Dag van School en Kerk INVASIE VAN DUIZENDEN VRIJ- GEMAAKTEN IN KAMPEN Het weer in Europa Evangelische Maatsehapij herdacht honderdjarig bestaan 2 (Van een onzer verslaggevers) „De school der idioten" had prof. H. J. Schilder als onderwerp gekozen voor zijn rede, die hij uitsprak op de massale samenkomsten van de Theolo gische Hogeschool-dag der Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.), die gisteren weer in Kampen gehouden is. De belangstelling voor deze voor de vrijgemaakte gereformeerden zo belangrijke dag van school en kerk neemt nog van jaar tot jaar toe. Een viertal kerkgebouwen en twee zalen waren weer stampvol, zowel 's mor gens als 's middags Het aantal van heinde en ver aangevoerde bezoekers beliep dit jaar zeker 8 a 9000. Even raadselachtig als het onder werp van prof. Schilder was dat van ds. J, J. Arnold van IJmuiden, die boven zijn rede had gezet „De 603.550 en de 2", en dat van prof. L. Dockes, hetwelk luidde „Kent gij Grieks?" Voorts sprak prof. C. Veenhof over „Pijler en Fundament", ds. G. Jans sen van Leeuwarden over „Huis of Vehikel", prof. P. Deddens over „Nut teloos leergeld", ds. J. van Nieuwkoop over „Tot de hulp des Heren", prof. dr. H. J. Jager over „Vergeten we soms de hoofdzaak?" en ds. C. P. Plooij over „De wijsheid die van Boven is". Het raadselachtige van verschillende van deze onderwerpen was spoedig verdwenen, toen de hooggeleerde en weleerwaarde sprekers even aan het. woord waren gekomen. Zo onthulde prof. Schilder al dadelijk, dat hij met idioten geen stompzinnigen bedoelde, doch eenvoudige, ongeletterde men sen, in welke betekenis het overeen komstige oud-Griekse woord oudtijds is gebruikt, ook in het Nieuwe Testa ment. De eerste Christengemeente be- in hoofdzaak uit zulke eenvou- gelo- der Geref. Kerken (onderh, art. 31 K.O.) gehouden. Ds. D. van Dijk van Groningen, leidde deze conferentie en was tevens referent, over het onder werp „De uitverkiezing". Dinsdagavond werd in de Nieuwe Kerk een drukbezochte bidstond voor de schooldag gehouden, waarin ds. P. K. Keizer van Groningen voorging. Hij handelde over Hosea 14 9. Windricht. Max. temp. Steden Weer -kracht v. gist. en neerslag (m.m.) Helsinki regen NO 4 Stockholm N 1 17 0 Oslo geh. bew. NO 4 11 0.3 Kopenh. zw bew. ZZO 8 15 01 Amsterdam onweer ZZW 8 17 0.4 Edinburgh zw. bew. windstil 17 0 Londen zw. bew. ZW 3 17 0.1 Luxemburg zw bew. WZW 6 17 1 Parijs 1. bew. W 3 19 0 Bordeaux h. bew. W 3 18 4 Grenoble regenbul NO 2 17 0.1 Nice 1. bew. windstil 22 0 Genève ZW 5 21 0 1 Zurich 1. bew. ZO 2 19 0 Locarno regen 17 0.6 Berlijn zw. bew. Z 2 22 0 Frankfort zw bew. ZW 5 21 0 München. h. bew WZW 1 22 0 Wenen onbewolkt ZO 2 20 0 Innsbruck h. bew. ZZO 3 23 0 In de Domkerk te Utrecht is gister avond het honderdjarig bestaan van de Evangelische Maatschappij her dacht met een bijeenkomst waarin predikanten van verschillende protes tantse richtingen hebben gesproken over de verhouding tussen Rome en de Reformatie. Dat er sprekers waren van ver schillende zijden lag wel in de lijn van de Evangelische Maatschappij die naast de bestrijding van het ultra- m on tanisme als gevaar voor kerke lijke en staatkundige vrijheid ook steeds heeft geijverd voor meer ver draagzaamheid tussen de verschillende protestantse groeperingen, niet alleen omdat men die eenheid noodzakelijk achtte tegenover Rome maar ook voor al omdat men deze verdraagzaamheid een les predikant te Utrecht, sprak een slot woord. De belangstelling voor deze samen komst was vrij klein. Onder de aan wezigen waren enkele genodigden voornamelijk van vrijzinnige organi saties. Voorts waren er officiële afge vaardigden van de Oud-Katholieke, de Ned. Hervormde, van de Remon strantse en van de Doopsgezinde Kerk alsmede van het Leger des Heils. Hërfstconferentie Bond van Prot. Chr. Verplegenden De jaarlijkse herfstconferentie van de Bond van Prot. Chr. Verplegenden zal ditmaal van 3 tot 5 October ge-, houden worden op „Hoekelum" te Ei"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2