LEERLING VERPLEEGSTERS Microfilm in pot honig verried Sow jet-s pion in Zwitserland VetihcJe DRIEDAAGS PROCES VANDAAG BEGONNEN IN LUZERN Nieuwe lijn bij Schiaparelli Pakistan wordt een Islani-republiek Verkeer in Parijs eiste 413 doden HEDEN OPGEGEVEN». MORGEN GEPLAATST nette Dienstmeisjes g»fa. HUIZE TE ERMELO 6 TROUW DINSDAG 3 NOVEMBER 1953 Rudolf Roessler, een van de gTote spionnen voor de Sowjet-Unie tijdens de tweede wereldoorlog, is gisteren te Luzern voor het gerechtshof verschenen, beschuldigd van spionnage tegen de Westelijke mogendheden voor de Tsjeclio- slowaakse geheime dienst. Roessler verschafte onder de schuilnaam „Lucy" tijdens de oorlog inlich tingen van onschatbare waarde aan de Sowjet-Unie, o.m. twee weken voor dat het ging gebeuren het nieuws van de Duitse invasie. Ofschoon hij een Duitser is, heeft hij nooit in Duitsland gewerkt. Hij ont ving zijn inlichtingen te Luzern, waar hij aan het hoofd stond van de uit geverij „Vita Nova". Zijn bronnen onder de hoogsten in het Duitse opper bevel zijn nooit ontdekt. Roessler en zijn contacbman, dr. Xaver Schnieper, èen Zwitserse jour nalist, staat voor een Zwitsers fede raal hof teredht wegens het her vatten van hun spion nagebedrijf uit de oorlog en het verzenden van naar schatting 160 rapporten aan Tsjecho- 9lowakije over Amerikaanse, Britse, Franse en Deense defensie-maat regelen. Krachtens de Zwitserse wet is spionnage voor een buitenlandse mogendheid een misdaad, ook al is de spionnage niet gericht legen Zwitser land zelf. In October 1945 werd Roess ler veroordeeld voor zijn spionnage ten gunste van de Sowjet-Unie, maar hij werd „met strafbaar" verklaard, omdat hij zijn inlichtingen beschik baar had gesteld voor de Zwitserse geheime dienst, Dit deed hij via Schnieper, die tijdens de oorlog als Zwitsers geheim agent heeft dienst gedaan. De akte van beschuldiging tegen beiden beslaat 31 pagina's. Zij zouden hun activiteit hervat hebben in. 1947 op verzoek van een lid van het bureau van de Tsjechische militaire attaché. Tot het begin van dit jaar hebben zij %sjechoslowakije geheime inlichtingen verstrekt. Toen viel een van hun geheime boodschappen in handen van de Zwitserse contra- spionnage. Op 9 Maart werden zij ge arresteerd. Als in een roman De aanklacht spreekt van schuilna men, geheime radio-zenders, micro films en „zwarte" reizen over de Tsje- chisch-Oostenrijkse grens. Ook wordt gezegd, dat zij toen zij gearresteerd waren van plan waren hun activiteit uit te strekken tot de Ver. Staten. Schnieper is een hechte vriend van Roessler geworden, nadat deze in 1933, toen Hitier aan de macht was geko men, uit Duitsland gevlucht was. Daarvoor is Roessler hoofdredacteur geweest van de „Augsbur-ger Allge- meine Zeitung" en directeur van de Duitse „Bühnenvolksbond". Beide, verdachten ontkennen dat zij commu nisten zijn. Roessler heeft bij het vooronderzoek vex-klaard, dat hij zijn spionnagewerk heeft hervat om zijn magere inkomen uit de uitgeverij aan te vullen en om dat de na-oorlogse ontwikkeling in Duitsland en het gevaar van een her bewapening van Duitsland hem in verzet brachten tegen de Amerikaanse politiek in Duitsland en Euro-pa. Eerste Mas inlicht er Samen zouden zij sinds 1947 in to taal ruim 40.000 gulden van de Tsjechen hebben ontvangen. Hiervoor stelde Roessler gedetailleerde rappor ten op over de ligging van Britse en Amerikaanse vliegvelden in Europa, de rol van Koreaanse oudstrijders als instructeiirs voor het Amerikaanse le ger, de resultaten van Amerikaanse manoeuvres in Duitsland, plannen voor het vestigen' van NAVO-vlieg- velden