2um m VEILT Commmiisten-„koninpf' geniet vacantie MAURICE THOREZ MET GEVOLG AAN DE RIVIERA vergeten Vin Evenaar tot Pool Roessler tot 1 jaar veroordeeld Bolle-T ongersdei zonder stieren Haagse ministersconferentie kan zeer vruchtbaar worden DRIE DRINKEBROERS LIETEN VRIEND VERDRINKEN Vonnis: ieder boete van 75 gulden Vliegenplaag in Engeland Nieuwe brochures N.V. Java Sumatra-Hande'maatschappij 4 TROUW VRIJDAG 6 NOVEMBER 1953 Maurice Thorez, de 53-jarige leider der Franse communisten, is met vacantie en bevindt zich in een zorgvuldig bewaakte villa in de buurt van Cannes. Ongeveer een week geleden is hij daar ,.met zijn gevolg" aange komen. Het gezelschap arriveerde in twee grote zwarte Delahaye's, een stationcar en twee kleinere auto's. De villa in de buurt van het kleine bergdorpje Rougins is prachtig gele gen op een rots. Het huis is omringd door dennen en in de tuin is een zwembad. Thorez heeft al zijn bedienden, be halve de tuinlieden, meegebracht uit Parijs. Als achteloze vreemdelingen patrouilleren dag en nacht de leden van zyn lijfwacht om het huis. Over dag stuit een bezoeker, die de oprij laan naar de villa betreedt, om de "20 meter op een man, die rondkuiert, tegen een boom geleund staat of juist bezig is een sigaret op te steken. Bovendien wordt het huis zelf apart bewaakt. Om de twee uur wordt de wacht afgelost, 's Nachts wordt de wacht verdubbeld. Zoeklichten flit sen voortdurend san en u;t om even tuele ongenode gasten, - die van de duisternis gebruik willen maken, te weren. In de villa bevinden zich en kele politiehonden om de veiligheid van de communistenleider te verze keren. Tot nu toe heeft Thorez slechts een maal zijn vacantieverblijf verlaten. Hij zat diep weggedoken in de weel derige kussens van zijn Delahaye Sedan, versoholen in zijn reusachtige bontkraag en met een pet diep over zijn ogen getrokken. Lectuur voor Oekraïnse ontheemden Het Nederlands Comité „Licht in t Oosten" (voorz. D. G. J. Baron van Heemstra, Amsterdam; secr. ds. F. Dresselhuis, Roermond) deelt ons mee, dat het denkt over te gaan tot het laten drukken van christelijke lectuur voor ontheemden van Oekrainse natio naliteit. Naast Russen en Polen bevinden er zich ook duizenden Oekraïnse D.P.'s in de landen van West-Europa en in andere werelddelen. Voor hen werd het bekende tractaat van prof. W. Marzinkowsky „Ver geving" uit hei Russisch in 't Oekraïns overgezet. De bedoeling is, dat het zo spoedig mogelijk in Nederland zal worden gedrukt, om in samenwerking met de Duitse Zendir.gsbond „Licht im Osten" over heel de wereld verspreid te worden. Hot. comité kan hiertoe echter eerst besluiten, wanneer de voorafgaande order 3.000 ex. van de Verklaring van het Johannesevangelie, in de Russische taal, is betaald Een derde gedeelte van het bedrag, ongeveer ƒ800, ontbreekt nog. Wie bij deze lectuurverspreiding helpen wil, zer.de een bijdrage aan ds. M. F. Dekkers, penn. „Licht in 't Oos ten" te Oude Pekela (Gr.), giro 166821. A David ben Goerion, de 67-jarige premier van Israël, is van plan een jaar of twee schapen te gaan hoeden in de ruige heuvels van de Negeb. Hij heeft de Israëliërs zes jaar geleid en lijdt nu aan geestelijke vermoeidheid. De eerste leider van het nieuwe Israël is dus geen figuur als de eerste leider van het oude Israël, Mozes, die eerst schaapherder geweest was en op zijn 80ste jaar de leiding aanvaardde. A Het Amerikaanse Bijbelgenoot schap heeft president Eisenhower een verzameling bijbels in 78 talen ten geschenke gegeven. De president zal elke gast van het Witte Huis een bijbel in zyn eigen taal kunnen geven. A De Amerikaanse staatsman Ber nard Baruch verscheen als getuige voor een Congrescommissie, welke een onderzoek instelde naar de verkoop van strategische materialen naar het buitenland. Op zijn vraag aan de leden van de commissie om nu eens een strikt niet-strategisch artikel te noe men, kwam na diep nadenken slechts één antwoord: klapkauwgom. v