DAGBOEK van sum tRolhhdarnmsüi Symphonie in blik Zeeslepers naar dichting van laatste dijkgat Boten met maximum trekkracht zullen caissons verslepen in het Klimop-uur Aanrijding bij honderd km/u Sociale Zaken benadeeld Service aan Amerikaanse zakenlieden Schilder raakt stroomdraden Eerste paal voor winkels aan Kaasmarkt Stadstelefoontjes van Arbeiders stalen voor „Baronie'5 f 30.000 AGENDA 2 Woensdag 4 November 1953 ROTTERDAM. Rond vier uur gistermiddag koersten Leen Smits slepers Thames, Blankenburg en Waterweg de mond van de Nieuwe Water weg uit, op weg naar Zeeland, van drie kolossale betonnen caissons, elk ruim zestig meter lang, in het dijkgat. In de haven van Zijpe zijn de caissons klaargemaakt voor transport naar de plaats van be stemming. Vanmiddag zouden zij worden versleept naar die plaats. De caissons worden in drie fasen naar het gat in de zeedijk bij gebruikt: Donderdagavond de eerste. Ouwerkerk. Om kwart zes volgde Neêrlands trots, de sleepboot Zwarte Zee. Deze Vrijdagochtend de tweede, en op de i avond van die dag de laatste. dé dichting van dat laatste Rotterdam en het O.v.D.-werk Dinsdag onverwacht opgenomen, en reeds Donderdag „uitzending" dijkgat helpen slagen, Rijkswaterstaat probeert zo het beste van het beste ter beschikking te krygen voor het dichten van dat allerlaatste, honderdtachtig meter brede dijkgat. Niet slechts Leen Smits zeeslepers zijn gerequireerd. ook de boten van Piet Smit doen mee. De Amerika, de Brazilië en de Chili, alle drie nieuw gebouwd, wa ren reeds ingezet. Op de werf van de N.V. v.h. H. H. Bodewes te Mil- lingen werd nog gewerkt aan de af bouw van de Engeland, de vierde van 'de abc-serie. Twee en een halve maand zou de afbouw moeten du ren. Maar op speciaal verzoek van Rijkswaterstaat werd de afbouw binnen een maand voltooid. Dat kon gebeuren dank zij grote medewer king van de scheepswerf en van de arbeidsinspectie. Tijdens de vaart van Millingen naar Rotterdam nam de sleepbooldïenst de Engeland over van de werf. en na een zo kort mogelijk oponthoud in de Maasstad vertrok het schip naar zijn eerste en misschien wel mooiste van alle nog volgende, karwei, de dichting van het dijkgat bij Ouwerkerk. Met het inzetten van de Engeland heeft Rijkswaterstaat bereikt dat een extra schip van een type dat uit munt door trekkracht en stabiliteit bij de laatste dijkdichting kan wor den gebruikt. Al de genoemde sleepboten krij gen een rol bij het stuk massaregie van a.s. Vrijdagavond, het deponeren Als men Donderdagmiddag om 3 uur uit de radio in het klimop-uur aldoor het woord Rotterdam hoort klinken en een aardige Ouden van Da- gen-uitzending kan beluisteren, dan komt dat. omdat een voortreffelijke radio-patrouille uit Hilversum gistermiddag een driekwartiers-programma in elkaar heeft gezet in een van de gemengde VVV-sociëteitjes voor Ouden van Dagen. Bij het eventjes proefdraaien bij het gebouw van Onesimus (Voorschoterlaan) stroomde het toe van spontaan-aandachtige luisteraars Dronken achter het stuur Wonder boven wonder geen slachtoffers Met een snelheid van honderd kilometer per uur is gisteravond de Haagse directeur L. van D. met zijn personenauto tegen een vrachtauto gebotst. Van D. verkeerde op dat moment onder drankinvloed. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Hofweg en Rijksweg 13. waar de vrachtauto wilde overste ken. Wonder boven wonder zijn er bij deze aanrijding geen slachtoffers gevallen. De schade was ook niet bijzonder groot. Van D. is na een bezoek aan de politiearts in het bureau Oostervantstraat opgesloten. Zijn rijbewijs is. ingenomen. Auto kon op brug niet verder Ernstige tramvertraging op spitsuur Veertig minuten hebben de trams gistermiddag voor de Willemsbrug staan wachten, omdat een auto niet meer van haar plaats kon. Een wiel was geblokkeerd door het losschie- ten van een zg. „tossystand". Ook dé auto's die van Zuid naar Noord moesten, konden niet passe ren. Een gedeelte van dit verkeer werd naar de Maastunnel verwezen. Dat de stremming zich voordeed tussen vijf en zes uur, terwijl velen van hun werk op weg waren naar huis, maakte de vertraging dubbel onaangenaam. Een takelwagen heeft de auto, die met vijf ton jute zakken was ge laden, tenslotte weggereden. Wijkraad Pernis koos zijn bestuur Gisteravond kwam de nieuwe Wijkraad voor Pernis voor het eerst in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van het oud ste lid. de heer C. Berghout. Besloten werd B. en W. te ver zoeken de heer G. A. Soeteman. chef van de hulp-secretarie, weder- I om te benoemen tot voorzitter. De Wijkraad benoemde opnieuw tot secretaris de heer H. Bcusink. ter wijl in de vacature Koomans de heer D.. Barendrecht tot tweede secretaris werd benoemd. Tot leden van de advies-commissie voor de Volkshuisvesting werden gekozen de heren D. Barendrecht, C. van Hengel en G. H. Hordijk. Om iets over drieën begonnen Dinsdag R^gina Zwart en de Dan- ko's hun gesprekjes en hun muziek in de totaal-verraste O.v.D.-socië teit Kralingen. De leidsters zeiden een woordje, een jarige werd toe gezongen. een ander haalde het Rot- Vijf Rotte rdammers verschenen vanmorgen voor de Politierechter omdat ze de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, dan wel het Gemeentelijk Administratiekantoor in overgangstijd ter uitvoering van de werkloosheidswet benadeelden. Ze deden dit. door op uitbetalings staten in te vullen, dat ze over be paalde perioden geen inkomsten hadden genoten, terwijl dit wel het geval was geweest. Bij het bepalen van de strafmaat hield de politierechter uiteraard rekening met verzachtende, dan wel bezwarende omstandigheden. Zo veroordeelde hij de zes en der tig jarige constructieschilder W. B„ wiens strafblad weliswaar niet blanco meer is, maar die de laat ste tijd heeft getoond voor verbe tering vatbaar te zijn, tot een voor waardelijke gevangenisstraf van vier weken, met een proeftijd van drie jaar. De eis van de Officier luidde drie weken gevangenisstraf. De zes en vijftigjarige classifi ceerder A. B. hoorde zich even eens veroordelen tot een voorwaar delijke straf en wel veertien dagen gevangenisstraf en twee jaar proef tijd. Minder gelukkig was zijn 45- jarige collega G. J. B. De man hoorde een gevangenisstraf van zes weken eisen en werd daarna ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie weken. Ook de een en dertigjarige J. C. P.. en de een en dertig jarige fruitkweker C. P. kregen soortge lijke straffen. Allen moeten voor zo ver ze dit nog niet hebben gedaan de ten on rechte ontvangen uitkeringen terug betalen. Nieuwe speeltuin aan Persoonsdam In het voorjaar, waarschijnlijk in Mei. zal aan de Persoonsdam een speeltuin worden geopend, bestemd voor de buurtvereniging Zinker straat. De gemeente heeft het be stuur van de Rotterdamse Speel tuincentrale toegezegd de grond, die een oppervlakte heeft van 3000 m, te zullen afstaan. Op het tussen tramrails gelegen, omgespitte en met koolas bedekte land, waar nu nog jongens voetbal len. zal binnenkort met de aanleg van de speeltuin worden begonnen. Een subsidie zal door de gemeente worden verleend. Ook het mate riaal komt van gemeentezijde. De buurtbewoners moeten zelf ook een duitje in het zakje doen. Zij moe ten de afrastering bouwen. Een deel van de