DAGBOEK Andere opzet voor luchtvaartmuseum .Vele nieuwe modellen zijn met Kerstmis te bezichtigen Er gaan geruchten Ongevallen Sleepboot op kustvaarder Parool-„familie' ontvangt honderden guldens Maandag begint bouw van Willem Barendsz II Prins zal Chr. Academie voor L.O. openen Utrecht heeft „heli-haven" in studie Duizenden Canadezen gaan Rotterdam passeren van asm (Roliahdammah Stadstelefoontjes AUENDA Zaterdag 31 October 1953 De afdeling Luchtvaart van het Museum voor Scheepvaart en Lucht vaart wordt op het ogenblik grondig gereorganiseerd. Dit museuragedeelte was de laatste jaren weinig interessant, daar alle voorwerpen en afbeel dingen te hooi en te gras waren opgesteld en ver bü de ontwikkeling van de techniek ten achter hieven. Nu echter wordt een up-to-date luchtvaart museum opgebouwd, dat aan de leek op wetenschappelijk verantwoorde wijze een beeld geeft van wat vliegen en luchtvaart is. In de Kerstvacantie zal het publiek deze afdeling voor het eerst kunnen bezichtigen, al is de verzameling dan nog lang'niet compleet. Het vernieuwde luchtvaartmuseum laat o.a zien hoe een vliegtuig kan vliegen. De werking van aërodyna mische wetten zal te zien zijn in een windtunnel, die sinds kort in het museum staat. Ruime aandacht wordt ook be steed aan de voortstuwing. Er ko men modellen van verschillende motoren. De technische staf van het museum is momenteel bezig een straalmotor ..open te werken". Demonstratieapparaten zullen aan tonen hoe en waarom voortstuwing plaats vindt. De bouw van een vliegtuig kan worden nagegaan aan de hand van een aantal constructie-onderdelen. Er komt o.a. een compleet landings gestel van een groot vliegtuig in het museum te staan. Het vliegen zelf en de navigatie worden gede monstreerd in een „link-trainer", die al is gearriveerd. Apparaten, instrumenten, model len afbeeldingen van uiteenlo pende aard zullen de inrichting van deze luchtvaart-afdeling complete ren. De directie van het Museum voor Scheepvaart en Luchtvaart had reeds lang gedacht over een reor ganisatie. Haar financiële positie maakt haar echter voor een belang rijk deel afhankelijk van giften. Eigen personeel maakt de verkre gen zaken geschikt voor het mu seum en ook vele grote bedrijven, zoals de KLM en Fokker, werken mee. De scheepvaartafdeling van het Museum voor Scheepvaart en Luchtvaart is onlangs uitgebreid met een aantal stands over visserij. Verschillende soorten visserij wor den gedemonstreerd aan de hand van zeven diorama's, die reeds te zien waren op de vorig jaar in het museum gehouden visserij tentoon stelling. Tramvertraging Door een breuk in de vooras kon de bestuurder van een bestelwagen vanmorgen op de Kruiskade zijn voertuig niet meer houden. Hij botste tegen een tramwagen van lijn 16. Het tramverkeer werd gestremd en moest worden omgelegd. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. (Advertentie I.M.) dat het tarief van de nieuwe dameskapsalon van JOHN POSTMUS aan de Lijnbaan belangrijk is verhoogd. Wij delen U echter uitdrukkelijk mede, dat het tarief - zowel van onze zaak op de Oudedijk als aan de Lijnbaan - geheel op het oude niveau is ge bleven. Bg bediening door de Heer Postmus persoonlijk wordt per behandeling f. 1. meer berekend. (Dit geldt niet voor de dames, die een abonnement hebben!) Bij uitzondering en ter ver duidelijking van het boven staande vermelden wij hier onder de prijzen van de meest voorkomende behan delingen in onze beide zaken Permanent-wave „Tiede" geheel compleet 20.— Cold Wave geh. compl. 25.— Wassen-Watergolven 3.25 Knippen2.