in Denemarken, plannen voor het Duitse contingent in de Europese Defensie .Gemeenschap, de beoogde wederopbouw van de Duitse vliegtuig industrie, de organisatie en sterkte van de Amerikaanse luchtmacht in Enge land en de activiteit van de „met Amerikaans geld gesubsidieerde" anti. communistische ondergrondse bewe gingen in Oost-Europa. Als inlichter, aldus de akte van beschuldiging, stond Roessler stellig bovenaan, maar tij dens het vooronderzoek heeft hij ge weigerd zijn bronnen met name te noemen. ,.Hoog bezoek Hooggeplaatste personen uit Duits land en van elders hebben Roessler herhaaldelijk in Luzern bezocht, met hem gecorrespondeerd of contact met hem gehad tijdens zijn buitenlandse reizen Hij heeft ook een verzameling van 20.000 knipsels uit kranten en periodieken over militaire aangele genheden, waarmee hij zijn inlichtin gen vergeleek. Schnieper stuurde of bracht de rapporten op microfilm naar verschillende schuiladressen van de Tsjechische geheime diepst in Duits land, Oostenrijk en Tsjechoslowakije. De Zwitserse contra-spionnage kreeg het duo te pakken toen een pot honig, geadresseerd aan Josef Rudolf, Linien- strasse 106, Dusseldorp, onbezorgd te rugkwam en geopend werd door een postbeambte. In de honig verborgen bevond zich een rapport over het Amerikaanse leger op microfilm. Zelfs in Amerika In de akte wordt een notitie aan gehaald van Roessler aan de Tsjechen, waarin hij aanbiedt zijn activiteit uit te strekken tot de V.S. tegen een extra- betaling van 1400 gulden per maand. De notitie zegt, dat Roessler via me vrouw Theresa Hildebrand van het blad „Common Cause" in Chicago waardevolle contacten kan maken met een aantal hoogleraren in de V.S., ook directeuren van een gas- en electri- citeitsonderneming, vliegtuigfabriek en een laboratorium van de General Electric. Dit Zou waardevolle inlich tingen kunnen opleveren over de Amerikaanse bewapening, aldus Roessler tot zijn Tsjechische heren. Voordat hij antwoord had, werd hij gearresteerd. De beschuldiging wijst er met nadruk op, dat Roessler de Amerikaanse namen uit .een exem plaar van „Common Cause" had ge haald en geen der dragers iets met de zaak uitstaande heeft. Het proces zal drie dagen duren. (Van onze moderedactie) HET verrassende op de modeshow van het huis Schiaparelli, welke Zaterdagmiddag in Victoria Hotel te Amsterdam is gehouden, waren de asymetrische lijn en de kleine hoed. Zowel bij de (hoofdzakelijk tweed) mantelpakjes als bij de namiddagja ponnen en de avondjurken was er wei nig symetrie te ontdekken in de coupe- lijn en de sluitingen bijvoorbeeld. Men zou van een scheve sluiting kunnen spreken. En wat de bijpassende hoed jes betreft, deze gaan terug voor een groot'deel op het driekantige steekje. Ook werd het randloze Derby-model gedragen, in kleurig fijn ribfluweel, wélke stof daarbij ook als kraag van het tweed pakje was verwerkt. Een der tweed jasjes had een lang split in de rug, van boven en van on deren dicht gewerkt. Voor de namid dagjaponnen bleek een felle, gele, grote ruit (met geel) geen bezwaar. Herfstj assen waren in uitdagende kleuren, o.m. in koningsblauw. Bij de avondjaponnen viel de weel derigheid der tafzijden stoffen op, de „queu" en de strik en het quasi schor tje voerden ons naar de mode van omstreeks 1875, welke tot nieuwe in spiratie van de ontwerper blijkt te hebben geleid. Dat de pumps hier niet in overeen stemming met het stijlvolle gewaad waren, was jammer. Er was zeer veel belangstelling. A Een Amerikaans reisbureau heeft be kend .gemaakt, dat iedere Amerikaan de zelfde wereilidireis (kaïn maken als