DAGBOEK oan een tfloiieAda/twwi P. R. ROOSCH: vijftig jaar in afbraken Twee mannen gingen met auto op roof uit Nieuw Hema-magazijn gaat volgende week open Ongevallen Schooljeugd en Rode Kruis verrasten zieke kinderen Stadstelefoontjes Rijksweg naar Den Haag krijgt parallelweg AGENDA 2 Donderdag 5 November 1953 Jubilaris sloopte o.a. groot deel van Delftshaven en Zandstraat Vijftig jaar lang heeft de heer P. R. Roosch afgebroken wat anderen met veel kosten en moeite haddén opgebouwd. Dat klinkt erg onvriendelijk, maar het is toch werkelijk niet zo bedoeld. De heer Roosch viert namelijk vandaag zijn gouden jubileum als sloper. Wie zal het hem kwalijk nemen dat hij in de loop van die halve eeuw honderden gebouwen heeft afge broken of laten afbreken? De jubilaris woont aan de Kralingscheweg in Rotterdam; geen wonder, dat hij juist in de Maasstad vaak zijn activiteiten heeft ontplooid. ..De handel is eigen- lijk de hoofdzaak van de hele sloperij", zegt de heer Roosch. Daar- om staat er ook op zijn briefpapier „N.V. j 4 Tot Uitvoeren van v 2 Sloopwerken en Han del in Bouwmaterialen v.h. P. R. Roosch". We zien dat het bedrijf in de loop der jaren is uitgegroeid tot een Naamloze Vennoot schap. Veel van het oude Rotterdam, dat reeds lang voor de oorlog tot verdwijnen ge doemd was. is geval len onder de handen van de heer Roosch of een van zijn men sen. Het begon in het begin van deze eeuw in Delfshaven. waar ruimte werd gemaakt voor de Coolhaven en de Schiedamseweg. Later volgde de Zand straat met omgeving; op deze plaats verrees het stadhuis, het post kantoor en de nieuwe beurs. „Afbreken gaat niet zo snel." zegt de heer Roosch. ..omdat de huizen niet allemaal even vlug ontruimd worden. Let maar eens op de Diergaardpsingel!" Ook een aantal Rotterdamse ker ken is door de jubilaris gesloopt; de R K. kerk in Bergschenhoek. de Prinsenkerk aan de Bótersloot. de Schotse kerk aan de Meent en de Engelse kerk aan het Haringvliet. Na het bombardement van Mei 1940 heeft de N.V. twee jaar in het Rotterdamse puin gewerkt. „Toen wist men met het puin geen raad." vertelt de heer Roosch. ..Nu heeft de gemeente spijt dat ze er indertijd de Schie mee heeft gedempt, omdat ze er om zit te springen voor we genaanleg en andere doeleinden. Als we nu een sloopwerk voor de. ge meente aannemen staat in de voor waarden dat wc het puin daar en daar moeten brengen." Ook buiten Rotterdam is veel door de firma Roosch afgebroken. Sinds de oorlog werkt men niet al- Plannen voor nieuw hogeschool-gebouw weer in studie Onder velerlei voorbehoud heeft de voorzitter van het curatorium van de Nederlandsche Economische Hoo- geschool, mr K. P. van der Mandele, vanochtend laten doorschemeren dat een reeds bestaand plan tot de op richting van een nieuw gebouw voor de hogeschool onlangs wederom is opgevat. Binnen enkele jaren, zo zeide mr v. d. Mandele tijdens een bijeenkomst met de pers, bestaat de kans dat de middelen beschikbaar komen voor de bouw van een nieuwe N.E.H. Als het vijftigjarig bestaan van deze instel ling gevierd zal worden (d.w.z. in 1963) hoopt de president-curator dat het nieuwe gebouw er zou staan. De N.E.H. is thans nog steeds ge vestigd in een noodgebouw, dat da teert uit de eerste wereldoorlog, maar door zijn semi-permanente con structie reeds lang de termijn van de aanvankelijke tijdelijke opzet heeft kunnen overleven. De bezwaren die de wel zeer sobere huisvesting is gaan opleveren voor de studie der steeds meer omvattende economische wetenschappen, hebben in 1939 reeds geleid