Hekkesluiter slaat leider Eems Boys Poolster WERKSPOOR Spanning in 3e klas A van West 11 N.Z. VOORBURGWAL 262 intelligente Jongeman Assistent v.d. Directeur HEEG KLOPT WORKUM MET 3-1 Slachtoffers van overstroming; bijgezet in massagraf Sobers plechtigheid in Dreischor Kaasproductie is te groot Toiigeman a. Enige Jonge mnl. en w. ADMINISTRATIEVE KRACHTEN b, ONGESCHOOLDE KRACHTEN 2e en 3e ASSISTENTEN Cirkel Zlekenhulsverpleging, specialistische hulp en sanatoriumverpleglng MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 TROUW S VERRASSINGEN IN HET NOORDEN Dat Sinterklaas met rasse schreden nadert, was Zaterdag in de Noordelijke voetbalcompetities al goed te merken. De verrassingen waren niet van de lucht. Voor de grootste surprise zorgde hekkensluiter Eems Boys in 4C, dat het ongeslagen Poolster, in Spijk nog wel, met 14 de das omdeed. De Delfzijlers presteerden dit door Poolster zo'n geestdrift en zo'n tempo voor de neus te draaien, dat de gedoodverfde kampioenen >het gevoel kregen in een draaikolk te zijn beland, Na twee minuten gaf Laan de bezoekers al een voorsprong en nog voor de rust werd die door Tap tot 02 opgevoerd. MEPPEL WINT OP NIPPERTJE De verwachte inzinking in de tweede helft bleef uit en E. Wals maakte er met een 30-metersdhot 03 van. Een Poolster-offensief leverde een doel punt van H. Riepina op (13), maar Eems Boys liet zidh niet van de wijs brengen en bradht door T. Wals de eindstand op 14. Een prachtige ver richting van de Delfzijlers. Harkemase Boys, met Borger weer in de gelederen, bestond het zowaar CVW met 21 te kloppen. Borger scoorde beide doelpunten voor de Boys en Laurens maakte Ihet tegendoelpunt voor CVW. VVT dwong De Heraclyden een ge lijkspel af. Wel namen deze door Jelis Klip de leiding, maar na de rust ston den zij al spoedig met de rug tegen de muur deze wankele voorsprong te ver dedigen. Een kwartier voor ihet einde kwam de 'gelijkmaker van de voet van Visser (11). Stedum plukte nieuwe vruchten van zijn gewijzigde opstelling. Wel nam Oranje Nassau door Koebruggen een voorsprong, maar daarna was het met de Groningers gedaan. Door Marten Huisman, Kees v. d. Woude en De Jong was het bij de rust al 31. In de tweede helft schoot v. d. Wou'de nog driemaal uit zijn sdhoen. Poolster De Heracliden CVW Harkemase Boys Stedum Oranje Nassau Eems Boys VVT 7 6 0 1 12 7 4 12 9 8 4 13 9 8 4 13 9 8 3 14 7 8 3 0 5 6 8 2 15 5 8 2 15 5 23— 9 23—13 24—18 29—25 21—30 Fraai herstel In 4B was ACV aanvankelijk veel sterker dan VEV. Dit leidde tot een 02 voorsprong door goals van Gor dijn en Mustamu. Maar VEV bleef dapper volhouden en verkleinde nog voor de rust de achterstand door Kla ver (12). Toen halverwege de tweede (helft Mustamu Ihet verschil opnieuw op twee doelpunten bracht, leek VEV verslagen. Maar dethuisclub herstelde zich fraai en sleepte door doelpunten van Stegen en Sdhuler nog juist een gelijkspel uit het vuur. Drenthina maakte zijn minder goede beurt van de vorige week goed door een 31 zege op Minjak. Door v. d. Weerd, Schutrups en Reinink liepen de Emmenaren tot 30 uit. Kort voor het einde maakte Minjak, dat in de oud-Ajacied Leemhuis een van zijn beste spelers had, een verdiend tegen- punt. Veendam boekte ook nu weer een stevige overwinning en wel op HZVV. Wel namen de HZVV-ers de leiding, maar daarna kwamen zij er weinig meer aan te pas en liep Veendam uit tot 14. Vlak voor het einde had HZW nog eens succes (24). Bij Veendamspeelde De Jonge een uit stekende wedstrijd. Noordse Schut verraste met een grote 51 zege op Klazienaveen. Toxopeus gaf de thuisclub de leiding, maar Karsten maakte weer gelijk. Daarna kwam echter alleen Noordse Schut nog aan bod en door Toxopeus, Ben jamins, Pol en nogmaals