IWHdDifw Filmavond over Zuid-Afrika Eper Raad was weer bijeen r Vrijdag 16 October 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad „Jan van Apeldoorn" in Zeeland Reis met hinde) nissen De heer L. V;is, landbouwer in Noord-Gouwe (Zeeland), beleefde Woensdag een gelukkige dag; Het be stuur en 8 leden van de Apeldoornse Ruiterclub kwamen hem „Jan van Apeldoorn" brengen, het paard dat door de leden van de club. was gekocht en de gedupeerde landbouwer werd aangeboden. 's Morgens vroeg startte de delegatie uit Apeldoorn, terwijl het paard reeds, enige uren eerder met een speciale wagen was verzonden. De heenreis, verliep vrij vlot en de ontvangst was, buitengewoon hartelijk. Dê heer Vis,, zwaar getroffen door de watersnood ramp, was uiteraard zeer verheugd en bij de aanbieding gaf hij daaraan uiting, evenals de instructeur en de secretaresse van de .Gewestelijke Bond. De terugreis van de Apeldoörners zal nog lang in hun geheugen "blijven. Welgemoed, doch onder de indruk van hetgeen zij zagen varü de funeste gevolgen van de ramp, werd' gereden over de dijk naar Bruinisse. Daar zou de boot om 18 uur vertrekken doch de verband met de zware mist durfde de, kapitein het niet meer afin. Terug naar Zierikzee teneinde de boot van 20 uur te halen. Nieuwe pech want de boot was vol en de Apelaoorners konden, niet meer mee. Om 23 uur vertrok de volgende en daarop was gelukkig plaats voor het Apeldoornse gezel schap, dat tenslotte om 23.30 uur via Goes huiswaarts kon keren. Zware mist was echter een geduchte handi cap. Er moest uiterst voorzichtig en langzaam worden gereden. Donderdag ochtend half zes kwam het gezelschap terug, 24 uur nadat men was vertrok ken om „even een paard aan te gaan bieden". o Doch landbouwer Vis is een geluk kig man en de Apeldoornse Ruiterclub heeft de voldoening een geschenk te hebben aangeboden, dat wel in bijzon dere mate op prijs wordt gesteld. DE VELDHOEVE EPE EETHUYS In den Kleynen Lecterbeck (in Den Haag, Noprdwal 1) Telefoon Epe 533 (Red. Zwolsche Courant) Vervallen Eper boerderij werd charmant „droomhuisje". HET GEHELE JAAR GEOPEND. al is er Ie doen? Centraal-Theater, van 1621 October, hoofdnummer „Saizon in Salzburg", alle leeft., 7 en 9 uur nm. Woensdag 2.30 nm. Zaterdag 17 Oct. 4.30 nm, en Zondag 18 Oct. 2.30 en 4,30 nm., hoofdnummer ..De schat der Coman- chen", 14 jaar. Donderdag 22 Oct. 7 en 9 uur nm., hoofdnummer „Affaire Blum", 14 j. Minerva-Theater, van 1622 October, hoofdnummer „Het wonder van Fa- tima" 7 en 9 uur nm. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2.30 uur nm. Veluwe-Theater, van 1622 "October, hoofdnummer „De zoon van d'Arlag- nan". 6.30 en 8.45 uur nm., Zondag 3 uur nm. Tivoli-Theater, van 1621 October, hoofdnummer „De witte hel". 14 j. 2.30, 6.45 en 9 uur nm.. Zondag 2 uur, 4.15, 6.45 en 9 uur nm. „De Zilveren Walvis". Kanaal, bij Molenstraat. Porcelein Han Knaap. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatprediking Interkerkel. Evan gel i sa tie-com missie Staringlaan 37 en 39 48 uur nm. Droomflat. Zaterdag 17 Oct., Hof van Gelre, 7.45 uur nm. Feestavond Buurtvereniging Oosterkwartiër. Zaterdag 17 October. Tivoli-Theater, 11.30 uur nm.: Barnabas von Geczy. Zaterdag 17 October, Kunst en Genot. 8 uur nm. Jubileum-feestavond Wandellusi. Maandag 19—Vrijdag 30 Oct. Bordelaise 2 en 8 uur n.m. Persil-demonstratjes. Dinsdag 20 October. Hotel Bloemink. '3 uur nm. Mode-show „Sascha". BEEKBERGEN Donderdag 15 October, Chr. school. Lieren. 