van een fiets te erg voor een boete, ook al had de verdachte te voren geen reden tot klachten ge geven. Mej. B. was uit Deventer naar Apeldoorn gekomen om daar met een van haar vrouwelijke kennissen te vechten. Zij kreeg een tientje boete. Dezelfde straf kreeg mej. W. te Apeldoorn, die een andere juffrouw Voor een goede WERKER Moet U zijn bij DEKKER, BRINKLAAN 16 TELEF. 2185 g fFat is er te doen? Centraal-Theater, van 6—11 Nov., hoofdnummer „De wrede zee", 14 j 6.45 cn 9 uur; Woensdag 2.30 n.m.; Zaterdag 7 Nov. 4.30 n.m. en Zondag 8 Nov. 2.30 en 4.30 n.m,, hoofdnum mer „Korea", alle leeft. Donderdag 12 Nov., 7 en 9 uur n.m. hoofdnum mer „De ernst van Ernst", alle leeft. Minerva Theater, van 6—12 Nov. hoofdnummer „Massa-justitie". 18 j. 7 en 9 uur n.m. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2.30 n.m. Veluwe-Theater, van 6—11 Nov. hoofd, nummer „De schatgravers van het Doodskop-eiland", alle leeft., 6.30 en 8.45 n.m. Zondag 3 uur n.m. Tivoli-Theater, van 6—11 Nov. hoofd nummer „Tien van 't Vreemdelin gen-legioen", 14 j., 2.30. 6.45 en 9 uui n.m. Zondag 2 uur, 4.15, 6.45 en 9 uur n.m. „De Zilveren Walvis". Kanaal, bij Molenstraat, porcelein Han Knaap Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straitpreniking Interkerkel. Evan gelisatie-commissie. Hotel Zeelandia, elke avond Wiener Café". Zaterdag 7 Nov., Sportfondsenbad, 7.30 n.m. Schoolzwemwedstrijden. Zaterdag 7 Nov., Bordelaise, 8 uur n.m. Feestavond Wandelkring Apeldoorn. Donderdag 12 Nov. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 8 uur n.m.,Tweede lezing Adventkerk. Donderdag 19 Nov. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 8 uur n.m., Derde lezing Adventkerk. Donderdag 26 Nov. Doopsgezinde kerk, Paslaan, 8 uur n.m., Vierde lezing Adventkerk. ARNHEM. iemeenle-Museum: Tentoonstelling „Toulouse Lautrec" 15 October tol 15 November. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat in de agenda slechts die gebèurtenlssen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen, welke per advertentie in de N.A.Crl zijn aangekondigd. met oen klomp op hol hoofd had ge tikt en mej. K„ die een andere dame een boender tegen het voorhoofd had geworpen. Van H, stompte een van zijn ken nissen cn kreeg f 25.boete. Mej. V. deed in Twello hetzelfde en zal vijf gulden moeten betalen. W., die dron ken door de Schoolstraat probeerde te fietsen, zal een week moeten brommen, en B., die zijn werkgever benadeelde voor 9 hl anthraciet. gaat 14 dagen de gevangenis in. Moeder en dochter C. hadden in een mandje klinkers weggehaald. Dat kost elk f 5.—. Dezelfde boete kreeg mej. B„ die hout had weggenomen. Tenslotte verscheen nog V.. uit Zwolle, die in Vaassen na een aanrijding was door- „Opa Wey" gaat jubileren Morgen gaat over de Zaterdagse markt extra hel rood, wit cn blauw uit. Dan is er nl. een jubilaris onder de marktkooplui. Zaterdag zal het 35 jaar geleden zijn, dat de heer J. H. Wcy, meer en beter bekend nis „Opu Wey", straat- cn marktkoopman In vis op de Apel- doornse markt verscheen. De naam „Opa Wey" dankt de jubi laris van morgen aan zijn relaties met de sport. Hij is oen oud-Marathon loper en heeft er al heel wat kilo meters opzitten. Zijn trofeeënkast thuis getuigt van zijn succes, ook op dit ter- 't Zal er druk worden op de markt morgen, want natuurlijk komen de klanten en anderen „Opa Wey" geluk wensen. gereden, het slachtoffer met een hersenschudding achterlatend. ,,Weg- pi.raat", zei do politierechter, toen hij hem f 75.boete oplegde. Lezing voor leden van „De Veluwe" Voor de Amateur Fotografen Ver eniging „De Veluwe" hield dr J. J. M. van Santen, de voorzitter van de A. F. V., in hotel Van Steeden een In teressante causerie over de reportage door amateurfotografen. Reportage is hel vastleggen van niet iedere dag voorkomende gebeurtenis sen. Spreker leidde de historie van het reportagewerk in met een aantal ge projecteerde dias, reproducties van zeer oude