recreatiebehoef te. die in deze kinderrijke buurt zeer groot is, zou hiermee worden bevredigd. De Nederlandse scheepsbouwers genieten vooral in Amerika grote bekendheid als uitstekende bou wers van jachten. In de jaren na de oorlog 'hebben vele vermogen de Amerikanen een jacht in Ne derland laten bouwen. Vanmorgen is wederom een exemplaar en wel een van grote afmetingen, name lijk ruim twintig meter lang en bijna vijf meter breed, aan boord van het motorschip Dongedijk wan de Holland Amerika Lijn gehesen om in San Francisco aan de heer E. Sugarman te worden afgele verdDe toekomstige eigenaar en zijn echtgenote waren speciaal naar Nederland gekomen om de tewaterlating bij de bouwers, de N.V. Amsterdamse Scheepswerf C. de Vries Lentsch Jr. bij te uionen. Mevrouw Sugarman gaf het schip toen de naam Jimaxill- Het jacht wordt, voortbewogen door twee diesel motoren van ruim 200 pk en is een ontwerp van de Amerikaanse scheepsont werper E. Monk te Seattle. ..Strassburger" op televisie KRO-uitzending uit Rotterdam Vrijdag 20 November zendt de tele visie-afdeling van de K.R.O. de voor stelling van circus Strassburger in de Rotterdamse Ahoy' hal uit naar de Nederlandse huiskamers die beschik ken over een televisietoestel. De be treffende voorstelling zal een nor maal verloop hebben, dus met pu bliek. Verleden jaar zond de K.R.O. de voorstelling eveneens uit en wel uit het gebouw Carré te Amsterdam. Hoewel Strassburger na het bezoek aan Rotterdam ook de „hoofdstad" zal aandoen, geeft men nu toch de voorkeur aan een uitzending uit Rot terdam. Amateurtoneel voor televisie Een Nederlandse toneeluitgeverü heeft een landelijke één-acter-wed- strijd uitgeschreven voor amateur- gezelschappen. De winnaar ontvangt niet alleen een wisselbeker maar wordt bovendien in de gelegenheid gesteld voor de televisie op te tre den Ook in Rotterdam nemen en- Eerste helicopter landt in Utrecht De Stichting Nederlandse Export combinatie. waarbij meer dan hon derd Nederlandse industriëlen zijn aangesloten, stelt zich o.m. ten doel aan buitenlandse zakenlieden, die in ons land nieuwe relaties willen aanknopen een zo groot mogelijke service te bieaen Twee Amerika nen. die binnenkort Nederland zul len bezoeken, om zich speciaal op hei gebied van de voedingsmidde lenindustrie te oriënteren, zullen hiervan profiteren. Beide heren worden per helicopter uit Brussel naar Nederland gebracht. Tijdens de duur van hun bezoek aan ons land blijft het hefschroefvliegtuig tot hun beschikking. Indonesië verkoopt rubber aan communistisch China DJAKARTA. De minister van Landbouw, de heer Sadjarwo. heeft medegedeeld, dat Indonesië een i IIICUC^CUCCIU, Udl kele verenigingen deel aan de wed- handelsmissie naar strijd die van 1 gehouden wordt. Januari1 April terdam-van-vroeger op, de hoofd leidster lichtte doel, nut en streven toe, het landelijk bestuur zette uit een hoe veelomvattend op het ogen blik het O.v.D.-werk is kort om: heel Nederland kan nu verne men hoe in Rotterdam dit mooie rerk (Rotterdam, dat ook trots is p zijn eerste adviesbureau voor O.v.D.) aanpakt. De Danco's toverden met liedjes en muziek sfeer. Het ging allemaal zo vlot. dat iedereen spijt had dat het al voorbij was. en iedereen was voldaan dat niets had behoeven te worden overgedaan. De kabels werden ingetrokken, stoelen en tafels verhuisden weer naar hun vaste plaats, de opname wagen koerste Noord-Oostwaarts weg en het O.v.D.