Laatste bres m Rampgebied gaat dicht SCHOUWEN EN DUIVELAND HOUDT DE ADEM IN Zeven en dertig weken na de bange nacht Onregelmatigheden te Schoonhoven? Er is iets groots Verricht...! f Brutale diefstal met behulp van smokkelvesten Voor f 25.000 aan sieraden gestolen Eis tegen ontvanger van Dieraen 2 jaar (met aftrek) DEMOCRATISCHE ZEGE BIJ VERKIEZINGEN IN V.S. Nieuwe studenten aan Vrije Universiteit Werk voor de boeg PROF. VAN ROSSEM GERIDDERD RADIO-AGENDA DONDERDAG 5 NOVEMBER 1953 TROUW 5 Het dijkleger heeft de zwaarste strijd gestreden. De directeur van Gemeentewerken te Schoonhoven, D. V., is door de rijksrecherche uit Den Haag: na een verhoor in verzekerde bewaring ge steld. Hij wordt verdacht van onregel* matigheden. Kortgeleden had de rijksrecherche ;n onderzoek bij de dienst van ge meentewerken ingesteld. Het resultaat was, dat de opzichter van deze dienst, J. B., werd gearresteerd en naar Rot terdam overgebracht. Thans heeft ook de directeur zich aan een verhoor moeten onderwerpen. De recherche heeft daarin aanleiding gevonden ook hem te arresteren. De onregelmatigheden zouden hierin hebben bestaan, dat ten behoeve van de bouw van woningen in Schoonho ven materialen werden geleverd, waar van de kosten op de nota van de ge meente kwamen, in plaats van aan de aannemers in rekening te worden bracht. De gemeente zou derhalve het voldoen van de aannemingssom de materialen tweemaal hebben betaald. Een en ander zou met medeweten van de thans gearresteerde ambtenaren zijn geschied, die door detze handel wijze zouden zijn bevoordeeld. De politie te Schiedam heeft zeven personen aangehouden wegens dief stallen van chocoladedeeg en cacao boter uit de maalderij van de choco ladefabriek „De Baronie" aldaar. Met behulp van smokkelvesten heeft een viertal leden van het personeel drie jaar achtereen bijna elke dag een aan tal kilo's chocoladedeeg en cacaoboter uit de fabriek gebracht. De heren traden hierbij nogal bru taal op; ze wikkelden de grondstof in plastic, maakten er een vest van en deden dit op de W. C. aan. De ruitjes hiervan hadden ze wit geverfd, zodat de controledienst er niets van merkte. In totaal zijn duizenden kilo's aldus gesloten, volgens een voorlopige ra ming, ter waarde van f 30.000. Onder de gearresteerden bevinden (Van een onzer redacteuren) "\7"RIJDAG aanstaande, de zesde November 1953, houdt Schouwen en Duiveland de adem in. Met Gods hulp hoopt men het laatste stroomgat, de laatste bres, die herinnert aan de Rampnacht, te sluiten. Zeven en dertig weken na de bangste nacht in de historie van Neerlands delta-gebied wordt de eerste phase in de strijd om de herovering van het verdronken land beëindigd. Omstreeks midder nacht hoopt men de taaie bres voor het levenloze dorp Ouwerkerk te dichten. Dan zal men de wedloop met de tijd, de wedren met de najaarsstormen, voorlopig hebben gewonnen. Het stroomdicht maken van het dijkgat voor de polder Vierbannen, is de onver wachte krachttoer voor Waterstaat geworden. Oók de revanche, want men weert hier de gulzige stroom op een plaats, die weinige meters verwijderd is van het onzichtbare kerk hof van caissons en stortsteen,-van brede drempels van zinkstukken. Einde Augustus sloeg het water nog eenmaal toe, het rukte de reuzen-caissons, de betonnen bunkers weg van hun bedden van rijs hout. Het leger van dijkwerkers, de opzichters, de ingenieurs waren verslagen! Morgenavond, als een zee van geel natriumlioht ihet werkgebied voor dit Duivelandse dorp overspoelt, wordt tij en wind dienende de laatste „Phoenïx" ingevaren. Dan zullen de sleepboten met oneindige zorg, ala voeren zij met porselein, de laatste schakel door het Brokikengat naar het nieuwe sluitgat slepen. De laatste „Bhoenix"-caisson, met zijn indrukwekkende omvang, zijn waterverplaatsing van 15.000 bruto- registerton. Een log, schijnbaar on handelbaar gevaarte, waarbij de man nen in de lieslaarzen