draguerreotypieën, uit de kindertijd der fotografie. De fotogra fische reportage van bijv. de Krim- oorlog, de slag bij Sebastopol, alsmede de eerste luchtfoto van Nadar, welke tijdens een ballonvaart boven Parijs werd gemaakt en die een redelijk suc ces bleek. Een der Amerikaanse foto grafen in de Krim, die zijn vermogen van 15000 dollar in zijn apparatuur had gestoken, reisde langs het front met een van rode ruitjes voorziene auto, waarin hij de platen „goot", alvorens zich mot zijn camera in het gevaar te begeven. Het is frappant hoe goed de resultaten in die lijd reeds waren, met een belichtingstijd van soms vele mi nuten, gedurende welke tijd het vuren even gestaakt moest worden. Dr Van Santen besprak uitvoerig de reportage van de amateur in onze tijd. Spr. maakte duidelijk, dat ook het fotograferen van gezinsleden een zeer nuttige en ook plezierige reportage kan zijn. Uiteraard heeft de kinder reportage 'buiten het gezin een gerin ge belangstelling, tenzij het universele trekjes betreft. Op voor- en nadelen van de tegenwoordig gebruikte came ra's ging spreker uitvoerig in. Het kleinbeeldformaal heeft het nadeel van de, bij vergroting, onmiddellijk storend wordende beschadigingen van De grote onbekende De belangstelling voor de gruots op gezette campagne van de Winkeliers vereniging „Het Ccn'rum" is gewekt. Van morgen af zullen velen in 't cen trum onzer gemeente al winkelend worden aangesproken door „De Grote Onbekende" en de kans lopen een cheque ter waarde van een bedrag tot f 100.tc ontvangen. Burgemeester mr A. L. des Tombe heeft in een waarderend schrijven reeds zijn instemming met deze actie betuigd. Terecht merkt onze eerste burger op, dat Apeldoorn feitelijk de aangewezen plaats is om een groot verzorgingsgebied te bestrijken. Boven dien moet het toch langzamerhand vol komen overbodig worden geacht dat inwoners onzer gemeente naar elders gaan teneinde hun inkopen te doen. Apeldoorn biedt, vooral de laatste ja ren, alles wat ook elders in het land verkrijgbaar is. Ook de heer Fortuyn Harreman, di recteur van de V.V.V. juicht de actie toe, evenals drs Lintner, secretaris van de Kamer van Koophandel. De actie duurt tot 22 November. De „Grote Onbekende" zal operen in de Aselsestraat, Brinklaan. Deventer- straat, Hoofdstraat en Korenstraat. Ruim honderd winkeliers in deze straten zijn bij de actie betrokken en geven waardebonnen uit voor elke aankoop van een gulden wordt er een verstrekt. Aan deze actie is ook een grote prijs vraag verbonden waarvoor 250 prijzen beschikbaar worden gesteld. het negatief. Een voordeel van het kleinbeeld is de grote diepte-scherpte, die overigens een behoorlijke oefening ln de belichtingstijd vergt. Voor de amateur is het geen bezwaar, vyanneer hij desnoods na twee maanden zijn film met 36 opnamen gaat ontwik kelen. De dagblad fotograaf daaren tegen, die a la minute moet werken, gebruikt nog steeds de oude, beproef de platen-camera. De meetzoekers en de afstandsmetertjes, welke vrij kost baar zijn, zijn voor de reportage-foto- grafie, waarbij het dikwijls op snel heid aankomt van weinig belang. Ook met klapeamera's kan men, evenals met de boxjes, uitstekende resultaten bereiken. Hoofdzaak is dat de optiek, dus het lenzenstelsel, aan redelijke eisen voldoet. Tenslotte kwam spreker op de posi tie van de amateurfotograaf in Ame rika, waarbij deze als zg. „free-lance reporter" goede zaken kan doen met talrijke geïllustreerde bladen. Deze betalen veel voor alles wat in de sma keloosheid vap het publiek te pas komt. Pianoconcert onder auspiciën van H.A.V. Op de eerste kamermuziekavond, welke onder auspiciën van de Vereni ging Het Apeldoorns Volksconcert zal worden gegeven, op Woensdag 11 Nov. a.s. in de Lutherse kerk, zullen optre den Thomas Magyar (viool) en Willem Hielkema (piano). Voor. de pauze spelen zij sonaten van Tartini, Bach en Beethoven en na de pauze werken van Bloch, Sainl- Saëns en Ravel. Thomas Magyar. Hongaar van ge boorte, woont reeds vele jaren in Hol land. Hij won verschillende internati onale prijzen en maakte o.a. een lange tournee door Indonesië. Thomas Magyar concerteert regelmatig in W.