Staatsman Wordt schaapherder _y a De twee gevaarlijkste opvolgers van de Siciliaanse bandietenkoning Salvatore Giuliano hebben zich on schadelijk gemaakt. Lino Pastore en Gaetano Calcagno, die een reeks moor den op hun geweten hebben, hebben zich na een geheim onderhoud met eén vertegenwoordiger van de justitie ter beschikking van de autoriteiten ge steld. a Prins Rainier in van Monaco, die de Monagasken tot wanhoop heeft ge bracht door vrijgezel te blijven, zal op 19 November, op de vierde verjaardag van zijn troonsbestijging, zijn verlo ving bekendmaken. Zo willen geruch ten aan de Franse Rivièra. Rainier is de laatste stamhouder. a Slot Plassenburg bij Kulmbach, een der Renaissance-burchten van West-Duitsland, is gerestaureerd en opengesteld voor het publiek. Verza melaars uit alle landen hebben gehol pen om het museum viam tinnen figuurtjes weer in te richten. a De gerestaureerde Marienkirche te Lübeck krijgt een nieuw orgel, het derde van de vermaarde kerk. Het eerste werd haar in 1377 geschonken en het tweede werd gebouwd in de 16e eeuw. a Pedro Ramirez Olastegui te Tarra gona in Spanje heeft een verzameling sigarenpeukjes van beroemde mannen, die hem 9500 gulden heeft gekost. Het duurste exemplaar is een peuk van Faroek, waarvoor hij 45 gulden in Rome heeft betaald. Zijn liefste wens is een peuk van Churchill te bemach tigen. Rudolf Roessler en dr. Xaver Schnieper, de twee beklaagden in het geruchtmakende splonnageproces te Luzern, dat drie dagen geduurd heeft, zijn gisteren veroordeeld wegens spionnage ten gunste van Tsjechoslo- wakjje en ten nadele van Westelijke mogendheden. Roessler heeft een jaar gekregen met aftrek van voorarrest en Schnie per negen maanden eveneens met af trek. Schnieper moet nog een maand uitzitten en Roessler vier maanden. De rechtbank is niet Ingegaan op de eis, Roessler voor de duur van vijf jaar te verbannen, en wel omdat hij zich tijdens de oorlog voor Zwitser land zeer verdienstelijk heeft ge maakt en omdat hij als statenloze door verbanning in grote moeilijk heden zou geraken. De rechtbank ging ook niet in op de eis hun verdiensten (40.000 gulden) verbeurd te verkla ren. Congres te Brussel van leraren moderne talen Het congres van leraren in de mo derne talen der Beneluxlanden, dat onder auspiciën van de „Wereldbroe- dersehap" te Brussel is gehouden en waaraan ook afgevaardigden uit' En geland, Duitsland, Frankrijk. Italië, Zwitserland en Canada, alsmede ver tegenwoordigers van de UNESCO deel namen, heeft na afloop in een rapport een aantal wensen en aanbevelingen uitgesproken. De vorming van leraren, aldus het rapport, 'zou zich niet moeten beper ken tot alleen maar taalkundige en letterkundige studies, doch zou zoda nig verdiept behoren te worden, dat hierbij ook het essentiële van de cul tuur van het desbetreffende land, zijn geschiedenis, folklore, aardrijkskunde, alsmede godsdienstige en wijsgerige opinies, worden betrokken. Hiertoe is het naar het oordeel van het congres gewenst, dat de regeringen toekom stige leraren de studie zoveel moge lijk vergemakkelijken in het land, waarvan zij de taal zullen onderwij zen. In het bijzonder zou moeten wor den bereikt, dat de negeringen zo al niet kosteloos reizen, dan toch in ieder geval vervoer tegen een grote reductie toestaan aan leraren, die hun taal in het buitenland doceren. Zo mogelijk zal bij het behandelen van bloemlezingen in een vreemde taal van gramofoonplaten gebruik ge maakt moeten worden. Films zijn naar de mening van het congres bij uitstek geschikt om de leerlingen begrip bij te brengen over het culturele leven in andere landen. Het congres stond onder voorzitter schap van de directeur-generaal van openbaar onderwijs der stad Brussel, D. Tits. Voordrachten werden o.a. ge houden door Louis Landré, hoogleraar aan de Sorbonne, prof. Bohlen. direc teur van het Landesinstitut für neue Sorachen, Felix Walter van UNESCO, en oud-minister Julius Technische