— Model knippen2.75 Kinderen knippen 1.75 Hinfe* Coiffures Schoonheidsalons P arfumerieën Korte Lijnbaan 4, Tel 11.90.55 Ondedijk 5. TeL 22.105 Noteert U ons nieuwe telefoon nummer Lijnbaan even; dit is nog niet in de gids vermeld: 11.90^5 Een straalmotor wordt aan één kant geheel opengezaagdzodat de werking goed is te verklaren. Deze motor is een van de aan winsten van het Luchtvaartmu seum, dat momenteel geheel ge reorganiseerd wordt. In het Gemeentedok 3 in de Dokhaven is gisteren de 56-jarige aanhouder A. van Groningen, wonen de Korte Schoonderloostraat, van een vier meter hoge stelling op een spant gevallen. Met een gebroken linkerheup is hij in het Coolsingel- ziekenhuis opgenomen. Op het opstelplein Zuid van de Maastunnel is gisteravond de 33-jari- ge sergeant-machinist W. H. Verbeek van de Onderzeedienst aan de Waal haven met zyn motorfiets tegen een afsluithek gereden. Bij de val liep hij een gebroken rechteronderbeen op. Hij is naar het Diaconessenhuis vervoerd. Vandaag is aan de vloot van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd dit nieuwe, fraaie schip toegevoegd. Het is het motorvrachtschip Wonogiri, liggende aan de Lloydkade, aan boord waarvan de officiële over dracht door de bouwers, C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven N.V. te Krimpen a.d. IJssel, heeft plaats gehad. De Wonogiri is de tweede van een serie van vier sche pen. die de Lloyd bij de Howaldts- werke te Hamburg en Van der Gies sen heeft besteld. De Wonosari is reeds een jaar in de vaart. De Wono- rato en Wonosobo zullen binnen af zienbare tijd volgen. De „Trabei I", een robuust sle- pertje van 85 ton. werd gistermid dag door de gigantische Bok He racles op de luiken van de kust vaarder „Maasym-N" der Nigoco gezet. Gisteravond zou de „Maa- sym-N" met deze vreemde deklast, vreemd althans voor zo'n klein zee schip, koers zetten naar het Zui den. naar Lissabon en de Middel landse Zee. In de Portugese hoofd stad zal het sleepbootje voor het eerst weer „belanden" in zijn ele ment, het water, waaruit hij giste ren werd getild. De sleepboot is eigendom van Bosch en Kalis en zal dienst doen bij baggerwerk. Kapitein T. Slagter van de „Maa sym-N". een stoere Groninger, vindt het wel aardig, zo'n vreemde la ding boven de ruimen, waarin al zo'n slordige zeshonderd ton meel voor Tripolis ligt. Het wordt na tuurlijk wel lastig varen, zei hij. maar het gaat best De ...Maasym- N" ligt met de meel- en sleepboot lading juist aan zijn merk. Met de waterballasttanks zal kapitein Slag ter zorgen, dat de kustvaarder on danks zijn hoge last (die het uit zicht van de brug wel wat ver stoort) in evenwicht blijft. Nieuw blok aan de Hoogstraat Half November zal aan de Hoog straat de eerste paal worden ge slagen voor een blok van acht en veertig woningen en zestien winkels. Architect ir. H, Nefkens heeft het bouwen hiervan opgedi-agen aan de fa. A. G. Sondermeijer en Zn. te Rotterdam. Ex-krijgsgevangene der Russen blijft in Duitsland LEMGO (Duitsland). Boer Meier uit Doeldissen heeft zich het lot aangetrokken van zijn neef uit Rotterdam, één der onlangs uit Rus sische krijgsgevangenschap terug gekeerde Nederlanders. Landraad Kieker heeft namelijk meegedeeld dat het de neef door de nieuwe wetten van Nederland onmogelijk wordt gemaakt naar zijn vaderland terug te keren. Daarop verklaarde boer Meier zich bereid de neef bij zich in huis te nemen en hem een nieuw vaderland te geven. WASHINGTON Het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Za ken heeft vandaag meegedeeld dat Amerika 10.000 ton graan aan Jor danië zal schenken, waar door de droogte de oogst is mislukt. ..Het geheim der uurwerken" bracht vele lezers geluk Met glundere gezichten stapte gistermiddag een tiental leden van de uitgebreide Parool-„familie" ons bureau aan de Schiedamsevest