koningin Eniizabekh. miits hij over meer dan ander half miHioen dollar aan contanten beschikt- De tocht isaat dan met gecharterde vlieg tiumgen, schepen, treinen en auto's en via die beste kamers in de beste holitls. De grondwetgevende vergadering van Pakistan heeft besloten, het land tot een republiek te maken. De offi ciële naam zal „Islamietische Repu bliek Pakistan'- zijn. Amendementen met de strekking hier de woorden „buiten het Gemene best" aan toe te voegen, zijn niet in gediend. Leden van de Hindoese oppositie verlieten de zaal als protest tegen het met nadruk vermelden van het Isla mietische karakter van de staat. Er béhoorden, volgens hen, ook waarborgen in de grondwet te worden geschreven om de rechten van de minderheden te beschermen. De bepa ling, dat het staatshoofd een Moham medaan moet zijn, vonden zij een aan tasting van de minderheidsrechten. Prijs van Schweitzer voor leprozendorp? Trotse Elzassers zijn nu al bezig met voorbereidingen om Nobelprijswin naar dr. Schweitzer een grootse ont vangst te bereiden als hij vermoe delijk in Januari zijn geboorteland zal komen bezoeken. Zijn verwinten in de Elzas en zijn vele vrienden verwachten dat Schweit zer het geld, dat hij met de vredes prijs verdiend heeft, zal bestede,n voor de bcuw van een dorp voor le pra-lijders bij zizjn Afrikaanse kolo nie Lambarene. Een deel zal dan be steed worden aan aankopen van sul- fa-praeparaten, die de geneeswijze van lepra verbeterd hebben. Tot nu toe moeten de leprozen, die bij Schweitzer genezing komen zoeken, soms honderden kilometers reizen. Als zij in 'n speciaal dorp kunnen wonen worden betere resultaten verwacht. Gebaarde Siks dreigen met hongerstaking De politie van New Delhi, de hoofd stad van India, heeft vier leiders van de extremistische Akali-beweging der gebaarde Siks gearresteerd, omdat zij dreigden, uit protest tegen het feit, dat de Indische regering weigert een staat in het leven te roepen waar Pendsjaabs gesproken wordt, een mas sale hongerstaking voor de residentie van premier Nehroe te zullen organi seren. De voornaamste van de vier, S. S. Raman, hoofd van de Akali-organisatie in de staat Pepsoe, is in de gevangenis een hongerstaking begonnen. Het viertal, gekleed in het blauwe Akali-uniform en met de tulband op het hoofd, droeg een witte doodkist mee „omdat zij bij hun missie wilden slagen of anders sterven". De voornaamste landelijke leider van de Akali-beweging, Tara Singh, heeft eveneens gedreigd een honger staking te zullen beginnen voor Nehroe's woning. Post voor Oost en West Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nw.-Guinea: m.s. ..Oranje" (18 Nov.); Ned. Antillen: m.s. „Helicon" (12 Nov.): Suri name: m.s. „Stentor" (11 Nov.); Unie van Z.-Arika en ZW.-Arika: m.s. „Winchester Castle" (7 Nov.); Canada: s.s. „Maasdam" (9 Nov.); s.s. „Grote Beer" (10 Nov.); s.s. „American Defender" (12 Nov.); Zuid- Amerika: s.s. „Andes" (7 Nov.); s.s. „Al- hena" (11 Nov.); Australië: via Engeland (14 Nov.); Nieu w-Zeeland: via Engeland (7 Nov.). Inlichtingen over de verzendings data van postpakketten geven de postkan- A Ter gelegenheid van een luchtvaart feest te San Diego,' in Oa'Iifonndë, gehouden ter herde nk'iing van het feit. dat de gebroe ders Wrihih't 50 jaar geleden bun eerste viluoht maakten. heeft een 91-jarige grijs aard een straalvliegtuig gevlogen. Hij haal de een snelheid van ruim 800 kilometer „Hopeloos", zegt geelboek Het verkeer in Pari,);) heeft dit jaar tot dusver 413 doden, 7.743 ernstig ge wonden en 16.793 licht gewonden ge- eist. Deze cijfers zijn iets