DAGBOEK van van Jtoiishdammah MINISTER WITTE knipte het lint: Lijnbaan officieel geopend Getuigenis van echt Rotterdams besef van saamhorigheid VLIEGERSGROET, MUZIEK, GEJUICH EN BLOEMEN „lk ben Officier van Justitie' val van 8 m. Arie Boon ten grave gedragen Zeventienjarige zangeres werd Miss Capitol 1953 AGENDA HEDEN- MORGENAVOND Stadstelefoontjes 2 Vrijdag 9 October 1953 Textielhandelaar: Brutale streek met hechtenis bestraft Drie weken zal de 42-jarige Rotter damse textielhandelaar J. H. J. S., die zich in Augustus te Rockanje uitgaf als Officier van Justitie om zodoende zijn door de politie in be slag genomen autosleutels terug te krijgen, in hechtenis moeten door brengen. De eis van de (echte) Offi cier, die het ten laste gelegde hoogst bedenkelijk vond, luidde drie maan den. Ambtenaren van het korps Rijks politie in Rockanje namen in de avond van 8 op 9 Augustus de auto sleutels van verdachte in beslag, om dat deze, naar hun mening, niet in staat was zijn voertuig naar behoren te besturen. De volgende morgen om 10 uur zou hij ze op het bureau kun nen halen. Zolang wenste S. niet te wachten en toen hij dan ook in de vroege morgen een wachtmeester te genkwam, deed hij aangifte van dief stal, die gepleegd zou zijn door po litieambtenaren. De wachtmeester, die dit nogal vreemd vond, nam hem mee naar het bureau, waar de „be stolene" zich uitgaf als Officier van Justitie en de onmiddellijke terug gave van de sleutels eiste. De wachtmeester informeerde bij de officiële instanties waar de heer S. als officier onbekend was. „U zult het waarschijnlijk ook wel nooit wor den," meende de politierechter, voor wie de man vanmorgen terecht stond. Omstuwd door de genodigden en de winkeliers met hun familiele den hield minister Witte vanmor- Sen een toespraak op de Lijn- aan, die hij zojuist met een knip van de schaar door een groenwit lint had geopend. Wimpels ontplooiden zich bij honderdtallen aan slanke vlag- gemasten en twee vliegtuigjes brachten ronkend een saluut, toen de minister van Wederopbouw, ir. B. H. J. Witte, van morgen om kwart over tien het brede, groen-witte lint voor de Lijnbaan met een zilveren schaar in tweeën knipte. Hoog- gehoede autoriteiten, honderden andere genodigden en tevre den arbeiders keken vergenoegd toe, terwijl de twee helften i .i i van de zijden band omlaag dwarrelden en zo de weg vrij ScJh 1 IdP^TÏlRRKt.fi maakten naar dat monument van „typisch Rotterdams saam- horigheidsbesëf en ondernemingszin" zoals de bewindsman het even later in zijn toespraak zou uitdrukken. Toen hieven de muzikanten van de Marinierskapel de blinkende instru menten en plechtig klonk tot ver over de omringende vlakten het volkslied. Op de hoek van Kruiskade en Karei Doormanstraat, waar de opening van de winkelpromenade eou geschieden, dromden om half tien al enkele dui zenden Rotterdam mers samen achter de wel heel ver ach teruit geplaatste hek ken. In de Lijnbaan zelf, zonder vlaggen nog maar alvol ge wemel van "unifor men en kleurige da mestoiletten, verza melden zich inmid dels de familieleden der betrokken zes en ze6tig winkeliers en de genodigden, on der wie: de Commis saris der Koningin, mr. L. A. Kesper, burgemeester en me vrouw Van Walsum, wethouders en raads leden, architecten en bouwers, de voorzit ter van de Kamer van Koophandel mr. K, P. van der Man- dele en natuurlijk ir. C. van Traa en ir. J. Rutgers van de Dienst Stadsontwik keling en Wederop bouw. Zij allen werden verwelkomd door de heer H. M. de Boer, voorzitter van de Stichting Lijnbaan, die vervolgens enkele woorden ter nagedachtenis wijdde aan de overleden leden van het stichtingsbestuur aan wier werk zoveel te danken is geweest. „Het is karakteristiek voor Rotterdammers", vervolgde de heer De Boer, het oog gericht te houden op de toekomst en