-werk gaat on vermoeid verder. Vijftienhonderd volt kreeg de 28- jarige schilder J. Blokland uit de Kamperfoeliestraat vanmorgen door het lichaam. Daarna viel hij ruim vijf meter. De man is met een ernstige her senschudding naar het Zuiderzie kenhuis gebracht. De heer Blok land was bezig met schilderwerk aan de overkant van de Breebrug. Hij stond op een stellage en is bij zijn werk in aanraking gekomen met de draden van de electrische bovenleiding van het goederen emplacement. Buitenbrand in de Kievitspolder Een klein uur heeft de brandweer gistermiddag nodig gehad om een buitenbrand in de Kievitspolder, het land binnen de huizenrand van Parklaan. Kievitslaan. Westzeedijk en Van Vollenhovenstraat, te blus sen. Een tuinman had daar in een tuin een grote stapel droog afval hout in brand gestoken. SSSSTSSJ^STtSSiS 1 SSE XSefJl 5 sen. Het blusmateriaal moest over werpen j}at js ai wat men weet. Het -rr. „Tfiinin mpncpn Vanmorgen heeft de wethouder van openbare werken J. Mcertens de eerste paal geslagen voor het winkelcentrum aan de Kaasmarkt. Dit winkelcentrum vormt de afslui ting van de Hoogstraat en zal be staan uit twee galerijen van vijftien winkels met dertig woningen. Het ontwerp van de architect H. D. Bakker wordt uitgevoerd door het bouwbedrijf de .Wereldhaven". Evenals bij de Lijnbaan zullen de voetgangers hier rustig kunnen winkelen. Het snelverkeer zal hier worden geweerd. Een uitvoerige be schrijving van dit complex hebben wij reeds eerder in ons blad ge publiceerd. Dader van overval nog spoorloos Politie kampt met gebrek aan getuigen De politie is de dader van de over val op de 56-jarige schoenhandelaar A. Soeterboek uit de Resedastraat nog niet op het spoor gekomen. S. werd 27 October 's avonds rond zes uur. in zijn winkel neergeslagen door een onbekende man, die hem met een schoenmakershamer zwaar verwondde. Het politie-onderzoek wordt bemoeilijkt door gebrek aan getuigen. Massa's mensen meldden zich wel iswaar bij de politie, maar hun ver klaringen bleken geen waarde te hebben. De hele buurt werd afge roomd door de politie en ook dat leverde niets op. De politie moet het BPM's raffinaderij grootste van Europa Op de raffinaderij van de Bataafsche Petroleum Maatschappij (Koninklijke Shell groep) te Rotterdam-Pernis is kortelings een nieuwe distillatie-een heid in gebruik genomen met een verwerkings-capaciteit van 3% mii- lioen ton ruwe aardolie per jaar. Daarmede is de raffinaderij te Pernis de grootste van Europa geworden met een totale verwerkingscapaciteit van bijna tien millioen ton per jaar. Jongens fietsten de Maas in Twee jongens reden gistermiddag met een fiets van de Linker Veer- dam de Maas in. De 14-jarige F. Stassen uit de Chr. de Wetstraat be reikte zwemmend de wal en trok zijn 6-jarige broertje Harry mee. In het politie-posthuis Linker Veer- dam kregen beide jongens droge kleren. Een agent haalde later met een dreg de fiets op. Tijdens werk bij RDM overleden Op het terrein van de Rotterdam se Droogdok Mij is gistermiddag de 62-jarige kraandrijver P. Pors. die aan de Ring woonde, plotseling overleden. Het stoffelijk overschot is tijdelijk naar het bureau van de Riverpolltie vervoerd. Volksrepubliek heeft gezonden die ook de rubberverkoop aan China zal bespreken. De heer Sadjarwo Aan de concerten In de Rivièrahal op 5 en 6 November zal de tenor Les- sandro Barollo de ziek geworden tenor Angelo Loforese vervangen, zo bericht liet Rotterdams Opera Koor. G. Brunott, juwelier en horloger. opent fi- November zijn nieuwe zaak op de hoek van Binnenweg en Karei Doormanstraat. Op de Brtikelsdijk moest gister morgen de 29-jarlge onderwijzeres A. M. de Raadt van de Zuidhoek plotse- llhg met haar bromfiets uitwijken voor een overstekend kind. Zij reed een voet ganger aan en viel. Opneming in het Bergwegziekenhuis bleek noodzakelijk. Arbeider