storing bij het C.S. te Amsterdam Tengevolge van een technische sto ring in het beveiligingssysteem nabij de splitsing van de spoorbaan uit Am sterdam in de richting Haarlem en Zaandam, heeft het treinverkeer in bei de richtingen gisterochtend omstreeks zes uur vertraging ondervonden. De treinen moesten met de nodige voor zichtigheid langs het traject worden geleid, waardoor ongeveer 10 15 mi nuten vertraging op de dienstregeling ontstond. Hoewel de storing even na acht uur was verholpen, heeft de ver traging nog enige tijd nagewerkt, zeer tot ongenoegen van de talrijke reizi gers, die op deze spitsuren van de trein gebruik maken. (Van onze correspondent) Hoewel Bolle-Tongersdei in het Ne derlands vertaald Stierendonderdag is, werd niet een stier maar een koe door burgemeester J. G. S. Bruinsma de erekrans om de nek gelegd op de traditionele boerendag, welke Donder dag te Bolsward werd gehouden. Bolle- Tongersdei Is een in ere herstelde tra ditie, want reeds in het ver verleden togen boeren en boeTinnen naar deze Novembermarkt. Het was vooral een markt van slachtvee en de stieren wa ren toen nog niet zo duur als tegen woordig. Thans worden zij in ieder geval niet meer geslacht en het waren dus hoofdzakelijk koeien die op deze stlerenmarkt op het Bolswarder marktplein stonden. Maar overigens was alles naar het oude. Niet in de laatste plaats de gezellige sfeer in de met vlaggen getooide straten; klanken van een carillon en geur van oliebol len bevorderden de goede stemming en de boerinnen konden op de kraam pjesmarkt te kust en te keur gaan. Bo vendien was voor hen des middags nog een speciale bijeenkomst waar zij ken nis konden nemen van de nieuwste snufjes op huishoudelijk gebied. De standwerkers sloofden zich uit want elk jaar wordt door hen in spreekvaardigheid gewedijverd om de wisselbeker. Dit jaar was er zelfs een geheel nieuwe beker, want de vorige is sinds de prijswinnaar van 1952 er mee afreisde nooit meer boven water gekomen. De heer S. Levie uit Amster dam, die citroenpersen verkocht, was voor dit jaaT de winnaar en de heer H. Jurna uit Hilversum kreeg de prijs voor de mooist verzorgde kraam. KNUPPEL IN W EENSE HOENDERHOK? Dr. Gruber publiceert memoires Een aantal Oostenrijkse bladen acht het niet uitgesloten, dat publicatie van de politieke mémoires van de minister van Buitenlandse Zaken, Karl Gruber, ernstige politieke gevolgen zal heb ben. De minister geeft in zijn mémoires, waarvan het eerste deel Dinsdag in het partijloze blad „Die Presse" is verschenen, een overzicht van zijn er varingen als minister van Buiten landse Zaken sinds 1945. In het eerste deel beschrijft hij onderhandelingen tussen ex-kanselier Figl en communistische leiders in het voorjaar van 1947, welke Gruber, naar hij zelf verklaart, heeft getorpedeerd. MINISTER BEIJEN VERKLAART: De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen, heeft Woensdagmid dag op de algemene vergadering van de Nederlandse Raad der Europese Beweging een overzicht gegeven van de ontwikkelingsgeschiedenis der plannen voor een Europese politieke gemeenschap. De minister wees er op, dat de integratie van Europa als één geheel moet worden gezien, waarbij alleen de mogelijkheid is opengehouden voor bijzondere maatregelen in bepaalde sectoren van de economie ter onder vanging van moeilijkheden, die zich in zo'n sector zouden kunnen voordoen. De Nederlandse regering maakte zich er bezorgd over, dat men, als men zou doorgaan met per sector te integreren, wel eens per sector protectionistisch zou kunnen worden. De regering heeft dit standpunt sedert het begin van dit jaar stap voor stap gepreciseerd, met de bedoeling te dien aanzien een Europese „communis opinio" te kwe ken. In ontwerp-statuut van 9 Maart zijn de economische paragrafen opge nomen, die thans de basis voor de intra-Europese discussies vormen. Minister Beyen zeide, dat wij na de conferentie der plaatsvervangers Rome, de vorige