tot net opstellen van een con creet plan. waarbij de N.E.H. gehuis vest zou worden in een gebouw, dat ter gelegenheid van een grote ten toonstelling bij de opening van de Maastunnel in Dykzigt opgericht zou worden. Éénmaal greep de politie mis: nu zijn daders, helpsters en helers gepakt Drieduizend gulden schade bij brand in droogoven Een brand in de bakkerij Steens aan de Hoeksestraat heeft gister middag voor ongeveer drieduizend gulden schade aangericht. Het vuur woedde In 'n broodoven. waar acht tienhonderd broden lagen. Dit oude brood werd gedroogd om te kunnen worden verwerkt tot paneermeel. De brand is ontstaan doordat enkele houten rekken zijn omge vallen tegen de electrische elemen ten van de oven. De vlammen sloegen weldra naar buiten en er was ook nogal wat rookontwikke ling. Hoofdman H. van der Burg had de leiding van de blussing, die ge schiedde met enkele co 2 apparaten en een straal op de waterleiding.., Bluseenheid 21 arriveerde het eerst bij de brand. Daarna kwamen nog autospuit 12, bluseenheden 26 en"22. autospuit 7, bluseenheid 101 en «eri gereedschapswagen. De schade wordt door verzekering gedekt. P. R. Roosch leen met de hand en met pneuma tische werktuigen, maar ook met springstoffen. O.a. zijn zeer veel bunkers opgeruimd. Gebouwen afbreken lijkt gevaar lijk werk: het pleit echter voor de veiligheid in het bedrijf van de heer Roosch dat in vijftig jaar geen enkel ernstig ongeluk is gebeurd. Zo is er dus alle reden om opge wekt te jubileren. Dat doet men dan ook. Morgen, Vrijdag, recipieert de jubilaris van vier tot zes uur in Atlanta. Flinke straf voor metaaldieven De 39-jarige koopman G. van de M.. die zich schuldig maakte aan diefstal van metalen, werd vanmor gen door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De eis tegen deze man luidde een gevan genisstraf van anderhalf jaar met aftrek. Zijn dertien jaar jongere vriend W. J. de W., die veertien dagen geleden eenzelfde straf tegen zich hoorde eisen, werd veroordeeld tot twaalf maanden met aftrek, waarvan zeven maanden voorwaar delijk. De chauffeur W. H. C.. die de gestolen metalen vervoerde, werd veroordeeld tot drie maanden voor waardelijk. Veertien dagen geleden eiste de Officier een boete van 100.of twintig - dagen en een gevangenisstraf van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Zeven en twintigste filiaal efficiënt maar ook gezellig ingericht Het nieuwe filiaal van de llema N.V., naar een ontwerp van archi tect A. Elzas opgetrokken op de hoek van het Beursplein en de Korte Hoogstraat, zal Woensdag middag 11 November door burge meester mr. G. E. van Walsum worden geopend. Warenhuis-direc teuren uit België. Frankrijk, Italië. Duitsland en Zweden zuilen aan wezig zijn bü de ingebruikneming van het magazijn. Dit grootste Hema-filiaal, waarin honderdvijftig personen werk zullen vinden, heeft een frontbreedte van tachtig meter. Het geraamte wordt gevormd door een staalconstructie. Witgeglazuurde stenen met witte voegen geven het extérieur van het gebouw een fleurig aanzien. Tra vertin en sierbeton werden gebruikt ij de afwerking van boven- - Rotterdam vlagt als-- gat bij Ouwerkerk gesloten is Rotterdam zal vlaggen als het laatste gat in de dijk bij Ouwer kerk gesloten zal zijn. Het ge meentebestuur heeft opdracht ge geven op alle gemeentegebouwen de vlag te hijsen zodra het bericht omtrent het slagen van het werk doorkomt. Weliswaar bestaan er tussen Rot terdam en Schouwen-Duiveland geen banden van adoptie, maar het gaat hier om een gebeurtenis var