binnen. Deze mensen hadden reden om te lachen, want ze* kwamen samen maar liefst 850.in ontvangst nemen. Vijf van hen hadden de hoofdprijzen gewonnen in de uurwerken-prijsvraag van ons blad. Enkele naaste familie leden kwamen de prijsuitreiking mee „beleven". Grootste schip van Nederlandse vloot Maandag zal een bijzondere dag zijn voor de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Fijenoord te Schiedam, want dan zal de eerste kielplaat worden gelegd voor de Willem Barendsz II, het nieuwe, zeer grote traanfabriek- schip voor de Nederlandse Maatschappij voor de Walvis vaart te Amsterdam. Naar zijn gewicht gerekend zal de Willem Barendsz II het grootste schip worden van de Nederlandse koopvaardijvloot en zo is het geen wonder, dat voor dit zeer sterk te bouwen schip de kielplaten niet minder dan ruim dertig millimeter dik zullen worden bij een lengte en breedte resp. van 9.50 meter en 2 meter! De enorme romp zal vol gens de nieuwste scheepsbouwme- thoden worden vervaardigd. Het bouwen van de kielgang zal plaat voor plaat geschieden en als deze reeks zuiver in de lijn ligt zullen de tevoren in de lasloods gereed gemaakte secties regelmatig vol gen. Gemiddeld krijgen deze brok stukken een afmeting van 10 bij 12 meter en het gewicht zal variëren van 20 tot 70 ton. Wanneer een zeer zware sectie op de helling moet worden gezet, zal dit gebeu ren met behulp van twee Ameri kaanse kranen, die ieder een hef vermogen hebben van 40 ton. De Willem Barendsz II, die door de rederij behalve als fabrieks- schip ook als normaal tankschip voor alle soorten olie zal kunnen worden gebruikt, krijgt de indruk wekkende waterverplaatsing van 44.000 ton. Dat is meer dan de nieuw Amsterdam, wat dus zeggen wil dat dit nieuwe schip naar het gewicht het grootste Nederlandse koopvaardijschip wordt. Tussen de loodlijnen zal de lengte 190 meter worden en over alles gemeten 205 meter. De breedte van het plandek. waar de walvissen worden ge slacht, zal 27.5 meter bedragen. De hoogte van dit dek tot aan de kiel is 19 meter. De voortstuwing van de Willem Barendsz II zal geschieden door twee door de machinefabriek van Fijenoord te bouwen M.A.N.-mo toren, enk.elwerkende twee-tact di rect omkeerbare Diesels, met een ver.^nogenLvan elk 5250 PK bij J12 omwentelingen per minuut. Voorts worden ifi het schip een complete installatie voor het verwerken van walvissen tot traan en een vis- meel-installatie voor ca 3000 ton vismeel per seizoen, gebouwd. Aan dek komen zeer zware lieren voor het aan boord halen van de wal vissen via de slip in het achter schip. Behalve een uitgebreide, modern ingerichte accommodatie voor de normale scheepsbeman ning krijgt de Willem Barendsz II ook een verblijvencomplex voor het fabriekspersoneel. Van de zijde van het bestuur van de Christelijke Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Rotter dam vernemen wjj, dat ZKH Prins Bernhard bereid is gevonden het nieuwe gebouw van de Academie te Rotterdam officieel te openen. Deze opening zal geschieden op Maandag 9 November in een bijeen komst in hotel „Atlanta" aan de Coojsingel te Rotterdam. Na de of ficiële opening zal het college van directeuren recipiëren in het ge bouw van de Academie aan de Witte de Withstraat 47. De winnaar van de eerste prijs, wie de heer A. van Heusden na mens de directie van ons blad vijf briefjes van honderd in de hand telde, kon zijn oren niet geloven, toen zijn vrouw hem vanmorgen opbelde. De heer G. van der Poel was namelijk al naar zijn dagelijks werk. toen de post het goede nieuws bracht. „Ik moet de hele afdeling een rondje geven," vertelde de ge lukkige winnaar, „maar dat heb ik er graag voor over. En dan te be denken dat 