Meineed, bij uitzondering, niet onvoorwaardelijk gestraft Hoge Veluwe had dit jaar ongekend aantal bezoekers r Maandag 12 October 1353. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste bïad Zuiderkwartier op de planken Wanneer liet zomerseizoen voorbij is en de wandelsportliefhebbers nog nagenieten van de vele mooie toch ten, die in groepsverband werden gemaakt, dan wordt er in de boe zem van de wandelverenigingen al druk beraadslaagd over de wijze, waarop het contact tussen de leden onderling ook in het wintersei zoen behouden blijft. Er worden dan muziek- en toneelgroepjes gevormd, en anderzijds genieten de overige leden van de feestavonden, die door eigen krachten worden verzorgd. Zo'n gezellige feestavond beleef den Zaterdagavond de wandelvereni ging „Het Zuiderkwartier" en de genodigden van de zusterverenigin gen in Het Hof van Gelre, waar werd opgevoerd het toneelspel van Wim Dumont: „Parachutiste ge land". In zijn welkomstwoord wees de voorzitter, de heer J. Ilbrink, er op, dat er door het houden van feest avonden het nodige geld, in het laatje moet komen, want de wan delsport is voor de verenigingen niet zo goedkoop als wel wordt veron dersteld. De leden moeten keurig in sportcostuums op de wandeltochten verschijnen, terwijl de contributie toch niet zo hoog kan zgn, omdat men hoofdzakelijk jonge leden teit. Het door de leden toegezegde ju bileumgeschenk ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan, dat kort geleden werd gevierd, werd op deze avond aan het bestuur overhandigd: een fraaie verenigingsvlag. Nadat het vlotte muziekclubje ,,The Evening Stars" de avond had ingeluid, trad de toneelgroep voor het voetlicht, die met veel enthou siasme speelde en veel succes oogstte met de vertolking van het verzetsstuk, dat ongetwijfeld hoge eisen stelde aan de amateur-toneel speelsters. Alleen door dames werd dit stuk gespeeld. Met zoveel overgave werd er door de dames gespeeld, dat zij- ontroerd door de laatste scène, bij het in ont vangst nemen van het uitbundige applaus, vlug de tranen moesten drogen. Alleen jammer, dat het ef fect van het slot door het te hard spelen van de gramofoon, dat zacht jes het Ave Maria moest laten ho ren, verloren ging. Feestavond Amicitia In gebouw Providentia hield de Toneelvereniging Amicitia haar jaar lijkse feestavond, die hijzonder ge slaagd is, want behalve het spel der tonelisten, die ditmaal met de op voering van „Hun kind" wel heel goed voor de dag kwamen, kon Ami citia's voorzitter in zijn openings woord een talrijk publiek welkom heten. Reeds vóór de aanvang van het toneelspel heerste er in de zaal een opgewekte stemming, getuige het feit, dat de populaire wijsjes ten gehore gebracht door een klein orkestje door de aanwezigen uit volle borst werden meegezongen. Die stemming bleef de gehele avond perfect, Amicitia gaf blijk haar lang- niet gemakkelijke taak serieus op te vatten. De avond werd vanzelfspre kend besloten met een geanimeerd bal. fWat is er te doen?-., Centraal-Theater, van .9—14 October hoofdnummer „Stormduivels", alle leeft., 7 en 9 uur nm., Woensdag 2.30 uur nm. Donderdag 15 October 7 en 9 uur nm. hoofdnummer „Er op of er onder", 14 j. Minerva-Theater van 9—15 October, hoofdnummer „Het huis der ver loren vrouwen", 18 j., 7 en 9 uur nm., Woensdag 2.30 uur nm. Veluwe-Theater, van 9—15 Oct. hoofd nummer „Ku Klux Klan", 18 j. 6.30 en 8.45 uur nm. Tivoli-Theater, van 9—15 Oct., hoofd nummer „De dwaas der vrouwen", 18 j., 2.30, 6.45 en 9 uur nm. „De Zilveren Walvis", Kanaal, bij Molenstraat. Porcelein Han Knaap. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatprediking Interkerkel. Evan gelisatie-commissie. Staringlaan 37 en 39_ 4—8 uur nm. Droomflat. Maandag 12 October, La Bordelaise, 8 uur nm.: Stichting Het Nationaal Nieuw-Guinea-Comité, openbare ver gadering. Woensdag 14 Oct. Poort van Kleef, 8 uur n.m. Toneelwedstrijd Graftcus- D.V.V. met „Morgenrood". Zaterdag 17 Oct., Hof van Gelre, 7.45 uur nm. Feestavond Buurtvereniging Oosterkwartier. ARNHEM. Gemeente-museum, 5 Sept.15 Oct. Tent. werk Dick Ket, Gijs Jacobs en anderen. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat in de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen, welke per advertentie in de N.A.Crt zijn Prins Bernhard" 25 jaar De muziekvereniging „Prins Bern hard" bestaat op 19 December a.s. 25 jaar en speciaal de - bewoners van Wormen, waar „Prins Bern hard" een grote populariteit geniet, willen dit heuglijke feit niet onopge merkt voorbij laten gaan. De vrien den van dit muziekcorps hebben zich verenigd in een supporters vereniging, met de doelstelling om door middel van uitvoeringén en an dere evenementen hun muzikale vrienden vooral op financieel gebied to steunen. In gebouw .Zuid-Oost" hebben de supporters Zaterdagavond een der gelijke uitvoering gegeven, waar voor men zich de medewerking had verzekerd van „Graficus", dat een opvoering gaf van „Boeng Toni". Met grote aandacht volgde men het door „Graficus" wederom op uitstekende wijze ten tonele ge brachte „Boeng Toni". De heer ©ijkslag bracht na afloop de dank van „Prins Bernhard" over aan de vertolkers, waarna de heer Kuis, voorzitter van „Graficus", verklaarde gaarne terug te willen komen. Verkeersovert reders Zaterdagmiddag hield de Apel- doomse politie in het cenruni der gemeente een verscherpte verkeers controle, Er werden 16 personen bekeurd terzake van geen richting aangeven of links door de bocht gaan. (Advertentie) „SALON DE COIFFURE presenteert U de NIEUWE HERFSTMODELLEN 1953 LIGNE „LA FRONDE" zeer elegant en stijlvol. C. C. F. DULLER Haarstylist. Lid Haute Coiffure, Paris. Hoofdstraat 69. Telef. 3963 Lustrumviering ATC Sterke groei van ledental Het eérste" lustrum van de „Automo biel Technische Club" afdeling Apel doorn is Zaterdag op opgewekte wijze door leden en genodigden in de Poort van Kleef gevierd. Er heerste een op gewekte stemming, „De Candelaer", Truxo en Theo Boerboom zorgden voor op peil staande ontspanning. De heer J. J. Oltmans, voorzitter dei- jubilerende vereniging, herinnerde in zijn openingswoord aan de oprichting, thans vijf jaar geleden, toen men slechts 13 leden telde. Een aantal dat inmiddels is gegroeid tot bijna hon derd. In verband met die sterke groei bracht spreker hulde aan de heren Slijkhuis en P, C. Nouwen, van de op richting a-f lid, die in belangrijke mate tot de ontwikkeling van de vereniging hebben bijgedragen door het bekleden van diverse functies. Op deze avond werd de heer Nouwen gehuldigd ter wijl de heer Slijkhuis, die wegens ziekte afwezig was, thuis een bloemen hulde werd gebracht. Voor het landelijk bestuur sprak de heer J. H. Ruts, die de afdeling .com plimenteerde met de bereikte resul taten. Na dit min of meer officiële ge deelte was het woord aan degenen, die ontspanning brachten. Het drietal Ti neke Gomerts, Ben Visser en Wim Hol lander zorgde met- voordrachten en schetsjes hiervoor op uitstekende wijze. Ook Truxo boekte als manipulator veel succes terwijl Theo Boerboom voor een passende muzikale omlijsting zorgde en bovendien op zeer verdienstelijke wijze enige accordeon-soli voor zijn rekening nam. - Marktbericht. APELDOORN. 