Benjamins ■werd het 51. ACV Noordse Schut Drenthina Veendam 8 6 2 0 14 24—10 7 3 2 2 8 18— 9 7 4 0 3 8 28—20 8 4 0 4 8 22—21 LANDBOUWER DOODDE ZIJN PACHTER Wegens doodslag is door de recht bank te Assen tot vier jaar gevange nisstraf met aftrek veroordeeld de 50-jarige landbouwer T. te Wijster, die op 27 Febuai 1953 zijn 63-jaige pachter Nijboer van het leven beroofde. De oorzaak van dit drama was een controverse, die in de loop der jaren tussen de beide mannen was gegroeid ten gevolge van een vreemde verhou ding die er tussen hen bestond. Verd. was nl. bij zijn pachter als arbeider in dienst en had in zijn eigen boerdere slechts de beschikking over één kamer. In de nacht van 26 tot 27 Februari kwam de vete na een feestje tot uit barsting, waarbij T. zijn slachtoffer met een. mes in de halsslagader raakte. Hoepelmakerijen worden geholpen Voor één jaar willen Ged. Staten van Gelderland een bedrag van f 60.000 be schikbaar stellen om renteloze voor schotten te verstrekken aan credietbe- hoevende hoepelmakerijen in het land van Maas en Waal. Reeds eerder, in 1940, werd door de staten van Gelderland, een bedrag van maximaal f 24.000 beschikbaar getseld om daarmede aan deze destijds in soortgelijke financiële moeilijkheden verkerende bedrijven credieten voor houtaankoop te verstrekken. VERKEERSVERBETERING OP SCHOUWEN Waarschijnlijk nog eind deze week zal de bootdienst van Zierikzee naar Burgsluis worden opgeheven. Hiervoor in de plaats zal dan een busdienst van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij komen, welke van Zierikzee over Brouwershaven via de in aanleg zijnde noodverbinding langs de Langendijk aan de Noordzijde van het eiland naar de Schouwse Westhoek zal rijden. Klazienaveen VEV HZVV Minjak 8 3 2 3 8 3 2 3 8 12 5 8 2 0 6 21—24 15—23 21—30 15—27 Van de zijde van het bestuur van Veendam wordt ons nog verzocht mede te delen, dat de incidenten, die zich de vorige week voordeden in de wed strijd DrenlloinaVeendam, hun oor zaak vonden in het feit, dat een aan tal Drenthina-spelers zich niet kon verenigen met enkele beslissingen van de scheidsrechter. Veendam had hier aan part noch deel. Met betrekking tot de twee omstreden doelpunten van Veendam, deelt men voorts mede, dat men de beslissingen van de scheids rechter juist achtte. Wat doet Heeg? Aan 'goede wil en strijdlust ontbreekt het de Hegers niet, waardoor zij tel kens een overwinning weten te for ceren, maar als deze ploeg het Friese voetbal moet presenteren in een kam pioenscompetitie, dan moet er nog wel een en ander gebeuren. Zaterdag kregen de Workumers geen schijn van kans en zowel aanvallend als verdedigend waren de gastheren beter. Workum nam de leiding maar de gastheren waren zó terug en de stand was weer gelijk 11. Een stand, die tot de rust de kwaliteit en de verhou ding goed weergaf. Nadien een meer agressief Heeg dat de gasten handen vol werk bezorgde hetgeen ze niet gdheel konden verwerken, zodat de stand opliep tot 31 tegen welke stand niemand bezwaar kan hebben. De Leeuwarder Zwaluwen konden BETOOG RONDOM EEN TOGA De Noordwijkse gemeenteraad ging uit twee candidaten een nieuwe ambtenaar van de Bur gerlijke Stand kiezen. Alles goed en wel, zei een der raadsleden, maar hebben die candidaten wel vooruit de be schikbare toga's gepast? Het is namelijk zo, dat Noord- wijk voorheen slechts een toga voor de ambtenaar van de Bur gerlijke Stand bezat. Dit habijt bleek jaren geleden, toen een nieuwe functionaris werd be noemd, niet te passen. Er moest toen een nieuw ambtsgewaad worden gemaakt. De burgemeester gaf de ver zekering, dat bij de „bouw" van de nieuwe toga rekening was ge houden met variërende lengten en breedten van toeko7nstige hu welijkssluiters. Een elastisch product als het ware. het tegen Delfstrahuizen niet verder brengen dan tot een schrale 2—1- overwinning. De snelle vogels zijn hun vleugelihythme kwijt. Nadat de gasten met een matig doelpunt, uit een scrim mage, de leiding hadden genomen kostte het nog al wat moeiten om de balans in evenwicht te krijgen, maar ihet lukte en Sehouwstra doelpuntte. 