gunstiger, dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Ondanks de lichte verbetering vindt de Parijse politieprefect Jean Baylot het verkeer in zijn stad een hopeloze geschiedenis. In een officieel „geelboek" over dit probleem zegt hij, dat het aantal auto's in Parijs met 180 per dag toeneemt en dat alle maatregelen, die al zijn ge nomen om meer gang in het verkeer te brengen, hebben gefaald. Hij meent, dat het misschien wat beter zou gaan, als het parkeren in de stad wordt beperkt, tot een half uur of een uur. Nog een maatregel in de goe de richting zou zijn vrachtauto's over dag uit Parijs te weren. Voorts meent Baylot, dat geen nieuw huis moet wor den gebouwd, zonder dat er een par ticuliere garage onder zit. Baylot zegt verder dat plannen wor den gemaakt voor meer ondergrondse wegen en twee viaducten in Parijs, maar dat het werk wordt vertraagd door de hoge kosten die er mee zijn gemoeid. Het enige advies, dat de prefect eigenlijk geeft, is: „Chauffeer niet in Parijs". De tramdiensten van de Noord- Zuid-Hiollandse Vervoer Mij. N.V., op de lijnen Den Haag-Leiden-Noordwdjlk en Katwijk en in de gemeente Leiden b'lijven nog tot 1960 in exploitatie. Het vervangen door busverkeer op kortere termijn, zoals aanvankelijk overwogen, werd, is niet mogelijk wegens onvol doende capaciteit van de wegen in de betrokken gebieden, aldus de directie. Deze wegen zullen eerst moeten wor den verbeterd. :olade SolëStCl S Vol aromatisch E^dttCtOllfCTl "n Verrukkelijke chocolade. Pastilles: Dessen-chocolade, Melk-chocolade, Mocca-MeJkchocolade. BOTMO S Krachtig van-smaak. Al deze soorten losse chocolade 75 ct per 100 gr. CHOCOLADE De rubriek PIJLTJES verschijnt voorfaas dke dag» behoudens op Maandag. Ofe rIJLVJE, waarvoor de opdracht schriftelijk telefonisch oi door opgave aan de loketten van onze kantoren vóór 11 uur 's morgens In ons bezit la. wordt GEGARANDEERD DE VOLGENDE DAG GEPLAAXSX. In het ALGEMEEN ZIEKENHUIS te Hengelo (O.) is plaats voor enige niet beneden 18 jaar, inwonend. Sollicitatie aan de Adj. Directrice. W0NINGRUIL Woningruil. Aangeb.: te Arn hem. vrij bv.h. bev.: 2 kamers, zijkamer, keuken, war., twee sl.kms en zolder. Gevr.: in A'dam woning minstens 2 sl. kms. Ook leden Woningbouw- ver. „Onze Woning". Br. no. T7-9028 Trouw, Amsterdam. Zoekt U een boekhouder of chauffeur? 'n Pijltje en hij staat voor Uw deur. MEUBILAIR EN HUISRAAD H. Swaab Zn. geeft het meeste geld voor geh. of ged. Inboedels enz. Overal te ont bieden, 2e Oosterparkstraal 203A—205, tel. 53836. T8-0167 Wegens vertrek te koop: Zeer fijn luxe eiken Bureau-Minis- tre, gebeeldhouwd front, grote bladmaat 1.70 X 1 M., zeer geschikt voor herenkamer of privé-kantoor. Eveneens: fijn luxe damesbureau, bladmaat 1 X 0.70 M. Ds. H. Retel. Co- lijnsplaat (Z), tel. K 1199-334. T-85359. GEKLEURDE WASTAFELS in alle moderne tinten. Steeds voorradig bij 'T WASTAFELHUIS Bi'lderdijkstraat 84. Tel. 83550. T8-530il J. BIJL GEEFT VEEL GELD voor meubels, naaimach., kan toormeubelen en magazijngoe deren. Weesperstraat 87. Tel. 57750, Amsterdam. T8-0166 Is Uw Keesje er vandoor? Een Pijltje brengt U op zijn spoor. KLEDING ENZ. Wie helpt en jong gezin, moe der 4 jr. ernstig ziek, aan cos- tuurn en overjas. 2e hands maat 52 en 2 jongensjasjes 149 jr., voor weinig geld? Br. no. T-9-9036, Trouw, Am sterdam. Mach. brei-inr. „Wolkunst" Jachtlaan 252, Apeldoorn. Een trainingsbroek tot lengte 100 cm. breien wij v. 5.50. Wol teg. vastgest. prijs. Vraagt fol der. T-9-300713. MUZIEKINSTRUMENTEN, RADIO Te k. Huisorgel 11 reg. merk Kimball, mooie volle toon. Be zichtigen des avonds na 7 u. Talmastr. 