als mieren zijn. „Phoenix"-caisson, de naam is sym- l&t Everii 'ol 4 De Londense gemeenteraad heeft een plan goedgekeurd om op de Zui delijke oever van de Theems een wol kenkrabber van 25 verdiepingen te bouwen. Het wordt het hoogste ge bouw van Londen. A In het eerste kwartaal van dit jaar heeft Groot-Brittannië de meeste sche pen verloren. Er gingen 56 schepen naar de kelder, waarvan 13 Britse en 7 Nederlandse. Nederland had de op één na zwaarste verliezen. a De Sowjet-Unie heeft Noord'-Korea 15.000 werkpaarden, kunstmest en zaaigoed beloofd. Vorige maand be loofde de Sowjet-Unie hulp zonder meer. a Tien Britse kippenplukkers, die vo rige maand in staking gingen omdat een machine hun werk sneller kon verrichten, zijn ontslagen, omdat de werkgevers aan de plukmaohine ct'e voorkeur geven. Een geroutineerde plukker brengt het tot 60 kippen per uur, maar de machine levert er 100 schoon af. a Honderd jaar geleden kwam de eerste telegraafverbinding in India tot stand. Thans verwerken bijna 8400 telegraafkantoren jaarlijks 30 millioen telegrammen en in elk dorp met meer dan 2000 inwoners staat een postkan toor. a In de St. Philippuskerk te Fermo bij Ancona in Italië is een Rubens ont dekt. Het schilderij stelt de geboorte van Christus voor. a De stroom Ooslduitse vluchtelingen naar West-Berlijn, die de afgelopen maanden begon af te nemen, stijgt weer. Kwamen er vorige maand dage lijks 300 Oostduitsers aan, deze maand beloopt het daggemido'elde ongeveer 500 personen. a De Sowjet-huisvrouwen zullen niet alleen meer levensmiddelen tot haar beschikking krijgen, maar ook een nieuw kookboek. Er is een nieuwe editie van een half millioen exempla ren van „Smakelijk en Gezond Voed sel" tor perse gegaan. Koks krijgen de beschikking over 154 brochures over de wijze waarop voedsel bereid kan word'en. a Post zal in de toekomst in de vorm van microfilms in enkele minuten over de wereld geschoten worden met ra ketten, zo heeft de voormalige Britse staatssecretaris voor Luchtvaart, lord Balfour of Inchrye voorspeld. bolisch voor het „vergeten eiland", de naam herinnert aan 'herrijzenis, nieuw leven, nieuwe toekomst. Men heeft deze gigantische pontons gebruikt als drempel voor de herovering, de herle ving van Europa. De geallieerden steunden er op bij hun invasie op de kunst van Nonmandië. Mogen zij nu de herrijzenis van het eens zo welva rende liefelijke eiland, dat zich door rouw en ellende heen worstelt, in luiden. Het gevecht buitendijks neemt Vrij dag, wat zijin meest spectaculaire vorm betreft, grotendeels een einde. Men moet er -bij herhaling bij zijn geweest, te midden van de vlechters van het rijshout hebben vertoefd, de komst der honderdduizenden zandzakken hebben gezien, de lichten tot diep in de nacht het hoofdkwartier in Zierikzee hebben zien branden, om enigermate te beseffen, wat het zeggen wil, dat nu reeds de laatste poort van dit 'be sprongen eiland gesloten wordt. Materieel en mensen worstelden met de getijden. Het grootste probleem de gelukkig zo rustige maanden, die achter ons liggen, zijn geweest de en de vloed van het Noordzee water. Men heeft de bijna ontelbare vierkainte meters matten van rijshout, de zo vitale zinkstukken alleen dan kunnen leggen als de stroom zijn ken tering had bereikt. Dood water kennen de Zeeuwse stromen niet. Betrekkelijk geruisloos hebben de naamlozen gewerkt, de mannen van de bakken, de dragline-machinisten, de polderjongens, de rijshoutwericers, de schippers op de driftig stampende bootjes, de mannen van de blauw drukken, kortom heel dat legioen, dat aanvankelijk voor een hopeloze taak stond. Mensen, die felle critiek hébben on dervonden, die vanbegrip moesten overwinnen*. Natuurlijk ging het Zee land en zijn Zeeuwen te langzaam. De sterke gehechtheid aan hun grond, aan hun boerderijen, hun huis, hun dorp, hun stad, leefde zo onstuimig en maakte de eilandbewoners zo