nationale betekenis, terwijl er bo vendien vanouds zeer nauwe be trekkingen tussen Rotterdam en de Zeeuwse en Zuidhollandse eilan den bestaan. Wanneer de gunstige berichten 's nachts doorkomen, zal de vlag bij zonsopgang worden uitgestoken. benedenpui. ingangen en etalages zijn van gebronsd koper. Voorlopig zal alleen het parterre gedeelte als verkoopruimte worden ingericht. Ook het snelbuffet komt hier. Men heeft er naar gestreefd het de klanten overal zo gemakke lijk mogelijk te maken. Er zijn liefst vijf ingangen; de één en twintig afdelingen heeft men zo efficiënt mogelijk gegroepeerd en de loop paden blijken recht en breed. Een doelmatige verlichting draagt bovendien bij tot sfeer van gezellig heid. Ook voor het personeel zijn bijzondere maatregelen getroffen, waardoor het lopen en bukken voor de meisjes zoveel mogelijk wordt beperkt. De Hema. een dochteronderneming van de Bijenkorf, zal zijn zaak in Blijdorp blijven exploiteren. Met de opening van het pand aan Korte Hoogstraat zal dan het (tal filiaien van het in Amster- 1 gevestigde bedrijf tot zeven en l*intig zijn gestegen. Volgend jaar wotden er op verschillende plaatsen in het land nog twee geopend. Nieuw gebouw Bank voor Zuid-Afrika Op de hoek van de Schiedamse- est en de West Blaak zal waar schijnlijk volgende week Maandag Je eerste paal worden geslagen voor iet gebouw van de N.V. Nederland- te Bank voor Zuid-Afrika. Op het ogenblik is men daar nog met het gjfondwerk bezig. Het nieuwe bank- Sgfebouw, ontworpen door het archi tectenbureau Hendriks. Van der Slpys en Van den Bosch, zal wor- opgetrokken door de aanne- rsfirma Th. C. Jansen. Veilingkisten, druiven en nog veel meer behoorde tot de buit van de 27-jarige koopman J. de G. en de 22-jarige schilder W. J- M„ die sa men de laatste tyd herhaaldelijk op roof uitgingen. Met een gehuur de auto bezochten ze de Hoekse- waard en het Westland. Ze laad den alles op wat maar van hun ga ding was en brachten het naar Rot terdam. Ook in onze stad hebben de heren een en ander op hun kerf stok. Van de Nederlandsche Spoor wegen stalen ze vrij kostbaar ko perdraad en uit een geparkeerde auto namen ze kleding weg. De politie werd uiteraard op de hoog te gesteld van al deze diefstallen en men begon verdenking te koes teren tegen de koopman en de schilder. Op 17 October had men het tweetal bijna te pakken. Ze verstopten op die dag aan de Blin- dedijk gestolen koperdraad. Op het laatste nippertje wisten de mannen de dans echter te ontspringen. De recherche ging door met het verzamelen van bewijzen. Die heb ben zich nu zo opgestapeld dat de twee slimme jongens geen kans meer werd geboden. Ze zijn ge pakt en ter beschikking van de justitie gesteld. Thans is ook gebleken dat ze bij hun draaddiefstallen hulp kregen van twee vriendinnetjes, die op de uitkijk gingen staan. .Die zullen er nog wel meer van horen, evenals de twee helers, die ook naar de Noordsingel gebracht zullen wor den. Toen een van de laatsten zijn arrestatie zag naderen, liet hij snel het koperdraad in de Nieuwe Maas zakken. Het was echter maar een deel. De rest is achterhaald bij een handelaar in Brabant. Voor 18 e keer veroordeeld De Rotterdamse scheepshandelaar D. Z., die 14 dagen geleden een ge vangenisstraf van 2 jaar met aftrek tegen zich hoorde eisen, werd van morgen door de Rotterdamse recht bank veroordeeld tot een gevange nisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van voorarrest. Hij maakte zich schuldig aan op lichting van zeelieden, die hem geld gaven om geschenkzendingen