tussen wal en schip De 51-jarige havenarbeider L. H. Neufeglise uit de Walravenstraat is vanmorgen op het terrein van de Holland Amerika Lijn door een slingerende hijs geraakt. Hij werd naar de waterkant geduwd en viel tussen de wal en de aan de kade gemeerde „Arkeldijk". Collega's hesen het slachtoffer met een touw weer op. De man is ter observatie in het Havenziekenhuis opgenomen. Basketball-uitslagen De basketbalJcompetitie werd in Emporium voortgezet. Bij de dames hadden de Arrows niet veel moeite niet de Blue Birds. Een 2612 over winning viel hen ten deel. Bij de heren leverden Vrlocitas pn USV een zeer spannende strijd. Met 23—3 zei. dat China bereid is rubber van I wonnen de gastheren. Indonesië te kopen. „Hierdooi wordt een einde gemaakt aan de afhanke lijke positie van Indonesië ten op zichte van Amerika", zei hij. De verdere uitslagen luiden: Heren: Rode Duivels 2USV 2 11—20. Dames: Rode Duivels 1— Schilperoord 2 2213. Val van zeven meter in scheepsruim Zeven meter viel gistermiddag de 50-jarige tijdschrijver Drooglever uit de Lavendelstraat. Het ongeluk ge beurde in het onderruim van het s.s. Assiminak. dat in de Rijnhaven ligt. Waarschijnlijk is D. in het donkere tussenruim de weg kwijtge raakt. Het slachtoffer is met in wendige kneuzingen in het Zuider ziekenhuis opgenomen. PLASTIC VEST MET DEEG De recherche heeft dezer dagen definitief een einde gemaakt aan een reeks diefstallen van chocolade-deeg en cacao-boter, die gedurende drie jaren by de N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „Baronie" aan de Warande werden gepleegd. In totaal werd voor een bedrag van 30.000 aan grond stoffen ontvreemd. Acht personen, verdacht van diefstal (allen arbeiders) en vier helers zijn aangehouden en voor de Officier van Justitie te Rot terdam geleid. Hoewel men bij „Baronie" niets van de diefstallen merkte was er voor de politie aanleiding het per soneel van het chocoiadebedrijf nauwlettender gade te slaan. Toen op een dag de arbeiders de fabriek verlieten en de 23-jarige chocolade maker R. B. uit Rotterdam weer als een haas het eerst de fabrieks- poort uit wilde glippen, tikte een rechercheur hem op de schouder. In het bedrijfskantoor moest de man zich ontkleden, waarbij bleek dat hij een plastic vest droeg dat geheel gevuld was met chocolade deeg. In zijn sokken had B. enkele pakjes cacaoboter verborgen. Met de arrestatie van B. legde de re cherche tevens de hand op de voor naamste dieven. Bij het verdere onderzoek bleek dat meerdere per sonen van de chocolade-malerij bij dergelijke diefstallen betrokken wa ren. Zo werden nog gearresteerd de 41-jarige M. G. uit Rotterdam, de 23-jarige P. C. W. uit Rotterdam en de 56-jarige G. V. uit Schiedam Deze laatste stond in het bedrijf goed aangeschreven, want hij was voorzitter van de fabriekskern. Tijdens de verhoren is de politie gebleken dat de controle bij „Baro nie"' heel zwak was. Ook de chef van de malerij had niets van de een brede sloot worden getranspor teerd. Leiding gaf aanvankelijk on derbrandmeester A. F. Rila, later noofdman A. I. Boone. Bestelwagen tegen lichtmast Omdat de bestuurder van een van links komende wagen geen voorrang verleende, moest op de Blaak de 47-jarige chef-monteur G. de K. vanmorgen zijn bestelwagen afrem men. Door het gladde wegdek slipte de auto. Zij botste tegen een licht mast, waarvan de zijarm inclusief armatuur enige meters werd wegge slingerd. gelukkig zonder iemand te raken. De bestuurder kreeg een lichte verwonding aan het hoofd welke ter plaatse kon worden ver bonden. De bestelwagen moest wor den weggesleept. is wonderlijk, dat zo weinig