11. Vlak voor het eindè besliste Dijk stra deze aardige wedstrijd (21). O.V.C. Staver-enM.J.V. Meppel 23. Plet dheelde geen haar of de hek- kesluiters hadden een der leiders de „voetbalnek" laten breken. Pas op het nippertje, en door een flater van een der gastheren konden de Meppelaars hun gezicht redden. Het leek eerst heel anders, toen Welbergen reeds binnen luttele seconden de Staverense doel wachter sloeg (01) maar de thuis club herstelde zich volkomen. Van Rooyen en Smits wisten zelfs de bord jes te verhangen en de leiding over te nemen. 21. Van de Heuvel bracht de partijen op gelijke voet 22 welke stand bleef tot minder dan tien minu ten voor het einde. Wij hadden de vis sers deze uitslag reeds toegekend, toen linkshalf Krol (Q.V.C.) het zo gek eded dat Welbergten dat niet onge wroken kon laten en de winst veilig stelde 2—3. D.W.P.—Bl.Wit '34 1—1. Een wedstrijd waarin de D.W.P.-ers met 'hun stevige defenseie, waarin Syahaya uitblinkt, de Blauw-Witte aanval geen kansen lieten. Het duo VerdoornTigcihelaar forceerde een maal een doorboring maar toen was het ook afgelopen. Akekrman kon toen ook de moed 'opbrengen eenmaal te doelpunten 11 maar na de rust deden beide clubs de doelen dicht. Het was een matige strijd. De Harkemase Boys waren in C, beter op .dreef in hun str ijd tegen de Harkemase Boys, beter clan dat wij de laatste weken van hen gewend zijn, Goalgetter Borger stond dan ook weer op zijn post en dat gaf zulk een morele steun dat de gastheren alle stormlopen van C.V.W. zonder moeite terug we zen. Toen de gastheren het initiatief overnamen, duurde het niet lang ot' de Winschoten doelman werd door Borgeer gedwongen de bal uit het net te halen 10. Nog een tweede keer deed Borger de doelman van de gasten bukken (20) maar toen was het uit. Het door DLaurens gemaakte te-genpunt bradht de stand volkomen verdiend op 2—1. V.V. Twijzelerheide hield ihet been aardig stijf tegen de Heracliden en het behaalde resultaat is voor de Friezen eervol te noemen. 1—1. Het was een kleurig pratijtje voetibal dat van begin tot eind de aandacht gespannen hield. Doelman De Roos liet eèn steek vallen toen hij na twijfelachtig werk de gas ten de eer van de leiding liet 01, hetgeen niet naliet even een domper op het spel te zeiten. Na de thee ging het veel beter en de Heracliden heb ben alle zeilen moeten bijzetten om de gastheren wat te beteugelen. Visser had de eer de gelijkmaker in het net te deponeren en daarmede één duur punt thuis te houden. Prins Bemhard bracht zwaan mee voor Zwanenbroederschap De Zwanenhroederschap, gevestigd U 's-Hertogenbosch, ontving Donder dagavond aan de broederlijke maaltijd onverwacht bezoek van de Zwanen- broeder, Z.K.H. prins Bemhard, die een prachtige grote levende zwaan In tegenstelling tot de vorige jaren mag ditmaal in de 3e klasse A een ver blijdende spanning worden geconstateerd. Er zijn hier vijf clubs met nagenoeg eenzelfde aantal punten, die voortdurend va.n plaats verwisselen, ook al omdat er wekelijks maar acht van de tien elftallen in het veld komen. Rijnsburgsche Boys, dat vorige week op de eerste plaats kwam, speelde niet en daardoor duikelde.ii de Rijnsburgers naar de vijfde plaats. Quick Boys be haalde een monsterzege op A.R.C. De Katwijkers wonnen met 91, maar het eigenaardige is, dat de thuisclub veel vaker In de aanval