naar het buitenland te sturen. Deze pak ketten kwamen echter nooit aan op de plaats van bestemming. In ieder geval twaalf personen werden zo be nadeeld door deze man. op wiens strafregister reeds 17 veroordelingen voorkomen. Met inwendige kneuzingen en een hersenschudding is de 51-jarige havenarbeider L. H. Neufeglise uit de Walravenstraat naar het Haven ziekenhuis vervoerd. Hij is gisteren bij het lossen van het s.s. „Arkel- dijk" tussen het schip en' de wal geraakt. Arbeiders op het terrein aan de Rijnhaven konden hem met veel moeite uit zijn benarde positie redden. Zonder dat de bestuurder het merkte, verloor gisteravond op de rijksweg naar Den Haag een vracht auto zijn twee reservewielen. Vier achterliggende auto's liepen grote schade op. Een bestelwagen verleende gistermiddag geen voorrang aan een radiowagen van de politie, die op weg was naar de brand aan de Soetendaalseweg. Er ontstond een botsing waarbij de bestelauto tegen de pui van de groentehandelaar J. Koster werd geslingerd. De spiegel ruit werd vernield, de voertuigen liepen zware schade op. Inbraak in apotheek aan Schiekade In de apotheek van dr. G. aan de Schiekade is gisternacht inge broken. De dader heeft enkele ma len een breekijzer gebruikt om in de winkel te kunnen komen. Uit de kassa is twintig gulden weggenomen, bureauladen zijn doorzocht en een fles drop lag omgekeerd op de toon bank. Tunnel Overschie komt nu spoedig gereed Feest zal het zijn in de Klein- pnlders te Overschie, wanneer daar over enkele weken de door ge meentewerken gebouwde tunnel on der de levensgevaarlijke Rijksweg naar Den Haag klaar komt. Wanneer de opening precies zal geschieden is nog niet bekend. Er moeten nog allerlei kleine werk zaamheden worden verricht en vorst kan op het allerlaatste ogenblik nog een belemmering gaan vormen. In dien zich echter geen oponthoud voordoet, rekent Gemeentewerken erop. dat de tunnel aan het einde van deze maand of begin December in gebruik kan worden gesteld. Het ligt in de bedoeling hieraan een officieel tintje te geven. Zo zal de plechtigheid waarschijnlijk door een der gemeentebestuurderen wor den bijgewoond. Omtrent de overige feestelijkheden wordt op het ogen blik door de leden van de winke liersvereniging ..Schanswijck" nog overleg gepleegd. Naar wij vernemen willen wij op twee achtereenvolgende Zater dagen enkele attracties organiseren ter gelegenheid van de opening van de tunnel. St Nicolaas is al vast uitgenodigd. Balk viel op Hoogstraat Twee voetgangers getroffen Twee voorbijgangers zijn gister middag op de Hoogstraat getroffen door een zware, vier meter lange balk. die van een bouwwerk viel. De 60-jarige kantoorbediende J. C. Spermon uit Scheveningen liep een grote hoofdwond, een hersenschud ding en een beschadigde wervel kolom op. Hij is in het Coolsingel- ziekenhuis opgenomen De 59-jarige opzichter C. J. A van Baren van de Dordtselaan is in het ziekenhuis behandeld, waarna hij naar huis kon gaan De losgeschoten balk werd gebruikt bij het ophijsen van een reclamebord. Hij viel van de tweede étage op straat. VOORPROEFJE VAN 5 DECEMBER „Black Falcon" was juist geladen BOSTON. De 44-jarige kapitein van het Noorse vrachtschip „Black Falcon", Kaare Langballe, heeft voor de rechtbank van Scheepvaart in Boston verklaard, dat de chemi caliën die Maandag aan boord van zijn schip explodeerden en een felle brand veroorzaakten, op de veiligste plaats van het schip geborgen wa ren en dat het schip volgens de in structies geladen was. Hij vertelde ook. dat na die