2 1 Polder Dreisclior wordt opnieuw bedreigd Grand Repulse ELFDE JAARGANG No. 2577 (Geldig tot Hedenavond) MINDER WIND Wisselende bewolking met enkele buien. Zwakke tol matige wind tussen West en Zuid. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Morgen: Zon op: G.30 Maan op: 18.58 onder: 18.32 onder: 9.56 Amsterdam Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT Weer belemmert de werkzaamheden aan dijk Sinds Dinsdag wordt een hevige strijd tegen het water gevoerd aan de dük van de Vier Bannenpolder, waar deze dijk de bescherming vormt voor de tot één samengesmolten „De Jongepolder" én de „Adriana Johannapolder" onder de gemeente Dreischor. De situatie is zeer kritiek en zou deze dijk door breken, dan zou dit opnieuw een recht streekse bedreiigimg betekenen voor de polder Dreischor, waarin de bevolking is teruggekeerd. Daarom heeft men de versterking van de dij>k met allo beschikbare mid delen aangepakt. Alle arbeiders zijn ipgeroepen en ook is er vannacht door gewerkt. De dijk werd na de ramp wel ge dicht, maar blijkt niet genoeg versterkt om de kracht van het door het gat bij Ouwerkerk binnenstromende water te kunnen weerstaan. De dijk werd van een rijsbekleding voorzien, doch deze is thans over een grote afstand weggeslagen. Thans bren gen 30 grote vrachtwagens en vele door tractoren getrokken landbouwwa-gens grond aan om de grote gaten, welke aan de voet van de dijk zijn ontstaan, te dichten. Het slechte weer belemmert de werkzaamheden in ernstige mate. Burgemeester A. J. Vermeulen van Dreischor toonde zich nog niet opti mistisch over de stand van zaken. Er zal nog veel moeten gebeuren, zo ver klaarde hij, om de dijik te behouden en daarbij kan de wind ons geducht tegen werken. „GRAND REPULSE" REËINDIGD v t EDERLAND kan over het resul- taat van de oefening „Grand Repulse" tevreden zijn. Onze mannen kwamen goed voor de dag en de vorderingen, die zij gemaakt hadden sinds vorige manoeuvres, wer den door landgenoot en bondgenoot volmondig erkend. Wij zijn geneigd het leger critisch te bekijken. Dat is op zichzelf al van oudsher een Nederlandse gewoonte. Wij zijn bovendien geneigd instel lingen die veel geld kosten zeer critisch te bekijken. Dat is almede een zeer Nederlandse gewoonte. Zulk een instelling, die veel geld kost is het leger. Het heeft dan ook nogal wat critiek te verdragen gehad de laatste jaren. Daarom doet het ons bijzonder veel genoegen dat Nederland bij de oefe ning „Grand Repulse" zo goed te voor schijn is gekomen. Dat is een gelukwens aan het leger en de legerleiding waard. Faillissement Carel Brie

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1