12 Oct. Kippen (wit) 3.451.55 per kg; kippen (gekleurd) 1.551.65; hanen 2.504.00 p. st.; scha pen 60.0080.00; lammeren 40.0065.00; geiten 15.0030.00; kalveren 35.00-48.00; biggen 35.00—45.00. Unitas heeft nieuwe voorzitter In een in het CJMV-gebouw gehou den ledenvergadering heeft „Unitas" (Christelijke textielarbeiders) een nieu we voorzitter gekozen, nl. de heer A. Langevoort. In verband met gezond heidsredenen heeft de heer J. H. Moor- lag de voorzittershamer, die hij zeven jaar hanteerde, overgedragen. De heer Moorlag is reeds meer dan een halve eeuw lid van de Christelijke vakbeweging. In een. toespraak, waarmede hij het voorzitterschap overdroeg, wees hij er' op, dat het er 50 jaar geleden in Neder land heel ?/iders uitzag. Een werkdag van 8 uren en vacantie kende men niet en wanneer men ziek was of werk loos, moest men zich maar zien te red den. De heer Moorlag was dankbaar voor het aandeel, dat de Christelijke vakbeweging had in de verbetering van van deze toestanden. Spreker sprak de hoop uit, dat allen zouden medewer ken om de Chr. vakorganisatie te ver sterken, opdat, ook op het terrein van <|e arbeid Gods wetten steeds meer tot gelding zullen komen. De heer Langevoort heeft de heer Moorlag de dank van de organisatie betuigd. Hij bood hem voorts een boe- kenbon aan. Het bestuur werd uitgebreid met de heren F. J. Knol en II. Prijs. De bondssecretaris, de heef I. Rïjp- stra, voerde het woord over: „Wat doen wij met de ongeorganiseerden?". Contactbijeenkomst Arjos Zaterdagmiddag werd in een der lokalen van de Brinklaankerk voor Anti-Rev. jongeren uit Apeldoorn en omgeving een contactbijeenkomst gehouden, die onder leiding stond van de heer J. Witteveen uit Epe. Op deze vergadering vertelde de heer P. M. Oostlander, voorzitter van de A.R. fractie in de Provinciale Staten van Gelderland, een en ander omtrent de activiteiten van dit col lege. Na eerst een algemeen over zicht te hebben gegeven en d'aarn. in enkele korte lijnen de staatsrech terlijke zijde van het provinciaal bestel historisch te hebben belicht, stond spreker uitvoerig stil bij de tegenwoordige situatie. Momenteel is het zo, dat de provincie zowel zelfbestuur als autonomie heeft, beide echter in zeer beperkte mate. Vooral wat betreft de beperking van de autonomie, de zelfwetgeving, die hierin bestaat, dat alle besluiten van de provinciale overheid door rijksregering moeten worden goed gekeurd, liet spr. een critisch geluid horen, In dit verband werd gewezen op het streven de provincie een wat meer versterkte positie in' het staats bestel te geven. De heer Oostlander achtte deze territoriale decentralisa tie van grote betekenis, niet alleen omdat het de rijksoverheid van som mige taken zou ontlasten, maar licht ook een activering van de bur gerzin tengevolge zou kunnen heb ben. verduidelijking. Ter voorkoming van misverstand delen we