't de eerste keer was dat ik aan een prijsvraag meedeed..." „Zo'n extraatje is welkom!" sprak de winnaar van de tweede prijs uit de grond van zijn hart. De heer L. Krufjer is gepensionneerd, en hij en zijn vrouw kunnen de aanvulling van honderdvijftig gulden best ge bruiken. „Je moet het Rotterdamsch Pa rool eens opbellen." vertelde de Te lefoondienst vanmorgen aan haar employé, de heer N. Twigt Toen hij dat deed vernam hij tot zijn ver rassing dat hij vanmiddag honderd gulden kon komen halen. Graag na tuurlijk! Mevrouw Twigt en Elsje kwamen mee. Volgende week heeft het dochtertje herfstvacantie en dan krijgt ze een schooljurk en een ech te Teddyjas van Pappa, dank zij die derde prijs. De heer Twigt was overigens voor onze puzzlestaf geen onbekende, want hij heeft ook al eens de eerste prijs in een Paasprijsvraag gewon nen. Je moet maar boffen! Mevrouw P. Aardoom dacht dat er een bedankje kwam, omdat ze aan de prijsvraag had deelgenomen. Groot was haar verrassing, toen ze de enveloppe opende en zag dat ze vijftig gulden had gewonnen. De heer T. Pansier, die eveneens vijftig gulden verdiende, wist dat gistermiddag zelf nog niet eens. om dat hij buiten de stad werkt. Zijn vrouw en dochtertje Trudy kwamen de briefjes echter in ontvangst ne men. Over een paar weken gaat het gezin verhuizen en zoiets is niet goedkoop. Dit buitenkansje was dus wel op zijn plaats. „Wat zal Pappa vanavond lachen," zei Trudy. Een gelukkige heer G. van der Poel neemt vijfhonderd gulden in ontvangst.. De andere prijswin naars kijken lachend toeOok hun staat nog wat te wachten. V.l.n.r.: mevrouw Aardoom, me vrouw Twigt, mevrouw Van der Poel, Helm a van der Poel. Elsje Twigt, de heer N, Twigt, de heer G. van der Poel, de heer L. Kruijer. Trudy Pansier en mevrouw T. Pansier. Vliegtuig in zee gestort bij Schotse kust DEN HAAG Een vliegtuig met één inzittende is Vrijdag voor de monding van de Moray Firth (Schot land) in zee gestort. Vrachtauto verloor wiel, fiets vernield Het rijwiel van de heer P. S. werd vanmorgen om 11 uur op de Cool- singel ter hoogte van het Erasmus- huis. vrijwel geheel vernield door het dubbele stel achterwielen van een vrachtauto, dat van de as was ge lopen. De vrachtauto zelf reed met de rechter voorzij de tegen een stil staande auto, waardoor ook nogal wat schade ontstond. Noch de wiel rijder. die zich bijtijds uit de voeten kon maken, noch de chauffeur kre gen enig letsel. B. en W. van Utrecht antwoorden op vragen, die de heer Derks inzake een helicopterverbinding had gesteld, dat zowel de gemeente Utrecht als de Kamer van Koophandel contact heb ben opgenomen met de Sabena. Deze onderneming is wegens tekort aan materieel voorlopig niet in staat haar luchtnet in Nederland uit te breiden, wel is de Sabena bereid t.z.t. in con tact te treden met de Utrechtse Ka mer van Koophandel, althans indien expansie in overweging wordt ge nomen. Harerzijds wil de gemeente komen tot een definitieve plaatsbepaling en ontwerp voor een heli-haven. Een en ander is reeds enige tijd door de Ge meente in studie genomen. Peking dingt naar gunst van Japan TOKIO. Volgens radio-Peking heeft communistisch China Japan een aanbod gedaan tot het sluiten van een niet-aanvalsverdrag. In Japan verwacht men, dat dit aan bod veel stof zal doen opwaaien. Het aanbod volgt op een pleidooi van de Chinese communistische minister van Buitenlandse Zaken. Tsjoe En-lai, op 28 September, waarin deze zich ten gunste van het vestigen van normale betrek kingen tussen China en Japan uit sprak. Vrijdag is een handelsverdrag tussen beide landen getekend, dat voorziet in een uitwisseling van goederen tot een waarde van 84 millioen dollar. Oude bekenden onder