daardoor konden wij destijds door dc puinhopen de contouren al waarne men van een herbouwde stad. Wat al energie, arbeid en doorzet tingsvermogen is er echter voor no dig om een city te scheppen, modern genoeg om ook volgende generaties tc kunnen dienen. Tot nog toe echter hebben wij altijd de woorden voor ogen gehouden: ..Sterker door strijd. Want zo was het toch: wel werd onze geest in Mei 1940 gebogen maar ge broken werd zij niet. Immers, heeft onze geest niet iets gemeen met staal, met beton? Ze is eenvoudig van sa menstelling maar stevig en duur zaam". •Hartelijk dank bracht de heer De Boer aan allen die hebben meegehol pen aan het bouwen van de Lijn baan. Daarna nodigde hij de minister uit de opening te verrichten. Mia Giesbef-s, het donkerblonde, in het wit geklede dochtertje van de voor zitter der vereniging .„Winkelprome nade Lijnbaan", bracht de bewinds man zijn schaar op een zwart fluwe len kussen. En zo behendig sprong minister Witte met. het apparaat om, dat het lint al uiteen viel voor de fotografen hun lenzen hadden kun nen richten. Schone parel „Nimmer is de ondernemingszin en het saamhorigheidsbesef van de Rot terdammers zo tot uiting gekomen als na de verschrikkelijke slag van het bombardement," zo zei de heer Witte in zijn toespraak, en de duide lijkste blijken er van waren sedert dien wel de totstandkoming van het Groothandelsgebouw en de Lijnbaan. Deze promenade getuigt van het grote vertrouwen, dat zoveel winkeliers in elkaar stellen, maar zij heeft ons méér te zeggen. On- m tijd maakt het noodzakelijk dat Twee collega's vingen slachtoffer op In de dakgoot van een acht. meter hoog pand aan de oude Raadhuislaan gleed vanmorgen de 28-jarige schil der J. J. .Clarij.s. wonende. Hudson- straat_ült. Hij viel eerst op een bor des en wérd daarna door twee col lega's die benedén stonden, opge vangen. Zijn linkerheup raakte nog de stoep. Hij is naar net Bergweg ziekenhuis vervóerd. HOEK VAN HOLLAND. De be- manning van de reddingboot „Pre sident Jan Leis" heeft gistermiddag haar oude collega Arie Boon naar zijn laatste rustplaats gebracht. Zeer veel Hoekenaren woonden de begra fenis bij. Ook het bestuur van de Ned. Ver. van Redders „De Red dingsmedaille" was aanwezig. Vanmorgen is de 30-jarige scheeps timmerman P. H. Kers, wonende Maliestraat, door het dak van een eternieten loods op pier 8 aan de Waalhaven gezakt. Hij maakte een val vaft 3% meter en moest met een [ebroken rib naar het Zuider zieken- luis worden ^ervoerd. H. H. de Klerk opent a.s. Donderdag Mr. K. P. van der Mandc-le. voor zitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Rotterdam, zal volgende week Donderdag het nieu we pand van H. H. de Klerk en Zo nen aan de Binnenweg officieel ope nen. De plechtigheid vindt plaats te elf uur. Politie deed inval in wachtkamer Vrouw „genas" patiënten met handoplegging In een volle wachtkamer aan de Willem Nagellaan deed de politie dezer dagen een inval. De kamer zat vol patiënten die zich voor hun kwalen niet bij een arts vervoegden, maar bij de 57-jarige vrouw J. J. van L.H., die haar cliënten pleegt te „genezen" met handoplegging. De vrouw kreeg een procesverbaal we gens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Ze is kortgeleden reeds veroordeeld tot vijf keer een boete van f 200 doch desondanks heeft ze haar practijken voortgezet. Bejaarde vrouw door fietser aangereden In de Voorburgstraat is gisteravond de 70-jarige J. P. van Spigt-Blanken- stein, wonende Abraham Kuyper- laan, aangereden door een fietser. Met een hersenschudding en inwen dige kneuzingen moest de vrouw in het St. Franciscusgasthuis worden opgenomen. Het 17-jarige zangeresje Henny I Hölzchen heeft de applausmeter in I Capitol tot rust gebracht. Na een enerverende „talentenjacht" waar aan 160 amateurs deelnamen, werd