ramp opnieuw brand ain boord was ge weest. Kortsluiting bleek de oor zaak en het vuur werd snel geblust. Hoewel Sinterklaas officieel vol gende week Woensdag in Rotterdam zal worden ontvangen, heeft hij al een begin gemaakt met de uitvoe ring van zün. altijd zo druk bezet te programma. Hij heeft honderden zieke kinderen gisteren met een speelgoedpakket verrast, en hij kreeg hierbij de hulp van het Ro de Kruis en de schoolgaande jeugd, die voor het bijeenbrengen en be zorgen van het speelgoed hebben gezorgd. Het Rode Kruis heeft onder de meisjes en jongens van scholen, jeugdverenigingen en clubhuizen een actie gevoerd om speelgoed te vervaardigen voor hun zieke ka meraadjes. De schoolhoofden werd verzocht de namen op te geven van de leerlingen, die langer dan twee maanden de school wegens ziekte hebben verzuimd. Gisteren hebben de afgevaardigden van de verschillende scholen de pakjes met speelgoed in de ziekenhuizen en bij de patiëntjes, die thuis verpleegd worden, onder leiding van kinder verzorgsters rondgebracht. Rode Kruis auto's hebben de kin deren op verschillende plaatsen in de stad afgezet. De ouders van de thursverpleegden waren van het be zoek van deze sinterklazen op de hoogte gesteld, en in vele gevallen waren zij nog zenuwachtiger dan de kinderen zelf. Bij Arie Noordzij, die al een half jaar thuis in de Carnisselaan op bed ligt. werd het pakje gisteren om vier uur door een paar meisjes van de industrieschool gebracht. „De hele dag heb ik al naar U uit gekeken." bekende mevrouw Noord zij. De onderwijzeres van Arie was ai twee keer aan de deur geweest om te informeren of het pakketje al gearriveerd was. „En eindelijk", zuchtte Arie zelf. en met rappe vin gers peuterde hij het touwtje los. Blijdschap was er in zijn ogen te lezen en hij beloofde de Sint on middellijk een bedankbriefje te zullen schrijven. De roem van de Lynbaan heeft zich al zó wijd verspreid, dat Ha genaars hun nieuwsgierigheid niet konden bedwingen en naar Rotter dam togen om dat achtste wereld wonder met eigen open te aanschou- wett. Een touringcar-eigenaar ging ook eens kijken, en hij zag er wel zoveel in. dat hij op slag wekelijkse tochten naar de Lijnbaan ging orga niseren. Voor de somma van eén gulden en negentig renten kunnen de hofstedelingen zich nu elke Za terdagavond enkele uren vergapen aan net sprookje van „het hyper moderne winkelcentrum Lijnbaan, circa 1 km etalagelengte enz.". Comfoor dicht bij stoel: grote schade Een electrisch comfoor dat te dicht bij een fauteuil was ge plaatst. heeft de heer N. A. van Laart in de Joost van Geelstraat gistermiddag een schade van 1400 berokkend. De stoel raakte ln brand en stak op zün beurt weer andere meubelstukken aan.. De be woners begonnen de blussing met behulp van een schuimapparaat van de buren. Ze werden later ge assisteerd door brandweerpersoneel van gereedschapswagen 3 en blus eenheden 41 en 40. Brandmeester G. Oord had de leiding. Na de ditjes en datjes IA/ AAR lijn 10. op weg °V het bankje voor uw dag- vnv Spangen vaar boekschryver wuifde terug van Noord, de Westzeedijk op draait, stond gisteren in de vroege avond een man met een geelbruin hondje aan een versleten riempje. Het dier had kennelijk zijn dit jes en datjes al in onze openbare goten gedepo neerd en wachtte nu opge lucht en met het geduld van alle tevreden wezens op zijn baas, die zo maar wat stond te genieten van het geheimenis om hem heen: lawaai op de rivier, muziek uit een nabij café, voorbijgangers te voet en en verdiepte per fiets die uit de