8 15 nm.: Bijbellezing Herv. Evangelisatie. Woensdag 21 October, Café Ruysch, 2 u. nm.: Geërfdendag Dorpspolder ARNHEM. Gemeente-museum, 5 Sep) —18 Oct. Tent, werk Dick Kef, Gijs'Jacobs v. d. Hoff en anderen. Dinsdag 20 Oct. Stadsschouwburg 8 u. „Die leichle Cavallërie" door de Apeld. Kunstgroep. Ter voorkoming van- misverstand en teleurstelling diene, dat in de agepda slechts die' gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen v/elke per advertentie in de N-A.Crt zijn aangekondigd. Tambourijn-brigade Enige jaren geleden werd te Londen een internationaal Jeugdcongres van het Leger des\Heils gehouden. Onder hen, 'die uit alle delen dei- wereld; waren samengekomen, bevond zich .een groep jonge heilssoldaten uit Australië, die door gebruikmaking van hun instrumenten, de tam'oourijns. de aandacht op zich vestigden. Het succes had tot gevolg dat men thans in vele •.landen deze tarpbourijn- brigadeS; introduceert. Ook Nederland is niet achtergebleven. Zaterdagavond zal de- enige brigade in Nederland in de zaal vari het" Leger des Heils Hof- veld; optreden. Chr. Metaal be werkersbond houdt filmavond .Met; een geslaagde', filmavond heeft de afdeling Apeldoorn van de Christe lijke Met'aalbewerkersbond Donder dagavond in Patrimonium het win terseizoen ingezet, waarvan boven dien door het propagandistisch karak ter de nodige stimulans is uitgegaan om in het komend seizoen de begin selen en de doelstellingen van de Chr. vakbond uit te dragen. Het interessante',- filmprogramma werd afgewisseld met een toespraak door de districtsbestuurder, de heer J. Mulder, die zich afvroeg of men niet al te nonchalant met de vrijheid, die we hebben herkregen, omspringt. De ongeorganiseerden en verkeerd georganiseerden zijn op een avond als deze moeilijk te bereiken, maar daar om is het nodig dat de christelijk ge- organiseerden hun beginselen uitdra gen en erop wijzen waarom het gaat in de Chr. vakbond, namelijk in de eerste plaats om de geestelijke en zedelijke verheffing van de mens in de arbeid en in de tweede plaats c.m oplossing van sociaal-economische problemen, hetgeen alleen mogelijk is door Gods woord. Daarmede had spr. de vraag beantwoord, die vaak ook onder .de- chr, arbeiders rijst;, of een christelijke vakbeweging wel nodig is, nu het algemeen vakverbond, het N.V.V., toch ook voor een menswaar dig bestaan strijdt en naastenliefde, gerechtigheid en eerbied voor de menselijke persoonlijkheid betracht. Het is voor de chr. arbeiders een on mogelijkheid oin dit alles te bereiken en daarvoor te strijden, wanneer', niet- pésiVief-in'rheel "hét" optreden "wordt uitgesproken-' de- blijde boodschap van het Evangelie. Het' programma "were!"ingeleid met een komische film en een aardig -tekenfilmpje, waarna de rolprent werd vertoond over de enorme Hoog- ovenbedrij'ven in IJmuiden en Velzen. Niet minder interessant was de film over de vooruitgang in de lucht vaart en 'tenslotte een kleurenfilm over de na-oorlogse ontwikkeling van de landbouw in Europa. Politierechter straft plaatsgenoten De Zutfense politierechter heeft W. te Apeldoorn wégens het wegnemen van een aantal konijnen veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek en daarna terbeschikkingstel ling van de regering. W. had de buit verkocht