zij door het publiek als favoriete verkozen en verwierf daarmede de titel Miss Capitol 1953. Zij kreeg een fraaie beker, een enorme doos bon bons en een zoen van haar pa. Hen ny woont in de Kaapstraat en werkt op een kantoor. Zij heeft nooit zang- onderricht gehad, doch na dit succes is zij van plan zanglessen te nemen. Op de foto ziet u Henny, geflankeerd door twee van de jeugdigste deelne mers aan de wedstrijd „de deonnistentweeling". Hoofdstad Operette met Wiéner Blut Drie voorstellingen van Wiener Blut gaat de Hoofdstad Operette ge ven in de Rotterdamsche Schouw burg. namelijk op 13. 14 en 15 Oc tober a.s. De voorstellingen zijn on derdeel van een landelijke tournee. Johann Strauss „Wiener Blut" staat onder regie van Otto Aurich. De muzikale leiding "heeft Alfred Sal- ten. Boter uit fabriek gestolen Twintig kg. boter had de 33-jari- ge chauffeur H. J. W. H. gisteren uit de koelcel van een zuivelfabriek genomen zonder zijn baas ervan op de hoogte te stellen. Hij bracht het aan de 38-jarige melkbezorger J. F. N. Samen deelden zij de winst. Een controleur ontdekte het en dief en heler werden gearresteerd. Men koesterde reeds eerder wantrouwen tegen de chauffeur. VOOR HEDEN Muziek: Schouwburg, 8 uur: R'dams Philh. Orkest en Nathan Milstein - viool. Toneel: Luxor, 8 uur: Gezel schap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer". Film: Arena, 2, 7, 9.30 uur: Moulin Rouge: Capitol, 2, 7, 9.15 u: Berlijnstad van avontuur; Cineac, 9—5.15 uur: Nieuws enz.; 5.45, 8, 10 uur: 't Is voor de bakker; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: 't Is voor de bakker; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: De wrede zee; Lutusca, 2!15, 7, 9.30 uur: Sombrero; Monopole, 2. 7. 9 uur: Duivels in het zadel; Passage, 2, 8 uur: 't Is feest in Parijs; Prinses, 2.15, 7. 9.30 uur: De ondergang van de Titanic: Rex, 2, 7, 9.15 uur: Het huis aan de rivier; 't Venster, 2, 7, 9.15 uur: Faithful City: Victoria, 2, 7, 9.15 uur: 't Is voör de bakker. Advertentie l.M.) EN TOT 10 UUR GEOPEND COOL5INGEL 56 ROTTERDAM TEL26W8 Broeiing in lading van zeeschip Aan boord van het Duitse m.s. „St Katharina" werd vanmorgen in de IJsselhaven broeiing in de lading ontdekt. Het schip arriveerde gister avond bij de loods Terminal met een lading koffie en vismeel uit Matadi. In de loop van de ochtend werd be gonnen met het lossen van de lading onder het wakend oog van de brand weer, die aanwezig was met auto spuit 6 en personeel van slangenwa gen 48. Hoofdman A. I. Boone was eveneens tegenwoordig. „The true and the brave" Ir Staf is tegen medewerking van soldaten (Van een onzer redacteuren.) DEN HAAG. De minister van Oorlog heeft heden het volgende communiqué verstrekt over mede werking aan filmopnamen voor de film „The true and the brave". Naar aanleiding van een bericht in „De Volkskrant" kan worden mede gedeeld, dat de minister van Oorlog vooraf niet om toestemming is ge vraagd voor het medewerken van personeel en materieel van de Ko ninklijke Landmacht aan een film. Indien de toestemming van de minis ter van tevoren wèl zou zijn ge vraagd, zou deze niet zijn verleend aangezien de minister het ongewenst acht, dat militairen de uniform van de Koninklijke Landmacht gebruiken om daarmede voor een geldelijke be loning op te treden in een film, wel ke de aard van deze film ook moge zijn. Aangezien betrokkenen hebben ge handeld volgens een toestemming, waarvan werd gemeend, dat zij door de minister werd gegeven, zullen geen maatregelen tegen hen worden getroffen. Wel zal een onderzoek in gesteld worden naar de oorzaken van het misverstand. Omtrent de nu nog optredende negen man van de Natio nale Reserve is niets bekend. Parate troepen van de Nationale Reserve bestaan overigens niet. Hoge gasten" bij de opening van de Lijnbaan waren