maand, beter weten waar we aan toe zijn. Juist omdat men nu over de te Rome op schrift gestelde gegevens beschikt, kan de aanstaande Haagse conferentie der zes ministers zeer vruchtbaar worden, aldus mr. Beyen. De minister sprak als zijn oordeel uit, dat de institutionele problemen betreffende de Europese politieke ge meenschap zeker zullen worden op gelost. Men denkt wel eens, zo zei hij, dat de Nederlandse regering in deze zaken eerst en vooral aan de econo mische kant denkt, maar dat is juist. Zij wenst in de eerste plaats een verenigd Europa met een bovennatio naal gezag. Bij de beantwoording van het grote aantal vragen zei de minister, er var overtuigd te zijn, dat de verwezenlij king van de gemeenschappelijke Euro pese markt heel wat minder moeilijk zal zijn dan velen zich dit op bet ogen blik voorstellen. De vergadering, die In de Rolzaal van het Binnenhof werd gehouden, hield zich daarna bezig met een be spreking van de resoluties, aangeno men door het Europese congres, da begin October in Den Haag heeft plaats gehad. Een voorstel van het uitvoerend comité om de structuur van de Euro pese beweging in ons land te reorga- (Van onze correspondent) Woensdagmiddag speelde zich voor de kantonrechter te Hoorn het slot af van het middernachtelijk drama, dat op 13 September jl. plaats had te Enk huizen. In een café waren tot sluitings tijd aanwezig geweest P. A., D. S„ J. M., D. Duin en het latere slachtoffer J. de Vries. Ze zouden samen nog een bezoek gaan brengen aan de woning van Duin aan de Z. Boerenvaart. De Vries, die beschonken was, werd aan weerskan ten gesteund door Duin en A„ een eindje achter hen aan kwamen S. en M., van wie de laatste de fles citroen jenever onder zijn hoede had, die bij Duin nog zou worden geconsumeerd. Op een gegeven ogenblik rukte de Vries zich los, liep naar de kant van de Prinsengracht en viel over de leu ning in het water. Alleen Duin stelde een poging in het werk om de drenkeling te redden. Hij riep de anderen toe hem te helpen, alles echter zonder succes. A., S. en M. waren, zo vertelden ze voor de kantonrechter, zo verbouwereerd geweest, dat ze er geen ogenblik aar hadden gedacht, dat er een brands:of- fenhandel vlak tegenover was, waar ladders te krijgen waren, dat een 50 meters verder schuiten lagen, dat in de onmiddellijke nabijheid een dokter woonde, dat ze naar de politie hadden kunnen lopen of zelfs alleen maar om hulp hadden kunnen roepen; Ze deden niets en toen ze even later van Duin hoorden, dat die de drenkeling even vast had gehad, maar dat hij hem los had moeten laten, hebben ze nog een tijdlang op straat staan lamenteren en huilen, waarna ze afdropen naar de woning van Duin. Twee van de verdachten waren de volgende dag als supporter met hun voetbalvereniging meegegaan. Duin, die een poging tot redding had gedaan, was alleen gedagvaard als ge tuige. Als verdacht stonden terecht A. S. en M. De ambtenaar noemde hun houding lamlendig en eiste tegen ieder van het drietal drie weken hechtenis De verdachten, alle drie ongehuwd, vroegen of de zaak niet afgedaan kon worden met een boete. Ze vonden een gereed oor bij de kantonrechter, die o.a. overwoog, dat er sprake was ge weest van een „door de drank ver traagd reactievermogen". Hij veroor deelde elk tot f75.boete, plus een maand voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. niseren, werd door de vergadering aangenomen. In plaats van de vereni- gingsvorm is de vorm van een stich ting gekozen, daar deze geschikter werd geacht voor de federatief opge bouwde Europese beweging. Nobelprijswinnaar prof. Hermann Stau- dinger, de man der grote moleculen, die zich door zijn onderzoekingen, wel ke eens door een zijner collega's be stempeld werden als „dwaas gedoe", de naam verwierf van de geestelijke „vader van de nylon". Politie waarschuwt tegen colporteurs De commissaris van politie, chef de centrale recherche te Rotterdam, waarschuwt tegen een aantal mannen en