7 HI Tel. 99178. Huisorgel gevr. 3-6 spel, enig gebrek mog. Schildersbedr. Reiff, Oogstpad 18, Apeldoorn T-lOa-52'83 Orgel gevr. grote inhoud. Br. merk, reg., prijs no. T-10a- 9040, Trouw, A'dam. Een vooroorlogse piano gevr. Br. Boekh. Overtoom 340. T- 10a -29 79 AUTO'S, RIJWIELEN, VAARTUIGEN Aangeb. Volkswagen '49 i, g. st, f 1750,2e Const. Huy- gensstr. 77 II. TIib-5:250 Zoekt U een kamer zonder of met? Dan is 'n Pijltje je van het, ZAKEN ENZ. Te koop aangeb. Melkzaak plm. 1600 ltr.; met kruide nierswaren; spoellokaal en mooie woning aanw. Spoed. Br. no. T-13-9037, Trouw. Am sterdam. Woningruil 't doet er niet toe waar Een Pijltje bokst het voor DIVERSEN PHILISHAVE REPARATIE in één dag gereed. A. C. M. VAN VIANEN, le Helmersstr, 231, Amsterdam. Tel. 84846. Schrijfmachines ln huur. De betere merken 15,per ma^nd. Parklaan 1, Tel. 50234 T16-5360 Kofferschrijfmachine t 175. Underwood, lange wagen 1 195,gewone wagen 135 als nw. Omstandigh. Brink. Ufterwaardenstr. 360, T-16-51251. Extra Sinterklaas-aanbieding 500 reciameóallons bedrukt niet Uw tekst, 6 kleuren, om trek hor. gem. 70 cm, f 30. totaal. De Haan, Scheldeplein 6. A'dam T16-5379 Nederlanasche Persil Maatschappij N.V. Stadhouderskade 19-20, Amsterdam, vraagt voor haar kantoor te Amsterdam voor spoedige indiensttreding a. Assistent voor de Verkoop-afd. Vereist wordt: Middelbare schoolop leiding, by voorkeur H.B.S. B, enige kantoorroutine. Leeftijd: ca. 23 jaar. b. Vrouwelijke kracht voor lichte kantoorwerkzaamheden kunnende typen. Mulo-diploma gewenst. Leeft. ca. 17 jaar, Uitsluitend, sc lirifteljjke sollicitaties onder vermei- O ding van de functie, waar- afv® naar gesolliciteerd wordt en opgave van leeftijd, ge- MQ» noten schoolopleiding enz. O-o te r'c^eM aan de Afd. «iTVN O Personeelszaken. Besch. dame b.z.a. als h.i.d. huish. of bij heer all. P.G Br. T-3-9035, Trouw, A'dam. HUISHOUDELIJK PERSONEEL GEVRAAGD Gcvr. huishoudster in zaken- gezin met 5 kinderen waarvan 3 schoolgaand en waar moeder ontbreekt. W Vledder, Ten Katelaan 17, Bilthoven. Tel. 2278 K 3402.T4-6717 Gevr. te Baarn net meisje v.d. in gezin m. kind; evént. genegen mee naar buitenl. te gaan. Br. no. 75 Boekh. Boe- nng, Baarn.T4-5300 Gevr. in klein gezin zelfst. meisje v.d.e.n. Tel. 717505, Amsterdam.T4-5296 Gevr. Jong meisje voor nuis- houding en winkel. Banket bakkerij A. Grave, Nieuwen- dijk 239 b/d Dam. T4-51253 Gevraagd wegens huwelijk van de vorige, zo sp. m. een huls houdster in lclein Geref. gezin, 3 personen. P Tanis West- straat A G5, Ouddorp Z.-H. T4-5304 Gevraagd dagmeisje of hulp huishdg. 95 uur. in gezin net 3 schoolgaande kinderen Botticellistr. 1, Tel. 96229. T4-5305 Gevraagd in tandartsgezin te Dordrecht, een flinke dienst bode voor d. en n. Br. onder no. T-4-9042. Trouw, A'dam. Gevraagd te Kampen, in gezin met 3 sohoolgaande kinderen, een zelfstandige huishoudster. Meerdere hulp aanwezig. Br. onder no. T-4-9041, Trouw, A'dam. Gevraagd een huishoudster v middelbare leeftijd. Br o. T-4-9039, Trouw. A'dam. Gevr. bij eenvoudige boeren vrouw op leeftijd iemand voor gezelschap en hulp in de huish. v.d.e.n. leeftijd bij voorkeur boven 50 jaar. Adres: Mevr. de Weduwe J. P. Duin, Scher- merweg 25, Alkmaar T-4-5367 Gevraagd voor enige maanden zelfst. hulp i. d. h„ 8—4 of 95 u. P.G. Bij gezin met 3 kinderen, verlofgangers. Geen was. Verd. f 25.p. week, 's Zondags vrij. Mevr v. d. Breggen, Fred. v. Eederaplein 21, Heemstede. T4-76156 zoekt voor haar machine-vormafdcling een iiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiii BAAS BETREKKINGEN GEVRAAGD ter vervanging van de