is geweest. QUICK BOYS WEER OP EERSTE PEA ATS De Alphense achterhoede, vooral v. •d. Mark faalde echter hopeloos en daardoor was bijna iedere aanval van Quick Boys raak. Monster won ge decideerd met 40 van Noordwijk. Het was hij Noordwijk weer de oude kwaal, een zwakke achterhoede, slecht dekken en slecht plaatsen en zo kon den de Westlanders gemakkelijk win nen. Zwaluwen blijft eveneens mee tellen, dank zij een zwaar bevochten 21 overwinning op C.S.V.D. Het is voor de Deliftenaren wel triest zovele wedstrijden met het kleinst mogelijke verschil te verliezen. Ter Leede en 's-Gravenz. S.V. speelden een zeer aantrekkelijke wedstrijd, die door de thuisclub met 21 werd gewonnen. De zege was verdiend, omdat, de voor hoede van Ter Leede met haar prima buitenspelers Harskamp en Nieuwen- huijzen juist wat beter was dan die van de bezoekers. Dr. N. R. A. Vroom heeft Vrijdag zijn ambt aanvaard als hoogleraar-direc teur van de Rijksacademie van Beel dende Kunsten te Amsterdam. De foto toont dr. Vroom in gesprek met zijn vader, de heer Bernard Vroom (midden) en de kunstschilder Jan Sluyters. C (Van onze correspondent.) Vrijdagmiddag zijn te Dreischor op Schouwen en Duivcland veertien van de twee en dertig bij de stormramp omgekomen slachtoffers plechtig her begraven en bijgezet in een massagraf, waarop witte kruisen zijn geplaatst met de namen van hen die hier hun laatste rustplaats hebben gevonden. In aanwezigheid van de commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, ge meentelijke autoriteiten, nabestaanden van de omgekomenen en honderden belangstellenden, vond tevoren een kerkdienst plaats, waarin de predi kant der Herv, Gemeente te Dreischor ds. C. E. Huizing, een toespraak hield naar aanleiding van I Corinthe 15 19 en 20. Het thema van zijn treffende predikatie vormde het tekstgedeelte „Indien wij alleen in dit leven op Christus zijn hopende, zijn wij de rampzal gste van aile mensen" De predikant wees er op, hoe "ij nimmer uit de rampzaligheid kunnen geraken, wanneer wij niet verder zien dan de dood en de smart en niet be seffen. dat Christus een bres heeft ge slagen in de barrière van de dood. Na afloop van de dienst begaf een stille, zwijgende stoet zich naar het kerkhof, waar de commissaris der Ko ningin een krans legde bij de graver, namens het provinciaal bestuur van Zeeland; burgemeester A. Vermeulen legde een krans namens het gemeente bestuur. De commissaris der Koningin merkte op, dat er geer heil voor de- nabestaanden is gelegen in een doffe berusting, maar dat men weer aan het werk moet, te zamen biddend om kracht. Burgemeester Vermeulen bracht staande voor de open graven, hulde aan de dapperen, die met gevaar voor eigen leven, tallozen uit de golven wisten te redden Hij deelde mede. dat aan een kunstenaar opdracht zal wor den gegeven tot het maken van een monument, dat de nagedachtenis aan de slachtoffers levendig zal houden. Zo mogelijk zal het monument op 1 Februari 1954 worden onthuld. 7 5 2 10 20—8 7 5 2 10 16—8 6 5 1 10 17—12 6 4 1 1 17—11 6 4 1 1 9 9—5 8 2 3 3 7 13—13 8 2 1 5 5 19—27 7 2 5 4 15—16 7 1 2 4 4 12—23 8 1 7 2 15—31 De stand is hier geworden: Ouick Boys Monster Ter Leede Z-vvaluwen Rijnsb. Boys 's-Grav-z. S.V. A.R.C. C.S.V.D. Excelsior M. Noordwijk In de 4e klasse is er geen club, die de zegemnrs van R.C.L, kan beletten. De Leiderdorpers hadden toch een heel zware uitwjj-dstrijd op papier, nl. tegen het als derfife geklasseerd staan de V.W.S. R.C.L. won echter zoals het wilde tmet 51, waarbij overigens rr.oet worden aangetekénd. dat de wedstrijd een hard en onaangenaam karakter droeg. Sportlust '46 blijft nog velgen, want de Woerdenaren klopten Lisser Boys, dat niets had in te bren gen met 