aflossingstroepen Oude bekenden arriveerden gis teravond met het s.s. „Samaria" van de Cunard-Line in Rotterdam. Dit schip meerde in de Waalhaven met aan boord ongeveer duizend Cana dese militairen. Zij gaan een ge- Noodvlag op geteisterde ruïne A AN Erasmusvermoei- de voeten ligt nog steeds de krans, die mon sieur Paul Henri Spaak er een paar weken geleden heeft gelegd. Een mooie damsevest naar het Oude Noorden. Wuivende op de treeplank verdween ze ach- wijderd, die tegelijkertijd ter de Bijenkorf. Een kwar- in een van de armen lag. hing dat verdorde getuige nis van dankbaarheid daar nog. A!s vader een bloemetje cirkel van fris groen was krÖdt voor zijn verjaardag het toen; een verfomfaaid nuimtmoeder het op wan- tier later hing ze aan de DB-telefoon. „Ik stond zó erg op de treeplank, dat ik moest oppassen dat ik er niet afviel," vertelde ze, „daarom vroeg ik de con- ovaal van dorrend blad is het nu. Alleen het witte lint is als sneeuw gebleven maar veel meer dan een feestelijke wimpel l\jkt het een noodvlag op een door weer, wind en tijd geteis terde ruine. Het welge meende huldebetoon aan de nagedachtenis van 'n groot man werd een ergernis voor allen, die de zin van. het bloeiende groen begrij pen waarmee wij blijk ge ven van eerbied, medele ven en vreugde. Nog niet zo lang geleden deden wij Erasmus hetzelf de aan. Een krans, het standbeeld omgehangen bij Rotterdammer weet niet meer welke gelegenheid, kronkelde zich lange tijd als een aftandse, schilfe rende slang om de bron neer 't geschenk gaat ver welken. Dat is haar terrein en ze zou niet graag willen dat de gever straks zijn bosje dahlia's verschrom peld en vergeten op het ook al, zei Ketel- dressoir ziel staan. En als Erasmus van monsieur DinKie, en weg Paul Henri Spaak 'n krans aan zijn voeten ziet leggen, zou men in zijn ironische iiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ogen kunnen lezen: Kom ducteur met afrekenen te Veendam exit Nou emigreren de schepen zelf waste. gulden, en tienduizend drie honderd Enfin, om het korter te zeggen: vele kleintjes maken één grote. En die grote, in dit geval een groot spaarvarken vol geld. komt ten goede aan de tuberculosebestrijding. En nu komt hetgene, waar op u met ongeduld hebt zit- Laae-spelers ten wachten: de adressen r waar de zegels in boek jes van honderd kunnen worden ingeslagen. Het zijn de Ver. tot Bestr. der Tu berculose, Baan 170, tel 25000, toestel 131: A. Wee- zenaar. Engelsestraat 16 a. tel. 38247: J. Polak. KI. Vis- serijstr. 63a, tel. 38138; H Weezenaar, G. v. d. Lin- denstr. 40a; W. van Es. Es- senburesingel 7a; W. de Jong. Vijverhofstr. 105: A. van Willigen, Ackersdiik- str. 106; P. Hoogstad, Fa- zantstr. 95. Plak ze. vrienden! V\/ AT is er toch aan de hand met de bassis ten? In een paar dagen tijds bereikten DB drie noodkreten: Help ons aan een bassist!! Basfiedelaars. waar zitten jullie? Ook de amateur-cowboyband „The Rhythm Cowboys" zit drin gend om zo'n laag-speler verlegen. Heer F. P. Donck als opper-cowboy zal solli citanten gaarne ontvangen in zijn huis: Paarlstraat 7a in Zuid. niet te gauw weerom, man neke uit Brussel, als ge u niet graag opwindt. Want, weet ge, een zorgzame vrouw heb ik niet bij de hand. ONGEDAME. verwante van een der lieden die het restant van dit blad dagelijks vullen, tramde zen nek. Zelfs toen men de dezer dagen 's avonds te lege wijnfles al had ver- half twaalf van de Schie- wachten tot de volgende halte. Meteen hoor ik een heer achter me zeggen: nog van een kaartje alstublieft. U heeft toch al betaald!, antwoordde de RET-er. n tt Waarop de heer antwoord- Keer uax oe vert Uank Ude: dit kaartje is voor die Kerstzegel-actie dame, dan hoeft ze