en In drank omgezet. De Apeldoorner H. werd veroor deeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een boete van f 125, omdat hij een verkeersongeval had veroorzaakt door zonder richting aan te geven linksaf te slaan. •Een jaar- gevangenisstraf met aftrek van voorarrest waarvan zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en toezicht, kreeg D. te Apel doorn, die zich als politieman had voorgedaan en zodoende eigendommen van anderen ontvreemdde. Twee jongens uit Groningen hadden in Beekbergen een fiets gestolen. De éne, L., kreeg negen maanden met af- Het httooi Geen kwast kwam er te pas Aan deze expositie, Geen verf en geen palet, Geen durf, peen intuïtie. Hier heeft een mensenhand Geen streep aan meegeslreken, Maar wie er kijken gaal, Die raakt niet uitgekeken Familie Kleurenblad Verzond haar invitatie: Geniet van onze pracht. Van onze najaars-gralie. Er gaat een rust van uit. Een harmonie, een vrede, Die U ónrustige Weer elders kunt besteden. Wij exposeren kort; De deur dicht, trekt naar buiten! Komt niet ie laat, onthoudt: Geen méns bepaalt „het sluiten".. PHI HA „Wat zijn mediumieke gaven" In het Odd Fellowhuis aan de De- venterstraat heeft ds W. .T. F. Mei- nevs uit Baarn vroeger predikant bij de Hersteld Lutherse Gemeente te Amsterdam, voor de vereniging van Spiritisten „Harmonia" gesproken over „Wat zijn mediumieke gaven". Er was veel belangstelling. Ds. Mei- ners ving zijn betoog aan met te con stateren dat mediumieke gaven in vrijwel ieder mens sluimeren en voorts dal men hen die deze gaven dudielijk demonstreren, zowel in het verleden als nu zij het met een groot onderscheid over het alge meen zeer gereserveerd tegemoet trad en treedt. Vroeger werden velen van hen die de gave bezaten ver brand of verdronken als heksen. Er zijn ook altijd verkeerde gebruikers van mediumieke gaven geweest, aldus spr., doch daaruit mag men niet con cluderen dat de gaven zelf verkeerd zijn, Trouwens, de streng-exacte wetenschap die zich met 't paranor male bezig houdt sluit precies aan bij wat wij als spirituallsten voelen. In het vervolg van zijn betoog zeide spr,, dat één krachtige energie door heel het heelal stroomt, ook door de mens, tengevolge waarvan de mens zijn ziel heeft. Wanneer deze energie de mens voor een ogenblik verlaat ziet hij dingen die veraf gebeuren, omdat zijn energie, dus hij zelf, buiten zijn lichaam is. Deze kracht, telepathie, gaat buiten de grenzen van deze aarde en stelt ons ook in staat contact te heb ben met hen uit wier lichaam de ener gie voorgoed is vertrokken:,hen die wij dood noemen. Naar de mening van de spr. staan de kerken thans verder dan ooit van hel spiritualistisch denken af, behalve, al dus ds Meiners, misschien de Rootns- Kalholieke, Zelfs het vrijzinnig den ken gaat steeds meer in de rechtzin nige richting. Spr. verklaarde zich volstrekt tegen het „oproepen" van geesten. „Wij moe ien wachten totdat zij zich aandienen". Ds. Meiners adviseerde over hel alge meen bij het hanteren van mediumieke gaven uiterst voorzichtig te zijn en steeds voor ogen te houden dat God deze gaven heeft gegeven om I-Iem en de naaste er mee te dienen. Benoemd. Dé heer .1. M. H. de Zeeuw, alhier, is benoemd tot tijdelijk hoofd der Chr. School te. Wolphaartsdijk. ,pe heer H. Slump is benoemd tot onderwijzer der Kon. Wilnelmina- school voor U-L.O. De héér G. Mennink alhier