vrouwen, de laatsten soms gekleed in verpleegsterscostuum, die in vele plaatsen colporteren met een tweetal blaadjes van godsdienstige strekking, genaamd „Bazuine Zions" en „Jeugd- bazuin". Ook worden wel vrije giften gevraagd. De indruk wordt bij het pu bliek gewekt, aldus de waarschuwing, dat de opbrengst ten goede zou komen aan de uitzending van de jeugd naar buiten of ander werk onder de. jeugd, zoals bona fide instellingen beogen. Gebleken is, dat het niet verantwoord is, om gelden aan deze lieden af te staan ten gunste van het voorgewende doel, aangezien geen zekerheid 'bestaat dat de gelden hiervoor worden be steed. Evenzeer wordt in overweging gegeven om geen kinderen aan hen toe te vertrouwen. De Zuidengelse stranden hebben te lijden onder een vliegenplaag. In de laatste drie maanden zagen hele strand- gedeelten letterlijk zwart van deze in secten. De plaatselijke autoriteiten hebben besloten de regering om hulp te ver zoeken ter bestrijding van deze plaag. Volgens insect enkundigen van het Britse museum zijn het twee soorten van de z.g. „coelopia-vlieg", die niet gemakkelijk door bespuiting met in- sectenipoeder vernietigd kunnen wor den en ook goed koude kunnen door staan. Wel heeft men reeds tonnen zeewier, waarop de insecten zich ver menigvuldigen, van de stranden opge ruimd. Britse luchtlijn op België via Ypenburg? (Van een onzer verslaggevers) De East English Flying Service, een Engelse luchtvaartmaatschappij, is voornemens een nieuwe luchtlijn te openen tussen Engeland en België. Het is de bedoeling van deze maatschappij het vliegveld Ypenburg als tussenha ven in te schakelen. Indien de rege ring hiertoe vergunning geeft zal Ypenburg eerst in de loop van het vol gend jaar in de nieuwe luchtlijn kun nen worden opgenomen. Het wachten is namelijk op de voltooiing van de nieuwe startbaan, die daar nu in aan leg is. 9 Gisteravond is het treinverkeer tusssen Rotterdam en Gouda weer ge heel normaal geworden. Zowel de pen deldiensten als de autobusdiensten zijn opgeheven. FRANSE BOEREN KOPEN EEN WEEK LANG NIET De Franse nationale boeren bond heeft Woensdagavond aan gekondigd, dat de boeren van 12 tot 19 November een „koop staking" zullen organiseren. Er zal gepost worden om er voor te zorgen, dat boeren in die week niets kopen. De boerenbond deelde bovendien mede, dat hij krachtiger pogingen in het werk zal stellen om vee direct aan de kleinhandel te verkopen, zulks bij wijze van protest tegen een van de voornaamste grieven van de boe ren: de grote marge tussen de prijzen, die betaald worden voor levend en die, welke in de slagerswinkels be rekend worden. De boerenbond heeft verklaard, dat hij zal afwachten hoe de situatie zien ontwikkelt, alvorens tot nog an dere maatregelen over te gaan. In „Ons Platteland", het orgaan van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, hebben een aantal puntige artikeltje» gestaan over de Chr. Sociale Confe rentie. die nu juist een jaar geleden te Utrecht werd gehouden. Deze artikeltjes, geschreven door de heer Y. K. Tamminga te Leeuwarden, zijn gebundeld en door de CBTB in brochurevorm uitgegeven. Ifet zijn persoonlijke indrukken van iemand die de vergadering van de eerste Sectie bijwoonde. (De betekenis van de Bij- ieise boodschap voor het sociale ?even). De schrijver heeft de kern van do discussies steeds goed geraakt en is al schrijvende weer aan het debatte ren geraakt met wat bepaalde door- braakfiguren als ds. Buskes en de heer J. G. v. d. Ploeg elders over de con ferentie hebben geschreven. Zodoende is het een zeer lezenswaardige bro chure geworden die men voor een klein bedrag bij de CBTB (Raamweg 28 te Den Haag) kan bestellen. Een tweede brochure die dezer da gen verschenen is van de hand van de heer C. J. van Mastrigt, secretaris het CNV, die enkele maanden gele den voor de zomerconferentie van c?e Chr. Hist. Unie gesproken heeft over ..De Oude-dagsvoorziening in Neder land". Een actueel onderwerp waar van de heer Van Mastrigt door specia le studie bijzonder goed op de hoogte is. Voor een Daar kwartjes is deze bro chure verkrijgbaar bii het bureau der Chr. Hist. Unie (Prinsengracht 40 te 's-Gravenh-age). RADIO-AGENDA Zaterdag 7 November Hilversum 1 402 m. 746 kc/i. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nwi. ea weerber. 8 15 Gram. 9.00 V. d. hmavr. 9.33 Waterst. 9.40 Pianorec. 11.30 V. d. rieken. 12.03 Gram. (12.3012.33 Land- en tuinb.- meded). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. 13.20 Amus.muz. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Vrouwenkoor. 15.00 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.40 Fan- fare-ork. 16.00 Gram, 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 V. d. jeugd. 18.00 V. d. jeugd. 18.15 Journal, weekoverz. 18 23 Juichte muz. 18.45 Bultenl. corresp. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Parlements- overz. 19.30 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act. 22.00 Licht progr. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Kamerork. Hilversum II 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gymn. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10,20 V. d. arb. In de continubedr. 11.35 Sopr. en plano. 12.00 Or gel en zang. 12.33 Gram, 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Roemeen» ork. 14.00 Ork.conc. 14.30 Fries progc. 1455 Volks dansen. 15.30 „Van de wieg tot het graf', caus. 16.10 Muz, caus. (met ïllustr.) 16.25 Omr.ork. 17.00 Radioweekjoum. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. en comm. 18 20 Lichte muz. 18.40 Regeringsuitz.: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 ..De Remonstrantse Gemeente te Friedrichstadt". 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge- vr. progr. 22.00 Social, comm. 22,15 Franse muz. „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Ondergetekende bericht, dat bijzonderheden betref fende een aanbod aan houders van aandelen en op- richtersbewijzen in de zijn vermeld in een bericht, met bijbehorend aanmel dingsformulier, waarvan exemplaren bij ondergete kende. alsmede by de Nederlandsche Handel-Maat- schappij, N.V. en de Rotterdamsche Bank N.V. te Am sterdam verkrijgbaar zijn. N.V. CENTRALE TRUST COMPAGNIE N. Doelenstraat 2022. Amsterdam, 5 November 1953. Uw Modehuis, presenteert U 2 flatteuze hoedjes, Een kwieke TURBAN van soepele angora In tal van nieuwe modekleuren. Gegar neerd met metalen ornament f 975 2. 'n Pikante PILLBOX van zijden fluweel met parelornament garnering. In zwart, gmen "J 450 rood e Bezoekt de unieke expositie „Tekenen is een wereldtaal" Kindertekeningen uit alle landen ter wereld, vindt U op deze expositie, welke gehouden wordt In Gerzon's Stoffenzaak Kalverstraat hoek Kapelsteeg. Toegangsprijs: Kinderen 1 0 ct. Volwassenen 30 ct. Belangrijke gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit LEDERWAREN REISARTIKELEN AMSTERDAM. DEN HAAG. ROTTERDAM. KALVERSTRAAT 157-161. VENESTRAAT 27-31 LIJNBAAN 83. TELEPOON TELEFOON TELEFOON 35615 114105 27687 UITGEBREID NIEUWS uit BINNEN-1 'N HUIS OP WIELEN en BUITENLAND oh een Amerikaanse visie op Koningin Elizabeth opent het het gebruik van kampeer- Parlement Grieks Koningspaar wagens. VROLIJKE TEKENFILM IN KLEUREff bij tisenhower - Irainmg INed. 1 p00LSE FOLKLORE schaatsenrijders in. Den Haag,J een kleurrijk filmpje met zang en dans §Tf® Fa. LEEFSON VAN WIERINGEN KANTOOR: SPIEGELGRACHT 36, TELEFOON 33558, AMSTERDAM op 10 NOVEMBER e.v. dagen in FRASCATI, O.Z. Voorb.wal 304. 's-morgens 10 uu>r. Goud- en zilverwerken. Notenhouten Glazenkast, Geriet Bankgamituur, Piano „Feurich", Meubelen, Elec. Koelkast, Naaimachines, Radiotoestellen, Tan demrijwiel, Tin en Koper, enz., enz. KIJKDAGEN: Zaterdag 7. Zondag 8 en Maandag 9 November 10 tot 4 uur. voor mij te halen AeZ~ BROCADES STHEEMAN PHARMACIA Geneesmiddelen sinds 1800

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3