BIJBELGIDS. Groot is de rijkdom van Christus' Kerk. want Hij zelf is in het midden van haar. Hij is de maatstaf, waaraan alles wordt gemeten: bij Hem wordt het ge weldige gering, het geringe machtig. Hij doet ons de ware betekenis van ons leven, het werkelijke doel van onzen weg kennen. Door de Heilige Geest leidt Hij ons in de volle heerlijkheid der kennis van God en brengt ons tot aan bidding en dankzegging. ZONDAG 13 Sept.: Efeze 3 13—21. ,.Dit is het geheim van de liefde van Christus, dat wij door het geloof mogen verstaan: Hij is de ootmoe- digen nabij en richt de gebogenen op." MAANDAG 14 Sept.: Efeze 4 112. „Tot de grote gaven, die de Heer aan Zijn gemeente schenkt, behoort ook, dat mensen worden gekozen en ver heven tot uitdelers van Zijn verbor genheden en dienaars aan de opbouw van Zijn lichaam." DINSDAG 15 Sept.: Mattheüs 12:1 8. „In het midden van Zijn volk is Hij gekomen, in Wien de wet is vervuld, door Wien alle geboden van het Oude Verbond worden beheerst, want Hij is meer' dan Mozes en de profeten." WOENSDAG 16 Sept.: Johannes 7 2131. „Waarlijk, Christus, de Be loofde, is gekomen tot Zijn volk. al erkennen velen Hem niet, omdat zij Hem naar eigen maatstaf willen af meten." DONDERDAG 17 Sept.: Deuterono- mium 31 18. „Gaat de ene leids man heen, God zal door een ander Zijn werk voltooien, het voornaamste is, dat men weet, dat Hij het doet." VRIJDAG 18 Sept.: Hebreën 3:1— 14. „In Christus is de volheid van God onder ons gekomen; wij moeten ons die eer waardig tonen door onze gehoorzaamheid aan Hem." ZATERDAG 19 Sept.: Marcus 10 13 16. „Niet aan wijzen en verstandi- gen, maar aan de kleinen openbaart de Heer zijn geheimen: Hem kinder lijk vertrouwend tegemoet gaan is de weg tot het Rijk." UIT DE GEMEENTE. Op Zondag 2 Augustus werd in de Goede Herder-kerk gedoopt: Catharinus Maria, geb. 14 Mei 1953, z. v. J. W. Blankenstein en E. M. Klein, Mariaweg 40. Op Zondag 6 September werden in de Oude Kerk gedoopt: Hendrika Johanna, geb. 6 Juli 1953, d. v. H. B. Boeve en G. G. Hartgerink, Schelmseweg 50. Jan Aarnold Theodöor, geb. 26 April 1953, z. v. J. D. C. Bonenberg en C. v. d. Schaaf, Kapelweg 54, Amersfoort. Marinus, geb. 20 Juni 1953, z. v. A. v. d. Bos en J. M. Kool, Backerstr. 16. Derk, geb. 27 Juni 1953. z. v. W. Hooyer en B. Rap. Geelkerkenkamp 20. Henriëtte Emelie. geb. 17 Maart 1953, d. v. H. E. J. Knorth en T. G. Willemsen, Laan van Mariëndaal 1. Lida Bettina. geb. 9 Augustus 1953, d. v. D. W. Nijholt en N. Ravestein, Pietersbergseweg 30. Ruurd Willem, geb. 12 April 1953, z. v. E. Vellinga en N. H. Nijholt, Utrechtseweg 204. Ronny, geb. 24 Mei 1953, z. v. B. v. Zanten en J. H. Hofstede. Jacobaweg 8. „Alles is het uwe, doch gij zijt van Christus, en Christus is Gods." 1 Corinthe 3 23. Wijk Noord. Van N.N. mocht ik 10,ter vrije beschikking ontvangen, waarvoor harte lijk dank. Spreekuur: Dinsdagmiddag 23 uur aan huis. B. Wijk Zuid. Van N.N. ontving ik 2.50 t.v.b., die ik bestemde voor de Wijkkas. Hartelijk dank! Spreekuur: Dinsdagavond 78 uur, Woensdagmiddag 23 uur. P. Wolfheze. Zondagmorgen hoopt Ds. Paul de Heilige Doop te bedienen. Het is dan meteen ook voorbereiding voor het Hei lig Avondmaal, dat wij Zondag 20 Sept. hopen te vieren. Moge het een goede ure zijn. Hier volgt de verantwoording der collecten over de maand Aug.: Diaconie 52,30 Kefkvoogden 44,39 Extra collecten 14,36 Voor ons kerkje 68,70 Samen 179,75 Hartelijk dank. De maand Augustus was iets beter dan de maand Juli. Het is te hopen, dat we deze vooruitgang in September niet weer inboeten. Laten we bedenken, dat we nooit armer worden door onze gaven besteed in de dienst des Heren. S. Oosterbeek bezocht Ouwerkerk en Nieu werker k* (2.) Geruime tijd moesten we nog op het bootje wachten, dat ons naar Nieuwer- kerk zou brengen. Begrijpelijk, want zelfs met een motor-roeiboot is het varen over de verdronken vlakten van Duiveland slechts mogelijk bij een be hoorlijk vloedpeil, en dan nog alléén langs een grillige'zigzag-route die de ervaring heeft aangewezen. Maar ein delijk gingen we dan toch op weg. Een maal sloeg' de buitenboordmotor af en dobberden we wat rond, maar gelukkig was dit euvel spoedig hersteld, en om half vier scharrelden we tussen de trieste resten van Nieuwerkerk's buiten wijken door naar de landingsplaats op het achtererf van hotel „De Meêbaal": een naam die herinneringen wekt aan de vroeger voor dit eiland zo belang rijke meekrap-cultuur. Nu kregen we dan van nabij een indruk van de vrese lijke ramp, die dit dorp heeft getroffen. En in de loop van de middag en avond zou die indruk nog steeds dieper wor den. naarmate de vloed verliep. Want een feit is, dat deze verdronken dorpen er momenteel nog 't voordeligst uitzien bij hoog water. Valt het tij, dan open baart zich steeds meer de trieste ellende. Onze eerste gang was naar de pastorie, gelegen op 't hoogste gedeelte van de hoofdstraat, het enigste smalle reepje van 't dorp dat thans niet meer onder water komt. Maar éénmaal is het water de pastorie binnengestroomd, een halve meter hoog, hetgeen duidelijk zijn spo ren heeft achtergelaten. Met dit huis zal 't straks wel weer gaan: en ik hoor zelfs dat Ds. Westerhof er dezer dagen weer definitief is komen wonen: een verre voorpost van zijn gemeente, die thans nog over 110 gemeenten in Nederland is verspreid! Om 5 uur lukte het ons om in de Hervormde Kerk te komen, een mooi gothisch gebouw, dat even te voren nog met zijn voet in 't water stond. Moeilijk viel ons eerst het lopen in de onwennige laarzen over de glib berige zeewier-klinkers! Merkwaardig Noachiëtisch deed het schip aan, ge meerd naast de muziektent op de „Ring" en volgetast met wrakhout, dat de volgende dag bij opkomend water weg zou varen Wat hééft deze kerk in korte tijd veel geleden! In^de oorlog lieten de Duitsers de toren springen, waardoor vooral het dak zwaar werd beschadigd. „Monu mentenzorg" zorgde voor een nieuw dak en een nieuw interieur. En in hoofdzaak heeft de ramp van dit jaar

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2