de - stang niet los te laten! Ik was te verbouwereerd om wat te zeggen. Maar toen die heer in de Jonker Frans uitstapte, zei ik har telijk: dank u!" Plakken O B hoopt u allemaal binnenkort te zien plakken, geen zakjes, maar zegels. Kerstzegels de Vereeniging tot Bestrijding der Tubercu lose. Misschien kent u ze al? Dit jaar is het de vijfde keer dat de vereniging zo'n egel-actie organi- seert. Ziet u. één zegeltje kost maar drie cent, dat is een bagatel, maar honderd van die kleurige papiertjes zijn al drie gulden waard, en dat bedrag begint te tel len. En duizend zijn dertig Lange dagen \7 OOR nyvere lieden, die v door hun werk ge dwongen worden ook in de nachtelijke uren het dage lijkse brood te verdienen, moet het een prettige ge dachte zijn te weten, dat er in Hartje Stad een gelegen heid is, die „dagelijks tot vier uur 's nachts" geopend is. Dat lazen we tenminste in een advertentie in Néém die Krant, en bovendien staat het ook op een bordje bij de zaak zelf. dcelte van de 27ste Canadese Infan terie Brigade, gelegerd te Soest in Westfalen, aflossen. In de eerstkomende weken zullen nog vierduizend andere Canadezen eveneens via Rotterdam, naar Duits, land reizen. De schepen, die hen brengen, nemen de afgeloste troe pen mee terug naar Canada. Onder de gisteren aangekomen militairen waren er talrijke, die ook in 1945 in ons land zijn geweest. Zij zouden graag van boord zijn gegaan om kennissen uit de be vrijdingsdagen op te zoeken, maar daar was natuurlijk geen denken san. Toch zullen deze Canadezen nog wel eens „langs komen", want wij hoorden dat een aantal van hen van plan is het eerstvolgende ver lof voor een'reisje naar Nederland te gebruiken. De „Samaria" heeft een uitsteken de overtocht gemaakt. Na aankomst aan de kade te Rotterdam werden de militairen verwelkomd door bri gade-generaal W. A. B. Anderson, hun nieuwe commandant. Hij was met een speciale trein uit Duitsland naar Rotterdam gereisd. Zondag avond vertrekt de „Samaria" weer. De troepen die teruggaan komen Zondagmorgen vroeg in Rotterdam aan. De ..Tunnelexpress" aan de Nieu we Binnenweg 152 heeft de zaak ver bouwd en uietgebreid. Het interieur is prettig en smaakvol. Vele bloemen sier den vandaag het bedrijf ter gelegenheid van de heropening. Een geval van kinderverlamming en twee gevallen van diphterie zijn in Rotterdam voorgekomen gedurende de week van 18 t.m. 24 October. Het mannenkoor „Vereenigde Zan gers" en het „Haags matrozenkoor" ge ver. Donderdagavond 5 November een concert in de Vredeskerk aan de Leede. Aanvang 8 uur. Een brandje in een schaftkeet van de DUW aan de Bergse Rechter Rotte- kade werd gistermiddag geblust met emmers water. Aanwezig waren slan genwagen 101 en de G 2. Brandmeester A. J. Visser had de leiding. Twee kistjes abrikozen en een pakje shag. een aantal portemonnaies en enkele portefeuilles, behoren tot de voorwerpen, die als gevonden bij de po. litie zijn aangegeven in de afgelopen week. De volledige lijst ligt ter inzage op het hoofdbureau van politie aan het Haagseveer. Voor 79 reparaties aan auto onderdelen verrichte in September een machinefabriek aan de Breeweg. De opdrachtgever was. zo vertelde de brenger van de onderdelen, een be paald garagebedrijf. Toen dezer dagen bij dit bedrijf de kwitantie werd aan geboden, bleek dat men nergens van af wist. Ecu werkman vroeg dezer dagen een handboor te leen aan een smid op de Dordtseslraatweg. Hij kreeg de boor mee doch kwam niet terug. Gister avond las de smid in de krant een soortgelijk geval dat zich aan de Noordsingel had afgespeeld. HU wend de zich toen tot de recherche. In de Rosestraat, heeft gisteravond de 42-jarige sleepbootkapitein A. K. een fiets