3—0. SVÖW maakte aan alle illusies van Jodan Boys een einde door de Gouwenaars met 21 te klop pen. Het was een zeer slechte wed strijd, waarbij de thuisclub het ge luk had, dat Rosier op schot was. Hij maakte beide doelpunten. Leiden was legen Koudekerk ongetwijfeld de bes te ploeg, maar de schotloosheid van de voorhoede, waarin v. d. Kraan de enige is. die er iets van terecht brengt, bracht het niet verder dan één doel punt. Enkele seconden voor tijd scoorde Koudekerk de gelijkmaker. Bodegraven drukte Woerden door een 10 zege in een wel spannende, maar slechte wedstrijd, muurvast op de laatste plaats. Friese Verzelsboek voor vorstelijk huis Aan Koningin Juliana, Prims Bem hard en Prinses Wilhelmina is een luxe-uitgave aangeboden van het Friese verzetsboek, „Friesland annis domini '40'45". Ook aan de Commis saris der Koningin in Friesland is een exemplaar aangeboden. Namens de Koningin en Prins Bemhard werd reeds een dankschrijven ontvangen. Dit boekwerk, geschreven door drs. Y. N. Ypma en mede samengesteld door de documentatiecommissie van de Vereniging Friesland 19401945, is in de dezer dagen gehouden algemene ledenvergadering in het Oranjehotel te Leeuwarden, door de voorzitter van de uitgave-commssie, de heer R. S. Schootstra, aan de vereniging overge dragen. FIETSER REED KANAAL IN F.N VERDRONK (Van onze correspondent) Zaterdagavond bezochten de 50-ja- rige A. Kruize uit Veendam en zijn vriend P. A. uit Muntendam enkele eafé's. Teen zij huiswaarts fietsten, zwenkte K., na de brug aan het bene- den-Oosterdiep gepasseerd te hebben, plotseling linksaf en tuimelde in het kanaal. Ziin vriend waarschuwde hier op de winkelier V.„ doch maakte zelf dat hij wegkwam. De winkelier riep direct de politie, die spoedig ter plaat se was, en door dreggen de drenkeling wist op te halen. Er kon echter slechts de dood worden geconstateerd. Familie-avonden C.hr. Oranjevereniging (Van onze correspondent) De Alphense Chr. Oranjevereniging houdt op Dinsdag 10, Woensdag 11 en Donderdag 12 November in het Nuts- gebouw te Alphen ann den Rijn gezel lige familie-avonden. Op deze avonden zal als spreker op treden d=. A. B. C. Hofland uit Haar lem Voorts wondt de N^derlan^"» Olm r>mnrir>" verlonnd on zu'len de M^lukn- H-^vaüapo Hawaii n-, cowbov- Tiroler liedjes spelen en zingen. Ten slotte zal. de Alphense humorist A. J. Roos optreden in zijn repertoire: „Een lied en een lach", Adviescommissie harmonie ën fanfarewezen De minister van O., K. en W. heeft besloten een commissie in te stellen met de opdracht een voorstel uit te werken in zake de vorm en de taak. van een college, dat zal kunnen advi seren over muziektechnische en orga nisatorische vraagstukken, betrekking hebbende op het harmonie, en fan farewezen in Nederland. Deze commissie zal tot het tijdstip, waarop dit college zal worden inge steld. deze adviserende taak vervullen. In de commissie zijn benoemd prof. dr. N. R. A. Vroom te Wassenaar (voorzitter) en de heren C. G. M. van Riel en J. G. II. Tuijten, als vertegen woordigers van de Nederlandse fede ratie van harmonie, en fanfaregezel schappen; J. Gregoor en C. J. van Beekum als vertegenwoordigei's van de algemene Nederlandse unie van mu ziekverenigingen: dr. J. C. M. Sweens en C. A. van Dongen als vertegenwoor digers van de Rooms-Katholieke fede ratie van diocesane muziekbonden in Nederland; Y. Woudstra en P. J. Ver hoef als vertegenwoordigers van de Nederlandse federatie van christelijke muziekbonden. Als secretaris is de heer B. P. Wagemans te Voorburg aan ds commissie toegvoegd. meebracht. In het Zwanenbroedershuis in de Hinthamerstraat liet hij deze voor zich uitdragen. De Prins heeft de gehele broeder lijke maaltijd bijgewoond en in de