mensen die Octoberavond iets vreemds heb ben bemerkt, terwijl toch de schoen winkel hel verlicht was en zes uur een tijd is dat er veel mensen op straat zijn. De schoenhandelaar liep by de overval een zware verwonding op, een schedelbasisbreuk. Zijn toestand was eerst zeer ernstig maar nu, hoe wel hij nog steeds in het ziekenhuis ligt, gaat het redelijk wel. Na motorongeval overleden De 32-jarige stucadoor A. Vasen- na, die Zaterdagmiddag in de Van Speijkstraat een motorongeluk had. is gistermorgen in het Coolsingel- ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Het slachtoffer woonde aan de Diergaardesingel. SS Edam en Leerdam aan Japanse slopers verkocht ROTTERDAM Na de Veendam zullen nu ook twee andere bekende schepen uit de vloot van de Hol land Amerika Lijn-verdwijnen. Het zijn de stoomschepen Edam en Leerdam, door de rederij voorna melijk gebruikt voor het vervoer van goederen en passagiers naar de havens aan de Golf van Mexico; die aan Japanse slopers zijn ver kocht. De beide zusterschepen, die reeds geruime tijd in de Rotterdam se haven waren opgelegd. zullen daar ook aan de Japanse kopers worden opgeleverd. De Edam werd gebouwd door de Koninklijke Maatschappij De Schel de te Vlissingen en in 1921 aan de Holland Amerika Lijn afgeleverd. Het meet 8871 ton bruto en 5412 ton netto. De Leerdam is een pro duct van de Scheepsbouw Mij Nieu we Waterweg te Schiedam, meet 8315 ton bruto en 5407 ton netto en werd éveneëns in 1921 voltooid. Beide schepen zijn uitgerust met Engelse turbine-installaties, nl. van J. Brown and Co.te Glasgow. Alleen maar: lege handen A LS Si i Rotterdammer uit het achterraam kijkt van het vertrek waar hij zijn dagelijks werk ver richt. ziet hij eerst een straatje van grijze kinder hoofdjes, waarop meestal alleen wat onverschillige mussen rondscharrelen. Maar op een dag als deze, wanneer in de verte het beeld van Zadkine een zwart silhouet lijkt in de blauwe herfstnevel en de scheepkens in de Leuve- haven niet meer zijn te zien, komen ook de meeu wen naar het straatje om Zo ook vanmorgen. Er lag een flink brok brood op het straatje en een mus plus twee meeuwen stonden er bij te hapsnappen. De witte deftigerds staken er her en der hun snavel in en pikten in hun begerige ijver bijna de kraaloogjes van hun kleine broeder uit, die daardoor geen kruimel naar binnen kreeg maar zich toch niet uit het veld liet slaan. Die manmoedig heid kwam hem op de over winning te staanwant toen plotseling om de hoek een grotemagere, hongerige wen zweefden traag naar her Oosten en zetten zien beteuterd neer in de holle, lege handen van Zadkine's beeld. Handig. T-JaNDIG bedacht van de wie wordt aangeklopt om hulp. verleent graag en gul zijn medewerking. Een bouwbedrijf heeft langs de Groenendaal de verlichting van 't gebouw met schijn werpers aangeboden, een reclamebedrij f zorgt voor ruim dertig flinke reclame borden en. waar de orga nisatoren héél trots op zijn: mevrouw van Walsum, de voor zichzelf, hetzij als hulp-Sinterklaasje. De ba- lliCV4UU„. vo., „„„„ij H ten van de bazar zyn^ be- echtgenote van de burge- Qc" jjgB meester, heeft het erevoor- slemd voor de kas van de vereniging. De bazar wordt gehouden op de 7e etage van het GeHa, van 2 tol 10 uur. Na 7 uur zal een stukje muziek de gezellig- A A Vrijzinnig Hervormde beid verhogen. De toegang Vrouwenvereniging (een KOSt u Seen cent. onderafdeling van de Ver. van Vrijz. Herv.), om op In OUT City. de bazar, die zij Zaterdag 7 November in het Groot- Wu v v n\r wat. warmte, wat gezellig- hond kwam aanrennen, ble- heid te zoeken. Ze scheren groot en wit en bevallig boven de