deze twee schilders, die weliswaar op hun buik moesten liggen om het feest mee te maken maar dan ook een prachtig gezicht hadden op de mu sicerende Marinierskapel en het spreekgestoelte. wy in steeds grotere eenheden werken, waardoor de individua liteit op de achtergrond dreigt te raken. Hier heeft een ieder echter zijn eigen verantwoordelijkheid bewaard en er naar gestreefd zijn individualiteit tot uitdrukking te doen brengen in zijn zaak. Ik hoop dat de Lijnbaan ook in de toe komst zo'n schone parel in het hart van Rotterdam mag blijven." Behalve de voorzitter van de Ka mer van Koophandel, mr. K. P. van der Mandele, die de totstandkoming van de Lijnbaan als een materiële èn geestelijke winst voor de stad karak teriseerde, sprak nog de heer J. B. W A. Giesbers, voorzitter van de vereniging „Winkelpromenade Lijn baan". Deze vertolkte de gevoelens van dankbaarheid der winkeliers je gens de stichters en besloot zijn toe spraak met een luid: „Lang leve de Lijnbaan". Vreugdezang De genodigden rondom, de wer kers op de daken en de kijkers ach ter de hekken namen die juichkreet over. Opnieuw scheerden vliegtuigen laag over de binnenstad, het Raad huiscarillon mengde zijn klinkende vreugdezang in al dat blij gerucht en zo begon om half elf de Lijnbaan met veler welgemeende wensen aan zijn dienende taak. Vergezeld van de andere gasten en begeleid door de voorzitters van Stichting Winkeliersvereniging maakte minister Witte tenslotte een rondgang over de promenade, die tot dan toe door politiemannen 01* verbiddelijk voor het publiek was gesloten gehouden. Een receptie in Atlanta besloot het openingsfeest en terwijl men daar met hete koffie de ochtendkilte verdreef zwermden de duizenden toeschouwers al uit over de brede tegelpaden van de Lijnbaan, maar naar binnen moch ten ze toch pas vanmiddag om twee uu*. Feestvieren Dan allemaal! persoonlijk in ogenschouw te huldigen, 't Was te nemen, op dezelfde ma nier als waarmee ze re- TJeEL de stad spreekt uitbrachten op het welva- gelmatür een herstellend 11 vandaag over de Lijn- rf" van alweer zo'n nieu- temmend in het zieken- - - toe zaak. ..Ziet u." zei het hu,s bezoeken. Wie zal jongetje. ..Ze vieren alle- ze dat euvel duiden? Ten maal feest maar ik heb helemaal niks". Hij moest wel heel ver lopen voor dat ijsje, de kleine bede laar. maar hij beloofde Rotterdammer op de kruis punten goed te zullen uit kijken. Achteraf had uw dagboekhouder een beetje spijt: want stel je voor dat baan, welzou Rotterdam mer dan zwijgenNee, geen lofzangen nu of diep- reikende beschouwingen; dat laat hij maar aan be- voegder collega's over. Al leen een herinnering aan gisteren, een goede her innering omdat Rotterdam mer is gebleken dal de meeste Lijnbaanwinkeliers hem een bijzonder goed hart toedragen. Ze hadden hem tenminste hijna alle maal een uitnodiging ge stuurd om de officieuze opening van hun zaken te komen meemaken. En on derweg van de vierde naar de vijfde receptie, het kan ook van de zesde naar de zevende zijn geweest, ge viel het dan dat een vijf- of zesjarig jongetje hem dammers in zulke onge- aanhield met. het ernstige hoorde drommen Lijnbaan- waarts doet tijgen? Ze kon den zelfs, ongeduldig als Maasstedelingen vaak ple- geprofiteerd. Het was een smoezelig hondje, dat gis termiddag na met goedkeu rende blikken zo'n mooi nieuw lantaarnpaaltje te hebben bekeken, zich waar dig omdraaide en een mod derig pootje lichtte Toen dribbelde het beestje J.w I cc. vluR weg- waarschijnlijk moolendaS voor heer Van «n Lijnbaan-klant was ge- Diiivpuhmihn nrrlif> weest en hoe fi'n die aar" uuivenoomeiaraje dige blauwe palen daar wel zijn. slotte IS de stad toch een familielid van hen alle maal, een dierbare en in- nig-geliefde moeder! XXX X AL van grote steden, A onder andere Londen en Venetië, zijn beroemd