is be-- noemd lot onderwijzer aan de school (chr.) aan de Jachtlaan. De heer H. G. Heusinkvcld té Nun- speet is benoemd tol onderwijzer der chr. school alhier, hoofd de heer Huernink. trek, waarvan zeven maanden voor waardelijk me; drie jaar-proeftijd en toezicht en de bijzondere voorwaarde dat hij drie jaar lang geen café's mag bezoeken. De ander kreeg negen maanden mei aftrek waarvan acht maanden voorwaardelijk met driejaar proeftijd en toezicht. Oost en West opent winterseizoen Dc Koninklijke Vereniging Oost en West, afdeling Apeldoorn heeft haar winterseizoen, ingezet met een hoogst interessante avond over Zuid-Afrika, welke gisteravond in La Bordelaise voor een talrijk en aandachtig publick werd gehouden. Dc heer A. Willcring sprak er voor de aanvang van het programma zijn vreugde "over uit, dat de belangstel ling voor het doel en streven van de vereniging ondanks het verlies van de meest importante Overzeese ge biedsdelen zeer bevredigend blijft. Versteviging van dc culturele banden tussen Oost en West kan alleen maar leiden tot éen beter begrip voor eikaars opvattingen en moeilijk heden. Spr. dankte de heer Battenberg. léraar aardrijkskunde aan de Chr. H.B.S., voor diens bereidwilligheid de avond met een korte causerie over Zuid-Afrika in te leiden. Op onderhoudende wijze vertelde de heer Battenberg over de belang rijke rol, welke Nederlandse kolonis ten hebben gehad bij de opbouw en ontwikkeling van Zuid-Afrika. Spr. zag de tegenstellingen tussen blank en bruin speciaal in Zuid-Afrika als een bijzonder moeilijk probleem. Het is hier geen geval van recht tegen on recht, maar van recht legen recht, aldus de spr. en juist daarom is in menging van de Zuidafrikaanse rege ring een zaak, die slechts met de no dige omzichtigheid en wijsheid kan worden aangepakt. Zowel voor als na de pauze werden enkele belangwekkende documentaire films over Zuid-Afrika vertoond, daartoe door de Zuidafrikaanse am bassade in Den Haag afgestaan. De heer Willering, die de belang stellenden opwekte lid te worden van de vereniging, speet het dat dc maat schappelijke verhoudingen in Zuid- Afrika in de aanwezige films niet tot uitdrukking kwamen. Niettemin kon men na afloop met recht spreken over een uitstekend geslaagde en leer rijke avond. Tentoonstelling van paddenstoelen In de „Finse School" werd Woens dagavond een tentoonstelling van paddenstoelen gehouden, welke van de zijde van de ouders veel belang stelling trok. Des middags waren de leerlingen van de derde tot en met de zesde klas onder leiding van hun hoofd en onderwijzers naar verschillende bos sen uitgezwermd, waar zij een prachtige gevarieerde collectie bij een brachten. In het schoolgebouw waren drie grote tafels in fleurige entourage van herfstbloemen opgesteld met een groot aantal zwammen, waar onder enkele vrij zeldzame exem plaren. Vóór de tentoonstelling een aan vang nam, werden de groepen of en kelingen van een naamkaartje voor zien. Dit kon in hoofdzaak geschie den dank zij een erkend padden stoelenkenner, nl. de heer Vogel van Het Loo, aan wie bij monde van de heer C. J. Krocké, hoofd der school, hartelijk dank werd gebracht voor het rubriceren en benoemen van de talrijke exemplaren. Donderdagmorgen konden de leer lingen van de lagere klassen het gezamenlijk werk van hun oudere schoolmakkers bewonderen. Logisch voor deze leeftijd was de belang