avonduren keerde hij terug naar paleis Soestdijk. Aan de jaarlijkse maaltijd was de jaarvergadering voorafgegaan. De af tredende proost, jhr. mr. E. Verheyen. herdacht twee overleden candidandi, nl. de stadsarchivaris en tevens archi varis van de Broederschap, de heer H. Ebeling, en de candidandus jhr. Duco de Jonge van Zwijnsbergen. Tot regerend proost werd uitgeroe pen de heer A. P. Hubert van Beuse- kom en tot toeziend proost mr. G. van Zinnicq Bergmann. Schoolinventaiïs voor liet rampgebied Met het Zweedse schip „Blenda" zal vandaag in Rotterdam de inventaris voor tien kleuterscholen, bestemd voor het rampgebied van Zuid-ITolland, Zeeland en Noord-Brabant, aankomen. Deze zending is een geschenk van de Zweedse hulporganisatie „Radda Bar- nen" aan het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. Men hoopt voor Kerstmis de inventaris voor 40 schoen te hebben verscheept. Secretaris Bergen op Zoom gaat heen In de Vrijdagavond te Bergen op Zoom gehouden gemeenteraadsverga dering werd met algemene stemmen aan de gemeentesecretaris, de heer J. A. van de Wouw, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van de Ned. Spoorwegen werden enige complexen bos aangekocht, groot 50.90.66 ha. gelegen langs de spoorlijn RoosendaalBergen op Zoom, tegen over het in aanleg zijnde natuurbad De Zanderijen, voor f 84.000. Men heeft deze bossen aangekocht ten einde in deze streek aan de bevolking van de stad en haar omgeving, alsmede aan de toeristen, een zo aantrekkelijk moge- Rmmeridi Kalman overleden Emmerich Kalman, wiens operettes over de gehele wereld bekend zijn geworden, is Vrijdagavond te Parijs op 71-jarige leeftijd overleden. Kalman, die Hongaar van geboorte was, vestig de zich twee jaar geleden in de Fran se hoofdstad, na voordien in New York te hebben gewoond. Kalman werd oor. spronkelijk voor pianist opgeleid. Hij moest deze carrière echter opgeven na een ziekte, waardoor hij zijn handen niet volledig kon gebruiken. Hij wijd de zich aan de symphonische compo sitie, doch ging later, geïnspireerd door de successen van Franz Lehar, op de operette over. Kalman wérd op 24 October 1882 in Hongarije geboren. Hij zal In Wenen worden begraven. (Van onze correspondc.it). De kaasproductie blijft voor de tijd van het jaar te groot, met het gevolg, dat de prijzen geregeld blijven dalen. Ook deze week was dit weer zo. De productie mag volgens de gegevens van het CBS in de week van 11 tot 17 October met ongeveer 80 ton zijn verminderd, ze blijft ongeveer 700 ton per week groter dan i.i 1952. In die week werd Ln totaal gemaakt 2712 ton; in de overeenkomstige week van 1952 was de productie 2001 ton. Dit verschil in productie is te groot. De export, zo werd ons gezegd, is van zeer behoorlijke omvang. Er zijn firma's, die ruiltransacties met de lan den 3chter het IJzeren Gordijn tot stand hebben weten te brengen en de kaas, die hiervoor wordt gebruikt, is feitelijk te beschouwen als extra export. Toch is dit alles niet voldoen de om de zeer grote productie te ver werken. Deze productie is mede zo omvang rijk, omdat alle andere zuivelproduc ten tegenvallen: boter, melkpoeder, gecondenseerde melk. Daarnaast zijn tal van fabrieken in het Oosten en het Zuiden van het land, die voor heen alleen waren ingericht op de be reiding van boter, verbouwd, waar door ze ook kaas kunnen maken. Zo heeft alles samengewerkt om te komen tot de productie van veel kaas. De noteringen te Leeuwarden wer den sterk verlaagd. Die voor volvette Goud-se kaas werd gebracht van f 1.98 —1.99 op f 1.921.93 per kg, die voor Edammers van f 1.791.80 op f 1.72 1.73 per kg. De volvette Goudse kaas werd verkocht voor f 1.911.92, de Edammerkaas voor f 1.711.72 per kg. De