om hun pleinen, waar hon. Bekentenis om-hun pleinen, waar non- Tm derden makke duiven zich I N da .Y™,™}' welwillend door verrukte a twee liet n troepje toeristen en stadgenoten schoolmeisjes zich g.chc- lend en ginnegappend naar Hiaten voederen, optillen en le"a ®n gmnegappena naar ET schijnt bij de firma aaien. Rotterdam is nu ook school rijden. Ze stonden. Van Nelle onprl U-PV- nai-rlicr nn utpo vir>h zn'n at- Ue *3S nonchalant Op een Van Nelle goed wer ken te zijn. Herhaaldelijk het joch er gisteren zijn worden er jubilea van veer wérk van gemaakt heeft. rt, Zeg. ligt u w zoontje mis- schien met buikpijn op Winkelpromenadc open bcd? Kan de Lijn- Rotterdammers baan al die wijn aan? vroeg Ke telbinkie en weg was'ie. T S het nieuwsgierigheid A of trots of een mengsel van allebei, dat de Rotter- verzoek of meneer niet een dubbeltje kon missen. „Een dubbeltje?". informeerde Rotterdammer, die nu niet meteen aan 't artikel aan gaande bedelen uit de poli- liever ordening wilde den- tientallen de arbeiders, die leen. „Wat moet jij nou met in het overvloedig zweet een dubbeltje?" Een tame- huns aanschijns aan het lijk domme vraag natuur- trachten waren alles op tijd lijk van iemand, die in zijn klaar te krijgen, enthou- eigen jeugd een gat in de siast en weergaloos lastig lucht sprong als een on- voor de voeten. Och. ze getrouwde tante hem eens zwegen maar, al die schil- aardig op weg zich zo'n at- da ta? nonchalant op een tractie aan tc meten, 't Is "ItJes,0ïen heup achter de bestuurder en lieten hun niets-missen- I Jü alles, wat maar in hun gezichts veld kwam. Wat naar hun mening opviel, werd flink hoorbaar en ongezouten van commentaar voorzien. „Meid, mot je die hoed daar zien, hoe ken een mens zoiets opzetten". Dat gold een juffrouwdie op het trottoir passeerde, zich gelukkig niets bewust van de gierbui, die ze binnen ontketende. „O, en die vent daar. met dat tandenbor stelsnorretje, net Glark Gable in z'n na-dagen!" Niemand ontging de beoor deling, en de volle tram luisterde, quasi-ongeïnte- resseerd, aandachtig. Toen hier echter niet op een plein, maar op niets min- watervlugge, der dan op de Boulevard de .°Pen &?an, over tirof maoi* in mm at de Coolsmgel. De duiven, die bij tientallen hemen in de nissenrijke muur van ,'t gebouw naast het bouwske- let, laten zich af en toe op fladderende wieken neer om de kruimels of graantjes, die door een hun-welgezinde zijn neer- gestrooid, op hun gemak te gaan verorberen. De beestjes laten zich niet van tig en zelfs meer jaren ge- - - vierd. Gisteren passeerde de wijs brengen door het gen te zijn, dé officiële ópe- weer een personeelslid de geros en gerij dat enkele ning niet afwachten en lie- vier kruisjes als Van Nelle- meters verder voorbij da- pen de laatste weken bij employé. Het was de heer vert. De even stoppende, N. van Zanten, die giste- glimlachend toekijkende ren veertig jaar geleden passanten krijgen zo nu en als 14-jarige' jongen zijn dan een slim knipoogje, zo loopbaan bij Van Nelle be- van Wy weten best wat school-halte Son in de sigarenfabriek. »'e doen, maak je om ons ?cn??' nal,e uü maar geen zorgen!"-VCC1 gil-lachjes iedereen een por gevend Vier jaar later werd hij overgeplaatst naar de af- deling expeditie, waar hij ders, timmerlieden, elee- het de laatste zes en der- triciens, vloerenleggers, te- tig jaar heeft uitgehouden. \[OG vóór de hoge-hoe- gelzetters, en wat er nog Hij maakte de ontwikkeling den-streepjesbroeken- meer aan nijvere ambachts- van de huifkar met paar- heren waren lieden rondploeterde. Het den tot de glanzende zil- de Lijnbaan is toch altijd prettig als er veren bestelwagens van nu openen, nog van dichtbij mee. openings-koopjes beluste De jubilaris werd giste- huisvrouw de eerste winkel maar wij dorsten zulke ren met zijn familie door