onge duldig. Begrijpelijk, menselijk! Nu, in de late herfst, waarin nog meermalen een glimlach van de lange, milde nazomer is doorgebroken, sluit Waterstaat een hoofdstuk af. Vrijdagnacht, als naar menselijke berekening de sirenes haar vreugde- gehuil rondzenden over water en over land, is de schakel van zeewèringen rondom Schouwen en Duiveland ge sloten en begint men aan de episode van herstel, van drooglegging. Neerlands strijd, tegen het water heeft de Nederlander door de eeuwen heen een zaak geacht, die voor zich zelf spreekt. Deze kamip behoort bij het leven in de lage landen. Waterstaat, dat alle krachten bun delde, dat zijn grote vredeswerk m de oude Zuiderzee in de steek liet, stond na het geweld van de eerste Februari van dit jaar voor een taak, die haar evenbeeld in de geschiedenis van de waterbouwkunde niet had. Men is begonnen met grote nuchter heid, met vaderlandse omzichtigheid, maar met een vakmanschap, dat erva ring van eeuwen verried. Bres na bres werd gestopt, dijkvak na dijkvak ver rees, men arbeidde rustlgsen 'gestaag. men deed zijn plicht, men deed uitein delijk wat het land verwachtte. Wij willen op deze plaats, nu Zeeland zijn laatste door het ge weld der golven opengestoten deur, sluit, warme, hulde brengen aan allen, de naamlozen, de onge- noemden, die pal hebben gestaan. Wij willen uit naam van hen, die veraf stonden móésten staan ons respect betuigen aan het dijkleger, van hoog tot laag, aan de mannen voor en achter de schermen. Zonder overdrijving mag ge zegd worden; „Hier is iets groots verricht!" EREDOCTORAAT VOOR PRES. EISENHOWER Op 19 November zal aan president Eisenhower het eredoctoraat in de rech ten aan de R.K. Universiteit te Wash ington verleend worden bij gelegen heid van de installatie van Bryan J. Centegart als achtste rector magnificus van de universiteit. Het opleidijvgsschip van de Braziliaanse marine „Duque de Ca.rias" (6.397 ton) is voor een vijfdaags bezoek in de Amster damse haven aangekomen. De „Dnque de Caxias", die oorspronkelijk een transport schip is geuieest, heeft een état- major van 36 man en een beman ning van 444 koppen. Voorts zijn 43 adelborsten aan boord. Een hunner, Arnoldo Wanderley, is een afstammeling van kapitein Gaspar van Nioph van der Ley, die Johan Maurits van Nassau naar Recife in Brazilië heeft be geleid. Johan Maurits van Nas sau, bijgenaamd „de Braziliaan", werd in 1636 door de West-In dische Compagnie benoemd tot gouverneur en kapitein-generaal in Brazilië. Langzaam verdwijnt deze trieste wereld .van verdronken land... ZEVEN PERSONEN GEARRESTEERD zich de moeder, de stiefvader en het meisje van een der hoofddaders, de 23-jarige B., uit Rotterdam, die van de opbrengst o.a. een verlovingsring kocht, een duur radiotoestel etc. De stiefvader maakte met oude vor men van de grondstoffen chocolade repen. Diit gebeurde in een uiterst vieze keuken van een pand in de Josephstraat te Rotterdam. De zeven gearresteerden, die hebben bekend, zijn in het Huis van Bewaring te Rotterdam opgesloten. Op klaarlichte dag In de Kalverstraat te Amster dam is gistermorgen tussen kwart over elf en kwart over twaalf uit een ongesloten groenkleurige personenauto een lichtbruine plastic handkoffer ontvreemd, waarin voor een waarde van 25.000 gulden aan sieraden was geborgen. In de koffer bevonden zich twee houten stapelcassettes (resp. van zes bakken, twee bakiken en drie étuis, afmeting ca. 60x45X20) met ongeveer 100 gouden damesarmbanden, één gou den heren- en twaalf gouden dames- horlogebandjes, tien gouden koord- colliers en andere, vijftig gouden he renzegelringen met steen, dertig paar gouden manchetknopen, vijftien gou den dames- en herenvulpotloden, vier gouden dames- en herenvulpenhou ders, drie gouden tandenstokers, zes gouden pijpjes en 75 a 100 gouden bedels. In de cassette bevindt zich nog een bruin kartonnen doosje,, waarin een bruin schildpadlederen