door de regering gegarandeerde minimumprijzen zijn resp. f 1.90 en f 1.70 per kg. GEVEKE CO'S TECHNISCH BUREAU N.V. AMSTERDAM vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd 1617 jaar. voor plaatsing op een der afdelingen. Mulo-diploma of daarmede gelijkstaand vereist. Soil, onder de letters JM/Tr. te richten aan het Secretariaat, de Ruyterkade 113, Amsterdam-C. Brieven, waarop binnen een maand na datum niet is gereageerd, zijn terzijde gelegd. DE „ARTILLERIE-INRICHTINGEN" HEMBRUG-ZAANDAM vraagt voor spoedige Indiensttreding met MULO of gelijkwaardige opleiding, bij voorkeur kunnende typen. Bij voorkeur woonachtig in Amsterdam of Zaanstreek. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd en verdere persoonlijke gegevens aan de afdeling Personeel. Zij, die reeds eerder hebben gesolliciteerd behoeven dit niet weer te doen. Op het kantoor Amsterdam, Joh. Vermeerstraat 29, van Nlfe Westebring, accountants (leden N.I.v.A.), kunnen worden geplaatst Diploma 5-j. HBS en praktijk-diploma boekhouden strekken lot aanbeveling. 99 Rij ..«ie Domineeslaan 29. Zwanenburg (bij Halfweg) kunnen geplaatst worden: Autogeen - en electr. lassers Bankwerkers Plaatwerkers Slijpers en polijsters Spuiters Leerlingen bij voorkeur met diploma Ambachtsschool. Aanmelden: Gewestelijk Arbeids bureau, Afd. Metaal Kleine Hout weg, Haarlem, op Woensdag 4 No vember a.s., vanaf 19 uur en Ge westelijk Arbeidsbureau, A/d. Me taal, Doelenstraat Amsterdam, op Maandagavond 9 Nov om 19.30 n Fabriek van prima merkartikelen zoekt voor de be werking van Amsterdam, Haarlem en omgeving een VERTEGENWOORDIGER Leeftijd 2530 jaar. Uitvoerige sollicitaties met opgave van huidige en vroegere werkkring, verlangd salaris enz., onder nr. 9032 bur. Trouw, Amsterdam, VarlamaatschnpplJ t» Amsterdam vraagt I- i-l OVV: voor administratie en typewerk. Leeftijd 20 jaar. Brieven No. 170.869, aan Bolre-k, Kon.pl, 1, Amsterdam MACHINEFABRIEK TE AMSTERDAM enige vrl. en mnl. vraagt: a. administr. beambeten ln het bezit van MULO-dipl., goed kunnende typen. Leeftijd 1722 jaar. b. enige meisjes voor eenv. kantoorwerkzaamheden, o.a. aank. ponsster. Leeftijd 1417 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan het Secre tariaat van Werkspoor N.V., Amster dam-C. bezoekt onze nieuwe skowcoom en /eekooftkantooe bij de Dam Telefoon 36666 HEEFT AL EEN POLIS VOOR van de Vereenigïng v. ZiekenhuisvenplegLn-g in de Nederl. Herv. Diakonessen-Inrichting in Ne derland „DE OVERTOOM" Amsterdam-W.? VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING Opnamen van 60 tot onbeperkt aantal ver pleegd a gen. KLINISCHE SPECIALISTISCHE HULP dus zowel voor dé Internist als voor de Chi rurg (zonder groepsindeling). SANATORIUMVERPLEGING Uitkering voor onbeperkte duur. SPECIALISTISCHE HULP buiten het ZIE KENHUIS. Wanneer men op advies van tfe Huisarts de hulp van een Specialist inroept. Leeftijdsgrenzen voor aanneming: Uitgebreide tarief tot 60 jaar, alleen ziekenhuis- en operatie kosten tot 65 jaar. De verzekering is onopzegbaar wegens een ongunstig sehadeverloop, of het be reiken van'een bepaalde leeftijd' door de ver zekerde. „De Overtoom" beoogt geen winst en kent geen weistandsgrens. Vraagt inlicht, of premietarief aan ons kantoor: Overtoom 283, A'dam (W.), Tel. 80202, toestel 05 Handelsonderneming van beperkte om vang, gevestigd te Amsterdam, zoekt met einddiploma H.B.S., grote accuratesse en dito werklust, ter opleiding tot Aangeboden wordt een Interessante, veelzijdige werkkring met perspectieven. Aanvangssalaris pl.m. f 200,— p.m. Eigenhandig geschreven sollicitaties lett. U 154 Reel. Adviesbur. Meerkotter, Herengracht 435. Amsterdam-C.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3