duister nis kwamen en in de duis ternis ook weer verdwenen. plotseling rukte dat hondje zich los en rende de tram achterna. Had het dier de passagiere her kend? Misschien, maar zo het ooit een hartedief van haar was geweest, kon het weerzien haar nu nog maar weinig schelen. Even keek se geamuseerd om naar de baas. die van schrik stok stijf was blijven staan, drukte toen haar gezicht tegen het raampje om te zien of de hond nog steeds voortrende naast de tram ich daarna dig aan de toom gehouden hond zal de baas wel niet thuis hebben durven ko men. In de nevels N de kille herfstnevels ligt het verlaten Maas station eenzaam te wach ten op de wrede hamei- Nota uit Moskou 't Is weer het oudeWolga-lied- je, zei Ketel binkie en weg was-ie. singel zijn alweer een paar nood winkels tegen de grond gelegd „De laatste noodwinkel, zouden ze die nu als cu riosum laten staan, of ge ven ze dan een sloop- feest?. „Heb-je gezien? Daar boven-op het hoekskelet aan de Schildersstraat staat een tekentafel, zo maar in de open lucht, blauwdruk ken vliegen ln en uit verbeeld-je, dat het nou gaat regenen." „Ja, verbeeld-je." „Misschien zetten ze dan wel een leerling-architect bij de tekentafel met een grote open paraplu." „Ja, verbeeld-je.". reizigers met koffers. Ver- wenderd kijken ze op naar het stille station. Ze halen hua schouders verongelukt op met een gebaar van „dit hadden ze me wel eer.s kunnen vertellen!", en keren dan op hun schre den. De mussen op de spij len van het stationshek kijken hen na. Zien en denken F\AGBOEK-MAN luistert zo maar onopvallend uur-in-uur—uit naar dat- Nieuw Leven gene wat de mensen boeit, K) AAR in Overschie zit- bezighoudt of benart. Dat ten ze ook niet stil. Zo zag Rotterdammer van achter het tramraampje de man daar staan. Een stille hond met een stille baas, wiens gezicht echter plot seling opklaarde toen zijn blik langs de verlichte ruitjes van de knarsende R.E.T.-wagen gleed. Hij zwaaide en de jonge vrouw weer in haar damesblad. Rotterdammer rook al één van de stille drama's, die men dagelijks tegenkomt van de sloper, die eerst zonder ze nu altijd te zien «---•••■ Maar hoe het zij: bij het belastingkantoor lag fikkie nog steeds gelijk met zijn gele reuzen concurrent en als het er al geen was moet het dus in elk geval een drama zijn geworden. Want alleen met het gebroken riempje van de zo zorgvuU igu zal beginnen. Een brutaal bord met „streng verboden toegang" en zware hang sloten geven het station een nors, ongastvry uiter- lyk. De ramen zün wit. alsof er een dode wordt betreurd. Toch komen er nog dagelijks adspirant- is zeldzaam leerzaam: Je leert de ene mens kennen als „eerlük onder alle om standigheden", de andere mens als een küker met zin voor humor, een derde als een loper zonder her sens en zo voort. Leuk is het zoals velen alles ver- De buurt- en speeltuinver eniging „Nieuw Leven" moest zich door het on vriendelijke weer uit de openlucht laten verdrijven, maar ze laat zich niet ken nen en gaat door met haar jeugdwerk. Elke avond is er iets te doen in de school Beladen met pakjes vertrokken deze jeugdige ..Sinterklazen" gis teren van de Parklaan naar hun kameraadjes, die thuis of in zie kenhuizen worden verpleegd. Voor de kinderen die ook een bedankje aan de Sint willen schrij ven: zün adres is tüdehjk Parklaan 12. Een hersenschudding liep dc 55-jarige J. Wilberding uit de Walravenstrim op. toen hij in een onderruim van het s.s. Andijk. dat in de Rijnhaven ligt, van een l'a meter hoge kist gleed. De man is in het Havenziekenhuis