étui met gou den set vulpen en vulpotlood en een gouden sigarenpijpje en een gouden Charivari. De totale waarde van het gestolene bedraagt circa 25.000 gulden. De sie raden zijn het eigendom van een groot handelaar (geen Amsterdammer) in gouden en zilveren sieraden, die van morgen een bezoek bracht aan een juwelier in de Kalverstraat. Hij ver zuimde zijn wagen af te sluiten. De recherche van het bureau Singel verzoekt eventuele getuigen, die mo gelijk ienjand hebben gezien, die de koffer uit de wagen heeft gehaald en/ of iemand zich op verdachte wijze in de omgeving van de auto heeft opge houden, zlcli met baar in verbinding te willen stellen. Tot twee jaar met aftrek heeft de rechtbank te A'dam gisteren de 36- jarige P. T. A. W. veroordeeld, die sinds zijn aanstelling in 1948 als ge meente-ontvanger van Diemen ver duisteringen had gepleegd ten bedrage van 33.000 en bovendien van 1500 ten nadele van een liefdadige instel ling. W. zou volgens de officier van Justitie, gezien het ontbreken van contróle op zijn boeken, nog jarenlang zijn malversaties hebben kunnen voortzetten als de spanning waaronder hij leefde hem zelf niet te veel was geworden. Op de achtergrond van deze ver duisteringen stond volgens de raads man, mr. F. Pauwels, een ontwricht huwelijk. De vrouw bedroog haar echtgenoot en deze leidde uit wanhoop een dubbel leven. Chr. VGLO-onderwijzers vergaderden Op een dezer dagen te Utreobt on der presidium van de heer W. J. Ger- ritse uit Soestdijk gehouden vergade ring van een groep leerkrachten van het Chr. VGLO heeft de heer L. Vlas- bom, gedelegeerde van het Chr. Paed. Studiecentrum, een causerie gehouden, die optimistisch gestemd was, ondanks de door hem gesignaleerde tegen stand van allerlei instanties. Deze te genstand zag de heer Vlasbom bij de collega's van de lagere scholen, die uit onbekendheid of uit onwil weigeren het werk van het VGLO te steunen, bij de onderwijsbladen en bij de rege ring, die het VGLO uitzondering en geen regel willen doen zijn of op twee gedachten hinken. De heer Vlasbom was tevreden ovc de bereikte resultaten, maar consta teerde, dat er nog in verschillende plaatsen barrières van hoofden, be sturen en ouders doorbroken moeten worden om te komen tot stichting van nieuwe VGLO-scholen. Deze scholen moeten, aldus de heer Vlasbom, eigen lijk alle leerlingen der lagere school opvangen, maar in 't bijzonder die leerlingen, die na zes jaar lager on derwijs tot nog toe op de lagere schoo' blijven hangen. Alle aanwezigen betuigden hun In stemming met een voorstel van de 'heer H. Vredevoogd uit Amersfoort om te komen tot het samenstellen van een verantwoorde methode voor het Chr. VGLO. Een studiecommissie werd in het vooruitzicht gesteld. Voor de traditionele herfsttoeht van de K.N.A.C., de zestiende van de reeks, hebben zich 110 deelnemers gemeld. Hierbij bevinden zich vele rijders en kaartlezers van naam. De start is be paald te Zutphen op Vrijdag 6 Nov. om 19 uur. Deze rit, waarover de deel nemers twaalf uur mogen doen, ein digt in Bad Boekelo. Vier sleutelposities overmeesterd De Amerikaanse democraten hebben Dinsdag bij plaatselijke verkiezingen in de Verenigde Staten vier sleutel posities in de wacht gesleept: het bur gemeesterschap van New York, het gouverneurschap van de staten New Jersey en Virgina en de enige vacante zetel in het Huis van Afgevaardigden voor een district in New Jersey. Velen zien de verrassende overwin ningen van de democraten als een be wijs van verminderende populariteit van de republikeinse regering. Vooral de overwinning van de democraten in New Jersey, de staat die de republi keinen als een van hun bolwerken be schouwen, heeft indruk gemaakt. Deze stembusnederlaag is een nieu we schok voor het prestige vain de republikeinse regering, die al een on verwachte tegenslag had ondervonden in een tussentijdse verkiezing in de staat Wisconsin