onelegante mus sen heen en weer. Sneeuw- ken de meeuwen het bangst te zijn uitgevallen en scho ten ze als helicopters bijna loodrecht de lucht Vandaag: Geheim blanke ijdeltuiten zijn het schreeuwend van veront- die er best voor uit willen komenMaar elke keer als Rotterdammer denkt zo'n muisgrauwe mus jaloers te zien kijken, gebeurt er iets waardoor zijn medelijden jegens het onaanzienlijke tijdssnêde het omstreden waardiging. De mus, ook wel niet opgewassen tegen het onverwachte schrik- beest, bleef echter een se conde langer op de grond, nam op dat scherp van de san te bieden. Handwer- verzenden all over the world", vermeldt trots een bordje somewhere in the city. Zou het geschreven zijn door an Englishman die niet ge noeg Nederlands kende om het hele opschrift in het Hollands te schrijven, of door een Dutchman who didn't know hoe ..all over gaan geven ten bate van de the world" hier wordt uit- oudjes en de kinderen. Er zitsterschap van het comité van aanbeveling aanvaard' Een hele rij van bedrijven heeft goederen en aantrek kelijke spulletjes beschik baar gesteld. Het be looft wat daar aan de Kip straat! Dat wordt knus! I ETS minder groots van opzet, maar daardoor vast en zeker minstens zo knus en gezellig belooft de bazar te worden, die zuster Broeder en haar Evangeli sche Gemeente afd. Delfs- haven op 6 en 7 November a.s. in de Kleinstraat 3 Ki AT moet meneer Dudok nu maar goedvinden, het gehannes met zijn schepping in Hartje Stad, het Erasmushuis. De vertrouwde wolkenkrabber staat scheefgetrok ken, het glazen trappenhuisje wordt in een dwangpositie gebracht, het cafébalkonnetje krijgt een angstige helling, net tè groot om welk vocht ook in de kelk te houden. Ze doen maar. die wederopbouwende en thousiasten. „We gooien overal zo veel panden neerlaten toe dan nu er maar eens één begoochelen," schijnen de heren te denken, 't Is zielig. Voor de stad en voor meneer Dudok Gelukkig is dat verfomfaaien van de kribbige, wolkenkrabbende kan toorpilaar slechts verzinsel, gestut door de vreemde gedachte van een handig fotograaf. Deze man ver vaardigde bovenstaande „symphonie in blik", om nog even vrijpostig te blijven. Want het metaal van de auto-achterkant, waarin het Eras mushuis zo zonderling spiegelt, glanst en flonkert tè mooi. om blik te worden genoemd! diefstallen gemerkt. Wel vond deze het vreemd dat zijn personeelsleden iedere dag tegen het eindigen van de werktijd naar het toilet gingen. Nu is hem ook duidelijker geworden waarom zij de ruiten van de WC hebben wit geverfd, omdat zij daar de plastic-vesten met chocolade deeg aantrokken. De 23-jarige W. verklaarde, dat hij destijds via de huistelefoon de bedrijfsleiding heeft gewaarschuwd dat er door personeel van de male rij grote hoeveelheden chocolade deeg werden gestolen. Hij wenste daarbij zijn naam tegenover zijn superieur niet te noemen. De be drijfsleiding heeft toen deze waar schuwing genegeerd. W. wilde aan vankelijk niet aan de diefstallen meedoen, doch door aandringen en onder bedreigingen van zijn colle ga's is hij er toch maar toe over gegaan. Na de arrestatie van de dieven kwam uiteraard ook aan het licht wat zij met de grondstoffen deden. Het bleek dat zij er thuis blokken chocolade van maakten en deze voor 1.80 per kilogram in de handel brachten. Bij B. thuis werden diens moeder, de 50-jarige J. K. H. (om dat zij geld. afkomstig van de ver koon van deze chocoladeblokken heeft aangenomen), zijn 55-jarige stiefvader H. de G. (die in de keu ken in de chocoladepot stond te roeren en blokken klaarmaakte) en B.'s 23-'aripe verloofde mejuffrouw B. H. de K.. die geschenken heeft