stelling voor de „sprookjesachtige" elfenbankjes, de „gemene" dennen- moord ers, het .schaapje" en de ver schillende glanzende Tidderzwam- men. Voor de leerlingen die op de avond van de tentoonstelling als „commis sie van ontvangst en rondleiding" fungeerden, kon er, a-s extra belo ning voor hun activiteit, per klas een nieuw voorleesboek op overschieten. Eervol ontslag verleend De heer T. de Weerd, opzichter P.T.T. alhier, is na ruim 30 dienst jaren eervol ontslag verleend. Ontspanning voor patiënten Voor de patiënten van het Dr van Seventer-Sanatorium voerde de Wandelvereniging „Wandellust" het toneelstuk „De nieuwe veearts" op. Het werd een avond van uitbundige vrolijkheid, zowel patiënten als per soneel amuseerden zich kostelijk. Van „Wandellust" een sympathieke geste, welke, ten zeerste werd ge waardeerd. Opleiding tot vlieger Voor het volgen van een oplei ding tot vlieger op bases van de Amerikaanse luchtmacht, vertrekt onze plaatsgenoot, de heer R. Tinge op 31 October a.s. naar de Ameri kaanse zone van Duitsland. Vergeefse nasporingen Sedert Woensdagochtend wordt de 33-jarige J. A. H., wonende in huizë Soeka Sepi aan de Berg en Dahveg te Beekbergen vermist. Met "ohtiehonden zijn Donderdag' de bossen in Beekbergen en omgeving, afgezocht doch zonder resultaat: In middels worden de nasporingen voort gezet. Diefstal van radiatoren Uit een afgebrand hotel aan de Loenenseweg werden drie radiatoren ontvreemd en in verband hiermede heeft de politie aangehouden dë' 22- jarige B. B., de 21-jarige A-. P, K. en de lS-jarige J. R. Het drietal heeft Êefcend deze dief stal te hebben gepleegd. Ze verkóch ten het ijzer aan een opkoper te Apel doorn, bij wie het in beslag werd ge nomen. BURGERLIIKE STAND Geboren: Gerardus Franciscus-Ma ria. z. van A. J. Berenschot en M. J. Siemelink; Marie Henriëtte, d.'van G. Kluin en F. Schotsman; Johanna Antonia Maria, d. van G. J. ten Broeke en M. A. Ottema. Gehuwd: W. A. Vincenten en W. G. Korts; S. G. Jansen en H. J. Smit; G. Put en W. H. van Beek; J. D. van Bekkum en A. A. M. Pop pen; H. Grefhörst en J. Menzing; B. Bosman en J. J. Blij. T'ondagsdiensten in de omgeving BEEKBERGEN. In geval van ziekte kan dr G. A. Albers gewaarschuwd worden. Tel. 395. (Bij geen gehoor dr R. A. Soelers te Hoenderloo (Tel. K. 6768—280) en dr D. Pont, tel. 221. HOENDERLOO. In geval van ziekte kan dr R. A. Soeters gewaar schuwd worden. Tel. 280. (Bij geen gehoor dr Albers te Beekbergen). EERBEEK. In Eerbeek e.o. wordt do Zondagsdienst waargenomen dooi dr J. G. van Goudoever te Brummen, tel. 435 en dr Westers te Brummen. tel. 223. (Bij geen gehoor dr Hage te Steenderen, tel. K. 6755366). UDDEL. In Uddel wordt de Zon dagsdienst waargenomen door dr I-I. M. J. Schreuder te Elspeet, tel. 28i en zr M. P. v. d. Schelde te Garde ren, tel. 283. ELSPEET. Als in Uddel. GARDEREN. Als in Uddel. KOOTWIJK. In Kootwijk wordt de medische dienst waargenomen door dr Jesse te Kootwijkerbroek, tel. r.o 1. door dr Schreuder te Elspeet, tel. 281 en zr Vermeulen te Kootwij kerbroek, tel. 4. De heer J. van Delden te Vaassen als derde wethouder gekozen Dc Raad van Epe lieert in zjjn jongste vergadering een derde wethouder gekozen, namelijk dc heer J. van Deldcn tc Vaassen, die dit jaar voor het eerst zitting in dc Raad heeft voor dc Y.V.D. De heer Van Delden is 36 jaar oud en van beroep industrieel (papierfabrikant). In dc vacature J. Smit (C.H.U.), die voor hel raadslidmaatschap bedankte, werd dc heer G. v. d. Snel te Ernst benoemd. B. en \V. deelden voorts desge vraagd mede dat verbetering van dc waterafvoer in de omgeving Krugcrslraat en Woestijnweg wacht op aansluiting van Vaassen op dc riolering. Restauratie Cannenburgh De Raad besloot ten behoeve van Ie restauratie van de bijgebouwen van het kasteel „De Cannen burgh" te -Vaas sen een bijdrage van f 2000.