huidige functionaris, die binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd zal bereiken. Sollicitanten dienen volledig op de hoogte te zijn met alle aspecten van het machine-vormen en leiding kun nen geven aan een afdeling van ±125 man personeel. De aan te stellen functionaris zal na een inwerk- periode van ongeveer 1 jaar zelfstandig met de leiding van de afdeling worden belast. Leefiijd 30-40 jaar. B.z.a. representatief persoon als garage chef. In bezit van bewijzen Amb.school, I.V.A. Driebergen. Practijk in ben zine- en dieselmotoren, v.g.g.v. Br. no. Tl-9025 Trouw A'dam. B.z.a. net persoon, allround chauffeur. Rijbewijzen A, B, C. D, E. Bekend met luxe-, vraoht- en autobus, voor bin nen- en buitenland. Br. no. Tl-902'6 Trouw Amsterdam. B.z.a. flinke vertegenwoordi ger (Fries) v.g.g.v. om kappers, drogisten, tabaks- en papier- warecihandelaren e.d in de Noordelijke provincies te be zoeken. Indiensttreding na overleg. Br. no. Tl-9031 Trouw A'dam. B.z.a. nette juffrouw G.G. 26 j als hulp in winkel v. halve dagen. v.g.g.v. Br. T-1.-9043, Trouw. A'dam. Jongeman 28 j. z. z. g. g. als Chauffeur-Verkoper Goede ref. Br, onder no. T-l-41922 Trouw Apeldoorn. Brieven met uitvoerige inlichtingen over opleiding en praktijk vóór 1 December a.s. aan de personeelsafdeling van DRU te Ulft. BETREKKINGEN AANGEBODEN MAGAZIJN. Gevr. Jongedame ca. 18 jr v. mag. en lichte kant.werkzaanvh. G. A. Meijer N.V. Keizersgracht 495, Am sterdam. T2-2O03. Perfecte thuisnaalsters voor het vervaardigen van zuiver zijden damesblouses. Tel. 27925 T-2-5371 Rayon-Agenten gevraagd voor de verkoop van Zonnebrillen. Br. onder no. T-2-9034, Trouw. A'dam. Zoekt U een kamer zonder of met? Dan is 'n Pijltje je van het. HUISHOUDELIJK PERSONEEL AANGEBODEN Inrichting tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken (aan het Station gelegen: kleine pavil joenen) vraagt: MULO-diploma thans niet vereist. Volledige opleiding tot Ri.jksdiploma Ziekenverpleging B. Eerste aanschaf dienstkleding wordt gratis verstrekt. Salaris volgens nieuwe landelijke regeling. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. 100 JAAR GEREF. J.V. te Zwolle. I Donderdag 5 Nov., 8 uur Jubileumavond in Odeon Spreker: Prof. Dr. K. Dijk Opvoering v, h stuik „Ju das", van Hubert Gignoux. Deze gerubriceerde advertenties worden geplaatst in de ge hele oplage. De prijs bedraagt 50 cent per hoogtemillimeter per kolom-breedte. Deze rubriek verschijnt elke dag behalve op Maandag. Elk Pijltje waarvoor de opdracht vóór 11 uur 's morgens in ons bezit is, wordt gegarandeerd de volgende dag ln de gehele oplage geplaatst. Pijltjes kunnen worden geplaatst op een breedte van éèn kolom en op een breedte van twee kolommen en zij worden opgenomen onder het hoofd waar zü naar de Inhoud behoren Indien een bepaalde zetwijze wordt verlangd, dan dient dit in de plaatsingsopdracht te worden aangegeven. Als geen bepaalde voorschriften dienaangaande worden gegeven, dan wordt de advertentie over één kolom en zo klein mogelijk ïezet. (Bewijsnummers worden van Pijltjes niét verstrekt). STUDIEBEURS SINT JOBSLEEN. Bestuurders van hei Sint Jobs- leen te Leeuwarden roepen sollicitanten op voor een pen- sie, groot f 900,per jaar Gegadigden moeten geboren zijn na 30 November 1934 en vóór 1 December 1938. Aan melding vóór 1 December 1953 bij de ontvanger van het leen, adres Vredeman de Vriesstraat 39, Leeuwarden, die tevens nadere inlichtingen verstrekt. Zie voorts uitvoerige adver tentie in de Leeuwarder Cou rant van 2 en 14 November 1953.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4