enkele weken geleden. De voorzitter van de republikeinse partij, Leonard W. Hall, verklaarde dan ook: „Van nu af aan verkeren wij in politieke moeilijkheden". Hij voegde er evenwel aan toe, dat de positie aan zienlijk zou verbeteren als het wet gevende programma van Eisenhower in Januari bij het Congres zal worden ingediend. Adlai Stevenson Eisenhower's verslagen tegenstander in de strijd om het presidentschap verklaarde: „lk weet nog niet zeker wat de uitslagen betekenen in ieder afzonderlijk geval, maar het ziet er naar uit, dat de oogst van de republikeinse beloften en van de republikeinse prestaties ontevre denheid, desillusie en nederlaag is". Eerste neger De democraat Robert Wagner werd met een grote meerderheid gekozen tot burgemeester van New York. De democraat Robert Meyner ver sloeg zijn republikeinse tegencandidaat in de verkiezing voor het gouverneur schap van de gewoonlijk pro-republi keinse staat New Tersey. Meyner is de eerste democratische gouverneur van New Jersey sedert tien jaar. In Virginia werd de democraat Tho mas Stanley tot gouverneur gekozen De verdeling van de 260 nieuw in geschreven studenten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor de cursus 1953/1954 over de onderschei dene faculteiten is als volgt: Theologie 37, rechten 39, letteren 22, psychologie 18, wis- en natuurkunde 57, economie 50, medicijnen 32, stu denten aan meer dan één faculteit 5. in plaats van zijn republikeinse tegen stander. In de verfciezing voor de zetel van het Huis van Afgevaardigden voor een district in New Jersey versloeg de democraat Williams de republikein Hetfield met een kleine meerderheid. Het district was sedert zijn vorming in 1932 republikeins geweest. In New York is voor de eerste keer een neger, Hulan Jack, gekozen tot hoofd van de wijk Manhattan. TWEEDE KAMER Dieze week zullen in de Tweede Ka mer aan de orde komen de begrotin gen van Binnenlandse Zaken en van Maatschappelijk Werk. Laatstgenoem de begToting wordt in de avondverga dering behandeld. Voor de volgende week komt ook op de agenda de begroting van Over zeese Rijksdelen. Na afhandeling daar van zal aan de orde komen het wets ontwerp Vestigingswet Bedrijven. In de daaropvolgende week kunnen vermoedelijk aan de orde worden ge steld de begrotingen van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Econo mische Zaken. De begrotingen van Oorlog en Ma rine zullen waarschijnlijk behandeld worden in de week van Dinsdag 24 November. Bij het afscheid van prof. dr. ir. A. van Rossam als directeur van het Rubberinstituut T.N.O. heeft de bur gemeester van Delft, de heer D. de Loor, meegedeeld, dat prof. Van Ros- sem is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Vele sprekers voerden het woord, o.w. prof. ir. D. Dresden, die er op wees, dat de scheidende directeur als adviseur aan het instituut verbonden blijft. Prof. Van Rossam zelf zeide in zijn dankwoord: „Bij alle lof, die mij is toegezwaaid, kan ik niet aan de indruk ontkomen, dat alle sprekers een beetje door een vergrootglas naar mijn werk hebben gekeken. Het kan zyn, dat er veel goeds tot stand is gebracht, maar dat was dan mede de verdienste van mijn naaste medewerkers. Het kan zijn, dat mijn naam bij velen, die op het gebied van rubber werkzaam zijn, bekendheid geniet, maar deze naam zal spoedig overspoeld worden door andere namen." V.U. kocht gebouw voor medisch laboratorium De besprekingen tussen de directeu ren der Vereniging voor Hoger Onder wijs op Gereformeerde Grondslag en het gemeentebestuur van Amsterdam betreffende het terrein aan de Amstel- veenseweg voor het nieuwe gebouwen complex der Vrije Universiteit zijn in een eindstadium gekomen. De gemeen teraad heeft inmiddels reeds een cre- diet beschikbaar gesteld voor ophoging van het terrein, dat zal worden be stemd voor het academisch ziekenhuis der V. U. Zolang het gebouw er evenwel nog niet is, zullen