aangenomen. gearresteerd. Allen worden verdacht van heling. B. zelf heeft zich goed in de spullen gezet. Hij kocht o.m. een duur radiotoestel, een groot aantal gramofoonplaten, po^horloees enz. Tenslotte werd de 39-jarige M. E. K. uit Rotterdam in arrest gesteld omdat hij blokken chocolade aan derden heeft verkocht. DEN HAAG. De aanstaande vergadering van het ministeriële Benelux-comité, waarin oesprekin- gen worden gehouden ter voorbe reiding van de Benelux-conferentie als vervolg op die van Juli, zal niet in Den Haag, maar in Brussel wor den gehouden. De datum van 16 November is voorlopig aangehou den. handelsgebouw gaat hou den, speciaal een uitgebrei de collectie artikelen voor de a.s. feestdagen te koop schepseltje in leedvermaak jegens de sierlijke grote witte indringer verkeert. stukje brood in zijn snavel en uloog er verlekkerd mee naar een dakgoot. De meeu- ken. speelgoederen, boeken, het zijn allemaal dingen die iedereen in deze tijd wel kan gebruiken, hetzij zal onder andere een mooie collectie van prachtige handwerken te zien en te koop zijn, en mocht u honger krijgen van al dat rondkijken: er worden ook de lekkerste oliebollen van houden, belooft "iéts* groots Rotterdam verkocht! Mmm, te worden. Iedereen, bij bent u daar ook zo dol op? Dat wordt groots! F) E Fancy-fair die de Blindeninrichting van tot 17 November gaat Aanbesteding gebouwen voor Havenbedrijf Bij de vanmorgen in het Stads- timmerhuis gehouden aanbesteding van bestek no 276: namelijk het bouwen van een werkplaats met ruimten voor kantoor, magazijn etc. ten behoeve van de afdeling han delsinrichtingen van het Havenbe drijf aan de Vierhavenstraat, kwa men zeven en twintig aanbiedingen binnen. Hoogste inschrijfster was de fa Kuipers te Schiedam met f 46.170. VOOR HEDEN Circus: Ahoy' Hal, 8 uur: Circus Strassburger. Cabaret: Luxor, 8 uur: Snip- en Snaprevue „Op en Top!" Film: Arena, 2, 7, 9.30 uur: „Schattige vrouwtjes?" Capitol, 2. 7, 9.15 uqr: De wraak van de zwarte adelaar; Centraal, 2, 7, 9.15 uur: 'n Vrouw in gevaar; Cineac, 95.15 uur: Nieuws enz., 5.45, 8, 10 uur: Obsessie; Colosseum, 2. 7, 9.15 uur: 'n Vrouw in gevaar; Harmonie, 2, 7. 9.15 uur: Meneer Halot met vacantie; Lutusca. 2.15, 7. 9.30 uur: Mata Hari; Monopole, 2, 7, 9 uur: Wolven huilen in Alaska en Gevleugelde acrobaten; Passage, 2. 8 u: Robinson Crusoë en Co., Prinses, 2.15, 7, 9.30' uur: Opgepast! Zakkenrollers! Rex, 2. 7, 9.15 uur: Rio Grande; 't Venster, 2, 7, 9.15 uur: Les crimes de l'amour; Victoria, 2, 7. 9.15 uur: 't Begon in Shanghai. Tentoonstellingen: Vm. Schielandshuis, 105 uur: Schil derijen en tekeningen van R. Ver- spyck; Historisch Museum, 105 u: Geschiedenis van R'dam; 't Venster, 10—22 u: Drukwerk en Vrij werk v. Wim Brusse met foto's van Eva Brusse - Besnyö; Museum voor Land en Volkenkunde, 10—5 uur: Melane- sische kunst; weven en vlechten in Afrika; Bouwcentrum, 9—5 u., Wo. 8 u. pop. rondl.: Bouw v. vac.-oorden, scholen, teh. v. o. v. dagen, fabrieken, boerderijen, etc. Engelse architec tuur. Prijzen aan de visafslag Heden werden aan de visafslag te Rot terdam van IJmulden, Den Helder. Sche» veningen. Stellendam en elders 500 kis ten zeevis en 80 kg levende paling en spiering aangevoerd. Prijzen: tong groot 3.10—3.15. middel 2.55—2.60. klein 1.15—1.20 alles per kg. Schol middel 3336. klein 26—30: schel vis middel 50—56, kabeljauw groot 47 50, middel 38—46. klein 27—30. makreel 25—28. wijting 22—30, haring verse IS IS. alles per kist. Spiering per kg 0.60 0.70- levende paling dik 3.804,-. mid del 3—3.10. dun 2.10—2.20. alles per kg.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1