mede, dat de groenten- koopman uit Ugchelen in ons bërieht van Vrijdag jl. genaamd is K. W. C. Zulks ter vermijding van mis verstand. geslaagd. Voor het candidaatsexamen Ge neeskunde slaagde te Utrecht de heer C. J. W. Dunnewold te Apeldoorn. Kathleen Ferrier in Amsterdam herdacht AMSTERDAM, De directeur van de Nederlandse. Opera, de heer Abraham van der Vies, heeft voor.' het begin van de voorstelling van Faust in de Stadsschouwburg te Amsterdam, de overleden Engelse alt-zangeres Kathleen Ferriër. her dacht. De heer Van der Vies herinnerde aan haar optreden in Von Gluek's Orfeus b\j de Nederlandse Opera, onder leiding van Pierre Monteux in 1949 en 1951 en sprak ontroe rende woorden over de overrompe-. lende eenvoud en de blijde ernst, die van Kathleen Ferrier uitgingen. Men ontmoet zelden zulke mensen. Zij vertoeven zelden lang onder ons, zei de heer Van der Vies. Na deze woorden namen alle aan wezigen staande een minuut stilte in acht. „Als u een millioen steelt, kunt u vier jaar krijgen, maar op een heel klein meineedje staat zes jaar gevan genisstraf", zei de president van de Zutphense rechtbank, mr. A. H. v. d. Giesen, toen mevr. M. uit Apeldoorn terecht moest staan. Tijdens een poli tierechterzitting had zij opzettelijk en na herhaalde waarschuwing een on juiste verklaring afgelegd om haar echtgenoot te ontlasten. Het was een geval van een familietwist. „Een tra gisch geval", zei de officier van Jus titie, mr Donker. „Het spijt me dat het zo gelopen is. Meineed is wel een van de ergste misdrijven die ons Wet boek van Strafrecht kent. De recht spraak is practisch aangewezen op ogen en oren van de getuigen; zij staat of valt met hun verklaringen. Deze verdachte had zich kunnen verscho nen omdat het tegen haar man ging." Het voorlichtingsrapport omtrent deze verdachte was echter dermate gunstig, dat een geheel voorwaarde lijke straf werd geadviseerd, een hoge uitzondering, want meineed wordt als regel uitsluitend bestraft met een flinke vrijheidsstraf. De eis luidde nu zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Toezicht werd niet nodig geacht. „De mensen beseffen niet altijd precies de waarde van een eed", zei mr James. De rechtbank ver oordeelde de verdachte overeenkomstig VAD-bus rijdt Zwolse fietser dood Apeldoornse chauffeur treft geen schuld (Van onze correspondent) ZWOLLE. Een autobus van de V.A.D. was Zaterdagmiddag juist via de Kamperpoortenbrug Zwolle binnen gereden, toen een wielrijder, komende uit een zijstraat, vóór de bus langs de straat over stak. De buschauffeur, D. te B. uit Apeldoorn, poogde door krachtig remmen en uitwijken nog 'een aanrijding te voorkomen maar kon -niet verhinderen dat'de wielrijder te gen de grond geslingerd werd. Het slachtoffer kreeg een schedel- basisfractuur en is in zeer ernstige toestand naar het Sophiaziekenhuis overgebracht, waar hij een uur na aankomst overleed. De chauffeur treft geen schuld. Men neemt aan dat de wielrijder niet goed opgelet heeft en de bus in het geheel niet heeft zien aankomen. Het ongeval verwekte be grijpelijk nogal opschudding onder de passagiers. Varsseveldse boer viel dood in zijn wagen (Van onze correspondent) ZUTPHEN. Op de Sinderenseweg te Varsseveld is Zaterdagmiddag een paard voor een wagen op hol gesla gen, tengevolge waarvan de bestuur der, de 69-jarige landbouwer F. J. Beetink, om hel, leven. kwam. Ter hoogte van de boerderij Rexwinkel werd het. gespan achterop gereden door een vrachtauto. 