opgenomen De 16-jarige leerling-timmerman A. Erkens. van de Molenwci werd tijdens het fietsen op de Groenezoom onwel en viel. Hij werd naar het Zuiderziekenhuis ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. In de haven zijn twee Deense tor- pedobootjagers aangekomen, de „Huit- feldt" en de „Willemoes". De schepen, die ligplaats hebben gekozen aan de Parkkade, zullen tot 8 November a.s. in Rotterdam blijven. De commandanten van dc torpedoja gers. kapitein-ter-zee P. Wurtz en ka pitein-luitenant-ter-zee E. Wolfragen. hebben vanmorgen hun opwachting ge maakt ten stadhuize. Nog in de loop van de morgen bracht burgemeester Van Walsum een tegenbezoek aan de Deense schepen. Politie zegt: Geef geen geld voor „Bazuine Zions" Geef geen geld voor de blaadjes ..Bazuine Zions" en „Jeugdbazuin", zegt de commissaris van politie, hoofd van de centrale recherche te Rotterdam. Een aantal mannen en vrouwen colporteert in vele plaat sen van ons land met deze blaadjes van evangelische strekking. Ook worden wel vrije giften gevraagd. De vrouwen zijn soms gekleed in vej-pleegstersuniform. Bij het publiek wordt de indruk gevestigd dat de opbrengst ten goede zou komen aan de uitzending van de jeugd naar buiten of ander werk onder de jeugd. Gebleken is echter, aldus de waar schuwing van de politie, dat het niet verantwoord is gelden aan deze lieden af te staan ten gunste van het voorgewende doel. Er bestaat geen zekerheid dat de gelden hier voor worden gebruikt. Ook wordt in overweging gegeven geen kinderen aan de colporterende lieden toe te vertrouwen. 94 Kuster „Emergo' verkocht Het 211 brt. metende Nederlandse kustvaartuig „Emergo", rederij N.V. Invoer- en Transport-onderneming „Invotra" te Rotterdam, is verkocht aan Kapitein M. de Vries te Zaan dam, die het schip onder de naam ..Ruby" in de vaart heeft gebracht. Het beheer van de „Ruby" bhjft in handen van „Invotra". Het schip is gisteravond van Rotterdam naar Rouaan vertrokken. Zaterdag weer markt aan Maashaven Met ingang van a.s.. Zaterdag zal er weer markt worden gehouden aan de Maashaven. Het Afrikaan- derplein wordt na ruim zeven maanden verlaten. De kooplieden steken hun vreug de over de terugkeer naar de oude vertrouwde plaats niet onder stoe len of banken. Velen hebben een extra mooi partijtje goederen voor deze gelegenheid bewaard: Ook zul len de kramen Zaterdag een een voudige versiering krijgen. DEN HAAG. De Rükswater- staat Is thans bezig aan het uit voeren van werkzaamheden ter verbreding van de Rijksweg tussen Rotterdam en Den Haag. Voor het vervoer van grond wordt door zware vrachtauto's gebruik gemaakt van de Oostelijke parallelweg langs deze Rijksweg. Het wegdek van deze parallelweg wordt door dit ongewone verkeer niet alleen ernstig gehavend, doch tevens sterk verontreinigd, waar door slipgevaar ontstaat voor de wielrijders en bromfietsers die van deze parallelweg gebruik moeten maken, aldus waarschuwt de ANWB Vooral bij regenachtig weer is het Prins Bernhard lid van curatorium N.E.H. Prins Bernhard zal Maandag 9 November te Rotterdam geïnstal leerd worden als lid van het cura torium van de Nederlandsche Eco nomische Hoogeschool. Deze plech tigheid wordt verricht in een be sloten zitting van het college op de eerste dag van de achtste lustrum viering van de N.E.H. Ook de bur gemeester van Rotterdam, mr. Van Walsum wordt bij deze gelegenheid als curator geïnstalleerd. Vlag naar hoogste punt in Hoogstraat Zonder enig officieel vertoon is gisteren op de bouwwerken, die ..De Wereldhaven" aan de