voor de huisvesting tij delijke oplossingen moeten worden ge vonden, in het bijzonder vanwege de nog in opbouw zijnde medische facul teit. In verband hiermede hebben de directeuren een perceel aangekocht, gelegen aan de Prins Hendriklaan te Amsterdam, naast de reeds in gebruik zijnde laboratoria voor anatomie en voor microscopische anatomie en histo logie. Het laatstgenoemde laboratorium zal voor het grootste gedeelte in het thans aangekochte gebouw worden ondergebracht. Voorts zullen in de toekomst verscheidene andere labo ratoria der medische faculteit in het nieuwe perceel onderdak vinden. Russische priester van West- naar Oost-Berlijn gevlucht Russische emigranten in West-Ber lijn hebben bekend gemaakt, dat Mstislav Volonzevitch, een priester van de Grieks-Orthodoxe Kerk van uitge weken Russen in West-Berlijn, naar Oost-Berlijn is gevlucht en zich gevoegd heeft bij de Russische Kerk van Pa triarch Alexei. Hij zou reeds 1 Octo ber zijn uitgeweken en een lijst van 60 anti-communistische Russen in Ber lijn hebben meegenomen. Volonzevitch behoorde tot de Grieks- Orthodoxe Kerk. die haar hoofdkwar tier in New-York en Aartsbisschop Anastasy tot hoofd heeft. Volonzevitch had zich opnieuw by de kerk van Patriarch Alexei gevoegd na het bijwonen van een mis in de Russische Kerk in Oost-Berlijn. Hij was priester van verschillende groe pen van Russische emigranten in Ne derland, Hamburg en Lübeok, voordat hij twee jaar geleden werd overge plaatst naar West-Berlijn. De West- berlynse politie arresteerde hem op 10 September 1953 wegens onbehoor lijk gedrag, maatr liet hem de volgende dag weer vrij met de opdracht West- Berlijn onmiddellijk te verlaten en naar West-Duitsland te vertrekken. Vrijdag 6 November Hilversum I 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Kamerork. 10.30 Franse chansons. 11.00 v. d. zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.03 Metropole Ork. 12.30 Land- en tuinbjneded. 12.33 Lichte mui, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. 13.20 Piano en orgel. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Gram. 14.30 „Hier vrij Europa". 15.00 Schoolradio. 15.30 Alt, viool en piano. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Amus. muz. 18.10 Lichte muz. 18.40 Vragenbeantw. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelich ting. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Pol. forum. 21.00 Amus. muz. 21.30 ,,Moet ik mijn ouders gehoorzamen", caus. 21.45 Mil. ork. 22.2U Gram. 22.45 ..De ko mende Sint Willibrordzondag", caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum H 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gymn. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 V. d. huisvr. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d, kleuters. 10.40 Geestelijke liederen. 11.00 Radiofeuil leton. 11.20 Gram. 11,35 Orgel en 2ang. AVRO: 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinbuneded. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prom. ork. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Viool en piano. 14.50 Voordr. 15.10 Clavecimbelrecital. 15.30 Ge- var. muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muz. caus. (met gram» 17.10 V. d. jeugd. 17.40 Samenzang. 18.00 Nws. 18.15 Gevar. muz. 19.45 ,,De Haverkist", hoorsp. 19.00 Kin derbedjes. 19.10 Kinderkoor. VPRO; ..Hoe ik tot mijn geloof kwam", caus. 19.50 Meded. 20,00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Gewijde muz. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 ..De zorg voor het bedreigde kind", caus. VARA: 21.00 V. d. jeugd. 21.35 Gevar. muz. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gevar muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22 45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE PROGRAMMA Vrijdag 6 November KRO: 20.15—21.45

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2