-Europa met alle bekende orkesten alsmede voor de radio. Mij maakt gramophoonopnamen voor Philips, on langs bijv. te Wenen, in samenwer- A.V.R.O.-shoii' in Ti volt Dwaas, kluchtig en charmant Tivuli was Donderdagavond een huis vol vro.lükc dwaasheid. Roland Wag- ler en Gerard Lcbon presenteerden met een bont en uitgelaten gezelschap de AVRO-revue „Dubbel op" en heb ben de meer dan stampvolle zaal doen lachen zoals menigeen waarschijnlijk zelden gelachen heeft, "t Was inder daad dubbel op, ook met de kaartver koop, zodat liccl veel bezoekers niet verder konden komen dan de hall. Zij mogen vanavond voor gereduceerde prijs en op (rcls)kostcn van de AVRO hetzelfde programma in Zulphen gaan zien. Roland Wagler organiseerde een joyeuze entree, met onbetaalbaar ko mische mimiek en grappige teke ningetjes, maar daarna zakte het peil. Dick Harris, aangekondigd als de on volprezen jongleur, was allerminst in topvorm en Joop de Knegt, met een daverend applaus begroet, liet zijn be kend geworden „songs" horen met merkbaar gebrek aan maatgevoel. De Wama's, droog-komicken van de beste soort en Ans Heidendaal, char mant en talentvol zangeresje, lieten het kwik weer stijgen, waarna Tobi Rix het programma weer een geheel andere sfeer bezorgde mot zijn rari teiten-orkest. De ster van de avond was onge twijfeld Sid Hamilton met zijn Ham mondorgel. Helaas hebben wij hem na de pauze niet weer terug gezien. Het tweede deel van de avond voor namelijk verzorgd door Die Tlroler Holzhacker Bub'n" o. 1. v. Gerard Lebon, bevredigde het meest. Het or kest maakte gebruik van prachtige decors, de meisjes waren charmant, de muziek, vooral de klarinetten en de posthoorn van Juultjo Cambré, had voor „Holzhacker bub'n" niet beter kunnen zijn en de zingende zusjes Edel en Weis (Wama's) waren zo aan stekelijk in hun „scheppingen", dat de zaal af en toe daverde van gelach en voetgotrappel. Het slot was geheel in de stijl van de avond. Drie dames uit de zaal diri geerden het orkest zij kregen er aardige prijzen voor en een van hen zó dwaas komiek, dat Gerard Lebon verklaarde: „Ik ben al heel lang bij 't muziekbedrijf, maar zo iels heb ik van mijn leven nog niet meege maakt" Gelderse Blindenvereniging. De te Arnhem gevestigde Gelderse Blindenvereniging geeft Dinsdag 17 November in het Gebouw Zuid-Oost cn Dinsdag 24 November in de Borde- Laise een propaganda-avond, waar door de toneelvereniging G.E.T.A., te Arnhem, zal worden opgevoerd hel toneelstuk „Het verleden sterft niet", door E. J. M. Terlinga. Voorts verleent de Apeldoornse familieband A. F. C. beide avonden belangeloos medewerking. De heer R. Koops, voorzitter van de Gelderse Blindenvereniging. zal 't woord Opnieuw processen in Oost-Du tsland BERLIJN. De Westduilse radio meldt, dat zeven Oost-Duitsers door een Russische militaire rechtbank te Chemnitz tot gevangonisstrafen van 12 tot 15 jaar mot dwangarbeid zijn ver oordeeld wegens verzet logen de bozet- lingsslrijdkraehtcn. Zijn zijn naar de Sovjet-Unie gevoerd. Twee van de zeven zijn nog geen 19 jaar oud, aldus de radio. Een van hen is volgens de N.W.D.R. een meisje. king met hel Weens Symphonic Or kest, het vioolconcert van Khascha- tourian, een van de vele moderne concerten van zijn uitgebreid reper toire. Willem Hielkema, een van de voor aanstaande jongere Nederlandse pia nisten ,trad reeds met alle bekende orkesten hier op, evenals voor de radio. Hij speelt zeer veel jeugdcon- certen, waarbij hij de jeugd bijzonder weet te boeien door zijn uitleg eri spel. Hij zal dit jaar, tezamen met de grote Franse cellist Tortelier een langere tournee door Italië en Duitsland on dernemen. Klachten en verzoeken kunnen bij de Marktcommissie worden ingediend Het aanvankelijk succes van de Apeldoornse