— te geven. De ge meente zal ook bijdragen in de kosten van aan sluiting op het P.G.E.M.-net van het Vaassense- broek (zgn. on rendabel gebied), Epe's derde wet- een subsidie ge- houder, de heer ven voor sehool- J. van Delden. melkverstrekking en een crediet spenderen voor verbetering van de bocht in de Hoofdweg nabij de ver- VOORST Burgerlijke stand. Geboren: Dirk.Jan z. v. W. Berkenbosch en D, L. Gar- relsen; Johanna E., d. v, G, J. Vrieze- kolk en 1-1. Gerritsen; Antonius H. M., z, v. J. I-I. v. d. Linde en J. S, Kel derman; Aleida I-I„ d. v. J. A. Brum- mel en H. I-I. v. Eek; Johanna M. M., cl. v. IC. J. Boerkamp en J. A. Klein- herenbrink; Arie, z. v. R. de Kreij en M. A, Vleghaar. Overleden: G. Jacobs, 86 jr., we duwe van J. Aalpoel; D. Schuile, 93 jr., echtgenoot van W. ICleinlugten- beld. Ondertrouwd: 1-1. L. G. M, Stens, 33 jr. te Voorst en M. H. J. Donkers, 29 jr. te-Voorst*,-E: Klein Ganseij;'-25 jr. te Voorst en J. J. ter Mate, 25 jr. te Voorst; J. Zomer, 24 jr. te D even lei en M. J. Oldenhof, 23 jr. te Voorst; E. E. E. de Boer, 28 jr. te Voorst en J. C. Sterk. 24 jr. te Veenendaal; T. ICeurhorsl, 33 jr. te Voorst en M. E, Bussinlc, 28 jr. te Apeldoorn. Gehuwd: L. Hamer, 24 jr. te Voorst en H. Kroes, 23 jr. Ie Diepenveen; A. M. Jacobs, 33 jr. te Hengelo (O,) en M. A. Leerkes, 29 jr. te Voorst; W. R. Wessels, 50 jr. te Arnhem en M. J. Kers te Voorst; D. Kroon. 27 jr. ie Voorst en G. J. Veenink 27 jr. te Voorst; G. L. Esselink, 22 jr. Ie De venter en B. Kers, .22 jr. te Voorst. KLARENBEEK Ringdag van B.O.G. en B.O.L.H. De jaarlijkse ringmiddag van de BOG en BOLH ring „IJsselstreek" is dit jaar georganiseerd door de afd. HooilandenKlarenbeek en werd Woensdag jl. in Ons Gebouw- gehouden. Nadat de Ringyporziller, de heer T. J. Regelink, de middag had ge opend, werden enige uren gewijd aan sport en spel. Dc afdeling Voorst behaalde de 1ste prijs. De heer J. Harren behaalde met het hoogste aantal punten (1818 pt.) éveneens een eerste prijs. Tweede werd G. Termaten, Twello, met 1546 punten. De heer J. Harren wordt hiermee als de sportsman van het jaar genoteerd. De Verdere uitslagen zijn als volgt: 2e prijs afd. Nijbroek, met 8558 p... Voor de dames voor kruiwagen- rijden en hardlopen met hindernissen behaalde de afd. Voorst de eerste prijs met 16746 pt.; 2de prijs afd. Twello; 3e prijs afd. Nijbroek. Individucel hardlopen meisjes: le prijs mej. A. Vriezekolk met 1600 punten, (lid v. d. afd. Voorst). Individucel hardlopen met hinder nissen: le prijs mej. G. Menkveld (v. d. afd HooilandKlarenbeek) met 1138 punten in 42,6 sec. Ds R. W. van Arkel uil Ruurlo sprak hierna over het onderwerp: „Omgang tussen jongens en meis jes". Spreker wist met dit onderwerp de zaal te boeien en van dc gehou den rondvraag werd dan ook druk gebruik gemaakt. De koffietafel liet Ieder zich goed smaken. Het avondprogramma bestond uit het toneelspel in drie bedrijven: „Vier mannen en een meisje", het welk tussen de bedrijven door werd opgeluisterd door „De Klaver band" uit Apeldoorn. Het toneelspel werd voor het voetlicht gebracht door de afdeling HooilandenKlarenbeek. Hoewel enkele spelers hun rol niet te best onder de knie hadden, werd het stuk toch vrij aardig vertolkt. Het spontaan applaus was dan ook het beste bewijs voor oe spelers, dat het stuk gewaardeerd werd. bandwalten fabriek Utermöhlen te_ Ernst. Een verzoek van dc stichting „Epe roert de trom" om een gemeentelijke bijdrage in de kosten van versiering van het. dorp en verlichting van par ken en plantsoenen in het komende zomerseizoen werd in handen van B. en W. gesteld om advies, Het jachtrecht op de terreinen „de Helfterkamp" werd ondershands ge gund aan mr J. Martin Muiier te Am sterdam. De begroting voor 1954 werd aange boden en voor onderzoek in handen van de financiële commissie gesteld. Op verzoek van de hh. G. Kwakkel en J. Smit om hen ingaande 2 Sep tember 1953 resp. wachtgeld en pen sioen toe te kennen werd besloten overeenkomstig de desbetreffende regeling voor wethouders. In verband met zijn benoeming tot leraar A.V.O. aan de Ambachtsschool werd aan de' heer J. I-I. Jeurlink eer vol ontslag vealeend als onderwijzer aan de dorpsschool te Epe. De exploitante van ijotel „het Wa pen van Epe" heeft verzocht te be sluiten aan haar voor 20 jaar ver gunning te verlenen tot het hebben van de serre voor genoemd hotel (staande gedeeltelijk op gemeente grond). Dit verzoek is een uitvloeisel van een aanschrijving van B. en W. aan de eigenaresse dat deze serre in het belang van de verkeersveiligheid zal dienen te worden afgebroken. Na enige discussie werd besloten tot af braak. Aangezien de geldigheidsduur van de bestaande verordening op de be grafenisrechten op 1 Januari a.s. zal komen le vervallen, werd op voorstel van B. én W. besloten dezo verorde ning "ongewijzigd' opniemy 'vast- te stellen en bij ingebruikneming van de nieuwe begraafplaats de tarieven op nieuw le bezien. Besloten werd aan een 2-tal Inwo ners een bijdrage te verlenen in de kósten van womngsplilsing. Aan een 3-tal inwoners werd ver goeding verleend krachlens art. 13 der L.O.-wet 1920 in de reiskosten van hun kinderen naar scholen. De subsidieregeling voor naai- en breischolen werd zodanig gewijzigd, "dat de' leeftijd der leerlingen waar voor subsidie wordt verleend Is ge legen tussen 7 en 25 jaar. EDE Wel of geen koopavond in Ede? Reeds vrij spoedig nadat de ge meenteraad besloot lot het instellen van een koopavond op Vrijdagavond, deed zich het verschijnsel voor, dat sommige winkels wel en andere niet tol negen uur geopend waren. Dit heeft bij het winkelend publiek uiteraard verwarring geslicht en het is nadelig voor die zaken, die op Vrijdagavond wel geopend zijn. De contactcommissie van de beide Middenstandsverenigingen heeft thans besloten een enquête onder de aange sloten winkeliers te houden over de wenselijkheid van een koopavond. Zo dra men over de nodige gegevens be schikt zal de contactcommissie haar standpunt zo spoedig mogelijk bepa len. Het is te hopen dat men er in zal slagen een meer uniforme rege ling lot stand te brengen. - tie) Uw horloge „met lekker Ga praten met DEKKER BRiNKLAAN WA I ZEGT Roelf uutd 'n Enk? Heb je wel gehoord van "de (Bredase) zevensprong?

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2