1-Iet paard schrok en deed plotseling een sprong vooruit, waardoor de bestuurder achterover van zijn zitplaats in de bak van de wagen viel. Hij was op slag dood. Het hollende paard werd spoedig gegre pen. Elspeter jongen speelde met mortiergranaat De elfjarige Peter Mulder vond Za terdag in een perceel bos bij Elspeet een moi-ieigranaat, die vermoedelijk achtergebleven is na een militaire oefening. Hij groef een kuil in de grond, haalde hamer en schroeven draaier en tb eg er op los. De gevol gen bleven n'et uit. Fen hevige ontploffing volgde en de staalsplimers vlogen in het rond. De jongen viel hevig gillend op de grond neer. Voorbijgangers die op het ru moer afkwamen, waarschuwden dr Schreuder en deze deed de knaap on middellijk naar ziekenhuis Salem .in Ermelo vervoeren. Daar bleek dat zijn gezicht vol zat met wondjes, Aanvankelijk werd voor de beide ogen van het slachtoffer- gevreesd, maar-het-bleek later toch iets mee te vellen. Mooie sportwedstrijden De diverse gymnastiek- en turn- afdelingen van de sportvereniging Klarenbeek hebben elkaar Vrijdag avond in „Ons Gebouw" in sportieve wedstrijden bekampt om prachtige prijzen. De eerste prijzen waren een zilveren wisselbeker en een zilveren medaille, die beide veroverd werden door de heer W. Schimmel met indi viduele prestaties. Bij de dames-ad- spiranten kreeg Tineke Hissink de eerste prijs, Henny Lubberts de twee de, Gerda Nieuwenhuis de derde en Hanny Rozeboom de vierde. Bij de adspirant-heren werden een, twee en drie Tonnie Methorst, Jan Langelaar en Johan Schimmèl. De eerste vier prijswinnaars bij de dames waren: G. v. d. Maten, M. Schimmel, H. Metse laar en G. Hagewey. Bij de heren wer den twee, drie en vier; Chr. Hissink, Vriezehoek en J. Lebbink. De wedstrijden hebben het bewijs geleverd dat met regelmatig trainen veel valt te bereiken. De heer A. Leeu wenburg had de leiding. De jury was gevormd door de heren Dtiyvenboden en Elijzen uit Arn-hem en bestuurs leden van de Neder-Veluwse Turn kring, Oude dame te Warnsveld overreden (Van onze correspondent) ZUTPHEN. Te Warnsveld is heden morgen omstreeks negen uur een vei-- keersongeluk gebeurd, dat het leven kostte aan de 70-jarige mevrouw Z.. inwoonster van Warnsveld. Zij stak nabij hotel Het Jachthuis zonder vol doende op het verkeer te letten de weg over. Een uit de richting Zutphen komende auto, bestuurd door H. uit Vorden, reed haar aan, als gevolg waarvan zij vrijwel onmiddellijk om het leven kwam. Rijkste edelman van Engeland overleden PLYMOUTH. Een der rijkste En gelse edellieden, is na twee dagen zoe ken, dood op zijn landgoed gevonden. Het betreft hier de hertog van Bedford, in 1940, bij het overlijden van zijn vader, behalve diens titel ook 45 mil lioen gulden en een 7500 ha groot land goed erfde. De hertog had Vrijdag zijn woning te Endsleigh in het graafschap Devonshire verlaten om te gaan jagen op haviken en aalscholvers. Toen men de 64-jarige hertog, in een dicht struik gewas vond, had hij een grote hoofd wonde, waarschijnlijk door een schot hagel. De erfgenaam van de hertog van Bedford, de markies van Tavistock verblijft in Zuid-Afrika. Berichten over konijnenziekte in het park zijn sterk overdreven De vereniging van Vrienden van