Eiermarkt is onweerleg baar. De aanvoer overtrof Maandag jl. verre de verwachtingen en de belang stelling van handelaren en anderen bij de markt betrokken, was eveneens zeer groot. Teneinde de markt een nog hechtere grondslag te geven, zullen er enige maatregelen genomen moeten worden. In verband hiermede is er door de Marktcommissie een bespreking gehou den met handelaren en aanvoerders van eieren. Hierbij was ook tegen woordig de heer P. Wijk, pluimvee- consulent voor Gelderland. Het doel van deze bespreking was o.a., de wensen en klachten van han delaren en aanvoerders van eieren in ontvangst te nemen en met een en ander in de toekomst rekening te houden. Door een tiental handelaren werd ruimte aangevraagd voor verpakking der gekochte eieren en opslag van verpakkingsmateriaal. Bij de bespre king bleek, dat de handelaren zeer te vreden waren over het aangevoerde product. De Marktcommissie heeft verschil lende maatregelen genomen teneinde een nog grotere aanvoer van eieren behoorlijk te kunnen opvangen. Die maatregelen zullen Maandag a.s, reeds merkbaar zijn. Voor klachten of wensen, welke de eiermarkt betroffen, kunnen belang hebbenden zich voorts bij de Markt commissie vervoegen. Deze houdt voorlopig iedere Maandag om U uur na afloop yan de markt zitting in de Korenbeurs. Verlaging van vermakelijkheidsbelasting De Raad van Brummen heeft felle critiek geleverd op het beleid van het vorige college van B. en W. betreffende de bouw cn afwerking van een aantal woningen aan de Merel- en Nachtegaalstraat, zulks op grond van. een rapport dat uitgebracht was door de gemeente-architect. Vooral de heer Wissink (P. v. d. A.) vond in de kw.estie aanleiding tot het uiten van krasse beschuldi gingen. Voor zover mogelijk zal een en ander hersteld worden. B. cn W. deelden voorts mede. dat zij binnenkort een voorstel zullen indienen betreffende liet vraagstuk dor sportbeoefening en oen voorstel lot verlaging der vermakelijk heidsbelasting. De algemene begraafplaats le Brum men zal ovor enige tijd uitgebreid worden. De Raad besloot in verband daarmee lot aankoop van 810 m" grond. Er bestaan tevens plannen voor de bouw van een aula. De heer Klomp (P. v. d. A.) drong aan op spoedige indeling en beplan ting van het nieuwe gedeelte, opdat ai', enigszins begroeid zal zijn als het in gebruik wordt genomen. Voor riolering en verharding van de Jan Mankesstraat te Eerbeek voteerde de Raad resp. f 22.500.— en f 16.500.—. Met 8 tegen 6 stemmen werd be sloten niet toe te treden tot de Ge meenschappelijke Regeling Ziektekos tenverzekering. Tegen stemde de ge hele P. v. d. A.-fractie en wethouder Tabor. De heer F. I-I. Mcnsink werd be noemd tot marktmeester. Voor aan schaffing van meubilair in de nieuwe EERBEEK Eerbeek ia het teken van veilig verkeer Eerbeek heeft Woensdag in het teken van Veilig Verkeer geslaan. Voor de ingangen van de plaats waven spandoeken opgehangen, voor vele ramen en in diverse lokaliteiten hin gen affiches, een luidsprekerwagen van het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht reed de gehele dag door de straten om weggebruikers op even tuele fouten te wijzen, 's middags was er in Hotel Nijk een filmvoorstelling voor de jeugd en 's avonds Werd een bijeenkomst voor groteren gehouden, met als resultaat dat er zich niet minder dan honderd en vijftig perso nen opgaven als lid van de nieuw op te richten afdeling van Veilig Ver keer. De heer D. F. A. v. d. Berg, com mandant van de vevkeersgroep der Rijkspolitie te Apeldoorn, die uitge nodigd was om in de avondbijeen komst te spreken, vertelde ons: „hel was weer allemaal echt Eerbeeks: leuk en gezellig en uitstekend georga niseerd". De „Eendracht" musiceerde 's avonds evenals de Knollenplukkers (in de pauze), de film „Kijk uit!" wevd gedraaid, „Twee jongens in een auto", een aai dig filmpje uit Nieuw- Zeelancl en de heer v. d, Berg hield een instructieve toespraak. Een zelfde bijeenkomst is Dinsdag in Vorüen geweest, waar zich 126 nieuwe leden opgaven. TEUGE B.O.L.H.