weggenomen door het slot open te breken. Hij werd door twee agenten aangehouden en verbluft nu in het politiebureau Sandelingplein. Een 25-jarige man. die donker bruin enigszins krullend haar had en een bruin gelaat, tenger postuur, licht bruine schipperstrui en donkerbruine effen pantalon, heeft gistermiddag een proviandvaarder van de FeUenoordka- de opgelicht voor 3 kg margarine. Hij beweerde tegen de dochter van de winkelier dat hij aan boord van een motorschip aan de Nassaukade matroos was en daarom kreeg hU de marga rine mee. Twee gewonden bij explosie in Schiedam Twee mensen werden gistermid dag gewond bij een ontploffing in het kantoor van de N.V. Autohan del Vink Co aan de Stadhouders laan te Schiedam. Toen een mon teur bezig was de vloer schoon te maken met een reinigingsmiddel, dat explosieve dampen bleek te verspreiden, ontstond de ontploffing door het vuur van sigaretten. De 38-jarige boekhouder L. van der B. uit de Schaeperlaan werd door de luchtdruk door een ruit gedrukt, waarbij de slagader en de pezen van een van zijn polsen werden doorgesneden. In het Schiedamse gemeenteziekenhuis kon men hem niet direct behandelen; daarom werd hij verder vervoerd naar het Coolsingelziekenhuis te Rotterdam. De jongste bediende, de 17-jarige Th. V. uit de Brandersteeg. liep brandwonden aan gezicht en han den op. maar kon naar huis gaan. De ravage in het kantoor was groot. Een begin van brand werd geblust met schuim door de monteur. VOOR ZATERDAG EN ZONDAG Toneel: Schouwburg, Za. 8 u: R'dams Toneel met „De kamer waar in wij leven": Zo. 8 u: R'dams Toneel met „Muizen en mensen". Muziek: Duitse Kerk, Za. 8 u: Kerkconcert door Koos Bons - orgel en Truus van Ameyde - sopraan. Cabaret: Luxor, Za. 8 u., Zo. 2 en 8 u: Snip en Snaprevue „Op en Top!". Circus: Ahoy' Hal, Za. en Zo. 2 en 8 u: Circus Strassburger. Lunapark: Kruiskade. Film: Arena, 1.45. 4.15. 7. 9.30 u: „Schattige vrouwtjes?": Capitol, 1.45, 4.15. 7, 9.15 u: De wraak van de zwarte adelaar; Centraal, Za. 4. 7, 9.15. Zo. 2, 4.30. 7, 9.15 u: 'n Vrouw in gevaar; Cineac, 95.15 u: Nieuws enz.: 5.45. 8. 10 u: Obsessie: Colos seum, Za. 2, 7, 9.15. Zo. 2. 4.30. 7, 9.15 u: 'n Vrouw in gevaar: Harmonie, Za. 3.30, 7. 9.15, Zo. 2. 4.30. 7. 9.30 u: Meneer Hulot met vacantia; Lutusca, 2, 4.30, 7. 9.30 u: Mata Hari; Monopole, 3, 5 uur: Wolven huilen in Alaska en Gevleugelde Acrobaten; 7 en 9 u: De laatste ontmoeting: Passage, 2, 4.15. 7. 9.15 u: Robinson Crusoë en. Co.; Prinses, 4.30, 7, 9.30 u. (Za. en Zo. 2 u: spec, kindervoorstelling): Opgepast! Zakkenrollers! Rex, Za. 4, 7. 9.15, Zo. 2, 4.30, 7. 9.15 u: Rio Grande; 't Venster, Za. 2, 7, 9.15, Zo. 1.30, 4.15, 7. 9.15 u: Les crimes de l'amour: Victoria, 2, 4.30, 7, 9.15 u: 't Begon in Shanghai. Tentoonstellingen: Museum Boymans. Za. 105. Zo. 115 u.; Vm. Schielandshuis. za. 105. Zo. 114 uur: Schilderijen en tekeningen van R. Verspyck; Historisch Museum, Za. 105. Zo. 115 u: Geschiedenis van Rotterdam; Rotterdamse Kunstkring, Za. 106, Zo. 25 u: Werk v. Roelof Frankot; 't Venster, 1022 u: Drukwerk en vrij werk van Wim Brusse met foto's van Eva Brusse - Besnyö: Museum voor Land- en Volkenkunde, 105 u: Melanesische kunst; weven en vlech ten in Afrika. ..Fijn dat we weer in Holland zijn", zeiden deze vier Canadese militairen. Rechts staat sergeant Pete Moody uit Winnipeg, Ont. Hij was in 1945 vijf maanden in Rotterdam. Zodra hij verlof heeft komt hij terug om een familie op te zoeken, die in de omgeving van de Diergaarde woont, vlak bij de school waarin hij indertijd was gelegerdDe naam van de mensen weet h\j niet meer, maar hij is er zeker van dat hij ze wel zal vinden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1