de Hoge Veluwe. die Zatjrdag haar najaarsrèünle hield in „Rijzenburg" te Schaarsbergen, kon geen betere dag uitgezocht hebben, want een stralende Ocloberzon deed de najaarstinten op vlammen en de vergadering ging dan ook onmiddellijk accoord met het voorstel van de voorzitter, jhr W. H. de Beaufort, de discussies zo beknopt mogelijk te houden om daarna gezamenlijk het hart op te halen aan het altijd weer indruk wekkende natuurschoon van het Nationale Park. Deze elfde Hoge-Veluwedag werd bggewoond door de voorzitter van de Stichting Het Nationale Park, mr Ch. P. van Eeghen uit Amsterdam. Muizen vernietigden douglas-aanplant In zijn openingswoord vertelde jhr. De Beaufort dat van de 4700 donateurs nog maar 10 is aangesloten bij de Vereniging van Vrienden. Mevr. I. Keruenen-Mees (Hoender- loo), aftredend bestuurslid werd Dij acclamatie herbenoemd. Bij de rondvraag brak de heer EI, Nol et (Arnhem) een lans voor de be rijders van bromfietsen. Hij wilde gaarne, dat deze categorie bezoekers ev'T.al;. de gewone wielrijders van de fietspaden gebruik zou kunnen maken, maar ir J. H. van Tuil, directeur van het Nationale Park, achtte inwilliging van dit verzoek bezwaarlijk en anderen kantten zich eveneens tegen het toe laten van bromfietsen op het rijwiel padennel. Motor rijders worden ook geweerd. Aan de mededelingen van de direc teur ontlenen wij het volgende: De Van Gogh-herdenklngstentoonstelling stimuleerde het bezoek aan het Natio nale Park in belangrijke mate. Op 13 September werd voor het eerst in de geschiedenis van de Hoge Veluwe de 300.000ste bezoeker genoteerd en men verwacht aan het einde van het jaar tot 325.000 betalende bezoekers te Itomen (v. j. 292.000). Het Rijksmuseum Kiöller-Müller telde tot nu toe reeds 88.000 bezoekers (v. j. 55.000). In het voorjaar werd door. Staats- bo beheer een vogeltelling gehouden op het geluid; bij deze gelegenheid maakte de VARA een voortreffelijke lentereportage; de wildstand ontwik kelde zich bevredigend. Het reewild bracht gedurende de bronstijd veel schade toe aan de nieuwe inplantingen. Uit boskundig oogpunt was wel licht interessant dat een grote op pervlakte jonge douglas-dennen, ge kweekt uit thans heel moeilijk te ■verkrijgen zaad, in - twee nachten vrijwel geheel door.muizen werd vernietigd. Tot nu toe bleef het wilde konijn op de Hoge Veluwe gespaard voor myxamotose; Ir Van Tuyl meende VIERHOUTEN Vierhouten kreeg een Dorpshuis cadeau Burgemeester Martens, van Ermelo, heeft Zaterdagmiddag onder grote belangstelling in Vierhouten een dorpshuis geopend, dat geschonken is door mevr, M. C. ter Horst- Vogel, als herinnering aan een in de oorlogomgekomen zoon. Het is een prachtig gebouw, dat zalen heeft voor kleuteronderwijs, huishoud- onderwijs en handenarbeid, een bibliotheek, een bestuurskamer, enz. Wika O. de Ronden is benoemd tot directrice. Voor haar en voor de kleuteronderwijzeres, die eveneens aan het dorpshuis verbonden is. werd naast het gebouw een- dubbele woning gezet. Negen sprekers voerden het woord, onder wie de oudste zoon van mevr. Ter Horst, de heer A. M. ter Horst, ds Lamens te Elspeet en ds G. ,r. Duyvendak, uit Apeldoorn, de laat ste als vriend van de familie Ter Horst. Ds Duyvendak herinnerde aan het offer van Klaas ter Horst en constateerde, dat uit vijandschap een daad van liefde kan ontstaan. De