-afdeling opgericht In Teugc is men deze week gekomen lot oprichting van een afdeling van de bond van oud-leerlingen van land- bouwhuishoudscholen (B.O.L.H.). Het initiatief daartoe was uitgegaan van de afdeling Teuge van de B.O.G. (Bond oud-leerlingen landbouwscho len). Deze schreef een vergadering uit die geleid werd door de heer W. Drost, voorzitter van de afdeling. De heer J. Lughlmeijer uit Voorst ver telde van het ontstaan van de B. O. L. EI. nu een kwarteeuw geleden en over het doel en de werkzaamheden van de B-O,L.H. Het resultaat van de bijeenkomst was dat zich dertien meisjes als lid opgaven. De dames M. Wiltink, B. Scholten, A. Veldhuis, T. Ilbrink en E. de Kroese vormden een voorlopig be stuur. Op 21 November zal voor de nieuwe afdeling het hoofdbestuurslid mej. R. Beker komen spreken. Vijf doden bij, botsingen in Walterboro WALTERBORO. Vijf personen, on der wie twee kinderen, zijn om het leven gekomen bij een kettingbotsing, welke zich bij Walterboro in de Amerikaanse staat Zuid-Carolina heeft voorgedaan. Vele personen werden gewond. Twee auto's kwamen met elkaar in botsing en daarop kwamen nog tien andere voertuigen, waaronder een tankauto en een bus, op de wrakstukken of langs de weg terecht. Er ontstonden hevig rokende branden. school tc Brummen verleende de Raad een crcdict van 21.000 gulden. 'De U.L.O.-school zelf kost f 182.000,-. De Raad stond verder een crediet toe van f 3500.voor verlichting in de secretarie. Toegestaan werd ook dat de winkels - in de St.-Nicolaasweek, behalve op 5 December, open zijn tot 21 uur. De Christelijke school te Eer beek zal worden uitgebreid met twee lokalen. Mej. H. A. de Wit, onder wijzeres te Leuvenheim, werd wegens benoeming te Leiden, eervol ontslag verleend.. VAASSEN Inbreker op pad In de nacht van Woensdag op Don derdag is ingebroken in do woning van de familie Sch. aan de Deventerweg. Er wordt een kistje met ongeveer f 60.— vermist en een portemonnaie met inhoud. Het voetbalyrogramma. Vios 'gaat'Zaterdagmiddag op bezoek bij de reserves van Columbia. Gezien het zeer wisselvallige spel, dat de zwarl-witten de laatste weken laten zien, wagen wij ons niet aan een voor spelling. Ditzelfde moeten wij ook zeggen over de uitslag van W.S.V.—Vaassen. Weliswaar staan onze plaatsgenoten enige plaatsen hoger op de ranglijst', doch wij geloven niet dat dit a.s. Zon dag van veel invloed zal zijn. Albatros IV achten wij Zondag ech ter niet in staat om K.C.V.O. op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. EDE Nieuwe werkplaats voor minder-validen Er wordt in Ede hard gewerkt aan de bouw van de nieuwe werkplaats voor minder-validen, die door de Stichting Arbeidszorg aan de Zando- rijweg in Zuid wordt gebouwd. Burge meester H. M. Oldenhof zal komende Dinsdag, 's middags om drie uur, de „eerste steen" meisolen. ryonda^scliensten f j in de omgeving BEEKBERGEN. In geval vail nood kan gewaarschuwd worden dr D. Pont. tel. 221 en dr G. A. Albers. tel. 395 (b.g.g.h. dr Soeters ie Hoen- derloo, tel. K 6768280). HOENDERLOO. In geval van nood kan gewaarschuwd worden dr R, A. Soeters, tel. 280 (b.g.g.h, dr Albers- te Beekbergen, tel. K 6766— 395). EERBEEK. In Eerbeek wordt do Zondagsdienst waargenomen door dr R. G. Veenenbos, tel. 213. Vorder zijn bereikbaar dr Westers le Brummen, tel. 223 en (b.g.g.h; dr Hage te Steen deren, tel, K 6755366). GARD EREN. In Gard eren wordt de medische dienst waargenomen door dr L. E. van Hoorn tc Garderen, tel. 274 en zr C. van Westrenen te Uddel, tel. 287. UDDEL. Als in Garderen. ELSPEET. Als in Garderen, KOOTWIJK. In Kootwijk kunnen gewaarschuwd worden dr Van I-Ioorn te Garderen (zie boven) en dr Jesse te Kootwijkerbroek, tel. no. 1. Zr Ver meulen le Kootwijkerbroek lel. no. 4, Is eveneens bereikbaar. WAT ZEGT Roeit uutdïi Enk? „Monden open; dijkei dicht."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2