was binnengesneld, was er dingen nooit zo hard te al iemand geweest, die van 7eBBen De buurvrouw si het vernuft en de nieu- ae®fan' ue om"vrtmw een halve stuiver voor een nougathlok in de hand drukte. Het antwoord klonk dan ook een beetje meewarig: „Nou, om een ijsje te kopen natuurlijk!" r En meteen wees het kind belangstelling is voor het naar een der vele zaken in werk waarop men zijn best de buurt, waar achter de heeft gedaan en bovendien: glimmend gelapte ramen Rotterdammers schijnen de directie ontvangen en schoon geklede dames en het als een ere-plicht te gefeliciteerd, waarna het De eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. is toegekend aan de heer A. Verhoeff. wonende te Krimpen aan de Lek, en werkzaam bij N.V. J. en K. Smits Machinefabrieken te Kinderdijk als sous-chef van het. constructiebureau. Verplaatst naar Nijmegen en toe gevoegd aan het hoofd van de inspec tie der belastingen le afdeling aldaar, is de heer M. N. de Boer, hoofd inspecteur-titulair van 's Rijks belas tingen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der Belastingen te Rot terdam, le afdeling. De 77e winkel van Van der Meer en Schoep is gistermorgen geopend aan de Peppehveg te voormalig Schie- broek. OP het orgel van de Statensingel- kerk zal Wim Kooy morgenavond een orgelconcert geven. Aanvang 8.15 uur. Dirk Jansz. Zwart zal morgen avond in de Nieuwe Kerk aan de Si- monstraat een concert geven. Dit con cert begint om 8 uur. Sigaretten, chocolade en 4.— wer den gisternacht gestolen Uit het café van R. K. aan de Strevelsweg. waar een inbreker zich door inkllmming toegang •ist tc verschaffen. Twintig minuten vertraging had vanmorgen het tramverkeer in de Witte de Withstraat, doordat omstreeks 10 over negen een truck met oplegger defect raakte op de tramrails. In een bus van lijn B heeft eeu dame Zondag een rode lederen porte feuille gevonden en aan de chauffeur overhandigd. Omdat dc portefeuille vermoedelijk van misdrijf afkomstig is, verzoekt de recherche de vindster zich te melden aan het bureau BergsingeL Weer is in een patatzaak de vlam in de kokende olie geslagen: nu gebeurd® het gisteravond aan de Gaesbeckstraat, Met koolzuursneeuw'bluste personeel van gereedschapswagen 1 en van de slangen wagen 59 en 66 onder leiding van brand- schappen is aan de Technische Hoge school te Delft gepromoveerd ir H. C. J. de .Tong, geboren te Rotterdam, wonend® te Hengelo (OV). Op de hoek van de Nieuwe Binnen weg en de Claes de Vrieselaan botst® vanmorgen een vrachtauto op een tram. Niemand werd gewond, het tramverkeer had vertraging. Advertentie t.M.) Dp ALLERpprtto met de uitstekende tas. de ue siL,LjCji\eersie tram in stilte achteriiet. zuchtte een gemoedelijk grijs dametje tegen haar geweest om buurvrouw: „Ach ja, die plechtig te mejggieg ze benne nou net voor een op - eender als wij vroeger. deftig aangedane heren de beschouwen de wederop- personeel van zijn afdeling wigheidjes die in die pro- kuikte beamend, met iets glazen hieven en een toast bouw zo vaak mogelijk gelegenheid kreeg om hem menade zijn verwerkt, had peinzends in haar blik. Dit is een aanbieding voor al onze klanten, iedereen moet weten dat wij karpetten verkopen voor prijzen die 30 tot 40% lager zijn dan zij in het voorjaar waren. Maar juist omdat het seizoen voorbij is konden wij ze zo abnormaal goedkoop krijgen, kwaliteiten die geen twijfel overlaten, wollen kleurechte karpetten voor hen die weten dat kopen in de stad geld verdienen is. Wilton van 449i^ Vrijdagavond om 6 uur (van avond en morgenavond zijn wij tot 10 uur geopend) be gint de verkoop van deze karpetten 200 x 280 cm., die stuk voor stuk te gebruiken zijn voor de huiskamer en U koopt ze door elkaar WINKELCENTRUM BINNENWEG. Tel. P9lf

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1