Hoog straat tér weerszijden van Singer onderhanden heeft, de vlag gehesen ten teken dat het hoogste punt was bereikt. Het betreft, hier elf win kels. twintig kantoren en zestien woningen. slipgevaar hier zeer groot, ondanks dat er geregeld zand op het weg dek wordt gestrooid. De ANWB adviseert de wiel rijders en bromfietsers, komende van Rotterdam met bestemming Delft en Den Haag. dan ook. om ter ver mijding van dit gevaarlüke traject, gebruik te maken van de oude weg langs de Schie. via Overschie en Delft. De gesignaleerde gevaarlüke si tuatie zal geruime tyd voortduren. Vacantiereisje van f 4800 per schip ROTTERDAM. Het Lloydschip ..Limburg" is dezer dagen vertrok ken van de Westkust van Amerika voor een reis in de „Rond-de- Werelddienst", een der buitenlünen van de maatschappij. De passagiers zijn Amerikanen, die voor dit va cantiereisje, ongeveer 4800. (1254 dollar) per persoon betalen. Achttien weken zijn ze onderweg. Er worden 45000 km afgelegd en twintig havenplaatsen in drie we relddelen bezocht. melden wat ze zien en den- aan de Van Noortwijck- ken: „Dat Holbeinhuis straat: 's Maandags rhyth- wordt een reuzenkast. Hoe- misch dansen en instuif veel verdiepingen al! Ze- Woensdag en Donderdag ven?. acht.„Het instuifavonden. Donderdag bouwskela* komt van on- handwerken en Vrijdag to deren al atrdte tn z*n vlees neelavond. „Nieuw Leven" te zitten." „Op de Cool- houdt het leven er wel in! Brandweer was net op tijd Maar net op tijd heeft de brand weer vanmorgen een beginnend brandje bij de N.V. Emballagefa brieken en Houthandel aan de Sta- 1 dionweg kunnen bedwingen. Nu waren enkele emmers water vol doende. Was men er echter iets la ter bij geweest dan had het er wel eens lelijk uit kunnen zien. De brand, vermoedelijk veroor zaakt door het wegwerpen van een brandende sigaret, woedde in een loods, waar houtafval was opgesla gen. Dit materiaal is uiteraard uiterst brandbaar. Aanwezig waren autospuit 9. bluseenheid 64. gereed- schapswagen 1 en bluseenheden 71 en 63. VOOR HEDEN Toneel: Schouwburg, 8 uur: „Circus Knie". Muziek: Aula Boymans, 8 u: Kamermuziekavond Indig-kwartet; Rivièrahal, 8 uur: Operaconcert R'dams Opera Koor. Circus: Ahoy' Hal, 8 uur: Circus Strassburger. Cabaret: Luxor, 8 uur: Snip- en Snaprevue „Op en Top!" Film: Arena, 2. 7. 9.30 uur: „Schattige vrouwtjes?" Capitol, 2, 7. 9.15 uur: De wraak van de zwarte adelaar; Centraal, 2, 7, 9.15 uur: 'n Vrouw in gevaar; Cineac, 9—5.15 uur: Nieuws enz., 5.45, 8, 10 uur; Obsessie; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: 'n Vrouw in gevaar; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: Meneer Halot met vacantie; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Mata Hari; Monopole, 2, 7, 9 uur: Wolven huilen in Alaska en Gevleugelde acrobaten; Passage, 8 uur: Robinson Crusoë en Co., Prinses, 2.15, 7. 9.30 uur: Opgepast! Zakkenrollers! Rex, 2, 7, 9.15 uur: Rio Grande; 't Venster, 2, 7. 9.15 uur: Les crimes de l'amour; Victoria, 2. 7, 9.15 uur: 't Begon in Shanghai. Tentoonstellingen: Vm. Schielandshuis, 105 uur: Schil derijen en tekeningen van R. Ver- spyck Historisch Museum, 105 u: Geschiedenis van R'dam; 't Venster, 1022 u: Drukwerk en Vrü werk v. Wim Brusse met foto's van Eva Brusse Besnyö: Museum voor Land en Volkenkunde. 105 uur: Melane- sische kunst, weven en vlechten in Afrika: Bouwcentrum, 95. Do. tot 10 u: Bouw v vac.-oorden. scholen, teh. voor ouden van dagen, fabrieken, boerderijen, etc. Engelse architec tuur.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1