echtgenote van notaris Leopold schonk een vlag, waarin het symbool van Vierhouten: vier bomen en de letters O.V.V. „Ontwikkeling, Ont spanning, Vierhouten". VAASSEN Nieuwe plannen van V.V.V. Het bestuur van de V.V.V. te Vaassen heeft Vrijdagavond een bespreking- gehad met de heer J. Vet, directeur van de provinciale V.V.V. en het gemeentebestuur van Epe. Er is van gedachten gewisseld over mogelijk heden om het werk van de V.V.V. in Vaassen van nog meer betekenis te doen zijn. In verband hiermee wordt binnenkort een oproep gericht tot alle inwoners om een jaarlijkse bij drage te leveren. Tot 2e secretaris werd benoemd de heer D. Duis. dat de berichten dienaangaande sterk verdreven zijn en hij werd daarin o.m. bijgestaan door jhr De Beaufort. Na een gemeenschappelijke lunch werd des middags een rit gemaakt door het Nationale Park; het gezel schap bracht vervolgens een bezoek aan de tentoonstelling van padden stoelen die in de omgeving van de Franse Berg (de Pampel) in de open lucht was ingericht. EERBEEK Toneelclub K.D.O. vierde feest met „Pinky" De Eerbeekse toneelvereniging K.D.O. heeeft Zaterdag in hotel Nijk haar vijftienjarig bestaan gevierd met de opvoering „Pinky, het blanke neger meisje" en met een zeer druk be zochte receptie. De receptie werd des middags gehouden; vertegenwoordi gers van vrijwel alle plaatselijke ver enigingen kwamen het bestuur van K.D.O. geluk wensen. De opvoering van „Pinky" is een succes geworden. Pinky is een door blanken opgevoed negermeisje, dat, groot geworden, vecht voor het recht van haar volk en tenslotte overwint. De rol van Pinky werd gespeeld door mej. G. Klomp. Er werd met toewij ding gespeeld en het publiek (de zaal was overvol) toonde daarvoor her haaldelijk zijn waardering. De voor zitter van K.D.O., de heer II. W. Gierman, dankte na afloop spelers en regisseur (de heer H. de Vos uit Brummen) en de heer A, Jansen, die voor aankleding van het toneel had gezorgd. Oefening schaakseizoetn. De Eer beekse schaakclub opende Zaterdag avond het - winterseizoen met een wedstrijd tegen Silvolde; de gast heren wonnen met 73. De uitslagen waren: T. WeykampJ. Drexler 01; J. v, HeidenM. Jansen 10; J. Krummeling—J. Brouwer Kapelaan M. PaanakkerJ. Groele- man 1—0; J. Hofmeijer—H. de Weerd 1—0; R. Houtman—H. Derksen 1—0; .T. SchoutenH. v. d. Velde 01; W. Wijnroks—H. F. M. te Hennepe 'A-%; J. EI. M. JansenJ. v. d. Bosch 10; B. Gerritsen—T. Hoevert 1—0. VOORST Burgerlijke Stand. Geboren: Her- mina A. M., d. v. EI. G. v. Bussel en J. M. Beekman; Paul J., z. v. P. J. Tur ken en S. A. Chan Jelsoe; Hendrika l,, d. v. H. Koldenhof en D. v. Essen; Bernardus E. J., z. v. A. W. Gerritsen en J. M. Roodvink; Elbertha E. M., d. v. G. A. Mentink en H. J. Poll; Maria E. H„ d. v. B. J. Mentink en J. A. Harleman; Johan, z. v. J. de Vries en P. J. Karman. Ondertrouwd: J. Zomer, 24 j., te Deventer en M. J. Oldenhofj 23 j., te Voorst. Gehuwd: W. R. J. A. Wessels, 50 j., te Arnhem en M. J. Kers, 37 j„ te Voorst; D. Kroon, 27 j., te Voorst en G. J. Veenink, 27 j., te Voorst; G. J. Esselink, 22 j.,= te -venter en B. A. Kers, 22 j., te Voorst. Overleden: D. Slijkhuis, 77 j., echtgenote van G. J. Ooiman; M. l! H. Mouw, 65 j., echtgenote van G. J, N. van Eede. WAT ZEGT Roeit uutd'nEnk? „Kooper" en feest in Christchurch.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2